Dan wint Holland in Parijs De keuken van Mevrouw de Presidente Sneeuwval in Duitschland. Sform aan Amerika's westkust. Uit onze omgeving. MRS. ROOSEVELT LAAT EEN NIEUWE KEUKEN BOUWEN. Het Witte Huis wordt gemoderniseerd. De Amerikaansche bladen bevatten het bericht, dat het Witte Huis te Washington geheel gemoderniseerd zal worden. (Van een V.D.-correspondent). In de loop der tijden zag het Witte Huis te Washing ton vele presidenten komen en gaan. Iedere presi dentsverandering had mutaties in het personeel ten gevolge. Slechts één ding in het Witte Huis bleef in tact: de keuken. En hoe bedacht de vrouwen der verschillende presidenten er ook op waren om her vormingen aan te brengen, de „onderwereld" van het presidcntieele paleis had hen steeds een onverbid delijk „halt" toegeroepen. Thans is dit anders geworden. Dit conservatiefste aller ressorten kon de onvermoeide hervormings- - drang van Mrs. Roosevelt ten slotte geen weerstand meer blijven bieden. Het Witte Huis krijgt een mo derne keukeninstallatie. De eerste vrouw der Vereenigde Staten is als echt- genoote van den eersten man van de republiek op de juiste plaats. Van den vroegen morgen tot aan den laten avond is zij bezig, tot heil der natie. Voort durend is zij op reis door het gcheele land en dit zijn niet altijd pleizierreisjes, doch steeds is zij er op uit om met alle lagen der bevolking in voeling te komen of deze met hen te houden. Deze elegante en smaak vol gekleede vrouw verschijnt in tal van vereenigin- gen, clubs, theaters, concertzalen enz. en neemt een levendig aandeel in lief en leed. Zoo is het dus mo gelijk, dat zij steeds op de hoogte is van alle gebeur tenissen en stemmingen in den lande en door haar echtgenoot een getrouw verslag van haar wederwaar digheden uit te brengen, bewijst zij deze onschatbare diensten. Ondanks de uitg&reide taak, die Mrs. Roosevelt op zich genomen heeft, bleven haar de merkwaardi ge toestanden, die in het cullinaire ressort van het Witte Huis heerschten, niet lang verborgen. Haar na- vorschingen hadden tot resultaat, dat vastgesteld kon worden, dat het eerste lceukenforunis van 1857 dateerde, hetgeen eveneens het geval is met de eer ste badkuip. Ofschoon deze installatie voor die jaren bijzonder modern was, is zij volgens onze begrippen ten zeerste verouderd, terwijl een groot aantal onder- deelen bijna door roest verteerd zijn. Wat de provisiekamer van het Witte Huls betreft, deze alleen reeds zou voldoende stof opleveren voor ellenlange hygiënische artikelen. En wat tenslotte Zware sneeuwval in de Beiersche Alpen. Munchen, 13 Januari. Munchen heeft Zon dag een zwaren sneeuwval gezien, zooals enkele jaren niet heeft plaatsgehad. In de loop van den nacht was men er met behulp van sneeuwploegen in geslaagd de rijwegen vrij te maken, doch de trottoirs kunnen slechts geleidelijk van sneeuw wor den bevrijd. In de perken en plantsoenen zijn ver scheidene boomen door de sneeuwvracht ontwor teld. In Algaeu heeft het daarentegen den geheelen Zondag geregend en is het eerst Maandagochtend beginnen te sneeuwen, terwijl het te Oberstdorf en Immenstadt Maandagochtend nog regende. De groote regenval heeft een stijgen van de Hier ten gevolge gehad, met als gevolg overstroomingen. Te Kempten zijn maatregelen genomen om het water te keeren. Ook in Fuessen regende het Maandagochtend in stroomen en de Lech is anderhalve meter gestegen. Ook in Augsburg veel sneeuw gevallen. Augsburg. Ook hier heeft het Zondag he vig gesneeuwd, waardoor aanzienlijke schade ls aangericht. In het telefoonnet kwamen meer dan 300 storingsgevallen voor, terwijl vele radio-anten nes onder de sneeuw bezweken. Ook het meldingsnet van de brandweer werd ge stoord en in den avond is het noorden van de stad een uur in het duister geweest door storing in het lichtnet. In het Siebentichwald zijn vele takken afgerukt. Lech en Wertch zijn sterk gezwollen. Verschillende schepen In nood; de „Iowa" vergaan. N e w-Y o r k. Aan de Amerikaansche westkust heeft een zeer zware storm gewoed, die talrijke ongelukken heeft veroorzaakt. De kustwacht te Point Adams meldde Zondag, dat twee of drie schepen op de rotsen bij de mon ding der Columbia-rivier waren stukgeslagen en dat daarbij waarschijnlijk vele opvarenden om het le ven waren gekomen. Een dezer schepen was vastgeraakt, toen de storm een snelheid van 90 mijl per uur bereikte. Men zag, hoe drie mannen zich vastklemden aan de wrak stukken van het snel verdwijnende schip. De kust wacht trachtte nog, de mannen te helpen, doch de hooge zee maakte het onmogelijk, een lijn over te gooien. Later bleek, dat het verongelukte schip de ,Iowa" was, en dat de bemanning, die 35 koppen telt, om het leven is gekomen. De schoener „North Point" kwam niet ver van de „Iowa", eveneens bij de verraderlijke uitmon ding der Columbia-rivier, in ernstige moeilijkheden. De „Vinland" en het Britsche stoomschip „Ro- chelle" verloren hun uit timmerhout bestaande deklading, terwijl zij voor de kust van Oregon met den storm hadden te kampen. Later werd gemeld, dat de Rochelle nabij Coos-baai in gevaar verkeer de. De schoener .Sjasta", met 12 man aan boord, zou zich in zinkenden toestand bevinden. Tenslotte bestond ongerustheid over de beman ning van drie booten der kustwacht, die waren uit gevaren om de „Iowa" bij te staan, doch van welke men niets meer heeft gehoord. WERKLOOZEN IN AMERIKA MOETEN REDE LIJKE BETREKKINGEN AANVAARDEN. Washington. Om onregelmatigheden bij den steun van werkloozen, te voorkomen ls bepaald dat werkloozen, die steun genieten, arbeid in het particuliere bedrijf, hetzij permanent of tijdelijk, moeten aanvaarden, indien die hun wordt aangebo den tegen de standaardloonen. de keukeninstallatie in het algemeen betreft, in de loop der jaren werden vanzelfsprekend vernieuwin gen aangebracht, doch het oude bleef bestaan, zoodat tenslotte de keuken meer op een museum van keu- kenbenoodigdheden is gaan lijken dan op een plaats, waar spijzen en dranken berfeid worden. Dit alles was nu niet bepaald tragisch te noemen. Hoogstens droeg het het karakter van belachelijk heid. Doch een werkelijk pijnlijke aangelegenheid was de aanwezigheid van vele honderden ratten en muizen in deze ruimten. Het heeft er alle schijn van, dat deze omstandig heid de doorslag gaf om de keuken van het Witte Huis te moderniseeren. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het Witte Huis op solide wijze uit groote steenblokken is opgebouwd en dat het historische karakter van dit gebouw niet geschonden mocht worden, valt het gemakkelijk te begrijpen, dat een verbouwing van de keuken en de daarbij behooren- de vertrekken niet tot de gemakkelijkste opgaven be hoorde, hetgeen echter niet wegneemt, dat de tim merlieden en metselaars er tenslotte toch in geslaagd zijn deze afdeeling van het presidcntieele paleis te moderniseeren en volkomen rat- en muisvrij te ma ken. In plaats van de ouderwetsche provisiekamers zijn thans moderne koelkamers gebouwd, waar de chef kok te allen tijde de volledige controle over de tem peratuur heeft Speciale electrisch gekoelde provisie kamers zijn gebouwd, waar vleesch, visch en andere aan bederf onderhevige spijzen en dranken bewaard kunnen worden. De oude steenkoolfornuizen zijn ge sloopt en vervangen door moderne electrische- en gas-fornuizen. Slechts het oude braadspit heeft men in eere gehouden, want naar verluidt is Mr. Roose velt een liefhebber van gegrilleerde spijzen. Voorts bevat de keuken een melk-steriliseerapparaat, ijsma chines, terwijl de batterij pannen en potten, in alle formaten, iedere chef-kok van verlangen zou doen watertanden. Door een indirecte verlichtingsinstalla tie is de geheele keuken gelijkmatig verlicht. In de plaats van de twee ouderwetsche etensliften, die met de hand naar boven of beneden getrokken moesten worden, zijn thans vier groote electrische lif ten gekomen, zoodat op het oogenblik Mrs. Roosevelt gemakkelijk twaalfhonderd gasten voor de lunch en vier a vijfhonderd dinergasten kan ontvangen. Wat de kosten vtn deze installatie betreft, het volgende. In totaal heeft deze keukenaanleg hon derdduizend dollar gekost, waarvan alleen voor de selectriche installatie reeds vijfendertigduizend dol lar uitgegeven werd. Aan het hoofd van de keuken staat een Negerin, die reeds Jaren de keuken van de familie Roosevelt verzorgd heeft. Het spreekt vanzelf, dat deze vrouw gedurende eenige maanden les moest nemen om met de nieuwe apparaten te kunnen omgaan, wes halve Mrs. Roosevelt haar naar de laboratoria van de Edison-fabrieken gezonden heeft om zich met de electrische apparaten vertrouwd te kunnen maken. In normale gevallen heeft zij de beschik king over vier hulp-koks, eveneens Negers doch wanneer er officieele diners gegeven worden, neemt de chefkokkin extra krachten aan. Voor de huishouding heeft Mrs. Roosevelt e en budget van duizend dollar per maand; worden echter groote lunches, diners of recepties gegeven, dan komen deze ten laste van den Staat. De onbewaakte overwegen. Voetganger door den trein gegrepen en gedood. Apeldoorn. Gistermorgen te kwart voor tien heeft op den onbewaakten over weg aan den Sprengerweg te Apeldoorn een ernstig ongeluk plaats gehad. Op genoemd tijdstip naderde de lokaal- trein ApeldoornZwolle den overweg. De 52-jarige H. Disberg, die te voet den over weg passeerde, werd door den locomotief ge grepen en op slag gedood. Het slachtoffer, dat onherkenbaar verminkt was, heeft ver moedelijk tengevolge van hardhoorigheid den naderenden trein niet opgemerkt. Door zijn vrouw vermoord. Eindhoven, De politie heeft Zondag in arrest gesteld de vrouw van een zekeren B., die na een langdurig verhoor bekend heeft haar man door een schot uit een revolver te hebben vermoord. Zondagochtend omstreeks half 11 werd nabij de tweede kanaalbrug te Eindhoven het lijk gevonden van van B., die na een onderzoek door dr. Spoo- renberg vermoord bleek te zijn door een schot in het hart. Op de plek waar het lijk werd gevondep, ontdekte de politie indrukken van damesschoenen. De politie ging toen over tot de arrestatie van de vrouw van B., die bekende haar man van betrek- kelijken verren afstand te hebben neergeschoten, omdat hij een verhouding had met een andere vrouw. De vrouw is ter beschikking van de justitie ge steld. Nog een arrestatie. Nader heeft de vrouw bij haar verhoor aan den commissaris van politie verklaard, dat het slacht offer zelf haar de revolver heeft gegeven, welke zij na het plegen van de daad in het kanaal heeft geworpen. Deze verklaring komt de politie wat zonderling voor, daar inmiddels bekend was geworden, dat de gearresteerde, de 23-jarige Duitsche Anna Szabo, afkomstig uit Essen, reeds geruimen tijd een ver houding had met zekeren A. van Kerkhof. Hierin heeft de politie aanleiding gevonden, ook dezen man, als verdacht van medeplichtigheid te arres teeren. Zijn verhoor heeft echter niet tot nadere aanwijzing geleid. Beiden zijn ter beschikking van de justitie ge steld. De landbouwplannen van President Roosevelt. Washington. De uiteenzetting van presi dent Roosevelt aangaande een nieuw plan voor den landbouw, dat gebaseerd is op het behoud van den grond en op controle van den oogst is gister door ongeveer 100 leiders der boeren tot de hunne ge maakt, waarin zij hun grootste bezwaren tegen de A.A.A. naar voren brengen. Zij hebben zonder stemming een rapport goed gekeurd van de Commissie van Dertien, welke gis- teravond werd belast met het uitwerken van een nieuw plan voor steun aan den landbouw. Het rapport houdt de hoofdtrekken van de A.A.A. in: betalingen aan de boeren, beperking van het bebouwde oppervlak en productiecontrole, terwijl 1 de voorgestelde methoden verschillen van de oude 1 wetten. 1 Als een voetbal-storm gaat loeien Uit de luide radio, En we met orkaan-stem roepen: Daar gaat Holland weerl Bravo! Als een doelpunt wordt ontvangen Met een daav'rend eerbewijs... Dan is 't weer Oranje boven, Dan wint Holland in Parijs! Als een buurman ons komt vragen, Of het niet wat zachter kan, En we zeggen kalm en zaak'lijk: Nee, we denken er niet an! Kom ons nu niet langer storen, Denk aan 't stoepje, goede reis,... Dan is 't weer Oranje boven, Dan wint Holland in Parijs! Als diverse oude heeren, Die nooit naar een voetbal zien, Schuchter uit hun leunstoel roepen; Hup dan, jongens! Tien, tien, tien! Als diverse oude dames Dwaasjes doen op vreemde wijs,... Dan is 't. weer Oranje boven, Dan wint Holland in Parijs! Als we met een keel-stem vragen: Nou, hoe hielden we ons weer? Hebben we ook kaas gegeten, Ja of neen, van 't bruine leer?! Dat kan toch geen toeval wezen, Slag op slag de eerste prijs... Dan is 't weer Oranje boven, Dan wint Holland in Parijs! Als we eind'lijk gaan beweren, Dat we niet meer zijn te slaan, En matrozen rond gaan dansen, Midden op den oceaan! Als in Oost en West 't Wilhelmus Opklinkt naar d'aloude wijs Dan is ?t weer ORANJE BOVEN! DAN WINT HOLLAND IN PARIJS!! 12 Januari 1936. KROES. (Nadruk verboden). HOOGWOUD De voetbalvereenlging V.C.L. hield op Zaterdag 11 Jan. ten huize van den heer K. Visser aan de Lan- gerels haar algemeene vergadering. Voorzitter, de heer R. de Boer, opende de verga dering en hoopte dat 1936 een succesvoller jaar mo ge zijn dan het afgeloopene. De notulen van den secretaris, den heer Rempt, werden zonder op- of aanmerkingen met dank goedgekeurd. Daarna las de secretaris eveneens een uitstekend verzorgd jaarverslag voor, waarvoor hij een dank woord in ontvangst had te nemen. De penningmeester, de heer Benit, doet rekening en verantwoording, welke door de heeren Jn. Bak ker en P. Sterk in de beste orde werd bevonden. Het batig saldo bedraagt drie gulden. Dan komt aan de orde het bestuursvoorstel, het medelid D. de Jong, voor den tijd van een halfjaar wegens onsportieve handelingen te schorsen. Met meerderheid van stemmen werd besloten dit voorstel te steunen. Was in de vorige verg. met algem. doordrongen van de noodzakelijkheid dat de club zich moest trainen, en daarvoor naar een geschikt lokaal moest worden uitgezien, tot voor kort is het bestuur daar pas in geslaagd. Voortaan zal de training plaats hebben in het lokaal van den heer K. Visser. De leiding zal be rusten in de daarvoor bekwame handen van den heer Jac. Benit. Vrijdagsavonds om half acht heeft de training plaats. Besloten werd dat alle achterstallige contributie voor April zal moeten worden aangezuiverd. Bij de rondvraag werd gewezen op den desolaten toestand waarin de brug, toe toegang geeft tot het terrein, zich bevindt. Deze brug levert voor spelers en publiek groot gevaar op. De betrokken autori teiten zullen met den toestand van de brug op de hoogte worden gebracht. De consul verzoekt verschoond te mogen blijven van de goedkoope critiek bij zijn eventueele terrein keuringen. De vergadering belooft zich voortaan van critiek te onthouden. Over de vraag: behooren ouders van medespelen den lid te zijn van de elftallencomimissie, was men het spoedig eens. De vergadering zag in dit geval geheel geen be voorrechting of iets dergelijks en waardeerde de verdiensten van dat lid. De heer C. Benit informeerde naar de bestelde medaillekast en het bekende V.C.L.-bal. Het bestuur deelde mede dat beiden in voorbe reiding zijn. Voorts komt ter sprake toetreden van nieuwe le den. Het bestuur zal bekendheid geven, wanneer nieuwe leden wenschen toe te treden. Mochten be zwaren bestaan tot toelating bij de leden, dan kan men dit bij den secretaris kenbaar maken. Door den heer de Jong wordt naar voren ge bracht, dat hij de schorsing wel wat lang vindt. Spr. erkent schuldig te zijn, maar vindt zijn daden niet zoo buitengewoon groot en vindt de straf daar voor wel wat zwaar. Het bestuur deelt mede, dat'aan de Jong in de vergadering, voor de stemming de gelegenheid is gegeven, zich te verantwoorden, waarvan hij geen gebruik heeft gemaakt en handhaaft daarom zijn voorstel, het betreurende een zoo goed speler te moeten missen. Hierop werd door voorzitter de vergadering ge sloten. Autobotsing. Zaterdagmorgen naderden op den Boekeiweg uit de richting Weere een vrachtauto van den heer S. uit Opmeer en op het Zuideinde uit de richting Spanbroek een luxe auto, die elkaar juist op het kruispunt bij de lindeboom ontmoetten. De be stuurder van de vrachtauto verzuimde den ander voorrang te verleenen, waardoor een vrij hevige botsing plaats had. Door den schok werd een meis je, dat naast den bestuurder van de luxe auto was gezeten, met kracht tegen de ruit van het por tier gesmeten, waardoor zij verwondingen kreeg. Ten huize van Dr. Pool werd zij verbonden, waar bleek, dat de verwondingen niet van ernstigen aard waren. De beide auto's werden zwaar bescha digd en werden voorloopig in de garage van Mod der en Bakker ondergebracht. Bij Koninklijk Besluit is tot heemraad van het Ambacht van Westfriesland, genaamd de Vier Noorder Koggen, benoemd de heer P. Helder tg Aartswoud. LANGEREIS. Door de heeren O. Sieperda en G. Bakker werd na de kermis in 1934 Dinsdagmorgens een rijwiel onbeheerd aangetroffen. Daar het karretje niet werd terug gehaald, werd door de vinders aangifte gedaan bij den Burgemeester van Hoogwoud, die het rijwiel zoolang in bewaring nam. Nu de tijd verstreken is, en niemand zich heeft aangemeld als eigenaar, heeft de Burgemeester het rijwiel vrijgegeven aan de gelukkige vinders. Nog niet zoo'n onaardig buitenkansje in den win ter. De biljartmatch tusschen de Sociëteiten de Vriendschap en de Gouw, om den wisselbeker, is geëindigd met een overwinning voor de Gouw met een voorsprong van 36 punten. DEN HELDER HERDENKING 122-JARIG BESTAAN REGIMENT KUSTARTILLERIE. Een abonné schrijft ons: Op 9 Januari j.1. werd op eenigszins feestelijke wij ze het 122-jarig bestaan herdacht van het Regiment Kustartillerie te Den Helder. Des middags verzamelden officieren, onderofficie ren, korporaals en kanonneiers zich in de versier de zaal en werd er door den Majoor-hoofdinstructeur A. van der Waag, een herdenkingsrede uitgesproken, over de oprichting van het regiment en tevens over de geschiedenis en stichting van het Fort Erf prins, alwaar het Regiment thans gehuisvest is. De rede van den Majoor gaf een interessante kijk op de verhoudingen gedurende de Fransche overheers sching in ons land en speciaal in Hollands Noord punt, dat volgens Napoleon het belangrijkste punt van zijn Rijk was en dat door hem tot een groote vesting gemaakt werd. Speciaal de terugkeer tot ons land onder het huis Oranje Nassau werd uitvoerig besproken. Na deze volgde voor de genoodigden een rond gang, onder deskundige leiding, door den kazerne- meester, terwijl door de manschappen, vervolgd werd, met enkele spellen, waarvan de eindstrijd te vens 's middags plaats vond. Na veel strijd luidden de uitslagen als volgt: Schaken: le pr. Vons, 2e pr. P. Dekker, Wieringen, 3e prijs Landman. Dammen: le prijs Tolk, 2e pr. Buijs (Texel); Se pr. K. van Essen (Winkel). Biljarten: le pr. Korp. Reinders, Den Helder; 2e pr, dienstpl. Boontjes, Schagerbrug, 3e pr. Nuijens. Tafeltennis: le pr. korp. Heijnis, 2e pr. dienstpï. de Bie, 3e pr. van Delden. Sjoelbak: le pr. Uiterdijk, Wieringerwaard; 2e pr, L. Muntjewerf, Anna Paulowna, 3e prijs Kwast, Den Helder. Des avonds verzamelden allen zich weer In de feestzaal, alwaar door een eigen orkestje, bestaande uit de dienstpl. van Loo, K. Kaan (A. Paulowna) en Weber, pittige muziek ten gehoore gebracht werd. Onderwijl maakte men zich klaar voor een revue van de eerste sectie, die veel bijval ondervond. Als conferencier tevens auteur trad op de dienstpl. O. Koopman van Burgerbrug. De avond werd verder met voordrachten, muziek* en het optreden van een goochelaar cjoorgebracht en toen het eindsignaal geklonken had, had men dit jaar de herdenking van de oprichting van het Re giment Kustartillerie weer feestelijk herdacht. HEERHUGO WAARD Burgerlijke stand over Dec. 1935. Geboren: Elisabeth Cornelia, dochter van J. Admi raal en E. C. Smit; Johaima Maria, dochter van H. Swinkels en A. M. Abbes; Adrianus, zoon van J. Beers en M. Beerse; Barendina, dochter van J. Kos- sen en van J. C. Billenkamp; Paulus Cornelia, zoon van W. Appelman en van E. Kenter; Cornelia Maria, dochter van C. de Moei en van A. M. Reijne; Marcel- linus Petrus, zoon van J. Veldman en van C. Bakker. Hille, zoon van D. Bosma en J. Visser; Anna, doch ter van Jb. Glas en A. Wagenaar. Ondertrouwd: A. Kossen, 24 jaar, te Heiloo en D. G. Grootes, oud 21 jaar, alhier. Gehuwd A. Kossen en D. G. Grootes. Overleden: Dirk Vlaar, oud 71 jaar, weduwnaar van A. Strengman. SPORT. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp IIIDirkshorn II, 61. Nieuwe Niedorp aSchoorl a, 32. Beide N. Niedorp-elftallen die moesten aantre den, hebben de zege weten te behalen. De overwin ning der adspiranten heeft anders lang in het on zekere verkeerd, maar dank zij de productieve bui van Speets, hebben zij Schoorl met het kleinst mo gelijk verschil geklopt. Werd er in den wedstrijd N. Niedorp IIIDirkshorn II buitengewoon slordig gespeeld, voor de rust bereikte het knoeien en mis- trappen wel haar hoogtepunt, het leek toen meer op een veteranen wedstrijd als een competitiewedstrijd. Zoowel Dirkshorn als N. Niedorp hebben toen op de meest ingewikkelde wijze de fraaiste kansen om zeep weten *te brengen. Geen wonder dan ook dat de rust met blanco stand intrad. Na de rust bleek N. Niedorp niet van plan te zijn hiermee door te gaan (we bedoelen hier doorgaan met prutsen). Dirkshorn werd al spoedig geheel overrompeld en kreeg bijwijlen tegen het snelle Niedorper spel geen voet aan den bal! Met een bewonderenswaardige regelmaat volgden de N. Niedorp-aanvallen elkaar op. De doelman der Dirkshorn-menschen kreeg het nu zwaar te verantwoorden, diverse kogels wist hij nog onschadelijk te maken, ondanks zijn goed wer ken moest hij toch niet minder dan zes maal den bal uit het net halen. Alle goals waren van uitste kend gehalte, het fenomenale schot van Jan Stam mes dat doel trof was zeker wel het allerbeste doel punt van den strijd. Tegenover dit halve dozijn wist Dirkshorn slechts een doelpunt te stellen. Piet Winkel zwoegde als van ouds en met stijgend suc ces; Bras was zoo goed als niet tep asseeren, terwijl Jn. Ruig een prima linksbuiten bleek te zijn. Al met al een zeer genoegelijke wedstrijd, waarin het een plezier was te mogen spelen. Later zou blijken dat het geweldige Nederlandsche elftal in Parijs een goed voorbeeld aan N. Niedorp m had genomen, en met dezelfde cijfers de Fransche profs kraakte. Schoorl adsp. begon in een snel tempo en waren voorloopig de N.N.-ers de baas, goed combineerend trokken zij er steeds weer tusschen uit, dit over wicht werd beloond met een fraai doelpunt der miniatuur-midvoor, 1—0 voor Schoorl. N. Niedorp, dat geweldig gehandicapt was door het niet mee spelen hunner beste speler en aanvoerder Jn. Leeg water, begon nu in te zien dat het niet zoo maar ging. Langzamerhand wisten zij zich los te werken uit de Schoorl-greep, toch duurde het nog geruimen tijd, eer dat Speets uit een geweldige schermutse ling voor het Schoorl-doel den gelijkmaker in het net wist te deponeeren. 1—1. Vlak voor de rust was het weder Speets, die uit een goede voorzet de bal fraai in het Schoorl-doel wist te „nekken", 2 1. Na de rust gaf Schoorl zich nog lang niet ge wonnen; uit een fraaie voorzet wist die handige kleine midvoor op schitterende wijze den bal langs doelman Jes te koppen, 2—2. Het was Speets die 5 minuten voor het einde de hattrick verrichtte, daarmee aan N. Niedorp een zwaar bevochten zege gevende. Aan Schoorl een saluut voor het goede spel, dat zij ons hebben laten zien; de wijze waar op zij verloren was wel op de meest eervolle wijze.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6