De Do V ergelding. sos in een betonnen pantser Schip vergaan op Komwerderzand Uit onze omgeving. Weer een ongeluk op den Afsluitdijk. Kort verhaal ITAUë GEREED VOOR DEN OORLOG JN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Waarom Engeland zich voor de Grieksche havens interesseert. Athene. De overeenkomst tusschen Engeland en Griekenland over het beschikbaar stel len van Grieksche havens en anderzijds de versterking van de Turksche kust als antwoord op de militaire voorbereidingen van Italië op de Dodekanesos, brengen deze eilandengroep in het middelpunt der belangstelling. Het zwaartepunt van de politieke gebeurtenissen verschuift zich steeds meer naar het oostelijk gedeel te van de Middellandsche Zee. In de Grieksche ha vens zijn reeds zeven Engelsche torpedojagers ge arriveerd en nog drie slagkruisers, waaronder de geweldige eenheden „Hood" en „Renown", zullen hen volgen. Daarin mag men met recht een bewijs zien van het feit, dat de overeenkomst tusschen En geland en Griekenland thans geheel zijn beslag heeft gekregen. Anders zouden de Engelsche oor logsschepen zich niet zoo huiselijk in de Grieksche havens kunnen installeeren, gereed, om van hier uit een aanval op de Italiaansche kust te ondernemen, zoodra het conflict in de Middellandsche Zee zou zijn uitgebroken. In Rome ziet men in de verplaatsing van de Engelsche vloot naar Griekenland dan ook een waarschuwende geste. En in Griekenland be speurt men, hoe ernstig de toestand reeds geworden is. Onder voorzitterschap van den koning vindt de zer dageneen zitting van den Oorlogsraad plaats. Italië versterkt de Dodekanesos. De sterkste basis van Italië in dit deel van de Middellandsche Zee blijft de Dodekanesos, de eilan dengroep vair 12 groote en ongeveer 40 kleine eilan den, die zich voor het Zuid-Westelijk gedeelte van de Klein-Aziatische kust uitstrekt. Reeds het voor-fas cistische Italië heeft zich hier weten vast te zetten, doordat het in 1912 de Dodekanesos en het eiland Rhodes op de Turken veroverde. Door het Verdrag van Lausanne werd het Italiaansche eigendomsrecht ook door het nieuwe Turkije in het jaar 1923 erkend. De Grieksche irredenta op de eilanden groep. In politiek opzicht zijn de eilanden daarmede nog geenszins tot rust gekomen. Vormden zij oorspron kelijk een Grieksch irredenta in het kader van het oude Turksche rijk, thans zijn zij dit in het Italiaan sche hecrschappijgebied. Ai deze eilanden, ook Rho- dos, worden voor het overgroot© deel door Grieken bewoond, evenals voord en wereldoorlog de kust van Klein Azië. Athene had na den voor den sultan on- gelukkigen afloop van den oorlog het plan hier een groote kolonie te stichten. De vernietigende neder laag, die Kemal Pasja indertijd aan het Grieksche leger toebracht, verijdelde echter deze plannen en daarna sloten Athene en Ankara vriendschap, nadat de in Klein-Azië wonende Grieken voor het aller grootste gedeelte naar hun vaderland waren ver- Een geschiedenis uit de Australische steppen. Loodrecht steeg de bijtende rook van het houtvuur in de Australische avondlucht omhoog. Als de een zame politiebeambte van Barrows Creek op een van zijn inspectietochten hier thans voorbij was gekomen, zou hij waarschijnlijk niets bijzonders hebben opge merkt, of het moest zijn, dat een van de beide bij liet vuur neergezeten gestalten wonderlijk in elkaar gezakt zat. Doch als hij scherper zou hebben toegc- - zien, dan zou een breode, donkere streep he>m zeker niet ontgaan zijn, een streep, die dwars over het verschoten hemd liep en in een akelige, gruwelijke plas eindigde. Doch daar Barrows Creek met zijn eenigen politie dienaar een goede 120 kilometer van dit punt verwij derd lag, behoefde Bill Sikcs met een dergelijke las- tigo omstandigheid geen rekening te houden. Toch had het hem nog wel cenige zelfoverwinning gekost, zijn tochtgenoot naar de andere wereld te helpen, maar dan had deze ook maar niet zoo onnoozel moeten zijn, om hem dat vuile, verscheurde papiertje te laten zien, waarop in bibberende lijnen de ligging van een onbe kend opaalveld stond aangegeven. Nog geen uur geleden had de oude zijn lang gekoesterd geheim prijs gegeven en nu lag hij daar stil en koud. Bill Sikes doofde voorzichtigheidshalve de smeu lende gloed van het vuur met zand, opdat de nog steeds omhoogstijgende rook hem niet toch nog zou verraden, nam zijn bundeltje op en trok in den val lenden avond verder. Den volgenden morgen zou hij in elk geval al zoo ver zijn, dat niemand hem meer met den vermoorde in verband zou durven brengen. Hij zou toch maar eens naar dat opaalveld gaan kij ken. Voedsel had hij nog genoeg bij zich en water zou hij daar vinden, er stond een bron op het plar aangegeven. Als hij dan maar eerst zijn claim had afgepaald, dan hoefde hij maar in Oostelijke richting Rechts in de Middellandsche Zee bevinden zich de Dodekanesos, de eilanden-groep, die op het oogen- blik in het middelpunt der belangstelling staat huisd. Hierdoor was de oorzaak van alle wrijvin gen tusschen de beide landen opgeheven. De Dodekanesos-Grieken vielen geheel buiten deze regeling. Zij verwisselden alleen de Turksche voor de Italiaansche heerschappij en de feiten hebben be wezen, dat zij met Rome al even weinig tevreden zijn als vroeger met den sultan. Dit is dan ook wel de voornaamste reden, die een nauwe vriendschap tus schen Italië en Griekenland onmogelijk maakte. De strategische beteekenis van de Dode kanesos. In het kader van de imperialistische Middelland sche Zeepolitiek van Italië moet aan de Dodekane sos een groote beteekenis worden toegekend. Reeds in den tijd, dat Rome zich in Lybië vastzette en daar de basis legde voor een groot Afrikaansch rijk, zag men aankomen, dat in dezen oosthoek van de Middellandsche Zee eens de beslissing over de moge lijkheid van een verdere gebiedsuitbreiding zou kunnen vallen. De Dodekanesos is voor de Italianen nooit een kolonisatiegebied geweest. Ook de beteeke nis van deze eilandengroep voor den handel is slechts gering. Rome liet zijn oog slechts op de Do dekanesos vallen omdat het inzag welke groote strategische waarde de eilanden voor zijn imperialis tische plannen hadden. De vroeger in Klein-Azië na gestreefde doeleinden heeft Italië weliswaar laten vallen, zoodat'het de eilanden nimmer als steunpun ten tegen Ankara heeft beschouwd, wel echter als vlootbasis voor de beveiliging van den weg naar Oost-Afrika. Sinds den wereldoorlog heeft Rome om de Dodekanesos een geheimzinnige sluier geweven. Daarachter heeft men oorlogshavens aangelged en groote vestingen gebouwd en zulks vooral in de laatste twee jaren in een zeer snel tempo. Het is op het oogenblik voor een vreemdeling nauwelijks mo gelijk de eilanden te betreden. De haven van Leres, de voornaamste vlootbasis van de Italianen, is sinds eenigen tijd geblokkeerd door een aantal duikbooten, alsof men met een onverwachten aanval rekening hield. De Dodekanesos bevindt zich in een toestand, als ware het reeds op het oogenblik oorlogsgebied. Wat zijn de plannen van Engeland? In Engeland is men er zich volkomen van bewust, dat de met alle moderne middelen versterkte eilan- groep een uitstekend uitgangspunt voor de aanval len van Italiaansche onderzeebooten en torpedoja gers biedt. Juist daarom heeft het zich aan de andere zijde van de Egeïsche Zee de Grieksche havens laten openen. Maar natuurlijk zal Engeland daarvoor een tegenprestatie moeten biedeh, want door het beschik baar stellen van zijn havens loopt Griekenland ge vaar in een Engelsch-Italiaanschcn oorlog betrokken te worden. Men zegt, dat Engeland als prijs daarvoor aan Athene het eiland Rhodos, dat op het oogenblik nog Italiaansch is, en het zich in Engelsch bezit be vindende eiland Cypres heeft aangeboden, onder voor waarde echter, dat de Engelsche vloot zoonoodig ook in de toekomst van de havens van de beide eilanden gebruik kan maken. Over de Dodekanesos schijnt echter niet gesproken te zijn. Wil Engeland deze eilanden misschien zelf hebben? (Auteursrecht V.P.B.) Nadruk verboden). te gaan, om op de telegraaflijn te stuiten en het zou gedaan zijn met zijn leven van zwerven en trek ken! Van den doode zou er met een week of drie niet veel meer dan de beenderen te vinden zijn... als de wilde honden er tenminste nog zooveel van over lieten. Hij voelde eens naar zijn waterflesch, die een spot achtig blikken klank liet hooren, aarzelde een oogen blik en liep toen moeizaam door het stekelige spini- fexgras, langs de blauwgroene acacia's en de een tonige eucalyptusstruiken. Zelfs de laatste spaarzame zonnestralen hadden iets sombers en naargeestigs. Dor ritselden de weinige bladeren om hem heen, een hard geritsel, dat men anders slechts hoort als de herfstwind door het vergeelde loof strijkt en het in doodendans over den grond wervelt. Eindelijk rolde hij zich doodmoe in zijn deken, doch niet dan nadat hij den grond eerst zorgvuldig op slangen en ander ongedierte had afgezocht. Toen hij ontwaakte voer hem een huivering door de le den. Waar was hij eigenlijk? Zijn horloge moest al uren geleden zijn blijven stilstaan, zijn tong kleefde hem aan het verhemelte en hij dronk een slok van het lauwwarme water. Hè, dat deed goed! De flesch gleed uit zijn handen en met een zacht geklok vloei de een deel van het kostbare vocht op den door zengenden grond. Verschrikt bukte hij zich en raap te de blikken flesch op. Gelukkig, voor één dag zat er nog wel genoeg in. En hij stapte verder door het zand, dat zijn schoenen vulde, door het knisperende gras, dat tegen zijn moede beenen sloeg. Als een ko gel van gloeiend lood hing de groote zonnebal aan een staalblauwen hemel en over alle dingen lag een namelooze treurigheid. Als men zich het Zuiden voorstelt, is men gewoon te denken aan bruisende levensvreugde, aan heldere verzadigde kleuren, aan stralende luchten en spie gelende zee. Hier was alles dood, de doffe kleuren van het eentonige landschap, zelfs het goud van de van licht vervulde lucht straalde verlammende ont moediging uit. Bill Sikes ging op een omgewaaiden boomstam zit ten en werkte met moeite een beschuit naar binnen. Dat hij nu ook dat ongeluk met het water moest heb ben! Hij moest nu maar goed voortmaken; de water- bron kon nu toch niet ver meer zijn. Hij stond moei zaam op en knipte met zijn ontstoken oogleden. Ver der maar weorl Af en toe voelde hij eens aan zijn blikken flesch. Ze klonk holler nu, telkens als zo "gen de gespen van z'n swag sloeg. Hoonend klonk 't ils de klank van een zeis, die gehaard wordt. On- w "keurig keerde hij zich om, want hij meende een s -nd lachen achter zich gehoord te hebben. Doch riude cn vei; was er niemand te zien, alleen een NIEUWE N I E DO RP Op de in het lokaal van den heer Kossen gehou den jaarvergadering van het fanfarecorps Excelsior waren benevens de directeur de heer B. Koolhaas van Twisk, 13 leden tegenwoordig. Voorzitter de heer Strijder, heette de leden, in 't bijzonder den heer Koolhaas welkom, waarna de notulen en het jaarverslag over 1935 werden gelezen en onder dank goedgekeurd. De rekening over 1935, feitelijk loopende over P/o jaar, die is nagezien door de heeren H. Boer en D. Bijkersma, geeft een ontvangst aan van f 628.18, en een uitgaaf van f 690.04, nadeelig saldo f 61.86. In vergelijking met den toestand op 31 Dec. 1934 is het nadeelig saldo iets verminderd. Onder dank aan den penningmeester van RosSiim voor zijn keurig beheer wordt de rekening goedge keurd. Voor de commissie voor het nazien der rekening voor volgend jaar wordt naast den heer Boer aan gewezen de heer G. Olie. Hierna volgde bestuursverkiezing, aftredend de heeren W. C. v. Rossum en C. Koorn, welke worden herkozen. In de plaats van den heer G. Peetoom, die is vertrokken, wordt gekozen de heer R. Rougoor. Allen nemen hunne benoeming aan. Uitloting geschiedde van .2 aandeden der rente loos aangegane geldleening voor aankoop instrumen ten. Een der uitgelote aandeden ten name van een lid der vereen, werd geschonken. Besproken werd de deelname aan concoursen in 1936. Algemeen gevoelde men voor deelname aan het bondscoucours, alhoewel deelname van Excelsior in de afd. Uitmuntendheid een zeer moeilijke opgaaf zal zijn, in verband met de wijziging in de bezetting cn het heengaan wegens vertrek van J. Rutsen als le pistonnist en G. Peetoom als alt-saxofoonnist.. De directeur hoopt echter, wanneer ijverig wordt gerepe teerd, het corps voor dit concours klaar te krijgen. Zoo mogelijk zullen dit jaar meerdere buitencon certen worden gegeven, dan vorig jaar. De vereen, bestaat dezen zomer 20 jaar. Het bestuur zal onder de oogen zien of dit nog op een of andere wijze zal worden herdacht. Medegedeeld wordt dat de heer R. Kinderman, archivaris is geworden in de plaats van den heer G. Peetoom. Tot afgevaardigde naar de bondsvergadering te Hoorn wordt gekozen de heer H. Boer, plaals'vervan- ger C. Rutsen. De directeur dankt de leden voor de aangename samenwerking, die hij hier ondervond in het afgeloo- pon jaar en sprak den wensch uit dat 1936 een voor- deelig jaar voor de vereen, moge zijn. Dit voorjaar zal nog een balavond worden gehouden, met balmu- ziek van eigen krachten.. Hierna sluiting. LANGEND IJ K In ae afgeloopen maand is de uitvoer van uien zoo groot geweest, dat de achterstand in den ex port, die vóór December bestond, ruimschoots is in gehaald. Niet minder dan 16.180.231 Kg. werden in de maand geëxporteerd tegen 10.015.037 Kg. in de zelfde maand van 1934. De uitvoer uit Noord-Holland steeg van 530075 in December 1934 tot 1.150.415 Kg. in 1935. De prijzen bleven niettemin laag. De omzet aan de veiling van den Noordermarkt- bond, waarbij ongeveer 1600 tuinders zijn aangeslo ten, bedroeg over het afgeloopen jaar f 1.127.826 te gen f 1.394.656 in 1934. De maand December 1935 met een oiqget van f.,86.796 gaf intusschen een gunstig beeld tégen een omzet van f 38.125 in dezelfde maand van 1934. Het bloembollensurplusfonds 1935 deelt mee, dat voorschotten kunnen worden gegeven op de aan dit fonds ingeleverde bloembollen, mits de bloembollen van den aanvrager-niet zijn gecedeerd, en hij dus de algeheele vrije beschikking over zijn bollen heeft. NOORDSCHARWOUDE. De storm. Tijdens de storm, welke in -het laatst van de afge loopen week over onze gemeente woei, heeft de nieu we N.H. kerk schade opgeloopen. Van de Noordzijde van het dak zijn een flink aantal pannen afgewaaid. Aangezien het werk nog niet opgeleverd is, zal dit dus een schadepost zijn voor den aannemer. De ar beid aan het dak was, naar men ons mededeelt, niet geheel voltooid. De Tuinderij constateert, dat de vroege aardap pelenregeling geheel aan het gestelde doel heeft be antwoord. De aanvoer van vroege aardappelen be droeg tot Augustus 82.493.000 Kg. De uitvoer vermin derde aanmerkelijk. In 1934 kon 30.000.000 Kg. wor den uitgevoerd, thans 18.000.000. Al de ingekuilde aardappelen konden worden ver kangoeroe wipte met lange sprongen door de savau- nah en verdween tusschen het beschuttende struik gewas. De schaduwen van boomen en struiken wer den langer. Recht naar het Oosten wezen ze nu, naar het land, waar rijkdom hem wachtte en water. Reeds vlamde het Zuiderkruis in gulden gloed op en toen werd het nacht. In zijn onrustigen slaap droomde Bill Sikes van stroomend water. Hij lag over een beekje gebogen en dronk met gulzige teugen van het verkoelende nat En plotseling stond daar zijn tochtgenoot en hitste een nijdigen hond op hem aan, die vanuit het water hem besprong en naar zijn gezicht beet. Rillend van koorts werd hij wakker; de maan was verdwe nen. Brqpierig 'hing de lucht om hem heen. Zijn tong was als leer in zijn mond. Om wat verkoeling te zoeken, drukte hij de lippen tegen het blik van zijn waterflesch. Dat hielp een oogenblik, toen was ook dit heet. Moeizaam kwam hij overeind van den harden grond. In zijn hoofd draaiden vurige raderen en voor zijn oogen dansten zwarte stippen. Zoo goed en zoo kwaad als het ging sleepte hij zich voort. El ke halve minuut likte hij zich de opengebarsten lip pen in de ijdele hoop ze met zijn opgezette perkamen ten tong nog eenigszins te kunnen bevochtigen. Uit geput sleepte hij zich door den morgen, door den laaienden zonnebrand van den dag, den avond tege moet. Verder, verder, verder. Nergens was een uit gedroogde creek te bespeuren, nergens de gezochte bron. Had hij zich misschien in de richting vergist? Dezen nacht kon hij geen rust vinden. Zijn maag folterde hem door borende pijnen en zijn overprik kelde zenuwen spiegelden hem helschc visioenen voor. Na uren, die hem eindeloos toeschenen, brak de dag weer aan. Toen het lichter werd zag hij in de verte uit de eindelooze vlakte een kleine welving, een heuvel met een lichte inzinking aan den voet, de kom spaarzaam met boomen begroeid. Dat moest de gezochte plek zijn! Eindelijk, eindelijk! Begeerig grepen zijn krachtelooze handen de waterflesch en langzaam drupten nog enkele droppels van het wee- wanne water op zijn uitgedroogde tong* Nu hoefde hij immers niet zuinig meer te zijn. met enkele mi nuten had hij water in overvloed. Met trillende beenen liep hij verder, zijn koorts achtig brein verkoelde zich reeds aan het waterge spetter van een heldere bron. Nog een paar stappen en het doel was bereikt... Maar waar bleef nu het water? Zijn oog viel op een donkere plek in het rui ge gras. Een zwerm vliegen steeg er gonzend uit op. Met een kreet deinsde hij terug. Het gezicht van een doode, in duivelschcn grijns vertrokken, staarde hem aan hij had in een lering geloopen! Wagen over den kop gesï&gen. Eei\ ernstig gewonde. Waarom nog geea meldingsposten aangebracht? Vrijdagmiddag heeft het verkeer op den Afsluit dijk weer een slachtoffer geëischt. Vanuit de richting Friesland begaf zich een ge zelschap uit Groningen naar familie op Wielingen Plotseling sprong een der voorbanden, waardoor de wagen over den kop sloeg. Van de vier inzittenden bleken de twee heeren er *t best te zijn afgekomen. Schier ongedeerd zagen zij kans uit de tot een wrak 'geworden auto te komen. De betsuurster, een jong meisje, bleek lichte beenwonden en een flinke schrik te hebben bekomen. Erger eraan tóe was de vierde passagier, een oude dame van 72 jaar. Ernstig gewond haalde men haar uit de brokstukken. Daar er dien middag juist zeer weinig verkeer op den Afsluitdijk was, duurde het geruimen tijd voor hulp kwam opdagen. Een pas- seerende automobilist bracht 't gezelschap met zijn wagen over naar een der geneesheeren op Wieringen Deze vervoerde de beide gewonden dames, na een noodverband te hebben aangelegd, terstond naar de Lidwina-stichting te Den Helder, waar zij werden opgenomen en onder geneeskundige behandeling van Dr. S. van Meerde gesteld. De jongste patiënt heeft Zaterdag, in den loop van den morgen, dit ziekenhuis kunnen verlaten. De oude dame bleek er tamelijk ernstig aan toe te zijn. Zij had eenlichte hersenschudding bekomen, terwijl een der armen op twee plaatsen bleek te zijn gebroken. Deze kon, door bloeduitstortingen, nog niet worden gezet. Dit ongeluk heeft wederom bewezen hoe noodza kelijk het is meldingsposten langs de groote ver keerswegen aan te brengen. Bemanning gered. Een zware strijd tegen de golven is Zaterdag ge streden door schipper Wildeboer, die met zijn mo torschip „Trio", geladen met 220 ton kunstmest op weg van Amsterdam naar Groningen op het LJs- selmeer in moeilijkheden kwam te verkeeren. Heb schip tornde tegen den krachtigen Noordwesterstorm, op tot het Zaterdagmiddag ter hoogte van der „Gaast" een roerdefect kreeg, hetwelk schip en be manning noodlottig is geworden. Toen het schip tijdens de herstelling der roerschade voor anker ging, werd het door den zwaren golfslag dermate bestookt, dat het vooronder onder water kwam te staan, waarop het schip langzamerhand begon te zinken. Een noodsein werd geheschen, waarop van uit Makkum sleepboofchulp werd verleend, welke zou trachten het schip nog naar Komwerderzand te brengen. Door den grooten diepgang van het ge heel onder water staande voorschip kwam de „Trio" echter nabij den gasboei onder Komwerderzand met den neus in den grond te staan waardoor ver der sleepen onmogelijk werd. Het schip maakte hoe langer hoe meer water, waarop de schipper met zijn dochter en ozon van boord ging. Vanuit Kom werderzand stoomde daarop een bergingsboot van de fa. O. J. Bosker naar het zinkende schip om te trachten dit met pompen drijvende te houden. Het stormachtige weer bemoeilijkte deze pogingen ech- ter dermate dat met het vallen van den avond, on danks de vele pogingen, slechts was bereikt dat het achterschip drijvende was gehouden. Als het weer het toeliet zouden de pogingen tot berging nog worden voortgezet. De positie van het schip is ech ter reeds zeer ongunstig doch' moet bepaald hope loos worden geacht, indien het stormweer aanhoudt Wij vernemen nader dat de „Trio" onder Kom werderzand is gezonken. De schipper is met zoon en dochter te Makkum aan wal gebracht. kocht. Het bedrag aan heffing, f 575000, is voldoende om de exportrestituties en het verlies op de ingekuil de aardappelen te dekken. OUDKARSPEL. Loop der bevolking gedurende het jaar 1935. Bevolking op 31 December 1934 933 mannen, 851 vrouwen, totaal 1784. Geboren: 27 m. en 10 vr., totaal 37; gevestigd! 29 m. en 40 vr., totaal 69. Totale vermeerdering: 56 m. en 50 vr. is 106. Overleden: 8 m. en 6 vr., totaal 14; vertrokken 34 m. en 49 vr., totaal 83. Totale vermindering: 42 m. en 55 vr., is 97. Bevolking op 31 December 1935: 947 m. en 846 vr., totaal 1793. Levenloos aangegeven: 1. Huwelijken: 8. WINKEL Overleden: Trijntje Boots, gehuwd met Pieter Pluister 97 jaar; Klaas Appel, 97 jaar; Trijntje Vogelensang, gehuwd met Simon Kriek, 40 Jaar; Antje Dekker, gehuwd met Willem Amels, 76 jaar; Arie Liefhebber, 53 jaar. Burg. Stand over de maand Dec. 1935. Geboren en Gehuwd: geene. Vertrokken: Christina van der Wal, dienstbode, naar Beemster, Purmerenderweg 135; Web. Jb. Piers met gezin naar Den Helder, Beukenkamp straat 8. Ingekomen:. Simon Nicolaas Snip, schilder, A 74, van Schoorl; Marie van Ekelen, D 49, van Oud en Nieuw Gastel; Apolonia R. M. Proost, huis vrouw van J. Silver, C le, van Dirkshorn; Hille- chien Zweep, dienstbode, van Hoogwoud; Johanna A. Hagen, huishoudster, D 87, van Haarlem; Maar- tje Louw, zonder beroep, A 51, van Alkmaar. Loop der bevolking over 1935. Bevolking op 31 Decemebr 1934: 966 mannen en 851 vrouwen, totaal 1817. Vermeerdering door geboorte: 18 m. en 10 vr., totaal 28; door vestiging: 88 m. en 72 vr., totaal 160; totale vermeerdering 106 m. en 82 vr. is 188. Vermindering door overlijden: 15 m. eri 16 vr., totaal 31, door vertrek 78 m. en 57 vr., totaal 135. Totale vermindering: 93 m. en 73 vr. is 166. Bevolking op 31 December 1935: 979 m. en 860 vr., totaal 1839. Voltrokken huwelijken 8. HOOGWOUD AARTSWOUD. Het was van de vrouwenbond een goede gedachte geweest om Vrijdagavond te laten optreden Mcj. Me nage Challa uit Hoog Socren, beter bekend als Nel van dominee. Zij dro<?g op de haar meesterlijke wij ze voor uit het boek „Wat nu kleine Man". Daar dit geheel in den tegenwoordigen tijd handelt, met zijn groot aantal crisislijders, kon men zich gemakkelijk verplaatsen. Het was dan ook een aandachtig ge hoor, wanneer deze begaafde dame, alles uit het hoofd naar voren brengt en de personen uitbeeldt. De opkomst was uitstekend, er waren zelfs een aantal heeren aanwezig. Na een hartelijk dankwoord aan spreekster en publiek, alsmede een opwekking om lid te worden, werd deze mooie avond door de Êresidente mevr. de BoerHaringhuizen gesloten. ven werd nog gememoreerd, dat Zaterdag 11 Janu ari de verecniging een jaar bestaat

Schager Courant | 1936 | | pagina 2