Vergadering L*T*B+ Afd, Warmenhuizen Een generaal aan het woord Haar rheumatiek en zyn spit verdwenen „Jaren leed Ik aan rheumatische pijnen. Ik begon met evenveel hoop in Kruschen Salts als ik zou ge had hebben om de „Irish Sweepstake" te winnen. Tot mijn vreugde deed het mij zooveel goed, dat ik maandenlang zonder onderbreking met Kruschen ben doorgegaan. Niet alleen dat mijn pijnen ver dwenen, mijn teint werd nu ook beter en mijn oogen 6tonden weer helder. Maar nu nog het mooiste; Mijn man had een ernstige aanval van spit. Maar hij wilde geen Kruschen nemen. Iedere morgen deed ik nu de dagelijksche dosis in zijn eerste kop thee, ook deed ik het bij kleine beetjes in de groente. Het resultaat? Hij loopt nu weer als een kievit. Toen ik het hem vertelde, was hij verstomd. Maar toch k/eeg ik van hem een prachtig paar bonthandschoe- rien als belooning. Ik dank U hartelijk voor alles wat Kruschen Salts voor ons deed." Mevr. F. C. te L. Rheumatisch pijnen, spit en ischias ontstaan door dat afvalstoffen zich in het lichaam hebben opge hoopt. Uit deze afvalstoffen vormt zich het gevaar lijke urinezuur, dat de oorzaak is der pijnlijke rheu- matische zwellingen in spieren en gewrichten. Kru schen Salts nu spoort de afvoerorganpn lever, nie ren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen worden verwijderd en het bloed gezuiverd wordt. De pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen, bovendien voelt ge U frisscher en „fitter", het is of met het frissche bloed de jeugd tot U terugkeert. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Handels Maatschap pij. Amsterdam voorkomt. Kamerlid Groen. Bovengenoemde vereeniging vergaderde !n het lo kaal van den heer Jac. Wester, alhier, waarbij als spreker was uitgenoodigd het Tweede Kamerlid, de heer Jac. Groen. De Voorzitter, de heer W. Dekker opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze en heette al len welkom, speciaal den heer Groen, alsmede het bestuur van de zustervereeniging te Tuitjehorn. Spr. wierp nog een blik op de afgeloopen wintermaanden. Het was spr. een genoegen den heer Groen te kunnen feciliteeren met zijn benoeming als lid van de Prov. Staten. Medegedeeld werd, dat eventueele klachten inzake de her-registratie ingediend kunnen worden bij den voorzitter, den heer W. Dekker, die deze zal onder zoeken. De notulen werden onder dankzegging goedge keurd. Hierna verkreeg de heer Groen het woord voor zijn rede: „Vragen van den dag en voor den toekomst." Talloos zijn de vragen, die wij ons zeiven maar ook aan anderen stellen op gebied van tuinbouw en crisisaange legenheden. Het zijn vragen op Geestelijk, Maatschappe lijk en Economisch gebied. Het laatste zal wel het meest het geval zijn, aldus ving de heer Groen zijn rede aan. Wat zijn zooal de voornaam ste vragen, die gesteld wor den? De een vraagt inlichtingen hoe het staat met de ï^iin- bouwhandelspolitielc. Een an der vraagt hoe het staat -met de Vastelastenwet. Weer een ander vraagt hoe het staat met den Tuinbouwsteun en misoogststeun. Een ander wil weten over teeltbeperking. Het zijn alle maal vragen, waaraan ons bestaan afhangt. Daarom uiterst actueel. Onze tuinbouw wordt beheerscht door de crisispo- litiek. Dagelijks voelen wij het aan den lijve, dat wij aan banden gelegd zijn. Prettig vinden wij dit geens zins. Integendeel, wij hebben daaraan.een hekel. Be denk zoo zegt spr. dit is beslist noodig. Ér moet regelend worden opgetreden. Wordt dit niet gedaan en krijgen wij onze volle vrijheid terug, dan zal dit zeer vermoedelijk groote verslechtering bren gen. Door de tuinders moet niet worden vergeten, dat andere groepen van de bevolking zich in hunne bedrijven aangetast voelen door de tuinbouwcrisjs- maatregelen. B.v. de Handel. In verband hiermede bespreekt spr. de opinie van de Kamer van Koophandel van Rotterdam. De oppo sitiepartijen tegen de Tuinbouwerisismaatregelen ver geten in hun actie, dat de prijzen van de Tuinbouw producten beneden die zijn van voor den oorlog, in tegendeel is dit het geval met alle andere producten. Vele tuinders denken, dat andere groepen van de bevolking altijd een mooi leventje hebben. Dit is geenszins het geval. Ook elders wordt groote armoede geleden. Wat betreft de Vastelasten merkt spr. op, dat de renten te hoog zijn om in den strijd staande te blij ven. Het door de 2e Kamer aangenomen hypotheek- wetje helpt iets om de lasten van de zeer kleine tuinders te verminderen. De onlangs ingediende Vastenlastenwet is door de Regeering terug genomen. Met het indienen van een gewijzigde vastenlastenwet treuzelt de regeering. Hoewel spr. de bezwaren daartegen niet over het hoofd ziet, is spr. van meening dat de voorgestelde vastenlastenwet half werk was. Daarvan was geen volkomen heil te verwachten. Van de groote schul denlasten moeten de bedrijven ontlast worden. Spr. komt meermalen tot de conclusie, dat de positie van den tuinbouw uitermate slecht is. Zeer jammer is het, dat. prijsregeling voor onze tuinbouwproducten ontbreekt. Het Amerikaansch handelsverdrag helpt voor onzen Tuinbouw niet veel. Wel is dit een lichtpuntje voor de bloembollen kweekers. Over den te verwachten tuinbouwsteun kon spr. niet veel zeggen. Spr. heeft vernomen, dat over 1935 nog een voorschotuitkeering en een slotuitkeering komt. Hij is echter de meening toegedaan, dat deze uitkeeringen voor onze koolstreek van weinig"betee- kenis zal zijn. Positief kan hij het echter niet zeg gen, omdat hij dan eerst de richtprijzen met de ge middelde opbrengstprijzen moet vergelijken. Over het Teeltbeperkingsvraagstuk werd door de geachte spr. medegedeeld dat voor 1936 hetzelfde be perkingspercentage geldt als voor 1935. De beperking blijft dus op hetzelfde peil. Anders is het geworden met het overdragen van teeltvergunningen. De teelt vergunningen blijven persoonlijk. Het verkoopen of verkwanselen wordt ten strengste tegengegaan. Hier door dreigde de teelt van bepaalde producten geheel te verhuizen naar een geheel ander deel van ons land. Dat moet worden voorkomen. Er is thans een beoaling, dat teeltrechten alleen mag worden over gedragen aan familieleden tot in de derde graad. De excessen waren talrijk. De L.T.B, heeft verzocht ook toe te staan dat teeltrechten worden overgeschre ven van oude huurder op nieuwe huurder. De regeering stelt zich ten doel den tuinbouw in stand te houden, Om dit te bereiken is het noodig te bewerken loonende prijzen en een actieve Tuin- bouwhandelspolitiek. Overgaande tot de bekende misoogststeun, merkt spr. op, dat dit een uitzondering is op den gelden de maatregel van steun per geleverde K.G. De verschillende standsorganisaties hebben ge zamenlijk om misoogst steun gevraagd. Worden geen bijzondere maatregelen genomen, dan zijn vele bedrijven tot instorting gedoemd. De organisa ties hebben voorgesteld na te gaan wat de op brengst zou moeten zijn per H.A. en wat de op brengst van een H.A. is geweest. Het verschil zou dan zijn de uit te keeren steun. De steun zou dus dan zijn naar rato van het verlies. Scherp liet spr. zich uit over verschillende be palingen voorkomende in het bekende persbericht betreffende de misoogststeun. Alle pogingen worden in het werk gesteld om hierin verbetering te bren gen. Spr. heeft veel vertrouwen in Minister Deckers in wien spr. ziet een man van groot sociaal gevoel, die absoluut tegen staatsdictatuur is. Een groote vraag is thans: wat zal de toekomst ons brengen? Laat de wanhoop zoo zegt spr. nooit bij ons op komen, 't Hoofd omhoog. Hebt ver trouwen op God; volg zijn weg, want daar zijn de perspectieven te vinden voor een betere toekomst. Voortgaande wijst spr. er op, dat aanpassing door schuldenverlaging of aanpassing door verlaging van den gulden moet plaats vinden. Anders kunnen wij het niet houden. Spr. wijst op de rede van oud- minister van Steenberehe, gehouden op den R.K. Landdag te Amsterdam. Sur. bepleit organisatori sche ordening der maatschappij. Dit is ook het •doel van de standsore-? nisatie der L.T.B. De Voorzitter dankt hierna den heer Groen voor zijn keurige, en duidelijke rede en geeft de aanwe zigen de gelegenheid vragen te stellen. Hiervan maken slechts een paar aanwezigen ge bruik en worden op duidelijke wijze door den heer Groen beantwoordt. Voor de vergadering van de Tuindersvakgroep worden geen voorstellen ingediend. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. HARENKARSPET HET WITTE KRUIS. Vergadering van de afdeeling Harenkarspel van „Het Witte Kruis" in het lokaal van den heer Pij per. Bij de opening herdacht de voorzitter, de heer L. Reuvers, het overleden bestuurslid, den heer P. Berkhouwer, als trouw bezoeker der vergaderingen. De heer J. Wartenhorst, secretaris, las hierna de notulen, terwijl vervolgens enkele ingekomen stuk ken voor kennisgeving werden aangenomen. Aan de orde waren de rekeningen van Witte Kruis, Wijkverpleging en T.B.C.-bestrijding. Deze waren vooraf door een commissie, bestaande uit de heeren J. Homan en J. Smit ten huize van den penning meester nagezien en werden bij monde van den heer Homan goedgekeurd. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer en de commissie voor het nazien der rekeningen. Daarna las de secretaris de jaarverslagen van de drie verschillende instellingen, waaruit we aan stippen betreffende het Witte Kruis: Van het ma teriaal uit het magazijn is weder behoorlijk ge bruik gemaakt. Ook de lighallen hebben in 1935 alle dienst gedaan. Noodig bleek de aanvulling met een ledikant en enkele matrassen, waarvoor de magazijnmeester, de heer Wartenhorst, heeft zorg gedragen, Ook het magazijn zelf heeft een restau ratie ondergaan. Wat de binnenbepleistering be treft, wordt door den heer Kistemaker ongemerkt, dat deze weinig heeft uitgewerkt, daar de muren al weer afschilferen De heer Wartenhorst beves tigt zulks, en schrijft dat toe aan de halfsteens- muren. Na eenige discussie wordt besloten, de mu ren van asbestnlaten te voorzien. Voorts is in het afgeloopen jaar een Moedercur sus gehouden, welke is bezocht door 22 deelneem sters, terwijl thans is aangevangen een cursus in Eerste hulp bij ongevallen te Waarland, waaraan deelnemen 31 personen. Betreffende de Wijkver pleging: Zuster Lanjouw heeft in 1935 afgelegd in de gemeente Harenkarsnel voor ziekte: 2647, voor tuberculosebestrijding 181 en voor zuigelingenbe scherming 165 bezoeken, totaal 2993. In de gemeente St. Maarten voor ziekte: 809, voor tuberculosebestrijding 32 en voor zuigelingen bescherming 98 bezoeken, totaal 939. In 't geheel dus 3932 bezoeken. De wijkverpleging voorziet hier dus wel in een behoefte en zeer gelukkig mocht de Zuster zich achten, dat zij onlangs haar rijbe wijs heeft kunnen behalen met 't oog op de vele zware regens van de laatste maanden. Het bestuur besloot dan ook de rij toeslag van de Zuster over 1935 te verhoogen van 30 op 45 gulden. De voorzitter brengt alsnu verslag uit over de Algemeene Vergadering te Amsterdam op 11 De cember j.1. Wat het zakelijke gedeelte betreft, was deze vergadering vrij saai door de langgerekte de batten over de verschillende onderwerpen, waarbij vaak om de zaken werd heengepraat. Het meest opmerkelijke punt was wel de verklaring van het Hoofdbestuur, waarin de afdeeling Alkmaar in het geschil met het H.B. volkomen in 't gelijk werd ge steld. Bij de nu volgende bestuursverkiezing wordt in de vacature Berkhouwer gekozen de heer R. van der Laan, die met zijn benoeming zal worden in kennis gesteld. Rondvraag. Dr. Groenhart betoogt de wensche- lijkheid van de aanschaffing van een zuurstofap paraat ten gebruike van gevallen van verdrinking, gasvergiftiging, electriciteitsongevallen en zware asthma-patiënten, benevens bij andere ernstige ziektegevallen. Door den voorzitter hierin gesteund, zal getracht worden, daarin op de best mogelijke wijze te voorzien. De heer L. Doekes zoji gaarne pogingen zien aangewend om het ledental der Wijkverpleging te vergrooten. De penningmeester was wel in staat, eenige namen van personen te noemen, die stellig nog voor het lidmaatschap in aanmerking komen. Per circulaire zal een beroep op de burgerij van Harenkarspel worden gedaan. De voorzitter brengt onder de aandacht een „Ontstellend rapport van mej. dr. Ruys", een plei dooi voor verplichte pasteurisa.tie van melk. (Zie de Telegraaf van 27 Januari 1936), uitgebracht in de vergadering van het Genootschap ter Bevorde ring van Natuur-, Genees- en Heelkunde aan gaande de bestrijding der Tuberculose door ver plichte pasteurisatie der melk. De strijd tegen de T.B.C. zou hiermee nog effec tiever gevoerd kunnen worden dan door die met behulp van consultat-iebureaux, huisbezoek, enz. Naar aanleiding van de hierover gevoerde be- snrekingen wordt besloten, zich per circulaire tot de gemeentenaren te wenden met de dringende aanbeveling tot het goed doorkoken van alle melk voor het gebruik. Tevens vestigt de voorzitter de aandacht op een artikel van dr. Bijl, (Avondblad Telegraaf 27 Janu ari, tweede blad) over het gevaar voor Pokken. In de jaren 1930 tot 1934 zijn in ons land slechts 6 der geborenen ingeënt te^en pokken. In de jaren 1915 tot 1°?5 was dit aantel nog tien maal zoo groot, dus 60 In verband met den oorlog in Oost-Afrika verdient deze zaak stellig ernstig overweging. Tüdens en n? een ooriog do*n zich vaa1-' bosm-tteli1ke z^vten ''oor. Dce aangelegen heid zal in gedachte worden gehouden. Niemand meer het w^c-d de vergadering onder dank voor de gezellige bespre kingen gesloten. Opstand tegen de leider En nog wel door een disquaiificatie in diens tegenwoordigheid, In de zaal van Concordia' te Breda werd door de Nationaal Socialistische Nederlandsche Arbeiders partij, leider majoor Ivruyt, een vergadering gehou den, waar een niet van humor ontbloote opstand tegen dén leider heeft plaats gevonden. Als sprekers waren aangekondigd de propagandaleider Kees Fre nay (ex-communist en ex-propagandist van de N.S.B.) en majoor Kruyt. In de zaal waren ongeveer 200 per sonen aanwezig. Nauwelijks was de heer Frenay aan het woord, al dus het Dagbl. van N.-Brabant, of het viel op, dat hij niet de fascistische beginselen verdedigde en propa geerde, maar daarentegen de arbeiders opriep om zelf de leiding in handen te nemen en niet te ge dogen, dat bepaalde leiders, die zelf niet willen lij den en nooit geleden hebben, over de ruggen der ar beiders tot leidende functies komen. Daarbij noemde hij o.m de namen van ir. Mussert en majoor Kruyt, die achter hein aan de bestuurstafel naast den kringleider der N.S.N A.P. vo^r Breda, den heer A. P. M. den Boer, was gezeten. Tot tweemaal toe werd de naam van den heer Kruyt genoemd en het verbaasde ieder, dat er ver der niets gebeurde. Toen de heer Frenay handerhalf uur had gespro ken en al dien tijd zijn geweldig stemgeluid door de zaal had gebazuind, verdwenen ten slotte voorzitter en leider achter de coulissen. De heer Frenay brak toen zijn rede af en ging alleen achter de bestuurs tafel zitten. Hij opende toen de gelegenheid tot debat. Nadat de eenige dibatter, de heer v. Tecklenburg, gewezen voorzitter van de Kath. Dem. Partij te Bre da, had uitgesproken, verscheen een politie-inspec- teur met twee agenten ten tooneele niet de bedoeling den heer Frenay, die door majoor Kruvt als propa gandaleider en lid der partij was afgezet, uit de zaal te zetten. Aanvankelijk wilde de heer Frenay in de zaal plaats nemen, maar dit stond de politie hem niet toe en op Frenay's vraag: „Wie brengt mij naar den trein" gingen een dertigtal jongelui mee naar buiten. Alles verliep rustig en alleen wat gejoel en ge lach vergezelde hem op zijn uittocht. Na de pauze voerde majoor Kruyt het woord, waarbij hij meedeelde, dat Frenay geroyeerd was, omdat hij zich niet had gehouden aan het met hand slag gegeven woord om zich te Breda loyaal te ge dragen. In de rede van majoor Kruyt vernamen wij verder dat deze aan Frenay het woord had gelaten, ofschoon het in hem kookte en dat de man. die eerst communist, later N.S.B.-er en ten slott< N.S.N.A.P.-er was geworden en, dit zijnde, had geëisebt, hem als tweeden leider aan te wijzen. Daar d:t niet kon ge beuren, had Frenay den avond in Breda aangegre pen zich tegen den leider te keeren. Giftgas het meest mensclielijke mapen? Londen De commandant der afdeeling pio niers van het Engelsche leger, generaal-majoor Thnillier, heeft een rede gehouden voor het En gelsche militaire instituut, waarin hij zijn mee ning te kennen gaf over het gebruik van gif gassen in een oorlog. Hij zeide, dat de in 1921 door Engeland, de Vereenigde Staten, Frankrijk, Italië en Japan gesloten en sindsdien door 38 landen geratificeerde overeenkomst, om geen gif gassen of andere chemische middelen te gebrui ken, een betreurenswaardig accoord is. Het ac- coord, aldus de generaal, is geïnspireerd door een valsche gevoeligheid, die geen rekening houdt met de feiten en de werkelijke eischen van men- schelijkheid. Gas is verreweg het meest mensche- lijke van alle in den oorlog gebruikte wapenen. XJIT ONZE OOST. Griezel-historie Goochelaar hangt zich op tijdens voorstelling De corr. te Kendal.van de Loc. meldt: Een merkwaardig ongeval heeft zich voorge daan in de dessa Plantaran nabij Kaliwoengoe* waarbij een jongeman op tragische wijze om het leven is gekomen. Een zekere S. uit Setjang, was er op uit go- trokken om, vermoedelijk van het Lebaranfeest profiteerende, te probeeren hier en daar met goochel-voorstellingen er wat bij te verdienen. Tegen den avond was hij in de desa Plantaran* waar spoedig een kring van toeschouwers ge vormd was. De goochelaar kondigde aan dat hij aan het eind van de voorstelling zich zelf zoüi ophangen en weer levend de strop zou verlaten. De voorstelling van de gewone bekende trucjes verliep vlot, waarna de srop van rotankoord in gereedheid werd gebracht. De man klom daarna op een stoel en heeft zich daarna op gehangen. Het schijnt echter dat het koord is afgegleden. Het gespartel van den gehangene werd door het publiek voor zeer echt aangezien* zoodat het tot nimand doordrong, dat het bit tere ernst was. Eerst toen het lichaam zonder eenig teeken van leven slap bleef hangen vond men het geraden de politie er bij te halen. Deze kon slechts den dood constateeren. Goed xó6, maak „los" die verkoudheid Dampo dampen diep inademen; neus, keel en borst 's-morgens en 's-avonds flink diep inwrijven met dampo-bal- sem. Maakt elke verkoudheid „los". Doos 30 cent Pot 50 cent Wat Mlinhardt maakt Is góed Indien men den oorlóg als onvermijdelijk aan vaardt, dan is dat wapen het meest humaan, dat met het geringste verlies aan menschenlevens en met het mindste leed tot een beslissing leidt. Het gebruik van explosieven en machinegeweren is minder humaan dan dat van gifgassen, aldus generaal Thuillier. B3ACBCj L «f ZONDAG 9 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 4.15 VPRO, 4.45 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO, 8.00 AVRO. 8.55 Orgel spel; 9.00 Voetbalnieuws, tuinbouwpraatje; 9.30 Ver volg orgelspel; 10.00 Lezing, grampl., voordracht; 10.45 VARA-orkest; 11.15 Lezing; 11.30 Vervolg- con cert; 12.00 Omroeporkest; 12.50 Causerie; 1.10 De Octophonikers; 2.00 Boekbespreking; 2.30 Concert gebouworkest en solist; 4.05 Grampl; 4.15 Causerie; 4.45 Berichten; grampl; 5.00 VARA-Orkest; 5.40 Voetbalpraatje, sportnieuws; 6.00 Boekbespreking; 6.30 Lezing; 6.45 Vrijz. Herv. Kerkdienst; 8.00 Be richten; 8.15 AVRO-Aeolian-orkest, solisten en gem. vocaal sextet; 9.00 Radio-Journaal; 9.15 Omroep orkest en solist; 9.50 Voordracht; 10.05 Kovacs La- jos' orkest; 11.00 Berichten; Grampl; 11.1512.00 De AVRO-Decibels. HILVERSUM (301 M.) 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Grampl; 10.00 Hoogmis; 11.30 Grampl; 12.15 KRO-Orkest en lezing; 2.00 Cur sus; 2.30 Koorconcert en lezing; 3.25 Grampl; 4.15 Zlekenlof; 5.00 Gewijde muziek; 5.15 Koorconcert; 6.25 Evang. Luth. Kerkdienst mmv. koor, 7.45 Soort, causerie; 8.10 Berichten; 8.20 KRO-Orkest, KRO-Boys en Grampl; 10.00 Lezing; 10.15 KRO- Orkest; 10.30 Berichten; Grampl; 10.40 Epilocg; 11.0011.30 Esperanto. DROITWiCH <15<>n M.) 12.50 BBC-Schotsche orkest mmv. soliste; 1.50 Pi anoduetten; 2.20 Serge Krish Septet; 3.05 Troise en zijn Mandoline-orkest; 3.50 Grampl; 4.20 Celebrity- Trio; 4.50 Kinderkerkdienst; 5.20 Missiepraatje; 5.40 Radiotooneel; 7.40 Cellorecital; 8.15 Kerkdienst; 9.05 Berichten; 9.20 Populair concert; 10.20 BBC- Militalr orkest mmv. zangsolist; 11.05 Epiloog. RADTO-PARÏS (1048 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 11.50 Or gelconcert; 12.20 Vervolg orkestconcert: 1.35 Zang; 5.20 Orkestconcert; 7.20 Hawaianmuziek; 9.05 Ra diotooneel; 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 ML) 5.20 Havenconcert; 9.20 Literair-muzikaal program ma; 11.20 Orkestconcert; 1.20 Amusements-orkest; 3.20 Gevai programma mmv. solisten, mandoline orkest en het Omroepkleinorkest; 7.20 Opera-uitzen ding mmv. solisten, Omroeporkest en -koor; 10.00— 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 9.20 Grampl; 10.20 Symphonleconcert; 11.50 Gramol; 12.35 Zigeunermuziek: 1.30 Constantin- orkest: 2.20 Orgelconcert: 3.05 Gramnl; 3.20 Hot- jsr-muziek: 4.20 Dansmuziek: 5.20 Kamermuziek; 6.05 Dansmuziek 7 20 Zang; 8.20 Omroeporkest en r-'d'otooneel: 10.30 Dansmuziek; 11.20—12.20 Gr.pl. 484 M.: 9.20 Grampl; 11.90 Zigeunermuziek: 12.20 Constantin-orkest; 1.30 Klein-orkest; 2.20 Opera- uiteending en grampl; 5.45 Omroeporkest; 6.20 Klein-orkest; 7.35 Grampl; 8.20 Militair concert; 10.30 Populaire muziek; 11.2012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.20 Gevarieerd concert; 8.50 IJshockey-reportage; 9.05 Populair concert; 9.20 Berichten; 9.40 Winter- sportnieuws; 10.05 Weerbericht; 10.2012.15 Dans muziek. MAANDAG 10 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Grampl; 9.00 Ensemble Lismonde; 10.00 Mor genwijding, grampl; 10.30 Ensemble Lismonde; 11.00 Orgelconcert en zang; 12.00 Cantabilé-orkest en Gr. pl; 1.45 Grampl; 2.004.00 Omroeporkest en de clamatie; 4.05 Pianorecital; 4.30 Disco-causerie; 5.30 Kovacs Lajos' orkest; 7.00 Lezing over Erasmus; 7.30 Moskowsky-strijkkwartet; 8.00 Berichten; 8.10 Om roeporkest en soliste; 9.10 Zang en piano; 9.30 Gr. pl; 10.10 De AVRO-Decibels; 11.00 Berichten; 11.10 —12.00 Populair concert. HILVERSUM (301 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, medita tie; 8.509.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. lectuur; 11.30—12.00 en 12.15 Grampl; 12.30 Amsterd. Salonorkest en Grampl; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Grampl; 2.45 Kookpraatje; 3.15—3.45 Grampl; 4.00 Bijbellezing; 4.45 kwartet „Die Haghe" en Grampl; 6.00 Grampl; 6.30 Vragenuur; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; Sportnieuws, 7.15 Reportage, 7.30 Vragenuur: 8.00 Berichten: 8.05 Elck wat wils (Om 10.00 Berichten); 10.30—11.30 Grampl. DROTTWICH (1500 M.) 11.2011.50 en 12.05 Grampl; 12.20 Relig. causerie; 12.45 Haydn FawcMt's orkest en solisten; 1.35— 2.20 Orgelconcert: 3.20—3.55 Grampl; 4 20 Viola en harp; 4.50 Orkestconcert mmv. solist; 5.35 De Con tinentals mmv. soliste; 6.20 Berichten; 6.50 Strijk kwartet en cembalo: 7.10 Lezineen: 8.20 Gevar. nroaramma8.55 Radiotooneel: 9.50 Berichten: 10.20 Trioconcert en solist; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.35 Gramofoonplaten; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Zang: 3.20 Grampl; 5.50 Orkestconcert* 8 20 li'L 9 05 0mr9epIcwarfet, koor en solisten; 11.05 12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 8.20 Blaasconcert; 11.20 Popu lair concert; 12.35 Neders. Symphonie-orkest; 1.35 Kwintetconcert; 3.20 Vocaal en instrumentaal con cert: 5.20 Concert mmv. orkest en solisten; 7.30 Weragkamerorkest; 10.00—11.20 Kwintetconcert. ,09 BRUSSEL (322 en 484 M.) -■!;* i. Grampl; 12.50 Klein-orkest; 1.50—2.20 en 5.20 Grampl; 6.35 en 7.20 Zigeunermuziek; 7 35 Omroeporkest, zang en harmonica; 10.30—11.20 Grampl; 484 M.: 12.20 Grampl; 12 50 Omroeporkest; 1.50—2.20 Grampl; 5.20 Zigeuner muziek; 7.05 en 7.35 Grampl; 8.20 Symphoniecon- eert; 10.3011.20 Cabaret. 7,n 6v DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) a^n o"U- u! n?* 805 ^roeporkest en solis- Berichten; 9.40 Wintersport-nieuws; 10.05 Weerbericht; 10.2011.20 Dansmuziek.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11