Uit Bergen. Kerstfeestvieringen. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Predikbeurten. na de beslissing geen leelijke gezichten zullen blij ven. De wet is glad verkeerd, zegt spr. maar ik heb de wet niet gemaakt. Met algemeene stemmen. Vervolgens wordt tot stemming overgegaan en de heer P. J. Korver met algemeene stemmen tot secretaris benoemd. De Voorzitter herhaalt,, dot hij dit besluit ter vernietiging zal voordragen. De heer Brugman feliciteert den heer Korver met dezen uitslag, het is mooi dat de gemeenteraad den tijdelijken secretaris met algemeene stemmen tot secrearis heeft benoemd. De heer Korver dankt den raad voor deze be noeming, hij had gehoopt, benoemd te zullen wor den, maar misschien is het eindresultat toch anders Mocht 't wel 't geval zijn, dan hoopt spr. de ge meente jaren als secretaris te dienen. De Voorzitter merkt op, dat hij den heer Korver het woord niet had verleend, maar spr. heeft geen bezwaar, dat de heer Korver het woord heeft ge voerd. De heer Kamp vraagt hoe B. en W. denken over het waarnemen van bijbetrekkingen door den Se cretaris. Spr. herinnert eraan, dat de heer De Rid der in verschillende vereenigingen zat en wellicht zullen diverse vereenigingen wachten met de ver vulling van de vacature. De Voorzitter meent dat deze zaak niet aan de orde is. De heer Van Zoonen zegt omtrent deze zaak een gevestigde meening te hebben, n.1. dat de secretaris buiten de gemeentezaken om geen bijbetrekkingen behoort te vervullen. De heer Brugman wijst erop dat het ambtena renreglement hierin voorziet: spr. is met den heer Van oZonen van meening, dat het niet gewenscht is bijbetrekkingen te vervullen. De heer Kamp zou een uitzondering willen ma ken wat het Burgerlijk Armbestuur betreft, dit is ten deele een gemeentelijke instelling. De heer Van Zoonen wijst op de moeilijke situ atie waarin we verkeeren. Als de burgemeester tot secretaris wordt benoemd, zou dat beteekenen dat de gemeente geen zeggingschap meer in de benoe ming heeft en dan zou de raad dus ook de instruc tie niet behooren vast te stellen. In het andere ge val heeft de raad de instructie wèl vast te stellen. De Ziekenfondscontributie. Door het A.A.Z.A. wordt verzocht om voor de leden die door de crisis worden getroffen en hun geheele contributie moeilijk kunnen betalen, een regeling te treffen waarbij door de gemeente ten hoogste 1/3 der contributie zal worden betaald, op voorwaarde dat door den betrokken geneesheer ter plaatse een gelijk bedrag wordt bijgedragen. B. en W. stellen voor dit verzoek, gericht aan den Raad, in hun handen te stellen om advies. De heer Engel vraagt of de Voorziter het adres BERGER SPORTVEREENIGING. Het programma voor morgen. Zilvermeeuwen 2—B.S.V. 1, 2 uur. Vertrek per auto's om half één van de Breelaan (station). B.S.V. 2C.S.V. 2, 2 uur. Hoe zullen de uitslagen zijn? Wij schreven ƒ.1. Maandag in ons overzicht,, dat 't le elftal van B.S.V. in Castricum verloor door haar voorhoede, waarvan spelers als Ludding en Halff ge wogen en te licht bevonden waren. Te licht in fi guurlijken, maar vooral ook in letterlijken zin. De elftalcommissie van B.S.V. heeft dit blijkbaar ook ingezien en deze beide jonge spelers weer naar het tweede elftal doen verhuizen. Met een kleine variant zouden we kunnen zeggen: „de geschiktheid komt met de jaren", want ongetwijfeld beloven beide spe lers zeer veel voor de toekomst en kan de Berger club er nog pleizier van beleven. Nog wat meer rou tine, en nog wat meer durf vooral en zoowel Ludding als Halff zullen in het eerste elftal welkom op hun plaats zijn. Van jeugd naar middelbaren leeftijd, is niet meer dan een pas, heeft de E.C blijkbaar gedacht en zoo zien we nu den veteraan Wim Sluijzer als linksbuiten opgesteld. De fraaie partijtjes, welke hij in den voor bijen zomer speelde, wettigen o.i. zijn opneming vol komen; ja, we gelooven zelfs, dat de commissie hier een goede oplossing vond, omdat Sluijzer een geweldi ge doorzetter is en daarbij uiterst snel. En zoo n spe ler heeft B.S.V. nu juist noodig in den aanval. Jaap Tuin zal met Sluijzer den linkervleugel vor men en dat is, naar wij meenen juist gezien. Als Tuin zijn individueele spel laat varen en zijn vleugelman voldoende werk geeft, dan kan dit tweetal zeker ge vaarlijk worden. Want ook Jaap Tuin weet van doorzetten. Iluug Fillet speelt middenvoor. En hier zetten we een vraagteeken? Blijkbaar heeft de E.C. ook hem op die plaats een kans willen geven, met de kennelijke bedoeling hem en Tuin te doen ruilen, zoodra blijkt, dat Fillet op de centervoorplaats geen goeden greep is geweest. Dirk de Jong speelt spil en is dus toch eindelijk weer in z'n oude milieu teruggekeerd. En naar onze mcening zal hij het daar best doen ook, als hij leert zich beheerschen en de ballen behoorlijk aangeeft aan zijn voorhoede. We zijn er zeer benieuwd naar, hoe de Jong zich houden zal. De rest van de ploeg bleef ongewijzigd en behoeft dus geen bespreking. Of B.S.V. in Zaandam winnen zal? We betwijfelen het maar het kan. De Zilvermeeuwen hebben in Ber gen geen grootschen indruk gemaakt en zijn zeker te kloppen. Komaan B.S.V.'ers, den moed niet ver loren. De B.S.V.-reserves krijgen visite van C.S.V. 2 en zullen als we ons niet al te zeer vergissen een zwaren dobber hebben. Aanvoerder Ludding heeft te veel uit z'n elftal verloren, om er nu nog redelijke verwachtingen van te kunnen koesteren. Keeper van Diepen vormt met de achterspelers Maarten de Beurs en Jan Ludding nog een hecht trio, maar midden linie en voorhoede zijn zwakjes. Wij voor ons geloo ven, dat een gelijk spel al een zeer behoorlijk re sultaat voor B.S.V. 2 zal zijn. Aan Ludding en z'n mannen om te toonen dat ze tot meer in staat zijn. ZIJ PE Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan den heer N. J. Zeeman te 't Zand ingevolge de bepalingen der bouwverordening, vergunning ver leend tot het veranderen van de bestaande malerij. Naar wij vernemen hebben Gedeputeerde Staten van Noordholland aan het Bestuur van het water schap Zijpe en Hazepolder ontheffing verleend van de betrekkelijke bepalingen op het Wcgenreglement voor het verflauwen van een scherpe bocht in den Ruige weg tusschen Schagerweg en St. Maartensweg. 'T ZAND. Bij de jaarlijksche verloting ten bate der naai- krans alhier, welke gehouden werd ten overstaan van den heer Overhand bij den heer Schrieken, viel de 1ste priis, zijnde een SDrei op lotno. 35, ge wonnen door Mevr. Jongejans te St. Maartensvlot- brug. 2e prijs Onderjurk, no 60, gew. door Mevr. Bakker te Alkmaar en 3e prijs Ontbiltlaken op no. 11, gew. door Fl. Novak te Anna Paulowna. Er wa ren verder nog 27 prijzen aan deze loterij verbon den. wil voorlezen, de Voorzitter zal toch niet altijd on willig zijn. De Voorzitter: Ik ben nooit onwillig geweest, maard acht dat men ook tegenover mij welwillend zou zijn. De heer Engel: Ik dacht ook, we krijgen hem wel mee. Na voorlezing wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. B. en W. stellen voor, een geldleening aan te gaan voor de verbetering van de veldwachterswo ning en verbouw van het raadhuis, n.1. van ten hoogste f 800. De verbouw betreft het aanbrengen van W.C.'s met waterspoeling in de veldwachterswoning en de verbouw van het Raadhuis beteekent het verande ren van de waag in een kamer met loket en ar chiefberging. De heer Engel vraagt of deze zaak geheel onver wachts is gekomen. De Voorziter: De eerste is van meer recenten da tum, het andere is reeds onder mijn voorganger be sproken. De heer Dekker wil het zoo mogelijk nog op de be grooting plaatsen, het is een verbetering. De Voorzitter deelt mede, dat in Haarlem in over weging is gegeven de post als buitengewoon op de begrooting 1935 te ramen. De heer De Veer vraagt of dus de waag wordt op geheven. De heer Brugman: Ja, omdat er een weegbrug is. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. De rondvraag. De roftdvraag levert niets op, waarna de Voorzitter in deze laatste vergadering in dit jaar wijst op het geen in 1935 is voorgevallen. De raad heeft een nieu wen voorzitter gekregen en ook is er een nieuw raadslid gekomen. Ook memoreert spr. het overlijden van secretaris de Ridder, die 28 jaren lang zijn best heeft gedaan en op zijn wijze de gemeente gediend. Het is jammer dat hij ontslapen is en zijn nagedach tenis zal lang bij ons in eere blijven. Spr. wijst dan verder op den moeilijken tijd, waarin het niet ge makkelijk is een gemeente te besturen. Spr. dankt den raad voor hetgeen hij heeft gedaan en wenscht den leden met hunne gezinnen een goed einde van 1935 en gelukkig begin van het nieuwe jaar. De heer Van Zoonen dankt voor deze woorden. De verhoudingen waren in hef afgeloopen jaar nogal draagbaar en spr. hoopt dat de wil tot samenwer- king'zal blijven bestaan. Wat betreft het besluit van den Voorzitter om het straks genomen raadsbesluit ter vernietiging te zullen voordragen, spr. hoopt dat deze zaak principieel zal worden uitgevochten, zoo als het mannen betaamt en dat het geen afbreuk zal doen aan de onderlinge verhouding. Spr. wenscht namens den raad den Voorzitter en diens gezin veel goeds toe. De Voorzitter zegt dat het voortbestaan van de goede verhouding aan hem niet zal liggen. Hierna volgt sluiting. We vernemen, dat aan de aannemersfirma Doedens en Schilder, alhier, als zijnde op een na de laagste inschrijfster, den bouw is opgedragen van een administratiebureau te Overveen, ten dienste van de gemeente Bloemendaal. Op 2en Kerstdag gaf de „jonge" tooneelclub „Door Vriendschap Vereenigd, een uitvoering bij den heer Schiüeken. Opgevoerd werd: „De ridder van den Kouseband", blijspel in 3 bedrijven, door Henk Bak ker. De heer Vogelenzang opende den avond met een kort maar correct speech je. „De ridder van den kouseband" is een stuk dat nogal wat van de spelers eischt en wij stonden dan ook nogal sceptisch tegen een opvoering, door een club welke leden bijna geen van allen ooit op de plan ken waren geweest. En, o wonder, hoewel in den beginne een drietal spelers onzeker speelden, werd het gebodene een verrassing voor allen. De rolvast heid was best, de voordracht in hoofdzaak zeer goed en de costumeei'ing en tooneelaankleeding keurig ver zorgd. Elk speler gaf zich geheel en wij zullen ons dan ook van detailbespreking onthouden. Een bij zonder woord van hulde komt echter toe aan mej. R. de Gx-oot, die haar rol vertolkte zooals slechts zij dat kunnen die de g^ve daartoe bezitten. Ook de he?r J. Weij speelde zeer verdienstelijk zijn ml, zijn voordracht was waarlijk oer-komisch. De heer H. Kooij, hoewel rolvast, speelde voor een beginneling in dit genre goed. Overigens komt allen een woord van lof toe, in het bijzonder den heer C. de Leeuw voor de keurige grime. Toen het spel uit was. werd op zulk een spontane manier geapplaudiseerd, dat het scherm eenige kee- ren moest worden gehaald. Wij voor ons willen ten slotte niet nalaten D.V.V. ook vanaf deze plaats, ge luk te wenschen met dit eei'ste succes, waarmede bij optreden in andere plaatsen zij ongetwijfeld vele lauweren zullen oogsten. Onze plaats is een goede vereenïging rijker gewor den, die waarschijnlijk er toe kan medewerken om de gezelligheid te bevorderen. Druk en gezellig bal tot slot, HULDE AAN DE POLITIE. Tijdens de laatst gehouden kermis te 't Zand werd bij een kraam, staande tegenover het café de Wit een kist ontvi-eemd, inhoudende electrische benoodigdhe- den. De dader(s) in de meening verkeerende dat de ze kist paling zou inhouden, zullen wel zéér op hun neüs gekeken hebben, toen deze inhoud anders bleek te zijn. De kist met inhoud werd tenminste later te ruggevonden aan de spoorlijn OudsluisAnna Paix- lowna. Het is thans den rijksveldwachter OvexTiand te 't Zand in samenwerking met'den gemeentepolitie Homan te Zijpe mogen gelukken deze zaak tot klaar heid te brengen. De daders zijn gevat en hebben een bekentenis afgelegd. Voorwaar alweer een succes voor deze actieve politiediepai'cn. HEERHÜOOWAARD De avond van den tweeden Kerstdag gaf de ge mengde zangvei'eeniging „Ons Genoegen" een uitvoe ring in het lokaal van den heer Rus. Voor de pauze gaf het kinderkoor eenige kleine liedjes, die bij het publiek zeer in den smaak vie len. Vooral „Spoortje spelen" van E. Jacques—Dol- croze werd heel goed gezongen. Het gemengde koor gaf eerst een paar oud-Neder- landsche liedjes, o.a. een Meilied uit de 15e eeuw en „Ons ghenahet die Avondstaer", die heel goed wer den uitgevoerd en die het publiek nog eens deden genieten van deze oude volkskunst. Het koor zong over het geheel beter dan vorig jaar, de klank was helderder en voller en alle liederen wer den goed op toon gezongen, ook „Dxoome Vrouw, kom!", een mooi, doch moeilijk stuk. Met „Aan den schoon en Blauwen Donau" van Joh. Strauss, oogstte het koor bij het publiek veel succes. De leiding was bij den heer H. J. Zaal uit Bergen in goede handen. Hoewel zeer goed gezongen werd, zou het het koor ten goede komen, als het met eenige leden werd uit gebreid. Na de pauze werd door het kinderkoor de operette „Jantje in Modderstad" opgevoerd. De aankleeding was verzorgd door mevr. Hittema-de Veth, die hier veel succes mee had. De operette werd heel aardig uitgevoerd, het was echter jammer dat het publiek zich niet rustig kon houden, waardoor het de kinde ren niet gemakkelijker werd gemaakt. „Ons Genoegen" kan over het algemeen genomen op een goed geslaagde uitvoering terugzien. Van tientallen gemeenten kwamen berichten in over welgeslaagde Kerstfeestvieringen van de kinde ren. Onze lezex-s zullen begrijpen, dat wij deze niet allen kunnen opnemen en dus met deze algemeene mededeeling, dat ze uitstekend zijn geslaagd, moeten volstaan. WINKET Voor een flink bezette zaal van den heer R. Laan, werd den eersten Kerstdag door „Winkel's Tooneel club", opgevoerd het blijspel van Oscar Walther en Leo Stein: „Het Offei-lam", bewerkt door H. W. van Rijswijk. De gewezen officier Erich von Werden vertoeft ten huize van zijn bruid Adelhcid von Pi*ochnow en alle voorbereidingen worden getroffen voor hun huwelijk, dat den volgenden dag zal plaats vinden, doch een niet ongex-echtvaardigde twijfel aan het smetteloos verleden van den bruigom, dreigt x'oet in het eten te gooien. Na tal van allerdolste verwikkelingen komt het happy-end en Erich krijgt zijn Adelheid. Alle verwikkelingen te bespreken zou te uitvoerig zijn, maar de verwarringen geven aanleiding tot zul ke komische tafx^eelen, dat het publiek van de eexxe lachbixi in de andere viel; niet in het minst door den px-ofessor en meneer Lehman, die steeds voor de komische noot zorgden eix ongewild met papa Von Px-ochnow de zaak verei'gerden. Alle spelers, er waren er dertien, hebben zonder uit zondering hun best gedaan, ook zij die met dit stuk hun debuut maakten, zooals de dames Bijhouwer en LeijenKos, die we weer gi'aag op de planken terug zien. De andere namen op het programma waarborgden ons reeds van te voi'en goed spel. De tooneelaankleeding van den heer E. Brouwer te Nieuwe Niedoi-p was prima in orde, evenals de gri- mage van den heer P. Oud, hoewel op een gunstige uitzondering na de grimage wel iets te bescheiden was en te weinig varieerend voor de verschillende tjqxe's. Het was een zeer mooie avond, die met een geani meerd bal werd besloten en werd verzorgd door bal- muziek onder leiding van den welbekenden Ax-ïe Kos, die met zijn muziek tot het welslagen van dit bal zeer veel heeft bijgedragen. ANNA PAULOWNA Bij den heer Slikker speelde groep 2 van de bil jartclub tegen groep 3. Van groep 2 wonnen de hee- ren H. Cornelissen (55) en P. Alkemade (35), ieder 3 partijen, de heer H. J. Naastepad (40) 2 p. en de heer W. Cornelissen (40) 1 partij. Van groep 3 won de heer L. Elfrink (35) 3 partijen, de heer C. Doorn (35) 2 en de heex-en P. Govers (22) en P. Rozenbroek (65) ieder 1 partij. Groep 2 won dus met 9 tegen 7 van groep 3. Uitvoering Maria-Congregatie. Voor een volle zaal, ongeveer 300 bezoekers, voer de de tooneel-afdeeling van de Maria-congregatie „Ontspanning door inspanning" op „Maria's macht te Lourdes". Met volle aandacht, doodstil (een compli ment voor het spel!) werd de vertooning van dit dra ma in 4 bedrijven door de aanwezigen gevolgd, waar bij ook de zang van mej. Annie Mooyman (o.a het Ave Maria van Gounod) en van het meisjeskoor zeer werd gewaardeerd. Ëexi gezellig samenzijn hield allen nog langen tijd na de opvoex*ing bijeen. Hengelwedstrïjd. De hengelaarsvereeniging „Anna Paulowna" hield den tweeden Kei'stdag een wedstrijd, waarvoor de prijzen bestonden uit rollades, woi'sten, enz. De ge lukkige winnaai's waren: 1. J. ter Burg, 2. J. Wieg man, 3. P. Kossen, 4. P. Winnubst, 5. J. Rozenbroek, 6. II. Sierhuis, 7. P. Nieuwenhuizen, 8. P. Smit, 9. E. Pool, 10. J. A. ter Mij tel en, terwijl ook de heer J. Kuiper, die den wedstrijd x-egelde, bij de uitdeeling van de prijzen niet werd vergeten. N.S.B.-maxsch. Bij den te Amsterdam gehouden Kerstmarsch van den N.S.B., behaalde de navolgende plaatsgenooten: P. Moolenaar Bzn., G. J. Logcmann, A. Logemann- Eikelbeek als individueelen en D. C. Geerligs als W.A. (beiden 30 KM.) de daarvoor uitgeloofde Mussert- medaille. BREEZAND. Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergxinning aan den heer S. P. van Nuland voor den aanbouw van een winkel aan een bestaand huis, gelegen aan den Zwarteweg. OUDE NIEDORP In een vergadering gehouden ten lokale van den heer Mijts werd besloten tot oprichting van een middenstandsvereeniging. Waar slechts weinig middenstanders waren opgekomen, werd besloten om een voorlooDig bestuur te kiezen, bestaande uit de heeren S. Klaver, voorzitter en A. W. Feijs, se cretaris. Op dezen oprichtingsavond spraken de heeren Dussel en Diepsmeer, beiden uit Warmen- huizen. Besloten werd om in begin Januari weder om een vergadering te beleggen, waarin een defini tief bestuur zal worden gekozen. Ook op dezen avond zal een spreker tegenwoordig zijn. 'T VELD. Wegens algeheele vierj aarlij ksche atreding van 't bestuur der R.K. Kiesvereeniging vond in de j.1. ge houden vex-gadering bestuursverkiezing plaats. Het bestuur werd samengesteld als volgt: J. Bakker Jzn. (voorzitter), P. Klaver, P. Tromp, Jb. Ursem, H. Tamis, W. H. Bierman en J. G. Impink. De ove rige functies werden onderling verdeeld. I A N O E N D IJ K Indertijd is door de 4 gemecnt.cbestui'en concessie verleend aan 2 radio-distributiebedrijven voor hun uitzendingen, zonder dat daarvoor eenige vergoeding moest worden betaald. De financiën der gemeenten zijn echter de laatste jaren van dien aard geworden, dat men nu naar objecten zoekt, om deze financiën wat te stijven. Men moet er in de kringen van de gemeentebesturen wel eens berouw over hebben ge toond, dat concessie is verleend zonder dat daarvoor eenige tegenprestatie van de distribuanten werd ge- eischt. Te meer kwam men daartoe, nu verschillende gemeentebestux'en zelf de radiodistributie ter hand begonnen te nemen. Men deelde ons mee, dat hier nog wel niet aan gemeentelijke exploitatie van het x'adio-distributiebedrijf wordt gedacht, doch dat er krachtige stemmen opgaan om te trachten, iets van de contributie van de aangeslotenen binnen te krij gen, ter verlichting van den financieelen last der gemeenten. Uit tuinderskringen vernamen we, dat over het algemeen zeer weinig wordt gevoeld voor de in de veilingsvereeniging van den Noordermarktbond voor gestelde regeling inzake het teeltrecht n.1. om eeni ge veranderingen aan te brengen bij het verleenen van teeltvergunningen, welke momenteel als regel aan den persoon worden uitgereikt. De bedoeling van het door den Noordermarktbond ingenomen stand nunt is echter niet met het verstrekken van teeltver gunningen op naam van den persoon heelemaal te breken, doch om enkele misbruiken, die van het te- genwoordige stelsel van het verleenen van teeltver gunningen het gevolg zijn, te voorkomen. We verne men dat het Bestuur van de Provinciale Commissie uit de Veilingen uit Noordholland dit standpunt deelt n.1. dat de teeltvergunningcn persoonlijk moeten blij ven, doch dat er een instantie dient te komen, die de bevoegdheid heeft, van uitwassen, aan de tegenwoor dige regeling verbonden, tegen te gaan. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Den 2den Kerstdag speelde „Het Intiem Tooneel" van Bergen in de zaal van den heer Pijper alhier „Het Licht in den Nacht" van Inte Onsman. De strekking van het stuk is van anti-militairis- tischen, beter gezegd, zuiver-menschelijken aard. Eigenlijk is het stuk al weder verouderd. De telkens met pathos gebezigde uitdrukking: „Naar het Licht", kon thans beter luiden: „Naar de duisternis", gezien de vreeselijke voorbereidin gen tot den volgenden „laatsten oorlog". De redding uit den heksenketel, die bijna 2000 jaren Christendom nog niet heeft kunnen bren gen, wordt verwacht van het communisme. De iro nie van het noodlot brengt nu echter mede, dat de machthebbers van dei; grooten communistischen staat zich er op beroemen, het grootste en sterkste leger te land en in de lucht te bezitten! Vrede op Intusschen heeft het gezelschap uitstekend ge speeld. Aan het einde van het 1ste bedrijf was er blijkens het hartelijk applaus reeds contct tusschen spelers en publiek. Na het 2de bedrijf herhaalde zich dat en wel verdiend. Dit bedrijf gaf trouwens eenige verademing en verkwikking na de ellende van het overige. Zonder te kort te willen doen aan dep restatie der overige spelers mogen we hier wel even zeggen, dat Elsje prachtig acteerde. Aan het slot deru itvoering langdurig applaus met „halen". De leider van het gezelschap, de heer Schoen, dankte voor de opkomst, welke niet was tegengevallen, en voor de aandacht aan de spelers geschonken. Ook de muziek kreeg een pluimpje voor de passende stukken. 't Was trouwens tijdens de uitvoering in de zaal doodstil, wat voor grootendeels jeugdig publiek nog al wat wil zeggen. De tooneelaankleeding was wel heel eenvoudig. Bal na. 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse. 3de lijst Trekking van Vrijdag 27 December 1935 Hooge Prijzen 200.— 149 Prijzen van 45— 408 418 692 1079 1092 1190 1359 1422 1457 1733 1958 2407 2457 2491 2543 2827 2920 3319 3494 3657 4157 4268 4483 4578 4991 5412 5458 =613 5725 5741 5819 6084 7230 6167 6334 6345 6722 6758 6884 7159 7621 7799 8047 8124 8161 8989 9130 9190 9341 9708 9871 10108 10676 10698 10742 10771 10790 10960 11175 11431 11665 11688 11732 11992 12082 12244 12348 12481 12602 12922 13170 13403 14006 14234 14235 14443 14704 14856 14933 15626 15844 15950 16143 16230 17062 17070 17500 17598 18344 18502 18609 19798 19917 19922 19965 20013 20355 20608 20986 Verbeteringen 3e klasse, 2e lijst: 16976 m. Z. 17976; 20597 m. z. 20595 MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 24 December 1935. Uitspraken. Adrianus en Simon L., Helder, diefstal van electr. energie ten nadeele van de Radiocentrale. Adr. L. f 50 boete of 20 dagen, Simon L. f 15 boete of 5 d. Pieter PI., landbouwer Anna Paulowna, dooden van tamme eenden f 30 boete of 15 dagen, met toe wijzing civiele vordering. Frans B., zonder beroep, Alkmaar, hooger beroep veroordeeling kantonrechtei*, ter zake overtreding po litieverordening. Vonnis bevestigd, doch opgelegd f 10 boete of 5 dagen. Pieter S., werkman, Helder, gedetineerd. Voortge zet misdxdjf van diefstal, onder verzwarende omstan digheden. Eisch 2 j. gev. 2 jaar gev. conform eisch. O. en Alb. T., venters te Helder, thans ged., diefstal, le 1 jaar gev., en 2e 1 jaar gev. voorw. met 3 proefja^ ren en in vrijheid gesteld. Albert, Oede en Frederik T., Helder (ged.) als vo ren: le 6 maanden gev. voorw., 2e 6 maanden gev., 3e 5 maanden gev. Simon H. R., koopman, ^Beverwijk, hooger beroep vonnis kantonger. Alkmaar, overtreding motor- en rijwielwet. Vonnis bevestigd. Eerstvolgende strafzitting 7 Januari a.s. ZONDAG 29 "r"»TBER. NED. HERV. ntnt^ENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Onderwerpt; S.O.S.; een woord tot de Schager lidmaten. Barsingerhorn, geen dienst. Huisduinen, nam. 7 uur, geen dienst. Callantsoog, nam. 7.30 uur, Ds. M. van Wichen. Zang. Godsdienstig besluit van het jaar. Dirkshom, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Burgerbrug, voorm. 10 u., Ds. Witkop. Extra coll, St.-Maartensbrug, zie Burgerbug. Oudesluis, nam. 7 uur, Kerstfeestviering. Petten, nam. 4 uur, Kerstfeestviering. Schagerbrug, geen dienst. Veenhuizen, nam. 7 uur, Kerstfeest. Anna Paulowna geen dienst. Hoogwoud en Aartswoud, geen dienst. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Oude Niedorp, voorm. 10 uutf, Ds. v. d. Kam. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kieboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. van dér Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hippolytushoef, geen dienst. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de heer Chr. v. d Vliet van Sloot- dorp Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. H. Slager, hulpprediker. EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, de heer Heerema van Amsterdam. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, geen dienst. Dm^aerfrmnd 31 Deo. 's avonds 7 uur Oudejaarsprediking. De heer Se- vensma van Amsterdam. VRIJ EVANGE^^"*- GEMEENTE. Alkmaar. Geestprweg la, voorm. 10.15 en 7.30 uur Ds. Ruys. 12 uxxr ZondagsschooL

Schager Courant | 1935 | | pagina 8