B.K.C -Sparta. 2-1. Sportberichten uit Den Helder. M.HV.B.=uitslagen. DIVERSEN. 5 JANUARI. IA: Alkm. Boys 2KW 3 afgekeurd. 1D: Held. BoysHelder 3 03; Wieringerwaard —JVC afgekeurd; Succes 2HRC 4 63; Water vogels—Petten 61. 2F: Helder 4—Helder 5 1—3; HRC 5—Sparta 2 3— 2; OudeschildTexel 2 3—3. 3F: Watervogels 2—HRC 7 9—1; JVC 2BKC 3 14; Succes 3BKC 2 17. 4JCallantsoog 1—Petten 2 1—1; BKC 4—DOSKO 2 13; DirkshornN. Niedorp 3 afge.k.; Wieringer waard 2Callantsoog 2 afgekeurd. Adsp. R: Sparta aHRC a 15; Helder aHelder b 0—2. Adsp. S: HRC dHelder c 120; HRC cJVC a, zie Julianadorp. Adsp. T. Succes b—Sparta b agek.; HRC e—Hel der g 1—3. OVERZICHT. In 1D nadert de dag waarop we de Watervogels zullen kunnen complimenteeren. Thans wordt ons wederom een 6—1 overwinning op Petten gemeld, die weinig twijfel laat omtrent de superioriteit in deze af deeling. Alhoewel Helder de strijd nog niet wenscht op te geven, getuige de 30 zege op de Held. Boys. Succes 2 zorgde voor een groote verrassing door Racing met 6—3 te kloppen. Wat het met 't Wieringerwaard-terrein worden moet, weten we niet. Ondanks drie droge dagen wash et nog onbespeelbaar, zoodat de match tegen J.V.C. weer in het vet bleef zitten. De stand is: Watervogels 13 11 1 1 38—19 23 Helder 3 13 8 3 2 31—15 19 Held. Boys 11 5 3 3 19—16 13 J.V.C. 11 4 3 4 26—24 11 Wieringerwaard 9 5 0 4 3122 10 H.RC.. 4 9 4 0 5 21—22 8 Atlas 9 2 4 3 13—19 8 Petten 10 3 0 7 15—21 6 Schoorl 9 2 0 7 16—28 4 Succes 2 11 1 2 8 19—32 4 Bij de/.en stand is geen rekening gehouden met den uitslag SchoorlAtlas. 2 F. Bijna had Sparta 2 van H.R.C. 5 gewonnen en aldus Dosko en Zeemacht een dienst bewezen. Nu H.R.C. 5 evenwel met 3-^2 in de meerderheid bleef, neemt zij ook de leiding weer. De leiders hadden verder rust. Met uitzondering van Oudeschild, dat tegen Texel 2 gelijk speelde. H.R.C. 5 11 8 1 2 DOSKO 12 8 1 3 Oudeschild 13 6 3 4 Zeemacht 9 7 0 2 Texel 2 11 5 2 4 Helder 5 13 5 1 7 M.L.D. 9 3 2 4 Sparta 2 10 2 0 8 Helder 4 10 1 0 9 Watervogels 2 schijnt niet meer te klopte ze H.R.C. 7 met 9—1 Watervogels 2 10 9 0 1 H.R.C. 6 7 4 2 1 B.K.C. 2 8 4 2 2 B.K.C. 3 S 4 2 2 Zeemacht 2 7 3 1 3 Succes 3 8 2 0 6 H.R.C. 7 7 1 0 6 J.V.C. 2 9 1 0 8 34—28 38—23 35-26 40—21 30—22 31—39 33—28 26—31 19-55 52—18 19—14 39-19 20—16 14 12—26 10—24 S-35 J- Dirkshorn, wiens terrein werd afgekeurd, zag lachend toe hoe Callantsoog 1 en Petten 2 tegen elkaar gelijk speelden. Dirkshorn 1 10 0 1 59—10 18 Callantsoog 1 11 8 2 1 43—17 18 Petten 2 11 8 1 2 44—15 17 Dosko 2 11 6 0 5 32—27 12 Sparta 3 11 5 1 5 32—26 9') Wieringerwaard 2 8 4 0 4 2625 8 B.K.C. 4 9 3 1 5 18-31 7 N. Niedorp 3 9 1 1 7 21—48 3 Dirkshorn i 9 117 17—50 3 Callantsoog 2 11 1 1 9 1052 3 Adsp. R. H.R.C. a is kampioen geworden. Niet in de eerste plaats omdat ze zelf met 51 van Sparta a won, maar omdat Helder a door... haar eigen b-elftal werd geslagen! H.R.C. a 9 8 0 1 35- 5 16 Hekier a 9 5 1 3 32—10 11 Helder b 7 4 1 2 17— 9 9 Sparfa a 8 2 2 4 7—24 6 B.K.C. a 7 1 3 8 9—20 5 H.R.C. b 8 0 1 7 6-38 1 H.R.C. won op haar slofjes; Helder 2 speelde gelijk en behield haar kans; Hel der 1 verloor in Hoorn met 31 van Hol- landia. OVERZICHT N.H.V.B. 1D. Watervogels ging stilletjes haar gang. Met niet minder dan 6—1 moest Petten de kracht van de zwarten ondervin den. Hierdoor zijn de Vogels weer een stapje dichter bij het kampioenschap gekomen. Maar oppassen blijft de boodschap, daar de eenige concurrent. Helder 3, dat 3 vcrlicspunten meer heeft, op de loer blijft lig gen om van een eventueel falen der leiders te profi- teeren. Do vvitjakken wisten de Heldersche Boys te kloppen met 3—0. Cijfers, die wat zeggen. Toch heb ben ze de zege niet cadeau gekregen. Integendeel, eerst na hard werken werd deze een feit. Het was een mooie wedstrijd, waarin Helder 3 ontegenzegge lijk sterker is geweest. De zege was dan ook abso luut verdiend. Hiermede namen de gasten tevens revanche voor de in 't begin van de competitie geleden nederlaag Bij do Boys onderscheidden Looij en Snijders zich. Vooral het kleine keepertje bleek een geweldig strui kelblok voor de witte voorhoede te zijn. Tal van ma len wist hij door op uitstekende wijze in te grijpen redding tc brengen. Reeds dachten we dat de rust met blanken stand zou aanbreken, toen de Helder rechts binnen C. Vermeulen opeens bij een aanval op *t doel van do thuisclub prachtig inschoot, (0—1). Na de r^st voerde Helder 3 het tempo nog een ietsje op met het gevolg dat er nog tweemaal gedoelpunt werd. Met een 3O overwinning voor Helder's derde kwam alzoo het einde van dezen boeienden kamp. 2F. Helder 4 kon het ten tweeden male niet bolwerken tegen Hel der 5 en verloor met 31. Hoe kan dat nu? zal men zich afvragen. Nu, wij staan voor een even groot raadsel. Ongetwijfeld is er een fout in de samenstel ling der elftallen, maar hoe zit de zaak in elkaar? Wij kunnen, er geen antwoord op goven. Uit zeer be trouwbaren bron vernamen we, dat het vierde elftal op papier sterker geacht werd dan het vijfde, maar dat de praktijk het anders uit wees. Inplaats nu de samenstelling te veranderen, laat men echter de elftallen steeds onveranderd. Het resultaat is: Het vijfde 11 punten en 't vierde 2 punten. Ja, ja! Intusschen was de overwinning verdiend. Jammer was het, dat de wedstrijd zoo ontaardde. Daar de .scheidsrechter niet was opgekomen, werd met goed vinden van beide elftallen onder leiding van een anderen heer gespeeld. Deze nu had de teugels niet in handen, zoodat het er al spoedig soms rauw toe ging. Bij het beëindigen der eerste helft had het Vier de met 10 de leiding door middel van een pracht doelpunt van haar links-half P. Smit. Na de rust toen 't Vijfde den wind mee kreeg, was dit elftal voortdurend sterker. Nochtans zou het verloren heb ben, als de keeper van 't Vierde, Kenter, niet 3 blun ders gemaakt had, welke even zoovele doelpunten tot gevolg hadden. Overigens speelde Kenter een heel goede partij. Het einde kwam met een 3—1 overwin ning voor het Vijfde. H.R.C. 5 nam de kans om de leiding te heroveren waar en sloeg Schagcn 2 met 32. Langen tijd hing de zege aan een zijden draad, daar Sparta tot pl.m. 20 min. voor 't einde met 2—1 voor stond. Voordat 't eindsignaal klonk, wist H.R.C. 5 echter nog de punt jes in Den Helder te houden. Texel 2 en Ondeschlld. speelden, naar we hoorden, een -faire en prachtige partij. De verhouding werd door het 33 gelijke spel goed weergegeven. Steeds wist Texel 2 de leiding te nemen, doch telkens maakte de thuisclub gelijk. Van deze plaats willen we even onze hartelijke ge- lukwenschen richten aan den eersten kampioen in Den Helder, nl. H.R.C. a. Door een prachtige 5—0 overwinning op Sparta a werd het kampioenschap een feit. Daar Helder a van Helder b met 20 ver loor, bedraagt de voorsprong op no. 2 liefst 5 punten. Bravo jongens! Jullie hebt het goede voorbeeld ge geven. Wij hopen dat dit nagevolgd wordt. PROGRAMMA N.H.VJ3. 12 Januari. IA: Alkm. Boys 2Zilvermeeuwen 2; ZFC 5CSV j 1; WFC 5—KW 3; KFC 4-OSV 3. 1D: AtlasPetten; WieringerwaardSchoorl; JV C—HRC 4. 2D: Alkm. Boys 4—Egm. Boys 1; Oudorp 1—Alk maar 2. 2E: FlevoN. Niedorp 2; Hollandla 4Oudendijk 1; Sport 1Aartswoud 1. 2F: MLDHelder 4; Sparta 2Zeemacht 1; DOSKO—HRC 5. 3 E: Alcmaria 5Akersloot 1; Alkmaar 3Ur- sem 1; CSV 2Egm. Boys 2; Bergen 2Schoorl 2. 3F: Zeemacht 2—BKC 2; HRC 7—Succes 3; BKC 3 —HRC 6; Watervogels 2—JVC 2. 4F: Koedijk 2Mevo 2; Oterleek 1Oudorp 2. 4J: Callantsoog 1Wieringerwaard 2; N. Niedorp 3Dirkshorn 2; Sparta 3—Petten 2. 4K: Oudendijk 2—Flevo 2. Adsp. K: Alcmaria bDTS a; Alkm. Boys b— Vrone a; Alkm. Boys aUitgeest a. Adsp. L: N. Niedorp aSchoorl a; CSV a--—Alc maria c. Adsp. M.: Bergen bKoedijk a; Oterleek aAlc maria d. Adsp. R: BKC a—Helder a; Helder h—Sparta a; HRC b—HRC a. Adsp .S: HRC dHRC c; Succes aHelder d. Adsp. T: Succes bHelder f; Helder eSparta b. In verband met de radiouitzending Frankrijk Nederland worden alle wedstrijden voor den mid dag gespeeld. De meeste beginnen om 10 uur. H.R.C.—PURMERSTEIJN. (5—2). Een zeer verdiende overwinning voor de roode kleuren, die goed spel te zien gaven. Hoorden we er vorige week reeds over spreken, dat er een merkbare vooruitgang in het spel van H.R.C. te bespeuren was, thans hebben wij er ons zelf van overtuigd. Inderdaad H.R.C. gaf zeer goed spel te zien. In het elftal der Roodjakken was Hoogendijk vervan gen door Zymni. Dit bleek een geduchte versterking te zijn. De voorhoede bestond nu van links naar rechts uit de volgende spelers. Dissel, Gast, Zymni, Kuiper, Sanders. Dit aanvalsquintet was goed op el kaar ingesteld. Het was doortastend, snel, productief. Tevens werd er vlot gecombineerd en lustig op los geschoten. Bravo! Racers, zoo bewezen jullie dat je waardig zijt een ernstige gooi naar het kampioen schap van 3A te doen. Purmersteijn was absoluut de mindere. Nu behoeft men niet te denken dat de bruin- witten zoo zwak waren. Niets was minder waar. Zij speelden een aardige partij en hielden taai vol. Maar de thuisclub was sterker en daarom moesten ze de vlag strijken. Even willen we hier een woord van lof brengen aan het adres van Joop Sanders voor het brillante spel, dat hij te zien gaf. Niet alleen dat hij 3 van de goals scoorde, doch schiep voor zijn neven- spelers zooveel prachtkansen, dat succes niet uit kon blijven. Bravo! Joop! Ga zoo voort! Over den wedstrijd in het kort het volgende. De eerste minuten kenmerkten zich door een overwicht van Racing. Nadat de gasten dit gebroken hadden, ondernamen zij een tegen-offensief. Er werden in het veld aardige dingen gedaan, maar voor het doel was het mis. Hierna was het woord weer aan de thuis club, die eindelijk door middel van Sanders de 1 >i- ding wist te nemen (1—6). De Roodjes kregen toen de smaak blijkbaar te pakken, want kort hierop werd het (20) door Dissel. Gerugsteund door dezen voor sprong, vatte H.R.C, de zaken wat kalmer op, met het gevolg dat Purmersteijn in den aanval kwam, zonder voorloopig gevaarlijk te zijn. Toch hielden de bruin-witten vol en ze- slaagden er in nog voor de rust den achterstand te verkleinen (21). Na de hervatting kreeg de thuisclub den wind mee en was toen vrijwel steeds in den aanval. Keer op keer werd de P.veste belaagd. Kuiper, Zymni en Dis sel waren in deze periode zeer gevaarlijk, éindelijk was het Kuiper, die na goed doorzetten prachtig in schoot. (31). Steeds kwam H.R.C. terug. Voorloopig werden de aanvallen bedwongen doch tenslotte scoor de Sander op magnifieke wijze (4—1). Dit was de be zoekers te bar. Verwoed kwamen ze opzetten en ze slaagden er zoo waar in te doelpunten (4—2). Hier na nam Racing weer het heft in handen. Door middel van Sanders werd het (52), met welken stand ten slotte het einde kwam. Helder 2 tegen haar groote concurrente Kennemers 2 gelijk 11. Hierdoor behield ze haar kans op het kampioenschap, daar ze nu nog steeds 2 verliespun- ten minder heeft dan de Beverwij kers. ANNA PAULOWNA. N.A.S.R-voetbal. Het elftal van de R.R. speelde In Den Helder te gen de club van dien naam. De R.R. speelden met 10 man, terwijl Helder volledig was. Het terrein was door den regen in niet al te besten toestand. Helder wint den toss, speelt eerst met wind in den rug en maakt al spoedig een goal doch in eigen doel. Maar weldra volgt er een aan den anderen kant en spoedig daarop neemt Helder ook de lei ding. De R.R. zijn echter niet zoo gauw ontmoedigd en uit een schermutseling voor het H.-doel weet de linksbinnen der R.R. den bal in het doel te werken en de stand is weer gelijk 22. Weer plaatst door onderling verkeerd begrijpen een H.-achterspeler den bal in eigen doel en nog voor de rust ziet de rechtsbuiten kans er 24 van te maken. Als weer begonnen wordt is het veld hier en daar een modderboel. Helder heeft de opstelling gewij zigd en de aanval blijkt daardoor sterker te zijn dan voor de rust, maar Raven in het doel heeft een goeden dag en weet voorloopig 't gevaar te keeren. Zelfs maakt de spil van Anna Paulowna die bij een aanval mee naar voren trok, tusschen een vijftal spelers door den vijfden goal voor de R.R. Als een der R.R. achterspelers echter hands maakt, wordt uit een strafschop de stand 35 en tien minuten voor het einde wordt van dichtbij ook den 4den Helderschen goal Ingeschoten. Raven weet tot het einde den druk op zijn doel te weerstaan en zoo wonnen de R.R. dezen, in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd met 5—4. HOOGWOUD. V.C.L.AD SPIRANTEN—FLEVO, 1—2. De adspiranten van V.C.L. ontvingen Zondag op eigen terrein de adsp. van Flevo De V.CL-ers kwamen uit met tien man, wat aan het spelvoordeel niet ten goede kwam voor V.CJL. Flevo toch heeft hier niet van weten te profi- teeren, omdat ze zich aan de zijde van V.C.L. niet onbetuigd lietenj Vanuit de beide kampen is er door deze jongens weinig gestreden. Voor de rust 'was Flevo het meest in den aanval. De achterhoede van VCL en de doelverdediger Cou vert hadden moeite met den bal uit het net te houden somtijds. In zulke momenten was Flevo ge vaarlijk. We zagen den doelverdediger een keer uit- Overschrijving. Gevraagd: R. Huisman van Oudorp naar Me vo; J. Carnas van D.T.S. naar Oudorp; C. de Jong van Mevo naar Alkmaar; F. Wels van Unitas naar Feïjenoord; Jb. Mol van K.F.C. naar D.W.S. Verleend: J. P. Kemp van Alkmaar naar Alk- maarsche Boys; D. Koning van Bergen naar Alc maria Viictrix (Sp.kr.) Elftal wijzigingen. Voor de maand Januari hebben enkele vereeni- gingen hun elftallen veranderd. Sparta, Schagen, stond Zaterdag j.1. al volledig opgegeven D.T.S. en Nieuwe Niedorp zijn niet veranderd. B.K.C. 1 heeft J. v. d Goes en J. de Schipper Jz. gepasseerd en daarvoor opgesteld J. de Schipper' Az., die dus uit het tweede elftal terugkeert en de adspirant A. Blok. Strandvogels verving A. Cnossen door J. de Vries. Bij Texel is de rechtsbinnen N. de Graaf gepas seerd. Linksbinnen Vlaming komt nu op die plaats en de befaamde Winter neemt de linksbinnenplaats in. Andijk heeft Jo Venekanj door S Knip vervan gen. Bestuur NK.V.B. Zoo men weet zijn in de vacature Stuurman drie candidaten gesteld: C. ten Bruggencate te Bergen, J. M. v. d. Horst Sr. te Alkmaar en D. K. Jongejar.s te Zaandam. Deze laatste nu wordt blijkens de mede deelingen van den N.H.V.B. door zoo goed als alle Zaansche vereenigingen voorgedragen. Waar het hier een Zaansche vacature betreft, behoeft er niet aan getwijfeld te worden of de heer Jongejans zal gekozen worden. Hetgeen de billijkheid o.i. ook ver- eischt. i Scheidsrechters. Bedankt hebben als scheidsrechter: K. L. Slot te Schagen en G. Taylor te Den Helder. FrankrijkNederland. Het Ned. Elftal is ongewijzigd samengesteld voor den wedstrijd in Parijs. Reserves zijn: doel Ferwer- da (B. Wit); achter Van Run (P.S.V.), midden Mallee (N.A.C.) en voor Slot (D.W.S.). K.N.V.B.-beker. De belangstelling die de clubs aan den dag heb ben gelegd voor den beker, op Tweeden Kerstdag en Nieuwjaarsdag is op zijn zachtst uitgedrukt, droe vig. We vonden ergens de vraag gesteld of er nog wel reden was de vertraagde competitie er nog verder door op te houden. Wat de Noord-Hollandsche clubs betreft: Alk maar zat er, zoo men weet, nog altijd in. Te ver wachten was dat haar uitwedstrijd tegen de Hen- gelosche eerste klasser Tubantia wel 't einde zou be teekenen Inderdaad werd Alkmaar met 61 gesla gen. Z.V.V., Z.F.C., en K.FC. zitten er nu nog in Hun velden werden afgekeurd, zoodat ze hun match toevallig alle 3 thuis voor de vierde ronde nog moeten spelen Misschien zal men Zondag 12 Januari moeten benutten om den achterstand in te halen. Overleg met den R.K. Bond. lm het Oosten van ons land staat men op de ach terste beenen. De voor een jaar geschorste S.C.H.- speler Looij schilder speelde reeds de eerste de beste Zondag voor een R.K. eerste klasse-club en hij is daar natuurlijk een geweldige versterking. Protest rijst nu van R.K. zijde omdat de andere clubs in eens kansloos zijn geworden en van neutrale zijde, omdat Looij schilder zich waarschijnlijk volgend jaar, als zijn straftijd om is, weerh eel gewoon bij, S.C.H. aan kan komen melden, waardoor de straf' dus van geen beteekenis is geweest voor den be trokken speler. Het is weer het oude liedje. Ook in Noord-Holland is men vele malen met hetzelfde watertje bij den dokter geweest. In de praktijk hebben we zelfs nog meer gevallen dat spelers naar een R.K. club over gaan, omdat ze bij de neutrale club zware contri butieschuld hebben. Velen hebben zich al afgevraagd: kan de KN.V.B. of de N.H.V.B. het dan niet op een accoordje gooien met de R.K. voetbalorganisaties? Inderdaad ligt deze vraag voor de hand. Maar de mogelijkheid om met de R.K. op dit punt tot overeenstemming te komen is er bijna niet. Men belandt na eenige tusschenpersonen bij de geestelijke adviseurs, die feitelijk alles te beslisen hebben. En deze menschen hebben tot levensdoel alles wat geloofsgenoot is uit neutrale organisaties in R.K. lichamen onder te brengen. Elke onderhandeling blijkt in den regel vruchteloos. Tusschen de Twentsche V.B. en den RK. onder bond in Twente bestaat echter, volgens de Sp.kr., een contract. De practijk leert echter dat aan de naleving alleen van neutrale zijde streng de hand wordt gehouden. Het staat trouwens niet eens vast of de K.N.V.B. toestaat met de R.K. bonden in onderhandeling te treden, omdat de K.N.V.B. als de eenige neutrale organisatie in Nederland, niets erkennen kan dat zich niet onder zijn oppergezag heeft gesteld. Dat is echter een principieele kwestie die Den Haag weliswaar niet uit he't oog mag verliezen, maar de bijv. de N.H.V.B. niet mag weerhouden, toch te trachten met den R.K. bond en met de andere sectarische bonden tot een accoord te komen omtrent het overnemen van eikaars schor singen, ter verhooging van ieders gezag, vooral over de verkeerde elementen. loopen en den bal tusschen zijn beenen doorrollen, achtervolgd onmiddellijk door Flevo. Maar Piet Bossen is ook in de buurt en trapt bandig de bal achter den keeper om het veld in en wist hiermee weer even te redden. Kort daarop krijgt Flevo een penalty te nemen, welke uitste kend werd uitgehouden. Hoewel Flevo goed tracht door te dringen, heeft het nog geen resultaat mo gen opleveren, want de rust brengt nog 00. Na de rust komt VCiL meer in den aanval en zoekt af en toe het doel van Flevo op, maar vindt hier een keepertje, dat er zijn mag en de ballen er dan ook goed uithoudt. Flevo zien we een vrij schot némen en plaatst keurig naar den rechtsbuiten, vandaar ging de bal naar het middenveld en komt aanvankelijk bij de linkervoorhoede, welke de bal goed vasthoud Na nog even heen en weer gespeeld te hebben, wordt dan ook het eerste doelpunt geboren en neemt Fle vo de leiding. VCL. weet weer naar de andere zijde op te trekken en nu neemt Piet Lak de bal op de schoen, rolt er goed mee weg, maar moet de bal vrij geven en dan zien we er niet veel van terecht komen. Piet Warnaar heeft ook al geen geluk, trapt veel te zwak, zoodat ze voor Flevo gevaarloos zijn. Maar Piet Lak zet al op al, en weet door te boren en meteen onhoudbaar te scoren. Flevo laat het er echter ook niet bij zitten en weet kort er op zijn voorsprong terug te krijgen. Maar nog is het opletten voor Flevo want VCL. brengt weer de bal voor het Flevo-doel en Piet Lak is in de laatste oogenblikken niet te vertrouwen. Hy weet den bal goed op te halen, maar het van nabij schieten, wordt hem dan onmogelijk gemaakt en zoodoende moet hij zijn kansen weer prijs geven. Al met al een goede wedstrijd. OUDKARSPEL. Alkm. Boys 4— D.T.S. 2. 3—1. D.T.S. 3Oterleek 1 (niet opgekomen). D.T.S. bOterleek a. 21. NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts gaat steeds voorwaarts, De voetbalvereeniging „Voorwaarts" zet de verove ringstocht steeds voort. Zondag toog men naar Purmerend en met een flin ke 41 overwinning werd de achtste zege toegevoegd aan de lange reeks, welke men reeds heeft behaald. Het kampioenschap begint al duidelijker in het ge zicht te komen. Nog even goed volhouden en de zege is aan de Noordscharwouders. Enthousiaste krachtmeting met een juiste uitslag. (Van onzen sportredacteur.) Clubs als B.K.C., Sparta, D.T.S. en Nieuwe Niedorp hebben wel niets meer te vertellen in den kampioens- strijd van de vierde klasse, er blijken toch factoren genoeg te zijn die het vuur gaande weten te houden. Want we werden Zondagmiddag in den Polder ver gast op een bijzonder pittig partijtje voetbal, waar bij een zoo belangrijke match' als B.K.C—Texel be paald ongunstig afstak. Zoowel het samenspel als het enthousiasme, dat zich Zondagmiddag liet opmerken, bepalen dit oor deel. Het tempo was dan ook hooger, er „gebeurde" meer en de spanning zat er voortdurend in. De thuis blijvers hadden het dus nu eens slecht bekeken. Ieder een invaller. Beide elftallen moesten met een invaller uitkomen. Toevallig gold deze teleurstelling voor elk der par tijen even zwaar. Bij Schagen ontbrak Rens Rus, bij de thuisclub Tauber. De wedstrijd. De wedstrijd werd ingeleid door een telkens her haald Sparta offensief. Hoewel het gevaar daarvan niet zoo groot was omdat de bal veelvuldig zwe vend voor de veste der B.K.C.'ers in 'dergelijke ge vallen meestal meer door den winddruk dan door be leid wordt gedirigeerd, kon al wat aan B.K.C. zijde stond, toch als vingerwijzing begrijpen dat er eens wat tegenacties moesten worden beraamd om wat lucht te brengen in de situatie. Door beheerscht laag spel en veel geestdrift, bracht B.K.C. het toen meermalen tot het heiligdom van Ar- noldus. Hierbij was op te merken, dat B.K.C. voor hoede er het oog goed in had. Nagenoeg alle vijf aan vallers waren in vorm. Bovendien bleek dat Peetoom en Vlottes niet bijster trapvast waren. Gaandeweg werd het duidelijk, dat B.K.C. in de helft die men aangewezen dacht om zich in hoofdzaak tot, verdedi gen te bepalen, zich op puntenwinst instellen kon. Na 9 minuten spelens werd dit keurige spel van de twee jonge voetballers Blok en Jan van Wees, be loond met een brillant doelpunt/Grondlegger was Jan van Wees, die, na Boontjes gepasseerd te zijn, een pracht pass aan Blok gaf. Deze plaatste den bal als met een timmermansoog voor het doel, waar J. de Schipper's hoofd de rest deed (1—0). Er brak nu een periode aan, waarbij B.K.C. haar verdedigende stelling kon verlaten. Bedreiging van Sparta's doel werd in plaats van uitzondering een steeds meer voorkomend feit, waardoor de partijen in evenwicht geraakten. Het spel ging vlug op én neer. Ietwat storend was helaas het te veel hoewel strikt onpartijdig en geoorloofd fluiten van scheidsrech ter Swart. Na 27 minuten maakte Sparta gelijk. Er waren kort na elkaar al enkele aanvallen geweest die Prins veel werk hadden gegeven. Erg gevaarlijk leken ze ons desondanks niet, omdat er geen zuiver schietende voeten achter de hooge en harde, vaak van grooten afstand geloste schoten zaten. Op een gegeven oogen- blik echter zette De Moor voor en Dekker, die ove rigens beneden de verwachting bleef, kogelde on houdbaar in den bovenhoek. Hier was kracht aan zui verheid gepaard. Het zou evenwel meteen de laatste maal blijken te zijn dat Sparta's aanval zoo'n kunst stukje verrichtte (11). Er werd ons geen tijd gelaten om te overdenken wie er het meest in aanmerking zou komen om de lei ding te nemen. Want nadat er afgetrapt, was, werd de bal hard in de richting van het Schagen-doel gedirigeerd, Vlottes trapte over het lener heen en Post had wer kelijk weinig moeit om toen Arnoldus in het zand te laten bijten. (21). Na rust werd van B.K.C. verwacht dat ze sterk zou gaan domineeren. Hoe anders kwam het af. Sparta weer de zich met prijzenswaardige energie. Niet B.K.C. gaf den toon aan, maar Sparta, ondanks den wind. De balbeheersching kon er meestentijds wel mee door, maar B.K.C. speefde na rust geen aanvals- systeem. Afwisselend en doelbewust spel van links naar rechts vice versa had noodig geweest. Het ont brak nagenoeg geheel. Het aanvalsspel van B.K.C. bepaalde zich tot het als slaven narennen van hard vooruit gekogelde bal len, die slechts dan gevaar konden brengen als Sparta's achterhoede op de sprint werd geslagen. Dit gebeurde maar niet zoo gemakkelijk. Op dat punt voldeden Vlottes en Peetoom volledig aan den eisch en hebben het Spartadoel, met Arnoldus, na half time schoon kunnen houden. Wij betwijfelen echter sterk, of zij hun doel ook afdoende hadden kunnen

Schager Courant | 1936 | | pagina 6