Winkel s dokter heeft een ernstig ongeluk 18 schapen verscheurd Advertentiën. Amerikaansche Petroleum LANDVERHURING Gemeente en Weszenarmenbestuur Barsingeihorn KOLHORN. INTERESSANTE HUTSAVOND Dr. v. d. SLEEN. Plaatselijk Nieuws. Het werk aan de kanalen weer begonnen. LANGEND 17 K Men deelt óns mee, dat voorloopig nog niet tot benoeming van een boekhouder aan de Gemeen schappelijke Lichtbedrijven voor Langendijk en St. Pancras zal worden overgegaan. Als we goed zijn ingelicht, zal daarmee worden gewacht tot de ze kerheid is verkregen, dat de meerderheid van de 5 gemeentebesturen aan de instelling van deze nieu we functie haar goedkeuring heeft gehecht. ZUIDSCH ARW OUDE/. In de kolfbaan van den heer Kramer alhier voer de de tooneelvereeniging O.K.K. het tooneelspel „Zonsopgang" van den Hollandsehen auteur Joh. -van Eeltelen op, onder regie van den heer H. Beeld man, alhier. De vertolking van de hoofdrollen, die -van den meubelfabrikant Frans Mensing, door den heer Fr. Sarlemija, van zijn voruw Emma door me vrouw Dirks-vam den Abeele, van Tom, hun zoon, door H. Beeldman. was in goede handen. Vooral die van den laatste eischte veel tooneelspeelkunst. Ook de rol, die mevr. Dirks-van den Abeele had te vertolken als de liefhebbende en verstandige moe de,r wurd uitmuntend gespeeld. De heer Sariemijn wist d'S hoorders te boeien door zijn natuurlijk en onopgesmukt spel. Dit, kwam vooral tot uiting, waar in hij erkende zelf de fout tegenover zijn zoon te hebben begaan en dit in zijn hoogmoed niet te heb ben willen erkennen. De rol van Frits van Hoven, Jaoob Mooij, werd vlot gespeeld en ook Tilly, de dichter van Mensing. en haar vriendin Henny, de «Vnderwijzeres, vertolkt door mevr. E. M. Burger- Beeldman, liet niet na indruk op het publiek te ma ken: De meesterknecht A. Tuinman, en de bedien de T. van Locnen, zaten goed in hun rol en wisten de toehoorders te boeien. Mina, het dienstmeisje, mej. S. Oppenhuis en Hans, de chauffeur, de heer C. Kos telijk, zorgden voor de vroolijke noot en gaven blijk van degelijk spel. Het thema is van ernstigen aard; de vertolking van dezen ernst liet niets te wenschen over en het heeft de toehoorders van het begin tot het eind geboeid. De tooneelaankleeding en verlichting was zeer goed verzorgd. NOORDSCHARWOUDE. Loop der bevolking over het jaar 1935. Aantal Inwoners op 1 Januari 1935; 2053. Geboren in 1935 32; ingekomen 96. Overleden in 1935 18; vertrokken 120. Aantal inwoners op 1 Januari 1936; 2043. Afgelast. De aangekondigde voetbalwedstrijd Voorwaarts I E.S.V. I is door den bond afgelast. Zaterdagmiddag kwam het afbericht. Wedstrijden Langendijker kolfbond. In de kolfbaan van den heer J. de Bakker werden Zondag de wedstrijden van den Langendijker kolf bond voortgezet en wel in de derde klasse. De uit slagen zijn als volgt; tusschen haakjes is de uitslag van het aantal punten, behaald in de vorige wed strijden. Korpsen. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude: W. Kuin 116 p. (158); J. Engeringh 136 p. (190); W. Ber gen 148 p. (197); totaal 400 p. (545). Op Maat, Zuidscharwoude: J. Kramer 116 p. (165); P. Langedijk 107 p. (211); M. Vlug 138 p. (237); to taal 361 p. (613). V'olharding, Oudkarspel: J. Deutekom 125 p. (171); F. Moeijes 143 p. (150); S. Ton 88 p. (180); totaal 356 p.. (501). Ons Genoegen, Noordscharwoude: P. v. Dam 144 p. (262); H. Aarts 148 p. (237); totaal 292 p. (234). Onder Vrienden, Oudkarspel: Jb. Strijbis 107 p. (202); A. Timmerman 110 p. (194); D. Plakman 131 p. (202); totaal 348 p. (598). Personeele wedstrijd. J. v. d. Ham 198 p. (210), D. de Lapge .125 (215), heiden Gez. Samenzijn, Zuid scharwoude; A. Boon 135 p. (180), A. Mooy Si p. (144), beiden Op Maat, Zuidscharwoude; C. Blokker 119 p. (197), K. Dekker 118 p. (17S), J. Bakhuis 98 p. (191), allen Volharding, Oudkarspel; S. Timmerman 117 p. 185), H. Kuiper 103 p. (179), C. Langedijk Cz. 117 p. 228), G. Ens 130 p. (151), allen Vriendenkring, Noord scharwoude. OUDKARSPEL. Onze plaatsgenoot, de heer S. P. Rood, rijksveld wachter slaagde voor het examen van brigadier. Onze felicitatie. W IERINGERW AARD Laaf uw rijwiel 's avonds niet onbeheerd staan! De heer C. W. bracht dezer dagen een bezoek bij iemand aan de Kleine Buurt, 's avonds ruim half acht. Toen hij na een kwartiertje zou vertrekken was de fiets verdwenen, zonder adres achter te la ten. Het onderzoek door de politie heeft tot dusver gocn resultaat opgeleverd. ANNA PAÜLOWNA Tweede wedstrijdavond van „Ormenio". Als tweede der vereenigingen, deelnemende aan den tooneelwedstrijcl van Ormenio, voerde Zondag avond „Helmers" uit Amsterdam „Candida" van Ber- nard Shaw op. Met den voorzitter van Ormenio, den heer V. Kaan, die een welkomstwoord sprak, verheugden we ons over het goed bezet zijn van de zaal. Want, zooals de heer Kaan opmerkte, moeite en zorgen aan het or- ganiseeren van een tooneelwedstrijd verbonden, zijn Ormenio niet te veel, maar er moeten daarvoor ook zooveel financieele offers gebracht worden en alleen een flinke opkomst van het publiek kan mogelijk maken, dat dien geldel ijken last is te dragen, m. a.w., het hangt van de belangstelling van het publiek af, of Ormenio in staat is dergelijke wedstrijden te orga- niseeren. Wij blijven getrouw aan het door ons ingenomen standpunt en zullen dus ook nu, waar het wedstrijd geldt tusschen eenige vereenigingen, over wier ver richtingen een jury tenslotte haar oordeel kenbaar zal maken, slechts met ons verslagje aan de opper vlakte blijven. Maar wc willen toch even precies langs het randje gaan van het, kleine vlakje, waarop we ons door die beperking kunnen bewegen en vragen: wie was er Zondagavond Ormenio niet dankbaar voor, dat zij dezen wedstrijd durfde houden, niettegenstaan de het financieele risico daaraan verbonden? Neen lezer, al lijkt het er op, we verlaten hier ons stand punt niet door zijdelings „Helmers" voor de vertol king een pluim te geven. We bedoelen wat anders. Een enkele lofwaardige poging van de zaalhouders om eens een goed beroepsgezelschap te laten komen uitgezonderd, zijn we hier op tooneelgebied aangewe zen op hetgeen dilettanten vereenigingen ons kunnen brengen en groot is het repertoire niet, waaruit zij in den regel een keuze doen. Niet altijd, alleen om dat het kunnen der dilettanten te beperkt is, maar ook omdat te veel rekening gehouden moet worden met het publiek dat gewoonlijk de Zondagavonduit voeringen bezoekt, krijgen we zelden of nooit stukken te zien, dio eens van het gewone genre afwijken. Niet licht bv. zullen wc hier in gewone omstandigheden opvoeringen beleven van stukken als die van Shaw, welke niet alleen van de spelers, maar ook van het publiek inspanning en begrijpen vragen. Een wed strijd nu geeft juist gelegenheid ook eens een keus te doen buiten de gewone schlagers, want als de jury de keuze van 't stuk beoordeelt., zal zij bij 't overwe gen van de verschillende factoren, die daarin een woordje meespreken, er zeker geen rekening mee hou den hoe hot publiek over dat stuk denkt. Behalve dus dat we goed spel kunnen verwachten, daar slechts vereenigingen met een goeden naam zijn uitgenoodigd, is er ook gelegenheid eens met wat bijzonders op tooneelgebied voor den dag te komen, en vooral omdat we daar Zondag eens een-proef van kregen, waren en zijn we Ormenio dankbaar voor het organiseeren van dezen wedstrijd. WIERINGERMEER Door losloopende honden. Een der bloed dorstige dieren door de politie neerge schoten. Tegen den eigenaar der honden proces-verbaal opge maakt. De W. Mear-politie werd Zondagmorgen er mede in kennis gesteld, dat losloopende hori- den in den vroegen ochtend aanmerkelijke schade hadden aangericht in een troep Inge- schaarde schapen, welke zich bevonden in de wei bij den landbonwer Vroom aan den Sloot weg, tuschen Slootdorp en de Haukes. Toen onze politiemannen arriveerden, wer. den te midden der schapen een viertal hon den gesignaleerd, waarvan een drietal niet kon worden geïdentificeerd. Bij de terstond ingezette jacht werd één der honden, eigen dom van den heer Sm, te Slootdorp, neer geschoten, terwijl de overige drie wisten te ontkomen. De aangebrachte schade was enorm. Van de 18 aangevallen schapen waren 10 direct dood, terwijl de overige 8 stuks zoo ernstig waren verminkt, dat ze moesten worden afgemaakt. De cadavers werden door de Verwerkingsinrichting uit Schagen opge haald. De schade bedraagt voor den eigenaar den heer Beets uit Twisk, naar schatting ruim f200.— Tegen den heer Sm. werd proces-verbaal opge maakt. Dit is voor onzen polder voor zoover ons be kend, het tweede verscheuringsgeval onder schapen. Het eerste heeft voor ruim twee jaar plaats gehad in de Kooltuinen, waarbij de schade toen gelukkig minder groot was. Waarschuwing. De W. Meer politie waarschuwt alie hondeneige naars, dat alle honden, die zonder geleide in het veld worden aangetroffen, onmiddellijk zullen worden neergeschoten. De politie verzoekt tevens om alle medewerking van het publiek. De storm. De storm van -jl. Zaterdag heeft gelukkig weinig schade in onzen polder aangericht. Slechts eenige stroowanden in een hangar vlogen uit hun ver band, terwijl verscheidene dakpannen de bekende glijvlucht maakten, BERGEN Weer in functie. Met ingang van heden heeft de klerk ter secretarie de heer J. Rampen, die een ernstige kwetsuur had opgeloopen in den wedstrijd AlcmariaD.O.S. als doelverdediger van Alcmaria op 30 Nov. j.1. volledig hersteld zijne werkzaamheden kunnen hervatten. De heer W. Rensink, die sinds 1 Dec. j.1. als gepen- sionneerd ambtenaar geheel belangeloos de taak van Rampen als ambtenaar heeft waargenomen, heeft van het gemeentebestuur als blijk van groote waar deering een boekwerk van Top Naeff ontvangen. NEDERL. ESPERANTISTENVER. Een druk bezochte propaganda-avond. Voor de afdeeling Bergen van de Ned. Esperantis- tenveroen. „L.E.E.N." sprak Zaterdagavond de Oos tenrijker Bruckonberger. Het zaaltje in het Dokter Dekkerhuis was geheel gevuld met leden en belangstellenden uit Bergen en omgeving, toen te ruim acht uur de voorzitter aan allen het welkom toeriep. Nadat een kwartet het mooie: „Kanto de 1'ligo had gezongen, was het woord aan onzen buitenlandschen gast. Deze vertelde, dat hij ongeveer 5 jaar geleden zijn land had verlaten en al zwervende door Duitschland, Nederland en Engeland tenslotte weer in Nederland was aangekomen. Verleden zomer had hij echter met zijn Hollandsche verloofde een bezoek van drie weken gebracht aan zijn ouders. De reis was nu niet zoo vol wederwaardigheden geweest, daar zij per trein ge reisd hadden. Alleen het laatste gedeelte veroorzaak te een paar uur oponthoud, daar een aardverschui ving in do bergen de rails had versperd. Na een gelukkig wederzien van ouders en familie, was het al spoedig een komen en gaan van vrienden en bekenden. Ja, velen, die spr. vroeger nooit had ontmoet, kwamen hem nu opzoeken en tot een ge zellig avondje uitnoodigen, want iemand, die vijf jaar in het buitenland had doorgebracht, was, een curiositeit! Natuurlijk werden verschillende bergtochten ge maakt, waarbij vooral onze Hollandsche onder den indruk en bekoring geraakte van het machtige voor haar onbekende berglandschap. Eigenaardig is, dat de leiding der Alpenhutten, waar de reizigers een eenvoudig nachtverblijf kunnen bekomen, steeds in handen is van vrouwen, 's Morgens te worden gewekt door het geklingel der bellen, die de koeien daar op de Alpenweiden om den hals dragen, is zeker een in teressante gewaarwording. Nadat. spr. nog eenige typeerende bijzonderheden had verteld over leven en gewoonten zijner landge- nooten, was het tijd om te pauzeeren. Het kopje thee, dat hierin door enkele jongedames werd rondgediend, viel zeer in den smaak. Op verzoek van enkele aanwezigen gaf de heer Bruckenberger na de pauze een kort resumé van den Cseh-cursus, de methode, die het mogelijk maakt, dat buitenlanders Esperanto kunnen onderwijzen aan menschen, wier landstaal zij niet kennen. En hiermee waren wij gekomen aan het einde der good geslaagde bijeenkomst. Na een woord van dank door den voorzitter en het gemeenschappelijk zingen van „La Espero", gingen allen welvoldaan huis waarts. W I E R 1 N G E n WIELERCUB „WIERINGEN". Zondagmiddag j.1. 2 uur is te de Haukes de twee de competitiewedstrijd verreden. Dit was een eigen kracht wedstrijd d.i. tijdrace en wel voor de A- klasse 43 K.M., voor de B-klasse 30 K.M. en voor de nieuwe C-klasse 14 K.M. We laten hier eerst even de starttijden volgen: A-klas: C. Korshuize 2 uur; N. Bakker 2.1 uur; Jb. Muntjewerf 2.2 uur; S. Lont Gz. 2.3 uur; C. He geman 2.4 uur; M. Deijkes 2.5 uur en W. Geerligs 2.6 uur. B-klas: Jb. Visser 2.7 uur; H. Herder 2.8 uur; P. Plooy 2.9 uur; F. Zoons 2.10 uur; H. Ottens Pz. 2.11 uur; J. Kreijger 2.16 uur: J. Glim 2.13 uur. C.-klas: P. Muntjewerf 2.15 uur; C. Lont Jbz. 2.16 uur; G. Baijs 2.17 uur; F. Hille 2.18 uur; N Heijtolok Jbz. 2.19 uur. Over de 1ste ronde. pl.m. 14 K.M. werd gereden door: C. Korshuize 22.37 min; W. Geerligs 21.47 min; N. Bakker 22.29 min; S. Lont Gz. 23.22 min: Jb. Muntjewerf 22.36 min.; M. Deijkes 23.27 min.; dat waren alle A-klassers. B-klassers: Jb. Visser 24.4 min; H. Herder 23.8 min; P. Plooij 23.4 min; F. Zoons 23.29 min; H. Ot- Zijn auto in botsing met de Gooische tram en totaal vernield. De drie inzittenden met ernstige verwondingen in hel ziekenhuis opgenomen. Gisteravond heeft op het kruispunt Nieuwe Rtjksweg-Hilversumscheweq te Laren een ernstige botsing plaats qehad tusschen een auto, bestuurd door den heer J. Broekens, ae- neesheer te Winkel (N.H.), en een motorwa gen van de Gooische tram. De geneesheer, die met zijn broer en schoon- zuster, op bezoek was geweest bij familie in Zntphen, reed op den terugweg met een vrij kalmen gang op den Rijksweg in de richting van Amsterdam. Voor het kruispunt weifelde de heer J. Broekens even alvorens over te steken. De tram, welke om half negen van het station Laren vertrekt, was eveneens op geringen afstand genaderd, toen de heer Broe kens plotseling weer gas gaf, waardoor een botsing onvermijdelijk was. De auto sloeg om en werd geheel vernield. De drie inzittenden liepen alle zeer ernstige verwondingen op. Zij werden naar het St. Jansziekenhuis vervoerd, waar zij zijn opge nomen. De tram, die eveneens ernstig beschadigd werd, had eenige vertraging. tens Pz. 25.10 min; Jb. Glim 24.32 min; Jb. Kreijger Pz. 24.16 min. De C-klassers hadden inmiddels hun ronde ook gereden. De uitslag hiervan is: 1. Gert Baijs in 25.40 min; 2 F. Hille in 25.51 min; 3. Nan Heijblok Jbz. in 26.35 min; 4. Cor Lont Jbz. in 27.24 min; 5. P. Muntjewerf in 32.39 min. Over de 3e ronde van 14 K.M. reed de A-klasser W. Geerligs een tijd van 21.36 1/5 min., eenp racht- tijd. De einduitslag der B-klasse luidt: No. 1 H. Herder 54.26 3/5 min. met 5 punten; 2 F. Zoons 54.42 min; 3 P. Plooij 54.49 min. met 4 pnt.; 4. Jb. Glim 55.9 min. met 3 pnt; 5 J. Kreijger 56.20 min. met 2 pnt; 6 Jb Visser 56.35 min. met 1 pnt. 7 H. Ottens Pz. 61.28 min. Deze punten zijn voor de competitie. De einduitslag der A-klasse luidt: 1. W. Geerligs 71.53 min. met 5 pnt; 2 C. Hegeman 74.10 min. met 4 pnt; 3. Jb. Muntjewerf 75.25 min met 3 pnt; 4. N. Bakker 76.42 min njet 2 pnt; 5. S. Lont Gz. 77.2 2/5 min. met 1 pnt. 6 C. Korshuize 86.49 2/5 min. De gemiddelde tijd van W. Geerligs was 35 K.M. die van H. Herder 33 K.M. en van G. Baijs 32 KM. M. Deijkes en C. Korshuize hadden allebei een lekke band, waarvoor nu natuurlijk niets vergoed kon worden. De stand der competitie luidt thans: C. Hegeman Jz. 9 punten, W. Geerligs 8, N. Bak ker 6, S. Lont en Jb. Muntjewerf ieder 3 punten. B-klas: H. Herder 10, Jb. Glim 7, J. Kreijger 5, Er zijn thans twee wedstrijden hiervoor verreden. P. Plooij 4, Jb. Visser 3 punten. Onze plaatsgenoote, mej, Bets Visser, slaagde op het jl. 22 December gehouden examen voor diploma A esperanto met 46 punten totaaL S C H0 0 RL Propaganda-avond van de Ver. tot Af schaffing van alcoholhoudende dranken te SchoorL Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdagavond haar propaganda-avond in de zaal van den heer N. Schuijt. De zaal was flink bezet, toen de voorzitter, de heer Kriek, de bijeenkomst opende met een woord van welkom, speciaal aan den Burgemeester. Aller eerst werd een aardig voorfilmpje vertoond, waarna de beurt kwam aan de propaganda-film, die was ge titeld „Langs den afgrond". Jammer dat bij het eer ste deel der film het doek wat laag stond, doch na verandering waren do beelden duidelijk zichtbaar. Op voortreffelijke wijze toont deze rolprent de ge varen van den drank. Nadat een vertegenwoordiger van het N.A.S. met enkele woorden had opgewekt om lid te worden, van de ver. van autobestuurders zonder alcohol, werd het vaandel door den burgemeester met een mooie toiespraak aan de vereeniging overgedragen. Na de pauze sprak Mw. Geljs Rappagne een pro- pagandarede uit. Spr. schetst tal van toestanden in Limburg en Brabant, waar het drankmisbruik zeer is ingekankerd en een volksgewoonte is geworden. Ze zijn er zeer moeilijk van af te brengen. Spreekster zegt, dat niet de drinkers, doch juist, de zeer mati gen de grootste vijanden van de drankbestrijding zijn. Die immers verbeelden zich dat ze door hun matigheid geen kwaad doen. en toch zijn zii juist do ernstige vijanden. Spr. schetst een voorval uit een gezin van een werklooze, waar vrouw en kinderen honger leden door de drankzucht van den vader. Spreekster eindigt haar rede met den wensch dat allen, trouw aan 't nieuwe vaandel, schouder aan schouder zullen strijden voor een samenleving zon der alcohol. Een dankbaar applaus was het loon voor de spreekster. Hierna werden nog een propaganda-film ..Je geld en je leven" en een reis langs de watervallen van de Niagara vertoond, waarna de voorzitter de ver gadering sluit met een woord van dank aan de aan wezigen voor hun aanwezigheid. Z IJ P E OUDESLUIS. Zondagmorgen had de belangrijke wedstrijd DOSKO- H.R.C. 5 plaats te Oitdesluis. H. is volledig, terwijl bij D. plotseling de keeper verhinderd was en zijn plaats door den keeper van het tweede elftal werd in genomen. Voor de rust kregen we een aardig gelijk op gaanden wedstrijd te zien, waarbij de verdedigin gen te sterk bleken voor de voorhoeden en daar het schieten aan beide zijden zwak was, kregen de beide keepers weinig moeilijk werk te verrichten. Wel kwam H, langzamerhand iets meer opzetten, doch D. is iets gevaarlijker. Bij een D. aanval maakte een H. speler hands binnen het strafschopgebied, zoodat D. een strafschop kreeg te nemen. Onhoudbaar vloog de bal in het net, doch door te vroeg inloopen moest hij over genomen worden, doch de D. linksbuiten schoot voor de tweede maal onhoudbaar in. 10 voor D., met welken stand de rust in ging. Na de rust ging in het begin den strijd wederom gelijk op, doch langzamerhand kwam D. al meer op zetten, doch het. wilde voor het doel maar niet luk ken. D. kwam echter steeds terug en nadat lat en pa len een paar maal gebombardeerd waren, dachten wij den D. rechtsbinnen te zien doelpunten, toon hij voor open doel kwam te staan, doch de bal ging onbe grijpelijk nog over. Eindelijk gelukte het den D. mid- voor den stand op 2—0 te brengen. Nu was Di niet Bond v. Sfaatspensionneering Afd. Oudesluis. Alg. Ledenvergadering op Donderdag 16 Jan. bij JOCH. KdEIJGER. Opkomst gewenscht Prima 5 cent per liter per vat G. BUTTER Jz. Winkel De Verhuring bij inschrijving van de perceelen Sectie A, Nos. 57, 58, 59 en 62 (W.A.-Bestuur) en Sectie A, No. 591 (gemeente), zie advertentie 8 Januari 1936, gaat «iet door Dinsdagavond a.s., om half acht, zal in de Zaal van BUIS spreken voor het Departement Kolhorn van de „Maatschappij tot Nut van 't Algemeen", Deze avond belooft iets moois te worden. Deze bekende reiziger zal hier aan de hand van een film, ver tellen over een Rei» met de K.L.M. naar Indlë. Voor belangstellenden vrije toegang Schager Roosjes. Te huur: Café „Spoorzicht" te Schagen. Te bevragén bij den bewoner. TE KOOP: 4 beste Schrammen en een Telefunken Radiotoestel, G. VIS Westfrieschedijk, Barsingerhorn meer te houden, vooral de linksbuiten speelde in de ze periode schitterend; keer op keer was hij de H. verdediging te vlug af, en met een schitterend schot bracht hij den stand op 30, niet welken stand het oinde kwam; en een verdiende overwinning in een uitstekende verstandhouding gespeelden wedstrijd. D. speelde een zeer goeden wedstijd, zoo goed zelfs, dat de invaller keeper slechts weinig te doen kreeg. H. speelde in het veld wel aardig samen, doch het schie ten was zwak. Door deze overwinning behoudt D. een goede kans op een kampioenschap. A.s. Zondag krijgt DOSKO I bezoek van Sparta II uit Schagen. Het werk aan de kanalen, dat de vorige week in verband met de weersomstandighe den was stopgezet, is hedenmorgen weer op volle kracht voortgezet. Alle arbeiders, die tijdelijk waren ontslagen, zijn weer aangeno men. DIEFSTAL. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd achter het perceel van den heer N. aan den Stationsweg al hier een zoo goed als nieuw rijwiel ontvreemd. Politie doet onderzoek. ONGEVAL KANAALWERKEN. Vanmorgen om 7 uur kreeg de putbaas Hooijman van Schagerbrug een bak grond op zich van de kraan aan den Schagertrapweg van het werk van de N.V. Aann.bedr. v.h. Fa. T. den Breejen van de Bout, West- friesclic kanaahverken. Ze hebben hem in de keet gebracht en dokter Nan- ninga heeft hem behandeld en II. zal waarschijnlijk wel naar zijn woning vervoerd worden. GOED AFGELOOPEN. Hoe noodzakelijk het is aat autoremmen goed func- tionneeren, kwam Zaterdagmiddag weer eens tot uiting. Een dreumes van den lieer S. K. wilde ge bruik maken van een oogenblik dat moeder niet op hom lette, om de Gedempte Gracht over te steken, toen de auto van den bloemist Nuiiens kwam aanrij den Een gil, een grijpen naar het hoofd, een gie rend geluid van een krachtig remmende auto gelukkig!! De oplettendheid van den automobilist en de goed werkende remmen van zijn auto hadden een droevig ongeluk voorkomen. ALKMAAR, 11 Januari 1936. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 8075 cent en kleinhandel 82.5 —77.5 cent. Handel goed. Kipeieren f 3.504 en eendeleren f 3. Handel stug. ALKMAAR, 11 Januari 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 melkkoeien f 100—150; 3 nucht. kalveren (slacht) f 7.50 en 1 vet schaap, waarvan de prijs niet genoteerd. ALKMAAR, 11 Januari 1936. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 135.000 kipeieren: 56—58 Kg f3.80—4, 58—60 Kg f3.90—4.10, 60—62 Kg f 4—4.30, 62—64 Kg. f 4.104.50. per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 11 Januari 1936. Roode kool, 2e kw. f4.80—7, gele kool, 2e kw. f5.306.10, D. witte kool, 2e kw. f 4.204.60, drie lingen f 0.60, uien f 1.50—1.70, grove uien f 2. Aanvoer: 2700 Kg. roode kool, 1200 Kg. gele kool, 1600 Kg. D. witte kool, 1575 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Januari. Uien f 1.90—2.10, grove f 2—2.30, peen f 1.30, roode kool f 4.30—7.40, ruige gele kool 50 ct., gele kool f 1.807.40, Deensche witte kool f 0.70—5, an dijvie f 0.70—1. NOORDSCHARWOUDE. 13 Jan 1500 kg. uien fl.80, drielingen f0.70- 0 80. grove fl.20, gele nep f2.803.80, 800 kg. roode kool, door- gehot I5.7Q,

Schager Courant | 1936 | | pagina 3