liet voetbalprogramma, Reeds 7 dooden te Amsterdam Uit onze omgeving. Met zijn voet tusschen het drijfwerk. Laatste nieuws Onze tuinbouw-export inJ935 Predikbeurten. Marktberichten. 4 A. a. K.N.V.B. Alkmaar-B.K.C. is ingelascht om Alkmaar de gelegenheid te geven in puntenaantal gelijk te ko men met haar, zoo even verslagen, rivale: Texel. Of Alkmaar dat inderdaad klaar zal krijgen, daar zuilen te Anna Paulowna en in de Kaas stad vermoedelijk wel uiteenloopende meeningen heerschen- Want al heeft de clublokaalhouder van B.K.G. heelemaal geen orders van Texel ont vangen om eventueel een „rondje" op haar kos ten te nemen als het hen eens mocht gelukken de Alkmaarders een puntje af te snoepen, er is voor B.K.G. alleen om de sportieve eer al ge noeg aanleiding haar uiterste best te doen. Alkmaar zal echter toch wel winnen, maar., niet in een vloek en een zucht. N.H.V.B. Reeds vorige week ontving Wieringerwaard bericht van den NH.V.B. dat Wieringerwaard- H.R.G. 4 gewijzigd was in Watervogels-Wierin gerwaard. Dat zal hard tegen hard gaan, als W. Waard haar goede vorm tenminste weet te be stendigen. Watervogels wint hoogstens met klein verschil. Petten krijgt een mooie kans om nog iets be tere cijfers te krijgen. Held. Boys dat op bezoek komt is per slot van de rekening thans niet zoo heel sterk meer als Petten er eens alles op zet, waarom zou er dan niet gewonnen kunnen wor den? Schoorl moest oorspronkelijk naar Succes 2, maar speelt inplaats daarvan nu, zooals men uit Schoorl meldt, thuis tegen J.V.G. Zal Schoorl het wederom moeten verliezen? We wagen ons niet meer aan Schoorlsche tips* Het schijnt Geurts c.s. er om te doen te zijn, onze vooruit blik beschaamd te zetten. Voorts worden gespeeld H.R-C. 4-Succes 2 en Helder 3-Atlas waarin de thusclubs ongetwij feld zullen zegevieren. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Bij het werk met zijn eigen motor-dorschmachine, Is de heer Gerrit Schuit Jzn. met zijn beén bekneld geraakt tusschen vliegwiel en drijfriem. Het been werd tot aan den enkel zoo ernstig ge wond, dat de inmiddels ontboden geneesheer, de heer dokter van Slooten, opname in een ziekenhuis noodzakelijk achtte. Per ziekenauto van Raven en Lingeman is het slachtoffer naar Alkmaar vervoerd. BURGERBRUG. „Nutsavond". Donderdagavond hield het Departement Burger- brug een gezellige bijeenkomst in café Langedijk al hier. oorzitter, de heer Smelik, opende dezen avond met een hartelijk welkom, en sprak tevens zijn genoegen uit over de flinke belangstelling. In het bijzonder heette spr. Mej. Maartje Bierman van Oosthuizen een hartelijk welkom en vond het ook voor haar prettig dat de zaal 'tamelijk gevuld was. Tevens hoopte spr. dat een en' ander aanleiding mocht geven tot het doen verwerven van leden. Alvorens Maartje Bierman haar program begon af te werken, dankte zij voor de hartelijke woorden tot haar gesproken. Deze bekende Declamatrice heeft ons den ganschen avond, onver stoord op beminde wijze bezig gehouden met een keur van declamatie. Ook t' één-actertje, gegeven door enkele ingezete nen, mocht er zijn. Op vlotte wijze gespeeld, gepaard aan goed spel, vormde het een aardig geheel. Bij de sluiting gaf voorzitter te kennen, zeker de tolk van het publiek te zijn, Mej. Bierman hartelijk te bedanken voor haar onvermoeid optreden, daar bij den wensch uitende, nogmaals kennis met haar te mogen maken. Ook het publiek dankte spr. voor haar aanwezigheid en gezellige aandacht. SCHOORL HULP IN NOOD. De vereeniging Hulp in Nood hield haar jaarver gadering in het lokaal van den heer G. Marees te Groet. De voorzitter, Baron van Fridagh opent de ver- gaderging met een woord van welkom en hoopt op zakelijke en prettige besprekingen in het belang der vereeniging. De secretaris leest vervolgens de notulen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat 19 berichten van verhin dering zijn binnengekomen. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Keete, blijkt, dat aan ziekengeld is uitgekeerd f 908.73 over 25 ziektegeval len, tezamen 948 dagen. De geheele rekening sluit met een ontvangst en uitgaaf van f 1627.59, met een saldo van f307.35. Namens de finantieele commissie rapporteert de heer G. Druijven tot goedkeuring en décharge. Verklezina van 3 bestuursleden. De heeren J. N. Kroon, A. Zwagerman en J. Kruif zijn allen herkiesbaar en worden bij acclamatie her benoemd. Tot nieuwe leden van de finantieele commissie 1930 werden benoemd de heeren D. Duin Wzn. en C. M. Winder. Besprekina omtrent het al of niet aan gesloten blijven bi] den Bond van Zie kenkassen in Noordholland, De bespreking wordt geopend door den heer W. Kooij, die vraagt naar de voor- en nadeelen. Als nadeel wordt genoemd de contributie 10 cent per lid en per jaar, als voordeel dat men bij verhuizing naar een andere plaats lid blijft onder de gewone voorwaarden, zonder wachttijd, terwijl dan ook de ouderdom geen beletsel is. De heer A. Gutter acht bedanken onverantwoor delijk, Met een kas van ongeveer f2600 mag een af dracht aan den bond van pl.m. f 10 geen bezwaar zijn. Ook de heer G. Druijven is van oordeel om aan den bond te blijven. De heer D. Groen, H.B., noemt het van het be stuur onjuist gezien om over bedanken te spreken. Spr. noemt, een geval van Iemand boven 50 jaar, die van Noordscharwoude komt, waar men geen lid van den bond is. Deze man staat nu in Schoorl voor een gesloten deur. Spr. acht het onverantwoorde lijk tegenover de leden om te bedanken. Besloten wordt tenslotte om dit punt aan te hou den. wat den voorzitter doet opmerken, de vereeni ging te kunnen fellclteeren met dit besluit. Spr. is ook voor aanblijven hij den Bond. De heer G Druijven randt het bestuur aan, om ernstig aandacht te schenken aan het aanwerven van jongere leden, waarop tenslotte onze mooie ver eeniging gefundeerd moet zijn. Als het zoo door gaat, houden wij enkel oude ledep over en wordt de kas armer.- De voorzitter zegt toe, dit onder de aandacht te houden en hoopt dat de leden onderling ook pro pagandist zullen zijn voor het aanwerven van jonge leden. Het bestuur stelt voor, om per 1 Januari 1937 de volle uitkeering van 26 weken terug te brengen tot 18, vervolgens 17 weken halve uitkeering en daar na 17 weken een kwart uitkeering. Dit voorstel wordt verworpen. Verder stelt het bestuur voor per 1 Januari 1936 de hoogste uitkeering f25 per week tegen een pre mie van f 0.62^2 te doen vervallen. Het betreft één verzekerde. De heer Groen acht het niet gewenscht, omdat die persoon f25 per week bij ziekte noodig heeft. Zoo'n geval moet opzichzelf worden bekeken. Dit bestuursvoorstel wordt met 31 tegen 15 stem men aangenomen. Bij de rondvraag brengt de heer G. Druiven nog verslag uit van de gehouden bondsvergaderging. Voor de te houden bondsvergadering worden tot afgevaardigden benoemd de herren G. Druiven en A. Gutter en tot plaatsvervangers de heeren A. Jon- gerling en J. Henneman. De heer J. Keete (bestuur) doet een beroep op de leden om bij herstel toch vooral even melding te doen. De voorzitter doet nog mededeeling, dat 19 Febr. 1937 de vereeniging 46 jaar zal hebben bestaan en hoopt op dien dag (Zaterdag) dit feit feestelijk te herdenken. Spr. hoopt dan alle leden met hun vrou wen aanwezig te zijn. Waarna sluiting. ANNA P AH LOW N A R.K. Orgelfonds. Het orgelfonds-comité gaf een propaganda-avond ten bate van bovengenoemd fonds, in de zaal van de Vlas- en Korenbeurs. Pastoor Van der Eem heette alle aanwezigen, vooral de donateurs en donatrices van het orgelfonds, van harte welkom. Spreker releveerde, hoe een paar jaar geleden het orgel gebouwd is. De kosten daarvan zijn te hoog, om ze in een of twee jaar bijeen te brengen. Den laatsten tijd begonnen de inkomsten sterk te verminderen. Men dacht zeker, dat het niet meer noodig was. Zelf was Pastoor, zooals hij zeide, naar Oudesluis getrok ken, om den leeuw in zijn eigen hol op te zoeken en Daan Pool met zijn helper Tommy Bouman uit te noodigen om met hun liedjes, grappen enz., de heel zaal aan zich te bind-en en zoo bij de parochi anen een levendigen geest voor 't orgelfonds op te wekken. Het Orgelfonds moet nog een paar jaar blij ven bestaan. Als ieder wat bijdraagt, heeft de kerk een bezit, dat over honderd jaar nog even mooi is als nu. Na de mededeeling, dat in de pauze een verloting gehouden zou worden, was het woord aan Daan en Tommy, 't Is niet noodig in te gaan op wat zij brach ten. Iedereen in den omtrek kent Daan en Tommy. Men weet, dat hun programma steeds boeiend, hun décors prachtig in orde zijn, terwijl ernst en luim elkaar regelmatig afwisselen, zoodat ieder zijn deel krijgt. Menigmaal daverde de zaal van 't lachen. Het was reeds middernacht toen de schermen voor de laatste maal dicht gingen. Pastoor Van der Eem bracht tot slot een woord van dank aan Daan en Tommy, aan mevr. Op 't Veld, die de prijzen voor de verloting bijeen had gebracht en steeds alle maanden klaar stond om de gaven voor het orgelfonds te in- casseeren en ook de zelatrices werden nog bedankt. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen voor een dansje, onder leiding 'van mej. A. Tuin uit Schagen. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning aan den heer P. Kooiman voor den bouw van een woonhuis aan de Mo- vaart: aan het R.K. kerkbestuur te Breezand voor den aénhouw van een schoollokaal en aan C. Blaauboer voor den bouw van een woonhuis aan de Van Ewijcksvaart. Politie. Gevonden: een nummerbord GZ 21162 en een auto band met velg. De heer F. Koopman alhier, slaagde voor het exa men ter verkrijging van het diploma voor chauf feur-monteur van de „Asso". Wï F RINGEN Geslaagd. Onze plaatsgenoote, mej. M. A. Koorn Nd., heeft het diploma voor coupeuse j.1. Woensdag 5 Febr. behaald te Den Helder aan de Modevakschool A.B.A. Veel succes er mee, Marie! WIERINGFRMEE* Vereen, tot Verbetering Trekpaardenras in Noord-Holland. Bovengenoemde jeugdige vereeniging zit niet bij de pakken neer. Een frissche hengst is reeds aange kocht en zal na te Goes (Zld.) goedgekeurd te zijn bij een der leden der vereen, worden gestationeerd. Oprichting of stichting Beurs van Granen en Landbouwbenoodigdheden. Maakten we reeds voor eenige dagen melding dat de beursplannen voor onzen polder steeds vasteren vorm aannamen, gisteravond kwam de verrassende tijding, dat, zeer zeker door het onvermoeid en har de werken van de ijverige commissie, onder leiding van den heer A. C. de Graaf, een definitieve toezeg ging was binnengekomen, hiermede voor onzen pol der een eigen beurs is gesticht voor alle landbouw benoodigdheden. Het plan is gevormd om reeds 26 Febr. a.s. van 10 —12 uur voormiddags in hotel Smit te Middenmeer de eerste beurs te houden, terwijl voortaan eiken Woensdag regelmatig beurs zal worden gehouden. Naast aan- en verkoop van producten, rakend den landbouw en veeteelt zal zeer zeker hier ook worden gelegd het voor onzen polder zoo noodige fundament tot meerdere contractvorming der boeren onderling. Een landbouwconsulent zal gedurende de beurs- uren zitting houden tot het geven van adviezen, ter wijl kassiers van de beide boerenleenbanken ook aldaar dan hun consult zullen geven. De benoodig- de circulaires zullen worden verzonden aan handel etc., terwijl per speciale annonce, de openingsdag zal worden bekend gemaakt. Moge dit voor onze omgeving zoo groote plan sla gen, tot heil van Landbouw, veeteelt, middenstand en alls bevolkingslagen. De beurscommissie, samenge steld uit de drie plaatselijke landbouworganisaties, bestaat uit de heeren A. C. de Graaf, N. van Bergen, P. Dieleman-de Hamer, K. Schenk, H. ten Have, Th. Oostenbrug, A. C. Kommeren, H. C. de Bond en J. Bongaerts, allen te Wicringermeer. Jaarvergadering der Chr. Mnzfekver. „Soli Deo Gloria". Onder leiding van den heer S. Bandringa hield bovengenoemde vereeniging hare eerste jaarverga dering, Donderdagavond te Middenmeer. De voorzitter opent met gebed, en uitte zijn vreug de dat het eerste oprichtingsjaar zulk een vlot ver loop heeft gehad. Verslagen secretaris en penningmeester, ademden een frisschen geest, terwijl laatstgenoemde function- naris nog een batig saldo kon aantoonen Bestuursverkiezing. De h.h. Bandringa en Struiksma, aftr.. werden beiden herkozen. Besloten werd om een uitvoering te geven in 't laatst van Febr. te Middenmeer en aanvang Maart te Slootdorp. Het resteore.nde gedeelte van den avond werd ge- noegelijk doorgebracht en toen de voorzitter, sloot, gingen allen voldaan en vol moed op de toekomst der vereeniging huiswaarts. „WARE HOKKEN, WAARIN MEN BIJ DE MINSTE PANIEK ALS EEN RAT ZIT OPGESLOTEN." Omtrent den noodlottigen brand te Amsterdam - zie ook de frontpagina seint men ons voor het ter perse gaan van dit nummer nog het volgende: In den vroegen morgen, toen de brandweer op nieuw een slang had uitgelegd om in het perceel de nablussching te verrichten, vertelde ons een bewoner nit de omgeving, die uit een 20-jarige ervaring sprak, dat het bewuste perceel reeds een reeks van jaren een der meest bevolkte is geweest. Ik heb het gekend, zeide hij, dat er 45 menschen in woonden en dikwijls is de opmerking gemaakt dat de bewoners, ingeval van brand, alleen zouden kunnen ontsnappen als het trappenhuis gespaard zou blijven. De verdiepingen, aldus onze zegsman, zijn ware hokken boven elkander, waarin men bij de minste paniek als een rat in de val zit opgesloten. De brand heeft in totaal niet minder dan 7 doo den en 4 zwaar gewonden geëischt. Het perceel is 3 verdiepingen hoog. De brand is ontstaan, doordat op de eerste ver dieping door tot nog toe onopgehelderde oorzaak een petroleumkachel is omgevallen. De 7 dooden zijn 3 volwassenen en 4 kinderen. LANGENDIJK* EEN STUDIECOMMISSIE VOOR DE CULTURES IN DE KOOLSTREEK. De zaak van de nieuwe cultures in het Geestmer- Ambacht komt weer aan de orde op de algemeene vergadering van de Langendijker Groentencenlrale. Vanwege de tuinbouwvereeniging te Koedijk zal een voorstel worden ingediend, om zich tot.de provinciale Staten te wenden, een studiecommissie te benoemen voor de cultures in het Geestmerambacht. Dit voorstel houdt verband met het feit, dat de koolteelt hier de laatste jaren sterk wordt gehan dicapt door de draaihartïgheidDaar echter in de algemeene vergadering van de Prov. Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland nog maar pas besloten is, den strijd tegen de draaihartigheid op intensieve wijze aan te vatten, de Provinciale Staten boven dien besloten, daarvoor subsidie te verleenen en de vorige algemeene vergadering besloot geen commis sie te benoemen, ten einde de verandering van cul tures te onderzoeken, zal het bedoelde voorstel wel weinig kans van slagen hebben. GOED NIEUWS VOOR DE TUINDERS. STEUNVERLEENING. In de deze week gehouden vergadering van de tuinbouwvereen. „De West" te Koedijk deelde de secretaris mee, dat een conferentie had plaats ge had tusschen afgevaardigden van de Prov. Commis sie uit de Veilingen in Noord-Holland en die der standsorganisaties op tuinbouwgebied met den Re- geeringscommissaris voor den tuinbouw met betrek king tot den steun aan de tuinders, die door misge was weinig of geen kool hebben geteeld. Volgens den secretaris zou de regeeringscommissaris alle mede werking hebben toegezegd om een zoodanige rege ling voor de steunuitkeering te treffen, dat het gros der tuinders in elk geval ieder, die het. noodig heeft daarvoor in aanmerking zou komen. Dat zou een groote verbetering zijn van de regeling, door den Minister getroffen, welke voor slechts enkelen iets zou beteekenen. Vóór 15 Februari moeten zij, die in aanmerking voor steunuitkeering meenen te komen, hun aan vraag daartoe indienen. Intusschen is bij de veilings» besturen nog geen bericht ontvangen, welke werk zaamheden in dezen moeten worden verricht. Holl. Mij. van Landbouw. Bovengenoemde vereeniging had Vrijdagavond voor hare leden, dames, zusterverenigingen in en bui ten de Wieringermeer, een bijeenkomst belegd in ho tel Smit te Middenmeer, onder leiding van den heer G. Schoorl. De heer v. d. Bom, ïnsp. van het Ned. Trekpaardenstamboek, hield de reeds voor 7 Januari aangekondigde lezing: „Over Stamboekhouding", wel ke eertijds door verhindering niet kon doorgaan. Verslag volgt Maandag. Oprichting Vereeniging Plaatselijk Be lang te Middenmeer. Op initiatief van een voorloopige commissie is Donderdagavond in Hotel Smit te Middenmeer op gericht een vereeniging voor plaatselijk belang, aan vankelijk met 28 leden. De leiding was in handen van den heer J. Vos, die het doel dezer bijeenkomst en de noodzake lijkheid tot oprichting dezer vereeeniging in den breede toelichtte, en o.a. wees op de Beursplannen en het meer en meer actueel geworden punt: Mid denmeer als centrumplaats van de W.meer.' De opgerichte vereeniging stelt zich ten doel aan de opgezette beursplannen volledige steun te ver leenen. In het bestuur zijn gekozen' de heeren J. Vos. W. A. Blijdorp en Th. van Vegten. TUINBOUW. DE TOTALE EXPORTWAARDE ONZER TUINBOUWPRODUCTEN SEDERT 1929 MET 69 TERUG- GELOOPEN. Uit de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat zoowel het totale ge wicht als de totale waarde van onzen tuin- bouwexport in 1935 in vergelijking met vorige ja ren opnieuw belangrijk achteruitgegaan is; dat is nu reeds gedurende zes achtereenvolgende jaren het geval. In vergelijking met 1934 liep het totale gewicht weer met 16 pet. en de totale exportwaarde met 20' pet. terug. In zes jaar tijds, dus sedert 1929 liep het géwicht met 48 pet. en de totale exportwaarde onzer tuin bouwproducten met 69 pet. terug, n.1. van ruim f 88 millioen in 1929 op bijna f 28 millioen in 1935. Zoowel onze export naar Duitschland als naar België en Frankrijk is teruggeloopen, doch de groo te daling wordt voornamelijk veroorzaakt door den verminderden export naar Duitschland. Ten aan zien van dit land zijn de cijfers ontstellend; in vergelijking met 1934 bedraagt de vermindering volgens het gewicht ruim 29 pet. en volgens de waarde bijna 34 pet. Uit de cijfers blijkt verder, dat in zes ja ren tijds onze uitvoer naar Duitschland gedaald is met 65 pet. wat het gewicht be treft en met 77 pet. wat de waarde aangaat; n.1. van ruim f 49 millioen in 1929 op ruim f 11 millioen in 1935. Toch blijft Duitschland ook na deze daling nog steeds ons voornaamste afzetgebied. Zelfs thans neg bedroeg de waarde van onzen export naar Duitschland ruim 40 pet, van de totale uitvoer waarde. Zoolang er dus in den exoort naar Duitsch land geen verbetering komt, blijft 't er voor onzen tuinbouw somber uitzien. Wat betreft de cijfers voor de andere landen, waarheen we tuinbouwproducten exporteeren, die zijn voor Engeland vrijwel constant gebleven. De uitvoer daarheen steeg iets in waarde. De export naarBelgië ging tengevolge van de devaluatie van de franc belangrijk achteruit. Voor Zwitserland is de uitvoer van sommige pro ducten, als sla, tomaten, boonen en vroege aard appelen belangrijk toegenomen, terwijl ook de uit voer naar Zweden en Finland van diverse artikelen niet onbelangrijk is toegenomen. GEEN UITVOERMACHTIGINGEN MEER OP NAAM VAN DEN EXPORTEUR. De Nederlandsche. Groente- en Fruitcentrale heeft in den- loop van deze week aan de exporteurs mede gedeeld, dat het, met het oog op een goede admini stratie, wenschelijk is dat de uitvoermachtigingen af te geven over naar Duitschland via de clearing te exporteeren groenten en fruit; worden uitgeschreven op naam van degene, te wiens gunste storting in Duitschland zal plaats vinden. De uitvoermachtigingen moeten dus in het vervolg worden uitgeschreven op naam van den exporteur. Als om een of andere reden de uitvoermachtiging toch wordt uitgeschreven op naam van een commis sionair, dan dient de naam van den belanghebben den exporteur achter dien van den tuschenpersoon te worden vermeld. Uitdrukkelijk zegt de Centrale dat facturen, waar op consenten zijn aangegeven op anderen naam niet meer zullen worden geaccepteerd. BELGISCHE CONTINGENTEN VOOR SLA EN PEEN OOK NA 1 FEBRUARI NOG GELDIG. Nieuwe regeling komt spoedig. Het Nederlandsche Handelsverdrag met België, dat 1 Februari j.1. afliep, is voorloopig voor den tijd van 3 maanden verlengd. De contingenten voor de maanden Februari, Maart en April 1935 verleend, blijven dus ook voor 1936 ge handhaafd. Als nu de Belgische contingenteeringsbureaux maar medewerken! Want daaraan mankeert nog wel eens wat. ZONDAG 9 FEBRUARI. NED. HERV, GEMEENTE. Veenhuizen, nam. 2 uur, Ds. v. d. Kam. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ds. B. Nijholt. Middenmeer, nam. 7 uur, Ds. B. Nijholt. Bergen, nam. 7 uur, Ds. Van den Kieboom. NED. HERV. EVANGELISATIE. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, de heer K. Kiewiet. Slootdorp.n ara. 2 uur, de heer Kiewiet. Voorfo. GEREF. KERK. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Nam. 2 uur, Leesdienst. Middenmeer, voorm 9.30 uur Leesdienst. Nam. 3 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. H. Slager, hulpprediker. E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Warners uit Alkmaar. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur Ds. Ruijs. Onderwerp: „Sterven van een held". 12 uur Zondagsschool. 's Avonds 7.30 uur Ds. Ruijs. HELDERSCHE EIERVEILING, 6 Februari 1936. Aangevoerd: 18025 Kioeieren: 55—57 Kg. f2.70— 2.90, 58—60 Kg. f2.70—3, 61—63 Kg. f 2.90—3.20, 64 —67 Kg. f3—3.50, alles oer 100 stuks. HOORN, 6 Februari 1936. Aangevoerd: 1 stapel kleine Fabriekskaas f 18, wegende 881 K.G. Handel goed. WARMENHUIZEN, 6 Februari 1936. Roode kool, le kw. f6 308.40, 2e kw. f4.307.50, gele kool, le kw. f6.10—7.80. 2e kw. f4.60—6.90, D. witte kool, le kw. f3.80—4.80, 2e kw.'f 2.30—3.90. drielingen f 1.10, uien f 1.802.40, grove uien 2.40. Aanvoer: 39450 Kg. roode kool, 6000 Kg. gele kool, 14350 Kg. D. witte kool, 4675 Kg. uien. ALKMAAR, 7 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd: 38 stapels, zijnde 46000 Kg., fabriekskaas kleine f 18.50, id. commissie f 17.00 boerenkaas kleine f 18,50, per 50 Kg. Handel matig. EIERVEILING SCHAGEN, 6 Februari 1936. Aangevoerd: 35000 kioeieren: 5658 Kg. f2.80 f3: 58—60 Kg. f2.90—3 10, 60—62 Kg. f3—3.20, 62 —65 Kg. f3.20—3.50, 300 eendeieren f2.60—2.80, alles oer 100 stuks. ALKMAAR, 7 Februari 1936. Aardappelen 2.202.50, andijvie f 0.70—4.90, ap pelen f3.5011, Bloemendaler kool f 2.509.50, boerenkool f 1.60—10, bieten f3.70, gele kool f 1—3, groene kool f 14, kropsla f 0.50—2.40. knolselderie f26.20, peren f28, prei f 1.50—6.40, peterselie f7, rabarber f3.508, radijs f5.60, roode 'kool 2.50 9.50, selderie f 1.502.50. spinazie 1.88, schorsenee ren f 4, spruiten f. 3—10.50,u ien f 0.60—2.40, worte len f 0.70—2.3, boswortelen f815, witlof I 4.50 6.50. n 2.50—3.50. WARMENHUIZEN, 7 Februari 1936. Roode kool. le kw. f 8.20. 2e kw. f 5.80—7.50, gele kool, le kw. f7.608.40. 2e kw. f710720, Deensche witte kool. 2e kw f2.804.40, drielingen f 1—1.20, uien f 2 30—2.40. grove uien f 2.40. Aanvoer: 2300 Kg. roode kool. 800 Kg. gele kool, 600 Kg. Deensche witte kool. 2500 Kg. uien. ALKMAAR. 7 Februari 1936. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 978 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volvt: 76 HL voertarwe f 5.40 -5.50; 106 hl. voertarwe f 5.40—5.50: 411 hl. haver f 6.50—7.50 34 HL boonen. wo. bruine f 10—12, citroen f 10 17, duiven f 9.20—10 50 en witte boonen f 1213.50, 46 HL karwiizaad f 22—23 50: 10 hl. blauwmaan- zaad f 17; tuinboooen f 511 en 115 HL ervt°n, w. o.: kleine groene f 7.508. groote groene f 9—16, grauwe f 20—25 en vale erwten 12.25—20. Alles por 100 KG. Handel ma.tier. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Februari 1936. Uien f 2.10—2.40, grove f 2,40—2.70. gele neo 3.20, zilveruien, drielineen f 1.10—1.20, peen f 1.60—1.80, kroten f 2.30A90. roode kool f 3 50_9 30, gele kool f 1.90—9.70, D. witte kool f 0.70—5.10, ruige gele f 1—3 50. NOORDSCHARWOUDE, 8 Februari 1936. Uien f 1.90—2.30. grove f 2.50—2,70. gele nep 3.80 —3.90. drielineen f 0.90—1.20 frtlveru'on), neen 1.70 2, id^m kle'rio 8 et., rpede kool f 5.?n 9 20, gele Vool f 5.10—9.40, D. witte kool 1.504.40, robijnen 2.40.

Schager Courant | 1936 | | pagina 16