PU ROL Uit Bergen. Op elke wonc/ BERGER SPORTVEREENIGING. Het programma voor morgen. Voor morgen Is het volgende programma voor de B.S.V.-elftalleü vastgesteld: B.S.V. 1—Q.S.V. 3, 2 uur Ursem 1—B.S.V. 2, 1.30 uur. Vertrek per auto om half 1 van de Breelaan (Sta'Jon). A'cm. Victrix c—B.S.V. a, 11.30 uur. Vertrek per fiets om kwart voor elf van de Bree- lam (Station). Hoe zullen de nitslagen zijn? Wij staan deze week wel voor een zeer lastige taak om de uitslagen te voorspellen van de morgen door B.S.V. te spelen wedstrijden. Want voor alle drie elftallen is die uitslag even onzeker. Ze kun nen winnen; ze kunnen verliezen, maar ze kunnen ook gelijk spelen. B.S.V. 1 ontvangt op haar terrein aan den Ker- kedijk het derde elftal van O.S.V. In Oostzaan werd op 6 October van het vorige jaar met 22 gelijk gespeeld, nadat B.S.V. tot 10 minuten voor het einde met 2—0 had voorgestaan. Een bewijs derhalve, dat de Oostzaners geen wedstrijd gewon nen geven, vóórdat 't eindsignaal geklonken heeft. O.S.V. is een ploeg met een middelmatige verde diging maar met een doortastende voorhoede, welke profiteert van iedere geboden kans. Wanneer B.S.V. speelt voor wat ze waard is, ge ven we haar een klein kansje op de beide punten, maar dan moet er ook Inderdaad gesjouwd worden! Laat aanvoerder de Moor den strijd beginnen met een ietwat téruggetrokken verdediging en als ge volg daarvan met den spil als „stopner". Dirk de Jong krijgt Zondag een zware taak te vervullen; laat hij er vooral aan denken, dat z'n spel blijft binnen de grenzen der welvoegelij kheid, dan kan hij zijn club morgen ongetwijfeld van groot nut zijn. Maar ook de kanthalfs krijgen het lang niet gemakkelijk, omdat O.S.V. beschikt over een paar uiterst snelle en handige vleugelspelers. Coevert zal morgen niet van de partij zijn, zijn kniebles sure, opgeloopen in den wedstrijd tegen W.F.C. is neg niet afdoende genezen. B.S.V. heeft wel pech met haar spelers. De nieuweling Jac. de Groot, die van Berdos overging naar B.S.V., neemt Coevert's plaats in en vergissen we ons niet, dan zal de Groot wel voldoen. Er moet nu maar worden afgewacht of de nieuweling Coevert naar behooren kan ver vangen. In de achterhoede en ook ln de voorhoede heb ben we vertrouwen genoeg. Komaan, laat B.S.V. tconen, dat ze nog een se- rieuse kans wenscht te behouden op de eerste plaats. Maar dan moet er morgen absoluut worden gewonnen. Het tweede elftal gaat op bezoek bij Ursem 1. Thuis spelend won B.S.V. 2 op het nippertje met 3—2. Een grooten indruk maakte Ursem niet. Het was meer een elftal van sjouwers dan van goed spelende voetballers. De B.S.V.-reserves moeten duchtig oppassen morgen. Verliezen ze, dan gaat het er raar uitzien en komen ze angstig dicht bij de laatste plaats. Laten we hopen, dat ten Herkei zoodanig zijn jongens weet te inspireeren, dat ze beide puntjes mee terug nemen naar Bergen. De voorhoede moet het doen, want voor achterhoede en middenlinie zijn we niet bang. Komaan boys, de tanden op elkaar en dan vechten! Tenslotte, de a-adspiran.ten, die een bezoek gaan brengen aan Alcmaria Victrix c. Het Was de aller eerste wedstrijd van het seizoen tusschen B.S.V. a en Alcm. Victrix c, die door de jongens uit Bergen verloren werd met 21» Maar. dat had niet ge hoefd! Tot ver in de tweede helft stond B.S.V. met 1—0 voor. toen het gelijk werd, zakte het B.S.V.- elftal ineen en liet zich op .het alleronverwachts kloppen. Jongens, er moet morgen worden gewon nen hoor en het kan best. Dlck Oosterling is als de verloren zoon weer in het elftal teruggekeerd en neemt z'n oude plaats als linksbuiten weer in, Hans Busselman kan daardoor naar rechts verhul zen en vormt met Plet Wijers den rechtervleugel. Frans Mays vervangt Dlck Zwakman op de links- achterplaats. Afgewacht moet worden, of dit in derdaad een verbetering is. We wenschen den jongens veel succes! De opstelling der elftallen. Eerste Elftal: J. de Moor (doel); P. Beeld man en D. Min (achter); Jac. de Groot, D. de Jong en B. van Diepen (midden); M. Kroon, A. v. d. Berg, H. Fillet. j. Tuin en A. Rampen (voor). Reserve: N. Klinkhamer. Tweede Elftal: A. van Diepen (doel); M. de Beurs en J. Luddlng (achter)R. Koning, A. ten Herkei en A. v. d. Berg Jr. (midden: H. Plomp. J. Halff, S. de Haan, E. Tuin en J. Vogelezang (voor). Reserve: F. Flurschutz. Adspiranten A: K. Colnot (doel)G. Kui pers en F. Mays (achter);; J. Kramer, J. v. d. Plas en R. Maasen (midden); H. Busselman, P. Wijers, J. Eriks, N. v. d. Berg en D. Oosterling (voor). Re serve: C. Jansen. waarschuwd. Diep in haar hart was ze er evenwel van overtuigd, dat hij haar nimmer aan de recherche zou overleveren. Nee, dat zou niet gebeuren. Wat kan ze echter doen; hoe moest ze uit Engeland komen? Terwijl hij pakje na.pakje in het vuur smeet, riep Hugo opgewonden uit: „We hebben al heel wat gedaan nadat de waar schuwing kwam. Natuurlijk zal de chef het cijfer schrift verbranden, maar je kent de nummers uit jo hoofd, nietwaar?" Notasha trilde over haar heele lichaam van angst. „Oh, ja! We zullen in de gevangenis terecht komen, Hugo." „Lieveling, wees toch niet hang. Ik ben hij je, en de mogelijkheid hpstaat dat we nog kunnen ont snappen." Bij de laatste woorden sloeg hij zijn ar men beschermend om haar heen. Eensklaps kwam er een sluwe uitdrukking in de oogen der jonge vrouw Ze zou zich in veiligheid kunnen brengen totdat de storm voorbij was getrok ken. want ze wilde zich in de bibliotheek van den Hertog verbergen. Ze had den sleutel daarvan nog in haar bezit. Ze mocht nu geen oogenblik langer aarzelen, maar van haar kans gebruik maken. Ze kon ontkomen door een geheim paneel van een pakknmer van het kantoor, dat uitkwam op een trap, die naar een smalle zijstraat, leidde. „Tk kan mezelf misschien nog redden, maar jou niet. chéri." Deze woorden werden op tcoderen, fluisterenden toon gesproken, terwijl ze I-Tugo's haar kustp. Omdat ze zelf in die momenten ontzettend leed. was het een zeker wellustig genot voor haar hom ook pijn te doen. De jonge man liet haar los, daar hij haar in geen Jarenlang slechte spijsvertering Nu voelt hij zich 10 jaar jonger. „Sinds einde 1918 tot twee jaar geleden, heb ik ge leden aan een slechte spijsvertering. Ik heb alles geprobeerd waar ik maar van hoorde en toch leed ik steeds aan indigestie, pijnen in den rug en een ge voel van opgeblazenheid. Toen heb ik Kruschen Salts geprobeerd en nu zou ik er niet meer bulten willen. Ik vaar al 42 jaar en ik ben gewend aan het ruwste voedsel. Kruschen heeft mijn leven tot een plezier gemaakt. Ik kan U de verzekering geven, dat ik mij nu 10 jaar jonger voel en veel frisscher. Voor die paar guldens per jaar, die Kruschen kost, zou ik het niet willen missen." J» F. B. te C. De oorzaak van Uw indigestie ls, dat Uw inwen dige organen hun werk niet naar behooren verrich ten. Uw voedsel, in plaats van verteerd en door het lichaam opgenomen te worden, wordt in Uw maag en darmen opgehoopt en veroorzaakt daardoor schadelijke stoffen. Deze giftstoffen zijn niet alleen aanleiding tot lastige indigestie, maar zij ondermij nen Uw gezondheid, infecteeren Uw gewrichten met rheumatiek en jicht en maken den weg vrij voor een menigte andere ziekteverschijnselen. Kruschen Salts heeft een onmiddellijke aansporende werking op de inwendige organen, waardoor alle schadelijke stof fen geregeld en volkomen uit het lichaam verwijderd worden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle Rpothekers en erkende drogisten k f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezond heid voor 1 cent per dag. Let op. dat op het. étiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. W I E R I N O E N Collecte bij huwelijken. Het busje voor de armen in de trouwzaal bleek te bevatten f34.94 over het jaar 1935. Dit bedrag is onder de diaconieën en armbesturen der diverse kerkelijke gemeenten alhier, ten bate van de 'armen dier gemeenten, verdeeld. Wonlngbouwstatistiek 1935. Het aantal verleende bouwvergunningen in deze gemeente bedroeg 36. 1 vergunning betrof den bouw van 34 woningen te Wioringerwerf; te Wieringen werden gebouwd 15 nieuwe huizen, 4 dubbele woonhuizen, 1 woon-win- kelhuis smederij, 1 woon-winkelhuis bakkerij, 1 wonhuis met landbouwschuren, 1 café, 2 garages, 1 smederij, 1 schuur, 1 benplaats, l^rfai. Verbouwd werden 2 woonhuizen- en 4 winkel huizen. Landbouwrerslaa 1935. De volgende cijfers ontleenen wij aan het land- bouwverslag 1935 dezer gemeente. De oppervlakte dezer gemeente, zijnde (niet medegerekend het ge deelte Wieringermeer) ruim 2500 H.A, blijkt te be staan voor 661 H.A. uit bouwland en voor 1590 H.A. uit grasland. Voorts 36.50 H.A. tuingrond, 7 H.A. loofhout, 12.80 H.A. riet en biezenland, 27 H.A. we gen en voorts uit schorren, aanwassen en slikken, kwelder, strandmoeras, enz. Beteeld werd 465 H.A. met granen, 67 H.A. peul vruchten, 7 H.A. karwijzaad, 85 H.A. knolgewassen en 37 H.A. groenvoergewassen. Dt opbrengst van het hooiland, le snede was 5000 Kg. per H.A. Van klaver por H.A. 7500 Kg. De opbrengst per H.A. van aardappelen was 350 Hl., van tarwe 48 Hl., van rogge 28 Hl., zomer- gërst 45 Hl., van'haver 75 Hi gemiddeld. Burgerlijk* Stand (19 Lm, 19 Jan. 1936). Geboren: Trijntje, d. v. R. v. Kalsbeek en T. v. d. Plas; Harm, z. v F. Pomp en A. Bont; Zwaantje, d. v. G. Pathuis en W. Oost. Ondertrouwd, Gehuwd Overleden: Geene, Nederlandsche Blindenbond. Donderdagavond 5-1-, half acht, had alhier in Ci nema de Haan een jubileum-propaganda-avond plaats van den Ned. Blindenbond. Een groot aantal personen was aanwezig, toen de heer Ds. Meihuizen, als lid van het comité van voorbereiding, zijn openingswoord uitsprak. Spr. hoopt dat deze avond er zal toe bijdragen, onze blinde medemenschen te beschouwen niet als minderwaardigen, maar als onze waardlgen. Vanavond toch, zegt spr., kunnen we hun willen en kunnen zien. Nadat het plaatselijk orkest zich eerst had laten hooren, declameerde voor ons de heer Joh. v. d. Berg, Bondspronaeandlst, de volgende verzen van Adema van Scheltema ,n.l. „Ode aan de jeugd", „De Sterren", „Moed" en „De Tijd". Een dankbaar applaus volgde hetgeen zeker ver diend was. Dan wordt ons getoond een mooie kleurenfilm van Amerika's Westkust en de film: „Geleidehonden". Deze laatste vooral was zeer inte resse nt. De heer v. d. Berg spreekt ons dan over „Wat wij willen", het doel van den Blindenbond. Waar de heer v. d. Berg deze propagandarede reeds elders eerder heeft uitgesproken, namen we haar al voor eenlgen tijd terug in ons blad op. De heer v. d. Berg wekt de aanwezigen op, do- geval in den weg wilde staan. Het leek alsof eens klaps de levensvlam volkomen in hem gedoofd werd. Ze had hem dus niet lief, want ze dacht enkel en alleen aan haar eigen veiligheid en liet hem achter. Dat wist hij tenminste nu heel zeker! Dwaas, zich ooit verbeeld té hebben dat ze iets om hem gaf. Groote dwaas! Met een smeekend, wanhopig gebaar strekte hij zijn armen naar haar uit lerwijl ze haar hoed opzet te cn mantel aantrok. Haastig liep ze op een groote reclameplaat van de Alpen toe, welke in den lin kerkant. van het vertrek hing, schoof die terzijde, drukte op een veer, waarna een der breede paneelen vaneen ging, en het volgende oogenblik was ze verdwenen. „Hoe kun je zoo wreed zijn", had hij geklaagd, toen ze op het punt stond weg te gaan, doch nu was hij niet meer in staat, een woord uil te brengen. Het kon hem niet schelen wat er gebeurde, de recherche mocht hem en ztjn gehaten chef gevangen nemen; hij voelde er niets voor meerdere documenten te ver branden. Het leven had geenerlei waarde meer voor hem. Onbewegelijk stond hij voor het venster, de armen over de borst gekruist. Op dat oogenblik kwam Hunya binnen. Hij trilde van woede. „Jullie idioten hebben alles verknoeid", brulde hij. „Tk dacht het wel dat die wolvin ons op een gegeven moment zou verraden. Haast je, groote dwaas", Hugo bleef echter onbewegelijk staan. Van bul ten drong het geluid van stemmen tot hem door daarna voetstappen op de trappen - „Blijf jij maar op je Engelsehe vrienden wachten", siste Hunya. „ik zal me wel zien te redden." HIJ verfrommelde de cijferformule in een bal en wierp 1 dien in de richting van den haard. Daarna koos hij nateur of donatrice van den bond te worden. De contributie bedraagt slechts f2 per jaar, waar voor men dan nog elke maand de Blindenbode ontvangt. Na de pauze zet de heer v. d. Berg zijn propa gandistische rede voort. Aan het einde worden door hem dankwoorden gesproken aan allen die hebben medegewerkt tot totstandkoming van dezen avond. Namens alle aanwezigen sprak Ds. Meihuizen woorden van dank tot den heer 'v. d. Berg. non gw om) Algemeene Jaarvergadering van het Onderling Veefonds van Hoogwoud, Aartswoud en Opmeer, gehouden in cafe Breed, op Woensdag 15 Januari. Voorzitter, de heer L. Glas, opent, met allen welkom te heeten en is tevreden over de opkomst. Sprker memoreert de slechte uitkomsten over het afgeloopen jaar. Hoewel hij geen lichtpunt voor eenige verbetering kan aanwijzen, hoopt hij dat dit nieuwe jaar toch eenige verbetering zal geven. Over den gang van zaken met het Veefonds kun nen we tevreden zijn, de verliezen waren niet groot, dus de omslag niet hoog. Hopende op aan gename besprekingen verzoekt hij den secretaris, den heer Schilder, de notulen voor te lezen, welke met dank aan den samensteller worden goedge keurd. Namens de commissie tot nazien der rekening 1935 brengt de heer K. Rood Az. verslag uit en dankt den administrateur voor zijn accuraat be heer. De ontvangsten- bedroegen: afd. Koelen: ontvangsten f 2482.38, uitgaven f 2157.66, saldo f324.72. Afd. Hokkelingen: ontvangsten f212.54, uitgaven f 196.49, saldo f 16.05. De aftredende keurmeesters, de heeren C. Klaver Cz. en G. Glas werden met op een na algemeene stemmen herkozen. Ook de directeur, de heer L. Glas en de secretaris, de heer C. Schilder, werden herbenoemd. Allen nemen hunne benoeming aan. Aan de orde is nu bespreking: Bepaling vergoe ding afgekeurd vee. Voorzitter zegt, dat reeds geruimen tijd plannen worden beproken tot verandering van de wijze van uitkeering en de bepaling van de waarde der af gekeurde dieren. Te Oostwoud werkt het veefonds met deze regeling tot aller tevredenheid. De uitkee ring voor een afgekeurde koe of hokkeling, zal dan voortaan zonder meer 80 van de waarde bedragen. Voor het bepalen van de waarde moeten 2 taxateurs worden benoemd. De voorzitter heeft aan de hand van de gegevens der verliezen over het afgeloopen jaar, deze nieuwe regeling bezien en komt tot de conclusie, dat de uitkeeringen billijker zouden zijn geschied. Met onze oude regeling kan het soms voorkomen, dat veehouders een nog iets hooger uitkeering ontvan gen, dan het beest waard is. De vergadering gevoelt wel voor deze nieuwe regeling, waarom wordt besloten, dit alvast voor 1 jaar in te voeren, vanaf heden te beginnen. Het benoemen van taxateurs en de verdere re geling wordt aan het Bestuur overgelaten. In de commlsie voor het nazien der rekening 1936 worden de volgende heeren benoemd: C. Slag ter, K. Groen, C. Groot en J. G. Spaander, welke zich allen beschikbaar stellen. Nadat bij de rondvraag nog eenige gezellige besprekingen van lntiemen aard worden gehouden, sluit voorzitter de vergadering, allen hartelijk dank zeggend voor de aangename toon en hopende dat het gewichtige besluit tot verandering van uit keering, zoowel ln het belang van den boer als van het Veefonds moge zijn. In de na afloon gehouden Bestuursvergadering werden voor den tijd van 1 Jaar de heeren K. Groot Pz. eri G. Glas "tot taxateurs benoemd. AARTS WOUD. De omslag van de drie polders alhier was voor 1935 als volgt: Kolk van Du.ssen f8.50. Braakpol- der f9.50 en Weelpolder f12, alles per H.A, Wegens bedanken van den heer K. Vel" werd als voorzitter van den Weelnolder gekozen de heer F. de Beurs en in diens tfants als Bestuurslid de heer K. Hemke, beiden alhier. I A V (7 F, N D II K Voor de betrekking van boekhouder aan de Licht- bedrijven voor Laneendijk en St. Pancras hebben zich ruim 80 sollicitanten aangemeld. Het salaris bedraagt f1800— f2200. De heer F. van Duin, op wachtgeld gesteld onder wijzer aan de o. 1. school te Broek, ia tot tijdelijk onderwijzer te Wieringen aangesteld. Men deelt ons mee, dat. nu geen toeslag meer ge geven wordt, op het loon de tuinbouwarbeiders door da Overheid, verschillende tuinders reeds tot loons verlaging zijn overgegaan. Dit is begrijpelijk, als men weet. hoe slecht, de uitkomsten van het tuin bouwbedrijf weer zijn. ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouwvereeniging De Toekomst bestaat de volgende week 25 jaar. De heeren S. de Boer en C. de Boer Cz., resp. voorzitter en secretaris, herdon ken dan mede hun 2o-jarig jubileum als bestuurs lid. denzelfden weg dien Natasha kort tevoren had ge nomen. Wellicht had zijn hand te veel getrild om precies te kunnen mikken: in leder geval ketste de prop terug en kwam op de haardplaat terecht. De deuf werd open gegooid en eenige agenten aan wier hoofd Hammond en John stonden, verschenen in het ver trek. De drie andere misdadigers, welke ze in het ge bouw hadden aangetroffen waren reeds zwaar ge boeid. Het leek het werk van een oogenblik Hugo te pakken te krijgen. Er was een minachtende glim lach om zijn lippen verschenen en hij dacht er niet over zich te verzetten. En terwijl John om zich heen keek teneinde een anderen uitgang te zoeken, ontdekte Dick het balle tje papier voor den haard. Tn zijn haast om te ont komen had Hunya het panpel niet geheel dicht ge trokken. zoodat het voor John-een kleine moeite was dit te verwijderen. Voordat Dick het merkte was hij reeds in de duisternis verdwenen. Even later stond John in een in donker gehuld vertrek. Door een lichtstraal welke door een blind viel, onderscheidde hij evenwel een gedaante welke vanachter een groote brandkast te voorschijn kwam. De man trachtte de deur te bereiken, doch John was hem vóór, en toen ontstond er een gevecht op leven en dood. Tntusschen had Anthea zich zoodra ze gekleed was naar de zitkamer begeven om met Courtenay te spreken, en daar werd ze van alles op de hoogte gebracht. Haar eerste gevoelens waren onbeschrijflijke woede en razernij Het was meer dan schandelijk haar op een dergelijke manier bedrogen te hebben Geleidelijk werd ze echter kalmer en drong het tot OUDKARSPEL. Operetteclub Caecilla. Naar wij vernemen, zal spoedig een tweetal uit voeringen door de Operetteclub „Caecilia", dirigent de heer H. J. Zaal, worden gegeven met de be kende show-operette „Polenbloed". De voorberei dingen voor deze operette zijn reeds in vollen gang en het ziet er wel naar uit dat een schitterende uitvoering zal worden gegeven. ST. PANCRAS. De loontoeslagregeling is hier volgens een mede- deeling van den Burgemeester, tot nader order stopgezet Z IJ PE SCHAGERBRUG. Woensdag j.1. hield de afd. Zijpe van den Ned. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrou wen «en bijeenkomst in de zaal van den heer Kuiper te Schagerbrug. Ongeveer 60 dames waren aanwezig. Na opening der vice-voorz. mevr. M. v. LoenenKlaus, las de secr. de notulen voor, die werden goedgekeurd. Hierna begon Mej. Wynia, leerares der Landbouwhuishoudschool te Schagen, haar uiteenzetting over Rationalisatie, of m.a.w. „goed doordacht huishouden". Wij denken wel in den geest van alle dames te kunnen zeggen, dat hier volop van ls genoten. Op prettige manier wist Mej. Wynia ons het een en ander duidelijk te ma ken. Na afloop hiervan werd nog het een en an der door de Voorzitster medegedeeld, o.a. dat er op 6 Febr. te St.Maartensbrug een demonstratie ge houden zal worden door de Everlastingfabriek. Ook zal, bij genoegzame deelname der leden, een. reis per H.A.B.O. georganiseerd worden naar de Dameskroniek te Amsterdam. Verder, dat de aan gekochte boeken in omloop zijn. Voor de Hand- werkverzameling hadden weer enkele dames iets medegebracht. Voorz. sloot hierna, met hartelijken dank aan Mej. Wynia, voor het leerzame genot dat zij ons dien avond bezorgd had. Burgerlijke Stand van 10 t.m. 16 Jan. 1936. Geboren: Albertus Johannes Nicolaas, z. v. Alber- tus Groot en van Elisabeth Cornelia Schilder. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Karei Langendoen, oud 33 jr., stuur man, te Amsterdam, en Dieuwertje Duijn, oud 32 jr., alhier. Overleden; Gerrit Marees, oud 90 jr., Jacob Koster, oud 70 jr., weduwnaar van Ariaantje Hopman. NIEUWE N I E DO R P Afscheid O. Strijbis. Dinsdag j.1. heeft Ootje zijn postbestelling in dez« gemeente voor het laatst verricht en in den avond van dien dag zijn leege posttasch ten kan tore gedeponeerd. Zijn taak was na 32 dienstjaren beëindigd en zonder beroering zal het zeker niet zijn gegaan. Maar bij zijn thuiskomst zaten familie en vrienden bijeen, waarbij zich later nog voegden de Burge meester en Secretaris, alsmede het postpersoneel. Bij monde van den heer Sprakelaar werd hem van deze laatste een vuloen aangeboden, terwijl daarna de heer C. Dekker hem met enkele ge paste woorden een couvert met inhoud aanbood, waaraan vele burgers hadden bijgedragen. De Burgemeester wees er nader op, dat Strijbis door zijn wijze van ontreden: vlug, goed en correct, aller achting had verworven. Dat hij ls geweest een zeer betrouwbaar post man, wat on een dorp van beteekenis is, omdat juist daar de .post-menschen nog al veel geheimen kennen. Het deed spr. verder genoegen, dat hier in dezen tijd nog zooveel waardeering voor een goed ambtenaar wordt gevoeld (dit getuige het couvert); er verder on wijzende, hoe slecht in de oorlogsjaren de bezoldiging is geweest en .dat het alleen aan de wiize van aannakken van Strijbis is te danken geweest, dat het zijn gezin nergens aan heeft ontbroken. De Burgemeester verklaarde ten slotte zeer ze ker de tolk te wezen van Niedoms burgerij, wan- nee bij Striibis denk bracht voor zijn wijze van werken, hem daarbij met zijn gezin alle goeds voor de toekomst toewenschende. WARMENHUIZEN Zondag as. geeft onze Muzlekvereeniging „Ta- venu" haar jaarlijksch concert met medewerking van de Tooneelclub V.O.P. De entree is vrij, dus wordt gehoopt1 op een flinke belangstelling, vooral van ouderen. Des avonds half 8 optreden van de Tooneelclub „V.O.P." met het stuk „Najaarsstor men" (Robbedoes getrouwd). Afgaande op het suc ces, dat onze tooneelclub vorig jaar behaalde met „Robbedoes', van dezelfde schrijvers, verwachten we ook nu weer een mooie avond. haar door, dat John per slot van rekening onder de gegeven omstandigheden eigenlijk niet anders had kunnen handelen. En, aangenomen dat ze Courtenay had liefgehad, dan was er toch geenerlei kwaad gebeurd. Het tragische van de heele geschiedenis was even wel het feit, dat er iets in John's karakter was, dat Courtenay nimmer bezeten had en ze wist dan ook dat ze John met hart en ziel liefhad. Het kwam haar voor alsof ze in haar droomen eigenlijk altijd van hem gehouden moest hebben, en de werkelijke Courtenay als een denkbeeldig iemand beschouwd kon worden. Er voer een rilling door haar leden, en ze zat on bewegelijk voor zich uit te staren, toen Courtenay had uitgesproken Een gevoel van angst en ver schrikking was over haar gekomen. Wellicht was het omdat in die oogenblikken John's leven op het spel stond, want indien Dick Hammond en de agenten hem niet onmiddellijk door het paneel waren geyolgd had Hunya zonder twijfel gedurende de worsteling een mes door zijn .hart gestoken. Dick slaagde er echter in zijn opgeheven hand bijtijds te grijpen, waarna de agenten hem onmiddellijk konden boeien. De man had zich niettemin tot het laatst als een krankzinnige verzet. De dramatische inval had dus niet veel tijd ge- eischt. Intusschen was Natasha veilig en wel ontko men en had een taxi genomen, welke ze bij de laan die achter het huis van den Hertog omliep liet stil houden. Uiterst behoedzaam stak ze den sleutel in het slot en ging door den smallen corridor welke op de bibliotheek uitkwam. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14