leder pak HONIG's VERMICELLI honig-s Bouillonblokje GRATIS Nederlandsche Tuindersbond. Raad Hoogwoud. Uit Alkmaar. bericht in, dat de raad ln principe heeft besloten dat de gemeente voor de verbetering van den Wad •weg tot de helft van de kosten die uiteindelijk ten laste van den polder komèn, bij te dragen. Gere kend wordt dan op het uitvoeren van het plan, waarbij de weg zal worden omgelegd. De Voorzitter zegt dat de polder dat plan dus zal trachten te volvoeren. De geloofsbrieven van het herkozen lid van het Dag. Bestuur, de heer K. Wit Dz., en van de geko zen hoofdingelanden, de heeren C. Smit Dz. en Alb. Dekker Dz., respectievelijk in de plaats van de heeren P. Meurs Jbz., niet herkiesbaar en Jac. de Veer, die tot lid van het Dag. Bestuur werd be noemd, worden onderzocht, in orde bevonden en mitsdien tot toelating besloten. De Voorzitter feliciteert den heer Wit en spreekt den wensch uit dat hij de functie weer in gezond heid zal mogen waarnemen. Het Dag. Bestuur wordt gemachtigd tot onder- handsche verpachting van het vischwater. Aan de heeren Dekker en Plakman zal het water worden verpacht, en wel voor f 120 wat de Hooglandspolder betreft en voor f 30 wat de Neskaag betreft. Onder toezicht van een lid van het Dag. Be stuur zullen zij paling planten. De verpachting ge schiedt voor 4 jaar. Zonder bespreking wordt besloten den Wadweg in 1936 te verbeteren door omlegging en voorzien van een gesloten wegdek. De kosten worden ge raamd op f 8363, terwijl het overteren in 1937 zal kosten f 600. Het Dag. Bestuur wordt gemachtigd dit werk in eigen beheer te doen uitvoeren. Ten behoeve van deze wegverbetering zal een geldleening worden aangegaan van hoogstens f 8250, tegen een zoo laag mogelijke rente en op zoo gunstig mogelijke voorwaarden, doch hoogstens tegen 5 pet. 's jaars en af te lossen in jaarlijksche termijnen van minstens een 15e -gedeelte, eerste aflossing in 1937. Besloten wordt tot bestendiging van de crediet- overeenkomst met de Coop. Boerenleenbank te Schagen, ten behoeve van de in 1936 benoodigde kasgelden. Een afscheid. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, zegt de Voorzitter dat het zijn plicht is den scheidenden hoofdingeland, den heer P. Meurs Jbz., hartelijk dank te zeggen voor hetgeen hij in de periode van zijn zitting in het belang van den polder heeft gedaan. Ongeveer 25 jaar heeft U, zegt spr. tot den heer Meurs, zitting gehad in het bestuur van onzen polder. Aan belangrijke veranderingen, als nieuwe bemaling en het verbeteren van het grootste ge deelte der wegen, heeft U steeds alle medewerking verleend. Spr. hoopt dat het den heer Meurs en zijn gezin gegeven moge zijn nog geruimen tijd in volmaakte gezondheid het werk van den polder gade te slaan. De heer Meurs dankt den Voorzitter voor deze woorden. Hij dankt den Voorzitter, de leden van het Dag. Bestuur, de hoofdingelanden, den opzichter en de pers voor de prettige samenwerking die steeds heeft bestaan en hoopt dat het den polder goed moge gaan. De rondvraag levert niets op, zoodat de Voor zitter met dank voor de prettige samenwerking de vergadering sluit. Vergadering van den Raad op Maandag 23 Decem ber 1935, 's morgens om half elf. Voorzitter de heer D. Hoogenboom, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken. Van den minister van Sociale Zaken kwam een schrijven, houdende medeeling, dat de verbree ding van do Pade in werkverschaffing met Rijks bijdrage kan worden verlengd tot 1 Februari a.s. Een schrijven van den Inspecteur van de Rijks- werkverschaffing, dat in verband met de feestdagen, de werkverschaffing voor 2 weken zal worden stop gezet. De vorstregeling is ingetrokken. Wat de Kersttoeslag betreft, die zal volgens de voorschriften worden verstrekt. Zij, die in eigen be drijf werken, zouden er volgens een courantenbe richt van Zaterdag j.1. ook eventueel voor in aan merking kunnen komen. B. cn W. hadden verzocht de vrijstelling voor het geven van lichamelijke oefeningen te willen verlen gen tot 1 Jan. 1937. Ged. Staten hebben dit verzoek ontvangen, maar alvorens zij een beslissing nemen, willen zij nog wachten tot het bezuinigingsontwerp voor het onder- Wijs is aangenomen. Een verzoek van de Hanze-federatie, afdeeling ^Vest-Friesland om vestigingeischen vast te stellen voor middenstanders. Voordat de betrekkelijke wet van kracht zal worden, zouden verschillende nog van de gelegenheid kunnen profiteeren. B. en W. meenen hierop afwijzend te moeten be schikken. Is de raad wel bevoegd vestigingseischen vast te stellen, vragen zij zich af. Bovendien willen ze de vrije concurrentie niet belemmeren. De heer Klaver vroeg of er gemeenten waren, waar wel een verordening, behelzend de vestigingseischen, was vastgesteld. De voorzitter antwoordde van wel van de goedkeu ring door Ged. Staten van een dergelijke verordening heeft spr. evenwel nog niet gehoord of gelezen. Ook de heer Vijn zegt, niet dwingend te willen op treden. Conform het voorstel van B. en W. wordt dan be sloten. De begrooting 1936 van den vleeschkeuringsdienst kring Spanbroek, wordt daarna goedgekeurd, waar bij de salarissen van den keuringsveearts en van den hulpkeurmeester, resp. worden vastgesteld op f 2150, en f 1925, op welke salarissen dezelfde kortin gen zullen worden toegepast, als op die van burge meesters, secretarissen, en ontvangers. Proces-verbaal van opname van kas en boeken. De distributie van margarine. De raad had in de vorige vergadering besloten, te probceren, of voor de distributie van goede margari ne ook in aanmerking kwamen zij, die wel toestem ming hadden in de werkverschaffing te werken, maar daar door bepaalde omstandigheden geen ge- brnik van konden maken, b.v. doordat ze in eigen bedrijf niet gemist konden worden. Oorspronkelijk werd dit verzoek afgewezen; de distributie zou slechts volgens de reglementen mogen plaats hebben. Later is de voorzitter uitgenoodigd om een bespre king te houden. Bij de Crisis-Zuivelcentrale kon men volkomen met zijn zienswijze accoord gaan, dat ook de kleine tuinders geholpen moesten worden. .Op de burcaux van den regecringscommissaris kon men zich eveneens met voorzifter's standpunt vereenigen. Op het departement van Sociale Zaken tenslotte zei- de men toe over 3 4 weken den uitslag van een beslissing te geven. En zoo is voorzitter vol goeden moed. Do heer Vijn is bang, dat. er niets van komen zal. De Voorzitter deelt die vrees niet. Spr. is er in 'tegendeel van overtuigd, dat deze actie zal slagen. Snr.'s wensch, om deze ruimere toepassing van de distributie met de Kerstdagen al in werking te zien, is evenwel niet in vervulling gegaan. De heer Vijn: Als het maar geen zomer wordt. De heeren Klaver en Glas zijn optimistischer ge stemd. Zij gelooven, dat men iets voor de kleine hoeren en tuinders zal gaan doen. Te meer, daar er zooveel tot die categorie behooren. De Voorzitter zegt, dat we alleen staan. Spr. had er al eens aan gedacht zich te wenden tot de afd. Noord Holland van Ned. Gemeenten of tot de Vereen, van 50 Westfriesche gemeenten, maar spr. vindt dat toch geen geschikte vereenigingen om deze actie te voeren. De heer Bossen: Misschien de randgemeenten van de Wieringermeer. De Voorzitter gelooft niet, dat we speciaal de rand gemeenten voor steun noodig hebben. Spr. zag liever dat de L.T.B. of de Holl. Mij. van Landbouw er zich mee bemoeide, terwijl ook de Pachtersbond wordt genoemd. Dan hadden we veel meer kans van sla gen. De verordening tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting is goedgekeurd. Voor het volgend jaar zullen deze opcenten weer noodzakelijk zijn. Van de afd. Hoogwoud van den Modernen Landar- beidersbond kwam het verzoek om aan georganiseer- den, die uit de werkloozenkas trekken, een kolen- toeslag te verstrekken. Na eenige discussie wordt het verzoek ingewilligd in zooverre, dat de toeslag zal worden verleend aan hen, die eventueel in de werkverschaffing zouden worden geplaatst. Tot lid van de commissie tot wering van school verzuim wordt benoemd in de vacature Zee, de heer T. Oepkes en herbenoemd tot lid van de commissie van Toezicht op het lager onderwijs, de heer P. Da- vidzon. Z.h.s wordt aangenomen het voorstel van B. en W. tot verhuur van gemeenteland aan J. Keppel te Twisk voor 1936. Eervol ontslag B. en W. stellen voor eervol ontslag te verleenen aan den heer J. Pool, als gemeentegeneesheer. Con form wordt besloten. Gewijzigd wordt de rekening-courant overeen komst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage en de rekening, die liep tot f 15.000 zal nu gaan tot f 23.000 Aan J. Verlaat wordt verhuurd een gedeelte ge meentegrond voor zijn woning voor f 0.50; het be treft hier eenige vierkante meters. Goedgekeurd wordt het voorstel tot aanvulling van het reglement van het Burg. Armbestuur, waardoor meer controle 'op het financieele gedeelte mogelijk word. De rondvraag. De heer Bossen wijst op het bruggetje bij Visser in de Langereis. Als het glad is kan men daar niet over komen. De ijzeren ribbetjes zijn er af. De Voorzitter zal zich in verbinding stellen met de gemeente Oude Niedorp, teneinde verbetering te ver krijgen. De heer Bossen weet niet of het tot de competentie van den raad hoort, maar spr. vindt hert vreemd, dat Zaterdag den geheelen dag vrij wordt gegeven. De Voorzitter antwoordt, dat het leerplan is op gesteld door B. en W. in overleg met den Inspec teur van het lager onderwijs. De kinderen, althans verscheidene moeten een verren reis maken en nu wordt ééns per week die reis uitgespaard. De heer Bossen.: Maar van den anderen kant hoor je: de kinderen loopen je nu maar voor de beenen. De Voorzitter: De school is er voor het onderwijs en niet voor een bewaarplaats. Het verwondert den heer Bossen, dat men er niet" 5 jaar eerder mee is aangekomen. De heer Groen meent meer plaatsen te weten, waar men aldus te werk gaat De Voorzitter noemt het een ideale regeling. De HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Ir. Lienesch uit Schagen over de vraag, hoe de N.-H. graslandbedrijven zich kannen aanpassen bij de gewijzigde omstandigheden. In de bovenzaal van Centraal aan het Hofplein te Alkmaar, had gistermorgen een bijeenkomst plaats van de afd. Alkmaar der Hollandsche Mij. van Landbouw, waarop ir. Lienesch uit Schagen een lezing hield met als onderwerp: „Hoe kunnen de Noord-Hollandsche graslandbedrijven zich aan passen bij de gewijzigde omstandigheden? De Voorzitter der afdeeling, de heer Grondsma, opende de vergadering .welke door een 40-tal be langstellenden was bezocht, met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot den heer Lienesch. Spr. zeide, dat ieder wist, dat het in het boerenbedrijf slecht ging en daarom zou het wel goed zijn, eens naar den spreker te luisteren, om dat ieder daarmede zijn voordeel zou kunnen doen. Spreker gaf daarop het woord aand en heer Lie nesch. Spr. begon met te zeggen, dat het door hem te behandelen onderwerp van de afdeeling zelf was uitgegaan en zeide, dat het zoo uitgebreid was, dat hij het niet in èèn ochtend kon behandelen en daarom 30 December zijn causerie zou voortzetten. Spr. hoopte dan op een even groote belangstelling. De heer Lienesch noemde het onderwerp van zeer groot belang, Noord-Holland toch is groot 180.000 H.A., waarvan 140.000 H.A. grasland. Een groot deel loonde zich niet voor akkerbouw. Dat het scheuren van grasland buitengewoon rigoreuse effecten heeft gehad, zal leder wel weten, zeide spr. Zal het scheuren van grasland betere perspec tieven openen?, vroeg de heer Lienesch zich af. Wij moeten probeeren van het grasland zooveel te halen als noodig is voor het grasland-bedrijf. De grasland-bedrijven zijn niet alle gelijk, dat is ook een iederb ekend. Voor onze provincie is wel van belang het bedrijf voor de melk die gaat naar de melkfabrieken. Dat dit niet meer winstgevend is, kan gerust worden gezegd. In den tijd, dat dit bedrijf nog goed leek, werd bouwland omgezet ln grasland. Wij zagen toen een Intens!veering van de bedrijven; het houden van meer vee. Nu ligt de zaak er heel anders voor. De inten- siveering is verdwenen als sneeuw voor de zon; daarvoor kwam ln de plaats een zeer sterke drang om het bedrijf uit te voeren met zoo min moge lijk geld uit te geven. Daardoor geraakt men in een moeilijken toestand. Niemand kan er van over tuigd zijn, dat hierdoor de toestand in het bedrijf beter wordt. Het extensiveeren van het bedrijf kan nimmer goed zijn. Er Is een mogelijkheid: n.1. van tusschen lnten- siveering en extensiveering door te gaan. Tot voor tien jaren was het intensiveeren van het bedrijf in zwang, totdat men plotseling be merkte, dat de boel vast lic.\ Maar de extensivee ring die ervoor ln de plaats kwam, is geen middel tot aanpassing. Spr. wees erop, dat in de laatste 10, 20 jaren de kinderen moeten bovendien minder langs den weg en het gevaar langs den weg is lang niet denkbeeldig. De heer Schoonewil heeft gehoord van werkloozen, die te kort loon ontvingen. De Voorzitter raadt den heer Schoonewil aan hen weer naar de secretarie te sturen. Op verzoek van den heer Schilder zullen de lan taarns Kerstnacht branden tot 7.30 in den ochtend (lste Kerstdag). De heer Glas bepleit het strooien van zand op eenige critieke punten. De heer Klaver vraagt of de regeling nog geldt, dat men kan werken in het vrije bedrijf, met steun van de overheid. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Deze toeslag regeling geldt nog tot 31 December en zal dan waar schijnlijk worden verlengd. Spr. richt dan nog een woord tot den raad en zegt ongeveer het volgende: Dit is de laatste vergadering in dit jaar en ik dank alle raadsleden voor hun werkzaamheden. In de samenstelling van den raad is niet veel wijziging gekomen. De heer Ham is naar elders vertrokken en daarvoor is gekomen de heer Schoonewil. De heer List maakte 1 vergadering mede. Het is wel een zeer moeilijk en zwaar jaar geweest, maar ik hoop. dat dit het laatste jaar is, dat zoo genoemd kan worden, cn spoedig een opluchting zal intreden. We leven onder een enormen druk en hoe moeilijk is het om een ieder tevreden te stellen, niet alleen, maar om datgene te geven, waarvan hij kan leven. Ik dank U allen voor uwe medewerking en wensch U en Uw familie alsmede de vertegenwoordigers van de pers een goed uiteinde en een zalig begin. Voor waar, het stemt weemoedig dat dit donker en som ber jaar zal heengaan, temeer waar het gunstig ver schiet ontbreekt. (Teekenen van instemming). Uit den Lanqendijk. Afd. Oudkarspel. De afdeeling Oudkarspel van den Nederlandschen Tuindersbond vergaderde Zaterdagavond in het lo kaal vand en heer C. Vis alhier. De opkomst was vrij goed. De voorzitter de heer N. Kaan, opende de vergadering met woorden van welkom. Voorzit ter ging uitvoerig na, hetgeen in den laatsten tijd is voorgevallen. In het bijzonder wees spr. op de ontstane nood tengevolge van de misoogst. Het wordt hoe langer hoe slechter. Gelukkig heeft de regeering iets meer voor de tuinders gedaan. De organisaties konden hiermee echter nog geen ge noegen nemen, omdat men geloofde, dat dit voor de Noord-Hollandsche tuinders niet voldoende zou zijn. Men heeft een aanvullende steunregeling ge vraagd. Naar aanleiding van de notulen werd door den heer W. Bakker geinformeerdn aar het onderhoud, dat de N.T.B. met de V.V.S.U. heeft gehad voor de benoeming van een afgevaardigde naar Rus land. De heer A. Bakker bracht verslag uit van dit onderhoud. De voorzitter zeide, dat men voor de nader vast te stellen vergadering geen uitnoodi- ging had ontvangen, hetgeen spr. zeer bevreemdde. De heer P. Volkers deelde mede, dat geen ver dere vergaderingen zijn gehouden. Ingekomen waren verschillende stukken, o.m. een antwoord op het aan den gemeenteraad ge richte verzoek om een geldelijke tegemoetkoming opvoering van de veedichtheid ln onze provincie niet zoo groot is geweest. Men probeert het nu te doen met minder kracht voer te koopen en toch het zelfde aantal koeien te houden; die noemde spr. onjuist. De nieuwe mogelijkheid nu is, dat men de be zwaren van de oude bedrijfsvoering kan kwijtra ken. Die mogelijkheid is voor lederen boer aan vaardbaar. Vroeger had elke boer z'n eigen zuivelfabriekje, die zorg is nu voor hem weggenomen, door de stichting van de groote fabrieken. De vorm van half koeland, half hooiland paste vroeger zeer goed in het bedrijf. De aankoop van krachtvoeder was toen ondergeschikt aan de bedrijfsvoering. Die vorm bestaat nog. Maar men heeft niet gezocht naar een grootere productiviteit van het land zelf, zoodat er correcties noodig waren en die werden nu gezocht door aankoop van meer krachtvoer van buiten. Heeft de praktijk zich zelf wel afgevraagd, of een goedkoopere productie van wintervoer mo gelijk is? Aan de hand van tabellen gaf spr. index-cijfers, welke een twijfel gaven voor het houden van grasland voor den veehouder. De correctie is zooals gezegd voornamelijk gezocht door aankoop van krachtvoer, doch dit is te duur. Veel beter kan kunstmest worden aan gewend; omdat dit goedkooper is. Maar dan moet die kunstmest ons krachtvoer geven en dat noemde spr. niet zoo eenvoudig. We moeten dus komen tot de omzetting van krachtvoer-aankoop in kunstmest-aankoop. Er dient nu van het grasland een zoo groot mogelijk profijt te worden getrokken. Maar wat zien we? Dat het grasland hoe langer hoe beroerder wordt, als gevolg van bezuiniging. Totdat de boel vastloopt en we veel meer hebben uit te geven om de zaak weer te corrigeeren. De extensiveering is in twee opzichten verkeerd. Ten eerste, omdat de kwaliteit van het land ach teruit gaat; ten tweede omdat het demoraliseert daar de arbeider uit zijn werk wordt gestooten. Meer werk, goedkoope productie en meer op- brengs zijn de middelen om er te komen, zeide de heer Lienesch. Om hiertoe te geraken kan de boer de veevoer- rekening, welke veel te hoog is, omlaag brengen. De pachten zijn te hoog maar, daar is weinig aan te doen; maar ook de loonen zijn te hoog. Spr. concludeerde dus, dat goedkooper voedsel mogelijk is door aankoop van kunstmest om d'r om te zetten in veevoeder. Hierdoor toch wordt de veevoerrekening verlaagd en de productie mogelijk verhoogd. We moeten veel goed gras hebben en ook veel goed hooi. Dat kan worden bereikt door toepassing van kunstmest. Want van het gras dat we bezitten en dat we kunnen beïnvloeden, moeten we het hebben. Gras toch vertegenwoordigt een zeer groote waarde als veevoeder. Zoo groot, dat we die niet beseffen. Als dush et grasland zooveel mogelijk wordt uitgebuit, danr aakt het veevoeder zoek. We moeten dus de eiwit-productie van het gras onvoeren en uitbuiten. Hierbij wilde spr. het voor ditmaal laten, om de volgende week Maandag op hetzelfde uur over dit laatste meer te zeggen. De Voorzitter dankte den heer Lienesch voor zijn uiteenzetting, waarna er gelegenheid bestond tot het stePen van vragen, welke door den spreker werden beantwoord. Daarna sluiting. aan de tuinders, die door de misoogst zijn getrof fen. In dit antwoord wordt er op gewezen, dat de gemeente een dergelijk financieel offer niet kan dragen. De raad heeft zich tot den minister gewend met vensoek d^ wachtweek voor kleine tuinders, die in de werkverschafing zijn geplaatst, op te heffen. Men heeft de toezegging gekregen van de grootst mogelijke medewerking van den Rijksinspecteur van de werkverschaffing. Voorzitter deelde mede, dat men een onderhoud heeft gehad met B. en W. over de wekelijksche vergoeding voor de tuinders. Men heeft zich er niet over verwonderd, dat de gemeente die niet kon financieren, maar er moest iets gebeuren. Bij de regeering heeft men het niet zoover weten te brengen, dat de tuinders op het eigen bedrijf mo gen werken. De organisaties doen er wel hun best voor, doch zooiets is niet in een dag en een nacht of een vloek en een zucht te verkrijgen. Door een drachtig samenwerken zal men er misschien in sla gen, het doel te bereiken. Verschil tusschen arme en rijke tuinders bestaat er niet, Als eens een schoonmaak? zou worden gehouden, zou spr. niet weten, wie het eerst zou vallen, de z.g. arme of de rijke. Eenige opmerkingen werden gemaakt naar aanleiding van de wachtwekenregeling bij de bag- gerregeling. Het werd ergerlijk genoemd, dat men- schen wachtdagen krijgen, die daarvoor eigenlijk niet in aanmerking komen. Een geval van dien aard zal worden onderzocht. De positie van hen, die niet kunnen baggeren, werd aan een bespreking onderworpen. De burge meester heeft indertijd gezegd, dat men deze niet in den steek zou laten.. Voor hen zal echter geen andere weg open zijn dan die anar het Burg. Arm bestuur. Op een vraag werd geantwoord, dat de tuinders in werkverschaffing ook zullen worden geholpen. Hoe, dat wist men nog niet. Gewezen werd op de vragen van den heer Groen aan den Minister. Het bestur zal ozo noodig als bemiddelaar optreden tuschen degeien die niet kunnen baggeren en het burg. armbestuur en zijn uiterste best doen. Bij de bespreking van de misoogst achtte de voorz. het niet onmogelijk, dat de zekerheid werd gesteld van f 700 per H.A. Dit heeft echter ook zijn schaduwzijde, daar alle tuinders niet dezelfde ar- beidspresttie hebben op hun bedrijf. Uit de vergadering werden nog eenige opmer kingen aan het adres van den voorzittet gericht over deze woorden, waarbij de tuinders werden onderverdeeld in verschillende categoriën van meer of minder arbeidzaam te zijn. Verwacht werd dat de z.g. baloorige tuinders wanneer ze weer eenige bestaanszekerheid hebben, spoedig zullen verande ren. Dat zijn er ook maar enkele. Bij de rondvraag werd er op aangedrongen, dat men meer plattelanders in de Tweede Kamer moest zien te krijgen. De heer IJff sprak waar- deerende woorden to den heer Kaan, die veel voor de belangen van de tuinders heeft gedaan en ook deel uitmaakt van de commisie van de misoogt. De heer Volkers wilde ook economische en sociale vraagstukken op de praatavonden behandeld zien. terwijl hij er op aandrong, dat het bestuur bemid delend zou optreden tusschen de zelfstandigen in de werkverschaffing en het B.A. als dit noodig mocht zijn. LANGENDIJK. Glad. Het was Maandagmorgen bijzonder glad. Iedereen, die langs de straat moest, deed buitengewoon voor zichtig en dit was wel zaak ook. Verschillende per sonen zijn min of meer onzacht met de straatstee- nen in aanraking gekomen, terwijl ook eenige fiet sers tegen Moeder Aarde ploften. Ernstige persoonlij ke ongevallen zijn gelukkig niet voorgevallen. Hot verkeer met auto's ondervond ook eenige last NOORDSCHARWOUDE. De non-stop-uitvoeringen. De tweede non-stop-uitvoering van de gymnastiek- vereen. Hercules en Hygiea mocht zich Zondag weer in een bijzonder groote belangstelling verheugen. Een zeer groot aantal bezoekers heeft de uitvoering bijgewoond. De zaal was geheel uitverkocht. De uit voering heeft wederom een zeer vlot verloop gehad en kan als goed geslaagd worden beschouwd. Een gezellig bal besloot den avond, OUDKARSPEL. Alhier zou Zaterdag een bridge-wedstrijd worden gehouden in het lokaal van den heer Dekker. Aange zien nog maar kort tevoren een bridge-wedstrijd te Zuidscharwoude was gehouden, kon deze wedstrijd niet doorgaan wegens gebrek aan belangstelling, zoo dat men een anderen datum zal vaststellen. WARMENHÜJZEN Vergadering van het Centraal Bestuur der Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizen en Omstreken". De voorzitter doet verslag van de vergadering, welke op initiatief van het Hoofd van dep Planten- ziektenkundigen Dienst is gehouden, ter bespreking van de bestrijding der draaihartigheid. Aan de tuinders werd bekend gemaakt, dat alle producten, dus ook uitgepikte Deensche witte, uit schot enz. geveild moeten worden en dat met toe stemming onderhands verkochte producten slechts onder controle van de veiling mogen worden verlam den. Aan deze bepaling wordt streng de hand gehouden en een overtreding onverbiddelijk gestraft. Ingekomen*is o.m.: Een schrijven van de Vereenigde Zuurkoolfabri- kantén, waarbij wordt verzocht geen Deensche witte kool te veilien met de vermelding „met stip" of „met lichte stip", daar deze partijen door de fabrikanten niet gekocht zullen worden. De bedoeling is, dat kool met stip geheel uit de goede partijen wordt ge- houdeh. Geconstateerd wordt, dat zulks practisch reeds plaats heeft. Met het voorstel van de Prov. commissie inzake het vraagstuk der draaihartigheid kunnen allen zich vereenigen. Het voorstel van Opperdoes betreffende het niet- veilen van Eigenheimers voor dat de vroege aard appelen voldoende geruimd zijn, lokt een uitvoerige discussie uti. Tenslotte wordt besloten dat men accoord gaat met het prae-advies van het bestuur. Verder kan men zich uitstekend vereenigen met het idee, dat in „De Tuinderij" is gelanceerd om aan de telers van vroege aardappelen toe te staan hun teelt van vroege aardappelen geheel of gedeeltelijk te vervangen door vervroegde eigenheimers* met het recht deze gelijktijdig met de vroege aardappelen te mogen veilen. Het voorstel van den Noorder Markthond dat de strekking heeft uitwassen bij de overdracht van teeltvergunningen te voorkomen heeft aller instem ming. .Bij de rondvraag wordt de opmerking gemaakt, dat de salarissen en presentiegelden bij het Hoog heemraadschap zeer hoog zijn en dat het gewenscht is, dat op een verlaging daarvan wordt aangedron gen. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag deelt de secretaris mede, dat voor de 4e voorschot-uitkee- ring op den steun f 31000 is ontvangen en dat dit bedrag vóór Kerstmis aan de tuinders zal worden uitgekeerd. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6