Nederlandsshe Tuindersband. Uit Bergen. Berger Sportvereeniging. Raad Noordscharwoude DE MOOISTE FOTO Wat er morgen gespeeld wordt Het programma voor morgen luidt als volgt: B.S.V. 1—W.F.C. 5 2 uur Akersloot 1—B.S.V. 2 2 uur Vertrek per auto om 1 uur van de Breelaan (Sta tion). B.S.V. aC.S.V. a 12.30 uur Alcm. Victrix d—B.S.V. b. 11.30 uur Vertrek per fiets om kwart vóór tien van de Bree laan (Station). Hoe zullen de uitslagen zijn? Het is morgen weer een drukke dag voor B.S.V. Als er geen terreinafkeuringen binnenkomen, moeten alle vier elftallen in het veld. De meeste aandacht vraagt wel de wedstrijd B.S.V. 1W.F.C. 5. De Bergenaren hebben, met Arie Rampen weer in de voorhoede, een goed elftal en spelende als de vorige week in Zaandam, geven we B.S.V. een redelijke kans om te winnen. En gewon nen moet er worden, wil de Rerger club niet nog meer op de ranglijst zakken. Fillet op de midvoor- plaats schijnt een goede greep te zijn geweest. Laten wij hopen, dat zijn bezielend spel ook do andere voor- waartsen tot topprestaties zal inspireeren, dan zal het best gaan. Do achterhoede, met de Jong als spil, is ongewijzigd gebleven en is o.i. zeker in staat de W. F.C. voorhoede in bedwang te houden. Het tweede elftal gaat naar Akersloot om de club van dien naam te bestrijden. Daar de jongens moeten oppassen voor de laatste plaats, gelooven wij wel, dat er behoorlijk zal worden gewerkt. Als Jan Lud- ding weer genezen is en met Maarten de Beurs de achterhoede vormt, zijn wij niet zoo pessimistisch om maar dadelijk een nederlaag te voorspellen. Veel zal afhangen van wat de voorhoede zal doen. Laten wij hopen, dat Sluijzer genezen is en ditmaal van de partij kan zijn. Wanneer er wordt aangepakt als de vorige week, zal er toch zeker wel een van de beide puntjes mee naar Bergen genomen kunnen worden. Do a-adspiranten spelen thuis tegen C.S.V. a. In Castricum werd met 21 feitelijk onverdiend verlo ren en we hebben er zoo n idee van, dat de jongens J>elust zijn op wraak. Jammer, dat Louis Dames we gens vertrek als lid moest bedanken. Met den jongen Louis verliest B.S.V. niet alleen 'n goed en enthou siast spelertje, maar ook een uitstekend clublid. De jeugdige Karei ten Bruggencate neemt nu Zondag z n plaats in, wat lang geen gemakkelijke opgave is. Laat hij toonen die plaats waard te zijn! Een kleine overwinning voor B.S.V. a ligt o.i. in de lijn der verwachtingen. De elftallen voor morgen. Eerste elftal: J. de Moor (doel); P. Beeldman en D. Min (achter); C. Coevert, D. de Jong en B. van Die pen (midden); M. Kroon, A. v. d. Berg, H. Fillet, J. Tuin en A. Rampen (voor). Tweede elftal; A. van Diepen (doel); M. de Beurs en J. Ludding (achter); R. Koning, A. ten Herkei en A. v. d. Berg Jr. (midden); N. Klinkhamer, J. Halff, F. Flurschütz, P. Franzen en W. Sluijzer (voor). Adspiranten A: K. Colnot (doel); G. Kuipers en D. Zvvakman (achter); J. Kramer, J. v. d. Plas en R. Maasen (midden); K. ten Bruggencate, P. Wijers, J. Eriks, N. v. d. Berg en H. Busselman (voor). Adspiranten R: D. Bakker (doel); F. Jonker en C. Jansen (achter); W. Rensink, F. Maijs en S. ten llolt (midden); J. Buijs, Th. Kroon, W. Nap, J. Wil lig en D. Mosk (voor). KNIERTJE IN DIENST DER LIEFDADIGHEID. Een sympathieke geste van de Arbeiders- tooneelvereeniging „Bergen". Wie onzer herinnert zich niet de gave opvoering van Hcijerman's „Op Hoop van Zegen door leden van de Arbeiders Tooneelvereeniging „Bergen'" in het vorige speelseizoen? Zij, die dit spel van de zee van -nabij mochten volgen, hebben genoten; zij, die daartoe niet in de gelegenheid waren, hebben het slechts kunnen betreuren, dat de pogingen om een reprise te geven mislukten, omdat de kosten aan een tweede opvoering verbonden, te hoog zouden worden. Maar ziet, zij die teleurgesteld werden, krijgen nu toch gelegenheid dit mooie en sterke tooneelgebcuren te volgen, en wel op Zondag 2 Februari a.s. Bovengenoemde tooneelvereeniging heeft name lijk het sympathieke plan opgevat om „Op Hoop van Zegen" als liefdadigheidsvoorstelling te doen gaan. Zij wil de netto-opbrengst verdeeien onder de alge- mecne en stille armen van Bergen, als een extra-bij drage aan de behoeftigen van het Burgerlijk Armbe stuur. Het is prettig te kunnen zeggen, dat de Too neelvereeniging „Bergen"- voor de verwezenlijking van dit plan de volle medewerking en sympathie ge niet van allen die direct of indirect aan de opvoering van „Op Hoop van Zegen" medewerken. Zoo was (1e heer Diesfeldt. eigenaar van de Rustende Jager, on middellijk bereid de tooneelzaal en al wat daarbij De gordijnen en jaloezieën waren zorgvuldig dicht getrokken, zoodat geen onbescheiden blikken naar binnen geworpen konden worden. Op de tafel lagen dictionnaires, een groot adres boek, potlooden en penhouders. Proppen papier wa ren over den grond verstrooid en de drie aanwezigen hadden half beschreven vellen papier vóór zich lig gen. Te oordeelen naar de vele sigaretteneindjes op een aschbak moesten ze geruimen tijd aan het werk zijn geweest. Het drietal sprak een vreemde taal: het ééne oogenblik waren ze blijkbaar opgewekt, om het vol gende moment in diepe zwaarmoedigheid te verzin ken. De man die aan het hoofdeinde van de tafel zat bezat zonder twijfel het ongunstigste gezicht van de drie. De persoon aan zijn rechterzijde, een zekere Polighak, was blijkbaar de chef. De jongste van het drietal had er niet onknap uitgezien, indien er niet een ontevreden, grimmige trek om zijn mond had gelegen. Voor hen op tafel lag het bewuste cijferschrift, waarvan de bctcekenis nog niet bekend was. Juist op het oogenblik toen de klok vier slagen liet hooren, sprak de man, die vermoedelijk de chef was een paar woorden uit, waarna het drietal opnieuw over hun taak boog. Even later trad Hugo Smith de ka mer binnen. Hugo voelde allerminst iets voor zijn werk, maar al zijn gedachten waren bij Natasha, het voornaam ste stuk van het schaakbord. „Is de beteekenis van de nummers al ontdekt?" luidde zijn eerste vraag. De drie mannen gaven beurtelings een kort, nijdig antwoord. „Dan hebben jullie het grootc genoegen", zei Hugo, met een sarcastischen glimlach, „deze mededceling zelf aan ons geacht hoofd te kunnen doen." behoort, geheel belangeloos voor het goede doel af te staan, zoo zegde de grimeur onbaatzuchtig zijn volle medewerking toe. En de leden der vereeniging wilden natuurlijk niet achter blijven en stelden zich beschikbaar voor het verkoopen van kaarten aan de woningen der inge zetenen. Er heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit den heer L. den Das, als vertegenwoordiger van het B.A., een bestuurslid van den Vereenigingsbond „De Eendracht" en het bestuur der Arbeiderstooneel- vereeniging „Bergen", welke commissie voor een richtige verdeeling der gelden zal zorg dragen. En zoo werkt dus alles mede, om van den avond van 2 Februari a.s. een mooien avond te maken. Mooi in de dubbele beteekenis van het woord. In de eerste plaats, omdat allen, die deze uitvoering bijwonen, en zij die er op eenigerlei wijze aan medewerken, den bitteren nood helpen lenigen van zoo talloozen, die onder den zwaren druk der tijden gebukt gaan en een lichtstraaltje doen binnendringen in duistere harten. In de tweede plaats, omdat den bezoeksters en be zoekers een genotvollen avond wacht, want zij die de opvoering reeds zagen, mogen haar gerust nog eens zien en zij die daartoe nog niet in de gelegen heid waren, verzuimen vooral niet deze gelegenheid met beide handen aan te grijpen. De entreeprijs van 75 ct, is uiterst laag gesteld. Men zal er geen spijt van hebben! Scherven. Op den morgen van Nieuwjaarsdag raceden twee jongelui op de fiets door de Kerkstraat. Bij den hoek van de Dorpsstraat gekomen, moest de voprste in houden, waarop de achter hem rijdende renner niet verdacht was. De jongeman een zekere A. vloog over den voorsten fietser heen, pardoes door de ruit van lunchroom Roos. Wonder boven won der bleef de jongen geheel ongedeerd. Als scherven inderdaad geluk betepkenen, begon dus de wielrijder het Nieuwejaar wondergoed. Kerkeraad Ned. Herv, Gemeente. De herbenoemde leden van den Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente, de heeren Vrije (diaken) en W. Rampen ((ouderling) zullen in den dienst van a.s. Zondagmorgen door den voorganger der gemeente ds. F. W. J. v. d. Kieboom, bevestigd worden. Uit den Langendijk. De Rahd dezer gemeente vergaderde Donderdag middag 4 uur ten Raadhuize. Voorzitter was de heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secretaris de heer K. G. Reinders. Alle leden waren aanwezig. Een vacature wegens nog niet toelating van den heer J. van den Abeele. De Voorzitter opende de vergadering met woor den van welkom, in de eerste plaats den wensch uitsprekende, dat het de raadsleden en hunne ge zinnen in het jaar 1936 steeds wel mag gaan en dat dit jaar mag verloopen zooals zij het gaarne hadden. Voorz. hoopte, dat men gespaard mocht blijven voor ziekte in de gezinnen. Ook voor de ge meente en de ingezetenen sprak Voorz. de beste wenschen uit. Een terugblik op 1935, aldus spr., geeft geen aanleiding tot aangename gedachten. Het beste is maar, niet stil te staan bij hetgeen 1935 heeft gebracht. Spr. hoopte, dat 1936 een op leving zou geven, waardoor betere tijden zouden aanbreken. Dat die hoop verwezenlijkt moge wor den. Voor velen onzer is de overgang van het oude in het nieuwe jaar een moment om nog eens na te denken en in gedachten na te gaan, wat er alzoo in 1935 is gebeurd. Spr. wil hier niet verder open gaan, maar ten opzichte van een der aanwezigen 'wilde spr. een uitzondering maken. Vanaf 1 Janu ari 1936 zal de Banna Noordscharwoude niet meer den heer J. Ootjers, wethouder, tot voorzitter heb ben. Dit geschiedt niet uit vrije wil. Nu moet dit niet worden opgevat, dat de heer Ootjers niet het vertrouwen der kiezers meer heeft, doch het ge beurt naar aanleiding van de wettelijke bepaling, dat degenen, die den 70-jarigen leeftijd hebben bereikt, moeten bedanken als bestuurslid van de polders. De samen- en medewerking van het bannebestuur met het gemeentebestuur is steeds van buitenge woon aangenamen aard geweest, memoreerde Voorzitter. De belangen van banne en gemeente liepen vele malen parallel. Wat de heer Ootjers in de 23 jaren van zijn voorzitterschap voor de banne en de gemeente heeft gedaan, mag hier wel geme moreerd worden. Het deed spr. leed, dat wettelijke bepalingen aan dit bestuurslidmaatschap een einde maakten. Voorz. dankte hem voor hetgeen de scheidende voorzitter heeft gedaan. Als voorbeeld noemde spr. de nieuwe Mosselenbrug. Tot spr.'s spijt zal de samenwerking niet meer kunnen voort gaan, al was de heer Ootjers nog best in staat zijn bestuursfunctie uit te oefenen. Voorz. hoopte, dat^ onder de nieuwe voorzitter ook goede besluiten' worden genomen. De heer Ootjers dankte voor deze woorden. Het speet hem zeer, dat hij van de banne moest schei- In een van de ruime vertrekken van Ardayre „De kleedkamer der Hertogin" gelijk deze genoemd werd, ontdeed Anthea Ardayre zich van haar trouwjapon om een donkerblauwen rok van een mantelpak en een crêpe-de-chine blouse aan te trekken. Voordat dit echter gebeurde ging ze in haar zijden met kant afgezette onderjurk bij het haardvuur zitten, omringd door haar bruidsmeisjes. Ze vormden tezamen een allerbekoorlijkst groepje en er werd aan één stuk door gelachen en gepraat. Sybil, die een zachtgroene japon droeg, liet een diepen zucht hooren. „Oh, gelukskind dat je bent" fluisterde ze „je Hertog is aanbiddelijk." „Is ze niet geweldig te benijden?" vroegen de an dere. „Je hebt ons nooit verteld dat hij zóó aantrekkelijk was" merkte Alice op. De jonge Hertogin glimlachte en er kwam een droomerige uitdrukking in haar oogen. „Ik ontdek te dit eigenlijk vandaag eerst zelf." „Hoe zalig moet het wezen alléén met hem op reis te gaan", merkte weer een ander meisje op. Een zachtrose kleur verspreidde zich over Anthea's wangen. „Het lijkt me verrukkelijk toe met een man te trou wen dien men werkelijk liefheeft", oordeelde Zya. Het was algemeen bekend dat Zya's verloofde tot een van de saaiste „nouveux riches" behoorde van den tegenwoordigen tijd, en door den ernstigen, ver langenden blik van haar oogen dacht Anthea met een trilling van geluk aan het wonder dat haar ge openbaard werd hoe ze Courtenay eens lief zou heb ben. De slanke, blonde Poppy gaf nu h&ar wensch te kennen. „Zou het niet zalig wezen wanneer men elk jaar bruiloft kon houden?" „Met een verschillenden bruidegom?" werd er ge- den. De verhoudingen zijn altijd van zeer aangena- men aard geweest, al had men wel eens meenings- verschillen. Spr.'s lichamelijke gesteldheid is niet van dien aard, dat hij zich gaarne terugtrekt. Spr. had nog gaarne een paar jaren zijn functie bekleed. Voorzitter merkte op, dat de heer Ootjers mis schien zijn troost kan zoeken bij den heer Barten, die in dezelfde positie verkeert. Gedeelde smart is halve smart. (Vroolijkheid.) Hierna werden de notulen der vorige vergadering doord en escretaris voorgelezen; ze werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen was van Ged. Staten de goedkeuring op een wijziging van dë begrooting. 1935. Dit be treft de verhoogingen van de posten werkverschaf fing enz. Voor kennisgeving aangenomen. De vereeniging IJsstrijd te Alkmaar deed het ge meentebestuur mededeeling van de stichting dezer vereeniging en verzocht de gemeente als lid toe te treden. B. en W. adviseerden, afwijzend op dit ver zoek te beschikken. Geen der heeren verlangde het woord en werd conform besloten. Benoeming onderwijzer U.L.O.-school. Aan de orde was hierna de benoeming van een onderwijzer aan de U.L.O.-school alhier. Voorzitter deelde mede, dat de benoeming van dezen onder wijzer tot de bespoediging van de raadsvergadering had geleid. Het aantal leerlingen van de school wettigt de aanstelling van een derde leerkracht. Er hebben zich na oproeping 11 sollicitanten aan gemeld. Een drietal heeft in de gemeenschappelij ke vergadering van de B. en W.'s hun opwachting gemaakt. In overleg met den inspecteur voor het L.O. heeft men de voordracht gemaakt. De inspec teur beval de eerste, de heer Dijkema aan, omdat deze reeds ervaring had op een U.L.O.-school. De voordracht luidde als volgt: 1. P. G. J. Dijke ma te Akkrum; 2. M. de Weger te Neede en 3. J. P. A. de Vries te Nijmegen. De heer Kwadijk zeide, niet tegen de voordracht te zijn, maar naar aanleiding van het advies van den inspecteur merkte spr op, dat iemand met practijk de voorkeur verdient, maar spr. vraagt zich af, wat moeten diegenen dan, die geen prac tijk hebben, maar toch de capaciteiten hebben? Daar komt nog bij, dat de heer Dijkema, nummer een, een vaste betrekking heeft, terwijl er zooveel langs den weg loopen. Op deze manier komen de anderen nooit in aanmerking. Voorzitter antwoordde, dat ook nummer twee werk heeft. Wij kunnen geen filantropisch stand punt gaan innemen. Wij moeten de belangen van het onderwijs in het oog houden en niet de be langen van mogelijke A of B. We kunnen niet an ders nemen dan een wachtgelder of een onderwij zer, welke door het Rijk wordt betaald. Daardoor kon de huidige kweekeling, met acte ook niet in aanmerking worden gebracht. Anders had men daaraan ook wel aandacht geschonken. De heer Kooi merkte nog op, dat iemand zonder practijk tenslotte wel voor het ULO-onderwijs in aanmerking komt. In Akkrum komt toch ook weer een plaats vrij. Na nog eenige bespreking volgde stemming en werd de heer P. J. G. Dijkema met algemeene stem men benoemd. De datum van indiensttreding werd aan B. en W. overgelaten. De tijd in Noordscharwoude. Bij de rondvraag informeerde de heer Barten er naar, wanneer het uurwerk in den nieuwen toren zal worden aangebracht Voorzitter antwoordde, dat dit nog niet bekend was, maar toch zal het niet zoo lang meer duren. De wijzerplaat is al aangebracht. Daarna volgde sluiting. Voorz. sprak den wensch uit, dat men spoedig weer voltallig zal zijn. De ze vende zetel is nog maar steeds onbezet. ZUIDSCHARWOUDE. Blijkens de advertentie in dit nummer zal de tooneelvereeniging O.K.K. een uitvoering geven in het lokaal van den heer P. Kramer alhier met het tooneelstuk „Zonsopgang" van Joh. van Eekelen. Men verzoekt ons er de aandacht op te willen ves tigen, dat dit stuk in 't geheel niets te maken heeft met „De Opgaande Zon" van H. Heijermans. De inhoud is geheel anders. Niettemin is het een stuk, dat ten volle de belangstelling waard is. O.K.K., de vereeniging, welke al meer en meer be kendheid begint te krijgen, zal ongetwijfeld een goedbezette zaal met volk krijgen. NOORDSCHARWOUDE. „Voorwaarts" candidaat kampioen. De r.k. voetbalvereniging Voorwaarts alhier gaat met rasse schreden ^oort. Overwinning na overwin ning wordt uit het vuur gesleept. Tot nu toe heeft Voorwaarts van de zeven gespeelde wedstrijden er nog geen enkele verloren. Nieuwsjaarsdag had een ontmoeting plaats tusschen K.G.B. en Voorwaarts, welke door Voorwaarts met 43 werd gewonnen. Door deze uitslag maakt Voorwaarts een goede kans kampioen te worden van de afdeeling waar in gespeeld wordt. De opvolgende club in de stand der competitie heeft vier gewonnen wedstrijden. Houd je taai, jongens. lachen. Poppy raakte verontwaardigd over deze vraag. „Natuurlijk, wat dacht je anders?" Anthea sprong op en ging op een stoel vlak bij den haard staan. Ze bukte zich en ontdeed zich van een harer lichtblauwe kousenbanden. „Laten we nu eens kijken, kinderen, wie van jullie het eerst trouwt". Bij de laatste woorden gooide ze den kou senband in de hoogte. Het gelukte Mary1 dien te bemachtigen en ze hield het voorwerp triomfantelijk in de hoogte. Daar na belde de jonge Hertogin haar kamenier, die bijna onmiddellijk daarop op den drempel verscheen. „Ja, Hoogheid", klonk het zacht. Het was wonder baarlijk haar jonge meesteres op die manier te kun nen aanspreken. Het jonge vrouwtje liet een zilveren lach hooren. „Hoogheid. Klinkt het niet prachtig, meisjes?" Ze sprong van den stoel af en de vriendinnen begonnen een wilden dans om haar heen. Beneden in het salon wachtte John in gezelschap van Dick op de bruid. De gasten hadden zich in groepjes verspreid en zaten of stonden in hoekjes te praten. „Dick, dë situatie is eenvoudig alleronmogelijkst" bracht John fluisterend uit. „Ik veronderstel dat An thea meer op Courtenay gesteld was dan jij vermoed de. Ze is bijzonder aantrekkelijk en... ik ben geen heilige Anthonius." Dick, die de verliefde blikken van de bruid gezien had, voelde zich zeer schuldig en haastte zich te antwoorden: „Het laatste bericht van Hargreaves luidt dat de Hertog tegen acht uur in het hotel kan wezen." „Maar we moeten bijna drie uur alléén in den wa gen doorbrengen, en ze zal natuurlijk van mol ver wachten dat ik haar kus. Die heele ceremonie in de kerk is een geweldige pijniging voor me geweest. Ik geloof dat het toen reeds ten volle tot me doordrong, Bestuursvergadering District Noord-» Holland. Dezer dagen kwam het bestuur van het district Noordholland van den Nederlandschen Tuinders- bond in Alkmaar in vergadering bijeen. Na de opening en de voorlezing der notulen stond als eerste punt op de agenda de vaststelling van de voorloopige agenda voor de jaarlijksche afgevaar digden-vergadering. Deze vergadering zal plaats hebben op 29 Febru ari te Hoorn. De agenda zal aan alle afdeelingen worden toegezonden. Voorstellen kunnen worden ingediend voor 1 Februari a.s. Teeltvergunningen. Aan de orde komt hierna de bespreking van de teeltvergunningen. Over dit punt werd zeer breed voerig gesproken. Algemeen was men van oordeel, dat het een zegen was dat de teelvergunningen op naam waren gesteld en niet op den grond. Het houdt executies, huuropzegging etc,, tegen. Men er kende, dat er uitwassen zijn. Wanneer door een aanvullende regeling deze uitwassen zouden ver dwijnen, zou men zich met zulk een regeling best kunnen vereenigen. Men was echter van gedachte dat alleen verandering moet worden gevraagd, voor de uitwassen. Het is echter de vraag, hoe zal de commissie er uit zien, als deze door de regee ring wordt benoemd. Zal deze benoemd worden uit de organisaties, of zullen het ambtenaren zijn? Voor dit laatste was het bestuur heel huiverig. Waneer belanghebbenden over deze zaken te oor deelen krijgen is er niet het minste bezwaar dat de kankerplekken worden uitgesneden, doch als het een ambtenaren-, althans geen practische com missie wordt, was de meerderheid van het bestuur van meening, dat de toestand zoo moest blijven als hij was. Dat is in het belang van vele tuinders. Enkele bestuursleden spraken hun verwondering uit over het voorstel van den Noordermarktbond voor de vergadering van de Provinciale Commissie uit de Veilingen, om waar noodig, een verandering aan te brengen in het verleenen van teeltvergun ningen op naam. Met groote verbazing hoorden deze heeren, dat het een bestuursvoorstel was van het Noorder- marktbond-bestuur, dus dat het niet denkbeeldig was, dat als een dergelijk voortel door de leden be sproken was, het nooit op de prov. commissie-ver gadering gekomen was. Het doet dan ook wel wat vreemd aan, dat de leden hierin niet gekend wor den. Dat is nu eenmaal de gang van zaken bij de Prov. Commissie. Het kwam enkele leden juister voor, dat een dergelijk belangrijk voorstel met de aangesloten leden besproken werd. Op de nu gevolgde wijze wordt over hen, voor hen en zonder hen geoor deeld. Zeer zeker worden de besturen samengesteld uit en door de leden, maar het kwam hun voor, dat het in het belang der leden was, in dergelijke voorstellen gekend te worden. Besproken werd het adres aan den Minister van Landbouw en Visscherij van de vier organisaties om een extra steun aan Noord-Holland, een aanvullen de steun voor het misgewas. Tot nu toe heeft de minister nog niet aan het verzoek voldaan om de organisaties mondeling het adres te laten toelichten Wel heeft men gelezen een mededeeling in de bladen over een extrasteun aan Noord-Holland voor de misgewassen, doch deze mededeeling is zoo in de ruimte, dat nierhand kan zeggen hoe, en wanneer geholpen zal worden. Ook kwam er nogmaals in bespreking de in nood zijnde tuinzaden verbouwers. Men zal trachten een commissie te krijgen uit de drie organisaties waarin vertegenwoordigd de belanghebbende kweekers, om een regeling, beper king en een toeslag ook voor de zaadteelt bij de regeering aanhangig te maken. Na eenige huishoudelijke besprekingen volgde sluiting. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER OUD KARSPEL. Het traditioneele Nieuwjaarsbal bij den heer C. Vis alhier is wederom heel goed geslaagd. Door een groot 'aantal personen werd het bal bezocht en er heerschte een gezellige sfeer; de muziek van de gebroeders Van Meurs wordt hier zeer zeker op prijs gesteld. Ambtenaar ter secretarie^ Tot ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is benoemd de heer J. Bossen, van Benningbroek. De heer Bossen heeft het diploma, zoodat de aanvangs jaarwedde f 600.per jaar is. wat ik gedaan had, en terwijl ik de naam „Ardayre" teekende, had ik het gevoel alsof ik valschheid in geschrifte pleegde." „Probeer het niet zoo zwaar op te nemen, beste kerel. Je hebt het comediespel nog maar enkele uren vol te houden, en dan komt alles in orde. Het moet een groote voldoening voor je zijn de reputatie van je broer gered te hebben, en hij zal je onbeschrijf lijk dankbaar wezen." „Stil, daar komt ze!" Vanuit de hall di*ong vroolijk gelach tot hen door, en even later verscheen de be koorlijke jonge vrouw omringd door haar bruids meisjes. Nadat het afscheid achter den rug was, kon het bruidje met haar echtgenoot in de wachtende auto stappen. Doch juist op dat oogenblik verscheen de oudste pachtersvrouw een negentigjarige en overhan digde de bruid een grooten ruiker. Na haar ouders nogmaals omhelsd te hebben, ver trok de jonge vrouw met haar echtgenoot. De eerste paar minuten werd John volkomen door zijn gevoe lens overmeester, maar na eenige moeite, gelukte het hem zijn oude kalmte te herkrijgen. Hij moest zich rustig probeeren te houden. Hij diende geen se conde te vergeten, dat Anthea Courtenay's vrouw en niet de zijne was, en gedurende de drie uur, welke hij alleen met haar zou doorbrengen, was het noodig dat een hooge muur tusschen hen werd opgetrokken. Anthea's hart klopte met doffe slagen en er voe ren rillingen van geluk door haar leden. Wie zou het eerst spreken? Met een kinderlijk gebaar stak ze haar hand door zijn arm en zag hem aan. En toen begon John op een onnatuurlijken, ge dwongen toon: „Ik hoop dat Ardayre je zal bevallen. Het is een aardige, oude plaats." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14