DE GENEESKRACHTOEBKBVIDES Auto-drama te Gorinchem. Kegen-jarig meisje ontvoerd Massa executies in Paling De terugtocht der Italianen Vestigingseischen voor den middenstand Zaterdag 11 Januari 1938. 5CHAGER COURANT. Derde blad. No. 9889 zooals ondermeerDrosera enAconitam, thans nog vmferktdoortoevoegingvan Codeïmim maken AKKER 's Abdijsiroop tot s werelds beste hoestsiroop» AKKER's tegen Hoest. Griep. Bronchitis, Asfhma 6500 VIERK. K.M. IN DRIE WE KEN ONTRUIMD. ITALIAANSCH VLIEGTUIG BUITGEMAAKT. I (Van onzen correspondent Stuart Emeny.) Dessié, Donderdagavond. Met de herovering van de provincie Tembien heb ben de Abessijnen een gebied van 25C0 vierk. K.M. op de Italianen teruggewonnen^ Hierdoor wordt de totale oppervlakte van het ter rein, dat sinds het begin van het Abessijnsch offen sief drie weken geleden is heroverd op bijna 6500 vierk. K.M. gebracht. De Italiaansche verbindingen tusschen Makallé en Adoea loopen op het oogenblik ernstig gevaar en de Abessijnsche leiders zijn van meening, dat het nog slechts een kwestie van enkele dagen is voor dat Makallé zelf, bet verste punt, dat de Italianen in het Noorden hebben beréikt, heroverd zal zijn. De doorgang tusschen de berggroepen ten Westen en ten Noordwesten van Makallé, waardoor de Ita liaansche troepen zullen moeten ontvluchten, wan neer zij de stad verlaten, wordt met het uur nau wer. De hevige regenval verandert de wegen en vlak ten in een verschrikkelijk moeras, dat aan de Vïaamsche vlakten gedurende den wereldoorlog doet denken. Hierdoor zal het vervoer van voedsel- en ammunitievoorraden voor de Italiaansche troe pen ernstig worden bemoeilijkt. Het is inderdaad zeer wel denkbaar, dat de ge volgen voor de Italianen noodlottig zullen zijn, als het garnizoen uit Makallé terug zal moeten trekken. De succesrijke aanval, welke de Abessijnen giste ren in dit district Tembre hebben ondernomen, werd over een front van meer dan 65 K.M. uitgevoerd. Het Abessijnsche leger dreef daarbij alle Italiaan sche troepen, die posten in dit district bezetten, voor zich uit,. De Italianen vluchtten zoo overhaast, dat een tank en vrachtwagen achter werden ge laten. Terwijl zij terugtrokken, staken zij kerken en akkers in brand. Een Italiaansch vliegtuig, welks motoren weige ringen begonnen te vertoonen, viel in de buurt van Dabat van een hoogte van 1500 M. pijlsnel naar be neden. De piloot wist de jjiachine met hevige in spanning op een hoogte van 300 M. weer onder con trole te krijgen en maakte een noodlanding achter de A^ijosche linies. -De machine was ;slechts-weinig, beschadigd en da piloot en diens metgezel trachtten zichzelf en het vliegtuig met mitrailleurvuur te verdedigen. Beiden vielen echter in handen der Abessijnsche scherp schutters. Een piloot arriveerde per vliegtuig met twee Abessijnsche werktuigkundigen ter plaatse. De Italiaansche machine werd gerepareerd en naar een vliegveld, vele mijlen Zuidwaarts, gevlo gen, dwars door een onweer en dichte wolken. (Copyright News ChronicleA.N.P.) Wagen met zes personen in de haven gereden. Twee inzittenden verdronken. Gorinchem, 9 Jan. Donderdagavond on geveer kwart over zeven is een auto, waarin zeven personen waren gezeten, die zouden gaan deelnemen aan een schaaktournooi in „De Beurs" te Gorinchem, in de Haven van de Keulsche Vaart bij de Vischbrug te water geraakt. Daarbij zijn twee personen, de 27- jarige H. Romijn en de 26-jarige W. Hub- ner, welke laatste gehuwd was en vader van een kind, om het leven gekomen. De volgende bijzonderheden worden omtrent dit noodlottige ongeluk nog gemeld: De auto, een gesloten wagen, waarmede men ge komen was, wilde men parkeeren bij de haven, vlak bij de Vischbrug. Toen men daar aankwam, stapte het gezelschap niet onmiddellijk uit, doch bleef in dën wagen zitten, tot de bestuurder hem op de juiste plaats zou hebben neergezet. Een hunner, zekere J. de R., echter stapte wel uit en ging op de treeplank staan, om den bestuurder bij het achteruit rijden de rioodige wenken te geven. Mogelijk tengevolge van het bar slechte weer er stond een stevige storm, die een harde regenbui voor zich uit joeg heeft deze het dreigend gevaar, achter den wagen niet opgemerkt. De auto reed namelijk recht op een trap ai, die naar het water leidt. In de duisternis heeft de R. deze trap niet bemerkt met het gevolg, dat de wagen daar eensklaps afrolde, de zwarte diepte in. De R., kon zich door van de treeplank af te springen nog ternauwernood in. veiligheid stellen. Luid gegil en ontzettende angstkreten stegen om hoog toen het voertuig in het 2% meter diepe water verdween. Terstond snelden verschillende personen, die zich iii de nabijheid bevonden toe. Eenigen van hen spron gen zelfs in het ijskoude water om op die wijze des te beter hulp te kunnen verlecnen. Het bleek dat dé wagen op zijn wielen was terecht gekomen en mede aan deze gelukkige omstandigheid zal het zijn té danken, dat de drenkelingen er in slaagden een portier te openen. Achtereenvolgens kwamen vier van hen boven. Twee hunner werden gered, door een po litieagent, die zich op het moment van het ongeluk Vrvsera Aconiïum He! geheim der verrassende werking van Abdijsiroop berust voor een groot deel op de vele daarin verwerkte „ge neeskruiden", waarvan de bijzondere genezende eigenschappen reeds in de oudheid bekend waren. Deze kruiden, bevatten geneeskrachtige stoffen ip hun natuurlijke samenstelling, waar door zij gemakkelijk door het lichaam kunnen worden opgenomen. Daar door is hun werking snel en veel zijdig, zij schaden het gestel niet, daar ze geen sporen in het lichaam achter laten, in tegenstelling met de z.g. nieuwere „chemische" middelen. De schitterende Werking van deze kruiden-siroop, die Abdijsiroop is, wordt thans nog krachtig versterkt, nu Apotheker Dumont op bijzondere wijze daaraan heeft toegevoegd de krachtig „hoest-bedwingende" stoft „codeïne", zonder dat de natuurlijke werking der kruiden wordt vermin derd. Integendeel, door deze gelukkige combinatie wordt zij nog doeltreffen der. 'n Betere samenstelling tegen aan doeningen der ademhalings-organen, de ondervinding zal het U bewijzen, is ondenkbaar. Grijp dus vol vertrouwen iV^ar ,,'s werelds béste" hoest-siroop. -.j,. ...v...v.w .«ui „o woiciua UCJIO jLiuoat-auuujj. Thans per flacon slechts 75 cent, f. 1.25, l 2.- en f. 3.50. Overal verkrijgbaar! op de Vischbrug bevond en den drenkelingen een zwemgordel toewierp. De andere twee werden door de overige helpers in veiligheid gebracht. Het mocht intusschen niet gelukken de twee per sonen, die zich nog in de auto moesten bevinden, te redden. Toen tegen tien uur de wagen was opgehaald vond men hun lijken nog daarin. Het zijn zekere W. Ilubner, gehuwd en vader van een kind en H. Romijn, beiden afkomstig uit Slie- drecht. De auto was een taxi van de firma Boganen uit Sliedrecht. De namen der geredden zijn P. G. Parel, die de auto bestuurde, J. de Boon, A. den Boef en de 19-jarige J. Koppelaar. Den Boef, die een pees van zijn linkerhand heeft gescheurd, is in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Het schaaktournooi, waaraan een honderdtal per sonen zou deelnemen, werd uitgesteld. Dader aangehouden, Blerick, 9 Jan. Donderdagavond omstreeks half zeven waren er eenige kinderen aan het spelen bij de woningen van de gemeentelijke woningbouwver- eeniging aan de Nieuwborgstraat, toen daar de 26- jarige Van G., wonende te Hout-BLerick verscheen en aan het 9-jarig dochtertje van den spoorbeambte P. vroeg of mij mee wilde rijden op de fiets. Het kind, dat er verder niet over nadacht, stemde erin toe, waarop een oudere jongen liet volgen: „als zij mee gaat, dan ga ik ook mee." Hierop antwoordde Van G.: „Ik heb jou niet noodig." Vervolgens fietste hij met het meisje weg in de richting van de Wierder, waar zich bosschen be vinden. De jongen waarschuwde echter den vader van het meisje, waarop deze eveneens per rijwiel, den dader achterna reed. Ook werd de gemeentepolitie van de ontvoering in ken nis gesteld, die na een half uur het meisje terugvond. Het kind was geheel ongedeerd, doch door het gebeurde nogal overstuur. Thans was het de zaak den ontvoerder op te spo ren. Dank zij de activiteit van de Blericksche politie kon men onmiddellijk hierna den dader aanhouden, ter hoogte van de carosseriefabriek Hoover en Ti- wi, zulks op aanwijzing van den vader van het meisje, die bij de opsporing aanwezig was. De dader bekende zich aan overtreding van art. 247 van het wetboek van strafrecht te hebben schul dig emaakt. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Gisterochtend is Van G. voor den officier van justitie te Roermond geleid. De Auerback-salto bl| het schoonspringen vereischt een Juiste lichaamshouding. De trainer der Duitse!:e zwemmers, die bij de a.8. Olympische Spelen uitkomen, leert hierboven Frauleln Heintze die juiste hou ding. DE VOORNEMENS DER REGEE RING. BEHOEFTE-ELEMENT UITGESCHAKELD. Omtrent het komend wetsontwerp tot het stellen van vestigingseischen voor midden- standsbedrijven, dat thans om advies naar den Raad van State is gezonden, verneemt het Ned. Weekblad voor Kruidenierswaren, dat het in het voornemen der regeering ligt, de vestigingseischen te beperken tot vak kennis en financieele draagkracht. Tenzij de Raad van State anders adviseert, en de regeering dit advies mocht volgen, zal het behoefte-element in de wet niet worden ingeschakeld. Misdadigers en opstandelingen in het open baar terechtgesteld. - Aan 200 het dood vonnis voltrokken. De laatste dagen zijn buitengewoon veel openbare en geheime executies ten uitvoer gelegd. Alleen reeds in Peking zijn sinds het begin van deze week 204 openbare terecht stellingen voltrokken. Naar verlujdt zouden nog aanzienlijk meer terechtstellingen ver wacht kunnen worden. Ofschoon de ter dopd gebrachten voor het grootste gedeelte gewone misdadigers waren, bevinden zich onder hen toch ook vele personen, die deel hadden genomen aan opstandige pogingen gelijk aan die in Hsiang Ho Sjen, in de districten Woe Tsjoeng Sjen, Joeng Tsjing Sjen en andere plaatsen buiten de ge demilitariseerde zone. Het lot van de geëxecuteer den is ook reeds aangezegd aan de z.g. Lioekuurtantr- bandieten, van wie reeds 50 :n handen gevallen zijn van de Chineesche militairen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 9