iJelrose's Vergelding HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. Ingezonden stukken. Uit onze omgeving. Feuilleton Wieringerwaard, 23 Jan. 1936. Mijnheer de Redacteur, Beleefd vraag ik nog eens om een plaatsje in Uw veelgelezen blad, om J. B. te antwoorden. Hij beweert, dat het in de fascistische landen voor de boeren zoo goed is. Ja, beter dan hier. Nu, de kleine boeren daar, moeten voor de producten die ze moeten gebruiken voor hun bedrijf, zooveel betalen dat er niet eens een hongerloon voor hen overschiet. Ik ga er niet verder op in, want dat zou te veel plaatsruimte vergen. U beweert dat Mr. P. J. Troelstra een onbetwist dictator was en de verkiezing van Koos Vorrink ook als partij voorz. bij enkele candidaatstelling is gekozen en dat de «indere candidaten op last van het partijbestuur zich moesten terugtrekken. Nu is u een wélbewust leugenaar of een heel dom. onbetrouwbaar mensch, die maar brutaalweg, zonder het te weten neer schrijft. Troelstra, onze groote meester heeft zijn positie verworven door zijn groote daden. Want je begrijpt wel, als het niet goed gegaan was, hij er bij meerderheid van stemmen uitgegaan was. Koos Vorrink is bij enkele candidaatstelling gekozen, omdat er zooveel afdeelingen hem candidaat stel den, dat hij toch veruit de meerderheid had, dus om de kosten van stemming te besparen. Dan: de N.S.B. wil van het koehandelstelsel in de politiek niets weten. Nu ter verduidelijking: koehandel in de politiek beteekent: compromis of verdraagzaamheid. Nu verstaan alle partiien dat.be halve de N.S.B.als die de meerderheid krijgen, krijgen andersdenkenden met de zweep of knoet. Dat over Denemarken, Zweden en Noorwegen kunnen wij wel laten voor wat het is. Het bewijst alweer dat u er niet mee op de hoogte is. Enkel wil Ik nog wel zeggen, dat Zweden een leening had ge sloten om de crisis te bestrijden en dat die in 1940 moest zijn afgelost. Maar nu de begrooting bekend is, wordt hij in één jaar geheel afgelost. Dat zegt genoeg. Nu, dat democratie internationaal is, is waar. Maar N.S.B. is Duitsch. Het geheele pro- pram is een afgietsel van het Duitsch nationaal so cialisme. Het is noch nationaal noch socialistisch. Dat zij niet onder Moskou wil staan, wil ik wel ge- looven. Maar niet anar Duitschland of Italië is al weer een leugen, dat weet ieder Nederlander, zelfs ieder Kind weet dat wel. Nu, dat koehandel stelsel weten wij nu wel, wat dat in heeft. Voor die des kundige voorlichting moeten wii naar de N.S.B. kijken, wat Mussert wil, moet gebeuren. Kijk maar naar de candidaatstelling voor de Provinciale Sta ten. In geestelijk leven mag je vrij blijven, als je maar achter hen aanloopt, anders mag je niet den ken, kijk maar naar de joden in Duitschland. Nu wil ik enkel nog maar zeggen, dat als de NJ3.B. de baas wordt, je je hersens wel aan den kapstok mag hangen, want dan zal de leider wel voor je den ken. Nu schei ik er uit en het is voor do laatste maal, want ik heb er geen 6 cent meer voor over. Mijn hartelijken dank voor de plaatsing, P. NIEUWEBOER WJERINGEN Algemeene vergadering van het Visschersfonds op j.1. Zondagmiddag in „Concordia" te Hippolytus- hoef. Aanwezig ruim 50 personen. De Voorzitter, de heer J. J. Tijsen, opende met welkom en wenscht nog alle goeds in 1936. Verder deelt spr. mede, dat de heeren Jac. Kaptein, J. Koorn en S. P. de Vries, thans nog in het bestuur zitting hebbende, reeds 35 jaar aan één stuk een bestuursfunctie hebben bekleed. Zoo waar een zeldzaam jubileum. Voor hun vele werk zaamheden zegt Voorzitter namens het fonds hun hartelijk dank. Over deo mzet aan de afslag kunnen we tevre den zijn, jammer is het echter dat de Wieringer visschers er een te klein aandeel in hadden. Vervolgens leest de secretaris, de heer S. P. de Vries, de notulen, welke onveranderd onder dank zegging worden goedgekeurd. De rekening. De heer Jb. Bakker Cz. brengt financieel verslag uit over 1935. Ontv. afslag f4035, rente 1934—'35 f 184.—, contributie f 121.50, huur pakhuis f80, totaal f4420.50. Totaal uitgaven f 293.93. Netto-ontvangst f 4126.57. Hiervan komt 2/3 voor Weduwen- en Weezen ofw el f 2751.04 en 1/3 voo rde ouden boven 60 jaar of'wel f 1375.52. Beschikbaar voor weduwen en weezen f 2751.04. Uit- keering weduwen en weezen f 592.80. Blijft f2158.24. Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 4. „Jones!" schreeuwde Ramsay, tot het uiterste gebracht. Maar de bediende had de deur reeds achter zich gesloten en Jones hoorde gelukkig niets van den woedenden uitval. De advocaat wendde zich tot zijn onwelkomen bezoeker. „Wat, voor den duivel, wilt u hier? Kom morgen terug of overmorgen, of liever nooit! Ik ben vandaag voor niemand te spreken!" „Kent u mij niet, meneer Ramsay?" vroeg de ïiezoeker, terwijl hij kalm een handschoen uit trok. „Neen!" snauwde deze. „En ik stel er ook niet den minsten prijs op, u te leeren kennen! Laat dat u genoeg wezen en verdwijn!" De onbekende trok met de grootste kalmte een stoel naar zich toe en ging zitten. „Mijn naam is Melrose, Sir Charles Melrose, sprak hij. Misschien zegt die naam u iets". „Melrose?"Er daagde iets van een herin nering in Ramsay's brein. „Melrose.. Melrose, herhaalde hij peinzend. „Twaalf jaar geleden was u mijn verdediger te Chelmsfordvóór ik naar Newgate werd gezonden". „Wel, allemachtig!" Alfred Ramsay sprong op en stak den ander een hand toe. „Dat is een bijzondere verrassing! Vergeef me mijn nijdige Verslag Vischafslag. Aand e vischafslag is af geslagen: 484 hl Alikruiken, 1085 hl Wulken, 361886 pondb ot, 62579 tal Haring, 91795 kist Haring, 14846 kist bliek, 1440 kist toters, 503514 pond paling, 10503 kg. spiering, 469 pond en 2 stuks zalm, 324 kist schar, 599 kist poerlomp, 11629 kist nest, 937 tal geep, 8502 Kg. ansjovis, 571 kist puf, 1811 pond puitaal, 1336 kist makreel, 12 kist vlint, 538 pond baars. Ontvangsten. De besomming was totaal f 467028.—. Hiervan komt 1 l/4p ct. voor het fonds of Wel f 5833.70. Verder is nog ontvangen aan kis- tengeld f 750.Kaaigeld f 746.IJsverkoop 91.83, Restitutie watergeld f 14.75, Rente f39.—. Saldo ongev.- en ziektewet 1934 f 161.63. Totaal voorh et fonds f 7640.91. Uitgaven. Diverse uitgaven f 3145,29. Admini stratiekosten f 233.50. totaal f 3378.79, Saldo f 4262.11. Afgedragen aan den penningmeester f 4035. In kas f 227.11, wat bestemd is voor ongev.- en ziektewet-verplichtingen. De winst zal evenals vorig jaar uitgekeerd worden aan weduwen en wee zen en de oude visschers boven 60 jaar. De vraag wordt gesteld of er mogelijkheid be staat ook uitkeeringen te doen aan personen welke nu buiten die gerechtigheid vallen. Dit zou alleen mogelijk zijn wanneer statutenwijziging zou plaats hebben. Hierover is nu dus geen besluit te nemen. Wordt echter voorgesteld dit punt op de volgende agenda te plaatsen, en dan alzoo te bespreken. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuurs leden Jb. aBkker Cz., K. de Haan en Jac. Kaptein worden allen met bijna algemeene stemmen her kozen en nemen hunne benoeming weer aan. Rondvraag. Bij de rondvraag worden enkele vra gen van huishoudelijken aard gesteld, waarop de voorzitter naar genoegen antwoordt, zoodat de ver gadering onder dankzegging voor opkomst en aan gename besnrekingen wordt gesloten, alvorens de aanwezige persmenschen dank voor hun aanwezig heid te hebben gezegd. DEN OEVER. Benoeming Kapelvoogden. Op de in verleden week plaats gehad hebbende vergadering van leden van de kapel zijn in de •nlaats van de heeren P. Bakker Czn. en C. Koorn Vzn. tot Kapelvoogden benoemd de heeren S. Koorn Jzn. en N. Tijsen. Harmonievereeniging „Apollo". Door bovengenoemde vereeniging is besloten deel te nemen aan het concours van den Westfrieschen Bond, dat dit jaar gehouden zal worden te Medem- blik, terwijl tevens deel genomen zal worden aan het Nationaal concours te Oostwoud, dat plaats zal heben in 't laatst van de maand Juli. Verder vernamen wij dat de voorjaarsuitvoering voor de kunstlievendel eden gegeven zal worden op 29 Februari en 1 Maart a.s. Opgevoerd zal worden een bliisnel in drie bedrijven, getiteld „Mijnheer en Mevrouw". Een milde gever. Dezer dagen werd aan de harmonievereeniging „Apollo" een gift geschonken van f 25 door iemand die onbekend wenscht te blijven. Deze sympathieke geste werd zeer door de leden gewaardeerd. Visscherij. De laatste dagen zijn weer diverse stoom- en motorbooten te Den Oever gearriveerd ter beoefe ning van de kuilvisscherij op haring. Werd verle- leden jaar om dezen tijd al aardig gevangen, tot heden zijn de besommingen gering te noemen. De vroege vangsten van verleden jaar kunnen dan ook als een except beschouwd worden. In de praktijk is meestal gebleken dat in de tweede helft van Fe bruari de kuilvisscherij loonend begint te worden, Niettegenstaande dit willen verschillende visschers thans hun geluk beproeven, men kan nooit weten. Er begint weer een gezellige drukte aan de havens te heerschen en voor de neringdoenden geeft het weer eenige opleving. Evangelisatie. Op de j.1. Woensdag gehouden ledenvergadering van de Evangelisatievereeniging „Rehoboth" zijn de aftredende bestuursleden Boekesteijn, Landolt en Buma allen herbenoemd. Voor de vacature-D. Meijers te Den Oever is benoemd de heer Tjalsma. Z IJ PE ST. MAARTENSVLOTBRUG. Vrijdagavond 24 Januari j.1. hield de vereeniging „Hulp in Nood" alhier hare gewone jaarvergadering in het lokaal van den heer A. de Boer te 't Hoekje. Voorzitter: P. Breed opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom, zijn spijt uitspre kende over de geringe opkomst, maar hoopte dat dit uitval van daareven! Ik heb het vandaag juist buitengewoon druk, ziet u, en „Lang zal ik u niet ophouden", viel Melrose hem in de rede. „Ik ben eerst sinds twee dagen in vrijheid en kom bij u om een paar inlichtin gen. Meer dan een kwartier heb ik zeker niet noodig'*'. „Beschik over mijn tijd", zei Ramsay op har telijken toon- „Voor u maak ik natuurlijk graag een uitzondering!" Hij schoof Sir Char les Melrose een kistje sigaren toe. „Rooken?" „Dank u", weerde deze af. „Het rooken heb ben ze mij afgeleerddaarginds". „Twaalf jaar!" mompelde Ramsay met inni ge deelneming. Hij keek Sir Charles oplettend aan. De jaren van afzondering hadden onmis kenbaar hun stempel op den bezoeker gedrukt. Zijn gestalte was gebogen, de stem vaal en vlak de oogen, zonder glans, lagen diep in de kas sen, het haar Ramsay herinnerde het zich plotseling vroeger dik en van een zeldzaam mooie blauw-zwarte kleur, was dun geworden en grijzend aan de slapen. Die man was een wrak geworden en toch telde hij nog geen veer tig jaar! Een diep medelijden maakte zch van den advocaat meester. Het leek, alsof Sir Charles Melrose de ge dachten van Ramsay ried. Hij maakte een af werend gebaar. „Geen medelijden, als 't u blieft, zei hij koel. „Er is niets, waar ik zóó het land aan heb, als aan medelijden. Ik ben met zuiver zakelijke bedoelingen bij u gekomen- Elke kwes tie van gevoel staat daar buiten". niet van invloed zou zijn op de te houden bespre kingen, welke naar hij hoopte opbouwend voor de vereeniging zullen zijn. De notulen werden hierna gelezen, door den secre taris, den heer W. Jongsma, welke zonder op of aan merkingen onder dank voor goedkeuring ondertee kend werden. Hierna bracht de penningmeester de heer G. Veu- ger Jz. een keurig uitgebreid verslag uit over het afgeloopen jaar 1935: Hieruit werd vernomen dat het ledental gelijk was gebleven, en dat door vertrek en overlijden de donateurs verminderden met 2, aan 9 leden werd een bedrag uitgekeerd groot f 517.50. Dit had tot gevolg dat de kas der vereeniging een ach teruitgang had te boeken van f 279.94. Naar aanleiding van deze achteruitgang werd be sloten, om alleen de maand Febr. vrijstelling van contributie betalen te verloenen, dit was de laatste 2 jaren 8 weken. Bij monde van den heer D. de Leeuw Kz. werd verklaard, dat alle bescheiden van den penningmees ter in de beste orde waren bevonden, zoodat het ad vies van de controlecommissie, de rekening goed te keuren, werd aanvaard. De aftredende bestuursleden, t.w. de heeren P. Breed, voorz., G. Vcuger, Jz. en K. Doorn, 1ste comm. worden bij acclamatie herkozen, en nemen hun fuc- tie weer aan. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. WARMENHUIZEN Vergadering Vischclub. De hengelsportvereeniging „Vischlust" hield Zon dagmorgen een algemeene vergadering ten huize van den heer Slikker. Aanwezig 16 leden. De Voorzitter opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Spreker betuigde zijn tevre denheid over de tamelijk goede opkomst. Deze ver gadering, die eigenlijk op een vreemd tijdstip wordt gehouden, is oorzaak door het onverwachte vertrek van onzen ijverigen secretaris, den heer Barten. Spreker gevoelde zich verplicht en is over tuigd om hem namens de vereeniging een woord van dank te brengen voor al hetgeen hij ln het belang van onze vereeniging heeft gedaan. Met den meesten ijver en volle ambitie heeft hij steeds zijn plicht vervuld. De wensch is dan dat wij namens allen hem en zijn echtgenoote toewenschen dat het hun in de nieuwe woonplaats goed mag gaan. Voorzitter stelde voor, eenigszins van de agenda af te wijken en eerst punt 3 te behandelen en wel benoeming van een nieuwen secretaris. Namens het Bestuur werd aan de vergadering voorgesteld, iemand te benoemen uit Schoorldam. Hierin werd de vergadering vrijheid gegeven, doch allen gingen met dit voorstel accoord en werd tot secretaris be noemd de heer J. Jongerling, die deze benoeming aannam. Voorzitter feliciteerde den heer Jongerling met zijn benoeming en hoopte dat hij evenals zijn voor ganger deze functie zal vervullen. Door den nieuwen secretaris werden de notulen voorgelezen en zonder aanmerking goedgekeurd. Van onzen penningmeester, den heer P. Rol, ver namen we, dat de inhoud der kas f 13.11 bedroeg. Een bedrag van f2 was nog te vorderen aan ach terstallige contributie. Rondvraag. De heer D. Pastoor zou willen voorstellen een kampioensprijs aan onze wedstrij den te verbinden. Een wisselbeker b.v., en iemand hiervan in bezit kan komen, die aan het einde van het seizoen de meeste baars heeft gevangen. Wan neer nu een lid drie jaren achtereenvolgens den kampioenstitel weet te bemachtigen, de beker of wath et ook moge wezen, zijn vole eigendom wordt De vergadering was algemeen van oordeel, dat uit sportief oognunt bekeken, dit beslist goed zal wer ken. Het bestuur zal dit verder uitwerken en re gelen. De bode A. Nicolal verklaarde voor de functie te bedanken. Hiervoor stelde de heer Jn. Jonker zich disponibel en voor Schoorldam zal de secretaris hiervoor zorgen. Een voorstel van den heer Jongerling, om een volgende keer op Schoorldam te vergaderen, werd goedgevonden. De heer W. de Vet vroeg of de mogelijkheid be stond om met de club een reisje te maken. Om aan middelen te komen, zouden we wat minder geld moeten besteden voor prijzen. Voorzitter antwoordde, dat dit niet gewenscht is, wel als de contributie verhoogd wordt, zooniet, dan zou spreker niet graag de kas hiervoor willen aan spreken. Een der leden, schipper den Das, deed een aan nemelijk bod en zou ons tegen vergoeding van zijn olieverbruik naar Amsterdam varen. Allen voor. „Zooals u wilt", antwoordde Ramsay. „Het meer dan een gewone phrase, als ik zeg, da' ik geheel en al tot uw dienst ben. Uw zaak, Sir Charles, heeft mij destijds bijzondere belang stelling ingeboezemd. Een van de meest onver klaarbare dingen in het proces is me altijd ge weest, dat ze u om een vergrijp, dat toch veel meer een ongeluk was, den vollen straftijd heb ben laten uitzitten". „Ik geloof niet, dat ik een erg meegaand ge vangene ben geweest". Sir Charles poogde te glimlachen, doch hij bracht het niet verder dan tot een pijnlijke grijns. „Toen ik, als erfgenaam van mijn oom, een Melrose werd, was ik, om zoo te zeggen, in half Essex geteekend. De Mel- rose's hebben in het graafschap nooit een goe den naam gehad, met reden, ik geef het graag toe, al had ik misschien een uitzondering op den regel kunnen worden. Vandaar, dat er ook geen betrekkingen waren, die zich voor mij interesseerden en gewicht in de schaal konden leggen. Daarbij kwam een op het laatste oogen- blik mislukte poging tot ontvluchten geen wonder, dat de maat vol was! Ik heb dus mijn twaalf jaar uitgezeten en ben er niet aan dood gegaan". „Maar volgens uw eigen eerlijke overtuiging was u toch onschuldig aan den te laste geleg den manslag?" Melrose keek den advocaat even zwijgend aan Toen haalde hij diep adem. „Voor God en mijn geweten: dat was ik, ja- En wanneer ik al schuldig ben geweest, dan toch maar aan een zeer gering vergrijp. Toen ik Sir Everard Rothermere neersloeg, handelde ik uit zelfverdediging. Het was mijn bedoeling niet, hem zoo'ongelukkig te raken. De kansen waren echter te ongelijk voor me. Ramsay! De sympathie van het publiek, van den openbaren aanklager en van de jury stond aan de zijde van een jonge en buitengewoon mooie vrouw. Natuurlijk! En ik was een Melrosel" De reis zal plaats vinden ongeveer in t laatst van Juni. Besloten is dat ook voor niet-leden de gele genheid bestaat deze tocht tegen een geringe ver goeding mee te maken. We verwachten dat vele toe risten zich zullen opgeven. Hierna sluiting en dankte Voorzitter de aan wezigen voor de prettige samenwerking. T A N G E N T) IJ N NOORDSCHARWOUDE. „WIJ VLOGEN NAAR INDIë". Zaterdagavond hebben wij in Concordia alhier, van Amsterdam naar Batavia gevlogen met den be kenden schrijvenden vlieger A. Viruly, die ten bate van de kleuterschool van de afd. Langendijk van Volksonderwijs een lezing heeft gehouden over zijn werk als verkeersvlieger bij de K.L.M. en in het bijzonder over de langste route, van Amsterdam naar Batavia, waarvan de zeer vele opgekomen be langstellenden, er waren naar schatting een goede vijfhonderd personen aanwezig van den Langendijk en verre omgeving (Hoorn was ook met een bus vol vertegenwoordigd) zeer zullen hebben genoten. De heer Viruly heeft op de hem ook in zijn boe ken kenmerkende vlotte wijze een overzicht gege ven van deze reis, waardoor men zich als een pas sagier van de K.LM. gevoelde en de verschillende belevenissen op het 14500 K.M. lange traject mee maakte De heer J. Keizer, voorzitter van Volksonderwijs deelde in zijn openingswoord mede, dat de heer Viruly zoo goed als geheel belangeloos aan de uit- noodiging gehoor had gegeven om het comité te steunen (Applaus). Nadat voorz. den burgemeester van Oudkarspel en de wethouders van Noord- en Zuidscharwoude welkom geheeten had, werd het woord gegeven aan den heer Viruly, voorh et houden van zijn causerie. Spreker wees er op, dat het luchtverkeer niet te onderschatten is. De twintigste eeuw is een belang rijke tijd, ook in de geschiedenis van het verkeer. In de scheepvaart is wel vooruitgang in snelheid, maar de moeilijkheden, waarmee Houtman te kam pen had, heeft de Marnix van St. Aldegonde ook. Op het land is het verschil met vroeger ook niet zoo groot. En de modder, waar vroeger de diligen ce in bleef steken, blijft thans de auto vastzitten. Door de luchtweg is echter iets geheel nieuws ge komen, waardoor er geen aardrijkskundige beletse len meer bestaan van grenzen, bergen, etc. Een uurreis Is voor een vliegtuig een uurreis. Daar komt nog bij. dat de luchtweg overal is, overal begint en overal eindigt, de snelheid kan onbegrensd wor den opgevoerd, de weg is eindeloos breed, en kost geen cent per Kilometer. Spr. merkte op, dat de luchtweg het symbool voor de toenadering der vol keren is, daar er voor het vliegtuig geen beletselen zijn. Hierna behandelde spr. de opkomst van de K.L. M. en de vooruitgang welke men op de Indië-route heeft bereikt. De heer Viruly geeft dan een inte ressante beschrijving van de indrukken, die men tijdens deze reis opdoet en de moeilijkheden waar mee men te kampen heeft. Hij vulde dit betoog aan met het voorlezen van een hoofdstuk uit zijn werk: „Wij vlogen naar Indië" en met lantaarn plaatjes, welke door hem werden toegelicht. Het was een buitengewoon interessante avond en de aanwezigen stemden dan ook gaarne in met de woorden van dank, welke de heer Keizer aan het einde tot den heer Viruly sprak. Voor de kleuterschool is het zonder twijfel een zeer voordeelige avond geweest. SINT P A N C R A S De afd. van den A.N.0.03. hield haar jaarver gadering, die uitstekend bezocht was. Het ledental was weer met 1 toegenomen, terwijl een gast tevens als lid toetrad. Uit het jaarverslag, doord en secretaris uitge bracht, bleek, dat een jaar van krachtige actie ach ter den rug is. Het ledental steeg van 31 op 35. In de laatste 3 maanden van 1935 ziin 848 boe ken uit de bibliotheek ter lezing uitgereikt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er nog een batig saldo was, zoodat ook in dit opzicht voor uitgang is te constateeren. De aftredende bestuurs leden werden herkozen. Besloten werd, te trachten met de afd. Langendijk weer het Jaarfeest te hou den te Zuidscharwoude. Eveneens zal getracht wor den een meeting te organiseeren en vroeg in den herfst een goed voorbereiden propaganda-avond*"* Goedgevonden werd propaganda in Koedijk krach* tig voort te zetten. „Het zou heel anders geloopen zijn, waarde heer, wanneer u zelf die vrouw niet in bescher ming had genomen." „Volkomen juist, Ramsay", antwoordde Mel rose bitter. „Ik heb in de gevangenis tijd ge noeg gehad, om diemisplaatste galanterie te berouwen. Als ik bij de behandeling van mijn proces reeds den kijk op de wereld en op de menschen had gehad, die twaalf jaar van eenzame afzondering me hebben bijgebracht, dan zou het vrij zeker een anderen afloop ge nomen hebben. Maar ik was toen vier en twin tig, Ramsay, en romantisch. Ik hoopte tot het laatste moment, dat haar „beter ik" nog tot uiting komen zou. En toen zij bleef zwijgen, heb ik tot het bitter eind toe volgehouden". „Dat is geen enkele vrouw waard, Melrose, twaalf van de allerbeste levensjaren van een man! En vooral niet zóó één!" „Je vergeet, Ramsay, dat ik van kind af van haar gehouden heb. En de ridderlijkheid is in ons geslacht nog niet heelemaal dood!" „Hou-je misschien nog van haar?" vroeg de advocaat scherp. Sir Charles zag hem met een kouden blik aan- „Beschouw je mij als zulk een idioot, Ram say? De romantische jongeling is in Newgate gestorven o, al heel spoedig! Eerst dacht ik, dat ik het geen twaalf weken in de gevangenis zou uithouden,laat staan twaalf lange ja ren! Zie-je, wanneer je altijd gewoon bent ge weest aan de wijde vlakten, aan de sportvelden en het water, met Gods oneindigen hemel boven je en ze stoppen je dan in een cel, nog geen twee meter in het vierkant...." Hij huiverde. „Ramsay, als ik werkelijk misdaan had. waar voor ze mij gevonnist hebben, dan was die straf nóg veel te zwaar geweest! De strop is per slot van rekening oneindig genadiger. En toch Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 10