Kunsthandel HET SIERHUIS Uit onze omgeving. Berger Sportvereeniging. Beleefd aanbevelend: J. KLERK, Laagzijde 27. Schapen W A U M E N H U I Z E N VERGADERING MIDDENSTAND. Algemeene vergadering Middenstandsvereeniging, afd. van den K.N. M. R. te Warmenhuizcn, in de zaal van den heer Slikker, op Dinsdag 23 Januari. Aanwezig 17 leden. De voorzitter, de heer P. Dissel, opende deze ver gadering, de aanwezigen hartelijk welkom heetende op deze eerste vergadering in 1936 en tevens de beste wenschan uitsprekende voor zakenleven en voor ge zin. Een terugblik werd geworpen op het jaar 1935, dat wel een van de slechtste jaren voor ons is ge weest. Nemen we het regeeringscrediet en uitver koopswezen, hierin zijn wij teleurgesteld. Het uitzicht is dat het voor de kleine middenstanders nog slech ter wordt, als we nagaan welke wetten nog in het verschiet liggen. Betreffende de hypotheek wet, vesti gingsverbod en keuringsdienst. Het laatste zal mis schien voor de volksgemeenschap zijn toe te juichen, maai- de leemtes die hier in liggen, zal iets wezen, dat ten koste van den middenstand zal gaan. Wat onze vcrecniging verder betreft, we hebben over 1935 een paar leden verloren, wat berust op kleinzielig licid. Dan de kwestie met onze plaatselijke zusterver- eeniging, wat spreker heel jammer vindt. We hopen dat 1936 voor ons allen gunstiger moge zijn en dat wij ons behoeden op gebied van oneerlijke concur rentie. Hierna werd den secretaris, den heer Diepsmeer verzocht de notulen te willen voorlezen, welke zon der aanmerking onder dankzegging werden goedge keurd. Besloten is een lid wegens niet betalen van contri butie te royecren. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den K.N.M.B., betreffende het tewerkstellen van jeug dige werkloozcn. Door de vergadering is dit punt breedvoerig besproken. Toestanden werden genoemd dat de vader moet gaan baggeren, terwijl groote zoons loopen te niets doen, dit is sterk af te keuren. Wan neer de zoon op de een of andere manier nog iets kan verdienen, wordt het loon van den vader met de helft van dat bedrag gekort. Het komt dus hierop neer, dat dan twee personen arbeiden voor ongeveer hetzelfde loon. Besloten is hierover correspondentie te voeren met den K.X.M.B., districtsbestuur, enz. Verder kwam in bespreking het borgstellingsfonds. Dit betreft speciaal crediet aan den middenstand ten plattelande. Hiervoor zal natuurlijk wederom credict- waartligheid gevraagd worden. Een verslag aangaande dit punt werd voorgelezen, die onder leiding van Dr. Hofstede ten sfadhuizc te Al cmaar is gehouden. Breedvoerig is hierover gespro ken. Besloten is do Kamer van Koophandel en Distrïcts- hestuur aan te schijven om te verzoeken van de verschillende verecnigingen afgevaardigden te stu ren wanneer een vergadering over het Borgstellings fonds ten stadhuize wordt gehouden. Dé heer Diepsmeer merkte op, dat minder Distriets- besluursvergaderingen worden gehouden vanwege de kosten. Spreker juicht dit niet toe. Soms hangen van die onzichtbare dingen in de lucht en belangen er toe dwingen die de verecniging raken. De vergade ring gaf toe dit in bespreking te brengen op de Districtsvergadering. Vervolgens verslag van den afgevaardigde Di strictsvergadering. Bespreking votuildeeling. Hiermede wordt aan de gemeenschap goed gedaan en velen die er baat bij vinden. Voor de betrokken middenstanders is dit echter een danige concurrentie. Getracht is door bemiddeling van deze middenstanders deze uitdee- ling te houden, maar voor hun was hier helaas geen cent aan te verdienen. Voor de vereeniging is het plicht voor deze leden te pleiten en deze kwestie aanhangig te maken bij den K.N.M B., hoe sympa thiek de daad ook is. Ook de Slagershond voert actie in deze zaak. Een feit is dat op deze manier de be trokken middenstander broodeloos wordt gemaakt. In bespreking komt onderlinge bijstand bij ziek ten en ouderdom. Hiervoor Zijn wel partculiere ver zekeringen, doch dit is kostbaar. Een schrijven was hierover gericht aan den bond en heeft geantwoord nog niets definitiefs to kunnen mededeelen, doch is in werking en hopen spoedig nadere inlichtingen te kunnen verstrekken. Aan te bevelen is dan col lectieve aansluiting. Vervolgens kwam in bespreking de betaling van contributie aan de Kamer van Koophandel. Wie moet betalen en wie niet Een schrijven zal hieraan worden gericht om inzage van reglement en be palingen. Rondvraag. Ter sprake komt de glashandel die door een onzer leden, een tuinder, wordt gepleegd en de vraag werd gesteld wie kan lid van de Mid denstandsvereeniging wezen en wie niet. Voorzitter antwoordde, dat volgens zijn principe bedoelde persoon hier geen handel in behoort te drijven, doch het. is een moeilijke kwestie. Wat het lid zijn betreft, bedoeld lid heeft aangetoond voor een zeker bedrag een détailverkoop te hebben en is hierop als lid aangenomen. Voorzitter hoopte deze personen tot elkander te brengen. Sluiting volgde en voorzitter hoopte, dat enkele grieven uit den weg zullen worden geruimd. Z IJ PE 'T ZAND. JAARVERGADERING VEEFONDS „HELPT ELKAAR." Vrijdagmorgen 24 dezer vergaderde bovengenoemd Veefonds in het café van den heer Do Wit alhier. Voorzitter de heer S. Broersen, sprak in zijn ope ningswoord zijn teleurstelling uit over de geringe be langstelling. Hij feliciteerde voorts den administra teur den heer J. C. v. d. Plas'met diens volledig her stel na diens operatie. De notulen der jaarvergadering, gehouden op 18 Januari 1935* worden hierna gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens wordt het jaarverslag over 1935 behan deld. Hieruit namen we o.a. over: Ontvangsten bedroegen f 1383.83, uitgaven f 1399.31; nad. saldo f 15.48; het ledental dat gelift bleef, be- taaldo voor liet geheele jaar een omslag van 3 pet. Vervolgens wordt, namens de commissie tot nazien der rekeningen over het boekjaar 1935, door den heer N. Mulder te Julianadorp rapport uitgebracht. Behou dens oen kleine opmerking, was alles correct in orde. Onder dank vólgt goedkeuring. De heer A. Veldman te Den Helder wordt vervolgens met algemeene stemmen als bestuurslid herbenoemd. In verband met punt 5 der agenda: benoeming taxateur en administrateur, was van den heer H. Bierman een schrijven ingekomen, dat art. 16 van het Huish. Regl. niet werd nagekomen. Volgens dit art. zou de voorzitter, die tevens taxateur is, dit niet mogen zijn. Tevens meldt de heer Bierman zich oan als sollicitant voor taxateur. Opgemerkt wordt, in verband hiermede, dat op de jaarvergadering, waarin voorzitter tevens als taxateur werd benoemd, dit algemeenis goedgevonden. Bij hierna'gehouden stemming worden de te genwoordige functionarissen S. Broersen en J. C. v. d. Plas met algemeene stemmen weer herbe noemd als resp. taxateur en administrateur. Eerst genoemd zal dit voor f10 en laatstgenoemde voor f100. per jaar minder doen. Hierna volgt een bestuursvoorstel om fong rund vee, hetwelk gedurende Vt jaar In den Wieringer- meer wordt ingeschaard, te verzekeren. Vorig jaar is hiermede, op initiatie! van het bestuur, een proef genomen met gunstig resultaat. Dit voorstel wordt aangenomen en de te betalen premie op 3 ge steld. Vervolgens volgt nog behandeling van een kleine redactiewijziging van art. 13 van het huish. regl., in verband met het gcmcderniceerde vervoer van afgekeurd vee. V'olgt rondvraag. De heer A. Veldman merkt op, dat hét niet op gaat, dat een der bestuursleden van het fonds noch de bestuurs- noch de jaarvergadering meemaakt. Het betreffende bestuurslid zal hierop worden gewezen. De heer M. Sinnige spreekt over branden (merken) der koeien. De heer P. Verver zou ze willen schet sen i.p.v. branden. Algemeen wordt echter meer voor branden gevoeld. De heer v. d. Plas brengt ter sprake een aanbod van een Mij. tot bedrijfsverzekering bij brand. Men betaalt dan 20 ct. per koe per jaar en krijgt bij brand gedurende 18 a 20 weken f 2 per week per koe voor kostgeld uitbetaald. Met algemeene stemmen wordt besloten hiertoe over te gaan. Onder dank aan de aanwezigen en pers voor de opkomst, sluit voorz. Broersen hierna de vergadering. Donderdagavond han onder flinke belangstelling de jaarlijkschejaarlijksche verloting ten bate van re Harddraverijvereeen'ging „De Volharding" ten overstaan van den heer Overhand, in het café De Wit plaats. De hoofdprijs, bestaande uit een ameublement viel in de collectie van den heer W. Slikker te Oudesluis, n.1. op lotnummer 690. Win naar van dezen prijs werd de heer C. Boerman Gz. Nieuwesluis, Wleringerwaard. WINKET Voor oen volle zaal sprak op Donderdag 23 Januari in het, lokaal van den heer de Bruijn voor de S.D.A.P. en N.V.V. de heer Koos Vorrink over het Plan van den Arbeid. Spreker begon met er op te wijzen, da» wc in een tijd van overproductie leven en vergeleek de tijden met eb en vloed. In de goede tijden produceerde men er maar op los, wat tot gevolg had, grooter winsten en uitbrei ding der fabrieken, totdat de crisis kwam en vele fabrieken werden gesloten en nu staat het dan zoo, dat we arm zijn omdat we zoo rijk zijn. Er wordt niet naar behoefte geproduceerd, doch alleen om winst, te behalen en productievernietiging vindt plaats. Minister Colijn wil aanpassen, want de crisis moet uitzieken, maar het gevolg van dat aanpassen is vermindering koopkracht, waardoor de crisis verer gerd wordt en men het met allerlei lapmiddelen als steunmaatregels enz., tracht te verzachten, doch dat baat niet. Hierna kwam spreker met zijn eigenlijk betoog en bracht het Plan ter sprake en lichtte toe, dat men in de eerste plaats wilde, versterking en her.stel van de koopkracht, welke verkregen wordt door arbeid en bestaanszekerheid voor de werkenden en werkloozen. Het Plan staat op den bodem der democratie en is er dus ten bate van het geheele volk, want het behelst uitvoering van openbare werken en verantwoorde werken, die reeds in studie of teekening waren en waarvan de uitvoering op zich wachten liet. Hierdoor zouden 50.000 menschen van de werkloosheid zijn be vrijd, de materiaal-industrie had weer werkkrach ten noodig en de middenstand zou weer opleven, zoo dat alles als een raderwerk in elkaar zou grijpen. Door uitbreiding van de Leerplichtwet, zou onderwij zend personeel weer aan het werk kunnen en zouden minder kinderen op de arbeidsmarkt komen. Verder wil men industrialisatie. In het socialisatierapport is een en ander al aangegeven, maar toen heeft men er niet eens om gelachen omdat niemand er naar geluisterd heeft, maar nu wil men toepassen, wat eerst gehoond werd en strijdt men om het geestelijke vaderschap van een en ander. Men wil verder orde ning in. tien gpeden zin des woords, want de orde ning, toegepast en in practijk gebracht door verschil lende concerns en kartels is absurd. Niet alles in Staatshand doch wel onder Staats controle en dan is ordening mogelijk in het belang van ons geheele volk. Zweden bewijst ons wat be reikt is en bereikt kan worden. Volgens spreker is het geld voor de verwerkelijking van het plan aanwezig, want er liggen millioenen opgepot en geheel renteloos, dus kan het tot uitvoe ring worden gebracht. Spreker spoorde een ieder aan het plan te propageeren en te steunen. De zeer begaafde en bevattelijke spreker werd met een har telijk applaus beloond. Na de pauzo werd door de dames: Krab, Smak, van Peencn, Kort en de Graaf nog een tooneelstukje opgevoerd, wat zeer in den smaak van de aanwe zigen viel. Medewerking verleende nog de arbeiders- zangvereeniging „Pieter Jelles", die noodig aanvul ling behoeft, zoodat een opwekking om het koor te versterken, zeker op zijn plaats was. SINT MAARTEN In de vacature, wegens overlijden van den heer A. Wit Kz., is tot lid van den Raad benoemd de heer P. S. Eenhoorn, die deze heeft aangenomen. Het programma voor morgen. Er is voor morgen voor B.S.V. maar een .klein pro gramma vastgesteld, liMdende als volgt: K.V.V. 3B.S.V. 1, 12 uur. Vertrek per auto om half elf van de Breelaan (Station). Oterleek aB.S.V. b, 11 uur. Vertrek per auto om tien uur van de Breelaan (Station). B.S.V. a—U.L.O-elftal, 21/2 uur (Vriendschappe lijk). Hoe zullen de uitslagen zijn? Zooals wij in ons verslag van Maandag reeds zei den, is het eerste elftal door zijn Zondag tegen O.S. V. 3 geleden nèderlaag, kansloos geworden. Jam mer, want nu is de groote bekoring er feitelijk af, wat natuurlijk niet zeggen wil, dat de animo er geheel uit is. Natuurlijk is de bovenste plaats de groote verleiding welke elk seizoen opnieuw lokt en vooral voor B.S.V. heeft deze plaats een dubbele beteekenis. Ten eerste zouden de Bergenaren de eer van het kampioenschap genieten, ten tweede zou eindelijk bereikt zijn waar nu al jaren en Jaren voor wordt gezwoegd. Nu na de reorganisatie de vereeniging in goede banen was geleld, bestond bij bestuur en spelers de gegronde hoop, dat het ide aal, om van den Provincialen Bond eindelijk in den grooten Nederlandschen te komen, verwezenlijkt zou worden. Daardoor toch zou de vereeniging niet on belangrijk in groei toenemen en zou B.S.V. zeker weer als vanouds in het midden der publieke be langstelling staan. Jammer genoeg is dit ideaal niet verwezenlijkt en we zullen nu maar hopen op een volgend seizoen. Want natuurlijk kan alles niet in eens gaan. De vereeniging is op den goeden weg; het bestuur verliest den moed niet; laten de spe lers van hun kant ook toonen, dat ze het onver moeide werken van het bestuur waardeeren en la ten ze blijven werken voor hun club. Ze moeten maar bedenken, dat ze dit seizoen door verlies van eenige goede spelers en ook anderszins niet geluk kig waren. Jammer genoeg zijn er altijd spelers die overloopen naar andere gelederen, omdat ze mee- nen in een ..klein milieu" niet langer thuis te hoo- ren. Natuurlllk zijn dat de ware broeders niet voor een vereeniging. Zij hebben geen gevoel van club liefde en clubgeest en beoefenen de sport enkel en OUDE N 1 EO FP T VELD. Onderling Veefonds. Over de maanden November en December 1935 wa ren resp. verzekerd 259 en 263 runderen voor een be drag van f 27.825 cn f 28.280. De omslag werd over die maanden bepaald op f 0.30 per verzekerde f 100 per maand. Biljarten. De biljarimatch WinkelVerlaat, welke Dinsdag j.1. in café Mijts werd gewonnen door Winkel, met een klein verschil, was de 24ste ontmoeting, zoodat. het volgende jaar de 25ste ontmoeting zal worden gevierd. TANCENDTJE Automatiseering der telefoon. Het schijnt, dat de automatiseering van de tele foon hier ook spoedig ter hand zal worden geno men. Wij vernemen, dat door het Rijk reeds een stukje grond is aangekocht te St. Pancras, om al daar een gebouwtje voor de automatiseering te plaatsen. Vergadering Geheelonthoudersvereen. In de gehouden vergadering van de besturen der geheelonthoudersverenigingen aan den Langendijk werd besloten, weer gezamenlijk een jaarfeest te organiseeren en wel aan het einde van de maand Maart. OUDKARSPEL. De Kleuterschool. Vrijdagavond werd in de consistoriekamer een ver gadering gehouden door een Commissie van Voor bereiding van de stichting van een Kleuterschool in deze gemeente met de betrokken ouders. De opkomst van de ouders was heel gering. Niettegenstaande deze geringe opkomst werd een uitvoerige uiteenzetting gegeven van het plan van de Commissie. Uit de ouders was een voorstel ingekomen, dat aan een nader onderzoek zal worden onderworpen. Ook kwam bij de besprekingen van eenige com missieleden een voorstel, dat eveneens zal worden onderzocht. Bij deze besprekingen was ook de burgemeester dezer gemeente aanwezig. Het eindresultaat van de vergadering was, dat men, gezien de geringe opkomst, geen besluit meende te kunnen nemen. De volgende week zal wederom een vergadering worden gehouden, waar voor alle ouders zullen worden opgeroepen. Het re sultaat is dus niet erg bemoedigend. Men deelde ons mede, dat wanneer de belang stelling van de zijde der ouders niet grooter is op de volgende vergadering, zal men van de verdere pogingen afzien. Het is. dus zaak, dat de ouders, als ze prijs stel len op een kleuterschool, acte de présence geven. Voor de avond van Viruly werden nog eenige be sprekingen gevoerd opdat deze een vlot verloop zal hebben. NOORDSCHARWOUDE. Voor de boll enk weekers. In hotel Concordia was Vrijdagavond een bijeen komst belegd voor de bloembollenkweekers van den Langendijk. De organisatie berustte bij de bekende bloembollenveiling Hobaho te Lisse. 's Middags was de hiervoor vertoonde film reeds voor de kinderen van de Noordscharwouder scholen vertoond. Voor de avondbijeenkomst was een groot aantal belangstellenden van den geheelen Langendijk tegen woordig. Eerst werd een inleiding gehouden door den heer P. van den Nouland uit Voorhout, die allereerst den heer Van der Laan herdacht, die tengevolge van een ongeval is overleden en waarmee een der grootste pioniers is heengegaan. Spr. behandelde hierna het veilingwezen, dat zich steeds meer heeft uitgebreid, waarna hij overging tot. de tulpenteelt, welke zich zoo gewijzigd heeft in de laatste jaren. De langste- lige tulpen komen steeds meer op den voorgrond. Daarom moet men zich meer toeleggen op de teelt van langstelige tulpen. Naast het zoo riskante systeem van het koelen van tulpen, zoekt men steeds -naar wegen, om verbeteringen te krijgen en soorten te krijgen, die vroeg in den winter klaar zijn. Spr. wees op de belangrijke verlaging van de invoerrech ten in Amerika, waardoor do exportmogelijkheid wordt vergroot. Mendeltulpcn worden, aldus spr., al meer en meer gevraagd, omdat ze sterke stelen hebben. Daarop moet vooral goed worden gelet: sterke stelen. Spr. gaf hierna een overzicht waarvoor de tulpen alzoo werden gebruikt en op welke wijze ze verwerkt wor den in het buitenland. De uiterste zorg moet er aan worden besteed, voorn, door de schuurbehandeling. In de eerste plaats moot men de bollen niet te laat rooien, waardoor de huid bewaard wordt; niet laten staan om te laten bijkleuren, daardoor wordt het alleen om roem en eer te behalen. Het beste is die soort leden stil te laten gaan, omdat ze in geen en kel clubverband thuis hoorsn. Een vereeniging moet 'het hebben van léden die ervoor voelen en die mee willen helpen met het bestuur iets goeds op te bou wen. En als allen daarvan overtuigd zijn en het pu bliek wil z'n jonggns blijven steunen in hun moei lijken strijd, dan moet op den duur het succes ko men. Volgend seizoen met frisschen moed begonnen en dan blijven aanpakken, jongens. Wie weet? Het eerste gaat morgen ongewijzigd naar Krom menie om er het derde elftal van K.V.V. te bestrij den, een der geduchtste pretendenten voor de bo venste plaats. Kom B.S.V.-ers toont, nu jullie zelf geen kans meer hebben, dat jullie nog willen be- hooren -tot een der sterkste ploegen uit de eerste klasse van den NJLV.B. Veel succes! De b-adspiranten gaan naar Oterleek om den strijd aan te binden tegen de a-adsplranten van deze club. Op eigen veld wonnen de B.S.V.-ertjes met 4—0 en nu denken ze morgen ook gemakkelijk te kunnen winnen. Dat kon nog best eens leelijk tegenvallen. Let maar eens op! In elk geval zullen de jongens uit Bergen er voor moeten werken en ze zullen dat wel doen ook, naar we hopen. Frans Mays wil met z'n elftal op de derde plaats blijven en dat kan!. Tenslotte de vriendschapDelijke ontmoeting tus- schen de a-adspiranten en het elftal van de U.L.O. op het terrein aan den Kerkedijk. Dat kan een aar dige wedstrijd worden! Laat men eens gaan kijken; dikwijls geniet men meer bij de adsoiranten dan bij de grooteren. Voor den wedstrijd welke om half drie begint, bestaat naar wij hoorden vooral van de zijde der UX.O.-school groote belangstel ling. Wij laten hier nog de - Elftallen voor morgen volgen. Eerste Elftal: J. de Moor (doel); P. Beeld man en D. Min (achter)J. de Groot, D. de Jong en B. van Dienen (midden)M. Kroon, A. v. d. Eerg. H. Pillet, J. Tuin en A Rampen (voor). Reserve; N. Klinkhamer. Ad spiranten A: K. Colnot (doel); G. Kui pers en J. Ludding (achter); D. Zwakman, J. v. d. Plas en R. Maasen (midden); P. Wijers, H. Bussel, man, J. Erlks, N. v. d. Berg en D. Oosterling (voor). Adsniranten B: D. Bakker (doel): F. Jonker en C. Jansen (achter): W. Rensink. F. Mays en S. ten Holt (m'dd°n): K. ten Bruggeneate. Jac. Bitlis, W. Nap, J. Willig en D. Mosk (voor). Reserve: Th. Kroon. Zoekt U 'n smaakvolle wandversiering? Wendt U dan tot de Goede kunst is thans niet duur, PASTELS OLIEVERF PLATEN KLEURETSEN. Alles vakkundig geëncadreerd en verzorgd. Stuk ken van blijvende kunstwaarde, die de stemming en de gezelligheid in Uwe woning ten zeerste ver hogen. Inlijsten van Foto's, Platen, Borduurwerk, enz. BLOEDIGE VECHTPARTIJ BIJ EEN POOLSCHE STEENKOLENMIJN. Kattowitz. Bij een mijn in de nabijheid van Dombrowa heeft een bloedige vechtpartij plaats ge had tusschen werkloozen en mijnwerkers. De arbei ders hadden opdracht eenige noodschachten op te blazen, doch hierin wilden de werkloozen hen ver hinderen. De opzichter van de mijn waarschuwde herhaalde malen, doch toen dit niet hielp vuurde hij eenige malen op de werkloozen, waardoor een werd gedood en eenigen gewond. De werkloozen vielen daarop met hun werktuigen den opzichter aan, die ernstig werd gekwetst en in een ziekenhuis moest worden opgenomen. MIJNEN IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Madrid, 23 Jan. Bij de kust voor Palamos (Kata- lonie) hebben visschers zeven zeemijnen gevonden, van de modernste constructie. Een schip van de Spaansche kustwacht heeft deze gevaarlijke vondst aan boord genomen. Te Cartagena zal een onderzoek naar de herkomst van deze oorlogsmachines worden ingesteld. Men vermoedt, dat een buitenlandsch schip deze heeft verloren. product bedorven. Een klein kacheltje in de bewaar plaats om ze te helpen is zeer aanbevelenswaardig. De goedverzorgde bollen gaan het eerst voor export weg. Verder moeten de bollen niet in te sterk dag licht worden geplaatst, vooral niet op do toeliet staan. Spr. waarschuwde er echter tegen plantgoed te ver warmen gedurende het tijdvak van half Aug. tot Scpt. Daarvoor en daarna is het heel goed. Verder moet men rekening houden met hoog en laag land. Die van het hooge land hebben minder warmte noo dig dan die van het lage land. Daarna behandelde spr. nog de irissenteelt. De film, welke vertoond werd, „Holland's glorie" gaf een mooi beeld van de zoo belangrijke bollen teelt en ook van het veilingsgebouw en het omvang rijke bedrijf werd een duidelijk overzicht gegeven. Het was voor de kweekers zeer zeker een buitenge woon leerzame avond. BERGEN Wederom schapen verscheurd. Wederom zijn de schapen van den veehouder J. J., loopende in een weiland aan den Meerweg, de dupe geworden van een zwervende hond. Een tweetal schapen werden zoodanig gewond, dat zij moesten worden afgemaakt. De politie wijst er den hondeneigenaars met na druk op, dat honden met meer dan 30 c.M. schoft hoogte niet losloopend op den openbaren weg mo gen worden aangetroffen. Een duel met dramatischen afloop. Een ram, die met een koppel schapen in een wei land in den Oudburgerpolder, in gebruik bij G. N. te Bergen, liep, scheen daar niet langer tevreden en zocht het gezelschap op van de in het naast gelegen weiland loopende schapen van D. C. te Schoorl. De ram, die bij laatstgenoemde schapen behoor de, was het daarmede niet eens en zoo ontstond een bloedig duel, waarbij de schapen als secondan ten fungeerden. Het tweegevecht eindigde in een volkomen overwinning van den indringer en met den dood van den aangevallene. Nieuw Gemeentelijk bureau. Met ingang van 3 Februari zal de gemeente een apart bureau voor de steunverleening, werkverschaf fing en distributie in het perceel Karei de Groote laan 15 openen. Her verkooplokaal der gemeentelijke groenten- distributie blijft gevestigd in de schuur aan de Ruinelaan achter het huis van Rampen. Controleur aangesteld. B. en W. hebben bij besluit van heden en met in gang van 27 Januari a.s. den heer F. Jongedijk te Alkmaar benoemd tot tijdelijk controleur van de werkverschaffing en steunverleening te Bergen. HEERHÜGOWAAR D Alhier is opgericht een Mannenvereeniging op gereformeerden grondslag, welke ten doel heeft de algemeene ontwikkeling te bevorderen door het be handelen van onderwerpen op verschillend gebied. Voorzitter Is de heer Th. Hendebroek alhier. Gistermorgen viel het vijfjarig zoontje van den heer W. aan den Middenweg alhier, spelenderwijs te water, doch door zichzelf te redden, werd erger onheil voorkomen. W 1 E R J N G E V Visscherij. Naar wij vernemen heeft de Minister v. Waterstaat ondanks ernstige bezwaren van de zijde der vis schers, visschersvereenigingen en gemeentebestu ren, o.a. Harlingen, Makkum en Wieringen, aan het gemeentebestuur van Wonseradeel vergunning ver leend tot oprichting van een vischafslag te Korn- werderzand. Burg. Stand 17 t.m. 23 Januari 1936. Geboren: Klaas Harm, zoon van J. Komduur en J. Bloemberg; Cornelis, zoon van J. Tijsen en T. M. v. d. Veer; Relna Geertruida, dochter van J. Lont en T. Lont. Overleden: Corn. Bals, 68 jaar, weduwn. van S. Mulder. Als levenloos aangegeven kind van J. H. Eden en C. Roskam. Fancy-fair. Naar wil vernemen ligt het ln het voornemen van de muziekvereeniging „Apollo" te Den Oever om een fancy-fair te houden met daaraan verbon den verloting. SCHOORL Op Zondag 26 Januari geeft de gymnastiekvereen. Olympia haar uitvoering in het café van den heer N. Schuijt. Het belooft weer een mooien avond te worden. Een gezellig bal onder leiding van de A.B.C.- Boys zal 't geheel completeeren.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6