Plaatselijk Nieuws. Vergadering Visschersbelangen De Bilt seint De loonbijslagregeling voor den tuinbouw Zondagmorgen vergaderde de vereeniging „Vis schersbelangen" in het lokaal van den heer Chr. Hoogmoed. De Voorzitter, de heer K. Keuris Az., opent de vergadering met er op te wijzen, dat deze verga dering in zooverre een bijzondere is, dat het feite lijk een jubileum-vergadering zou kunnen heeten. Het was n.1. op 4 Januari j.1. dertig jaar geleden dat „Visschersbelangen" werd opgericht. Daags te voren had Voorzitters vader, als oudste der toen hier ter plaatse woonachtige visschers, een schrij ven ontvangen van den heer C. Kooij te Nieuwe- sluis waarin deze mededeelde, dat ook daar een visschersvereeniging was opgericht, waarnaast hij de hcop uitsprak, dat te Van Ewijcksluis dat voor beeld zou worden gevolgd. Na ontvangst van dat schrijven zijn P. Keuris Az. en spreker onmiddellijk op weg gegaan, om te trachten steun voor dit denk beeld te vinden. Alle visschers werden bezocht, met het gevolg dat een vergadering was uitgeschreven op den volgenden avond. Op die vergadering was men het spoedig in zooverre eens,dat tot oprichting van een visschersvereeniging werd besloten. Als be stuursleden werden gekozen: als voorzitter de heer C. F. Siewers, onlangs overleden, die het dus niet heeft mogen meemaken, dat „Visschersbelangen" dertig jaar heeft bestaan, als secretaris spreker zel ve, terwijl tot penningmeester werd benoemd de heer P. Keuris Az., die deze functie ook thans nog bekleedt. Later is dit bestuur verder uitgebreid. De heer Siewers heeft de voorzittersfunctie zestien jaar vervuld, waarna spreker hem is opgevolgd. Van d enheer Siewers mag worden gezegd, dat hij in de zestien jaren, dat hij de voorzittersfunctie vervulde, steeds zijn beste krachten aan de ver eeniging heeft gegeven en altijd klaar stond, wan neer het belang der vereeniging zulks eischte. Door familie-omstandigheden werd hij hierin echter later verhinderd, zoodat vervanging noodig werd. Van de eerste bestuurders zijn er op dit oogenblik dus altijd nog twpe als zoodanig aanwezig, n.1. spreker zelf en P. Ketiris Az., de laatste nog steeds in de zelfde functie, waarin hij voor dertig jaar terug werd gekozen. Wat betreft de bereikte resultaten mogen wij op meerdere successen wijzen, ofschoon lang niet alles wat wij ons in den aanvang hadden voorgesteld, door ons werd bereikt en datgene waar wij wel in slaagden meestal aanzienlijk meer tijd vorderde, als aanvankelijk door ons werd verwacht. Toch heb ben wij door gestadig voort te werken verschillende malen resultaten bereikt, die wij niet zouden heb ben behaald, indien wij bij de pakken waren blijven neerzitten. Wij mogen dus tevreden zijn, al zijn wij ook niet voldaan. Spreker meende dit een en ander bij de opening even te moeten memoreeren. De Voorzitter deelt hierna mee, dat van het Ne- derlandsche Visscherij-Proefstation een schrijven is ingekomen, waarin wordt verzocht als lid van dit Proefstation te willen toetreden. He lidmaatschap zal vooro nze vereeniging een uitgave van f 5 per jaar beteekenen. Het bestuur stelt voor hierop in te gaan, waar dit station reeds in velerlei opzicht voor de visscherij nuttig werk heeft verricht. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Vervolgens worden de werkzaamheden van het Centraal Comité van Zuiderzeevisschers besproken. Uit de van tijd en wijle rondgezonden circulaires en brochures blijkt wel, dat bedoeld Comité voort durend paraat is en niet nalaat, waar dit mogelijk is, de belangen der gedupeerde Zuiderzeevisschers te behartigen. Het verdient daarvoor zeker lof. De Voorzitter geeft hierop een resume van hetgeen door het bestuur is verricht inzake 't hengelverbod op het Amstelmeer. Nadat de Minister het verbod had uitgevaardigd, kwamen er al spoedig voorstel len bij „Visschersbelangen", zoowel als bij „DÜ.T. V." te Wieringen in, waarin werd voorgesteld het Amstelmeer aan een combinatie van hengelaars en andere belanghebbenden te verpachten, voorzoover althan^ de baarsenvisscherij betreft. Men wenschte hiervoor een stevige pachtsom te betalen. Het aan bod is met alle ernst onder de oogen gezien. Er waren echter twee groote bezwaren. In de eerste plaats stond in het pachtcontract een clausule, die het onmogelijk maakte, meer dan dertig rechtheb benden vergunning tot het vischrecht te verleenen, zoodat feitelijk voor iedere uitgegeven vergunning aan sportvisschers een der beroepsvisschers het veld zou hebben moeten ruimen, tenzij hiervan onthef fing zou worden verleend, wat niet verwacht werd. In de tweede plaats was wel een bedrag van f 3000 voorh et tijdvak van 1 Juni 193515 Maart 1936 voorgesteld, maar er stond niet bij, dat men dit ook voor een volgend jaar zou willen geven. Indien de vischstand door het veelvuldig hengelen nog verder zou zijn achteruitgegaan, was men niet ze ker geweest, ook in een volgend jaar weer een re delijke pachtsom te kunnen bedingen. Daargelaten dan nog het gevaar, dat aan de vischnetten weer belangrijke schade zou kunnen worden toegebracht, al zou dit bij een selectie van de toegelaten sport visschers mogelijk niet zoo veelvuldig zijn voorge komen, als dit voor de uitvaardiging van het hen gelverbod het geval was. Bovendien was men van meening, dat het niet de bedoeling van den Mi nister kon zijn, dat de beroepsvisschers, pas nadat het hengelverbod, dat toch in het belang van den vischteelt was genomen, was uitgevaardigd, daarin nu toch hengelaars zouden toelaten. En tenslotte, wat had ieder der rechthebbenden aan een bedrag van f 100.als de visscherij daardoor in de toe komst ernstig werd geschaad? Allemaal redenen dus, om het gedane aanbod te verwerpen. Deze verwerping heeft echter nogal wat stof op gejaagd. Van de zijde der sportvisscherij heeft men het voorgesteld, alsof hieruit was op te maken, dat er met de beroepsvisschers in geen enkel opzicht iets te bereiken zou zijn. Blijkbaar hebben zij met deze «voorstelling in Den Haag ook succes weten te boeken, gezien althans de gewijzigde houding, die daar schijnt te zullen worden ingenomen. Toch was wel de voornaamste reden tot verweping van het voor stel (gesteld dat het mogelijk zou zijn geweest, om naast de dertig vergunningen voor beroepsvisschers, ook nog een bepaald aantal vergunningen aan sport visschers uit te reiken), dat hierdoor de bevorde ring van de vischcultuur, welke toch het doel was, waarvoor het verbod werd ingesteld, niet zou worden bereikt, ja, dat deze hierdoor zeer waarschijnlijk in het tegendeel zou omslaan. Voorzitter acht het daarom noodig, dat op deze vergadering het bestuur weer opnieuw machtiging wordt verstrekt, die stappen te doen, welke noodig zijn om er voor te waken, dat met de belangen van de beroepsvisschers zoowel als van de vischcultuur zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden. Over dit onderwerp ontwikkelt zich een uitvoeri ge gedachtenwisseling, waarvan het resultaat is, dat aan het bestuur volmacht wordt verstrekt alle stap pen te doen, welke het ter bevordering van de vis scherij en vischcultuur noodig acht. Namens de Commissie, welke kas en boeken van den penningmeester heeft gecontroleerd, wordt hier op door den heer W. de Smit verslag uitgebracht. De ze deelt de vergadering mee, dat alles in uitstekende orde is bevonden en dat in kas was en moest zijn f 285.42. Aan den penningmeester wordt hierop dank gebracht voor zijn richtig beheer, aan de commissie .voor de door haar genomen moeite. .Vervolgens wordt een schrijven van de hoofdafdee- ling „Zoetwatervisscherij" der Nederlandsche Heide- Maatschappij behandeld. Hoewel dit schrijven eigen lijk thuishoort bij de afdeeling Van Ewijcksluis van bedoelde hoofdafdeeling, meent Voorzitter, waar op deze vergadering ook visschers van Nieuwesluis aan wezig zijn, de in dat schrijven gestelde vragen over den toestand der visscherij gedurende 1935 ook hier even te moeten doen, opdat een zoo geod mogelijk overzicht kan worden verkregen. Ruim een dertig tal vragen worden nu gesteld, waarvan de beant woording nogal eenigen tijd vorderde. Enkele interne kwesties worden hierna nog gere geld, o.a. dat bij vergaderingen, waarin een spoed- besluit dient te worden genomen en waarbij de Voorzitter wegens andere bezigheden niet aanwezig kan zijn, de Secretaris, de heer S. Hoogmoed, als waarnemend Voorzitter zal optreden, terwijl in een dergelijk geval de heer J. C. Hoogmoed als waarne mend Secretaris aan het bestuur zal worden toege voegd. Nadat ten behoeve van de hierbij betrokkenen nog is meegedeeld dat met twee a drie weken weer een vergadering van de afdeeling Van Ewijcksluis der Hoofdafdeeling Zoetwatervisscherij der Neder landsche Heide-Maatschappij zal worden gehouden, waarbij het in de bedoeling ligt hierop ook de vis schers van Nieuwesluis en van Wieringen (voor zoover dit althans visschers op het Amstelmeer zijn) uit te noodigen, opdat met elkaar een zoo sterk mogelijke afdeeling van Zoetwatervisschers zal kunnen worden gevormd, sluit de Voorzitter, de hoop uitsprekende, dat ook in de naaste toekomst het werk der Vereeniging weer met succes zal worden bekroond, de vergadering. IANGENDÏJK Nu de „proef" is stopgezet, de loontoeslagregeling voor den tuinbouw, waarbij de overheid 1/3 van het vastgestelde loon bijpaste, hoorden we van verschil lende bouwers, dat de uitkomsten van het bedrijf zoodanig zijn, dat het tot nu toe uitgekeerde loon van f 15 per week onmogelijk kan worden betaald. Het gevolg van dezen maatregel zal dan ook wel zijn, dat verschillende arbeiders tegen een lager loon zul len moeten werken, of dat ze niet langer in dienst zullen worden gehouden en dus in de werkverschaf fing zullen moeten werken, hetgeen het Rijk meer zal kosten dan de thans ingetrokken loontoeslag. Het aantal leerlingen aan de Kleuterschool te Zuidscharwoude is tot 50 gestegen. Verder vernemen we, dat ook voor de stichting van eenzelfde-school te Oudkarspel de kans groot is, dat een geschikt lo kaal zal worden verkregen. NOORDSCHARWOUDE. Stemming. Bij de gehouden herstemming voor den Noord- scharwouder polder werd de heer G. II eer inga met 18 stemmen gekozen. De heer J. Lindeboom had 6 stemmen.. Succes voor onzen postdaivenhonder. Onze plaatsgenoot, de heer Jan Deutekom, behaal de op de postduivententoonstelling te Alkmaar drie bekroningen, met zijn duiven. Met twee oude dof fers behaalde hij een eerste en derde prijs en in de groep Duivinnen boven de 500 K.M. een vierde prijs. W 1 E R f N G E V Herhalingsoefeningen. De dienstplichtigen S. Snooij, N. J. Rotgans en S. P. Bakker, uit deze gemeente, bchoorende tot het korps Motordienst, moeten op 14 September a.s. te Haarlem voor 17 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. DEN OEVER. TAPTOE. De taptoe die j.1. Zondagavond door de Harmonie- vereeniging „Apollo" aan haar oud-directeur, den heer Spaander werd aangeboden, is in alle opzichten uitstekend géslaagd. Onder het mooist denkbare weer voor zoo'n gelegenheid, marcheerde de stoet om half acht, begeleid door tien fakkeldragers naar de wo ning van den heer Spaander. Nadat de taptoe, die over het geheel keurig werd vertolkt, gespeeld was, richtte de heer Spaander het woord tot vereeniging en directeur. Spreker bracht in de eerste plaats dank voor de eer die hem dezen avond aangedaan was. Het deed hem een hijzonder genoegen dat „Apollo", welke ver eeniging hij ongeveer 16 jaar geleden met slechts enkele leden had mogen oprichten, thans zoo in groei en bloei toenam, dat niet minder dan zestig leden voor zijn deur stonden. Verder haalde spreker nog enkele oude herinneringen op, waarna hij zijn rede besloot met het aanbieden van een couvert met inhoud ten bate der vereeniging. Vervolgens sprak de directeur, de heer v. Glabbeek, woorden van dank, waarna wederom naar de con certzaal van den heer J. I.ont werd gemarcheerd. Hier werd een bonte avond gegeven, die een uitste kend verloop had. BEGIN VAN BRAND. Zondagavond omstreeks half elf ontstond een begin van brand in de woning van den heer Loosman aan de Dijkstraat alhier. Het bleek dat door onbekende oorzaak brand ontstaan was in een kast met kleeren. Omwonenden mochten het genoegen smaken het vuur met een aantal emmers water in de kiem te smoren. De Oeversche brandweer, actief als immer, was spoe dig ter plaatse, doch behoefde gelukkig geen dienst te doen. Het brandje bracht, ondanks het vrij late uur, nog veel volk op de been. AANRANDING OP DEN BETONWEG. Het schijnt dat Den Oever een gevaarlijk individu herbergt. Toen mevr. de Bruin j.1. Zondagavond met haar dochtertje op den betonweg liep, werden zij plot seling aangevallen door een onbekend manspersoon, die het op de dochter gemunt scheen te hebben. Hij duwde mevr. de Bruin in de sloot langs den weg en zette daarna het meisje achterna. Het kind was hem gelukkig te vlug af en vluchtte het gebouw „Land in Zicht" binnen. De moeder die door de schrik ecnigs- zins bewusteloos geworden was, is, na nog even aan den slootkant gezeten te hebben, gevlucht naar de bewoners op een kraan in de Hofmanhaven. Eerst verkeerde men in hevige ongerustheid omtrent het kind, daar men dacht, dat het individu dit had mee genomen, doch later bleek pas dat zij veilig en wel in het gebouw „Land in Zicht" aangekomen was. De rijks veld wacht, die onmiddellijk in kennis ge steld was van het voorval, begon dadelijk ijverig den dader te trachten op te sporen. Het spoor leidde naar Hippolytushoef, doch toen men daar aankwam, was de vogel al weer gevlogen. De politie zet haar werk intusschcn voort. Het bovenstaande is een waarschuwing aan de ou ders haar kinderen des avonds als het donker is, niet over den vrij eenzamen betonweg te sturen. CALLANTSOOG Callantsoog I—Wieringerwaard n, 6—2. Met geflatteerde cijfers won C. 1 Zondagmorgen van Wieringerwaard II. Voor C. rolde alles aardig; het gebrek aan schutters in de W.-voorhoede is een voordeeltje voor C. Voor de rust weet C. 5 keer te scoren, terwijl W. eenmaal die kane krijgt (51). Na de rust vergroot C. .zijn voorsprong (6—1). Het C.-spel verslapt een beetje, hetgeen een goal voor W. oülevert (62, in welken stand geen verande ring komt. Scheidsrechter Groen leidde uitstekend. De partijen wogen aardig tegen elkaar op en W. had 2 punten meer, C. 2 minder moeten maken. De Vereen, der 50 Westfriesche gemeen ten vraagt wederinstelling van de oude regeling. Nu de loonbijslagregeling voor den tuinbouw, zoo als wij in het nummer van Zaterdag jl. meldden, voor de Langendijker gemeenten in den ouden vorm is opgeheven, en daardoor practisch de tewerkstelling van arbeiders in bet vrije bedrijf met overheidssteun zal zijn afgeloopen, heeft men begrepen, dat men niet werkeloos bij de pakken kon blijven neer zitten. De oude regeling, welke 1/3 van het loon als Overheids bijdrage garandeerde, was voor vele tuinders een niet te versmaden steun om den zoo noodigen ar beid op het land te kunnen doen verrichten. Zooals wij reeds meldden, achten verscheidene vooraanstaande personen de nieuwe regeling voor den Langendijk en omgeving onuitvoerbaar. Dit is Zaterdagmiddag weer tot uiting gekomen op een conferentie met het bestuur van de Vereeni ging der 50 Westfriesche gemeenten, welke was be legd om over deze urgente zaak te spreken. Op deze conferentie werd de regeling zooals deze nu in het vervolg zal gelden, onuitvoerbaar geoordeeld, door de omstandigheid, dat de bedrijven, waarvoor deze toeslag zou moeten gelden, te klein van afmeting zijn, om daarvoor een behoorlijke berekening van de loonbedragen volgens het plan 1936, enz., moge lijk te maken. De bedrijven hebben slechts zelden meer dan één arbeider, terwijl de meesten slechts korteren of langeren tijd een arbeider noodig hebben. De regeling 1936, welke bovendien nog zoo is gere geld, dat de tuinder van het loon over den zomer eerst na afloop van deze 8 maanden durende perio de, zijn steun ontvangt en voor de winterperiode vier maanden voluit moet betalen eer hij voor steun in aanmerking komt, is voor de tuindersstreek niet geschikt. Daarentegen heeft de regeling zooals die verleden jaar heeft gegolden zoowel tuinder als arbeider vol daan. Een en ander is in een conferentie met den Rijks inspecteur der Werkverschaffing naar voren ge bracht en heeft het bestuur van de Commissie een verzoek gedaan om alsnog de oude regeling, met 1/3 toeslag van de Overheid, weer in werking te stellen. Er wordt dus getracht om verbetering te krijgen in deze bijslagregeling. Gehoopt wordt, dat men hierin zal slagen, Thans is er nog de baggerregeling, waardoor de tuinders goedkoope mest op het land kunnen krijgen. Allicht wordt er nu voorloopig daar van een ruimer gebruik gemaakt. SINT MAARTEN Zondagavond trad in het lokaal van den heer Schrijver alhier het Intiem Tooneel van Bergen op, met „O, wat een nacht, O, O, 01", blijspel in 3 bedr. Was bij aankondiging der opvoering toegezegd dat men dezen avond zou lachen, de belofte is door het Intiem Tooneel ingelost daar de aanwezigen harte lijk hebben gelachen om de gekke situaties in dit blijspel en de goede opvoering hiervan. De heer en mevr. Dobberman waren beiden voor hun rol geknipt en verdienen evenals Jan, de huis knecht, welke deze kleine eenvoudige rol, zoo fijn aanvoelend speelde, een pluimpje, maar Edit, de ge huwde dochter van het echtpaar Dobberman moet bepaald de werkelijkheid van een bedi*ogen echtge- noote te zijn eens meemaken daar haar weergeven over dit, haar gebeuren, koud en kleurloos werd uitgebeeld. Van de anderen niets dan goeds. Een gezellig bal tot slot. Naar wij vernemen heeft de propagandaclub van den B. v. St» alhier een uitnoodiging ontvangen, om met de herdenking van het 25-jarig bestaan der fede ratie N.H. een* tooneelstulc op te voeren, en heeft daarvoor in studie: Levenszon, van Mevr. G. J. Loe- vens—Jonge jan, in één bedrijf, en voor de jaarlijk- sche propaganda in eigen afdeeling het mooie too- neelstuk Gebr. Kalkoen, blijspel in 3 bedrijven. Het plan hiervoor is begin Februari, doch de datum zal per adv. in dit blad worden bekend gemaakt. H EERHUGO WAARD Zondagavond gaf de muziekvereeniging „H.U.G.O." haar winterconcert in de zaal van den heer A. Rus. Aan dezen avond werd medewerking verleend door de humoristen Daan Pool en Tommy Bouman. De zaal was geheel door het publiek gevuld. De voorzitter, de heer Jac. Volkers, sprak in zijn ope ningswoord zijn vreugde uit over deze groote opkomst, die aantoont dat de bevolking van Hecrhugowaard nog altijd met de vereeniging meeleeft. Als dank voor hetgeen de inwoners in 1935 op financieel gebied voor „H.Ü..GO." gedaan hebben, heeft de vereeniging, al dus spr., voor een uitstekend programma gezorgd. Ofschoon „H.U.G.O.".nog deel uit maakt van de eere-afdeeling, behooren de nummers die gespeeld werden op één na allemaal tot de superieure eere- afdeeling, doch ze werden zonder uitzondering goed gespeeld. De dirigent, de heer P. A. van Mever heeft weer bewezen, dat hij de successen, die hij in den afgeloopen zomer met zijn corps hehaald heeft, ten volle waard is. Vooral de 3e Marche aux Flambeaux van Meijerbeer, werd zeer goed uitgevoerd. Dit num mer, evenals de meeste andere nummers, is oorspron kelijk niet geschreven voor een harmonie-orkest, doch het is gearVangeerde symphoniemuziek. Wij kunnen nog meedeelen, dat ter gelegenheid van de bazar, die „H.U.G.O." de volgende maand zal houden, het publiek vermoedelijk kennis zal kunnen maken met de nieuwste aanwinst van de vereeniging, n.1. het pas opgerichte jongenscorps, dat dan waar schijnlijk een paar eenvoudige nummertjes ten beste zal geven. Na de pauze hielden Daan Pool en Tommy Bou man het publiek op aangename wijze bezig, waarmee zij, zooals gewoonlijk, veel succes oogstten. De avond werd met een gezellig bal besloten. \J RE SCHAGERBRUG. Tooneelwedstrijd. Voor een geheel bezette zaal gaf de tooneelver- ceniging „V.V.V." van Schagen, als tweede in den door „Euphonia" alhier georganiseerden tooneelwed strijd een opvoering van het door mevr. C. v. Bom- mel-Kouw en H. Bakker geschreven blijspel „Rob bedoes". Waar het hier een wedstrijd betreft, achten wij ons onbevoegd een oordeel uit te spreken. Genoeg is te vermelden, dat het publiek zich kostelijk heeft ge amuseerd. „Robbedoes" biedt hiertoe dan ook volop gelegenheid. De 3e tooneelavond volgt op 2 Februari a.s, wan neer „Jong Leven" van Oudkarspel komt met het tooneelspel „Van ouds de morgenster", van Heijer- mans. PETTEN. Gisteravond vond ten overstaan van notaris Pinx- ter de verkooping plaats van het woon- en winkel huis van den heer H. Tnlen aan den Zeeweg te Pet ten. Kooper werd de heer J, Renooij voor de som van f2040. Verwachting: Matige, in het Noorden wellicht krachtige Westelijke tot Noordwestelijken wind gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: gedeeltelijk be wolkt, temperatuur om het vriespunt. BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 769. Het dunne pijltje geeft den vorïgen stand aan TEMPERATUUR: 3 gr. C. 37 gr. F. UW BRIL STUKI Opticien Teriep repareert vlug en goedkoop. TERLEP'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL Hoogzijde 103 Schagen. AANBESTEDING. Voor rekening van den heer N. J. C. van Geelen te Schagen werd door den architect, den heer Chr. Dekker te Schagen, aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Zandvaart, hoek Konings weg, te Breezand. Ingekomen waren 14 biljetten, t.w. van: M. Schip per, Schagerbrug f5990; M. C. Tuinman, Schagen f5987; P. de Geus, St. Maarten f5880; W. Uiter dijk, Wieringerwaard f5846; Koorn en de Jong, Medemblik f 5833; Jan de Graaf, Anna Paulowna f5590; N.V. Bouwbedrijf H. Doorn, Den Helder f5490; P. Schouten, Breezand f5490; D. P. Zee man, St. Maartensbrug f 5440; Klaas Vennema, Den Helder f 5425; Geus en Molenaar, Den Helder f 5425; A. A. Schouten, Anna Paulowna f 4963; P. Broers, Breezand f 4962; J. Mosch, Breezandi f 4788. De gunning is aangehouden. De bouw van een Landbouwschuur met woonhuis aan den Kleiweg te Anna Paulowna, voor rekening van den heer D. J. v. d. Heuvel is gegund aan den aannemer C. Kossen te Anna Paulowna voor f 14786.—. RIA RAGO. In het R.K. Patronaatsgebouw „Christophorus" werd Zondag en Maandag de boeiende en diep-aan- grijpende, mooie film „Ria Rago' gedraaid voor zeer veel publiek. Gistermorgen om 10 uur en des na middags om 2 uur draaide de zelfde film voor de kinderen, die deze film met zeer veel aandacht hebben gevolgd. GEMEENTE-VELDWACHTER FLAPPER MET ZIEKTEVERLOF. Onze gemeenteveldwachter, de heer Flapper, is sinds eenige weken met ziekteverlof naar elders vertrokken. GYMNASTIEKVEREENIGING LYCURGUS. Zondag gaf onze gymnastiekvereeniging h£ar Jaar- lijksche uitvoeringen. De middag was ook ditmaal bestemd voor de ad- spirantenuitvoering, welke begon met een woord van welkom van den voorzitter, den heer Knol, die dank bracht voor den finantiëelen steun en medewerking die de vereeniging mocht ondervinden. Bij het afwerken van het programma moest ook nu weer worden geconstateerd, dat de meisjes zoo veel correcter^ werkten dan de jongens. Trouwens van toestelturnen door de jongens kregen we niet veel te zien en het wedstrijdnummer bewees wel dat vlug en goed twee verschillende dingen zijn. Meer waardeering was er echter zoowel voor de knotsoefeningen als voor de andere nummers door de meisjes uitgevoerd. Zondagavond gaf Lycurgus voor een best bezette zaal haar eerste winteruitvoeriag. Ook deze bijeen komst opende de voorzitter, de heer Knol met een hartelijk woord van welkom en dank. Wij begonnen met knotsoefeningen voor dames. Dit nummer was acceptaWsl ofschoon niet onberis pelijk. Te veel verschil in houding en beweging, de ondertfeelen niet voldoende verzorgd. Wel verschil lende dames, die op zichzelf goed waren, maar niet een geheel dat é.f was. De oefeningen aan de brug voor heeren gaven ver schillende goede resultaten te zien, die een warm applaus verdienden. Vooral op een uitvoering geen oefeningen, die niet safe uitgevoerd kunnen worden. Niet elkaar naar de kroon pogen te steken, maar er voor zorgen dat wat men geeft, geheel goed ver zorgd en zonder fouten uitgevoerd kan worden. De ze opmerking geldt vooral voor de oefeningen aan het hoog rek en bovenal heeren, gymnasten zijn van top tot teen, zelfs in de kleinste onderdeelen, dat maakt uw grootste aantrekkelijkheid uit. Wij hebben ook nog oefeningen aan het paard ge zien voor meisjes, die loffelijk werden uitgevoerd. Maar voortaan alsjeblieft het hoofd omhoog. Men bevordert daarbij het evenwicht en juist daardoor een oefening, die minder weifelend is. Meer hebben wij niet van Lycurgus gezien, omdat wij het eind der uitvoering niet konden afwachten. Medewerking verleende Mej. Nel Rezelman uit Amsterdam, een medewerking, die Lycurgus in alle opzichten mag waardeeren, een genot als 't is ge weest Mej. Rezelman te zien dansen. Haar Humoreske vonden wij verreweg 't best. De ze was een fijn geteekend stukje. Koddig van ge baar en stand, vol beweging en kleur. Haar Slavendans gaf Mej. Rezelman ook expres sief, terwijl wij haar in Romance vooral om haar fragiele lijn zeer hebben bewonderd. Frühling leek ons het meest primitief en nog niet volkomen in- en daardoor uitgeleefd, te gelijkvor mig. Naar ons werd meegedeeld, kreeg Mej. Rezelman bloemen, een welveldiende hulde. Lycurgus heeft een heel mooie avond gegeven, die haar donateurs zeer zeker aan de vereeniging heeft verplicht.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2