A.s. Stierenkeuringen in Noord*Holiand. teeltvergunning op naam werd gehouden, onda.. de moeilijkheden, welke de tegenwoordige regeling heeft. Men is dan niet meer afhankelijk van den landeigenaar. Voorzitter antwoordde, dat men er voor was, dat de leeltvergunning op naam was, doch dat eventu- eele uitwassen moeten worden uitgesneden, waar voor een commissie moet- worden benoemd. Advocaat Ramsay wenscht'e ook dezen getuige vragen te stellen. „Is het u wellicht bekend," zo° wendde hij zich tot Fenton, „dat Lady Rothermere zich meerma len in financieele moeilijkheden bevond?" „Dat is overdreven voorgesteld," luidde het antwo°rd. „Natuurlijk kan ook een dame uit hooge kringen wel eens in omstandigheden ver- keeren, waardoor zij niet in staat is, onmiddelijk aan haar verplichingen te voldoen. Ik meen dat zoo iets een enkele maal met Lady Rotherme re het geval was." „Bent u haar, als ik de vraag stellen mag, in die moeilijkheden bijgesprongen?" „Ik weiger, op die vraag te antwoorden. Zij heeft trouwens niets met den doodslag op Sir Everard te maken". „Z°oals u wilt. Toen.. Lady Rothermere nog eenvoudig Caroline Faversham was, bent u op haar verliefd geweest, evenals Sir Charles Mel- rose, nietwaar?" „En dozijnen anderen, zoudt u er aan kunnen toevoegen," zei Arthur Fenton uitdagend. „Me juffrouw Faversham was een erkende schoon heid en van uitstekende familie. Daarin steekt dus niets bijzonders". v „U en de beschuldigde waren niet direct vrien den?" „Zooals u zegt-" „Op den morgen van den bewusten zestienden Maart bent u bij Sir Charles op „The Oaks" ge weest. Stond dat bezoek in1 verband met de voor genomen jacht?" Jawel." „Maakte Sir Charles op u den indruk, onge steld te zijn?" „Tk kon het niet vinden." „Sir Everard Rothermere en u keerden terug, lang en breed vóór de jacht dien dag was afge- .Uier meende, dat dit heel moeilijk uit te n ken is, wie arm is en wie niet. Laat ons er nog ee.is over denken en de volgende vergadering op terug komen. De rente is bovendien al betaald. De heer C. Borst Pz. wilde, naar aanleiding van de lezing van den heer Mallekote, een weg zoeken om van Rijkswege de besproeiing van het land ted oen plaats vinden. Voorts met Rijkssteim aan de bestrijding van de draaihartigheid. De heer Borst vestigde er de aandacht op, dat een volledige richtprijs voor de tuinders niet in staat zal zijn hun bedrijf behoorlijk te kunnen voortzetten. Spr. herinnerde aan het congTes voor de erkenning van Rusland, hetwelk volgens den se cretaris goed geslaagd is en in het belang van het geheele Nederlandsche volk zou zijn. De heer Borst wilde voorstellen, een afgevaardig de met een der toekomende delegaties mee te zen den. Verder moet men niet te ver gaan met de in krimping, omdat men nu reeds ziet dat bulten- landsche kool wordt ingevoerd. Voorzitter wilde de besproeiing en de buitenland- sche kool wel in de N.M.B. bespreken. Wat bétreft de gedelegeerde, vroeg voorz. zich af, of dit wel op den weg van de tuinbouwvereeniging lag. Na eenige besprekingen stelde de heer L. Kalver- dijk voor, het bestuur te machtigen, dergelijke voorstellen voor kennisgeving aan te nemen. De heer Borst verdedigde zijn standpunt, waarna de discussie werd gesloten. De heer Kaan gaf de tuinders in overweging bij event. klachten over teeltvergunningen zich tot hem te richten! Sor. geloofde niet aan een verdere beperking van de teelt. Naar aanleiding van pogingen om pootaardappe- len in de Wieringermeer te verbouwen, wilde de heer L. Kalverdijk het hier op aansturen, dat de pootaardappelen hier verbouwd worden, omdat men daarvoor hier beter ingericht is dan voor land bouwproducten, welke beter in de Wieringermeer kunnen worden verbouwd'. Zal in de N.M.B. over gesproken worden. De heer Klipkert wilde cr de manier van de ..Joodsche Invalide" gelden zien te verkrijgen voor de poterbewaarplaats en een maximum huurprijs vaststellen voor het land. Nadat burgemeester Wijnveldt het woord had ge voerd, waarbii hij zijn belangstelling voor den tuin bouw liet uitkomen en het vele werk memoreerde, dat van de zijde van het gemeentebestuur voor den tuinbouw werd gedaan en de hoop uitsprak, dat de Regeerlnsren elkaar zouden vinden, waardoor de verbetering moet komen, volgde te pl.m. zes uur sluiting dér vergadering. OUDKARSPEL. Dezer dagen ontstond een begin van brand, bij den heer D. E„ tengevolge van het in brand vlie gen van een petroleum-vergasser. Gelukkig kon men. .doordat spoedig hulp kwam opdagen, het gevaar bezweren. BROEK OP LANGENDIJK. Jaarvergadering Ziekenhuisverpleging. Bovengenoemde vereeniging hield Donderdag haar jaarvergadering bij den heer Vijzelaar. Voorzitter, de heer W. Giltjes, wijdde enkele woorden aan de nagedachtenis van het overleden bestuurslid, den heer A. Schoon, en wijst verder op de gunstige omstandigheid waarin de vereeni ging in 1935 verkeerde. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat er een vooruitgang viel te boeken van f 152.16 en werd het bezit, op 1 Jan. 1936 alzoo f 1305.i2. Verpleegd waren 26 oe tien ten met 320 ligdagen van f3.— per dag. 40 a f2.— en 14 a f 1.Er hebben plaatsgevonden 12 operaties, 10 observatiegevallen en 4 mangelen knippen van kinderen. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we aan, dat het ledental 1003 bedraagt, waarvan 151 niet buiende kinderen van huisgezinnen. .Gewezen werd verder op het mooie doel der vereeniging en de rustige ontwikkeling daarvan. In het bestuur werd de heer W. Giltjes herko zen, terwijl de heer J. Smak werd gekozen in de vacature van wijlen den heer A. Schoon. Voorgesteld werd het maximum-aantal ligdagen evenals in 1935 wederom te bepalen op 30 voor ope ratie' en ongevallen en 17 voor andere gevallen. E°n verzoek om de observatie-gevallen te beoalen op 5 ligdagen en wanneer naar het oordeel van den dokter, langer verpleging noodzakelijk is, de ove rige ligdagen ook te bepalen op 30, werd van de hand gewezen, daar de praktük bewezen heeft, dat luist die gevallen de kas plunderen, wanneer daar toe dan ook zou worden overgegaan moet er een grondige herziening Plaats vinden en van het re glement en contributie. Wat de onderlinge operatiekas betreft, werd mee gedeeld.. dat deze is voor personen welke niet in 't doktersfonds zijn. De kosten dienaangaande zijn voor een vergoeding van f 75.per persoon, per jaar 3 ct. per week, boven 16 jaar, 21/2 et. beneden 16 jaar, f 100.vergoeding 4 cent en f 150, 5 cent. loopen. Ik wist werkelijk niet, dat hartstochtelij ke jagers zich door plotseling opgekomen slechter weer zóó sterk lieten beïnvloeden. Was er mis schien niet een andere reden, dat de jachtpartij eensklaps onderbroken werd?" „Ik begrijp werkelijk niet, wat u bedoelt." „Maar ik heb, uit verschillende aanduidingen, het idee, dat u héél goed begrijpt, wat ik bedoel. Ik zou, als ik u was, er niet °m heen draaien. Er bestond dus een andere reden, nietwaar?" Arthur Fenkm's gezicht werd vuurrood. Hij wierp een kwaadaardigen blik naar den advocaat die hem zulke lastige vragen stelde. Na zich even bezonnen te hebben, antwoordde hij gemelijk: „Het kan zijn, dat u gelijk hebt. Nu ik mij de dingen weer herinner, moet ik t°egeven, dat Sir Everard dien dag., hoe zal ik het precies uit drukken.. zich niet heel rustig gevoelde. Het eene oogenblik deed hij afwezig, het andere wond hij zich noodeloos °p. Er moet iets geweest zijn, dat hem hinderde" „Kan dat in verband hebben gestaan met de omstandigheid, dat zijn vrouw alleen thuis was gebleven? Vreesde hij soms, dat Sir Charles op bezoek komen zou?" De president die al eenige teekenen van onge duld had gegeven, beijverde zich thans, een einde aan het vinnige kruisgesprek te maken. Met een harden tik liet hij zijn hamer neerkomen. „De verdediging maakt een zeer ongeoorloofd gebruik van zijn recht, om vragen aan de getui gen te stellen. Ik kan dit niet langer laten door gaan." Advocaat Ramsay vlo°g op als een vaatje bus kruit. „Tk stel vragen," snauwde hij den president toe, „die ik meen te moeten stellen in het belang van mijn cliënt en van den president van dit ge rechtshof verwacht ik op zijn minst een onzijdi- De beide laatste zonder onderscheid in jaren. Het inleggeld bedraagt f 0.50 per persoon. De wachttijd is 3 maanden. Verplichting is echter dat een huis gezin met kinderen beneden 16 jaar lid is van de vereeniging, oudere kinderen vallen daar buiten, Tot afgevaardigden naar de streekvergadering werden benoemd Jb. Kruk en J. M. de Jong. Een verzoek om de vergoeding van secr. en penn. eenigszins te verhoogen in verband met de vele werk zaamheden, werd ondersteund en zal een volgende vergadering als voorstel op de agenda geplaatst wor den. Gevraagd werd welke bezwaren er verbonden zijn aan het klassestelsel. Geantwoord werd dat allereerst de contributie ver hoogd moet worden van 15 op 25 cents, terwijl tevens de vrees werd uitgesproken dat dit bedrag bij lange niet voldoende zal zijn daar er groote kans bestaat van een langeren duur der ligdagen als bij een la gere klasse. Daarnaast zou een aparte administratie noodig zijn voor de leden, die zulks wenschen, opdat niet aan het saldo gekomen mag worden van wat aan contributie opgebracht wordt door hen, die voor 3e klasse betalen. Zijn er echter leden, die het noodig oordeelen, dan zullen zij ook staan voor de eventu eels hoogere onkosten daaraan verbonden en moeten die gezamenlijk door hun gedragen worden, wanneer hoofdelijke omslag noodig mocht zijn. Het bestuur zal echter deze zaak onder de oogen zien, met bekendmaking der voorwaarden daaraan verbonden. Niets meer van belang aan de orde zijnde, volgde sluiting. ANNA PAÜLOWNA VAN EVTIJKKSLUÏS. Wor:' werd door den heer W. Kossen in de zaal van den heer Waiboer de in den afgeloo- pen zomer nieuw uitgekomen Holfi-Film „De Krib- bebijter" vertoond. Deze film, die zeker één der beste der tot heden in ons land vervaardigde mag heeten, is vanaf het begin tot het einde van humor door- sprenkeld en liet dus ook niet. na het publiek in een voortdurende prettige stemming te houden. Jam mer was, dat het geluid te zwaar werd doorge bracht en het gesprokene daardoor moeilijk was te verstaan. Dit werd echter volkomen goed gemaakt door de groote natuurlijkheid en de vlotte handeling, welke het mogelijk maakten de handelende perso nen de woorden als het ware van de lippen te lezen. „De Kribbebijter" is werkelijk een prachtfilm, zoo als men er gaarne meerderen zou zien. Ook het bijprogramma voldeed uitstekend. De zaal was tamelijk goed bezet. NIEUWE N IEDO ft P Naar men ons mededeelt is het aan het Instituut voor Arbeidersontwikkeling mogen gelukken om we derom een uitstekenden avond te organiseeren. A.s. Donderdag 30 Januari komt n.1. voor het In stituut te N. Niedorp de bekende natuurkenner Jan P. Strijbos met een lezing en een serie lichtbeelden, over zwerftochten door de natuur. Het belooft een zeer mooie avond te worden. Wij vermoeden dat de zaal van Kossen wel weer vele menschen zal herbergen. Men zié de advertenties in dit nummer en dat van a.s. Dinsdag. Verstijfd door rheumatiek. Nu alle pijn voor goed verdwenen. Mej. D. L. te IJ. schrijft ons: „Ik voel mij verplicht U te schrijven, hoezeer Kru- schen Salts mij goed gedaan heeft. Sinds 18 jaren heb ik dezelfde werkkring en mijn gezondheid was altijd uitstekend. Dit jaar in Januari kreeg ik ern stige pijnen in mijn gewrichten, Ik begreep terstond, dat dit rheumatische pijnen waren. Ik probeerde van alles, maar niets hielp. Ik bad nimmer veel ver trouwen in geadverteerde middelen, maar tenslotte besloot ik toch een proef niet Kruschen Salts te ne men. De verbetering trad bijna onmiddellijk in en het is mij een groot genoegen, U thans te kunnen meedeelen, dat de pijnen, nadal ik twee flacons Kru schen had genomen, volkomen verdwenen waren en niet meer zijn teruggekeerd. Ik neem iederen morgen nog steeds de dadelijk9che dosis, mijn ge zondheid is uitstekend. Ik zal niet aarzelen Uw won derbaarlijk Kruschen Salts aan al mijn vrienden aan te bevelen." Rheumatische pijnen ontstaan wanneer het bloed door in het lichaam opgehoopte afvalstoffen met een overmaat van urinezuur verontreinigd is. Kruschen Salts spoort de afvoeroiganen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waar door de afvalstoffen worden verwijderd, het bloed gezuiverd en de pijnen verminderen om tenslotte geheel te verdwijnen. Zoo verdrijft Kruschen Salts niet alleen rheumatische pijnen, maar Uw* geheele gezondheidstoestand zal door het regelmatig ge bruik van Kruschen Salts enorm verbeteren. Kru schen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten h f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flosch, zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Am sterdam, voorkomt. ge houding- Tk heb trouwens", vervolgde hij op kalmer toon, „dezen getuige nog maar een enkele vraag te doen. Kwam die onrust, mijn heer Fenton", zei hij, zich tot den getuige wen dende, „voort uit Sir Everard Rothermere zelf, of is hij tot zijn plotselingen terugkeer aangezet door invloeden buiten hem orabijvoorbeeld door toedoen van u?" liet hij er sarcastisch op volgen. „Daarop weiger ik te antwoorden," zei Fenton norsch. „Dank u". Om de lippen van den advocaat speelde een spottende glimlach. „Dat antwoord is mij meer dan voldoende. Mijnheer de presi dent, ik wensch dezen getuige niet langer lastig te vallen." De president slaakte een zucht van verlichting. „Dan is het onderzoek gesloten," verklaarde hij met een hamerslag, „en geef ik het woor 1 aan den openbaren aanklager." Eustace Bennett, de „gevreesde", zooals zijn bijnaam in Chelmsfort was, had niet veel tijd noodig, om zijn aanklacht te formuleeren. Hij schetste het drama op Rohermere Castle als een doodgewone misdaad uit hartstocht, zeer door zichtig van opzet, zeer doorzichtig van uitvoering tevens. Charles Farringdol. de latere Sir Melrose, had in zijn jeugd reeds liefde opgevat voor de be koorlijke Caroline Faversham. Welke redenen daartoe ook mochten geleid hebben, kon den le den van de jury onverschillig laten, meende Eu stace Bennett, een niet te weerspreken feit was het echter, dat het meije de voorkeur had gege ven aan Sir Everard Rothermere. Ware Charles Farringdol een gentleman geweest, dan zou hij mejuffrouw Faversham, na haar huwelijk, met rust gelaten hebben- Maar hij zag er niets in, de rol van amant voort te zetten en haar met zijn liefdesbetuigingen bij voortduring lastig te vallen Als voorlooper van het binnenkort te verschij nen vraagprogramma voor de stierenkeuringen in Noord-Holland, brengt bij deze de Provinciale Commissie tot bevordering van de rundveefokke rij in Noord-Holland, alvast ter kennis van be langhebbenden, dat de datums voor deze keurin gen alsvolgehd. zijn bepaald: Vrijdag 27 Maart te Uithoorn of in eenig an der deel in het zuiden der Provincie. Zaterdag 28 Maart te Hoorn. Maandag 30 Maart te Texel. Dinsdag 31 Maart te Nieuwe Niedorp en Hoog woud- Donderdag 2 April te Hauwert, Oostwoud en Twisk. Vrijdag 3 April te Schagen en te Wieringen. Zaterdag 4 April te Schagerbrug en Julianadorp Maandag 6 April te Alkmaar en Spierdijk. Dinsdag 7 April^ te Assendelft (na de middag) Woensdag 8 April te Midden-Beemster. Donderdag 9 April te Den Hout en Binnen- wijzend. Zaterdag 11 April te Wieringerwaard. Vrijdag 24 April Centrale Keuring te Alkmaar. Ten behoeve van de witte modellen 11 worden heeren administrateurs verzocht zoo spoedig mo gelijk op te willen geven welke moederdieren nog moeten worden gekeurd. HOOGWOUD Ten overstaan van de notarissen Bremmers te Be verwijk en de Boer te Hoogwoud heeft Woensdag avond in café de Lange de verkooping plaats gehad van een huismanswoning met landerijen (wei- en bouwland) tezamen groot 9.39.50 H.A., staande in de Weere. Kooper werd de heer Lieftink te Ca3tricum voor f 12.800. Door B. en W. is aan de voetbalclub W.F.C. ver gunning verleend om op 13 April a.s. een verloting te houden ten bate van de kas dier vereeniging. Een manufacturierster liep met haar wagentje op de Langereizer brug, toen een passeerende auto het karretje raakte en er niet veel meer aan heel liet. Ook de koopvrouw zelf liep lichte verwondingen op. Het geheele geval kon echter in der minne geschikt worden. Donderdagavond kwam op de Kerkelaan een mo torrijder te slippen, juist nadat hij een zware, met steenen beladen vrachtauto gepasseerd was en viel op enkele meters vlak voor de auto. Met groote te genwoordigheid van geest wist de chauffeur nog net het stuur om te gooien, zoodat nu alleen het voor wiel van het motorrijwiel het moest ontgelden en alles verder zonder persoonlijke ongelukken afliep. 7 P E ST. MAARTENSVLOTBRUG. Blijkens een in dit nummer voorkomende adver tentie, zal de tooneelvereeniging „Jong Leven" van Oudkarsnel een uitvoering geven in het lokaal van den heer Homan. Waar deze zeer gunstig bekend staande vereeniging onder bekwame leiding van den heer Slikker, reeds meermalen hier in den omtrek met succes is opgetreden, twijfelen wij niet of liefheb bers van tooneelspel staat een mooie avond te wach ten. Burg. Stand van 17 t.m. 23 Januari 1936. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Adrianus Antonius van Reusekom, oud 23 jr., veehouder, en Wilhelmina Maria Cla- sina van Se.haik, oud 31 jr., beiden alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Lijsbeth Blom, oud 81 jr., weduwe van Willem van Twuljver. Alida Maria Groot, oud 5 jr. Levenloos aangegeven een kind van Alle Jeensma en van Trijntje Walthuis. ANNA P AU T. O W N A Tot ons genoegen kunnen we melden, dat het den heer Slikker wederom gelukt is den tooneelliefheb- bers een goed tooneelstuk, vertolkt door een uitste kend gezelschap, te brengen. Half Februari, Maandag den 17den, zal n.1. het gezelschap van Mevr. De Boer- Van Rijk opvoeren: „De medailles van een oude vrouw." Totdat de catastrophe kwam, komen móést. De toorn van den bedrogen echtgenoot, die zijn weerlooze vrouw in de armen van den welluste ling vond, die den schurk in flagranti betrapte, was alleszins gerechtvaardigd en de toegediende zweepslagen waren volkomen verdiend. In plaats van na zijn tuchtiging het hazenpad te kiezen, wierp de eerroover zich op den veel ouderen man en diens dood kwam dan ook, volgens Eustace Bennett, in volle zwaarte op rekening van den beschuldigde. De openbare aanklager ging zitten onder de opmerking, dat, naar zjn innige over tuiging, het aanvoeren van verzachtende omstan digheden .hier absoluut misplaatst zou zijn. Ramsay was zich ten volle bewust, hoe on dankbaar zijn taak als verdediger was, uit zijn cliënt had hij nimmer iets kunnen los krijgen, dat een zuiver licht wierp op het drama, hetwelk zich op Rothermere Castle afgespeeld had. Daar bij gevoelde hij, dat de stemming in de zaal voor Sir Charles Melrose geprononceerd vijandig was. Hij kon er zich niet over verbazen. De Melrose's waren altijd harde meesters geweest en zij wer den in staat geacht, hun pachters tot den laat- sten droppel bloed uit te zuigen. Half Fssex haatte David Melrose, den oom van Charles Far ringdol, en tot driemaal toe was er een aanslag op zijn leven gepleegd. Hoeveel moeite hij ook gedaan had, de schuldigen te straffen hij had hen hij name genoemd Eustace Bennett, een onverzoenlijke vijand van den ouden David. had hem daarbij altijd den voet dwars gezet. En nu stond een Melrose voor het gerechtshof van Chelmsford terecht, beklaagd van aanslag' Een zoo welkome prooi zou men zich niet licht laten ontglippen! (Wordt vervolgd) De burgemeester wees op de moeilijkheden, welke gemeenten en andere corporaties ondervinden ten gevolge van deze regeling. Spr. noemde het afkeu renswaardig dat iemand met de teeltvergunning van dit lanft ergens anders gaat verbouwen. De bonafide verhuurders moeten ook in het oog ge houden worden. De heer K. Kaan vond de manier waarop het besluit in de N.M.B. is genomen, n.1. zonder de le den er in te kennen, niet sympathiek. Het voorstel is echter wel goed. Er dient een instantie te komen voor de uitwassen. Was men voorheen afhankelijk van de eigenaar, nu is degene die in 1933 op het land werkte, de baas. Ook onder de tuinders zit, evenals bij koren, kaf. Die zouden de regeling in gevaar kunnen brengen. Spr. was van oordeel, dat iemand die achterstand had van twee of drie jaar landhuur, niet van zijn land mocht worden gejaagd. Er zijn verhuurders en banken die de vergunning aan zich willen trekken Dat moet echter niet. Het is de bedoeling van de wet dat de goede landgebruikers worden gehand haafd. De heer A. Bakker vestigde er de aandacht op, dat al wilde men de teeltvergunning overgeven, men hiertoe in de gelegenheid werd gesteld. De heer C. Borst Pz.* meende, dat de uitwassen bestreden en het voor de tuinders zoo goed moge lijk gemaakt moest worden. Verschillende personen voerden nog het woord. Voor- en tegenstanders kwamen tenslotte in het zelfde schuitje terecht, n.1. dat in de uitwassen voorzien moest worden. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden stemming werd de aftredende heer G. Langedijk met groote meerderheid van stemmen herkozen. De heer Langedijk dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen en wekte allen op, als tuinders voor elkaar te strijden. De heer Jb. de Boer werd herkozen als afgevaar digde naar de Noordermarktbond met bijna alge- meene stemmen. De heer A. Swager Az. sprak den Voorzitter toe, hem feliciteerende. De heer De Boer is de rechte man op de rechte plaats. De heer De Boer dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen, hopende dat de komende drie ja ren beter mogen zijn dan de verloopen periode. Er werd een nieüwe Zetkoolregeling door het bestuur voorgelegd. In 't vervolg mag de zetkool als volgt worden uitgezet: roode kool vanaf de Keppelsloot tot aan de Doezesloot, 50 M. beneden de Kortsloot, alles langs de huizen. Bewaarkool. Gele vanaf Keppelsloot tot Laansloot, 150 M. bo ven de Kortsloot, tot aan de Wintersloot. Taaie gele kool 4 a 5 akkers aan de Diepsmeer- sloot ongev. 100 Meter bezuiden de Doeversloot. Deensche witte vanaf de Hopmansloot tot aan de machine van de Dergmeer, 100 M. boven de Zilver- sloot en 100 M. beneden de Oosteinden der Meer- akkers, de akkers een laag boven de Kerkmeer, de voorakkers tot de groet van Frans; dan de Oost kant de Dergmeer langs tot de machine. Suikerwitten: Groet L. de Wit en de naaste om trek. Vroege roode kool: de akkers aan weerszijden van de Doezersloot, 150 M. boven de Kortsloot tot 100 M. beneden de Winterweg. Grage gele, de di.i kakkers, de Oosteinden bezuiden het huis van A. Vlug, tot het huis van P. Wijn. Gewone witte aan de kopeinden der akkers ge naamd de Oord- en Dokvisch, liggende aan de sloot, welke Noordwaarts gaat vanaf de sloot van Bommer. De geheele Dergmeer is neutraal gebied; in de Diepsmeer moet een straal van 300 M. vrij- blijven vanaf de akkers waar de taaie gele staan. Het openhouden van de Burggracht zal op de ge wone wijze worden gedaan. Rondvraag. De heer C. Klinkert wilde den Minister verzoe ken ons te ontslaan van de hooge Hoogheem- raadslasten. Het bestuur stelde voor, alle vaste lasten hierin te betrekken en dit voorstel op de N.M.B. aanhangig te maken. Wanneer men geen resultaat heeft bij de N.M.B. kan men het nog als vereeniging doen. De heer W. Bakker wilde nog eens aan het ge meentebestuur vragen over de halve rente van de poterbewaarplaats, in dezen vorm dat het ten goede komt aan de armsten, die dit niet kunnen betalen,

Schager Courant | 1936 | | pagina 15