De Langendijker Groentenveilingen. Uit onze omgeving. Brandwonden Pu rol er op Purol geneest LANGEND IJ K Teeltvergunningenmisère. Uit goede bron verzekerde men ons, dat er groote kans bestaat, dat do uitwassen, die aan de tegen woordige regeling der teeltvergunningen kleven, wel zullen worden weggesneden. In zijn ijver, om de teelt van groenten bon gré malgré te beperken, wor den maatregelen door de regeering getroffen, die toch al te drastisch zijn, en tengevolge waarvan slacht offers worden gemaakt, die dit allerminst verdienen. ZUIDSCHARWOUDE. VERGADERING AFD. NED. TUINDERSBOND. Opening. Maandagavond vergaderde ten lokale van den heer Stoffers de afdeeling van den Ned. Tuindersbond. De opkomst was niet groot. In zijn openingrede wees de voorzitter op de slechte resultaten van het jaar 1935; het was' een rampjaar. De bladluis heeft het hoofd product verwoest. Gehoopt wordt dat de actie, om voldoenden steun, mag slagen. Is dit niet het geval, dan zal het er voor velen slecht uit zien. De noodzakelijkheid werd bepleit om verlaging van lasten, renten vooral, daar de meeste bedrijven sterk bezwaard zijn. Betreurd wordt, dat nog zoovelen buiten de organi satie staan, daar deze voor betere toestanden strijdt. Jaarverslag. Nadat de notulen zijn voorgelezen en goedgekeurd, wordt door den secretaris het jaarverslag over 1935 uitgebracht. Het aantal leden vermeerderde met 19 en steeg tot 54. Er zijri 7 bestuurs- en 3 ledenvergade ringen gehouden. Nog zijn er 2 gehouden met De Toe komst en 2 met den L.T.B. Financieel verslag. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 161.50 en de uitgaven f 133.60 had den bedragen. De bescheiden, nagezien door do hee- ren A. Swart en Jb. van Twuijver, werden in orde be vonden en de penningmeester gedechargeerd. Algemeene Vergadering Hoorn. Bij de behandeling van de agenda voor de alge meene vergadering te Hoorn, werden geen opmerkin gen van belang gemaakt. Omtrent de teeltvergunningen stelde de vergadering zich op het standpunt, dat die persoonlijk moet blij- •ven en niet berusten op het land. Uitwassen moeten worden bestreden. Medegedeeld werd, dat een commissie bestaat, waar men zijn grieven kan blootleggen. Loonbijslagregeling. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over de nieuwe loonbijslagregeling. Besloten werd oen krach tige actie te gaan voeren, voor het weder in wer king stellen van de oude, de zoogenaamde een derde regeling. Bestuursverkiezing. Bij do gehouden bestuursverkiezing werden de hee- ren J. Klingeier, P. de Ruiter en Jb. Kramer mot al gemeene stemmen herkozen. Allen namen de be noeming aan. Verkiezing bestuurslid Kring. Als bestuurslid van den Kring Langendijk van den Ned. Tuindersbond werd gekozen de heer Jb. Kra mer, die onder dankzegging de benoeming aannam. Verschillende onderwerpen. De heer P. de Geus geeft een resumé van de ver schillende bemoeiingen, welke zijn verricht tot het verkrijgen van steun voor hen, die geen producten hebben als gevolg van misoogst» Hij prijst daarbij den steun, die door den burgemeester werd verleend. Jammer vindt hij het, dat tot nu toe geen tast bare resultaten zijn verkregen. Het bij verschillende tuinders ingesteld onderzoek doet echter een spoe dige regeling verwachten. In dit verband houdt de voorzitter een pleidooi voor het sterk maken van den Bond. De heer Jb. Kramer wijst op de ellende in vele tuindersgezinncn en brengt dank aan allen, die hem tijdens zijn ziekte zoo krachtig hebben gesteund. Betaal Je belasting of vraag ontheffing. De voorzitter wijst op een paar gevallen, waarbij beslag is gelegd op veilinggelden van belasting-wan betalers. Er zijn er onder de tuinders, die in dezen zeer nonchalant te werk gaan en oordeelon, dat de fiscus ze toch niets maakt. Het tegendeel is nu waar gebleken. Uit verschillende besprekingen volgt, dat de tuinders, die niet bij machte zijn hun personeele belasting te betalen, een aanvraag om ontheffing be- hooren in te dienen. Vergeten mag niet worden, dat de belastingambtenaren ook menschen zijn, die hun plicht hebben te doen. Verkeert men in moeilijkhe den, men wende zich tot de hier bestaande vertrou wenscommissie. Met den wensch, dat 1936 voor de tuinders en hun gezinnen een beter jaar moge worden, sluit de voor zitter deze geanimeerde vergadering. NOORDSCHARWOUDE. Maandagavond werd in hotel Concordia alhier oen vergadering gehouden van ingelanden van den Noordscharwouder polder. De vergadering stond onder leiding van den heer A. Barton Pz., voorzitter die er in zijn openingswoord op wees, dat dit dc laatste door hem geleide verga dering was. De secretaris, de heer F. Moeijes Fz. las, do notu len van de vorige vergadering voor, welke onder dankzegging aan den samensteller werden goedge keurd en vastgesteld. Aan de orde was vervolgens het verkiezen van den voorzitter in verband mot het aftreden van den heer A. Barton Pz. Gekozen werd de heer IJ. Kaan met 13 van de 16 stemmen. De heer Barton nam hierna met een hartelijke rede afscheid van do leden en gaf de voorzittershamer over aan den hoor Kaan. Dc nieuwbenoemde voorz. dankte voor het in hem gestelde vertrouwen, hopen de dat hij dit niet beschamen zal. Voorz. riep liet nieuwgekozen lid, den heer G. Hce- ringa, het welkom toe. Voorz. dankte den scheiden den heer Barton voor hetgeen deze in het belang van de polder heeft gedaan. De heer J. Ootjers feliciteerde den heer Kaan met zijn verkiezing en hoopte dat deze nog lange jaren de bloei van den polder mag beleven. De heer Barton dankte op zijn beurt voor dc on dervonden medewerking van bestuur en ingelanden. De heer IJ. Ka^n deelde nog mede, dat zoodra het door den heer Kooijinan vervaardigde standaardwerk over de NoordhollandsChc polders gereed zal zijn een exemplaar aan den heer Bartcn'zal worden overhan digd als aandenken. Na rondvraag volgde sluiting. Verloting. Bij de gehouden verloting van de K.J.C.-bazar viel de hoofdprijs, een Simplex-rijwiel ten deel aan den heer J. Brink te Zuidscharwoude. Noord-Scharwoude. MODERN AMSTERDAMSCH KLEINKUNST ENSEMBLE. Maandagavond werd in hotel Concordia al hier een avond gegeven door de Nederlandsche bond van arbeiders in het Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf, federatie Alkmaar. Voor deze avond bestond groote belangstelling. Zoo goed als alle plaatsen in de groote zaal waren bezet. Medewerking verleende hierbij het Modern Amsterdamsch Kleinkunst Ensemble onder lei ding van den heer Is. Romeijn. Wat deze vier artisten hebben gepresteerd was werkelijk keurig. Mej. Rita Ross, als zangeres was zeer goed terwijl Wim Wegerif, de accor deon-virtuoos, door eenige schitterende num mers een enorm applaus verwierf. Jacques Presser, conferencier, voldeed ook heel goed en ook de leider van het groepje, de heer Romeijn, oogstte veel succes met zijn liedjes en declamatie Het geheele programma werd keurig en in een vlot tempo afgewerkt en heeft de toeschou wers, getuige het langdurig applaus, zeer zeker voldaan- De heer Van der Ham, bondsbestuur- der sprak een propagandistisch woord, wees op de sociale verbeteringen die reeds zijn behaald en beval als naaste doel het Plan van den Ar beid, in de belangstelling der arbeiders aan. Dat de Langendijker bridgers niet met zich laten spotten blijkt wel uit den wedstrijd, welke Zondag in de Overdekte Zweminrichting te Alkmaar werd gehouden. De vier Langendijker deelnemers won nen een prijs. De heeren K. Ruiter en S. de Rijke een eerste prijs in de oneven lijn van groep A en de heeren A. Keppel en U. Sieperda in dezelfde lijn een tweede prijs. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier wordt sedert Zondag vermist de 14-Jarige zoon van den heer J. Dirks. IJverige pogingen wor den in het werk gesteld, om den jongen op te spo ren. De heer J. Groen Az. alhier, benoemd tot lid van Provinciale Staten van Nootd-Holland in de vaca ture Van Nuland, heeft die benoeming aangenomen. De gemeente niet noodlijdend? We vernemen, dat, na een nauwkeurig onderzoek van de gemeentebegrooting voor 1935 door een Rijks accountant, sommige posten in ontvangsten zooda nig kunnen worden verhoogd, en andere uitgaafpos ten verlaagd, dat geen rijksbijdrage in de kosten van de gemeentehuishouding noodig is. De gemeente be hoort dus nog niet tot de noodlijdende, zooals de raad bij het opmaken der begrooting had gedacht, daar toen een dergelijke bijdrage noodig was om ze slui tend te maken. Als de raad nu ook maar besluit, om de aangegeven wijzigingen aan te brengen. Dit zal hij echter wel moeten doen, daar anders de be grooting wel niet zal worden goegekeurd. W 1 E F f N G E V Verbaliseerd. De Opzichter der Visscherijen, de heer Vliegen, heeft tegen een tweetal visschers, afkomstig uit Am- strdam, die in deze gemeente hun vangst aan den wal brachten, proces-verbaal opgemaakt, omdat zich in een partij hot van 250 Kg., 130 stuks, en in een partij van 500 Kg. 183 stuks ondermaatsche bevon den. BARENKARS?El Dirkshorn- Propaganda-vergadering van den Bond voor Staatspensionneering, afd. Harenkarspel, ten huize van den heer P. Pijper, met medewerking van Jasper en Meraike van St. Pancras. Aldus luidde het programma. De „medewer king" van Jasper en Meraike opgevat in dien zin, dat bet tweetal den ganscben avond bad te vullen. Wanneer er' dus wel eens iets werd „getrok ken", mag zulks zeer begrijpelijk heeten. Na opening van de vergadering door den beer J. Hagenaar traden Jasper en Meraike op met een éénacter: „Vooravond", waarin nogmaals werd gedemonstreerd de onafwijsbare behoefte aan staatspensioen voor ouden van dagen, ook premievrij voor eigenwerkers. Keurig en zonder overdrijving werd dit stuk je gespeeld. Applaus bleef dan ook niet uit. Van de nu volgende komische voordrachten beviel ons het best: „Een dagje in Artis" van vader en moeder met hun 12 spruiten. Leverde de apenkooi een bron van vermaak op, voor een bezoek aan de ooievaars gevoelde papa blijk baar niet veel! „Gas een toekomstbeeld" deed wat onwezelijk aan. Om de kluchten: „Tante Daatje heeft huwe lijksplannen" en „Een Taidje" in Noordhol- landscb dialect en costuum, werd smakelijk ge lachen, terwijl aan bet slot daverend applaus de spelers beloonde- Op het ruime podium had men met gordijnen en enkele keurige versieringen een gezellig in terieur geschapen, terwijl Meraike over fraaie costuums beschikt. De pauzen werden door de heeren Manneveld en Kos gevuld met goede muziek, welke door bet gezoem in de zaal niet altijd tot haar recht kwam. De zaal was geheel bezet, dus een geslaagde avond. Z IJ PE BURGERBRUG. Op Zaterdag 25 Januari j.1. hield het Ziekenfonds „Hulp in Nood" haar jaarvergadering in het café De Nijs. Aanwezig waren 11 leden. Voorzitter, de heer C. Kok, opent deze vergade ring met een hartelijk woord. Daarna voorlezing der notulen der vorige vergadering door den secre taris welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Hierna volgde verslag van den penningmeester over het afgeloopen jaar, waaruit blijkt dat de stand der kas thans is f 994.10, terwijl de reserve bedroeg f 425.68. De commissie voor het nazien der boeken brengt bij monde van den heer N. Raven verslag uit, de boeken in de beste orde te hebben bevonden, waarop Voorzitter een woord van dank brengt aan penningmeester en secretaris voor het vele werk in deze weer verricht. Daarna zegt Voor zitter, zullen er circulaires worden rondgestuurd, tot het werven van nieuwe leden. Dan gaat er een stem uit de vergadering op, wel ke vraagt hoe oud men mag zijn, om nog als lid te kunnen worden aangenomen, waarop Voorz. toelicht niet ouder dan 45 jaren. Daarna volgde bestuursverkiezing, aftredend wa ren de heeren C. Kok, D. Nanne en J. Kampen, die allen weer werden herkozen en hun benoeming ook allen weer wenschten aan te nemen. Thans volgde bestuursvoorstel om nieuwe leden Welke steun is voor de tuinders de bes te? de Ned. Tuindersbond bepaalt daaromtrent zijn houding geen groote drukte gevolg van weinig voorraden ongeregelde aanvoer van roode kool, in het bijzonder te Noord- scharwoude stugge handel, lagere prijzen, weinig export ook gele kool iets lager idem Deensche witte tweede kwaliteit voor de zouters aanmerkelijk grootere aanvoer van uien veel vraag, niettemin lage prij zen peen goedkoop bieten duur ruige gele kool zeer afwisselende prij zen aanvoer rammenas. De tuinbouwers houden zich reeds geruimen tijd bezig met de vraag, welke het principe van steun- verleening moet zijn. Deze vraag werd nog meer ur gent. toen ten gevolge van misgewas tal van Lan gendijker tuinders niet gebaat waren met een steun op het product, daar Immers velen onder hen wei nig of niets hadden geteeld. In de kringen van den Nederlandschen Tuindersbond is dit onderwerp ook reeds meermalen aan de orde geweest en ten slotte is als de meening van het Hoofdbestuur ongeveer het volgende vastgesteld. Inzake het principe van tuinbouwsteun heeft de Nederl. Tuindersbond zich uitgesproken voor het beginsel, dat bedrijfssteun juister is dan individueele steun. Het onbevredi gende resultaat tot heden zit uitsluitend in de niet- uitbetaling der gestelde richtprijzen. Daardoor is 'n ondermijning onstaan op financieel en cultuur technisch gebied, waarvan de tuinbouwers nu de treurige gevolgen zien. Nu Minister Deckers den 100 pet.-richtprijs heeft toegezegd, is het systeem, in groote lijn. goed, al zal tegen de gevolgen der onder mijning extra-hulp noodig zijn. Behalve de bij de wanverhoudingen genoemde zaken, zal voor de misgewassen enoogstmislukkingen in en tengevolge van de ondermijnde bedrijven een extrahulp noodig zijn, uit een speciaal fonds, om 1936 te kunnen be ginnen. Het begrip „steun", dat velen nog beschou wen als een fooi of een extra-gratificatie aan den tuinbouw, moet verdwijnen. Het is een gerechtvaar digde, en de gemeenschap ten volle verdiende prijs- toeslag voor bewezen economische diensten. Als dit begrip van steun eens vaardig kon worden over onze regeerders, dan zou de grootste ellende in de gezinnen der tuinders geleden zijn. De groote drukte, die gewoonlijk in dezen tijd van het jaar aan de Langendijker groentenveilin gen heerscht. laat nog maar altijd op zich wach ten. En dezen winter zal ze wel uitblijven, daar er te weinig bewaarkool is. welker aanvoer vroeger de groote drukte veroorzaakte. Verschillende tuin ders hebben het weinigje kool. dat ze hadden, reeds geruimd, zoodat in het vervolg de aanvoer op de veilingen nog wel zal afnemen. Aardappelen werden weer aan beide veilingen aangevoerd, ofschoon er nog meer uit de hand werden verkocht. Hoewel de vraag naar goede win teraardappelen de laatste weken levendiger was, bleek daarvan weinig uit de gemaakte prijzen. Voor blauwe Eigenheimers werd slechts f 2.70 tot f 2.80 betaald en voor Bevelanders f 2.10—2.20, wat voor puike aardappelen al een zeer lage prijs is. Op sommige dagen werden er aan de veiling van den Noordermarktbond nog vrij groote kwantums roode kool aangevoerd. De aanvoer daar is intus- schen zeer ongelijk. De handelaars klagen daar ten zeerste over, daar op sommige dagen niet voldoende wordt aangevoerd om aan de aanvraag te kunnen voldoen. Aan de Broeker veiling was de aanvoer regelmatiger. De stemming op de roode-koolmarkt liet Intusschen te wenschen over: de prijzen waren nog iets lager dan de vorige week. Voor stortgoed werd tl2 betaald; de iets zwaardere sorteering van 1 tot 2 pond bracht f 4—5, de daaropvolgende categorie van 2 tot 3 nond gold f56 en die van 3 tot 4 pond f 6.30—7.30. Enkele prima-partijtjes kwamen daar soms iets bovenuit. Dit alles gold de prijzen van le kwaliteit. Sommige partijen van de tweede soort bleven maar weinig beneden die der eerste. Over 't geheel kan echter worden vastgesteld, dat tweede soort ongeveer 90 cent tot f 1.10 minder oobracht. Vraag uit het buitenland ls er voor deze kool zoo goed als niet. Alleen werd er wat naar Be^ië geëxporteerd. Met de gele kool, hoewel de aanvoeren ervan ge ring zijn. liep het ook niet naar wensch: de prijzen liepen n.1. terug. Stortgoed bracht 90 cent tot f 1.80 op. De sorteering van 2 tot 3 pond. eerste kwali teit werd voor f 44.90 verkocht; Iets zwaardere tot 4 pond liep tot f 5.407 met voor enkele par tijtjes iets meer. Tweede kwaliteit stortgoed werd voor 90 cent tot f 1.80 verkocht, kool van 34 pond bracht f 4.605.60 op. Aan de Broeker veiling werden nog verschillende partijen ruige gele kool aangevoerd. De prijzen lienen van 50 cent tot f 3, al naar gelang van kwaliteit en grootte. Ook was de prijs van de Deensche witte kool lager. Voor de sor teering van 1 tot 2 pond. eerste kwaliteit, werd f2 tot f2.60 betaald, van 3 tot 4 pond f4.50—5, soms f 5.40, doch in de tweede helft der week 50 a 70 ct. lager: de zwaarste boven 4 nond brachten aanvan kelijk ruim f 5 op. later f 4.60— 4.80. Voor tweede soort, die meestal door de zouters worden gekocht, werd f 3.50f 4.30 betaald. De zwaarste brengen den hoogsten prijs op. Kleingoed is soms onver koopbaar. De aanvoer van uien nam vrij sterk toe. De vraag is vrij levendig. Niettemin werden lage priizen besteed. Grove, eerste kwaliteit, brachten f2.30f2.50 op, middelgroote f?2.20, soms Iets meer. drielingen f 0.80—1. nep f 3.50—4. Tweede kwaliteit brengt 20 a 30 cent minder op. Ook neen brengt te lave priizen oo: frrove f 1.30-^1.50, kleine 60 cent. Bleten zijn duur: Modjo. zeer kleine, f 1.50 —f2. prima kleine f 3.604.30. grove f 1.60—2. mid delgroote f 2.50—3. Rammenas bracht f 3.50—6.30 op. Over de geheele lün was alzoo een dalende ten dens te bespeuren. Voor export is zeer weinig ver handeld. <a Wat MiJnhardt maakt is goed niet hooger te gaan verzekeren dan 15 gulden, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Rondvraag. Uit de vergadering gaan stemmen op, hoe of het gaat met de uitkeering, doch voorz, licht toe dat „Hulp in Nod" aanvullend optreedt, waarin de Ziektewet te kort schiet. Daarna sluiting. ST.MAARTENS VLOTBRU G. Zondagavond werd door de afd. St. Maartensbrug van den Bond van Staatspensionneering haar jaar- lijksche propaganda-avond gehouden bij den heer A. Homan alhier. De zaal was tot achter dicht bezet. De voorzitter, de heer C. Nierop, heette de aan wezigen welkom, in 't bijzonder de tooneelvereeiii- ging „Jong Leven" van Oudkarspel, welke heden avond het dramatische tooneelspel „Van ouds de Morgenster" van den schrijver Herman Heijermans zou opvoeren. Hoewel hij de hoop uitsprak, dat de aanwezigen een genoegeüjken avond zouden heb ben, moeten we toch het doel van dezen avond niet voorbij zien, n.1. om degenen, die nog geen lid van den Bond van Staatspensionneering zijn, er toe te brengen, in de pauze zich als lid op te geven, om eenmaal het Oud en Arm uit de wereld te helpen. Bovendien deelt spr. mede, dat er in de tweede tusschenpauze een collecte zal worden gehouden, om het daardoor mogelijk te maken, dat in 1937 wordt deelgenomen aan de demonstratie in Den Haag. Oaarna werd een aanvang gemaakte met de opvoering van „Van ouds de Morgenster". In ver band met de tooneelwedstrijd, die in Schagerbrug wordt gehouden en waar deze vereeniging ditzelfde stuk ten tooneele zal brengen, achten wij 't beter een nadere beschouwing van 't stuk achterwege te laten, alhoewel dit over 't algemeen niet meeviel. Over de vertolking was maar één roep: prachtig. De grimage van de fa. Ridderikhof te Hoorn, als mede de verzorging van het decor van de fa. Groot huizen te Alkmaar waren in de puntjes end roegen zeer veel bij tot 't succes van den avond. De groote aandacht van 't publiek bewees wel dat 't spel in hooge mate gewaardeerd werd. Het woord van dank dat de Voorz. na afloop aan de tooneelvereeniging bracht, was dan ook ten zeerste verdiend. Tot slot een gezellig bal met prima muziek van Sonny Band. T ZAND. De bouw van een woonhuis voor den heer W. Eriks alhier is opgedragen aan den heer Th. Boekei te Schagen. CALLANTSOOG N.Z.H, Reddings-Mij. Het Wipper toestel blijft. Naar wij vernemen heeft de N.Z.H. Redding-Mij. besloten het lijnwerp- en wippertoestel te Callants- oog te blijven stationneeren; dit besluit is genomen naar aanleiding van een verzoek der Comm. van PI. Bestuur te Callantsoog. Biljartmatch. De biljartmatch 't ZandCalantsoog is geëindigd met een zege voor Callantsoog. De stand was Cal lantsoog 17 gewonnen partijen, 't Zand 15 gewon nen partijen. De hoofdprijs bestond uit sigaren, ter wijl de heer de Haan een troostprijs voor de verlie- zenden ploeg had geschonken. De heer H. J. Schut (Callantsoog) en de heer P. Veeter ('t Zand) won nen de premie, beschikbaar gesteld door den heer J. van Honschooten. HOOGWOUD Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o.L school te Wijk aan Zee zijn de onderwijzeressen mej. J. C. Bartels en mej. A. L. Remme, alhier resp. als no. 2 en no. 3 op de voordracht geplaatst. De dienstplichtige Cornelis Barsingerhorn, be- hoorende tot het Reg. Kustartillerie van de lich ting 1930, moet op 5 Maart 1936 te Den Helder voor herhalingsoefeningen opkomen. Bij de secretarie is aangifte gedaan, dat Is verloren een grijs lederen dameshandschoen. Gevonden: een heerenschoen, op den Mienakker. Inl. te bekomen bij de gemeente-politie. Zaterdagavond werd de politie opgebeld, dat voor de zooveelste maal de opperman K. onder den. invloed van sterken drank verkeerde en in zijn kosthuis zoodanig tekeer ging, dat er geen huis met hem te houden was. Ter ontnuchtering werd hij opgesloten in het cachot, waaruit hij den volgen den morgen weer werd vrijgelaten. Dit zal hem op nieuw een verbaal kosten terwijl tevens een klacht tegen hem werd ingediend wegens beleediging. Dit is hetzelfde heerschap, die er van verdacht wordt in een dronkeman'sbui een steen gegooid te hebben door de ruiten van den caféhouder B. 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 27 Jannarr Hooge Prijzen 1000.— 11706 400.— 3716 7492 14663 17038 200.— 6368 11799 15428 100.— 4198 4339 6493 8414 9980 11975 11824 15953 17584 18027 20322 Prijzen van 70. 300 301 315 330 534 580 617 710 729 787 912 937 944 983 1139 1149 1208 1238 1266 1275 1319 1613 1660 1682 1930 2113 2126 2194 2333 2362 2628 2719 2850 2901 2986 3161 3195 3342 3416 3442 3446 3495 3532 3635 3675 3831 3850 3971 4128 4215 4277 4523 4563 4671 4700 4725 4739 4800 4874 4920 5013 5038 5051 5289 5323 5331 5598 5913 5943 5985 6021 6052 6068 6213 6258 6318 6355 6655 6671 6678 6679 6699 6821 6872 6934 6991 7041 7044 7084 7113 7117 7303 7308 7450 7456 7511 7653 7844 7847 7983 8065 8172 8218 8243 8273 8283 8419 8479 8496 8525 8532 8620 8699 8780 8833 8971 9052 9227 9229 9454 9573 9605 9609 9684 9733 9916 10057 10102 10128 10201 10204 10356 10405 10550 10654 10711 10951 10987 11018 11049 11188 11299 11315 11333 11348 11349 11388 11395 11409 11612 11784 11795 11967 12009 12025 12105 12115 12299 12330 12431 12469 12634 12745 12761 12800 12809 12813 13033 13069 13115 13133 13159 13227 13287 13322 13377 13387 13488 13498 13526 13537 13653 13715 13775 13819 13970 13995 14134 14282 14298 14319 14553 14722 14829 14955 15016 15184 15193 15325 15386 15432 15442 15560 15618 15697 15727 15739 15990 16096 16485 16495 16528 16609 16654 1GG63 16807 16834 16837 16868 17067 17175 17207 17208 17433 17470 17495 17679 17734 17933 17958 18045 18048 18058 18094 18176 18185 18220 18222 18298 18403 18603 19005 19124 19236 19282 19305 19793 19851 19906 19986 20001 20215 20304 20358 20383 20499 20521 20741 20930 20965

Schager Courant | 1936 | | pagina 12