West-Friesche Bond v. Harmonie ën Fanfarecorpsen. Uit onze omgeving. Harenkarspel. OPZICHTER HEIDEMAATSCHAPPIJ MET EEN MODDERSOHOP BEWERKT. De bekende Jan P. te Harenkarspel, die te werk was gesteld bij de werkverschaffing, had van zich doen spreken, door den opzichter der Ned. Heide- Maatschappij, Zacharias met een houten modder- schop te bewerken. Volgens Jan had deze opzichter bemerking gemaakt op zijn werk, dat volgens ver dachte uitstekend in orde was. Deze Jan P. was bereids eenige malen, wegens mishandeling en bedreiging, veroordeeld en tegen hem requireerde de Officier 1 maand gevangenis straf. Vonnis 14 dagen gev. T w i s k. EEN ACTIEVE BURGEMEESTER. De stevige burgemeester van Twisk, de heer A. Teer, die houdt van orde in zijn gemeente, trad in den nacht van 1 December krachtdadig op, toen in het café van de weduwe Kroon, 'n tweetal jonge lieden uit een andere gemeente, den slagersknecht Klaas D. en de landbouwer Maarten W., beiden uit Oostwoud, zich schuldig maakten aan ordeversto ring, door te gaan vechten. In het café van mej. Kroon werd een bal gehouden en geen vechtcon- cours, derhalve aarzelde de burgemeester niet, hen bij de kladden te pakken, om hen buiten de zaal te werken, waarop de heeren ziph krachtdadig verzetten, voor welk feit zij heden terecht stonden en veroordeeld werden ieder tot f 15 boete of 5 dg. Enkhuizen. DE LUSTIGE OUDE WEDUWE. De 61-jarige mej. Jansje V., wed. R. M. te Enk huizen, had zich op 17 December aldaar aan niets meer of minder schuldig emaakt dan aan opruiing tegen het gezag, door tot eencafébezoe ker, die door de agenten de Bruin en Wiedijk was aangegrepen, te roepen: je gaat niet mee, verzet je! De lustige weduwe, gehuld in langen bontmantel, stond alsnu deswege terecht. Een en ander ge schiedde in het café van den heer Sterk. De dame schijnt nogal 'n rumoerig perceel te zijn, volgens den agent de Bruin. Gevorderd werd door den Officier, die verdachte *n centraal punt van nachtelijk plezier noemde, f50 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak f 30 boete of 15 dagen. Oen Helder. TANTE BESCHULDIGD VAN DIEFSTAL. De pl.m. 54-jarige oude weduwe Jacobje R., ge boren Kr. te Den Helder, stond terecht als verdacht van diefstal van f 8.16, die zij zekeren heer A. F. Bethlehem, haar neef, als getuige gedagvaard, zou ontfutseld hebben. De oude dame ontkende dit feit ijverig en beweerde voorts door haar neef, 'n 26- jarig koooman, vreeselijk te zijn mishandeld, met een portemonnaie nog wel. Als getuige a décharge verscheen nog de oude heer R., 'n invalide, wiens verklaringen niet veel om het lijf hadden. De Officier wilde Tante Coba nog opknappen met f 20 boete of 10 dagen, doch de politierechter achtte de verklaring van neef Bethlehem niet zoo bezwarend, dat hij een vevoordeelend vonnis niet met onbezwaard gemoed kon uitspreken, waarop vrijspraak volgde. H e i I o o. EEN NIET AANBEVELENSWAARDIG AFSTRAF- FINGSMIDDEL. Een ingezetene van Heiloo, de heer Joh. O., die door de straatjeugd met de weinige sneeuw, die tot dusver viel, toch nog met 'n sneeuwbalvonnis werd geplaagd, trok op zijn beurt van leer met een stok, waarmede hij zekere Dr Horst een op stopper toediende. Deze methode bleek niet aan bevelenswaardig te zijn, want hij werd veroordeeld tot f 15 boete of 5 dagen. Enkhulzen. DE GESARDE MUSICUS. De orgeldraaier Maarten L. te Enkhuizen, werd door zekeren W. Visser zoodanig getreiterd, dat zijn muzikaal bloed in karnemelk veranderde en hij op zijn beurt van zich aftroefde door zijn plaaggeest W. Visser op een vuistslag te onthalen. Voor dit feit terechtstaande, werd Maarten heden veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen. Callantsoog. EEN NIET GEWAARDEERDE KUNSTBILJARTER. De 20-jarige arbeider Willem v. Tw. te Callants oog misbruikte zijn bekwaamheid in het biljarten door een heer, S. Baken, genaamd, die zich even eens in café Butter bevond, met een biljartkeu op zijn kop te geven. Gelukkig was Wim zoo verstan dig het dunne eind te bezigen, anders was hij er vandaag met f 20 boete of 10 dagen heusch niet afgekomen. Egmond a. Zee. ZE KONDEN HEM MISSEN ALS KIESPIJN. De heer Nicolaas Sch., als we ons niet vergissen „slappe Niek" genaamd, gedroeg ziqh op een nette vergadering in café Mulder te Egmond aan Zee zoo ongezellig, dat hij op verzoek door de aanwe zige rijksveldwachters, majoor Steen en brig. de Koekkoek, de zaal uitgeslingerd werd. Niek is nogal wat mans, maar tegen deze reuzekerels kon hij toch niet op. Niettemin verzette hij zich met kracht, voor welk feit hij heden tot 1 maand werd ver oordeeld. Nieuwe Niedorp. HET WAS 'M NOG TE PRIJZIG. Een langvingerig heer, met name Joh. Hendr. M., uit N. Niedorp, of omtrek, was op 13 Jan. j.1. on danks het dringend verzoek van meneer de Offi cier niet verschenen op de politierechterzitting, om zich te verantwoorden wegens diefstal van eeni ge tuinbouwbenoodigdheden, zooals 2 aardappel- bakken, koolzetter, 'n spit, 'n schop, und so weiter, die aan zijn hiervoren gesignaleerde lange vin geren waren blijven kleven. De spijbelaar was als- toén bij verstek veroordeeld tot f 25 boete of 15 da gen, wat. ons 'n zeer billijke terechtwijzing toeleek voor zooveel ongerechtigheid. Het scheen echter dat de heer Jan Hendr. M. met dit oordeel niet accoord ging, althans hij was tegen het vonnis in verzet gekomen, dat als naar gewoonte,, want even als bij 't biljarten, gaan afschrijvers voor, als het laatste punt van de agenda werd behandeld. De opnosant ontkende nu de feiten niet, doch reduceerde het aantal aardappelenbakken tot 2. Voorts beriep hij zich op het feit, dat al het gesto- lene is geretourneerd. Boete kon hit niet betalen, dat schiet van het huishoudgeld niet over. De Officier probeerde het nu maar met 1 maand gev., doch de politierechter spaarde de geit en de kool en le^de een gecombineerde straf op. f 15 boe te of 10 dagen en 2 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren. WINKET De gymnastiekvereeniging „Sparta" gaf op Zon dag 26 Januari in de zaal van den heer De Bruijn een openbare adspirantenuitvoering. Zooals veelal het geval is met dergelijke uitvoe ringen, was de zaal slechts matig bezet, doch de meeste ouders waren aanwezig, om getuige te zijn van de vorderingen die hun kinderen gemaakt mochten hebben. De 'oefeningen bestonden voor de jongens en meis jes uit stoknefeningen, brug, evenwichtsoefeningen, oaard en knotsoefeningen, welke alle onder lei ding van den eminenten directeur, den heer Kees man, aardig werden uitgevoerd: en menig ouder zal vooruitgang omier de jeugd besoeurd hebben, want er waren er die een jaar geleden als een gekreu kelde krant van de brug afsorongen, maar het nu keurig gestrekt deden, wat altijd een mooi gezicht is. Wat op een uitvoering voor de grooten al niet erg oleizierig is, is het in nog erger mate bij de klein tjes en wel het applaudiseeren voor enkele uitblin kers, terwijl toch allen hun best doen, maar het za] wel steeds zoo blijven, dat de een het verder brengt dan de ander. Het moet voor den heer Keesman wel een vol- Zondag 26 Januari vergaderde de West-Frlesche Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in lokaal Sopar te Hoorn. Voorzitter de heer W. J. Bruul te Heiloo; secreta ris de heer D. C. Nijdam te Hoorn. Aanwezig af gevaardigden van 24 aangesloten vereenigingen. Voorzitter opent de vergadering met een harte lijk woord van welkom aan de talrijk opgekomen afgevaardigden. Spr. meent ditmaal niet over de crisis te moeten uitwijden en noemt het een ver heugend feit, dat op de agenda-het voorstel van een der aangesloten vereenigingen voorkomt, het a.s. Bondsconcours te hunner plaatse te doen hou den. Dank werd gebracht aan Bestuur en leden van Winkel's Harmonie, en tevens aan de burgerij der gemeente Winkel voor de uitstekende organi satie van het concours in 1935 aldaar gehouden. Weliswaar was het op sobere wijze opgezet, doch de belangen van den Bond hebben hier allerminst onder geleden. Er heerschte in Winkel tijdens het concours een prettige en gezellige stemming. Hierna volgde resp. voorlezing van Notulen en Jaarverslag, welke na een zeer kleine oomerking worden goedgekeurd onder dankzegging aan den samensteller. Hierna volgt punt 3 van de agenda: rekening en verantwoording. Bij monde van den heer Kriller wordt verslag uitgebracht namens de commissie, belast met het nazien der rekening, welke verklaart de rekening in órde te hebben bevonden. Echter dcor zeer ernstige ziekte van den penningmeester kon een zeker bedrag niet worden verantwoord. Het batig saldo van het gehouden concours te Winkel heeft voor den Bond bedragen f 69.43, zijn de 50 pet. van het netto overschot. Door het bestuur is als waarnemend penning meester benoemd de heer P. Brinkman te Andijk. Voor het nazien der volgende rekening werden benoemd de afgevaardigden van Schoorl, Wierin- gen en Abbekerk. Vervolgens komt punt 4: verkiezing 2 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van de heeren P. Brinkman en D. Brugman aan de orde. Van de 24 uitgebrachte stemmen verwierf de heer Brinkman 24 stemmen en de heer Brugman 23 en 1 stem ongeldig. In het afgeloopen jaar hebben als lid van den Bond bedankt de vereenigingen Grootebroek, Bree- zand en Heerhugowaard. Toegetreden zijn „Callantsoog" te Callantsoog en „Ons Genoegen" te Wieringerwaard. Als Juryleden voor het volgend te houden Con cours zijn benoemd de heeren Schuitemaker te Am sterdam, Hazebroek te Haarlem en Boedijn te Hoorn, welke heeren inmiddels hunne benoeming hebben aangenomen. Besloten wordt het Concours te houden op He melvaartsdag en den daarop volgenden Zondag. Door de vereen, Kunstzin te Julianadorp wordt voorgesteld, om wanneer de derde, tweede en eerste afdeelingen zijn opgetreden, daarvan de uitslag door de Jury bekend te maken. Meenende dat dit de rust op het Coneoursterrein niet ten goede komt, en het afbreuk doet om de prestaties der hoogere afdeelingen te volgen,vindt dit voorstel geen bijval. De afgevaardigde van Julianadorp betreurt het. dat er voor de prestaties van de lagere af deelingen zoo weinig belangstelling is en meent dat dit is te ondervangen door in den aanvang van de Concoursdagen, eere-afdeelinffscornsen (al thans voor een gedeelte! te laten ontreden. Dit zal door het Hoofdbestuur in overweging worden ge nomen. Door Winkel's Harmonie wordt voorgesteld het cri tisch verslag op de goedkoenst mogelijke wijze te laten verzorgen, waarbij wordt onbemerkt, dat het ort.'seh verslag te Winkel in ..Musica" heeft ge kost f 56.—, waarvoor aan iedere vereeniging slechts één exemniaar is toe-gezonden. Door het Bondsbestmir zal in overleg met de Con cours gevende vereeniging worden gezocht naar de meest doelmatige en go^dkoonste oplossing. Winkel's Harmonie steR voor dat in het vervolg een vereeniging, die het Concours houdt, niettegen staande de Bond f300 garandeert, bij eventueele winst slechts 25 oct. daaraan aan den Bond af te dragen. Nadat door verschalende sprekers hier over het woord is gevoerd, wordt het voorstel ver- wornen met 13 stemmen t^en en 10 voor, 1 blanco. „Crescendo" te Medemhlik stelt voor ter gelegen heid van haar 40 jarig bestaan, het Concours in 1936 in hare gemeente houden, waartoe met alge- meene stemmen wordt besloten. Het Bond-heetuur stelt voor 50 oct, der contribu tie, alzoo f 5 per vereeni-ging, nieuw toegetreden vereen'gin^en f 10 vast te stellen voor het komende jaar. Wordt goedgevonden. De volgende algemeene vergadering zal in Alkmaar worden gehouden. Bij de rondvraag wordt door den afgevaardigde van Hoogkarsnel naar voren gebracht, dat ook hij alle waardeering had voor de organisatie te Win kel, doch vond het jammer dat er geen betere ge legenheid was voor de corpsen om te repeteeren. De afgevaardigde van Medemblik zegt toe, hier voor te zullen zorgen. Twisk informeert naar een collectief contract bij Buma. Hierin wordt door het Bondsbpstuur ge werkt. De Voorzitter is persoonlijk bij Buma ge weest. heeft o.a. gewezen oo de weinige uitvoerin gen der vereenierin-mn. doch heeft verder nog niets gehoord. Deze zaak heeft echter de volle aandacht van het bestuur. De heer Honingh, Winkel, meent nog even naar voren te moeten brengen, de houding van Schagen's Harmonie af te keuren om op denzelfden dag van het Concours te Winkel een concert te geven. Na nog enkele besprekingen van ondergeschikt belang, sluit Voorzitter met een woord van dank voor de aangename besnreklngen, en de vereeni gingen een gelukkig jaar toewenschende, de verga dering. doening zijn, dat de kinderen zoo aan de vlotte afwerking van het programma meewerkten, maar bewijst tevens, dat hij, naast bekwaamheid, de tact bezit met het roerige goedje om te springen, want met de jeugd is het, dat men haar geheel heeft, of niet heeft. De groepen door de tweede afdeeling jongens aan het einde van het programma dwongen alge meen bewondering af. Ondertusschen had men in de pauze kans gezien om een partijtje loten te plaatsen en werden ten slotte een tiental taarten verloot. Het bal met onze bekende gebr.- Kos besloot den avond en „Sparta" kan weer op een mooien avond terugzien, die moed geeft voor de toekomst der vereeniging. Het lijkt ons echter wel de moeite waard om het eens op een Zaterdagavond te probeeren, want dan kunnen de kinderen den volgenden morgen uitsla pen. Het was niet zoo bijzonder laat afgeloopen, maar het is voor de kleinsten toch spoedig te laat. De gemengde zangvereeniging „Westfrisia" heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan door het stichten van een kinderzangkoor en de deelname overtreft alle verwachtingen, want niet minder dan 65 zangeresjes en zangertjes telt de nieuwe afdeeling. Men is reeds begonnen met de voorbereidingen om een kinderoperette in te studeeren voor het vol gende jaar en we hopen, dat het den directeur, den heer Nico Snel, mag gelukken, in zijn pogen te slagen, want de kinderzang is hier al meer be proefd, maar wilde niet goed lukken. Een pessimist zou de groote deelname niet erg vertrouwen en een vergelijking gaan maken met sigarenkistjeshout, dat wel een groote vlam geeft, maar spoedig uit is. We zullen hopen, dat het andersom gaat en wenschen „Westfrisia" het beste, LANGEN V IJ BROEK OP LANGENDIJK. JAARVERGADERING TUINBOUWVEREENIGING „GROENTENCULTUUR." Maandag 27 Januari, hield bovengenoemde tuin- bouwverecuiging haar jaarvergadering in het lokaal van C. Vijzelaar. Voorzitter de heer W. J. Balder wees in zijn ope ning op de teleurstellingen, die het bedrijfsleven in 193L> heeft getroffen en hoe door de maatregelen der regcering de vrijheid is verdwenen om naar eigen inzicht het bedrijf in te richten. Hoe trots die knel lende band, toch de geldelijke steun het is die de bedrijven in stand hield. Spr. wees verder o.m. op het onrechtvaardige dat in de teeltvergunningen op naam zit, Voorkomen had kunnen worden de zoo omslachtige methode dor teeltvergunningen en de zoo kostbare en vaak opiioo- dige metingen. Spr. eindigde zijn rede niet den wensch dat beleen ieder goed mag gaat» in 't bedrijf, Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat 't ledental 194 bedraagt. De rekening van den penningmeester gaf efen ont vangst aan van f 766.71, uitgaaf f 781.71, saldo f 35. werd met liet saldo groot f 675.99 een bezit pp 1 Jan. van f 710.99, In verband met het heengaan van den heer Ilaze- loop was op een daartoe gedaan schrijven, wederom bericht ingekomen vermeldende herinneringen aan zijn eerste kennismakingen hier ter plaatse. Mededeeling werd gedaan dat in verband met de her-reorganisatie der bedrijven alle tooUverguonin gen zijn veranderd. Wanneer iemand meent, dat zijn vergunning niet in orde is, dan kan hij recla meeren bij den heer <1. Timmerman, In de plaats van den hoer Jb. Glas werd in het bestuur gekozen C. Wit, Tot bestuurslid voor de L.G.C. werd de heer H. Glas herkozen. Door den heer P. Glas, plaatselijk correspondent van den Plantonziektenkundigen dienst werden eeni ge mededeelingen verstrekt, aangaande het leven en voorttelen der luizen, waarvoor als afdoend bestrij dingsmiddel werd aangeprezen 1 gram nicotine op 1 liter water en dit te doen 5 maal per jaar, mits het op tijd gebeurt. Besloten werd om in verband met verschillende verschijnselen een praatavond te houden, waar te vens gelegenheid gegeven wordt oak andere onge makken te bespreken. Een voorstel van het hestuur om de vergoeding van voorzitter, secretaris en penningmeester resp. te brengen van f 40 op f 25 en van f 80 op f 50; werd door de vergadering van de hand gewezen. De heer C. Wit zet in een breedvoerig betoog uit een de verkeerde werking der teeltbeperking en zou gaarne zien dat pogingen in het werk gesteld werden dat aan dezen ongewenschton toestand een einde ge maakt wordt. Voorgesteld werd om de commissie voor uitgifte van teeltvergunningen wettelijke bevoegdheid te ge ven dat een extra teeltvergunning gegeven wordt aan die bedrijven, welke na hun vrijwillige beperking in hun bestaan worden bemoeilijkt. Dit werd. in stemming gebracht en aangenomen en zal dus aanhangig gemaakt worden hij de L.G.C. De heer K. Huibers wees op enkele vei'vuiide ak kers met stokelen, die hot gevaar doen ontstaan van besmetting. Aan bevoegde instantie's zal hierop gewezen wor den met verzoek verwijdering te bevorderen. Vervolgens werd nog door het bestuur een voor stel ter tafel gebracht om de L.G.C. te wijzen op vermindering der uitgaven. Gezien de geringo om zet in 1935 zal tevens de vraag gesteld worden in studie te nemen of combinatie van functies betref fende personeel gewenscht is. Hierna ontstond nogal eenige discussie, waarin duidelijk tot uiting kwam, dat men het niet met het bestuur eens is, daar verwacht mag worden dgt het hestuur der L.G.C. in dezen paraat is en dat er geen één veiling is om de Zuid, welke zoo goedkoop werkt en waar het zoo goed gaaf als hier. Ten slotte werd toch besloten het adres bij de L.G.C. aanhangig te maken. In verband met de koetenplaag zullen er verschil lende klopjachten gehouden worden, daar deze dier tjes zich te goed doen aan andijvie en bloembollen Na dank gehracht te hebben aan het scheidende bestuurslid, Jb. Glas, yoor zijn werkzaamheden in het bestuur verricht, volgde sluiting. HARENKARSPEJ DIRKSHORN. Algemeene vergadering van de Muziekvereniging „Onder Ons" te Dirkshorn, gehouden op Maandag 27 Januari 1936. des avonds half acht, in het lokaal van den heer T. IJff. De voorzitter, de heer Jb. Smit Az., opent met een welkom de vergadering en in het bijzonder den heer Pranger, die als Directeur vqor het eerst deze jaarvergadering biiwoont. Spr. zegt voorts dat de heer Pranger moeiliikheden zal tegenkomen, doch die zijn te overwinnen. Wij willen honen, dat de heer Pranger nog vele jaren Directeur "van onze vereeniging mag blijven. De notulen worden daarna gelezen door den se cretaris en onder dankzegging en zonder aanmer king goedgekeurd. Door denzelfde wordt dan het jaarverslag voor gelezen, waaruit wij aanteekenen, dat de vereeni ging thans best»at uit 36 leden en 7 adspiranten Tn 1935 is aan 2 concoursen deelgenomen, n.1. Let Bondsconcours te Winkel en het Nationaal con cours te Beemster. In beide concoursen wist „On der Ons" een le prijs te behalen. rechte akk. EERSTE KAMERLID WEGENS BELEEDIGINQ VEROORDEELD. U tr e c h t. Veertien dagen geleden heeft zich! voor de Utrechtsche Rechtbank te verantwoorden gehad, het lid der Eerste Kamer, de heer A. C. de Bruijn, voorzitter van het R.K. Werkliedenver« bond, wegens beleediging van de N.S.B. De heer De Bruijn had in het orgaan van heti R.K. Werkliedenverbond in beleedigende termen ge schreven over de houding van de N.S.B. in het tex* tiel-conflict te Tilburg. De officier van justitie eische tegen hem f2001 boete. De rechtbank deed uitspraak en veroor deelde verdachte tot f 100 boete subs, tien dagen' hechtenis. Als verdediger trap op Mr. Van Maarseveen ultj Utrecht. De voorzitter dankt hierna den secretaris vooï! diens keurig jaarverslag. Hierna volgt de rekening door den penningmees ter over 1935. De ontvangsten hebban bedragen f 736.49, de uitgaven f 657.29, batig saldo f 79.20. ,De commissie die de rekening had nagezien, verklaarde dat alles in orde was bevonden. De heer Butter vond ds zaaihuur wat hoog. doch' voorzitter zegt, dat men in verband met het leeren der adspiranten meer licht en warmte noodig had« Werd goedgevonden. Tot commissie voor het nazien der rekening 1935 werden aangewezen de heeren C. Dam en M. Klerk. Volgt bestuursvrrki°zing. Aftr. waren de heeren' S. van der Oord, A. J. Veter en P. de Goede. Deze heeren werden op verzoek der aanwezigen bij ac clamatie herbenoemd en verklaarden desgevraagd! dié herbenoeming wederom aan te nemen. Door den heer Breiman werd een verslag gelezeii van de op Zondag 1.1. te Hoorn gehouden Bonds vergadering, waaruit werd opgemaakt, dat het Bondsconcours dit jaar te Medembbk zal gehou den worden. Tot juryleden ziin gekozen de heeren! Sohuitemaker. Haasbroek en Boudiin. De besnre'-ing inkomen stukken was hoofdza* keiijk het deelnemen aan concoursen. Na veel! over en weer gepraat werd eindelijk besloten, om dit jaar aan 2 concoursen deel fe nemen en wel1 aan het Bondsconcoims te Medemblik en het Na tionaal eopcmirs te Krommenie in de maand Au gustus. Voorts werd nog besloten om zoo mogelijk! 2 concerten te geven in den muziektuin en een con* ce^t i" de zaal van Piirer. Bij de rondvraag zegt de heer Pranger zijn harte-* lijken dank ^n dep voorzitter voor diens vrien delijke womden tot hem gericht .en hoopt dat de! geest onder 8e leden 700 mag blijven. De heer Jb. Manneveld zou gaarne zien. dat bijl concerten in den tuin wat toezicht op fle kleine kinderen werd gehouden, want dat we^kt zeer storend voor de muziek. De voorzitter belooft; hievaan zijn aandacht te schenken. De voorzitter dankt hiernaallen voor de op komst, in het bijzonder den directeur, den heer Pranger, zegt dat de leden zeker hun best zullen! doen op de repetitie en sluit dan de vergadering. WAARLAND. Eerste Hulp bij Ongelukken* AP der wordt een cursus gegeven voor Eerste Hulp hij Ongelukken. Hieraan nemen 31 personen deel, twee avonden per week wordt les gegeven. De cur sus wordt geleid door den heer Stoutjesdijk uit Alk maar. OPMEER Zondagavond werd alhier een jubileumavond ge geven door de V.A.R.A., afd. Opmeer. Met de mede werking van de zoo bekende Jasper en Meraike en de M.r.-band van Hoorn. Om half acht werd deze feestavond geopend dooi! den voorzitter, den heer Schuurman, welke allen har telijk welkom heette. Daarna kregen de aanwezigen.' het allereerst te hooren eenige keurig gespeelde stuk ken muziek van de M.I.B. en vervolgens Jasper en Meraike, welke ook de aanwezigen flink wisten te boeien, maar wel het allermeest werd het publiek in beslag genomen, toen na de pauze de oude West- friesche (aal werd gevoerd. Het was aan één stuk' lachen met die uitvallen. Toen kwam nog eens de M.I.B. en deze liet nu eens recht hooren wat zij kon* den. Al met al een welgeslaagde avond. DONDERDAG 30 JANUARI. •A HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending; 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gram. pl; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Tonny Steemers' en semble: 10.00 Morgenwijding; Grampl; 10.30 Ver* volg van 9.05; 11.00 Kniples; 11.30 Renova-kwintefc;1 12.75 Kovacs Lajos' orkest en Grampl: 1.45 Piano- renitel; 2.00 Omroeporkest en soliste: 3.00 Kniples;1 3.45 Grampl: 4 00 Voor zieken en ouden van-dagen;' Oramol: 4.45 Voor de kinderen: 5 30 Causerie; 6.00 Gramnl- 6.30 SDortnraat.ie: 7.00 Voor de kin deren: 7.30 Fn gel.sch e 1°*- R.Q0 B<wicM~o: 8.10 Om- roenorkest en «s«Ms.t| g^n Causerie; 9.35 Concertge bouworkest- 10.75 en 10 30 Ommpl; U-00 Berichten; 11.10—12.00 De AVRO.Decibels. HILVERSUM (301 M.y 8.00-9.15 KRO. 10 0Q NCRV, 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8 00—9.15 en 10.00 Gramnl: 10.15 Morgen dienst- 10.45 Gramnl: 11.301^00 Godsd. halfuur; 72.15 Ommnl. en KRO orkest: 2 003 00 Randwerk- es: 3.5 Vnor de vrouw: 3 45 Gramnl; 4.00 Bijbel lezing: 4 45 Handenarbeid vnor de ieugd: 5.15 Gr. m: 5^5 Alt en niano: 6 45 1 azing; 7.15 Renortage; 7.30 Jp,,rn. Weekovor-ripbt R 00 Bsri"hten: Grampl; 8 10 NCTRVm-1-est R 50 T.e7ino-: 9 90 Mandoline- ensemble ArS p.t La hor"; 94n Orgel en het NCRV* Orkest; 10.?q Berichten; 10.25—Jj.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 11.25—11 59 Orgelsnel H Croijdson; 12.10 Trocadero Cinema Orkest; 1.20—2.20 Gramol: 3.20 Vesper; 4.10 Lezing: 4.30 Commodore Grand Orkest; 5.35 Dans muziek; 6.20 Berichten; 6.50 Pianorecital; 7.15 Spaansche les: 7.50 Le-n'ng; 8 20 Gevar. nrogram- ma: 9.20 VmoWeital: 9 50 Berichten; 10.20 Kerk dienst; 10.40 BBC-orkest 11 35—12.20 Dansmuziek. ©aa RADIQ-PARIS (1648 M.) 7 en 840 Gram.pl: 9.50 Orgelconcert; 11.20 Or kestconcert; 3.20 Grampl; 5.20 Radiotooneel; 9.05 ^zending mmv. solisten, koor en orkest;; 11.05 12.35 Dansmuziek en populair concert. c Ca nKEULEN (456 M.V 5.50—7,20 Kamerorkest; 11.20 Concert; 1.35—2.20 Gevar. concert; 3.20 Kamermuziek: 5.20 Operacon cert; 7.30 Omroeporkest; 9.50—11.20 Populair con cert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 1.30—2.20 Salonorkest; 5.20 Pianorecital 6.35 Trioconcert: 7.20 Populair concert B.zO Symphonleconcert; 10.30—11.20 Gram.nl; 484 M.: 12.20 Salonorkest; 1.30—2.20 en 5.20 Grampl* 6.50 Salonorkest; 7.35 Grampl; 8.20 Omroeporkest» 10.30—11.20 Gramph

Schager Courant | 1936 | | pagina 7