1.1. SCHMALZ Modebladen. Raad Wiaringerwaard. Boelhuis Huisraad au inboedel-goederen chetl^tiJcIehe/Ll Hoornsche Crediet- 8 Effectenbank N.V. BaianS'Opruiming Boekhandel v.h. TRAPMAN 6 Co. BUISMAN8 GS HOORN ALKMAAR SCHAGEN Brand- en Inbraakvrije Kluis. Verricht voorts alle Bankzaken van alle Winterjassen, Costumes, Winter* mantels en Japonnen Feestgebouw „De Harmonie" Meisje, Zaterdagmiddag 3 uur vergaderde de Raad voltal lig, onder leiding van Burgemeester Kaan, die deze eerste vergadering in dit jaar opende met don wensch, dat het de leden met hun gezin in dit jaar goed moge gaan. Wat betreft de algemeene toestand wil spreker maar niet dieper op ingaan. Wanneer we vooraan staande rcgeerlngspersonen hooren, is er nog niet veel kans op veel perspectief. Laat ons hopen, dat die menschen het een beetje duister inzien en dat wij als gemeento in ieder geval onze zelfstandigheid mogen behouden. Do door den secretaris, den heer Los voorgelezen notulen werden ovenals die van een gehouden spoed vergadering, gehouden op 13 Dec. j.1. onveranderd vastgesteld. Voorzitter deelde allereerst mede dat van Prov. Staten de goedkeuring is ontvangen op het Raads besluit, waarbij de combinatie ontvanger-secretaris door één en dezelfden persoon mag worden waargo- nomen. In verband hiermede werden "alsnog in handen van den Voorzitter de vcreischte eeden door den heer Los afgelegd. Nu de heer Los definitief is aangesteld wil Voorzitter liem nogmaals geluk wenschen. Mededeelingen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Blaau boer in de vorige vergadering, om de straatlantaarns bij lichte maan niet te laten branden, hebben B. en W. een onderzoek ingesteld naar het verschil in kos ten. Het zou een besparing geven van ongeveer f 13 per jaar, zoodat B. en W. voorstellen op den ouden .voet voort te gaan. De heer Blaauboer kon zich niet voorstellen dat het verschil zoo weinig was. Het voorstel van B. en ,W. werd aangenomen. Een poos geleden is door het P.E.N. een nieuw ta rief aangeboden, waarbij het vastrecht werd aange boden voor f 100, wat thans f 150 is. Ook de stroom- prijs zou lager worden. Ook werd voorgesteld om het onderhoud van de straatverlichting aan hot P.E.N. over te dragen. De kosten zouden bedragen f 6.50 voor bovengronds en f 9 voor ondergronds. Dit zou voor de gemeente veel duurder uitkomen, zoodat 't Dag. bestuur voorstelde, hierop niet in to gaan. Aldus besloten. Dat in het huis van ouden van dagen in de twee W.C.'s waterclosets zijn aangebracht. De kosten heb ben bedragen ongeveer 65 a 70 gulden. De heer J. P. Groot is benoemd als brandmeester in de plaats van den heer Daan Kaan. De heer Schellinger is door B. en W. benoemd als ambtenaar ter secretaris. De heer Los heeft als zoodanig gevraagd en gekregen eervol ontslag. Bij het Burgerlijk Armbestuur is ontslag gevraagd door het echtpaar van Eeten als vader en moeder in het huis van ouden van dagen. Deze benoeming is aan het Burgerlijk Armbestuur, in overleg met 't Dag. Bestuur der gemeente. Verdere besprekingen straks in comité. Een nieuw werlcobject is gevonden, n.I. slootwerk langs den Kruisweg, vanaf den heer M. Blaauboer tot tot aan de tramlijn, waaraan door den Polder 50 pet. wordt bijgedragen. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht ontvangen dat niet mocht worden afgeweken van de geldende bepaling, wat betreft de niet toekenning van de' gulden kolentoeslag aan hen die uit de kasuitkec- ring ontvangen. Na deze mededeelingen een lange lijst van Ingekomen stukken. Van de vereeniging tot ÏJsbestrijding een verzoek om finuntieelen steun om eventueel het vaarwater open te houden. Voor kennisgeving aangenomen. Van het Prov. Bestuur de goedkeuring op het Raadsbesluit van 30 Aug. j.1., wat betreft de heffing .van 75 opcenten gcmeentefondsbelasting 1936—1937. Als voren. Van den Vleeschkeuringsdienst Barsingerhorn de notulen der laatst gehouden vergadering. Als voren. Van den Minister van Sociale Zaken, betreffende godekeuring Kerstgave. Voorzitter deelde mede, de ze reeds is uitgekeerd. Van het Prov. bestuur de goedkeuring tot wijziging der keurloonen. Voor kennisgeving aangenomen. Van den heer J. P. Groot dat hij de benoeming als gemeenteopzichter aanneemt. Als voren. Van den heer G. Kromkamp een verzoek om ont heffing schoolgeld betalen. Afwijzend beschikt. Van het Prov. bestuur goedkeuring suppletoire be grooting 1936. Voor kennisgeving aangenomen. Van het Prov. bestuur is een schrijven ingekomen, waarbij niet wordt goedgekeurd het Raadsbesluit, waarbij besloten word de gemeente van de 8e in de 7e klasse te plaatsen voor de personeele belasting. Dit na ingewonnen advies bij den Inspecteur te Den Helder. In overweging werd gegeven, genoemd be sluit in te trekken, waartoe met algemeene stemmen werd besloten. Onze gemeente blijft dus in de 8e klasse. Voorzitter lichtte nog toe dat het voor de ge meente niet zoo'n slag is. Het zou toch een derving beteekenen van f 1S10. \an het Prov. bestuur de goedkeuring inzake com binatie secretaris-ontvanger. Door liet Prov. Bestuur werd goedgekeurd de sup pletoire begrootin^ 1936 (Raadsbesluit 23 Nov. 1935). Van de Inspectie werkverschaffing een circulaire over de regeling loonbijslag voor den Landbouw. In verband dat deze zaak nogal urgent is, wordt de circulaire in zijn geheel voorgelezen. In principe is de circulaire juist, doch waar uit de praktijk nog niet is aangedrongen en bij toepassing 50 pet. voor' rekening van de gemeento zou komen, hebben B. en W. besloten ook dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Wanneer blijkt, datv oor 1 Mei andere gezichts punten zich voordoen, kunnen we altijd nog weer in overweging nemen. Na eenlge discussie gaat de Raad met B. en W. mede om het voor kennisge- vig aan te nemen. B. Van Gebr. Sleutel is bericht ontvangen dat zij de huur van het Sportterrein niet wenschen voort te zetten. Wel willen zij desverlangd het terrein daar achter gelegen wel huren. Voorzitter lichtte toe dat het een keurig geheel is en ook goed onderhouden moet worden. Het zal dus wel geld moeten kosten. In comité hierover nader. Hiermede waren we genaderd tot punt 5 n.1. een voorstel tot wijziging Reglement van orde van de Raadsvergaderingen, benevens eenige wijzigin gen in de instructie voor den secretaris, den ont vanger, den ambtenaar ter secretarie, den gemeento opzichter en den bode. Een en ander door B. en W. voorgestelde instructies hebben allemaal voor de Raadsleden ter inzage gelegen en werden aldus vastgesteld. Een suppl. begrooting 1935, alsmede diverse af en overschrijvingen werden na toelichting door den secretaris, vastgesteld. Vervolgens vaststelling jaarwedde ambtenaar ter secretarie. Voorstel van B. en W. is aanvang f450 per Jaar met 5 eenjaarlijksche verhoogingen van f 50 en f 100 voor diploma. Voorzitter lichtte toe, dat hierover ook het oordeel is gevraagd van den bond van gemeente-ambtenaren het Noorden. Ook zij kunnen hiermee wel accoord gaan, hoewel het salaris wel wat weinig werd gevonden. Men zou echter de 1' 100 voor diploma willen verhoogen tot f200. De heer Van der Kolk vond het salaris heel laag en zou willen voorstellen een aanvangssalaris van 600 gld. niet 2 jaarlijkesche verhoogingen van van f 50 en f 200 voor diploma. De heer Rol kan wat betreft een aanvangssalaris van f 600 met van der Kolk meegaan, doch vindt f 200 voor diploma in vergelijkingtot het salaris te hoog. Wethouder Koster deelde het gevoelen van de belde vorige sprekers niet. Schellinger was volon tair en heeft hier eenige kunde opgedaan. Zelf standig kan hij nog niet werken. B. en W. kunnen met het eindsalaris accoord gaan, zoodra hij zelf standig kan werken. Wij moeten de zaak splitsen, n.1. practisch werk op de secretarie en tevens stu die voor het andere werk. De heer P. Visser beschouwde het ook heeleanaal als een leerschool. De heer Rol noemt dan nog een middelweg, n.L aanvang f 550 met drie eenj. verhoogingen van f 50. Na nog eenige discussie werd allereerst het .voorstel van der Kolk in stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren vand er Kolk, Goosens en Rol. Het voorstel van den heer Rol werd met dezelfde stemmen tegen eveneens verworpen, waarna het voorstel van B. en W. met 4 stemmen tegen drie werd aangenomen, Vervolgens werd een voorstel van B. en W. om een gratificatie van f 40 te verleenen, aan den amb tenaar ter secretarie als waardeering voor extra gedaan werk, in November en Dec. 1935, met alge meene stemmen aangenomen. Eveneens werd goedgevonden om aan den heer C. Rezelman als secr.-penningmeester van het Burg. Armbestuur een gratificatie toe te kennen van f 50. De heer van der Kolk zou deze f 50 bij zijn sa laris willen voegen. Voorzitter lichte toe, dat die niet gaat, omdat het salaris door het B. A. wordt betaald en de graificatie door de gemeente. Het Dag. Bestuur wil de scheiding behouden tusschen het Armbestuur en de gemeente. Dan krijgen we eenige verkiezingen, 't.w. voor een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens pe riodieke aftreding van den heer J. Schenk Kz. De ze wordt met 6 tegen 1 stem herkozen. Als lid van de Com. van toezicht op hét Lager Onderwijs, vac. Daan Kaan, werd no. 1 van de aan beveling, de heer Jb. Mosk, gekozen. Verkiezing comra. van toezicht op de Arbeidsbe- vmiddeling, vac. de heer C. Haringhuizen, werd als no. 1 door B. en W. aangewezen Burgemeester Kaan. Verder werden herkozen de heeren P. Keu ris. A. Niese, N. Boerman en A. Sleutel. Het laatste punt van de agenda is een voorstel toth et benoemen van een Regentes voor het Te- huls voor Ouden van Dagen en in verband daar mede wijziging in het reglement van het B. A. Toegelicht werd dat het in veel opzichten gewenscht is dat een vrouw toezicht en leiding heeft in het huis. Zij kan overleg plegen omtrent kleeding, voeding, enz. Zij zal evenwel geen medezegging schap hebben In de zaken vhn het B. A De Raad kon eenstemmig met het voorstel ac coord gaan. Het reglement werd eenlgszins gewij zigd, waarna tot stemming werd overgegaan. B. en W. hadden een aanbeveling opgemaakt met als no. 1 Mevr. Koster—Kaan; no. 2 Mevr» Samplonlus Wardenaar. Eerstgenoemde werd met 5 stemmen gekozen. Bij de rondvraag werd door den heer Rol ge vraagd naar de mogelijkheid om aan den Molenweg nog een lantaarn te plaatsen. Er is een open vak, waar 't zeer donker kan zijn. Voorz" zelde dat het in B. en W. besproken kan worden. De heer Visser wil in verband hiermee opmerken, dat een lantaarn bij de pijpen veel en veel noodl- ger is. Ook de heer Blaauboer meende, dat er wel andere plaatsen zijn waar het noodiger is. Zal door het Dag. Bestuur onder de oogen worden ge zien. Met een woord van dank aan de pers voor haar aanwezigheid, wordt de openbare vergadering gesloten, waarna comite-vergadering. Het maakt Uw koffie zo veel lekkerder en U spaart er tevens mee. Maar ook taarten, puddingen, borst plaat, jus, enz. enz. worden heerlijk met Buisman's G.S. Vraagt de fabriek daarvoor het gratis receptenboekje. Daarin vindt U alles wat U wel kunt bereiden met de echte N.V. v/h R. BUISMAN ZWARTSLUIS N.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen G. R. KETSER Co. Binnenhaven 84 DEN HELDER Tel. 106. Vrijblijvende noteering af magazijn: Laplatamais f 5.10 Maismeel 5.40 Haver (geplet f 7.60) 7.30 Chevaliergerst, geschoond 5.60 Varkensmeel A. f 6.60 B. 6.00 De prijzen der andere artikelen blijven onveranderd en verwijzen wij naar onze advertentie van 13 januari j.1. 'ANNA PAÜLOWNA Propaganda-avond Ned. Blindenbond. Een mooie, ontroerende propaganda-avond hield de Nederlandsche Blindenbond Vrijdagavond in de zaal van den heer Slikker, een avond, die velen zeker in bet hart heeft gegrepen en doen gevoelen, dat het mooie werk van dezen bond aller steun behoeft en verdient. Ontroerend was de film: „Wat wij willen", waarin een overzicht werd gegoven van hetgeen in de vijf bestaande inrichtingen wordt gedaan om aan de blin den, die vaak rijk gezegend zijn met gaven van geest en verstand, een zoodanige opleiding te geven, dat zij als volwaardigen hun plaats kunnen innemen in het volle leven, als pianostemmer, rijwielhersteller, telefonist, masseur, beiaardier, organist (in ons land alleen zijn 42 blinde kerkorganisten). Met welk een toewijding, zoo liet deze film zien, leeren de blinde 'ikinderen lezen, schrijvon, enz., en later een voor hen geëigend handwerk, hoe stelselmatig wordt de tast zin ontwikkeld, totdat de blinde tenslotte met 10 engen, (z'n vingertoppen) ziet. Pakkend ook was de film opgenomen in de school tot africhting van ge leidehonden, de trouwe vrienden, die zoo'n grooten steun voor den blinde kunnen zijn. Doch 't meest ontroerde wel de wijze waarop de beer Joh. v. d. Berg, zelf vanaf zijn 17de jaar blind zijn propaganda voerde voor den bond. Geen specula tie op 't medelijden van z'n hoorders was het, maar met een onbegrijpelijke levensblijheid en vol wel te begrijpen trots op hetgeen zijn bond doet voor den blinde, wekte hij op dien bond te steunen. Daan Pool en Tommy Bouman, die geheel be- i langeloos hun medewerking verleende en bij de be geleiding terzijde gestaan werden door mevr. Baken van der Waal, deden een greep uit hun uitgebreid repertoire en hielpen op hun wijze mede aan het wel- I slagen van dezen avond. Zij, en het comité van voor bereiding, mevr. Vorstman-Cramer von Baumgarten, I burgemeester Lovink, ds. Vorstman, pastoor' Van der Eem en don heer C. Koijzer, ovenals de zaalhoijder en zij die vooraf entréebiljetten hadden verkocht, werden aan het einde van den avond door den heer Van den Berg bedankt, terwijl ds. Vorstman, die ook den avond geopend had, om twaalf uur het slotwoord sprak, waarin hij opmerkte eigenlijk liever niet van sluiting te willen spreken, omdat warm gehouden moest worden wat gehoord en gezien was. De heer G. 't Hart, hoofd van school I, die als zoodanig is benoemd te Hilversum, heeft tegen 1 Maart ontslag aangevraagd en zal dus op dien datum onze gemeente gaan verlaten. Alhier is een chr. damclub opgericht, aan van- I kelijk met 16 loden, die Donderdagsavonds hun club avond houden in het gebouw naast de Ger. kerk. Kantoren te: Dal 8. Oudegracht 297. Torenplein, hoek Heerenboschstraat Vertegenwoordiger te Nieuwe Niedorp de Heer J. B. WILKEtf. Zitdag te: Medemblik. Broek op Langendijk Koopt en verkoopt Effecten voor geldbelegging. Neemt Effecten ln bewaring. Verhuurt Loketten in hare Geeft gratis adviezen voor Geldbelegging. Incasseert op Binnen, en Buitenland. Opent Rekening Gourant. Gireert voor hare 'cliënten naar alle plaatsen van beteekenis. Verzilvert Coupons. Bezorgt Hypotheken. Verstrekt Credieten voor Landbouw, Nijverheid en Handel. Neemt gelden déposito met rentevergoeding naar gelang van tijd. Alléén nog Ook voor kinderen. Wij verkoopen uitsluitend k contant SCHAGEN IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: NELLIE, Dochter van H. LEI JEN. E. LEREN-Schoon. Barsingerhorn, 19 Jan. 1936. Heden werden wij door Gods goed-s heid verblijd met de geboorte van een Dochter Alie Fokje. H. v. d. PRUIK. A. v. d. PRUIK—Elzinga, Schagen, 20 jan. 1936. Voor de vele mondelinge en schrif-t telijke bewijzen yan innige deelne-t ming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder en Grootmoeder TRIJNJTE KONING, zeg ik, ook namens mijn kinderen hartelijk dank. In 't bijzonder onzen dank aan den Weledelzeergeleerden Heer Dr. J. I. Werner en Zuster Bunders voor de spoedige en liefderijke behandeling aan de overledene bewezen, zoomede aan den Weleerwaarden Heer Ds. Eikema te Schagen voor de woorden van troost tot ons gesproken. Voorts geldt onze dank den Heer en Mevrouw Waiboer en Mej. G, jonker uit Alkmaar die de overledene zoovele jaren hebben gekend als een hulpvaardige en werkzame vrouw en bij wie de overledene als een vrien delijk en goed mensch in herinnering zal blijven. Tenslotte danken wij voor de laatste eer die aan de-overledene werd be wezen, door aanwezigheid op haar laatste rustplaats, zoomede H.H. Dra gers voor de bewezen diensten. J. ZWAAQ en Kinderen, Barsingerhorn, Hoogebieren, januari 1936. SPOED. Wegens ziekte te huur: bev. mooie tooneelzaal en een aparte billard-gelagzaal met overname van zaak en inventaris. Zaterdags en Zondags dansen. Clubgebouw van diverse vereenl- gingen. Zeer goede broodwinning. Overtuiging toegestaan door den eigenaar E. DRAL, Zuideinde 4, Oost- ;zaan. Wieringerwaard Notaris 3. KOOMEN le WIerln. gerwaard, zal op Woensdag 22 Januari a s. aanvangende te 1 uur (precies) ten verzoeke en ten huize van mevr. Wed. O. DE KIEVIET—Kaan, in het openbaar verkoopen: Te bezichtigen Dinsdag 21 Ja* nuari a.8. van 2 tot 4. Gevraagd te Bergen: P.G., voor dag en nacht, bij dame alleen. Br. lett M, Boekh. Romeny. Te huur gevraagd: l</2 oi 2 H.A. Koolland, of per wagon. Teeltvergunning voor 1 H.A. beschikbaar. Brieven letter B, Adv.-Bureau P. MIENES, Oudkarspel, Wij hebben tteeda (root# voor raad van de nieuwste Ook voor Kinderkleeding. Pa tronen kunt U ook bij ons bestol len.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2