Stelt de heer Duys zich iit 1937 nog beschikbaar als candidaat van de Tweede Kamer? Uit onze omgeving. N.HV.B.=uitslagen. Berger Sportvereeniging. wordt het spel meer verdeeld en krijgen ook de vleu gelspelers meer werk. Op een moment lost Boon een ver schot over beide backs heen, Veenstra er als een haas achter aan. Het gelukt hem den bal vroegtijdig te bereiken. Niemand om zich heen hebbende, lost hij van grooten afstand een schot, wat de Zccmach. keeper niet vermocht te stoppen, 21. Zoo had dus Schagen 2, gelijk zoovele voorgaande wedstrijden, weer de leiding. Zou ook nu nog verloren kunnen worden? Ja, de gelijkmaker komt reeds spoedig, als Slikker op de gewone manier een bal probeert te spelen, die een andere speler in zijn bezit heeft, door zich er voor te laten glijden, ziet arbiter Freeke hier een zeer strafbare overtreding in. Een penalty. Deze wordt via do paal keihard ingeschoten. 22. Hier na krijgen we een klein Zeemacht overwicht, wat door de rust. wordt afgebroken. Na de rust worden Slikker en Veenstra, wegens opgeloopen blessures, vervangen door Franzcn en N.N. Zeemacht is ook nu reeds direct in den aanval. Everts duikt eenige ma len achtereen op goede wijze harde schoten uit zijn heiligdom. Arbiter Freeke fluit maar steeds voor de kleinst mogelijke dingetjes, al dan niet in het voor deel van een aanvallende partij. Men kan ook te veel fluiten in een wedstrijd. Dit leiden was tenminste hogelijk vervelend voor spelers en publiek. Schagen 2 neemt op een moment nog de leiding. VV. Rus geeft een juweel van een voorzet. Geen enkele Zeemacht back kan den bal aanraken. Franzen loopt van z'n vleugel toe, zet voor en De Vries scoort. Het fluitje gaat en het is weer eens buitenspel. Onbegrijpelijk ge woon hoe het mogelijk is? daar de bal steeds voor de Schagen spelers was en is gebleven tot in het Zee macht net. Men begrijpt dat een en ander een ploeg geweldig deprimeert. Het spelpeil zakt bij Schagen 2 geweldig, waardoor het voor Zeemacht niet moeilijk is nog te scoren cn daarmede de overwinning mee naar Den Helder nemende. Het. leiden van den arbiter heeft ons in geen epkel opzicht kunnen bekoren. SCHAGEN 3—PETTEN 2. Gedurende drie kwart van den wedstrijd had het er weer allen schijn van dat Schagen 3 ook dezen wedstrijd zou verliezen. Eerst in het laatste gerleel te van de tweede helft werden de Spartanen sterker en wisten toen door een toegestane penalty de lei ding te nemen. Kort tegen het einde maakte Petten 2 nog wel gelijk, maar hun spel was te slordig om nog oen overwinning te behalen. Trouwens geen der beide partijen had een overwinning verdiend. Daar voor was het spel te slecht. Onder leiding van den heer Dekker uit Den Helder werd begonnen. Het eerste kwartier zijn beide partijen niet in staat om een veldmeerderheid te verkrijgen. "Wanneer Slik ker dan een weinig te hardhandig naar het oordeel van den arbiter een P. speler opzij zet, wijst hij naar de witte stip. Keeper Bijpost stopt de penalty echter uitstekend. Niet ontmoedigd beginnen de blauwwitten er even beter op te zitten. Herhaalde malen moet de Scha gen achterhoede handelend ingrijpen. Als op een moment J. Broer mist, is een Petten speler er als de kippetjes bij en geeft Bijpost geen kans. 0—1. Na talrijke mislukkingen van de Schagen voorhoede om ook den Petten keeper te passeeren, gelukt het hun eindelijk de gelijkmaker te forceeren. 1—1. Dit prikkelt de Geel-zwarten dermate dat ze beter be ginnen te spelen. Het is in deze periode dat de ar- bitter een doelpunt van hen wegens vermeend bui tenspel annuleert. Direct hierop antwoorden de Dlauwwitten met een uitstekende aanval, waaruit ze de leiding nemen, 1—2. Lang plezier hebben ze er echter niet van, want weinige oogenblikken later aringt N.N. zich door de P. verdediging heen en eendt een hard schot in, wat den P. keeper te mach tig blijkt te zijn, 22. Als Bijpost nog een keer uit stekend werk heeft verricht, is het rusten. Na de rust spelen beide partijen hij kans nog slechter dan daarvoor. Het duurde een kwartier alvorens Scha gen 3 het tot een doelpunt kon brengen, al is het dan ook uit een door Schoorl ingeschoten penalty. 3—2. Als er nog een minuut of vijf te spelen is be gint H. Naber op een dergelijke manier te pengelen, dat er een doelpunt van moet komen. Als ook het onderling mopperen in de S.-achterhoede een rol gaat spelen, vergeet men daardoor tijdig in te grij pen en weet Petten vlak voor tijd nog gelijk te ma ken, 3—3. Na eenig heen en weer getrapt, is het ein de van dezen hopeloos gespeelden wedstrijd. Alleen de Petten keeper verdient een pluimpje voor zijn uitstekend werk als speler en aanvoerder. HELDER E—SCHAGEN B, 6-0. Men had Helder E versterkt Geen juiste verhouding meer mogelijk. Schagen b, dat steeds nog een kansje had om het kampioenschap van haar afdeeling te behalen, is na tuurlijk in den Helder te niet gegaan door de 6—0 nederlaag. Deze nederlaag is onbegrijpelijk, daar toch in deze afdeeling allemaal kleine spelers voet ballen. Maar daar weet Helder wel wat op te vin den. Men weet misschien, dat maandelijks de elftal len naar den N.H.V.B. moeten worden opgezonden. Nu, dat deed Helder ook. Maar ze gaf niet Helder E ongewijzigd door. Er moest verzwaring komen, want Schagen b had nog een kansje. Goed gezien en er werden spelers uit de hoogere elftallen in verwerkt. De N.H.V.B., anders nog al krap in die din gen, heeft het over het hoofd gezien? en zoo kregen de Schagen b'tjes tegen Z'ch wat Schagen a niet vermag te weerstaan. Het wordt eens tijd dat de N.H.V.B. eens paal en perk gaat stellen aan het steeds verwisselen van adspiranten bij de twee groot- l «te Heldersche clubs, als een lager elftal nog een kansje heeft op een of ander kampioenschap. Een zuivere krachtsverhouding krijgt men met dit sys teem van den N.H.V.B. niet, daar men zooveel knoeien kan als men wil. Vooral als het I-Ielder of II.R.C. geldt, of welke groote vereeniging dan ook. ARBEIDERSSPORTBOND. Wij hebben eens gevraagd aan een der bestuursle den van Schakels, waarom er niet meer gevoetbald wordt. Het antwoord luidde nogal bedroevend. Hoorn heeft geen terrein meer en kan geen enkele vereeni ging meer ontvangen. Schagen zelf voetbalt in Anna Paulowna, maar daar speelt ook een ander óp, zoodat waarschijnlijk maar eens in de maand gespeeld kan worden. Daar komt nog bij, dat de leider van deze afdeeling het niet zoo uitstekend voor elkaar heeft als degeen die verleden jaar de afdeeling voetbal verzorgde. Al deze misère bij elkaar maakt dat wij, aldus onze zegsman, niet meer spelen. Alle hoop be staat, dat we a s. Zondag toch weer eens moeten voetballen. Schoorl heeft zeer goed partij gegeven. Het elftal j bleek te beschikken over een paar stevige, trapvaste backs en een goed samenspelende voorhoede. Maar het schot ontbrak ten eenen male. De eenige goal ontstond uit een tweeden strafschop, wederom door een handsgeval. Nadat de rust met blanken stand was ingegaan, scoorde Jan Halff het eerste punt, niet lang daarna door een fraaie goal van Jac. de Groot gevolgd. Toen doelpuntte Schoorl uit een strafschop tegen en daarbij bleef het. Het was een aardige, vlotte wedstrijd, welke jam merlijk genoeg nog al eens werd ontsierd door on- noodig ruw spel van den rechts halfback, waartegen scheidsrechter Ranzijn had behooren op te treden. Trouwens, zijn geheele leiding was wel wat heel slapjes. De b-adspiranten hebben tegen Koedijk a een aar dig partijtje voetbal gespeeld. De jongens verloren met 1—0, maar een gelijk spel had o.i. beter de ver houding weergegeven. Voor de rust domineerden de geelzwarte Koedijkers, terwijl na de pauze B.S.V. den toon aangaf. De voorhoede bestaat uit vijf kleine handige spe lertjes, die echter de physieke kracht missen om te gen wat zwaarde jongens iets te kunnen uitrichten. Toch kregen Dik Mosk en Thijs Kroon elk een opge legde kans om te doelpunten, doch misten helaas. De rechtervleugel Jackio Buijs en Karei ten Bruggen- cate speelde vlot en gaf herhaaldelijk goed werk te zien. Buijs is nog te weinig soepel, met trainen zal dit zeker verbeteren; ten Bruggencate moet niet steeds afwachten, doch zelf ook eens zich in den strijd gooien. Als hij den bal echter vrij heeft, weet hij wat hij er mee doen moet en doet hij er ook steeds iets goeds mee. Het prachtige hooge schot, dat juist de lat scheerde, had ongetwijfeld een beter lot verdiend. Wim Nap was als steeds, weergaloos handig, maar te weinig doortastend om succes te hebben. Hulde aan Jan Willig in de middenlinie voor zijn onvermoeid zwoegen. Daaraan mogen andere spelers nog een voorbeeld nemen. Wolly Rensink wisselde zeer goede met slechte momenten af en moet leeren plaatsen. Aanvoerder Mays speelde een nuttige partij en heeft eveneens heel wat werk verzet. Fokke Jonker en Kees Jansen hebben behoorlijk gespeeld, zonder meer. Laatstgenoemde, die uitste kend begon, was daarna lang zoo goed niet meer en leek niet op den back van de vorige week. Dik Bak ker heeft z'n doel knap verdedigd, hij schijnt nu ein delijk zelfvertrouwen te hebben gekregen en dan gaat 't best. En Koedijk? Een vlot elftalletje met een paar ste vige bacgs en een snelle, mooi samenspelende voor hoede. De aanval waaruit 't eenige punt geboren werd, was verrassend van snelheid met een zuiver doelpuntje als welverdiende belooning. JULIANADORP. J.V.C.-NIEUWS. Zondagmorgen speelde J.V.C. 1 een thuiswedstrijd tegen H.R.C. 4. Hoewel J.V.C. bijna voortdurend in de meerderheid was, heeft zij toch dezen wedstrijd met 2—1 evrloren. Toen H.R.C. 4 eenmaal deze voor sprong had, verdedigde zij met man en macht en was er voor J.V.C. geen doorkomen aan. Zelfs misten ze een strafschop. Het tweede elftal speelde op het Watcrvogelster- rein een modderballet tegen Watervogels 2. J.V.C. 2 keerde met 61 nederlaag terug. ANNA PAULOWNA. De verschillende B.K.C.-elftallen hebben het er niet kwaad afgebracht. Vier van de zes bereikbare punten wist men binnen te sleepen. In de morgenuren begonnen B.K.C. a en Helder a in stralend lenteweer te voetballen. Hoewel de B.K.C.'ers het thans zonder Blok moeten stellen, hiel den ze kranig stand en streken met slechts 1—0 de vlag. B.K.C. 2 speelde in Den Helder tegen Zeemacht 2. Deze heeren speelden niet kwaad, maar odelpunten maken konden ze niet. Met 1—1 ging de rust in. In de tweede helft viel de beslissing ten gunste van B.K.C. (3—1). Aan de Kleine Sluis werd voorts nog gespeeld B.K.C 3—H.R.C. 6. De laatste had nog een redelijke kans op de bovenste plaats. Die is nu goeddeels ver dwenen, want B.K.C. klopte de heeren zonder par don (4—0). B.K.C. 3 was echter tamelijk sterk samengesteld: zoo speelde M. v. Teulingen Jz. een solide backpartij en voerde J. de Schipper Jz.. de voorhoede aan. Dit deed zich geducht voelen. De Schipper moge iets achteruit gegaan zijn, in deze omgeving gaf zijn persoon den doorslag. Het werd dan ook 5—0. Hoewel het reglementair volkomen juist is, zagen we de Schipper liever niet als algemeene reserve met het derde medespelen. B.K.C. slaat zich daar ,mede een groote troef uit handen, als zij in de groote Heldersche clubs het bezigen van alg. reserves laakt! Donderdagavond algemeene vergadering van B.K.C. Z IJ PE SCHAGERBRUG. R uiteravond. Zaterdagavond werd in de keurig versierde zaal van den heer S. Kuiper de negende ruiteravond van de Landelijke Rijvefeeniging „West-Friesland" gehou den, waarvoor een flink getal belangstellenden was opgekomen. De bijeenkomst werd geopend door den* voorzitter der vereeniging, den heer Mr. C. P. Eecen, die de aan wezigen een woord van welkom toeriep cn zich daar bij in het bijzonder richtte tot den Burgemeester van Zijpe, de dames en heeren van Oudkarspel, die be langeloos medewerking verleenden, vertegenwoordi gers van de L. R. Bucephales en Beijaard, en de pers. Spr. zei, dat de ruiteravond hier geen sportavond is, omdat de vereeniging niet in het bezit is van een overdekte en verlichte manége (op de totstandkoming waarvan wordt gehoopt). Het is wel een sportuiting, die er toe bijdraagt de banden hechter te maken tus- schen de ruiters en de inwoners van Zijpe. Wijzende op de keur van medailles en eereteekenen, welke „West-Friesland" in een tijdsverloop van 9 jaren heeft verworven, zegt spreker, dat. er onder de werkende leden der vereeniging slechts drie zijn uit Zijpe. Men heeft zich afgevraagd, waarom dit aantal niet grooter is. Zijpe kan toch trotsch zijn op een rij vereeniging, die tweemaal het kampioenschap van Noordholland heeft behaald. Men heeft hier een groot aantal boer derijen en dus een groot aantal paarden en de rij- vereeniging bezit een instructeur, wiens gelijke in wijde omgeving niet is te vinden. Aan de jongeren wil spreker vragen, waarom rijdt gij geen paard. In dien gij geen paard hebt, kunt gij dit leenen. Wat is voor u van meer waarde, het afreizen van kermis sen, motorrijden en het drinken van biertjes, of het beoefenen van een sport, die uw lichaam goed doet en waardoor gij kennis krijgt van paarden? Ook de ouderen wekt spreker op lid te worden. Den tijd, dat iemand van boven de 30 jaren zich oud gevoelt, is men reeds lang te boven. In Amerika is een boek geschreven: „Het leven begint met veer tig". Er kan dus ook voor de ouderen geen enkel be zwaar bestaan tegen -het gaan paardrijden. Er wordt wel eens gezegd: de rijsport is duur. Dat is niet waar. Er zijn andere soorten van vermaak, die meer geld kosten. Bovendien kweekt men rente van zijn in de rijsport belegd kapitaal in den vorm van een getraind lichaam. Dit jaar zal een estafetterit worden gehouden van het Zuiden des lands naar het Noorden (Texel) en vandaar naar Den Haag, waar H. M. de Koningin een oorkonde zal uitreiken. Tenslotte wekt spreker allen nogmaals met aan drang op lid of donateur te worden van „West- Friesland". (Applaus.) In verband met het feit, dat de heer J. E. W. Duvs in het district Den Helder een populaire candidaat was voor de Tweede Kamer, die blijkens het aantal stemmen, op de lijst, door hem aangevoerd, ook velen trok, die buiten het partijverband der S.D.A.P. ston den, en nu als lid van de S.D.A.P. is geroyeerd, heb ben we ons tot den heer Duys gewend, met^het. ver zoek te willen mcedeelen, of hij zich in 1937 nog be schikbaar stelt, voor de Tweede Ka-mer. Hij deelde ons mee, dat hij nog niet precies weet, wat hij zal doen; er staat daaromtrent nog niets vast, omdat nog nader overleg zal worden gepleegd. Nadat hierop staande het Wilhelmus is gezongen, verkrijgt de instructeur Vethman het woord, die de medewerking van allen inroept, den avond zoo ge zellig mogelijk te maken en voorts dank zegt aan de familie S. Kuiper voor de keurige ontvangst. De Voorzitter huldigt hierna den Instructeur voor het groote enthousiasme, waarmee hij zich aan de ruitersport geeft, waarbij ook mevr. Vethman wordt betrokken en biedt hen een prachtig bouquet serin gen aan, voor welke hulde door den heer Vethman wordt bedankt. Na het gemeenschappelijk zingen van het Standaard lied, ving het amusementsgedeelte van den avond aan. Allereerst trad op de heer J. Koeman met een zangnummertje: Afijn eerste". Vervolgens zang van de dames Janny Heertjes en Trijny Kostelijk, die op onberispelijke wijze „Droomland" ten gehoore brach ten. Daarna Harry Kuiper en Jan Koeman met „Her inneringen" en Harry Kuiper met „De Langendijker groenteboer", een alleraardigst nummer, reclame voor de Langendijker producten, met een „Eet meer kool"-strekking. Door de dames en heeren van Oudkarspel werd voorts opgevoerd de klucht in één bedrijf vdïi P. Gerdas, getiteld: „Knalgas". En met succes! Er is herhaaldelijk en uitbundig gelachen en we gelooven wel dat het gebodene zeer in den smaak viel. De heer J. Dekker gaf hierna op prima wijze nog een drietal zangnummers ten beste. Voordat met de verloting werd aangevangen, werd nog het woord gevoerd door den heer Mr. D. Bree- baart, Burgemeester van Zijpe, die bedankte voor de vriendelijke uitnoodiging en de woorden van wel kom aan het begin van den avond. Spreker zei de sport een goed hart toe te dragen, omdat hijzelf vroe ger veel aan sport heeft gedaan. Hij hoopte, dat meer dere jongeren zich bij de vereeniging zullen aanslui ten. Er wordt op deze vereeniging een goede geest ge kweekt en het is voor een- ieder goed te wennen aan discipline. Slechts wanneer men heeft leeren gehoor zamen, zal men later kunnen bevelen. Onder aanha ling van de woorden: „Mens sano, corpora sano" (een gezonde geest in een gezond lichaam) hoopt spreker, dat de rijvereeniging zal groeien en bloeien en nog eenmaal het kampioenschap van Nederland zal be halen. Dit zal tot eer strekken van de gemeente Zjj- pe (Applaus.) Hierna had de verloting plaats. De hoofdprijs, een paar schaatsen, viel op lot no. 366. De Voorzitter dankt hierna allen, die tot het wel slagen van den avond hadden medegewerkt. Bij gezellige muziek van Jo van Stipriaan met zijn band, bleef men nog geruimen tijd in feeststemming bijeen. WIE RIN OERWAARD Zaterdagavond vergaderde de afdeeling van den. Bond voor Staatspensionneering in de zaal van den heer P. Schenk. Aanwezig 21 leden. Om half acht (het deftige halfuurtje inbegrepen) opende de heer Limpers met een woord van wel kom de bijeenkomst. Spreker zeide dat verleden jaar de vergadering, waartoe ook de vrouwen wa ren uitgenoodigd, een mislukking was geweest. Daar om nu maar weer op de gewone manier. De secretaris, de heet Woestenburg, las de notu len en gaf een keurig verslag over het jaar 1935. Het ledental was stationnair gebleven. Een paar in gekomen stukken van de federatie Holl. Noorden werden voor kennisgeving aangenomen. Een dezer stukken ebevatte een verzoek om mede actie te voeren tot het welslagen van hun feestavond, te houden op 23 dezer, bij gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de federatie. Enkele programma's waren aan het bestuur toegezonden. Daarop was o.m. vermeld dat door Breezand een tooneelstukje zou opgevoerd worden, wat aanleiding was dat van uit de vergadering verwondering hierover werd ge uit, dat wel Beezand, doch niet Wieringerwaard, die toch ook al 25 jaar heeft bestaan, was gevraagd Voorzitter kon hierover geen verklaring geven. De rekening van den penningmeester was na gezien door de heeren C. Visser en Jb. Haverkorn. Eerstgenoemde deelde mede, dat met inbegrip van f59.41 saldo vorig jaar de ontvangsten hadden be dragen f 297.66. De uitgaven f 282.86, zoodat het batig saldo bedroeg f 14.80. De rekening van de reis met de ouden van dagen gaf een nadeelig saldo aan van f 2.90. Beide rekeningen werden met een woord van dank aan den penningmeester vastgesteld. In verband met de achteruitgang van de kas, drong de penningmeester op bezuiniging aan en meende dat niet op den ingeslagen weg kan wor den doorgegaan. Voorzitter ziet er niet zoo veel bezwaar in. Dat komt misschien volgend jaar «wel weer in orde. Als bestuursleden moeten aftreden de heeren R. Spaans en P. Harder. Eerstgenoemde is als 2e se cretaris herkiesbaar, en wordt herkozen, terwijl de heer P. Woudenberg wordt gekozen na herstem ming met den heer A. Braaf. Dan kregen we een verslag van de gehouden Bondsvergadering, van den heer Limpers en idem van de federatievergadering van den heer Sijbrands Als commissieleden tot het nazien der rekening 1936 werden aangewezen de heeren P. Marees en Chr. v. d. Kolk Sr. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de te houden Bondsvergadering werden gekozen respec tievelijk de heeren Chr. v. d. Kolk Jr. en H. Sij brands. Verder werden als afgevaardigde en plaats vervanger naar de federatievergadering gekozen resp de heeren H. Sijbrands en C. van Zandwijk. Laatste punt is bespreking 25-jarig bestaan der Propaganda-tooneelclub D.E.V. De bedoeling is om deze club, die zooveel jaren een steun is geweest voor den Bond van Staatspensionneering, te hul digen. Op voorstel van den heer P. Harder werd besloten een commissie te benoemen, die dit verder kan uitwerken. Daartoe werden gekozen de heeren Chr. v. d. Kolk Jr., P. Harder, R. Spaans, C. ver Blaauw, en P. Ma- rees. De huldiging zal plaats hebben op Donder dag 13 Febr. Deze avond is alleen toegankelijk voor leden en genoodigden, terwijl op Zondag 16 Febr. 'n 2e uitvoering wordt, gegeven tegen entree. Beide avond wordt opgevoerd: „In den mist". Bij de rondvraag bracht de heer Harder ter spra ke dat ook de oudjes uit het huis van ouden van da gen in de gelegenheid werden gesteld om de uitvoe ringen te kunnen bijwonen, desnoods zorgt het be stuur voor halen en brengen. Voorzitter zeide dat het bestuur dit in overweging zal nemen. Ook werd nog besloten dat een paar of meer leden van bet bestuur de feestavond van Holl. Noorden zullen bijwonen. 12 Januari. 1D: Atlas—Petten 2—2; Wieringerwaard—Schoorl 8—2; JVC—HRC 4 1—2. 2F: MLDHelder 4 15; Sparta 2Zeemacht* 2 —3; DOSKO—HRC 5 3—0. 3F: Zeemacht 2BKC 2 1—3; BKC 3—HRC 6 5—0 HRC 7Succes 3 af gel.; Watervogels 2—JVC 2 61 4JCallantsoog 1—Wieringerwaard 2 6—2; N. Niedorp 3—Dirkshorn 2 zie N.N.nieuws; Sparta 3— Petten 2 3—3. Adsp. R: BKC a—Helder a 01; Helder b Sparta a 20. Adsp. S: HRC dHRC c af gel.; Succes aHelder d afgel. Adsp. T: Succes b—Helder f afgel.; Helder e— Sparta b 60. 1D. Petten heeft juist gedaan weten te krijgen, waartoe we haar maximaal in staat achtten. Ze heeft in Den Helder tegen Atlas gelijk gespeeld (2 2). Wieringerwaard schoot geweldig uit haar slof, 82 op Schoorl is voorwaar geen kleinigheid. J.V.C. tenslotte verloor met 21 van HRC 4 wat ons iets tegenvalt. De match SchoorlAtlas eindig de vorige week in 00, zooals u wel gelezen zult hebben. De stand is op het oogenblik: Watervogels 13 11 1 1 33—19 23 Helder 3 13 8 3 2 31—15 19 Held. Boys 11 5 3 3 19—16 13 Wieringerwaard 10 6 0 4 39—24 12 J.V.C. 12 4 3 5 27—26 11 H.R.C. 4 10 5 0 5 23—23 10 Atlas 11 2 6 3 15—21 10 Petten 11 3 1 7 17—23 7 Schoorl 11 2 1 8 18—36 5 Succes 2 11 1 2 8 19—32 4 2F. Dat men zich aan de Oudesluis niet kansloos acht, bewijst het mooie resultaat dat DOSKO Zon dagmorgen op H.R.C. 5 wist te boeken. Met 3—0 moesten de roodjes de vlag strijken voor het oude DOSKO. Doch, hoe mooi deze prestatie ook is, een schaduw hierover werpt de nieuwe overwinning van Zeemacht. Zij het dan een uiterst kleine 32 zege op Sparta 2, waarvoor de Schagenaars ons compliment toekomt. MI.D. werd onbegrijpelijker wijs met 5—1 afgeslacht door Helder 4. Sparta zal zich nu nog even. in moeten spannen om v,an de laatste plaats vrij te blijven. DOKSO 13 9 1 3 41—23 19 H.R.C. 5 12 8 1 3 34—31 17 Zeemacht 10 8 0 2 43—23 16 Oudeschild 13 6 3 4 35—26 15 Texel 2 11 5 2 4 30—22 12 Helder 5 13 5 1 7 31—39 11 M.L.D. 10 3 2 5 34—33 8 Sparta 2 11 2 0 9 28—34 4 Helder 4 11 2 0 9 24—56 4 3 F. Nog drie punten uit evenevel wedstrijden heeft Wa tervogels 2 noodig om kampioen te zijn. De nieuwe overwinning op J.V.C. 2 droeg hiertoe het hare bij (6—1). Maar ook de nederlaag die B.K.C. 3 in den Polder aan H.R.C. 6 bereidde (5—0) was belangrijk. Nu was het toch al een goeden dag voor B.K.C., want het tweede elftal klopte in Den Helder Zeemacht 2, dat alles heeft behalve schutters (31). H.R.C. 7 Succes 3 afgelascht. Watervogels 2 11 10 0 1 5819 20 B.K.C. 2 9 5 2 2 42—20 12 B.K.C. 3 9 5 2 2 25—16 12 H.R.C. 6 S 4 2 2 19—19 10 Zeemacht 2 8 3 1 4 21—17 7 Succes 3 8 2 0 6 1226 4 H.R.C. 7 7 1 0 6 10—24 2 J.V.C. 2 10 1 0 9 6—41 2 4 J. Petten 2 vergaloppeerde zich even door tegen Sparta 3 gelijk te spelen (3—3). Dit had zij niet mo gen doen om de beide leiderp te kunnen blijven vol gen. Callantsoog 1 nam de bovenste plaats in door W.w. 2 geen kans te geven (6—2). N. Niedorp 3— Dirkshorn 2 is niet in den stand verwerkt. Callantsoog 1 12 9 2 1 49—19 20 Dirkshorn 1 10 9 0 1 59—10 18 Petten 2 12 8 2 2 46—17 18 Dosko 2 11 6 0 5 32—27 12 Sparta 3 12 5 2 5 34—28 .10*) W ieringerwaard2 9 4 0 5 28-31 8 B.K.C. 4 9 3 1 5 18—31 7 N. Niedorp 3 9 1 1 7 21—48 3 Dirkshorn 2 9 1 1 7 17—50 3 Callantsoog 2 11 1 1 9 10—52 3 Adspiranten R. Hier neigt de competitie reeds ten einde. Na de laatste resultaten is de stand: H.R.C. a 9 8 0 1 35- 5 16 Helder a 10 6 1 3 33—10 13 Helder b 8 5 1 2 19— 9 11 Sparta a 9 2 2 5 7—26 6 B.K.C. a 8 1 3 4 9-21 5 H.R.C. b 8 0 1 7 638 1 Het tweede elftal in z'n nieuwe samenstel ling deed wat we ervan hadden ver wacht, en behaalde twee kostbare punt jes. De b-adspiranten speelden een vlotten wedstrijd tegen Koedijk a en ver loren onverdiend met de oud-goaL We hebben gisteren het tweede elftal zien spelen en kunnen ditmaal gelukkig een blij geluid doen hooren. Immers, na vele maanden tobben is dan toch eindelijk een combinatie gevonden, welke behoorlijk partij kan geven en in staat is een wedstrijd te win nen. In ons overzicht van Zaterdag hebben wij reeds ons vertrouwen uitgesproken, in de ploeg en wij de den dit, omdat wij wisten, dat door het medespelen van Jac. de Groot, Henk Plomp en Joop Vogelezang in de voorhoede, deze linie er zeker op vooruit zou zijn gegaan. Inderdaad is dat het geval gebleken. Jammer, dat laatstgenoemde tengevolge van 'n bot sing al vrij spoedig het terrein verlaten moest; de elftalcommissie heeft nu geen gelegenheid gehad ook hem behoorlijk te beoordeelen. Wat Henk Plomp betreft, meenen we te durven voorspellen, dat hij zeker een aanwinst is voor het tweede elftal, doch daar hij in maanden niet heeft gespeeld, bleek hij gisteren nog te ongeoefend om productief te zijn. Wij hebben hem echter bewonderd om zijn doortastendheid en zijn harde werken. On getwijfeld zal het een volgende keer beter gaan. Jac. de Groot, die eerst rechtsbuiten en later mid denvoor speelde, toonde zich een goed voetballer; wel iswaar nog ietwat onwennig in dit voor hem nieuwe milieu, maar toch ook zeker een speler met capaci teiten. De wijze bijvoorbeeld waarop hij het tweede doelpunt scoorde, na een vlotten aanval der geheele voorhoede, was subliem. Flurschütz is technisch zeker een «nap speler, doch mist snelheid en activiteit. Als hij deze beide onmisbare eigenschappen nog mocht krijgen, dan kan hij een uitnemend voorspeler worden. Zooals hij nu speelt werkt hij als een rem op iederen aanval en brengt hij zijn nevenspelers tot wanhoop. Vreemd, dat Jan Halff zoo geheel z'n vorm kwijt schijnt te zijn. In het begin vap het seizoen was hij zoo, dat hij onmiddellijk als reserve in het eerste elftal werd opgenomen en nu gaat er bitter weinig van hem uit. Laten we hopen, dat hij spoedig zijn ouden vorm terug vindt, want hij is ongetwijfeld een speler met aanleg. In de middenlinie schitterde Roel Koning, die el- ken wedstrijd meer op dreef komt, was voor de rust ten Herkei zcor goed en toonde de jonge v. d. Berg zich weer een taaie vasthoudende speler. Van de backs was Jan Ludding verre de meerde re van Maarten de Beurs. Maakte eerstgenoemde een zeer solieden indruk; met de Beurs was dit in veel mindere mate het geval. Hij miste nogal eens raar of raakte den bal maar half. Maar een zwoeger was Maarten ook ditmaal en dat is ook heel wat waard. Het is prettig te zien, hoe Arie van Diepen in het doel iederen wedstrijd heter wordt. De wijze waarop hij gisteren werkte, was keurig. Zelfs slaagde hij er in een strafschop te stoppen en aldus het elftal voor een gelijk spel te behoeden.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6