K.N.V.B. Sportberichten uit Den Helder. Uit Bergen. Succes Hollandia. 2==0 GOEDEN DAG VOOR B.V.V. AFGEKEURDE WEDSTRIJDEN. Overzicht van 19 Januari. AFDEELING L H.B.S. won met 4—1 van hokkosluiler H.D.V.s or, behoudt daarmede haar theoretische kans, cvr—aï, Haarlem, dat zich met 5—1 de meerdere toonde ov-r Iv.F.C. Do rest werd afgekeurd. Sparta Haarlem V.S.V. H.B.S. AFDEELING IL Na zwaren strijd zegevierde Blauw Wit met 1—0 over D.W.S. D.H.C. verraste Stormvogels ln IJmuiden met 3—2. Blauw Wit 11 8 2 1 23— 7 IS D.F.C. 10 6 3 1 10-11 15 Feijenoord 10 2 2 29—11 14 AFDEELING IIL S.C.H. verweerde zich best tegen Heracles, maar kon niet verhinderen dat de gasten met een 2—1 ze ge vertrokken. 10 6 3 1 29-19 15 13 6 3 4 34—20 15 11 0 2 3 22—20 14 12 6 9 4 28-24 14 Go Ahead Heracles Enschedé 11 12 11 2 0 347 20 0 3 2814 18 1 2 33-15 17 AFDEELING IV. Prachtig werk leverde B.V.V., door haar zware concurrent M.V.V. inet 3—2 te kloppen. Zeer gunstig was voor do Bosschenaren dat Juliana inet 2—1 van N.A.C, won. B.V.V. M.V.V. N.A.C. 13 7 13 0 12 4 5 1 28-20 19 4 3 31—23 10 6 2 22-15 14 AFDEELING V. Slechts HoogozandFriesland ging door. Daar Hoo- gezand mot 42 won is de positie van Sneek weer moeilijker gewordon. Be Quick Vccndam Velocitas 11 10 1 0 48— 9 21 12 9 1 2 38—20 19 12 G 3 3 31—17 15 12 5 6 1 26—21 16 12 4 7 1 24—10 15 11 5 4 2 25-17 14 11 4 4 3 24-20 12 12 4 4 4 23-28 12 11 3 5 3 3134 11 10 4 2 4 21—20 10 11 3 3 5 20-25 9 12 3 3 6 29—31 9 12 1 4 7 14-24 C 2B. RN.V.B.'ers IN NOORD-HOLLAND. 2A Alcmaria hoeft, blijkens de ooggetuigen, eervol van E.D.O. verloren ^01). Meer mocht men van de thuisclub redelijkerwijs ook niet verlangen. D.O.S, gooide zich verder omhoog, door haar plaatsgenoote U.V.V. met 2—1 t.o kloppen, wat ona niet onverwacht voorkomt. De stand is: E.D.O. Vriendenschaar D.O.S. Zeeburgia U.V.V. A.F.C. 't Gooi Bloemendaul Alcmaria Kinheim West-Frisia deed alles om haar terrein bespeel baar te maken. Ze kreeg loon naar werken. Ze speelde met 1—1 legen Volox gelijk, hetgeen een pracht prestatie is. Velox 11 8 3 0 39-22 19 West-Frlsia 10 0 2 2 22—16 14 O.S.V. 12 6 2 4 28—27 14 3A. Het was een besten Zondag voor H.R.C. Zelf be haalde zo de haar toebedachte zege op Beverwijk, zelfs met verrassend gróote cijfers (5—2) en haar concurrente Hollatldia struikelde in Hlppolytushoef tegen Succes. Hoe dat gebeurde leze men elders in dit blad. Bovendien speelde Iloltler, zooals we voorspeld hadden tegen h'.V.V. gelijk (2—2). Het zou tenslotte hééletnaal een feest geweest zijn voor H.R.C. als Volewijckers nu nog even van Purmersteijn verlo ren had en Zaandijk ln het zand had gebeten tegen de Alkm. Boys. Maar zoover kwam het niet: te Pur- merend en te Zaandijk werden de terreinen afge keurd. De stand is nu; H.R.C. llollandia Itelder Zaandijk K.V.V. Beverwijk Alkm. Boys Volewijckers Purmersteijn Succes 4A. D.T.S—B.K.C. werd afgekeurd. Alkmaar won in Andtjk met 3—0 en is in span nende afwachting van de ontmoeting tegen Texel a.s. Zondag. Sparta stond met de rust tegen Strandvogels met 3—0 achter. Toen kwam de kentering bij do Scha- genaars en ze wisten den stand op 3—3 te brengen. De stand luidt: Texel Alkmaar B.K.C N. Niedorp Strandvogels Sparta Andijk D.T.S. 11 7 2 2 28-14 16 12 7 1 4 22—17 15 11 5 3 3 24—21 13 10 5 2 3 17-11 12 12 3 5 4 2025 11 13 4 2 7 22—28 10 12 4 1 7 18-27 9 8 4 0 4 25-15 8 9 4 0 5 21—20 8 12 4 0 8 14—20 8 10 9 1 0 25-7 19 10 7 3 0 30-9 17 10 5 0 5 18-16 10 10 3 2 5 18-23 8 9 2 2 0 18-21 C 10 2 2 6 18-31 6 8 1 3 4 7—16 5 9 1 3 5 19-30 5 Helder liet een veer. H.R.C. l en 2 wint. Helder—K.V.V. (2-2). Evenals den eersten keer, slaagden de withemden er wederom niet. in den zege te behalen over de Krommenieörs. Gaf do uitPlag in do oerste Instantie do verhouding vrijwel good weer, dezen koer was hot resultaat bepaald geflatteerd voor do bezoekers, niet tegenstaande zij een (9—2) voorsprong gehad hebben. Op een klein oogenhlik na, toen do gasten Oen licht overwicht uitoefenden, voorde do thuisclub steeds den boventoon. Doch hoo aardig het voldspel ook was, in de buurt van het vijandelijke doel gekomen, werd er even aardig geknoeid. Dit was een kolfje naar de hand van do hechte K.V.V.-verdediglng. waarin keeper Siem de Boer weer uitblonk. De uit blinker aan de Helder-zljdft was Frans Kiessewelter. N«" h'rn diende Burger genoemd te worden, alhoe wel hij i !i blunder maakte, die den witjakken een doelpunt kostte. De overige spelers waren niet op dreef. In de eerste speclhelft wist Helder, behoudens een tiental minuten dat*de gasten den boventoon voer den, een overwicht uit to oefenen. Nochtans kwam het K.V.V.-doel niet in ernstig gevaar. De bezoekers ondernamen uitvallen, die een veel gevaarlijker ka rakter droegen. Uit een dezer belandde de bal bij den links-buiten. Diens voorzet werd door Spigt royaal gemist en de toeloopcnde midvoor schoot in (0—1). Do thuisclub wilde nu de zaak forcceren, doch niets lukte. Integendeel, bij een uitval der Krommenieërs miste Burger en het was (0—2) Hciraa werd het K.V.V. doel belegerd, maar met kunst- en vliegwerk wist K.V.V. erger te voorkomen, totdat bij een H.- aanvanl Bijl accuraat voorzette. De kopbal vna B. de Boer passeerde den K.-kccper, doch een back stompte den bal het veld in. Penalty. Kiessewelter plaatste zich achter den hal. Deze werd recht op den Iv.-kceper aangeschoten. De tcrugsfuitende bal zette Frans echter keurig in (12). Rust. Na de hervatting kreeg men hetzelfde spelbeold te aanschouwen. Heldor vermocht niet te doelpunten. Eerst 5 minuten voor tijd scoorde ICiesscwetter met een schitterenden kopbal den gelijkmaker. Overige uitslagen: H.R.C. 2W.F.C. 2, 4—1; H.R.C. 3-W.F.C. 3, 0—3; Hollandia 2Helder 2, 44. Verrassend resultaat, maar niet voor hen, die het tot stand zagen komen. (Van onzen Sportredacteur). De van ervaring en inzicht getuigende uitspraak van den man die zei dat de heer des huizes net zooveel te vertellen heeft als de vrouw van haar heerschappij afstaat, is zonder tegenspraak over te hevelen naar de voetballerij. Succes althans maakte bewust gebruik van dezen gulden regel door van stond af aan hard aan te pakken en Hollandia kans noch tijd te laten zich in te stellen op het uitdeelen van de lakens. Zoo doende ging den wedstrijd vrijwel gelijk op, waar bij Succes iets gevaarlijker was op den aanval, wat zich ln de vrij regelmatige 2—0 zege weerspiegelt. Zij die aanwezig waren, hebben niets sensationeels meegemaakt in het spelverloop. Integendeel: Suc ces' overwinning is nimmer bedreigd geworden. De omstandigheden, waaronder gespeeld werd, waren zoo onaangenaam als men zich die maar denken kon. Het véld was slecht en het weder niet minder. Vast stond dus wel dat men zich geen il lusies behoefde te maken over mooi spel. Spanning mocht men echter wel verwachten, gezien het be lang voor belde ploegen, bij dezen strijd betrokken. Op dit stuk is men niet geheel teleurgesteld. Wel in zooverre, dat er niet in bonte afwisseling door belden gescoord ls. Er was nu alleen spanning om trent de cijfers waarmee de thuisclub zou winnen. Tenslotte belef het 20 wat de verhouding goed weergeeft. We merkten al op, dat Succes hard aangepakt heeft en zoodoende een eventueele overvleugeling van Hollandia, tot Zondag de leidster harer afdee- ling, heeft voorkomen. Maar we moeten hierbij neerschrijven, dat we het betwijfelen of Hollandia hiertoe ln staat was te achten, ook al had S. de touwtjes wat laten vieren. De Hoorners mogen dan al door wat fijner spel en iets beter plaatsen dan de thuisclub hun hoo- gere plaats op de lijst hebben verraden .datgene wat ze er mede bereikten was toch zeer gering, omdat het ten eenen male elke doortastendheid miste. De voorhoede was weliswaar niet onbeweeg lijk of traag vooral rechts niet maar wat 2ij „klaarmaakte" tegen Nan Koorn en Arie Schotting was tenslotte weing. Van der Zei heet hier dè man, maar hij bracht er ook weinig van terecht. Succes daarentegen speelde een ongetwijfeld grovere en iets minder verzorgde partij voetbal, dan haar tegenstanders. Maar de gezindheid waar uit de daden de thuisclub voortsproten, was van meer karaats dan die van Hoorn. Wieringen wist wat haar te doen stond: „vech ten voor de laatste kans, anders is het afgeloopen". Aan overtuigingsmateriaal ontbrak het ons niet. De bezieling der Succes mannen spraku it elke trap en gaandeweg kweekte men ziph een zelfvertrouwen dat steeds gunstiger af ging steken tegen de stem ming der Hoorners die zich gemakkelijk liet pellen uit de vertwijfelde gebaren en het aanzwellende gemopper tegen het slechte veld en het dito weer. Men vergat hierbij een voornaam ding: ook Suc ces lag met de terreinmoeilijkheden overhoop, doch deze trok zich daar niets vanaan. Ziedaar het ver schil. De wedstrijd. Even neemt Hollandia den bal mee ter verkenning van de vijandelijke veste. Dan werkt Succes zich los en weet door groot enthousiasme tot een ge lijke verdeeling van aanvallen te komen. Voort gaand blijft het karakter van den strijd ongeveer gelijk, met tijdelijke verschuivingen ten gunste van Succes. Een algemeene aanval van Succe vindt op een maal plaats. Rotgans zal er doorsnellen doch komt te vallen. O.i. per ongeluk, maar de scheidsrechter geeft aan Succes een penalty. Koorn neemt deze zuiver en keihard, zoodat de keeper het leder wel raakt, maar niet stopt (10). Succes speelt, gesteund door haar voorsprong in den 15en minuut verkregen, energiek verder Na 22 minuten heeft Rotgans pech als hij uit een pass van Schmitt zonder bedenken tegen den on derkant van den deklat schiet. Hierbij springt, de bal echter via de grond uit het doel. Sommigen be weerden zelfs dat deze bal gezeten heeft, hetgeen niet onmogelijk is. Verder vermelden onze aanteekeningen niets. Geen van beide partijen kreeg het klaar het doel op ernstige wijze ln gevaar te brengen. Wel moes ten de verdedigingen keer op keer ingrijpen maar ze deden het zonder al te veel moeite. In de tweede helft is Succes bepaald in de meerder heid geweest. Een gunstige prikkel voor verder vol houden en de genadostoot aan het. toch al wankele zelfvertrouwen der bezoekers, was de tweede Wierin- ger goal na 7 minuten spelen. Succes was bezig om voor een aanval de juiste maas in de Hoornschc ver dediging te zoeken, toen Ideme oordeelde, dat een onverwacht schot van 20 meter misschien wel beter1 was. Dus loste hij plotseling een keiharde pil, die keeper Kos gansch van zijn stuk bracht en doel trof omdat Kos zich verkeerd instelde om den bal to koe ren (20). De vreugde in het Wieringer kamp laat zich ra den. Rustig speelde Succes verder: de zege was binnen. Hollandia begon zich toon eigenaardig te godragen. In plaats van energiek naar herstel to streven en do resteerenden tijd uit te buiten, word hot spol slor diger en vonden tal van incidenten plaats, dio den wedstrijd vertroebelden. Onvriendelijke botsingen, na- Tappen en zoo word schering en inslag. Wel verre ?r van Succes geheel vrij te pleiten van meedoen aan leze minder sportieve taforoelcn, dtirvon wc toch te beweren, dat Hollandia de grootste schuld had. Hot was een van de wijzen waarop Hoorn de veiligheids klep der teleurstelling opende. Anderzijds strekten de Hollandia-spelcrs zich bij elke botsing languit op moeder aarde uit als om de ruwheid en gemeenheid der Succes-spelers te demonstreeren. Hoe overdreven dit was maakten we op uit een optelstaatje van dc door do volstrekt onpartijdige scheidsrechter gegeven vrije schoppen. Daarbij kreeg Succes er geen enkele meer tegen zich dan Hollandia. Hierbij verliezen we echter niet uit het oog dal enkele H. spelers leelijk te vallen kwamen. De mid voor Van der Zei moest zich 10 minuten voor tijd zelfs laten vervangen, zoo had hij zich bezeerd aan dc knie. De opstellingen der elftallen waren als volgt: Hollandia: Kos; Horsman en Groot; Veenboer, Ha ring en De Rooij; Blaswcilcr, Freeze, Van der Zei, Harlingen en Polleman De linksback is 'n invaller, Succes: Posthumus; Schottuig en Koorn; Montulet, H. Lont en J. Lont; Ivuijper, Schmitt, Rotgans, Ideffia en C. Lorrt. Zooals men weet, ls Rijkers voor twee wedstrijden geschorst. Van de Hoornsche ploeg, die als geheel tegenviel, vooral om haar houding tegenover de omstandigheden waaronder zij had te spelen, noemen we Horsman, Kos. Van der Zei, en de wel aardig er achter heen zittende rechtervleugel, waarbij Freeze bewees het nog niet verleerd te zijn. Bij Succes blonken Posthumus en Koorn uit. De overigen sloten zich bij deze twee aan door de offer vaardigheid waarmee ze hun bescheiden krachten voor het geheel beschikbaar stelden. Invaller Rotgans vervulde zijn taak nog wel niet feilloos, maar hij viel niet uit den toon, hetgeen al te prijzen is. Schoort I—Held. Boys 1, 3—4». Schoorl aAlcm, Boys c, 30. Is Schoorl uit zijn winterslaap ontwaakt? Zooals uit bovenstaande uitslagen blijkt is het Schoorl eindelijk eens mogen gelukken weer eens met een paar overwinningen uit den strijd te ko men. Als de scheidsrechter laat beginnen, zien we S. al dadelijk goed aanpakken. De voorhoede blijkt er zin aan te hebben. Al spoedig weet de uitstekend spelende rechtsbuiten Beeldman door te breken, een prachtschot volgt, doch de bal kan nog juist met uiterste moeite door den H.-keeper corner worden gewerkt. Weer gaat S. op het H.-doel af. Korver zet eens flink door en ziet z'n werk be loond met een onhoudbaar doelpunt, 10 voor Schoorl, dit geeft moed. Nog een twee minuten la ter krijgt Beeldman den bal weer vrij, hij stormt er mee op het doel aan en ditmaal krijgt de H.-kee per geen schijn van kans. De ru$t gaat in met 2 0 voor Schoorl, hoewel een prachts chot van Jo Klop, hetwelk juist tegen de doelpaal kwam, beter lot had verdiend. Na de rust is het weer Schoorl die het beste van het spel in handen, heeft.. Hel- dersche Boys is al buitengewoon slecht op dreef Er zit heel weinig verband in hun ploeg. Ze weten voorloopig ecther stand te houden. Eenmaal wordt door hun voorhoede een gevaarlijke schuiver gelost, doch Geurts weet al vallende schitterend te red den. Dit was vrijwel het eenige moeilijke werk wat onze keeper heeft gehad. Bij een Schoorl-aan- val geeft Koel een schuiver op het doel, welke de H.-keeper verkeerd beoordeelt en de standl s daar mee 3—0. Er volger nog eenige aanvallen van Schoorl, waaronder een prachtschot van K. Klop, welke met moeite kon worden gestopt en hiermede ish et einde aangebroken. Heldersche Boys vielen danig tegen B.ij Schoorl hebben de voorhoede en halflinle keurig gespeeld. Het backsel was ook nu nogz wakjes. Geurts kreeg geen moeilijk werk. Zou met deze overwinning de winterslaap beëndigd zijn? JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondagmiddag ontving J.V.C. I bezoek van Atlas I. Het weer was niet heel gunstig, want een zware mist hing over het terrein, Zoodat de. scheidsrechter eerst meende niet te spelen. Toch werd begonnen en voor de rust waes Atlas in do meerderheid en wist eenmaal te doelpunten. Stand met rust l—O. Na de rust begon J.V.C. or beter op te zitten en eindelijk had de rechtsbuiten succes, toen hij met een mooi schot dc partijen op gelijken voet wist te brengen. Even later was het weer dezelfde speler, die den \tlas-kceper het. nakijken gaf en hij wist zelfs de hattrick te verrichten, zoodat het einde kwam met 3-4 voor J.V.C. PETTEN. Petten—H.R.C. 3. 2—0. Deze wedstrijd vond plaats op een glibberig ter- terrein en onder een mist, die 't volgen van het spel buitengewoon bemoeilijkte. Bij Petten was Boontjes verhinderd, voor wien Ties- sen inviel, die zich op zijn oude plaats weer behoor lijk van zijn taak kweet. H.R.C. verscheen met na genoeg hetzelfde elftal als in Don Helder. Van den aanvang af domineerde P„ legio aanvallen op 't R. doel vonden plaats, doch de afwerking liet veelal te wenschen over. Goede scoringskansen bleven vaak onbenut, terwijl bij enkele goede schoten de -keeper zijn betrouwbaarheid toonde. Nadat, reeds een groot, gedeelte van de eerste helft verstreken was, slaagde de Waard er eindelijk in P. de leiding te geven. Na de pauze wogen de partijen meer tegen elkaar op, doch ook aan de schotvaardigheid van de R. menschen ontbrak wel het een en ander. Niettemin hield het R.'s spel voor P. de waarschu wing in, zich tot het uiterste to geven, temeer daar A. Eriks inmiddels vervangen was geworden door Glas. Dit hebben de P. spelers ten volle besoft en hun inspanning werd beloond met een doelpunt van de Waard, die hiermee feitelijk er was slechts kort meer te spelen— P. veilig stelde. Het einde bracht P. alzoo een welverdiende 2—0 overwinning. DIVERSEN. Voorloopig geschorst. Hangende het onderzoek heeft de N.H.VK M. Mieldijk (Atlas) en A. Rempt (Aartswoud) voorloo pig geschorst. K.N.V.B.-Beker. Op Zondag 2 Februari zullen de nog niet ge speelde wedstrijden van de vierde ronde plaats vinden. Overschrijving. Verleend: P. v. d. Molen van Vrone naar D.T.S. Ingetrokken: J. J. Schuitemaker en H. Hoed van Alkm. Boys naar Alcmaria Victrlx. PROTESTVERGADERING VAN WERKLOOZEN. Een alteenzettlna van hetgeen het comité deed. Een adres aan den minister, In café Hilbrand had Zaterdagavond de tweede protcstvergadering plaats van werkloozen, ter ver krijging van een betere steunregeling, welke zeer druk was bezocht. De voorzitter van het Werkloozcn-comltê, de heer F. Jimmink, opende mot een woord van welkom en verheugde zich over de groote opkomst, welke ech ter naar zijn moening nog grooter had kunnen zijn. De drang toch, welke achter het „comité zit, moet van do werkloozon zelf komen. Dan kan er iets wor den bereikt In het kort releveerde de voorzitter vervolgens de stappen welke het comité al reeds had gedaan in het belang der werkloozen. Dinsdagmiddag volgende op do vorige vergadering had het comité een onderhoud gehad met B. en W. en ook had het comité een petitionnement ge- houden onder de zakcnmenschen, waarop door 100 menschen werd geleekend. Dit petitionnement werd aan B. on W. gezonden. De motie, aangenomen op de vorige bijeenkomst werd ter adhaesiebetuiging aan de organisatie^ ter hand gesteld Aan B. en W. werd verder verzocht als controleer voor de werkverschaffing niet aan te stellen eeny gepensi'onneerde, doch iemand uit de werkverschaf fing zelve. Over het onderhoud met B. en W. deelde de voor zitter mede, dat aan het college was gezegd, dat het toch nooit de bedoeling van den minister kan zijn geweest een dergelijke 'Kerstgave te geven. Voorge steld werd de Kerstgave te stellen op f2.50. Men schen, die deze gave nog niet hadden ontvangen, zouden deze alsnog moeten krijgen; zij die een ge deelte kregen, zouden het hun tekort komende als nog moeten hebben. Er komt een voorstel van B. en W. in den Raad in dezen geest, zeide spr. De burgemeester heeft deze toezegging gedaan, erbij voegende, dat de werk loozen dit niet als een recht moesten beschouwen, doch als een gavo voor dit jaar. B. en W. hebben toegezegd, achter de werkloo zen te zullen staan, als het geldt een betere steun regeling te krijgen. Ter verkrijging van deze betere regeling zal een adres worden gezonden aan den Minister van So ciale Zaken. In dit adres wordt gevraagd Bergen in een hoogere klasse voor de steunregeling te plaatsen. Gevraagd zal worden aan de Middenstandsorga nisaties om een zelfde verzoek tot den minister te richten. Voorts deelde spr. mede, dat door het Comité een verzoek werd gericht tot de vakbonden, om geza menlijk een actie te voeren. Dc organisatie van Vak bonden voelde echter geen behoefte om ons te hel pen. Spr wilde hierover zijn diep leedwezen uitspre ken, temeer nog, omdat de vakbonden niets van zich! lieten hooren, ofschoon ze op een vergadering wa ren uitgenoodigd. Het gaat hier om het belang van den arbeider, onverschillig van welke partij of kleur; dat hadden de vakbonden moeten begrijpen. Van dezen steun toch kunnen wij niet leven; hierdoor vervallen wij tot het pauperisme. En daarom moet er gezamen lijk en eendrachtig worden opgetreden, daarom moet het comité alle werkloozen achter zich hebben, al dus eindigde spr.. (Applaus). Stemmen uit de vergadering. De heer van Alphen zeide, er niet van overtuigd te zijn, dat de wekloozen de volle medewerking van B. en W. hadden en spr. meende, dat er velen waren die er net zoo over dachten. De voorzitter antwoordde, dat men niet wantrou wend tegenover B. en W. moest staan. B. en W. heb ben de volle medewerking toegezegd en die moet dankbaar worden aanvaard. Afgewacht dient nu te worden, hoe ver die medewerking gaat. De heer Beeldman was van oordeel, dat B. en W. nu zullen komen als mosterd na den maaltijd. Im mers: de steunnorm werd alreeds door den Raad be paald. De Voorzitter bleef erbij, dat hij het volle vertrou wen in B. en W. had. Als er iemand denkt, te kort te zijn gekomen, dan kan hij zich wenden of tot de secretarie of tot het comité. Het comité heeft name lijk de toezegging gekregen van B. en W. dat het in zage kon krijgen van de boeken ter secretarie. De heer Groot meende, dat afgewacht moest wor den, of B. en W. het vertrouwen waard waren. De heer van Alphen vroeg, of er niets gedaan kon worden voor menschen, die nu 27 of 28 cents ont vangen, inplaats van 30 cents. De Voorzitter antwoordde, dat als menschen te kort vangen, zij met hunne klachten bij het comité kunnen komen. Tenminste, als die klachten inder daad gegrond zijn. De heer B. Wokke merkte op, dat iemand met een gegronde klacht bij den loco-burgemeester was ge weest. Deze had beloofd de klacht te zullen onderzoe ken, maar ofschoon het al drie weken geleden is, heeft die persoon er niets meer van gehoord. Spr. vond dat niet fatsoenlijk; dat geeft den indruk, dat de klacht niet is onderzocht. De Voorzitter adviseerdo, dat deze persoon nog maals naar den burgemeester moest toegaan. Helpt uat niet, dan kan die man bij het comité komen en zal dit de zaak eens onderzoeken. De heer D. Bergman dankte de pers voor haar me* lewerking en wekte de aanwezigen op, de Raadsver gadering bij tc wonen, waarop de motie van het co- nitó zal worden behandeld. Dan zal de kans grooter ,jn» dat Bergen in een hoogere steunklusse komt. apr.. betreurde de geringe samenwerking van de or ganisaties en drong er op aan, achter het comité te uijven staan, opdat de actie zoo krachtig mogelijk zou zijn. b J De heer Dirkson meende, dat de Regccring beter zorgde voor dieven, moordenaars en brandstichters dan voor de werkloozen. Spr. noomde deze steunre geling een groote schande. Een der aanwezigen vroeg nog, of het waar was, dat bij de nieuwe steunregeling de zelfstandigen uit de werkverschaffing zouden gaan? De Voorzitter kon hierop geen antwoord geven, doch zegde toe, deze kwestie te zullen onderzoeken. Daarna volgde sluiting. ,f«Heto0n«d?rv0ie?nde adres werd aan den Minister van Sociale Zaken gezonden: Ondergeteekenden, F. Jimmink, Voorzitter en D Bergman, Secretaris van „Het Werkloozen Comité" te Bergen (N..) aders St. Adelbertuslaan 11, neemt bij deze eerbiedig de vrijheid, uwe Excellentie het volgende, onder Uw aandacht te brengen. De steunregeling, die Februari a.s. voor de ge meente Bergen in werking treed, en waarvan wij met de Kerstmis een voorproefje hebben gehad, komt ons ten eenenmale geheel onvoldoende voor. Zeven gulden en vijftig cent per week voor gehuwden, en vijf gulden voor kostgangers, is geen bedrag waarvan een gezin, of kostganger kan be staan. Deh uishuur bedraagt in deze gemeente gemiddeld vijf g-ulden per week, terwijl voor kosthuizen, minstens acht gulden perw eek wordt berekend. Het levensonderhoud, hier ter plaatse, ish ooger dan in Alkmaar, wat blijenkt uit bijgaande huishoudstaatjes. Redenen waarom wij ons tot. Uwe Excellentie wenden met een beleefd doch dringend verzoek, de gemeente Bergen in een hoogere steunklasse te willen plaatsen. Zaterdagmorgen is van gemeentewege aanbesteed het lossen en vervoeren van 28000 straatklinkers. In geschreven werd per 1000 stuks als volgt: H. Schou- aen f 2.45, W. Moerbeek f 2.26; P. Bakker f 227; J. Modder f 1.80; P. Min f 2.65; C. Moerbeek f 2.60; M. Wekke f2.59; W. de Vet f2.—. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrij ver, den hjor J. Modder: NEUTRALE KLEUTERSCHOOL. Op Zaterdag 1 Februari a.s., des namiddags om 3 uur, wordt in de Openbare Lagere Schooi aan het Spaansche Pad alhier de door de afd. Bergen van Volksonderwijs gestichte Neutrale Kleuter school, officieel geopend. Belangstellenden zullen ln de gelegenheid worden gesteld de nieuwe kleuterschool te bezichtigen en wel op Zondag 2 Februari d.a.v., des middags van 2-4 uur. Dinsdag en Donderdag a.s. bestaat cr bij den voorzitter, den heer J. Leistra, dr. van Pcltlaan 53, gelegenheid tot «aangifte van leerlingen; aldaar wor den dan ook alle gewenschte inlichtingen ver strekt.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6