Opening van Haven en Kanaalwerken. Dames Corset Specialiste DEN HELDER Jaarvergadering van het Departement Den Helder en Omstreken van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijver heid en HandeL In de afgeloopen week hield het Departement Den Helder en omstreken van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel zijn eerste le denvergadering in 1936. Door den Voorzitter, Notaris Schreuder, werd het overleden lid, Burgemeester W. F. G. L. Driessen, herdacht. Besloten werd steun te verleenen aan de hier op gerichte Visscherij-Commissie, de VIBENO, en daar in als 'afgevaardigden te benoemen de heer S. Ja- ring, H. C. M. Nijpels en M. A. Grunwald, terwijl verzocht zal worden ook voor Wieringen en Texel een zetel te willen res>erveeren. De ledenvergadering keurde met algémeene stemmen het Besturnrsvoorstel goed, om te trachten hier met medewerking van het Bestuur der Am bachtsschool voor Den Helder en Omstreken en van den betrokken leeraar, den heer H. Verkerk, pogingen in 't werk te stellen een motorcursus te organiseeren voor jeugdige werkloozen. Het doel is tweeledig, n.1. om de tijd van het helaas nog groote contingent werkzoekenden productief te maken, ter wijl tevens wellicht kan worden bereikt, dat zij met hun opgedane kennis in die richting eenig emplooi zullen kunnen vinden. Meer en meer wordt voor verschillende beroepen en vakken motorkennis ver- eischt. Nadat het Departement zich o.a. nog had uitge sproken voor een onverzwakt handhaven van den Gouden Standaard, lichtte Mr. D. Breebaart, Be stuurslid van het Departement en Secretaris der Gemeente Callantsoog uitvoerig toe een adres van de Gemeentebesturen van Den Helder, Callantsoog, Texel en Wieringen inzake de verplichting voor het onderhoud van de duinen van de van het Rijk ge pachte stranden. Volgens de huidige contracten moeten n.1. de door de Gemeenten gehuurde strand gronden volledig worden onderhouden, waardoor de kosten de baten verre overtreffen, hetgeen vooral in deze tijden zeer bezwaarlijk is en niet bevorder lijk voor het vreemdelingenverkeer. In Zuid-Holland schijnen dergelijke bezwarende bepalingen niet te bestaan. Besloten werd aan bovengenoemd adres krachtigen steun te verleenen. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Voor het gemeentebestuur van Den Helder werd deze bijgewoond door den Wethouder W. de Boer, Loco-Burgemeester. LANGEND IJK Zijn we goed ingelicht, dan zullen de gemeenten, welke de gemeenschappelijke U.L.O. School in stand houden, en aan welke gemeenschappelijke regeling in dertijd Broek op Langendijk niet heeft willen mee werken, op grond van art. 138 der gemeentewet, de tusschenkomst van de Kroon ingeroepen. Art 138 zegt: Indien het bestuur van een gemeente een ge meenschappelijke regeling wenschelijk acht en het bestuur van een andere gemeente zijn medewerking niet verleent, kan het tot Ons het verzoek richten, een regeling op te leggen. Men deelt ons mee, dat de door de veilingen van den Noordermarktbond en van de Langendijker Gr. Centrale voor den uitsluitenden verkoop van an dijvie, voor het eerst dit jaar ingesteld, niet aan haar doel hebben beantwoord. Er werd maar zeer weinig aangevoerd: de meeste bouwers verkochten de andij vie elders. —-.Naar we uit-goede bron vernemen;--zal in de e.v. vergadering van de Commissie van Beheer voor de gemeenschappelijke Lichtbedrijven worden voor gesteld, het besluit tot aanstelling van een boekhou der op een zoo hoog salaris in te trekken. Onlangs is eert onderzoek ingesteld naar de in komsten van de schippers, ten einde den twijfel op te heffen omtrent de vraag, of hun verdiensten niet van dien aard waren, dat zij niet in de werkver schaffing behoefden opgenomen te worden. Het on derzoek heeft uitgewezen, dat de inkomsten van de schippers zoo gering zijn, dat er alle aanleiding toe was ze weer in de werkverschaffing op te nemen, wat inmiddels is geschied. We vernemen, dat het met de verhuring van landerijen van particulieren beter is gegaan dan ver leden jaar. Toen konden zeer veel eigenaars hun land niet kwijt komen. Sommigen gaven het om niet in verhuur, anderen tegen vergoeding van de lasten. Men deelde ons mee, dat het aantal dezer categoriën geringer is dan bij de vorige gelegenheid tot ver pachten. NOORDSCHARWOUDE. ONTWIKKELING VOOR DE TUINDERS. De eerste praatavond een dezer dagen gehouden en georganiseerd door de tuinbouwvereenigingen was een waar succes. Niet minder dan 70 tuinders waren aanwezig in bet gymnastieklokaal van de O. L. Schoorl te Noordscharwoude. Inleider was de heer L. Mallekote, tuinbouwleeraar te Noordscharwoude. De heer Mallekote had tot ondeiwerp gekozen de knol voet, de draaihartigheid en de wratziekte. Ten aanzien van de knol voet werd door den inleider ge wezen op de mogelijkheid, dat men thans van den knolvoet kan afkomen, hetgeen Voorheen niet het geval was. Men heeft thans bet juiste bestrijdings middel gevonden, in den vorm van kalibehandeling. Hiermede is men niet het eerste jaar afdoende van den knolvoet af, maar op den duur, afhankelijk van het zuurgehalte van den grond, komt men er vrij van. De juiste verhoudingen werden door den heer Malle kote uitvoerig toegelicht. Bij de behandeling van de draaihartigheid wees spr. op de plannen van de Provinciale Commissie en den Plantenziektenkundigen Dienst om door mid del van een onderzoek door een deskundige de le vensgewoonten van de galmug, de verwekker van de ziekte, te weten te komen. Ook noemde spr. hierbij nog het Plan-Zeeman. Spr. hoopte,dat het middel zou worden gevonden om een einde aan de draai hartigheid te maken, evenals dit tenslotte is gelukt bi j den knol voet. Wegens het gevorderde uur kon het laatste punt niet meer behandeld worden. De vragen welke wer den gesteld, gaven stof voor nog wel drie avonden, zöodat men in den opzet wel geslaagd is. Verwacht wordt, dat nog meer leden zich zullen opgeven. Het was een leerzame avond. NIEUWE N I E DO R P Dinsdagavond hield de heer H. Balk, een lezing met filmbeelden voor de „Vereeniging van Oudleerlingen van de Algemeene Landbouwcursus te Lutjewinkel", in de Prins Maurits té Nieuwe Niedorp. Het onderwerp van de lezing was: „Kalibemesting op zwaardere gronden." De heer Balk wees er op, dat de bemesting wordt begonnen om de productie te verhoogen en den grond te verbeteren. Spr. noemt de verschillende natuur lijke meststoffen als: stalmest, compost, bagger, enz., en daartegenover kunstmest; wees verder op de voor- deelen van. het gebruik van kunstmest. We kunnen zooveel plantenvoedsel in den grond brengen als we w.enschelijk achten. We kunnen het toedienen in de meest gewenschte verhouding in ver schillenden vorm en op het juiste tijdstip. We zijn minder afhankelijk van de vruchtopvolging. Boven dien eischt kunstmest minder arbeid. Spr. zegt dat kali op zand en veengrond altijd moet worden ge geven; op kleigrond bestaat echter ook heel vaak kali gebrek, wat zich echter niet zoo vlug en sterk laat gelden als b.v. stikstofgebrek. De kali in de klei is voor de planten lang niet altijd opneembaar. Spr. deelt de kalimeststoffen in twee groepen n.1.: chloor uoudende kali en chloor-vrije kali. De chloorvrije kali als Patent kali en zwavelzure kali zijn geschikt om aangewend te worden op chloorgevoelige gewassen, als aardappelen, stamboonen, vruchtboomen, bessen en verschillende andere tuinbouwgewassen. Hierna wordt de buitengewoon interessante film: „Kaliproductie in woord en beeld" vertoond en de twee komische nafilmen: „De aardappelwedstrijd" en „Magere en vette koeien", die eindigde met de leuze: „Kali geeft Kwantiteit en Kwaliteit". Na de beantwoording van verschillende vragen be treffende kalibemesting, sluit de voorzitter, de heer J. J. Brugman Dz., dezen avond met een woord van dank aan den heer Balk voor de interessante lezing, die hij dezen avond voor ons heeft willen houden. Dat Dampo- hoofd-bad I heeft mij opgeknapt! Dampo dampen diep inademen; neus, keel en borst 's-morgens en 's-avonds flink diep inwrijven met dampo-bal- sem. Maakt elke verkoudheid „los". Doos 30 cent - Pot 50 cent Wat Mijnhardt maakt is goed H AREN K ARSPEL CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. Officieele opening in het Patronaatsge bouw. Gistermiddag had in het Patronaatsgebouw te Tuitjehorn (gem. Harenkarspel) de officieele ope ning plaats van het Consultatiebureau voor zuige lingen van de afd. WarmenhuizenTuitjehorn van het Wit-Gele Kruis, afd. Noord-Holland. De Prov. Kinderarts van de Commissie voor Kin- derhygiëne, de heer A. ten Bruggencate uit Bergen opende het nieuwe bureau met een kort woord. Spr. begon met z'n dank te betuigen aan de plaat selijke afdeeling van het Wit-Gele Kruis, die de op richting van het bureau had mogelijk gemaakt en herinnerde er aan, dat dit het 69e bureau in de pro vincie was. Maar we zijn nog niet aan het eind, zeide spr. Het ligt in de bedoeling het geheele land met een net van bureaux te overdekken, zoodat het den moeders gemakkelijk zal zijn met hun zuigelin gen op een bureau te komen, zonder al te- veel tijd' te verliezen. Spr. bracht dank aan de doktoren Groenhart en Van Hesteren voor hunne belangeloo- ze medewerking en wenschle beiden veel succes toe. Met deze eenvoudige, hartelijke woorden verklaarde spr. het nieuwe bureau voor geopend. De voorzitter der afd. Warmenhuizen—Tuitjehorn, de heer J. de Groot, die daarna het woord voerde, dankte dokter ten Bruggencate voor al hetgeen hij gedaan had om de stichting van dit bureau mógelijk te maken en zeide, dat het bestuur zeer voldaan was over de oplossing, welke dokter ten Bruggencate gevonden had cn voor de wijze, waarop hij de be zwaren had overwonnen. Spr. bracht eveneens dank aan de beide doktoren, de heeren Groenhart en van Hesteren, en aan zuster v. d. Pol voor aller medewerking. Dr. Groenhart wilde dank zeggen, dat hij hier in dit bureau werken mocht en hoopte op een prettige samenwerking met dr. ten Bruggencate en met de zusters. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen en kon de eerste baby worden ingeschreven. Namens zuster v.d. Pol bood dokter Groenhart de moeder van dezen kleinen wereldburger een door de zuster ver vaardigd babvjurkje aan. Daarna werd thee geser veerd. Vermelden wij tenslotte neg dat ook de pastoor van de parochie Tuitjehorn door een persoonlijk bezoek, blijk gaf van zijn belangstelling in de ope ning van dit nieuwe bureau. Het stormachtige weer in aanmerking genomen, was het bezoek op dezen eersten zittingsdag reeds zeer gunstig te noemen. Zes moeders hadden den krachtigen wind getrotseerd en waren met haar babies naar het bureau gekomen. Mogen spoedig vele moeders dit goede voorbeeld volgen om ge bruik te maken van deze zoo nuttige instelling. Het bureau wordt eiken len en 3en Woensdag middag van de maand gehouden door dokter Van Hesteren en eiken 2en en 4en Vrijdagmiddag door dokter Groenhart. Z IJ PE Door B. en W. zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan het Bestuur der Vereeniging „Trein 8.28" te Amsterdam tot het veranderen van den bestaanden zolder (speelkamer) van het Herstellingsoord te Ha- zepolder en tot het uitbreiden van een bergplaats al daar; aan G. Veuger Hz. te St. Maartensbrug tot het uit breiden van een kippenhok; aan P. Kooij te St. Maartensbrug tot het vernieuwen van een schuur; aan C. Bakker te Schagerbrug tot het bouwen van een schuurtje; aan Jb. Koster Kz. te Schagen tot het oprichten van een schuurtje aan den Westfrieschen dijk. De heer J. de Moor, oud-burgemeester dezer gemeente, heeft eervol ontslag aangevraagd als amb tenaar van den Burgerlijken stand. Ter voorziening in deze vacature bevelen B. en W. den heer Mr. D. Breebaart ter benoeming aan. ZUID-ZIJPE. Naar men ons mededeelde, werden door de wijk verpleegster alhier, mej. Kuilman, in het afgeloopen jaar niet minder dan ongeveer 3200 bezoeken afge legd. Burgerlijke stand van 3 t.m. 9 Jan. 1936. Ondertrouwd: Jacobus Johannes Boots, oud 29 jaar landbouwer te Harenkarspel en Maria van der Fluit, oud 32 jaar, alhier. Overleden: Henderikus Veuger, oud 83 jaar, echt genoot van Sijtje Schrieken. SINT P A N G R A S De tuinbouwer J. D. Kloosterboer alhier voerde gisteren de eerste rabarber aan ter Alkmaarsche Exportveiling. BERGEN ..Intrekking vergunningen. Ged. Staten hebben bij hun besluit van 31 Dec. 1... verworpen het door E. en J. Rijniersce ingestel de beroep tegen de beschikkingen van B. en W. dezer gemeente d.d. 14 Augustus 1.1., waarbij de aan reclamanten verleende vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein, geldende voor localiteiten in de perceelen aan de Jan Jacob- laan No. 3, zijn ingetrokken. Deze intrekking is ge schied op grond van het feit dat in de localiteiten is gevestigd een motor- en autoreparatie-inrich ting, tevens opslagplaats van benzine, olie, banden, motor- en auto-onderdeelen en benoodigdheden, welke laatste goederen in deze localiteiten tevens in koop verkrijgbaar zijn gesteld, welke omstandig heid, ware zij aanwezig of bekend geweest ten tij de dat op de verzoeken om vergunning werd be slist, op grond van art. 8, le lid onder 15o der Drankwet 1904, Stbl. No. 235, tot weigering van de vergunning had moeten leiden. Vacature Veldwachter. In het Algemeen Politieblad komt een oproeping voor van den loco-Burgemeester van sollicitanten naar de betrekking van derden gemeenteveldwach ter in deze gemeente. OPBRENGST KINDERZEGELS. In totaal f 400 aan zegels en briefkaarten verkocht. Men verzoekt ons mee te deelen, dat door het co mité voor den verkoop van kinderpostzegels en -briefkaarten in deze gemeente zijn verkocht: 1429 postzegels van iy2 cent, 819 van 5 cent, 2008 van 6 cent en 194 van 12% cent. Totaal f 340.08, met een winst van f 133.04. De opbrengt der briefkaarten be droeg totaal f 59.44. HEERHUGOWAARD Vergadering van den Bond van Boerinnen en Plat telandsvrouwen op Donderdag 9 Januari in cafe Mantel. Ondanks het slechte weer waren 33 leden opge komen van heinde en verre. De presidente heette de spreekster van dezen avond, Mevr. v .d. Wall- de Boer uit Stompetoren, hartelijk welkom. Deze begon met te zeggen, dat het voor de aanwezigen wel eenigszins een teleursteling wezen zou, niet het bepaalde fragment uit haar boek, de weeshuis jaren van Lies Verkerk", te kunnen behandelen, aangezien zij haar boek ter inzage gezonden had aan een drukkerij, en nog niet terug ontvangen had. Nu droeg, spreekster een ander gedeelte uit haar boek yo'or, getield „Liefde", een zeer aangrij pend verhaal van liefde en dood, dat met groote aandacht beluisterd werd. Daarna volgde pauze, waarin maatbekertjes verkocht werden die reeds gedemonstreerd waren op de kookcursus* uitgaande van dezen bond. Voor de maand Februari staat op het programma een inleiding van Zuster Smit alhier over het on derwerp: .Ziekenverpleging in huis". Tevens zal dan bestuursverkiezing plaats hebben wegens vertrek van de presidente naar elders. .Daarna droeg Mevr. v. d. Wall nogmaals voor, dit maal een historische dorpshumoreske, getiteld „Een nachtelijk avontuur" dat met zeer gemengde ge voelens werd aungehcord, en wel een zeer sterke tegenstelling vormde met het eerst behandelde on derwerp. |Vervolgens gaf de presidente een verslag van het werk der crisiszuivelcentrale, geleid door Mej. v. d. Weide uit Alkmaar, waarvan het centrum ligt in Heerhugowaard, voorzitter de heer Sutman Meijer, die haar propaganda voert in de omliggende dor pen enw aarvan de opkomst steeds bevredigendèr mag genoemd worderi. In Heerhugowaard Noord was een vereeniging opgericht voor huishoudelijke voorlichting, waarvoor zich 40 leden hadden opge geven. De contributie bedraagt 50 ct. per jaar. HOOGWOUD AARTSWOUD. Door notabelen alhier werd als kerkvoogd herko zen de heer M. Bruin en tot voorzitter de heer H. van -Scheijen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Schagen. In den loop der maand December 1933 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes inge legd f25.816.54 en terugbetaald f 19.791.99. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 6.024.55. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 21. OPVOEDINGSMOEILIJKHEDEN. Voor de afdeeling Schagen van de Nederl. Vereeni ging van Huisvrouwen, zal de heer Dr. Berger, pae- dagoog en psycholoog te Den Haag, Dinsdag a.s. spre ken over „Opvoedingsmoeilijkheden". Ongetwijfeld zal deze lezing zeer interessant en tevens leerzaam zijn en zeker zullen vele ouders en andere belang stellenden Dinsdagmiddag naar hotel „De Beurs" van den heer C. Boontjes gaan, om de inzichten van Dr. Berger te leeren kennen. Blijkens de advertentie in dit nummer, waarnaar we verwijzen, is de lezing ook toegankelijk voor nict- leden, tegen een lagen entreeprijs. GESLAAGD. Voor het praktijk diploma Boekhouden van dc Ver eeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, zijn geslaagd de heeren P. Schoorl, Sint Maartens brug, werkzaam bij de Rotterdamsche Bankvereeni- ging alhier en S. Vogelenzang te 'tZand, leerlingen van den heer J. J. de Vries, Leeraar M. O. Boekhou den alhier. DE GROOTE CONTROLE. Wij hadden vernomen, dat onze plaatselijke ge meentepolitie in samenwerking met den heer Tobs- voort, belasting-comies alhier, «een groote controle zou houden. Alles wat rijden kon werd gecontro cerd, doch wat betreft het onderzoek van de poli .ie was alles in orde. Er behoefde niet te worden j geschreven. Dit was anders voor den belasting I ambtenaar. Verschillende personen hadden weer I geen belastingmerk, zoodat het weer een daalder moest kosten. Wel trachtten bijna allen zich er uit te redden, maar niets mocht natuurlijk baten. Som migen beweerden 't op de andere fiets te hebben la ten zitten, weer anderen hadden het op tafel laten liggen Dergelijke verweren helpen natuurlijk niets en werd dan ook onverwijld een bonnetje geschre ven, recht gevende om twee maal vier en twintig uur rond te touren zonder geldig belastingmerk, doch tegen betaling van f 1.50. Een automobilist, ko mende uit Pretoria (Zuid-Afrika) vertelde, dat men daar geen wegenbelasting kent en dat, als men een rijbewijs vergeet, dit nog niet tot gevolg heeft, dat men bekeurd wordt. Indien men het dan binnen 7 dagen op het politiebureau toont, gaat men geen strafvervolging instellen. Heel wat soepeler als hier in Holland dus. Hier is het direct „pik ik heb je". Denkt U dus voortaan om uw plaatje? Voorbereidingen om de in gebruikneming op zoo luisterrijke wijze als mogelijk is te doen plaats vinden. In de bestuursvergadering van de Scha- ger Handeldrijvende, en Industrieele Mid denstands Vereeniging van 9 dezer is door het bestuur besloten om de opening van het kanaal naar en de haven van Schagen op zoo luisterrijke wijze als mogelijk is te doen plaatts vinden. In verband hiermede is reeds samenwerking met „Alg. Belang" en „De Hanze" gezocht, terwijl ook het Gemeentebestuur van Scha gen met één en ander in kennis is gesteld. Zonder op de plannen vooruit te loopen mcöen wij wel zeggen dat de „Schager Han deldrijvende. en Industrieele Middenstands- vereeniging" grootsche plannen heeft en zij vertrouwt dan ook, dat met een eendrachtige samenwerking het mogelijk zal blijken te zijn uitvoering hieraan te kunnen geven. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien viel een Donderdag jl. lang niet tegen voor een wintermarkt. De han del was wel iets trekkend. 2-4 ct. werd er besteed, hoogste noteering was f 17.50. De handel in gelde- koeien was aan den stuggen kant. In kalfkoeien ma tig; deze handel geschiedde weer hoofdzakelijk in den stal door het gure koude weer. Vaarzen handel stug. Paarden waren er niet aangevoerd. De handel in graskalveren was matig. Nuchtere kalveren handel vlug, duur. Daar is den laatsten lijd veel vraag naar. Oude slachtschapen 1018 gld., handel stug. Jonge vette schapen 1413 gld.; deze handel had ook he ter kunnen zijn. Overhouders handel stug, hoogste noteering f 13. Vette varkens was zoo maar weer 2 ct. af bij de vorige week. Deze golden als op andere markten 17^—18K- ct.. De handel was hier ook trekkend. Daar de vette varkens minder in prijs waren, was het gevolg dat de biggen ook naar beneden gingen met de prijzen; deze handel was dan' ook zeer matig. Kippen, konijnen, eenden en haantjes prijshoudend. Prijzen vooral niet lager; deze handel was dan ook goed. Op de stallenmarkt was aardig drukte. A.s. Woensdag 15 Januari, van half elf tot half vrer gelegenheid tot raadplegen van Eerste Klasse Een KALASIRIS MAATCORSET geeft U een on misbare steun cn tevens een goed figuur. Fa. G. de Waard Schagen GYMNASTIEKVEREENIGING „LYCURGUS". Wij herinneren nog eens aan de uitvoering op morgen, des middags voor dc adspiranten en des avonds voor de leden. Belangstellenden weten dat des avonds medewerking wordt verleend door Mej. Nel Rezelman. van Amsterdam, met een vijftal da mes. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in d't nummer. GEMEENTE SCHAGEN. Ingekomen personen gedurende de maand December 1935. Strooper Geertje, B 47, van Sint Maarten; Tuin man Nicolaas A. en gezin, B 42, van Den Helder; Pander Rense en gezin, J 9, van Zwolle; Busscher Heddema G.. F 85, van Winschoten; Veenis Ys- brand en gezin, B 13. van Assendelft; Comello Bertha, C 169, van Alkmaar; Dobma Sijds, D 88. van Zijpe; Schekkerman Gerritje, C 82. van Wijdenes; Plulster—Wit Aaltje. D 118, van Winkel: Lampers— v. d. Klooster Jannetje C„ E 145, van Winkel; Mo- 1 en aar Catharina Marg., E 154, van Twisk; Elema Willem Roelf, D 129, van Utrecht; Jonker Guurtje, B 114, van Sint Maarten: Brugemann Johannes H„ D 64, van Hilversum; Berkvens Cornelis Johannes, A 65, van Valkenswaard; Scheerder Albertus Joh. A E 162. van Oosterhout; de Vos Cornelia. C 198, van Wieringerwaard; Kuiper Trijntje. D 42, van Koe dijk; Hoek Dina Geertruida, K 62, van Bovenkar- spel; Beemster Hermen Adriaan, B 47, van Enkhui zen. Vertrokken personen. Komen Simon naar Haarlem, Saenredamstraat 93; Leijen Dirk en gezin naar Heiloo, Zevenhuizenlaan; de Boer Pieter naar Schocrl. bij ouders: Bakker Aaltje naar Heerhugowaard, Boterweg A 18; Water tor Willem naar Nocrdscharwoude, ^Dorpsstraat B 32: de Kievit Adriaans eng ezin naar Wiik bij Duur stede, Muntstraat 33: Borst Trijntje naar Hoorn, Koepoortsweg 56; Kossen Dirkje naar Alkmaar, Spoorstraat E 78; Limmen Jacob naar Amsterdam, Meerhuizenplein 17; Koopman Theodorus naar Alkmaar. Laat 142; Schenk Jantje naar Zijpe, St.- Maartensbrug C 62; Leeuwenkamp Willem n. Wie ringen, Elft 3; Roggeveen Willem Jacob naar Alk maar, Paternosterstraat 4a: Schram Anskje naar Rotterdam, Mathenesserstraat 123; Moolenbroek Trijntje naar Alkmaar, Uitenboschstraat 94. Loop der bevolking over het jaar 1935. De bevolking bestond op 31 December 1934 uit: 2082 mannen, 2084 vrouwen, beide geslacht-en 4166. Zij vermeerderde gedurende het jaar door: ge boorten 37 m., 35 vr., beide gesl. 72; vestiging 225 m., 221 vr., beide gesl. 446. Totale vermeerdering 262 m.. 256 vr., beide gesl. 518: en verminderde gedurende het iaar door: over- liiden 20 m., 29 vr.. bejde gesl. 49: vertrek 180 m., 186 vr., beide gesl. 366; totale vermindering: 200 m., 215 vr„ beide gesl. 415. De bevolking vermeerderde dus met: 62 m 41 vr, beide gesl. 103. Bevolking on 31 December 1935: 2144 m., 2125 vr beide gesl. 4269. Gedurende het jaar werden 22 huwelijken vol trokken. werden 2 huwelijken door echtscheiding entbonden en had 1 kindserkenning plaats.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11