Plaatselijk Nieuws. JJp- Dam po Raad Schoorl. fj voor Uw verkoudheid Ingezonden stukken. Predikbeurten. Gistermiddag om twee uur kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter: S. G. L. T. baron, van Fridagh, burge meester. Aanwezig zijn alle leden. Notulen. 1. Vaststelling van de notulen van de openbare Raadsvergadering van 23 üctober 1935. Zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Ingekomen stukken. Verschillende ingekomen stukken werden voor inisgeving aangenomen. Salarisverlaging Burgemeester, Secreta ris en Ontvanger. ..Jssive van Ged. Staten, houdende verzoek den Raad te hooren omtrent toepassing van een salaris verlaging van 5 op de wedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger, welke verlaging wordt voorgesteld in tc gaan per 1 Januari 1936. B. eu W. hebben bereids als hunne zienswijze me degedeeld, dat de grenzen van het bestaansminimum voor de betreffende functionarissen wordt overschre den, dan wel reeds werd bereikt. B. en W. achten verdere verlaging van de salaris sen van den Burgemeester, den Secretaris en den Ontvanger dezer gemeente op grond van r.eëele ar gumenten niet wel verdedigbaar en adviseeren Ged. blaten in afwijzenden zin te berichten. De heer Gutter (S.D.A.P.) gaaf, niet accoord met de uitdrukking dat het bestaansminimum is overschre den. De heer Blom (S.D.A.P.) sluit zich bij deze woor den aan, en verwacht van den burgemeester de volle medewerking, dat als er werkloosheidsvraagstukken worden behandeld, dat dan ook met het bestaans minimum wordt rekening gehouden, dan zal spr. hiermede accoord gaan. Wethouder Schermer (V.D.) antwoordt, dat het bestaansminimum van een burgemeester, secretaris en ontvanger hooger ligt dan bij werkloozen. Waar nu do salarissen dit jaar reeds zijn verlaagd, acht spr. deze tweede verlaging niet op z'n plaats. Spr.. zegt, dat alles is gedaan wat te bereiken was, voor do werkloozen door B. en W. Verder kon het college niet gaan. De heer Blom repliceert en wijst er op, dat niet door B. en W. bereikt is, wat te hereiken was. Spr. doelt op de kleine gezinnen van 2 personen. Voor een dergelijk gezin moesten geen wachtweken bestaan, neent spr. De heer Blom vraagt den wethouder of de kolen- ion is uitbetaald, zooals hij beloofde. Wethouder Schermer antwoordt, dat B. en W. he loten hadden den kolenbon uit te betalen, doch de inspecteur van de werkverschaffing stajs een spaak n het wiel. Het advies van B. en W. wordt met alg. stemmen langenomen. Pensionneering wethouders.t Schrijven als voren, houdende inededeeling, dat n verband met het bepaalde in art. 5 der Verorde- ling regelende de pensioijneering van wethouders in ie gemeente Schoorl, gewenscht is, het in het le lid genoemde bedrag ad f 10 te vervangen door 5 daar de wedde van een Wethouder aan wijziging on derhevig is. Conform besloten. Vergoeding van vervoerkosten. Adres van G. Duinmeijer alhier, houdende ver zoek een tegemoetkoming te verleenen in de ver voerkosten van zijn zoon als leerling van de Am bachtsschool te Alkmaar. B. en W. stellen voor op het betreffend verzoek afwijzend te beschikken, daar een dergelijke vergoe ding slechts wordt toegestaan bij het bezoeken van inrichtingen van lager onderwijs. Conform besloten Voorts werd medegedeeld: a. Missive van den Minister van Sociale Zaken houdende mededceling, dat geen termen aanwezig zijn tot vervroegde invoering der brandstoffenrege- ling goedkeuring te verleenen. Voor kennisgeving aangenomen. b. Betreffende een in de vorige Raadsvergadering gestelde vraag van 't Radslid Blom deelen B. en W. terzake mede, geen voldoende aanleiding te vinden tot instelling van een Commissie van Advies voor stcunverleening en werkverschaffing. De heer Blom zegt op een dergelijke commissie niet vorder te zullen aandringen. c. Ter zake van een door het Raadslid Kaandorp gestelde vraag, deelen B. en W. mede, dat het in derdaad juist is, dat bij tewerkstelling in de duinen op grond van voor deze gemeente geldende voorschrif ten, geen huurtoeslag verleend mag worden. Voor kennisgeving aangenomen. Leden voor commissies. 3. Voorstel van B. en W. tot benoeming, wegens periodieke aftreding van: a. Een lid van het Maatschappelijk Hulpbetoon. Gekozen wordt de heer F. Gutter. b. Een lid van de Commissie tot Wering van schoolverzuim. Benoemd wordt de heer A. Selhorst. c. Een lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Gekozen de heer J. Tromp. Burgemeester Peecklaan afgesloten voor motorrijtuigen. 4. Voordracht van B. en W. voor zooveel noodig het college machtiging te verleenen, Ged. Staten te verzoeken, het gedeelte Burgemeester Peecklaan, ge legen tusschen het Dokterslaantje en den Stations weg gesloten te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtuigen in beide richtingen. Heffing van leges voor kampeeren. 5. Voordracht van B. en W. tot aanvulling en wijziging van de Verordening op de heffing van leges in de gemeente Schoorl, heffing van kam- peergelden. Er zal 5 cents per persoon per etmaal worden gevraagd, aldus stellen B. en W. voor. De heer Kaandorp (R.K.) wil kinderen beneden denl eeftijd van 7 jaren hiervan uitsluiten. De Voorzitter denkt, dat als die kinderen niet betalen, de gemeente niet aan, de gelden komt ter dekking van de kosten. Wethouder Bijl (R.K.) meent, dat kinderen be neden de 7 jaar dan maar thuis moeten worden gelaten, als het te duur is. (Gelach). Spr. is er niet voor, dat er kleine kinderen kampeeren. Wethouder Schenner (V.D. gaat er niet mede accoord, om de kinderen thuis te laten, maar iets anders is, dat de controle hierdoor zeer moeilijk zal worden. Het bedrag, n.1. f 750, dat voor de op brengst is begroot, heeft de gemeente absoluut noo dig. De heer Gutter (S.D.A.P.) is van oordeel, dat B. en W. dit voorstel eerder hadden moeten doen, om dat nu de indruk wordt gevestigd, dat door B. en W. werd opgekomen voor de belangen der pension houders. De heer Duin (S.B.) wlist erop, dat het kam- peervraagstuk een levensvraagstuk voor de ge meente is geworden. Spr. is daarom voor het voor stel van B. en W. om'dat deze regeling billijker is dan de voriga Spr. vindt het echter een mal geval, dat de kampeerders de begrooting voor een deel moeten sluitend maken. Spr. vraagt, of de kampeerverordening niet ln haar geheel moet worden gewijzigd en wil de poli tie de kampeervergunning doen uitreiken. Dat lijkt spr. veel eenvoudiger. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. alsnog een wijziging van de kampeerverordening willen onder de oogen zien; maar dan komt neg en staat los van dit voorstel. Nadat de heer Blom de toezegging heeft gehad, dat met werkloozen coneideratie zal worden ge bruikt wordt het voorstel van B. en W. aangenomen De brieven over deze zaak ingekomen, worden voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt een suppletoire begreoting 1935. De Oude Hargerweg zal voortaan Oorsprongweg heeten. Maatschappelijk Hulpbetoon zal voortaan een verzekering moeten sluiten, tegen schade tengevol ge van brand, diefstal, enz. Kampeerterrein aan de Westzijde van den Slapersdijk. 9. Voorstel van J3. en W. machtiging tc verleenen aan het Hoogheemraadschap Noord Hollands Noor derkwartier te Alkmaar, een huurovereenkomst met recht van onderverhuring aan te gaan, betreffende het weiland, gelegen aan de Westzijde van den Sla- persdijk, in de buurtschap Hargen. B. en W. willen dit terrein bestemmen als kam peerterrein. De heer Duin acht dit voorstel unfair: de huurder van dien dijk worden nu de inkomsten van het huur-, bootje, dat daar ligt, ontfutseld. Wethouder Schermer antwoordt, dat hier het al gemeen belang moet gaan voor het persoonlijk be lang. De toestand is nu zoo, dat het terrein een groot conccntratieobject is voor anderen, die kam peerterreinen hebben, zonder dat de gemeente er eenige zeggenschap over heeft. En dit acht spr. zeer verkeerd. De toestand moet daar geordend worden, zoodat het geen doorn in het oog is van anderen, die in de buurt kampeerterrein hebben. De heer Duin repliceert en zegt, dat het op den weg had gelegen van B. en W. dien man binnen de perken te houden, als er onregelmatigheden gebeur den. Spr. blijft erbij, dat den man deze inkomsten niet mag worden onthouden. De Voorzitter zegt, dat er niets op tegen is het terrein onder te verhuren aan den man, door den heer Duin bedoeld; wij houden dan de zaak zelf in handen, meent spr. De heer Duin gaat hiermede accoord, maar het voorstel maakte den indruk, dat het een gemeente lijk kampeerterrein zou worden. De Voorzitter: Dat staat er niet in! Het voorstel wordt dan aangenomen. Verordening heffing schoolgelden. 10. Voordracht van B. en W. tot vaststelling ecner ontwerp-verordening tot heffing van schoolgelden voor het gewoon lager onderwijs in de gemeente Schoorl. Volgens het ontwerp is bij een inkomen van f 800 voor een leerling f 2.60 schoolgeld per jaar ver schuldigd. Bij hoogere inkomens is eenige progressie ingevoerd. De Voorzitter deelt mede, dat de schoolgelden in 1934 f 1000 opbrachten, met de nieuwe regeling zal de opbrengst f 1500 bedragen. De heer Blom vindt f 2.60 schoolgeld voor inko mens van f 800 te hoog en.stemt tegen. Het voorstel wordt aangenomen. Op zijn verzoek wordt eervol ontslag verleend aan den heer A. van Lienen Sz., oud-wethouder, als amb tenaar van den Burgerlijken Stand per 1 Januari 1936. In zijn plaats wordt benoemd de heer A. Bijl. Begrootingen 1936. Volgt de vaststelling van de verschillende begroo tingen. T.a.v. de gemeentebegrooting voor 1936 stellen B. en W. een extra bijdrage in de werkloosheidslasten te vragen, alsmede een belastingbïjdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds, resp. groot f 6574.en Neem loch eens Doos 30ct Wat Mijnhard! maakt ii goed KERSTWIJDING. Voor den wijdingsdienst, Zondagavond in de Ned. Herv. Kerk gehouden, was zeer veel belangstelling. Van heinde en ver waren ouden en jongen opge komen. Meer dan 400 aanwezigen vulden de kerk. In de liturgie werkten vier leden van de Vrijz. Herv. Lidmatenclub mee, waarna Ds. Eikema een korte inleiding hield. Na de middenzang vond de opvoering van het kleine Kerstspel plaats, waar naar met stille aandacht werd geluisterd. De spe lers, leden van de V.H.L., begeleid door den orga nist, den heer Koning van St. Maarten, hebben zich flink van hun taak gekweten en ook wat de zang betreft, was er, sinds de opvoering van het vorige jaar, een sterke vooruitgang te bespeuren. Hst is een echte, wijdingsavond geweest. KEGELEN. Competitiewedstrijden alhier. De stand is: le Vijftallen: gesp. gcw. gelijk verl pt. kant. h. G.G.P. I 4 4 8 3698 Omsmijters I 4 2 o 4 3218 Schagen I 2 1 1 2 1668 Vredclust I 4 0 4 3024 2e Vijftallen: G.G.P. II 4 3 1 6 3187 Omsmijters II 4 2 2 4 3104 Schagen II 2 1 1 2 1589 Vredelust II 4 1 3 2 2984 De eerstvolgende wedstrijd wordt, gespeeld op 2 Ja nuari 1936. Omsmijters tegen G.G.P. OPENBARE VERKOOPING. De bouwhoeve met aanhoorige huizen, schuren, erf, enz. ter grootte van 40.82.52 H.A. gelegen in den Waardpolder, gemeente Barsingerhorn en be- hoorende tot de nalatenschap van wijlen Mevrouw wed. G. KomenNobel laatstelijk te Beverwijk, werd Maandag 23 Dec., ten overstaan van Notaris C. L. van den Bergh te Schagen in het café Ceres in het openbaar -verkocht. Dinsdag 17 dezer werd een en ander, uit 15 per- ceelenb estaande, opgeboden tot f 58900. Bij de voortgezette veiling van 23 dezer was het resultaat dat na eindafslag en verschillende com binatiën, van het geheel kooper werd de heer Jn. Stammes te Anna Paulowna voor f 62653. OVERGEPLAATST. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Steeman, vakwerkman bij den Technischen Dienst der Rijks- telegrafie en Telefonie, thans werkzaam in den dienstkring Castricum, wordt in verband met de opheffing van dezen kring en onderbrenging on der Haarlem, overgeplaatst naar Tilburg. f 1926.in totaal f 8500. Deze bijdragen dienen te worden aangevraagd voor 1 Januari a.s. De gemeente wordt alsdan geacht niet gerang schikt te zijn, in de groep der z.g. noodlijdende ge meenten, doch heeft wel tc voldoen aan de voorwaar den, door de regeering na overleg met Ged. Staten gesteld voor de vaststelling van de gemeentebegroo ting 1936. Practisch aldus verliezende hare meer of mindere zelfstandigheid. De heer Kaandorp (R.K.) rapporteert namens de begrotingscommissie. liet rapport brengt hulde aan B. en W. voor de groote zuinigheid welke is betracht. Voorgesteld wordt, den heer Breed, volontair ter secretarie, een gratificatie van f25 toe te kennen. De Raad gaat hiermede accoord. Met het aanvragen der extra-bijdrage gaat de raad accoord. De commissie wil, dat B. en W. de verzekeringsbe dragen, wat de brandassurantie betreft, herzien. Aldus besloten. De commissie wijst er op, dat het vuilnis ophalen te snel geschiedt en wil om 10 uur doen beginnen. Wethouder Bijl antwoordt, dat 10 uur te laat is. ze beginnen nu om 7 uur. Het begint Dinsdags en dus kunnen de menschen s Maandags beginnen. De Voorzitter: Laten we dan zeggen 8 uur, dat is de gulden middenweg. Op de auto zal een bel worden aangebracht. De commissie dringt aan op meer zuinigheid bij het gebruik van gas en electriciteit in het Gem. Gym nastieklokaal door vereenigingen. De Voorzitter antwoordt, dat deze zaak onder de oogen zal worden gezien. Eenige beschouwingen over de begrooting. De heer Gutter wil nog iets zeggen over de wet houdersverkiezing van dit jaar. Algemeen was de gedachte in de S.D.A.P., dat deze partij ook in aan merking zou komen voor een wethouderszetel. Doch het kwam anders uit, omdat er niet tot samen werking kon worden gekomen. De heer Bijl verzekerde spr. indertijd dat zijn partij samenging met de heeren Winder en Duin. Het resultaat was dat deze partijen die zich tegen standers hadden getoond van den heer Schermer, later medewerkten tot zijn verkiezing. De Voorzitter meende, dat de strijdbijl nu begra ven moest worden. De heer Blom wees erop, dat bijna elke arbeider in Schoorl werkloos is; er is nu geen enkel werk- object meer. Het is dus aan te zien, dat de werk loosheid aanhoudt, misschien nog wordt uitgebreid met kleine tuinders. Het zakenleven wordt steeds slechter, omdat de koopkracht steeds lager wordt. Een lichtpunt is er, n.1. het Plan van den Arbeid. Als dat zou slagen, blijft de autonomie der gemeenten gehandhaafd. Spr.b eval B. en W. en den Raad aan, dit Plan in ernstige studie te nemen. Spr. nocdigde den gé- heelen Raad uit, aanwezig te willen zijn op een bijeenkomst, welke binnenkort te Schoorl zal worden gehouden en waarop het Plan van den Arbeeid zal worden uiteengezet. Vastgesteld wordt een nieuwe rekening-courant, overeenkomst met de N.V. Bank van Nederl. Ge meenten te 's-Gravenhage. Rondvraag. De heer Blom vraagt inlichtingen omtrent het tewerk stellen met steun bij de boeren Nu zijn er al menschen bij deb oeren geplaatst, ofschoon er een commissie zou worden benoemd. De Voorzitter antwoordt, dat deze tewerkteslling als proef is bedoeld tot 31 December 1935. Slaagt de proef, dan zal ongetwijfeld een commissie in het leven worden geroepen. De Voorzitter hoopte, dat het de gemeente Schoorl in 1936 goed zou gaan en dat de wereld voor een oorlog bespaard zou blijven. Spr. wenschte alle le den een prettige Kerstmis toe. Daarna ging de Raad in comité. OUDSTE INWONER OVERLEDEN. Dezer dagen is de oudste inwoner van Schagen, de heer Pieter Grin, sinds 8 jaren woonachtig in Huize Avondrust, overleden. Hij bereikte den zeer hoo- gen leeftijd van 99 jaar en 1 maand. Velen voor al te Burgerbrug en Sint Maarten, hebben Grin gekend, den ouden schoenmaker, den man met zijn opgewekt karakter. Hij ruste in vrede! M. de R. In de vergadering van de Oudercommissie der ULO.-school, op Vrijdagavond j.1. gehouden, is meerdere malen door leden van het onderwijzend personeel dier school het berichtje in het blad van Donderdag, onder het hoofd „Besognes" aangeval len. Zelfs de samenwerking die altijd tusschen de school en de Schager Courant had bestaan, kw^m erbij te pas. Kom. kom, heeren. die samenwerking houdt toch zeker niet in dat de Redactie van de Schager Courant moet nalaten de meening van anderen kenbaar te maken! Dat zou de reinste dictatuur zijn. We hebben nu kunnen lezen.dat van hoogerhand de 3 vrije middagen zijn voorgeschre ven, dat de vacanties in de eerste plaats er zijn voor de leerlingen. Prachtig, mijne heeren. Maar het courantenbericht stelde alleen maar in 't licht dat, terwijl dan die 3 vrije middagen bestaan, het blijkbaar nog noodig werd geoordeeld om boven dien de leerlingen een uur of drie kwartier vrijaf te geven, omdat beraadslaagd moest worden over de rapporten. Én dit feit nu, mijnheer de R., werd zijn we goed ingelicht dan ook niet in bedoelde bijeen komst aangeroerd. Hoogachtend, S. O. Uit den Langendijk» BROEK OP LANGENDIJK. Maandagmiddag vergaderde het bestuur van de Langendijker Groenten-Centrale. Uit het verslag van het Kantoor bleek, dat over November was geveild voor een bedrag van f54.579.90. Medegedeeld werd dat de laatste steunuitkeering voor deze veiling heeft bedragen f 123.500, alzoo teza men met de vorige uitkeering f270.000 voor dit jaar. Van den Voorzitter der 50 West-Friesche Gemeen ten een verzoek om subsidie van 5 cent per lid, zulks mede in verband dat de «subsidie door de gemeenten verstrekt, is ingetrokken. De heer Hoogland vraagt in welke jaren het tekort is'ontstaan, wanneer dit is van de laatste jaren, dan is spr. er voor, maar dateert het daarvoor, dan is het toch een eigenaardig verzoek, daar de gemeenten in die dagen nog niet noodlijdend waren. Na eenige discussie werd op voorstel van het dag. bestuur 3 cent per lid toegestaan, wat ongeveer komt op een bedrag van f40. Van den heer v. Zuijlen een verzoek medewerking te willen verleenen tot het oprichten van een cen traal administratie-bureau, hetwelk dit voordeel met zich medebrengt, dat de onkosten voor adviezen cn dergelijke lager gesteld kunnen worden. Werd in overweging gegeven ter beoordeeling der afgevaardigden, om ter kennis tc brengen in hun resp. ledenvergaderingen. Van de Prov. Commissie om opgaaf van den om zet der veiling in 1935, welke voor de eerste 11 maan den heeft bedragen fl.039.S13.0-i en voor December wordt geschat op f 48.000, alzoo tezamen pl.m. f 1.087.813.00. Van de Prov. Commissie een schrijven, dat ween reuzenbloemkoolzaad beschikbaar is. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief voor, de vergadering der Prov. Commissie, werden enkele! opmerkingen gemaakt over het vroege rooien van Ei genheimers, het verstrekken van teelt vergunningen! cn het in het leven roepen van een commissie betref-t fende cultuurwijziging in verband met de draaiharlig* heid. Voorzitter acht het gewenscht. dat voor zoover de gelegenheid daarvoor is, deze zaken ter plaatse naar voren gebracht worden. De heer S. de Boer werd tot stemgerechtigd afge« vaardigde benoemd. Bij de rondvraag werd door den heer Koning de gedachte geopperd om de aangelegenheid betreffende het veilen der slaboonen, spoedig ter hand te nemen, opdat dit definitief zijn beslag krijge. De heer Madderom vraagt of het verdrag met Ame rika ook nog voordeelen afwerpt voor den tuinbouw* in deze streek. Meegedeeld werd, dat het tarief van f 1100 op een] wagon kool is verminderd tot pl.m. f 500.alzoo een beduidende verlaging. De heer Smit vraagt of er ook nogvergunningen] verleend zijn tot het veilen van ruige gele kool op| andere veilingen, daar gebleken is, dat zulks aanlei* ding heeft gegeven tot mistoestanden, ook wat betref® steunverleening op dat product. De secretaris zegt, dat wel vergunningen zijn ver* leend, steeds in overleg met de Groenten-, en Fruit* Centrale. Opgemerkt werd dat niet alleen ruige kool maait ook andere soorten op andere plaatsen geveild wor« den. Algemeen was men van meening dat dit euvel met kracht tegen gegaan moet worden. Het betreft hoofd- zakelijk aangesloten tuinders uit Heerhugowaard. Op een daartoe gedane vraag werd meegedeeld dat toeslag op ruige gele kool gegeven wordt meer per] K.G., maar dat deze nu is ondergebracht bij de nu briek groene kool. Hierna sluiting. Vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging, on der leiding van den beer K. Slot. Meegedeeld werd dat het Tweede Kamerlid de heer; C. v. d. Heuvel in Januari zal optreden voor den] kring van de A.-R. Kiesvereenigingen. Wegens bedanken van den heer J. C. Koolaarcf, werd in het bestuur gekozen de heer G. W. v. Gel de ren. Na de verslagen van Prov. Comité en Kamer-Kies kring, werd door den heer Koolaard het onderwerp „Devaluatie" behandeld, waarop een levendige discus sie volgde, waaruit bleek dat de meeningen niet on verdeeld dezelfde waren. Tot Ouderling in de Chr. Geref. Kerk is gekozen] de heer D. Kooijs en tot Diaken de heer G. Ven. Z IJ PB PETTEN. Onder tamelijke belangstelling vond Zaterdagavond de trekking plaats van de door de voetbalvereeniging georganiseerde verloting. Alvorens, daartoe over te gaan, sprak de voorzit ter, de heer Bakker, woorden van dank tot allen, die hetzij door 't koopen der loten, hetzij door 't beschik baar stellen van prijzen hun gewaardeerde medewer* Icing hadclen verleend. De eerste 10 prijzen vielen achtereenvolgens op de volgende nummers: 116, 262, 282, 308, 80, 179, 420, 373, 492 en 31. WOENSDAG 25 DECEMBER, (le Kerstdag.) NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 6.30 uur. Kerstfeest. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug,, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Extra coll. Petten, geen dienst. Schagerbrug, nam. 6.30 uur Kerstfeestviering. Warmenhuizen, nam. 3.30 uur, Kerstfeest. Heerhugowaard, voorm. 10 uur Ds. v. d. Kam. Nam. 7 uur Kerstfeest. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Nam. 7 uur, Kerstfeest. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Los. Kerstfeest. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Winkel, geen samenkomst. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. Ds. Meihuizen. Coll. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de heer S. Greving, v. Dirkshorn. VRIJ EVANGELISCHE GEMMEENTE. Alkmaar, voorm. 10.15 en nam. 7.30 uur, Ds. Ruijs. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 5 uur Kerstfeest. Leider de heer Sevensma van Amsterdam. E.V. „MARANATHA". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. J. W. Swaan van IJmuiden DONDERDAG 26 DECEMER. (2e Kerstdag). NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 6.30 uur Kerstfeest. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. v ,d. Kam. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Huis'duinen, nam. 4 uur, Kerstfeest. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Reddingius. Wieringerwaard, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Kerstfeestviering. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 5 uur, Ds. Van Beek. Kerst feest der Zondagsschool. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Oosterland, nam. 7 uur, Herv. Kerk, Kerstfeest Zondagsschool, leiding Ds. Meihuizen. Hiopolytushoef, Vrijdag 27 Dec., nam. 7.30 uur, Kerstfeest, Doopsgez. Zuster- en Jongerenkring. GEREF. KERK. Kolhorn, nam. 5 uur Kerstfeestviering. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar, nam. 4 uur, Kerstfeest. E.V „MARANATHA". Bergen, voorm. 10.30 uur, Ds. J. Gunning van Hil versum.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8