laval afgetrsdsn Danfzig te Genève Een rede van Minister Oud „Ce Fiansche Sovjet republiek" Hij weigert de vorming van een nieuw ministerie Uit onze omgeving. Een zonderlinge redevoering J. Sfamperius gestorven Gisterenmiddag: te 16 uur 45 heeft 't Ka binet Laval het besluit genomen af te tre den, nadat al direct bij bet begin der Ka binetszitting de Ministers Herriot, Beltrand, "Bomiet en Pagonon te kennen hadden ge geven, zich in elk geval te zullen terugtrek ken. Reeds gisteravond is President Lebrun begonnen cm een oplossing voor deze ernstige crisis te vin den. Zoowel Laval als Bouisson weigerden een Op dracht tot Kabinetsvorming te aanvaarden en men verwacht dat de President heden aan Iferriot op dracht zal verleenen. Het is zeer Y?Wi9bh5nlük dat oo!:d eze zal weigeren en dan Lebrun zich moe ten wenden tot andere fifr'jren uit de radicale par tij. Men noemt in dit verband de soc. radicale se nator Regnier en otó wel Albert Sarrout. Op welke wije ook een oplossing voor deze crisis wor dt gevoncten, men kan wel met groote zeker heid aannemen, dat de regeering van La belle F.vance sterk naar links zal verschuiven. ,In dit verband is het wel interessant even ken nis te nemen van de woorden door den communis- tischen senator Cachin gesproken op de in Villeu- banne bij Lyon gehouden achtste communistische partijdag. Na te hebben gewezen op de groei van de Fran sche communistische partij, die thans 714.000 man nelijke en vrouwelijke leden telt, zeide Cachin, dat het doel van het toetreden tot het Volksfront (so cialisten, communisten, Red.) slechts was een middel om het fascisme tegen te houden, maar dat het einddoel bleef de stichting van de Fransche Sovjetrepubliek. Hoezeer de Russische vriend medeleeft met de ontwikkeling van het politieke leven in Frankrijk, bleek wel uit een brief van Dimitroff, de tegen woordige secretaris-generaal van de Komintern, aan dè Fransche communisten, waarin hij schrijft: „Het internationale proletariaat", acht de resul taten, die de Fransche communisten tot dusverre in hun strijd tegen fascisme en ractie hebben be reikt, van de grootste beteekenis. Deze resultaten ziin de vruchten van een strijd- actie, die het proletarische eenheidsfront wil ves tigen, de vereeniging van alle vakorganisaties op den grondslag van den klassenstrijd wil verwezen lijken en de arbeidersmassa's in een machtig volks front wil samenbrengen. De Fransche communisten moeten er zich van "bewust zijn', dat het Fransche proletariaat, een krachtige en strijdbare partij ot> zijn gebied noo- dig heeft. Een der dringendste taken der commu nisten is het, de partij-organisatie aan te passen aan den politieken invloed der partij en de duizen den nieuwe a^hfncrprs op te voeden in den geest van Len'n en Stalin." Een zóó sterke verschuiving naar uiterst links als Cachin en de zijnen wel graag zouden zien, zal voorloonig nog wel wat op zich laten wachten, hoewel niet kan worden ontkend, dat de kansen van het Roode Front sterk zijn gestegen. Wie ongetwijfeld verheugd zal zijn over het ver trek van Laval, is Engeland. Men kon in Londen maar geen vat krijgen op deze uiterst beleefde, keurig gesoigneerde Fransch- man. Ja, sterker, hij slaagde erin, van zijn kant een-En- gelsch minister tot ziin pro-Italiaansche standpunt over te halen en met Sir Samuel Hoare een vredes voorstel te doen, dat niet minder was dan een bla mage voor den Volkenbond. Hoewel men zich in Downingstreet ongetwijfeld zal uitputten in allerlei fraaie loftuitingen aan 't adres van den scheidende Laval. is het toch een feit dat Engeland hem het heilige kruis medegeeft. Men vertrouwt dezen man in Engeland niet en o.i. niet ten onrechte. Het. is wel duidelijk gebleken dat Laval indertijd aan Mussolini concessies heeft gedaan, die voor En geland zeer schadelijk konden worden. NIEUWE NIE DO R P MOERBEEK. ALS WE GAAN, DAN GAAN WE TE SAMEN. Een dezer dagen gingen twee reeds bejaarde dames uit de Moerbeek naar huis, toen zij onge veer bij het pengebouwtje op de boek bij de boerderij van den heer Zijp een auto hoorde komen. Voorzichtigheidshalve waarschuwden zij elkaar voor dit naderend onheil en beiden haalden dan ook fiks naar rechts uit, zoover mogelijk op de grasberm, maar helaas weken zij zoo ver uit, dat zij hun evenwicht niet meer konden bewaren en elkander vastgrijpend in de sloot terecht kwa men. Gelukkig kwam op dat moment juist de heer K- van Nieuwe Niedorp per auto voorbij en waren de beide dames met zijn krachtige hulp weer spoedig op het droge en dicht bij huis zijnde konden de drenkelingen thuis verder van de ergste schrik bekomen. De derde Nutsavond in dit seizoen is ten huize van den heer J. van der Molen onder groote be langstelling gehouden. De voorzitter, de heer K. Buis, opende de avond voor een geheel bezette zaal. De heer Vethman leest de notulen, welke onveran derd worden goedgekeurd. Hierna trad op de tooneelvereeniging, die dp aanwezigen volop heeft laten genieten van mooi en vlot spel. waarna voor het voetlicht komt een door den heer Mienes geschreven stukje, gespeeld door den heer Mienes. Marytje, Nell y Pener en Die. W^germ.ker. die voor de wijze van opvoering een welverdiend applaus in ontvangst hadden te nemen. Door de heer en Mevr. Winkel, Betsy Landman en A. More1Dalver werd op waardige wijze voor gedragen „Weest altiid netjes". Vervolgens waren het de dames; A. Klomp—Stolp, HET VRAAGSTUK VAN DE BE ZUINIGING OP 'T ONDERWIJS EN DE HOUDING VAN HET KA BINET. Minister P. J. Oud heeft gisteravond te Apel doorn in een druk bezocht vergadering van den Vrijz. Democratischen Bond gesproken over: Vra gen van dezen tijd. De heer E. W. van Toledo, voorzitter van de af- deeling, leidde den spreker in. Spreker begroette daarbij in het bijzonder de afgevaardigden van de afdeelingen Deventer, Arnhem, Ede en Epe. Minister Oud ving zijn rede aan met deelneming uit te spreken jegens het Engelsche koninklijk huis, ft de Engelsche natie bij het overlijden van Koning Gèorge V. Komende tot het eigenlijke onderwerp zette spr. uiteen, dat nieuwe koopkracht voor ons volk alleen kan ontitaan door verruiming van het internatio nale verkeer. De aanpassingspolitiek der regeering is een constructieve politiek, waarbij echter reke ning wordt gehouden met de werkelijkheid, dat het welvaartspeil is gedaald. Voor de stijging van het welvaartspeil moet men zich aanpassen aan het gedaalde welvaartspeil. Ten aanzien van het Plan van den Arbeid van d S.D.A.P. had de Minister het bezwaar, dat het be drag van 600 millioen uit de markt gehaald moesi worden, wat volgens hem beslist onmogelijk was Het plan is alleen te aanvaarden als vast staat, dat na de drie jaar de betrokken 200.000 werkloozen (welk aantal spr. echter veel te hoog voorkomt), zooals in het plan is becijferd, blijvend werk zouden hebben. Over het verschil van gevoelen in den Vrijz. Dem. Bond ten aanzien van de nationale wapening merkt de minister op, dat deze verschillen rustig onder de oogen gezien kunnen worden, omdat het doel van beide richtingen gelijk blijft. De vraag is, of het wegens de gewijzigde omstan digheden sinds 1924, niet practisch gewenscht is, dat de bond zijn houding in deze eenigszins ver andert. Spr. hield een uitvoerig betoog over de moeilijk heden, die zich in dén laatsten tijd op het gebied van het onderwijs hebben geopenbaard. Hij her haalde in het kort zijn redevoering op de alge- meene vergadering van de V. D. Bond over het on- Engeland, de politieagent van Europa Nóch het overlijden van den Engelschen Koning, nóch de ernstige regeeringscrisis in Frankrijk, kun nen het Volkerenbondswerk te Genève tegenhouden. Met groote ernst zet men zich daar achter de op lossing van de Dantziger kwestie, waarover wij reeds enkele dagen geleden schreven. Genève schijnt vastbesloten te zijn om de grond wet, die door den Volkerenbond indertijd in gewaar borgd, te doen eerbiedigen. Eden wees met klem op liet feit, dat hij genoodzaakt Is aan den goeden wil en den goeden trouw van dp Dantziger Senaat in het naleven van haar verplich tingen te twijfelen, bij welke meening de gedelegeer den van Frankrijk, Spanje.^Denemarken, Polen, Rus land, Turkije en Portugal zich aansloten. Slechts Beek (Polen) verzachtte deze uitspraak nog wat door op te merken, dat alle grondwetsschendin gen niet van gelijke beteekenis waren. Beek is nog met oude banden aan Duitschland verbonden en voelt nog achter zich de schaduw van den grooten Pilsoudski, maar uit heel zijn houding valt een omzwenking te bemerken. Trouwens hij zal wel niet anders kunnen, want de tegenstellingen tusschen Duitschland en Polen worden met den dag grooter. Greisler, de president van de Dantziger Senaat, heeft in antwoord op de rede van Eden en de hou ding der andere landen, wel de moest zonderlinge rede gehouden, ooit in Genève gehoord. Hij gaf de Volkerenbondsraad in overweging om eens een lesje te nemen bij de nationaal-socialistische regeering van Dantzig in vredesstichting en besef van recht en waarheid en waarschuwde tegen besluiten, die niet zouden strooken met die van den Duitschen Senaat, ómdat een dergelijke houding de vrede in ge vaar zou brengen. Men zou in Genève ongetwijfeld over dergelijken onzin de schouders op halen, ware het niet dat ach ter de levensbeschouwing van dezen Greisler mil- lioenen bajonetten stonden. Dat juist maakt de positie van Engeland, dat zoo langzamerhand gepromoveerd is tot politieagent van Europa, zoo buitengewoon moeilijk en gevaarlijk. M. BuisGrin en M. v. d. MolenKuiper, die een zangstukje ten gehoore brachten, getiteld „De drie gratiën", dat met pianobegeleiding van Mej. Gr. Borst heel aardig tot zijn recht kwam. Tot slot vand ezen avond vol afwisseling werd door Mevr. BuisGrin gezongen „Jan Oliebol', waarvan het refrein op enthousiaste wijze door de aanwezigen werd medegezongen. Tot nog meerdere afwisseling gaf de heer Hogestegen accordeonmuziek ten beste. Met een woord van dank voor aller medewerking sloot de voorzitter deze welgeslaagde avond. Wanneer de vierde Nutsavond wordtg ehouden, zal nader worden bekend gemaakt. W I ERINGERM EER Dat was op 't kantje afl Onze plaatselijke expediteur v. W., Dinsdag op reis met een autolading hooi. raakte juist bij het passeeren eener spoorwegovergang bij Sassenheim, tusschen de gesloten afsluitboomen, die gelijktijdig werden neergelaten. Doordat een der afsluitboomen op de cabine terecht kwam en de daarachter volgende hooivracht hier boven afstak, stond de wagen onwrikbaar vast. Het mag een groot geluk heetcn. dat door snel ingrijpen dit ongeluk slechts een lichte beschadiging van het dak der cabine medebracht. Het had erger gevolgen kunnen hebben. Naar de Mobilisatievergadering. Voor de jl. Dinsdagavond te Medemblik gehouden Mobilisatievergadering voor het Plan van den Ar beid, uitgaande van de afd. S.D.A.P. en N.V.C., was ook vanuit de W. Meer groote belangstelling. Een 4-tal autobussen brachten uit onze dorpen pl.m. 70 personen naar deze bijeenkomst. ierwijs vraagstuk en voegde daaraan een en ander toe naar aanleiding van het gebeurde in de Twee de Kamer bij deb ehandeling van par. 12 van het ontwerp tot bezuiniging op de onderwijsuitgaven. De regeering, aldus de minister naar aanleiding van het instellen van een commissie hoopt vurig, dat thans een even gunstig resultaat zal worden verkregen. Aan niets heeft ons volk in de moeilijke tijden, die wij thans doormaken, minder behoefte dan aan een heropening van den schoolstrijd. Men heeft zich hier en daar afgevraagd, welke de ter mijn zal moeten zijn, binnen welken deze com missie haar taak zal moeten verrichten. Uit de mededeeling der regeering, dat zij een onderzoek wenscht op korten termijn, blijkt reeds, dat deze staatscommissie niet bedoeld is als een kapstok, om de zaak aan op te hangen, in ieder geval tot aan het einde der tegenwoordige parlementaire pe riode. Dit zou trouwens ook niet kunnen om een andere reden. Aan de commissie zal tevens worden verzocht de vraag te onderzoeken, wat moet ge schieden in verband met het afloopen van de tij delijke regeling der wet van 4 Augustus 1933 voor de oprichting van nieuwe scholen. Deze tijdelijke regeling loopt af op 1 Januari '37; een eventueele nieuwe regeling zal dus vóór dien datum wet moeten zijn, hetgeen beteekent, dat zij alsdan ook de beide Kamers der Staten-Generaal zal moetenz ijn gepasseerd. Overigens is het dui delijk, dat men den arbeid van een Staatscom missie als deze niet van tevoren aan een bepaalden datum kan binden. De regeering zal zelf de leiding van den arbeid der commisie hebben en daardoor 'r staat zijn te beoordeelen, wanneer zij verplicht 1 ziin harerzijds onnieuw met een zelfstandig voor tel te komen, omdat op het tijdig bereiken van overeenstemming in de commissie niet meer kan worden gerekend. Het staat voor spr. vast, dat de staatkundige betrekkingen aanzienlijk moeilijker zullen worden ais op het terrein van het onderwijs rechter- en linkerznde onverzoenlijk tegenover elkaar zouden komen te tsaan. De minister wees er tenslotte op, dat de verkla ring van 20 December, waarin de regeering haar stndpunt te dezer zake heeft uiteengezet, er tevens van heeft doen blijken, hoezeer zij ervan door drongen is, dat er te dezer zake verband bestaat tusschen hetgeen gebeurt met betrekking tot de openbare en bijzondere school. Daarom wenscht hij voorloonig af te zien van een door de regeering zelf aan de gemeentebesturen opgedrongen concen tratie, terwijl zij vertrouwt, dat Ged. Staten een- ze1 fde gedragslijn zullen willen volgen. Voorts zal zij, naar aanleiding van de bezwaren, tegen de opheffing van openbare scholen ,geduren de de laatste twee en een half jaar ingebracht, de gevallen, waarin die opheffing geschiedde te gen het advies van den Raad van State, nader in onderoek te nemen. Spr. besloot met op te wekken tot versterking van den V.D. bond. KOEGRAS JULIANA.DORP. HolL Mij. van Landbouw, Afdeeling Den Helder. Lezing van dr. Scheij. Woensdagavond werd bovengenoemde bijeenkomst gehouden in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kosscn. Er waren ongeveer een 40-tal dames en heeren aan wezig. De voorzitter, de heer J. J. Schroevers, sprak het openingswoord, waarna het woord was aan den spreker van dezen avond, dr. L. T. C. Scheij, Rijks- zuivelconsulent te Hoorn, die als onderwerp had ge kozen „de Hygiënische winning der melk". En hoe wel dit onderwerp niet nieuw is. maar door de ge dane onderzoekingen en de steeds voortschrijdende wetenschap in den loop der jaren aan waarde wint, was het toch wel de moeite waard om te hooren ver tellen, dat de melk die er oogenschijnlijk zuiver uit ziet, in werkelijkheid toch veel onreinheden kan be vatten en soms gevaarlijke ook. Spr. legde vooral de nadruk op de deugdelijkheid en de zindelijkheid der melk en spoorde een ieder er toe aan om te trach ten de melk zoo zindelijk mogelijk te winnen en de benoodigde gereedschappen eveneens zoo zinde lijk als het maar kan te onderhouden. Na een korte pauze werden door een paar der aan wezigen vragen gesteld, die door den spr. nog nader beantwoord werden. Daarna zeide de voorzitter, dr Scheij dank voor zijn ge-houden betoog en bereid willigheid om hier hedenavond te willen komen, waarna diverse mededeelingen werden gedaan. Van den heer K. Tensen was bericht ingekomen dat hij bedankte als bpstuurslid der afdeeling. Daarna sluiting der vergadering. Bij de Woensdagmiddag door notaris Schreuder gehouden verkooping in hei cafe ,,'l Centrum" van den heer H. Veul, van het huis en erf, thans bewoond door dr. J. A. Swaters. aan de Langevliet, alhier, werd bij de afmijning kooper de heer S. P. van Nu land te Breezand voor de som van f 3600. SCHOORI De oude heer J. Evertsen, die tengevolge van een aanrijding in 't ziekenhuis was opgenomen, is aan de gevolgen overleden. Missieavond. In het Vereenigingsgebouw te Katrijp werd een Missieavond gehouden door een Pater-dominikaan, welke orde (Je missie in West-Indië verzorgt. In een fraaie film werd het werk onder de ne gers getoond en liet men zien hoe mooi het land daar is. De gemengde R.K. zangvereen. en de tooneelver. St. Genesius verleenden hun medewerking. Het ge heel was een mooien propaganda-avond. De Coop. Boerenleenbank te Schoorl vergaderde op 22 dezer in het café van den heer N. Schuijt. De voorzitter van den Raad van Toezicht de heer C. M. Winder opende met een woord van welkom de vergadering. Tot secretaris der vergadering werd de heer F. Schermer benoemd. De notulen werden goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling dat de zittingsuren van den kassier zijn: Vrijdags van 1012 en 2—5 uur en Zaterdags van 10- 12 uur in Alkmaar. De secretaris leest hierna het jaarverslag voor, waaruit blijkt dat de bank, ondanks de slechte tijden, is vooruitgegaan. Het ledental is nu 216. Het aantal spaarboekjes, loopende rekeningen en voorschotten is toegenomen en er kon een winst worden gemaakt van f 886.44. Verder wordt nog gememoreerd dat de heeren A. v. d. Wel en P. Bruin de centrale vergadering hebben bezocht en het oudste bestuurslid D. Duin Dz. 80 'aar is geworden. Het verslag eindigt met den wensch dat dit jaar goed voor bank en leden mag zijn. Vervolgens brengt de kassier naar voren de winst en verliesrekening, benovens de balans over dienst jaar 1935, waaruit blijkt dat aan rente werd ontvan gen f 12371.08, aan rente uitgekeerd f 9523.63, aan salarissen en diversen f 19320.23, terwijl de ontvang sten en uitgaven van de spaarbank bedroegen resp. f 148730.18 en f 147816.56. Het bestuursvoorstel om de winst 1935 aan de reser ve toe te voegen, wordt zonder meer aangenomen. Tot lid van de financieele commissie werd be noemd de heer A. Dongelmans. Verkiezingen. De aftredende heer D. Duin Wz. is voor 't bestuur herkiesbaar, en werd op voorstel van den heer F. Mosk bij acclamatie herbenoemd. Even zoo geschiedde met den heer F. Gutker als lid van den Raad van Toezicht. Hierna sluit de voorziter de vergadering» Bh dezew vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden, na een smartelijk lijden, van on zen lieven Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, den beer Cornelis Tijsen Pz., in den ouderdom van 68 jaar en ruim 4 maanden. U-t aller naam, T. TIJSEN-Spaans. Anna Paulowna, 22 Jan. 1936. Do teraardebestelling zal plaats hebben te Anna Pan- j lovvna op Maandag 27 Januari, R des namiddags 2M uur. op de 1 algeméene begraafplaats. Op bijna 78-jarigen leeftijd is in den afgeloopen nacht te Zeist overleden de heer J. Sfamperius, een van de groote mannen op onderwijsgebied cn schrij ver van talrijke jongensboeken. LANGENDIJK De rente der tuinderscrediefen. Ceel. Staten van Noord-Holland hebben dèn gemeentebesturen bericht, dat zij ten aanzien van de versculdigde rente van de tuinderscredieten verstrekt door de Boerenleenbank onder borg stelling voor 70 proc. van de provincie en voor 30 proc. van do gemeenten, dezelfde gedragslijn zullen volgen als vorige jaar. Dit beteekent dus* dat, na nauwlettend toezien der gemeentebestu ren en die der boerenleenbanken, cïeze rente over haar deel door de provincie zal worden voldaan in die gevallen, waar van onmacht gesproken kan worden. Zuid-Scharwoude. Bij de gehouden biljartwedstrijden was de uitslag voor O.K.K. alhier in de eerste klasse. O.K.K.-De Drie Ruiters 452-504, in de tweede klasse O.K.K-Excelsior II 471-454, in de derde klasse O.K.K.-De Drie Ruiten 286-357. ANNA PA P l. O IV N A Biljarten Slikker—Hoogland. Opnieuw is het den heer Slikker gelukt den heer Hoogland te verslaan. Op uitnoodiging van de biljart club te Tuitjehom, speelde daar onze plaatsgenoot tegen den Alkmaarder in café Duives een propacan- da-biljartwedstrijd om 600 punten. Slikker maakte de 000 in 27 beurten, met een gemiddelde dus van 22.22, terwijl zijn hoogste serie 95 was. Hoogland had 510 in 27 beurten, hoogste serie G9 en gemiddeld 1S.SS. Na afloop gaf de heer Slikker voor de vele belang stellenden, die ondanks het ongunstige weer van den wedstrijd getuige waren, een serie ontmoetings- en fantasiestooten, massé's en piquó's, die uitstekend slaagden. Bouwvergunningen, B. cn W. verleenden bouwvergunningen aan: D. J. van den I-Ieuvel voor een boerderij in den Kleiweg; N. J. C. van Geelen te Schagen voor een dubbele winkel met woonhuizen op den hoek van Zandvaart en Koningsweg; W. de Jong voor een woon huis aan den Kerkweg en aan G. W. VVaiboer voor een arbeiderswoning aan den Kleiweg. De P.T.T.-dienst is bezig het telefoonnet aan de Kleine Sluis ondergronds te maken. Gelukkig ver dwijnen er dus weer wat van de ontsierende palen langs den weg. Biljarten. Van de biljartvereeniging Anna Paulowna speelde bij den heer Alkemade groep 1 teg-n groep 4. Van groep 1 wonnen de heeren F Alkemade \40), H. Ruijsenaar (20), en Jb. Dekktr (50) ieder 3 par tijen. Van groep 4 won de heer W. A'kemade (50) alle 4 partijen, en de heeren G. Phillpsen (65), K. Jonge- jan (55) en R. Rezelman (25- ieder 1 partij Niettegen staande het goede spel van den heer W. Alkemade won dus groep 1 met 9—7 van groep 4. „Omhoog" neem', afscheid van z'n directeur Dinsdag was het den laatsten avond, dat de heer G. 't Hart het zangkoor „Omhoog"' leidde. De voorzitter, de heer Kooij, sprak zeer waardee- rende woorden lot den scheidende directeur, Hij hoopte, dat het. hem en z'n vrouw heel goed mag gaan in hun nieuwe woonplaats on bood namens de leden een fraai boekwerk aan. Ook de heer Kaan, de secretaris, dankte den heer 't Hart, voor alles, wat hij in het belang van de ver- eeniging had gedaan. Met e enigen schroom was spr. lid geworden van „Omhoogmaar hij heeft er nooit spijt van gehad. Daarna nam de directeur zelf het woord om te dan ken voor de waardeerende woorden tot hem gespro ken en voor het prachtig cadeau. Het mooie boek zal een eereplaats in zijn boekenkast krijgen. Het speet spr. erg nu reeds.afscheid te moeten nemen, maar drukke bezigheden voor z'n vertrek noopten hem daartoe. Hij uitte tenslotte den wensch, dat het „Om hoog" steeds goed mag gaan. SCHAGEN, 23 Januari 1936. 25 Paarden f 150350, 5 geldekoeien, magere f90—130. 23 idem vette per Kg. f 150—200, 4 kalf- koeien f 150—200. 4 vaarzen f 80—90, 2 gv?.skal- veren f 3040. 36 nuchtere kalveren f 614, 91 vet te schapen f 17—22. 47 overhouders f 9—14, 14 vette varkens per Kgè 34—36 ct., 115 biggen f 10—16, 15 kommen f 0.50—1.50. SCHAGEN. EIERVEILTNG. 23 Jan. Aanvoer: 70 partijen. 35.000 kioeieren, 200 eendeieren. Priizen kipeieren 3.20—3.40, eend eieren f 2.502.80. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in bet nr. van a.s. Zaterdag. AMSTERDAM, 22 Januari 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 247 vette kalveren: le kw. 60—67 ct„ enkele hooger; 2e kw. 5058 ct., 3e kw. 4248 ct., per Kg. levend ge wicht: 44 nuchtere kalveren f47.50 per stuk; 276 varkens: vleescbvarkens. wegende van 90110 Kg. 4546 ct., enkele hoogere noteering: zware var kens *3—44 ct.. vette varkens 4243 ct., per Kg. sla^chtgewicht. Marktoverzicht: Vette kalveren, be hoorlijke aanvoer, handel willig, doch prijzen lager dan vorige week Woensdag. Varkens behoorlijke aanvoer, handel slenend, nrijzen lager. WARMENHUIZEN. 2? Jan. Deencrhe witte kool, 2e kwal. f3.904.10. nep f3.30, uien fO.SO. Aanvoer: 2450 Kg. Deensche witte kool. 150 kg. nen. 500 Ksr uien. NOORDSCHARWOUDE. 23 Jan. Uien f 2.10N2.30, drielingen 0.801, grove 3.40 neen f 1.501.70, idem kleine 60 ct., roode kool f 5.10—7.30. doorschot f 3.30-6.50. gele kool f 4.10 —7.40. D witte kool 1 .60—8 40. ds.t 1.40-4.70. RRO^K OP LANGENDIJK. 23 .Ten. 29000 Kg. uien f 1.60—2.30. driel. f O90—1. grove f 2 —2.30. gele nen f 3.60. 1100 Kg. peen f 1.30—1.00. Ruige gele 1—3, roode kool 1.20—7.50, gele kool I.10—7.10, D wite okol 0.70-4.6o.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3