Dessie gebombardeerd. Engelsche filmstad geheel verbrand KIJKEII is K00PEI1 tij CLOECK Groote brand te 1 urijn De oorlog in Oost Afrika Auto met arbeiders door den trein gegrepen De a.s. kroning van Eduard VIII Olympische Spelen Hefc weer in Amerika blijft slecht Maandag 10 Februari 1936. Postrekening No. 23330 SCHAKER 79ste Jaargang. No. 9910 COURANT. Int. Telef. No. 20 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Vrijdags. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Uitgave der N.V. v.ü. P. Trapman Co., Schagen 8 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden fl.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN» TIëN van 1 tot 5 regels f0.85, Iedere regel meer 15 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. BARON PIERRE DE COUBER- TIN, de grondlegger der Olympische Spelen, die als candidaat voor den Nobelprijs voor den vrede schijnt te zullen worden voorgedragen. GANDHI's OPVOLGER? Jawa- haral Nehra, die tot president van het Indische Nationale congres werd benoemd en die tevens als op volger van Gandhi genoemd wordt. Een tweede afdeeling van het Engelsche Roode Kruis, onder lei ding van Dr. P. J. Kelly (re c h t s) heeft Londen verlaten om zich naar het tooneel van den strijd in Abes- sinië te begeven. Om zich snel te kunnen ver plaatsen heelt de camera-man op het ijshockey-tournooi te Garmisch Partenkirchen, zijn toestel en ook zich zelf op een slede geplaatst, die op zijn aanwijzingen van de eene naar de andere zijde van de baan wordt geduwd. VERSCHEIDENE GROOTE BOM MEN VIELEN MIDDEN IN DE STAD. GEEN VREEMDELIN GEN ONDER DE SLACHTOFFERS. Voornaamste doelwit was Paleis van den Negus Addis Abeba, 9 Febr. De stad Des sie is opnieuw geteisterd door een hevig bombardement van Italiaansche vliegtuigen Bijzonderheden ontbreken nog, maar het bombardement schijnt van groote hevigheid geweest te zijn. Verscheidene groote bom men vielen midden in de stad en talrijke projectielen vielen op de omliggend© dor pen. De bosschen in den omtrek zijn in brand geraakt door de brandbommen. Het voornaamste doelwit van de Italiaansche vliegtuigen was het in het centrum der stad gelegen paleis van den Negus. Het is op dit uur nog niet mogelijk bijzonderhe den te verstrekken over het aantal gewon den en den omvang der schade. Wel kan gezegd worden, dat zich onder de slacht offers geen vreemdelingen bevinden. De Ne gus legde een groote koelbloedigheid aan den dag. Hij weigerde zich op een schuil plaats in veiligheid te brengen en stond er op, zelf een stuk lucht-afweergeschut te hanteeren, waarvan verscheidenen in wer king werden gesteld, zoodra de toestellen boven de stad verschenen. Nog meer troepen naar Oost-Afrika. Napels. Het mailschip Condo Rosso is naar Oost- Afrika vertrokken met aan boord 109 officieren en 1709 manschappen van verschillende wapens. Abessijnsche voorbereiding voor den re gentijd. Addis Abeba, 8 Febr. (A.N.P.) Volgens Abessijn sche berichten voerden de Italianen aan de Ganala Doria opnieuw verkenningen uit, welke wijzen op 'n nieuwen aanval teneinde voor de linie DoloNeghelli een flankdekking te vormen. In het geheele gëbied ten westen van deze linie heerscht sedert 2 dagen een groote activiteit van de vliegtuigen en verkennings- patrouilles. Aan de Webbe Sjebeli is alles rustig, de Italianen verbeteren hier hun stellingen. Volgens verdere mededeelingen van Abessijnsche zijde worden in het Noorden de wegen in de richting van Makalé met groote haast aangelegd en verbe terd; op zwakke plaatsen wordt hierbij gebruik ge maakt van beton. Ook hier in het noorden is de luchtmacht van de Italianen zeer actief, enkele vluchten moeten zelfs tot boven de provincie Godjam en het Tana-meer zijn doorgevoerd. In verband met den komenden grooten regentijd heeft de Negus Tekle Hawariate opgedragen de groote karavaanwegen ter rechter- en linkerzijde van den Djiboeti-spoorweg te verbeteren, waarvoor hij de beschikking krijgt over 30.000 man. Vroeger is herhaaldelijk voorgekomen, dat de spoordijk door wolkbreuken werd weggespoeld. De karavaanweg ten zuiden van den spóorweg wordt aanzienlijk versterkt, aangezien hierlangs het transport van wapenen en munitie vanuit Bërbera en Zeila gaat. Eenige dagen geleden is te Zeila een aanzienlijke hoeveelheid zware mitrailleurs aangekomen, .welke op muildieren worden geladen om vervoerd te wor den en welke voornamelijk in den bergoorlog zul len worden gebruikt. Ernstig spoorwegongeluk op een onbewaakten overweg in Duitschland Hannover De persidienst van de Rijksspoor wegen deelt mede, dat hedenmiddag omstreeks half zes op den onbewaakten overweg van de Hamburger straatweg in Brunswijk een auto door een goederentrein werd aangereden. Hier bij werden drie personen gedood en verscheide nen gewond. De auto was een vrachtauto, waarmede een 25-tal arbeiders van hun werk naar huis terug keerden. De minister-president van Brunswijk Klagges, heeft 2000 mark beschikbaar gesteld voor de na gelaten betrekkingen van de slachtoffers. Vijf dooden Nader wordt gemeld dat het aantal dooden tengevolge van dit noodlottig ongeval tot vijf is gestegen. Van de dertien zwaar gewonden ver- keeren er vier in levensgevaar. DRIE EN EEN HALF MILLIOEN GULDEN SCHADE. Vannacht zijn de Engelsche filmstudio's te Elstree in het graafschap Hertford, vrijwel geheel in vlammen opgegaan. Door den bijzonder snellen voortgang van den brand konden de aanrukkende brand weerbrigades niet veel meer redden. De studio's besloegen in totaal een opper vlakte van meer dan vijf hectaren en waren nit licht ontvlambaar materiaal opgetrokken, waardoor de blussching vrijwel onmogelijk was. De Londensohe correspondent van het Vsbl. meldt hierover: In minder dan vier uren tijds werden gebouwen en machines ter waarde van 450.000 pond sterling ver nield. Films, die meer dan een half millioen pond kostten, kunnen hierdoor niet worden afgemaakt. Ongeveer 2000 arbeiders zullen zonder werk zijn, zoo lang geen nieuw gebouw, waar het werk kan worden voortgezet, is gevonden. Even voor twee uur in den morgen brak de bran.d uit. Een der nachtwakers gaf onmiddellijk alarm en binnen enkele minuten waren de brandweerlieden der studio's ter plaatse. Maar reeds had de brand zich zoodanig uitgebreid, dat er weinig meer te red den viel. Het duurde een kwartier, voor van alle kan ten versterking kwam opdagen en weldra waren 50 brandweerlieden bezig, de vlammen te bestrijden. Een hunner viel daarbij van een ladder en brak een arm. Verwarring. Door het loeien der vlammen werden honderden menschen uit hun bed gehaald. Drie verdiepingen, die een oppervlakte van ongeveer drie hectaren be sloegen, brandden aan alle kanten tegelijkertijd. Zij behoorden aan de British International Pictures Com- pany. Niet minder dan 36 kleedkamers en bureau's dezer onderneming werden vernield. Erger nog hield de brand in de British and Dominions Studio's huis. Drie tooneelen, drie ontvangstzalen, 40 kleedkamers en 24 bureau's werden met alles, wat zij inhielden,, eenprooi der vlammen. De brand gefilmd. Terwijl de brand voortwoedde, maakte een came raman van de B.I.P. een film van bijna 200 meter lengte van de ramp. Dikwijls werd hij door zware rookwolken omringd en moest hij zich beschutten tegen de neerstortende balken. Deze film zal bij het onderzoek, dat zal worden ingesteld, groote diensten bewijzen. De directeur der British International Films ver telde: „Ik kwam juist per auto van Londen, toen ik dikke rookwolken uit het middenblok zag opstijgen Binnen tien minuten stond dit deel geheel in lich te laaie. De brandweerlieden konden niets uit richten tegen het vuur, daar de studio's uit licht en gemakkelijk ontvlambaar materiaal zijn ge bouwd. Zij beperkten er zich voornamelijk toe, te voorkomen, dat de brand naar het hoofdgebouw zou overslaan, waarin zij slaagden en waardoor zij een deel van het complex althans voor vernieling vrijwaarden. Bijna alles is door verzekering gedekt, maar een groep toestellen ter waarde van 20.000 pond, die aan een particuliere onderneming behoor de, was niet verzekerd. Enorme belangstelling. Honderden menschen kwamen uit Londen om de puinhoopen te zien. Hun aantal was zoo groot, dat de poorten der filmstad gesloten werden. Het ge- heelw as één enorme puinhoop, waarboven ijzer- draden, metalen balken en gloeiende stukken hout uitstaken. 97 pet. der uitrustingen, voor de opna men bestemd, is vernield. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Het onderzoek is in vollen gang. Londen, 9 Februari (A.N.P.)De kroning van Koning Eduard VIII en de Rijksconferentie, zullen in 1937 plaats vinden. Reuter verneemt dat waarschijnlijk in Mei a.s. de datum voor de Kroning zal worden vastgesteld en dat de conferentie onmiddellijk hieraan voorafgaand zal worden gehouden, zulks in overleg met alle Do minions. Men verwacht dat de Koning na de kroning bezoe ken zal brengen aan Edenburgh, Belfast, Carnaven en later, misschien in October, aan Indië, waar hij te Delhi tot Keizer van Indië zal worden gekroond. AARDSCHOKKEN IN CHINA Sjanghai Lantsjou, de hoofdstad van de provincie Kansoe, is opgeschrikt door drie hef tige aardschokken. Verscheidene huizen zijn ver nield, de tot dusverre ontvangen berichten ma ken nog geen melding van dooden» De Spaansche sky-loopster Margot Moles de Pïna, hield de moeilijke tocht tot einde aan toe vol, maar was toen ook volledig uitgeput, zooals bovenstaande foto laat zien. Christl Cranz, die bij het sky-loopen een gouden medaille verwierf. FT"f De koninklijke opera door het vuur ver woest. Zaterdagavond is brand uitgebroken in de Koninklijke Opera te Turijn. Het oude, beken de gebouw is geheel door het vuur verwoest. Over den brand wordt nog het volgende gemeld: Omstreeks één uur des nachts bemerkte men, dat uit den koepel van het gebouw rook te voorschijn kwam. Toen de portier, die met zijn gezin op de bovenste verdieping, woonde, wakker werd, bemerkte hij, d?t zijn woning door het vuur was omgeven. Hij vluchtte met vrouw en kinderen op een balcon, van waar hij zich in veiligheid kon stellen. Door de enorme hitte kon de brandweer niet tot in het bin nenste van het gebouw doordringen. Zij beperkte" zich tot het beschermen van de academie der artil lerie en het regeeringspaleis, waarop het vuur dreig de over te slaan. Tegen 2 uur stortte een gedeelte van het plafond der toeschouwersruimte in. Te 3 uur kon gezegd worden, dat de in de nabijheid ge legen gebouwen geen gevaar meer liepen. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan, doordat een acteur of een arbeider op het tooneel een bran dende sigaret heeft weggegooid. Opnieuw woedt een felle sneeuwstorm over het Midden-Westen, Chicago. Over de staten van het Midden- Westen heet opnieuw een felle sneeuwstorm ge woed, die op verschillende plaatsen het verkeer onmogelijk maakte. Talrijke dorpen en steden zijn geïsoleerdde toevoer van levensmiddelen wordt voortdurend moeilijker. Het aantal slachtoffers van de koude is gestegen tot 202. In de haven van Boston ondervindt de scheep vaart moeilijkheden tengevolge van drijf ijs.

Schager Courant | 1936 | | pagina 1