Alle aandacht voor de Voetbal-competitie. SPORT. INCEZCNDEN /TIJKKIN vant HOESTEN ""'"V/Sff Uit onze omgeving. INTERESSANT EN FLINK PROGRAMMA. Nadat we langzamerhand weer wat bekomen ïijn van de emoties van Zondag j.1. gaan we weer met frisschen moed, gesteund in ons „zwak" voor voetbal, aan de afwerking van het competitie- programma verder. K.N.V.B. In 2A wordt de situatie met de week ingewik kelder. De leiders spelen maar steeds gelijk en de middelmoot-clubs verzuimen daarvan te profitee- ren. We aanschouwen daardoor een onontwarbare opeenschuiving. En het ziet er niet erg naar uit dat er Zondag „lucht" in gebracht zal worden. Vriendenschaar— Zeeburgia bijvoorbeeld lijkt ons al bijzonder rijp voor een puntenverdeeüng. De derbi D.O.S.—U.V.V. solliciteert er, bezien in het licht der herstelvorderingen van U.V.V., even eens naar, al kan het plaatselijk tintje een resul* taafc soms fel doen uitslaan naar een niet te bepalen zijde Alcmaria zou een beste beurt maken als ze E.D.O. In het Sportpark tot overgave der punten dwong, elaas, hetl ijkt ons te mooi om waar te zijn. Kinheim krijgt kans tegen A.F.C., nu het in Beverwijk is. Mag de bekendheid hiermee Alcmaria inspireeren het uiterste te beproeven tegen E.D.O. Misschien wordt het dan nog een gelijk spel. 't GooiBloemendaal tenslotte lijkt ons voor de thuisclub. 2B. In Enkhuizen wordt de zeer belangrijke match West-FrisiaVelox gespeeld. Het gaat hier tusschen de nummers een en twee. In Utrecht wonnen de leiders met 52, nadat W.F. zeer lang had stand gehouden. Ligt een revanche in de lijn der ver wachtingen? Neen, o.i. niet. Buiten het gebied der mogelijkheden echter ook niet. Als W.F. eens uit de slof schiet, dan blijft Velox niet zonder kleer scheuren. We blijven het echter, zooals we al lieten voelen, op een kleine Utrechtsche overwinning aanhouden. In de schaduw van den strijd der reuzen zal W. F.C. trachten de derde plaats te heroveren door O.V.V.O. te kloppen, hetgeen wel eens gebeuren kon. 3A. Zelfs nadat we het rijtje van wedstrijden eens van achter naar voren hadden gelezen, bleven de innerlijke bedenkingen achterwege op onze ge- dachtenflits bij de eerste aanblik van het program ma. We zien er n.1. geen been in om te voorspel len dat aan de tronen van het leiderstrio niet erg geschud zal worden. Deze uitspraak lijkt nogal gedurfd ten aanzien van HF.C.'s voorgenomen visite bij Beverwijk. Maar over Racing's spel en wil tot slagen vernamen we niet alleen uit Nieuwediep zelf zulke goede berichten, dat we H.R.C. in staat achten het Be- verwijksche ritje zonder morsen op te neuzelen. De bovengenoemde uitspraak hc-^t, óók in, dat we Succes geen kans geven tegen Hollandia en Alkm. Boys eveneens zonder winst uit Zaandijk zien terugkeeren. We vragen ons werkelijk af wat dat worden moet met Südces, -nu Rijkers7!böven- dien niet mee kan spelen wegens zijn schorsing. En dat in deze benarde periodeEr is o.i. èèn mogelijkheid op een gunstig verloop van dé "match tegen Hollandia: verdedigt'je kans als leeuwen, Wieringers, wellicht is de Hoornsche ploeg dan uit zijn spel te brengen. En als er dan wie weet nog hoeï? een tikje geluk bij wil komen kan het neg wel los loopen. Zaandijk krijgt de laatste kans om zich onder de kaïnpioenscandidaten te kunnen scharen: daar van zal Alkm. Boys een en ander ondervinden. HelderK.V.V. wordt gelijk, indien Helder haar best doet. 4 A. Als Sparta niet beter speelt tegen Strandvogels als zij het tegen B.K.C. deed, gaan de punten naar Broe kerhaven. Die ploeg eischt kordate bestrijding alvo rens tot overgave te bewegen te zijn. Het herinne ringsbeeld van vele Schagenaars aan het tamme in- zichtlooze spel van-de a.s. bezoekers, opgedaan des tijds in Broekerhaven, wissche men ten spoedigste uit, om teleurstelling tè voorkomen. Het komt ons voor dat Sparta met een gelijk spel al van een goede prestatie mag spreken, aangenomen althans dat de Strandvogels in hun, vrij constant, speltype volhar den. And ijk kan eindelijk de beenen weer eens lostrap- pen. Na twee maanden rust! Dit lijkt ons geen goede voorbereiding om in staat geacht te worden tegen Alkmaar succes te hebben: zelfs niet nu de kaasste- dclingen bij de Andijkers thuis komen. Alkmaar zal zich de punten waarschijnlijk niet laten ontfutselen. Vooral niet nu Alkmaar—Texel (Zondag 26 Jan.) voor de deur slaat. D.T.S.—B.K.C. verleidt ons bijna tot het uitspreken van een revanchevoorspelling. M.a.w. D.T.S. zal aan het langste eind trekken. Maar terwijl beide clubs eenige weken achtereen slechte resultaten boekten, lijkt B.K.C. zich weer van de greep van het noodlot, ontworsteld te hebben.. Blijft deze gunstige wending zich ook Zondag toonen, dan brengt D.T.S. het, on danks terreinvoordeel, slechts tot hoogstens een ge lijk spel. N. H. V. B. Alkm. Boys 2 liet Zondag een punt los togen Zil vermeeuwen 2 (1—1), terwijl K.V.V. 3 met 2—1 van W.F.C. 5 won. Het is zaak voor de Boys nu Zondag tegen C.S.V. vooral niet te falen, wat o.i. niet over het hoofd gezien moet worden. K.V.V. 3 krijgt Zilv. 2 op bezoek en weet wat haar kan wachten. Bergen krijgt het zwaar tegen O.S.V. 3 en het zou daarom mooi gedaan zijn als ze het tot winst kon brengen. In 1 D. kan Potten een beste beurt maken, indien zo H.R.C. 4 er onder weet te houden. Het woord is aan de blauwhemden. J.V.C.—Atlas wordt om en nabij gelijk spel. Hclder- sche Boys zal in Schoorl winnen, tenzij Korver c.s. eens uit hun winterslaap opstaan. Watervogels—Wieringerwaard om half elf in Den Helder zal den toeschouwers niet veel moer bieden dan een eenzijdige poging tot recordscore van de Vogels. De conditie van de Wiefingerwaarder rood- broeken zal vooral op zoon vroeg uur wel „een en ander" te wenschen overlaten in verband met de hedenavond te houden feestavond. Hier valt dus niets te zeggen van: vooruit, Wieringerwaard, geef je geheel, tracht... enz. enz., opwekkende klanken, die anders wel eens wat kunnen bereiken. De wcnsch dat W.W, een prettige en financieele baat brengen de avond mag hebben is voor dit maal beter gepast. Scheidsrechters. Het nogal eens tot den N.H.V.B. gerichte verwijt dat deze „prutscheidsrechters op ons afstuurt" is voor correctie vatbaar. Bedenk dat de bond zoo sterk is als wij allen hem zelf maken. Laat men zich uit dé rijen der pucjs.pej.ej;s. ep supporters., meertot scherclsrecbtér aanstellen eii 'dóét elk zijn' best, dan beeft de bond ruimer kóus'en minder behoefte ook cle zwaksten aan te nemen. PROGRAMMA WIJZIGING. 19 Januari, N.H.V.B, 3 E: Schoorl 2Alcmaria 5. 3 F: B.K.C. 3—Succes 3 vervalt; H.R.C. 7—J.V.C. 2 vervalt, inlasschen H.R.C. 7—Succes 3. Adsp. P.: V.C.L. aTwisk b vervalt. Schagen, 17 Jan. 1936. Mijnheer de Redacteur, Met opname van 't volgende zoudt U mij ten zeerste verplichten. In de j.1. Maandag gehouden Cursusvergadering van Oud-leerlingen der R.L.W.S. te Schagen, is door inleider (de heer Louwes) gewezen op dé 'po litieke lusteloosheid der boeren, en later door Dr. Ir. Dijt gezegd, en door den heer Louwes onderstreept, dat de boeren tot meerdere machtsontwikkeling moeten komen. Wordt daarmee bedoeld een meerder aanslui ten bij bestaande politieke partijen? 't Zal niet ba ten, omdat wij, de boeren, in welke partij ook, een minderheid zullen vormen, waar weinig of geen rekening mee wordtg ehouden. De eenigste oplossing zal zijn: een organisatie in corporatief verband, zooals bijv. door de N.S.B. wordt voorgestaan. Dan zal 't ook niet meer voor komen, dat een regeering ingrijpende maatregelen neemt, als bijv. verlaging tarweprijs, enz., zonder de boeren-organisatie gehoord te hebben. Nogmaals dankend voor de plaatsruimte, J. B. Nieuwe Niedorp, 14 Jan. 1936. De opheffing der massa tot groter welvaart. Wanneer het niet te veel van de redactie gevergd ds, zou ik graag onderstaand geplaatst willen zien; waarvoor mijn hartelijken dank. Het betreft bier eenige kritiek op een artikel van den Economischen Kroniekschrijver over: „Ophef fing der massa tot grooter welvaart". „Het is nauwelijks denkbaar, dat er op den duur menschen zouden zijn, die een samenleving zouden willen verdedigen die voor hen hoegenaamd geen persoonlijke voordeelen biedt", zegt Uw E.K. schrij ver. Dat is iets wat er bij mij niet in wil, redactie. Ette lijke keeren is er al neergeschreven, dat de mensch een arbeidzaam wezen is, de mensch moet arbei den, hij kan niet zonder arbeid. Dat zijn arbeids- geest bv. in de werkverschaffing wel eens verzwakt, is begrijpelijk. Daar immers komt het zeer veel voor dat hij werk moet doen dat totaal overbodig is of niets om hakken heeft. En als het dan nog eens productief werk is, staat daar zijn klassebewustzijn weer tegen in opstand, die hem in den strijd om het dagelijksche bestaan geleerd heeft, dat dat produc tieve werk betaald moet worden. Maar zie ze aller wegen werken, als ze maar weten waèir ze voor wer ken. Of nog erger: De meeste bouwertjes en boertjes hebben bij het begin van 't jaar vrijwel de zekerheid dta zij op het eind van het jaar niets hebben ver diend en zie ze evengoed nog ploeteren van 's morgéns vroeg tot 's avonds laat. En hoeveel plezieriger zou den zij nog werken als ze wisten dat zij werkelijk voor de gemeenscnap zouden werken, zouals dat zoo goed beschreven staat in „Cement'* van Glad- kow, een beschrijving van de Russische arbeiders na de revolut ie. Zie bijv. ook de jeugdwerkloozenzorg. Wanneer men de verslagen, uit onverschillig welke plaats, leest, komt daar oök altijd weer naar voren'.dat het productieve werk graag door de jongens wordt gedaan, maar al wat mei productiei is, met tegen zin. Ik ben een felle tegenstander van die werk kampen-historie, maai daar gaat het hier niet om; het gaat hier over den arbeidsdrift die de mensch heeft. Nog een voorbeeld: Duizenden revolutionairen besteden al hun vrije tijd'en geld oiri het volk in opstand te brongen tegen de huidige verschrikkelijke wanorde. Doen ze dat omdat het hun voordeel bezorgd?. Geen sprake van. Het bezorgt hen niet anders dan narigheid en be roerdigheid, loon- en steunroof, gevangenisstraf enz. enz. Is het dan om de eer of net plezier, dat zij er van hebben? Ook al weer geen sprake van. Laat ik, misschien als één van die 'duizenden, mezelf eens nagaan. Ik kom dan iedere keer ut de conclusie, dat er geen eer en nog veel minder plezier van te beleven is,, maar dat al hotgeèn ik doe ^en nog veel meer) .noodzakelijk gebeuren moet, dat ik echter veel liever op mijn kamertje tusschen de boeken bleef zitten, of de wereld een beetje doorreizen. Wanneer Uw E.K. schrijver dan schrijft over „ge lijkschakeling" wat tegen de natuur van den mensch zou zijn, dan is dat in i. erg onvoldoende en niet juist. Het socialisme (hier niet vereenzelvigen met het liberale socialisme van de S.D.A.P.) bedoelt met „gelijkschakelen", dat alleen in economischen zin. Hier dient direct hij opgemerkt, dat er den eersten tijd (door een plotselinge omwenteling! in een si> cialistische maatschappij min of meer belooningen zouden moeten zijn op meer of beter gepresteerden arbeid. Omreden er plotseling wel een ander stelsel kan komen, maar dat de meeste menschen wel eeni ge moeite zullen hebben zich daar in te werken en bij aan te passen. De radio, de pers, de school, enz, die het huidige stelsel nu tot haar beschikking heeft, kunnen dan voor dat nieuwe ook wonderen doen. Het huidige stelsel kweekt machthebbers, kweekt onderdrukkers en onderdrukten, rijken en armen. Dat vloeit noodzakelijker wijs voort uit dit stelsel dat kan niet anders. Een socialistisch systeem werkt juist als een rem op de zooeven genoemde dingen, Dat- zit in het socialistisch systeem opgesloten. Zoo- ura men echter de rechte lijn van het revolutionair socialisme, gaat verlaten, op zijpaden gaat, z.ooals Rusland, dan komt men weer vuor burgerlijke ex cessen te staan. Had men daar de lijn gevolgd zoo als Lenin die aangaf, dan zou dat zeer zeker niet gebeurd zijn. Hoofdzaak echter is van Rusland dat het niet meer op kapitalistischen grondslag staat. Het produceert met man en macht en gebruikt wat het produceert. Er is geen werkeloosheid, geen voedsel- vernietiging, zooals in alle. andere landen. De gees- Gij hoest, de slijm benauwt U meer en meer. Wacht niet, morgen kunt Ge reeds een bronchitis te pakken hebben Neem vandaag nog Akker's Abdijsiroop, overbekend door haar eigenschapper taaie slijm op te los sen en om hoest te genezen. Ze werkt reeds na den eersten lepel en vannacht kan dan Uw slaap rustig en verkwikkend zijn zonder benauwd heden. Abdijsiroop woelt de slijm los en stopt den hoest. Uw ademhalings organen vinden hun veerkracht terug. Het werkzaamste geneesmiddel bij: Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma Ifr-V T5«nt\ Vprlaaode prijzen d. telijke ontwikkeling (met in alle opzichten) is er enorm vooruit gegaan. Welk land kan cr op zooïi vooruitgang bogen als Rusland? Wel studeert men ijverig, wei worden er allerlei expérimenten uitgebroed om het kapitalisme weer op gaiig te helpen, met als niet te keuren gevolg, als maar meer achteruitgang, Noodwendig gevolg! Ernstig meenen doet men het niet met al die lap middelen. Was datwei het geval, dan zou men im mers do economische grondslagen van Rusland pro- beeren na te volger Maar ook al weer, vanzelf sprekend doet men dat niet. Zoolang als de nog honderden afgestudeerden 400.000 arbeiders, 150.C00 jongeren, allen werkloozen, nog rustig zijn en ook de resl van de werkende ar beiders niet in opstand komen, zoolang kan de hui dige macht nog praten van democratie in ons land en meer van die mooie woorden. Die democratie houdt echter op zoodra de arbeiders werkelijk de mocratie zouden eischen. De voorbeelden zijn legio iu ons land om dat te bewijzen. De zoozeer geroemde democratie is een zeepbel als het er op aan komt. Dit als laatste op het artikel van Uw E. K. schrij ver. Ik hoop niet dat men uil dit artikel concludeert dat ik een communist zou zijn. N. Niedorp. II. TER HAAR. ANNA P AH t.OW N A ALGEMEENE VERGADERING VOET- BAtVEREENIGING B.K.C. Alvorens Donderdagavond de vergadering te ope nen, verzocht de voorzitter, de heer C. Kaan Az., alle aanwezigen (ruim 40) even te willen opstaan, waarna hij met enkele gevoelige woorden het ver scheiden van penningmeester Webeling herdacht. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn voldoening uit over de groote opkomst en drukte de leden vooral op het hart niets onder zich te houden, waarvan ze opheldering en verbetering wenschten. Ds notulen van 3 Augustus 1935 werden onver anderd goedgekeurd. De rekening en verantwoor ding waren uitstekend in orde. Van de ingezonden stukken is te melden dat het elftalcommissielid A. van Zandwijk wegens drukke werkzaamheden moest bedanken. Voorts was er de bekende "circulaire van de uitgevers van „Het Groentje", het op 6 Februari voor het eerst ver schijnende officieel orgaan van den N.H.V.B. Men besloot vöór de vereeniging 2 abonnementen te ne men; een exemplaar komt in het clublokaal, het andere bij Cor Prins te Breezand. Aan de orde is de bestuursverkiezing. Aftredend zijn C. Kaan Az. en C. Slikker, en in de open Plaats van Webeling moet worden voorzien. De heeren Kaan en Slikker worden zonder tegenkan didaten herkomen en de heer C. Schenk wordt, na van bestuurszijde te zijn voorgedragen, als derde bestuurslid gekozen. Ter vermijding van misverstand wordt er op gewezen," dat het bestuur de functies steeds in on derling overleg regelt en verdeelt. Het is nu de bedoeling dat de heer Slikker secretaris-penning meester wordt; ten aanzien van' ziln penningmees terschap zal het bestuurslid Van Loon hem daar bij de behulpzame hand bieden, voor zoover het betreft de contributie-inning. De verkiezing van de elftal-commissie heeft nog al wat voeten in de aarde. Het blijkt immer moei lijk enkele menschen te vinden, die naast het feit dat ze regelmatig naar het sportveld komen, ook de verdienste hebben, dat ze „iets" van voetballen afweten en de lust bovendien gevoelen aan het vereenieingsleven deel te nemen. Aftredend zijn de heeren Hendriks, De Winter en Nap, terwijl de heeren C. Schenk en A. van Zand wijk hun functie niet verder wenschen te vervullen. De voorzitter deelt desgevraagd mede, dat hij een candidatuur niet meer aanvaardt, hoewel hij tot vorig jaar toe langen tijd elftal-commissielid is ge weest. Als reden van zijn besluit gold voor den heer Kaan, niet het zwaarst dat hij vorig jaar op weinig eervolle wijze gewipt was, maar het was hem ge bleken in het afgeloopen jaar dat de voorzitter van een vereeniging beter als ..onafhankelijke dwars kijker" kan fungeeren, welke uiteenzetting men met een applaus wist te waardeeren. De verkiezing heeft dan tot resultaat dat de heeren Overmeer, F. Webeling. Nap, De Winter en A. Jongejan de elftalcommissie zullen vormen. Tot lid van de Kascommissie wordt inplaats van den heer C, Schenk de heer D. v. d. Goes gekozen, Bij de rondvraag komen nog enkele interne aan gelegenheden ter sprake. De heer C. Schenk dankt voor het vertrouwen dat men in hem heeft gesteld. Op een voorstel uit de vergadering om de schor sing van een der spelers op te heffen gaat het bestuur bij- wijze van .uitzondering in, omdat het bier een aangelegenheid betreft die ook het be stuur maar liefst zoo gauw mogelijk vergeven en vergeten, wil. -De schorsing betreft hier Jb. Steen voorde, naar aanleiding van het gebeurde vóór, tiidens en na de onverkwikkelijke match B.K.C. 2 B.K.C. 3. De sueler Steenvoorde ziet zijn schorsing dan na stemming opgeheven. De heer Van der Goes neemt het woord, om te vertellen, dat hii als adsoirantenteider wil be danken. De heer Totté zal nu alleen de 1 eiding overnemen. De heer Tauber breekt een lans voor training,, vindt steun bij velen, maar de voorzitter merkt terecht op dat er in de praktijk zoo bitter weinig van al die goede voornemens terecht komt. Des ondanks heeft het vraagstuk der training zijn volle sympathie. Hij is er echter van overtuigd dat er alleen iets van terecht komt als de spelers zéit van de noodzaak doordrongen zijn. Vrijdag 24 Januari te half acht zal de eerste zaaltrainingsavond in het clublokaal plaats vinden. Het slot van den avond werd gevormd door een debat dat niet op een algemeene vergadering thuishoorde. De twee aanwezige personen, die het terrein in orde brengen, kaartjesverkoopers, enz., begonnen critiek uit te oefenen op een bestuurs maatregel, waarbij hun inkomsten werden ver minderd. Zelfs wisten ze een stemming uit te lok ken, waarbij het bestuur te verstaan kreeg de oude regeling in eere te moeten herstellen. BREEZAND. Vergadering Oudï. Tuinbouwcursus. De vereeniging van oudleerlingen van den Tuin bouwcursus te Breezand vergaderde Donderdag avond bij den heer Jb. Borst. Na opening door den heer C. v. d. Linden, volgde goedkeuring der notulen van den hoer Romar en een naar aanleiding van deze notulen gestelde vraag werd beantwoord met de .mededeeling, dat de aange vraagde boekjes over behandeling der vruchtboomen bij de leden circuleercn. De heeren M. Cornelissen en P. Schilderman con troleerden de bescheiden van den penningmeester* den heer 'Van Genderen. In kas was 1118.42, de ont vangsten bedroegen f29, de uitgaven f58.56, zoodat thans nog f 88.83 in kas is. De heer Van Genderen lichtte op een vraag van den heer Schilderman toe. dat het wiel van de zaai- machine was voorzien van een nieuwen band. Be sloten werd dezen nog weer te vervangen door een breederen, waardoor de machine lichter zon loopen. De post voor het lidmaatschap van de vereeniging van de Ncd. Plantenziekienkundige vereeniging gaf aanleiding tot de opmerking, dat men weinig had aan het tijdschrift dezer vereeniging. waarom beslo ten werd voor het lidmaatschap te bedanken. Bij het punt aankoop van poters, planten en an- dere tuinbouwberioodigdheden werd besloten dat cle secretaris poters van Noordelingen in Sappenneer zal bestellen en voor koolkragen zal zorgen, terwijl aan don heer J. Hooimeijer gevraagd zal worden we derom de planten van vroege bloemkool, enz. te le veren. De heer P. Schilderman zorgt voor de vrnent- carbolincum en de heer D. de Jong was weer bereid de vruchtboomen te hespuiten. Een van de spuiten zal alleen ter beschikking van den heer De Jong blijven en hij en de heer Schildermnn kregen vrij mandaat de noodig geoordeelde herstellingen aan de spuiten op kosten van de vereeniging te doen ge schieden of onderdeden aan te vullen De heer Romar werd vervolgens hij acclamatie tot secretaris herkozeiK. Bij de rondvraag werd op een desbetreffende vraag geantwoord, dat er wel pogingen waren aange wend om weder een tuinbouwcursus te houden, maar dat er te weinig animo voor was en nadat den. penningmeester verlof was verleend wat vroeger in het jaar de contributie te innen, daar verder in den tijd de drukke werkzaamheden dit bezwaarlijk maakten, volgde sluiting. 8 NT MA ABTEN Toen Donderdagmorgen de heer P. Nottelman uit Petton per motorrijwiel vanaf de Schoger markt huiswaarts keerde, raakte hij aan den Valkkooger- dijk de macht over het stuur kwijt, met gevolg, dat hij kwam te vallen. Dit was van zooii ernstigen aard, dat hij m be- wusteloozen toestand bij den' h* er 11. de Jong werd binnengedragen en'hij aldaar vanaf 1 uur tot 4/.- uur in bewusteloozen toestand is blijven liggen en vandaar op last van den dokter niet naar huis kon worden vervoerd. SCHOORL Na gehouden inschrijving werd de verzorging en uitvoering van de Reclamegids-1936 voer de V.V.V. „Noord-Kennemerland" alhier, omgedragen aan de Drukkerij N.V. v.h. Trapmsn en Co. te Schagen, zijnde de laagste inschrijf ster. H A R E N K A R 8 P E T. DIRKSHORN. Algemeene vergadering van de begrafenisvereeni- ?ing „De laatste eer", gehouden op Donderdag 10 anuari 1936, des avonds 7.30 uur, in hot lokaal van den heer P. Pijper. Aanwezig waren 18 leden. De voorzitter, de heer C. de Vries opent met een welkom de vergadering. Zegt voorts dat hem dc op komst niet meevalt, doch wij zijn eigenlijk niet meer gewoon. Hij hoopt voorts dat de besprekingen in het belang van de vereeniging moge zijn en verzoekt hierna den secretaris de notulen voor te lezen van de vorige algemeene vergadering, die onder dank zegging en zonder aanmerking worden goedgekeurd. Mede gedeeld wordt dat de kleeding der dragers door het Bestuur is nagezien en nog in de beste orde bevonden. Volgt jaarverslag door den penningmeester, hier uit stippen wij aan dat de vereeniging 11 keer bij begrafenissen heeft dienst gedaan en wel negenmaal hij leden en 2 maal hij niet leden. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1930 542 en was met 29 leden teruggel oopen. Daarna volgt een verslag van de rekening 1935 door den penningmeester. Het saldo vorig jaar was f 200.81 y2. Winst van niet-leden f 12.45, contributie f 704..35. Inicggeld f 10, rente f 6.72, gebruik van het kleed f 1. Totaal "ontvangsten f 935.33*4. Uitgaven: begrafeniskosten van leden f 402.30, bo deloon f 36.53, salaris penningmeester f 50.—, rente boerenleenbank f 27. Aflossing f 100. Dan nog eenige kleine posten, n.1. kleedingbewaardor, contributie bond, verzekering en diversen f 76.82, totaal uitgaven f 692.85, saldo over 1935 is f 242.4S1/». De heeren Manneveld cn v. d. Molen, die de reke ning hadden nagezien, verklaarden alles in orde te hebben bevonden. Voorzitter dankt de commissie voor hun moeite en den penningm. voor zijn beheer. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1936 werden aangewezen de heeren P. Manneveld en P. do Kraker, en als plaatsvervahger do heer J. van der Molen. De contributie, die ieder jaar wordt vastgesteld, werd wederom bepaald op f 3.50 per jaar, waarover in gedeelten zal worden beschikt. Bij de nu volgende verkiezing van 3 leden van het bestuur, n.1. de heeren C. de Vries, A. van Dijk en T. Visser werden op verzoek der leden hij acclamatie herbenoemd cn verklaarden die benoeming weder om aan te nemen. Tot afgevaardigde naar de bondsvergadering was gekozen C. de Vries, In do bestuursvergadering was een voorstel aan genomen om personen, die in functie zijn van een vereeniging deze niet benoembaar zijn als lid van 't bondsbestuur. De vergadering ging hiermee accoord. Dan stelde het bestuur voor om do huskosten ,dic gemaakt worden bij groote afstanden, die voorheen om de helft werden betaald, nu geheel ten laste van de vereeniging te brengen. Dat voorts liet lijkkleed mag worden verhuurd A f 1 per keer en dan nog stelt het bestuur voor om den leeftijd der dragers vast te stellen op 65 jaar. Al deze voorstellen werden door de aanwezigen, als te zijn in het belang van de vereeniging, aange nomen. Na de rondvraag, die geen bijzonders had opge leverd, sluit voorzitter onder dankzegging voor de prettige wijze van vergaderen, de vergadering.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11