gifawdnen lelrose's Vergelding PUROL De brand in de Engelsche fïlmstad. Uit onze omgeving. Él Nog eonige nadere bijzonderheden, Schade loopt in de millioenen, pMVdén. Over den grooten brand, die in den nacht van Zaterdag op Zondag in de Engelsche film- stad Elétree heeft gewoed, zijn thana nadere bijzon derheden bekend. Bij de British Dominion Film Corp. zijn de studio's, 46 kleedkamers en 24 kantoorlokalen volkomen ver nield. Bij de British International Pictures zijn even eens de studio's en 36 kleedkamers met inhoud door het vuur verwoest. De vervaardiging van verschei dene groote films moet voorloopig onderbroken wor den. Daardoor zijn ongeveer 1000 employé's, acteurs, technici en anderen tijdelijk werkloos geworden. In de studio's der British Dominion Film Corp. is de geheele geluidsfilm-installatie vernield, Ook de ge- heele garderob» en de coulissen zijn verloren ge gaan. Men gelooft, dat de herbouw minstens een half Jaar zal duren. Nader wordt gemeld, dat de schade zeer groot is. Alleen al het feit, dat de productie van verscheidene groote films stopgezet moet worden, beteekent een .verlies van tienduizenden. Het zwaarste is de British Dominion getroffen. Hier is slechts 3 pet. van de uitrusting gespaard gebleven; de schade wordt geschat op een half millioen pond aterling. De International Pictures zijn er iets beter afgekomen. Ook bij deze onderneming zijn welis waar drie geluidsapparaten vernield, maar andere zijn nog in zooverre intact, dat zij gebruikt kunnen worden. Hier bedraagt de schade een kwart milli oen pond. Een eigenaardig verlies heeft ds Engelsch-Ameri- kaansche acteur Clive Brook geleden. Hij had name lijk een verzameling knevels, die een zekere be roemdheid had verworven; deze is verloren gegaan. Men weet nog steeds niet, waardoor de brand ver oorzaakt is. Met het oog op het uiterlijk van de plaats der onheils bestaat er weinig hoop, dat men «to oorzaak nog zal ontdekken. Het vuur ontstond ongeveer een uur na midder nacht In het dak van een der ateliers. Het greep buitengewoon snel om zich heen. De brandweer kon in deze omstandigheden weinig uitrichten. De nega tieven van eonige voltooide nieuwe films werden op het laatste oogenblik uit het brandende gebouw gered niet levensgevaar der employé's. Staat van beleg In Syrië J e r a s a 1 e m. De toestand in Syrië heeft zich toegespitst en men venvacht, dat de staat van be leg voor het geheele gebied zal worden afgekondigd. Het Brlteche consulaat wordt door militairen be waakt, aangezien de bevolking verbolgen is over de berichten van den Britschen radiodienst, waarin werd gezegd, dat de stakers voornemens zijn t e plunderen. Zondag hebben te Damascus wederom ernstige botsingen plaats gehad, aan beide zijden vielen tal rijke gewonden en 12 personen werden gearresteerd Ook te Tripolis werd gisteren gestaakt. De voorzitter van de Syrische Kamer heeft een protest-telegram gezonden aan den Volkenbond en *an het Fransche ministerie van buitenlandsche ken inzake het bloedvergieten te Hama en Homs. 'rneens hebben 50 leden van het parlement van '"keen protest gezonden aan de mandaats-commis- \n den Volkenbond, waarbij zij verklaarden, dat ^•.nsche politiek in Syrië schuld is aan de hui- ^jjlusten. Naar verluidt zal generaal Weygand, nenteel in Egypte vertoeft., naar Syrië gaan. Ijsvermaak geeft ruwe huid verzacht - geneest Tien dooden bij een dorpsbrand Twintig ewaar gewonden. Cairo, 10 Februari (A.N.P-) Bij een grooten brand in het dorp Batra' zijn tien menschen ora het leven gekomen en twintig ernstig gewond. Vrijwel het geheele plaatsje is door het vuur ver woest. Honderden menschen zijn dak loos Sneeuwstormen in Amerika duren voort. Aantal dooden gestegen tot 250 New York De ontzettende koude in de Sta ten van het midden-westen houdt aan. Het koude gebied strekt zich uit van de Rocky Montains tot de Atlantische kust, alleen in he oosten van Ohio en ten zuiden van St. Louis in de tempera tuur iets milder. Ook de sneeuwstormen duren voort. Gezegd wordt, dat men in deze eeuw nooit heviger sneeuwstorm heeft meegemaakt. Opnieuw zijn 20 personen doodgevroren, waardoor het totale aantal slachtoffers, met inbegrip van hen, die by ongelukken tengevolge der gladheid om het leven zijn gekomen, is gestegen tot 250 Bij Kaap Cod zijn zeven arbeiders op een ijsschots afgedreven- De pogingen der kustwacht om de mannen te redden zijn nog zonder resul taat gebleven. In Illinois, Iowa en Michigan zijn twaalf trei nen ingesneeuwd. Hier en daar ligt het treinver keer geheel stil. In Minnesota en Noord-Dakota daalde de temperatuur tot 45 graden Celsius onder nul. Dawson in Alaska meldt 56 graden vorst. Overal zijn steenkolen en petroleum schaarsch. Bovendien zijn op vele plaatsen de buizen der waterleidingen bevroren,, zoodat ook gebrek aan water zijn intrede heeft gedaan. In Iowa wordt de toestand ernstig. FELLE KOUDE IN SILEZIE Brefclau In den afgeloopen nacht is de tem peratuur in Silezie sterk gedaald, hedenochtend vroeg werd op het vlakke land van Silezie 14 tot 18 graden vorst gemeld en in het gebergte daalde de temperatuur tot 21 graden vorst. Op den kam van het gebergte ligt de sneeuw ruim een meter dik. RADIO WOENSDAG 12 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending. 8.00 Grampl; 9.30 Kookpraatje 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Lezing en Gram. pl; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Grampl; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 VARA-orkest; 6.30 RVU. Lezing; 7.00 Sportuitzending; 7.15 „De Krekeltjes"; 7.40 Voor dracht; 7.50 Grampl; 8.00 Berichten; 8.15 VARA- Orkest; 9.00 Radiotooneel; 9.30 De Flierefluiters; 10.00 Berichten; 10.05 Vervolg concert; 10.30 Mig non-kwartet; 11.00 Grampl; 11.10 Orgelspel; 11.40— 12.00 Grampl. en pianorecital. HILVERSUM (301 M.) NCRV-uitzendlng. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.159.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram. pl; 11.15 Viool en plano; 12.15 Grampl; 12.30 Vocaal en instr. concert en Grampl; 2.20 Jubileumuitzen ding; 4.20 Grampl; 5.00 Kinderuurtje; 6.006.30 Landbouwpraatje; 7.00 Berichten, reportage; 7.30 Medische lezing; 7.45 Grampl; 8.00 Berichten, le zing over de luchtmacht; 8.35 Oratorium-uitzen ding mmv. Chr. Radio-koor, solisten en het NC RV-orkest; 10.05 Berichten, causerie; 10.2511.30 Grampl; DROITW1CH (1500 M.) 11.20—11.50 Grampl; 12.05 Orgelspel; 12.35 BBC- Emnire-orkest; 1.35—2.20 BBC-Schotsche-orkest; 3.10 Pianorecital; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth, mmv. cello-soliste 5.05 Kwintetccmcert; 5.35 Trio concert; 6.20 Berichten: 6.50 Strijkkwartet en cem balo; 7.10 Lezingen; 7.50 Dansmuziek; 8.35 Cause rie 8.50 BBC-Symphonie-orkest, koor en solisten; 10.00 Berichten; 10.15 Vervolg concert; 11.1512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.35 Grampl; 11.20 en 2.50 Orkestconcert: 4.20 Zang; 4.35 Gramr>l: 5.50 Orkestconcert; 9.05 Radiotooneel; 11.051235 Dansmuziek en populair concert KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert 8.20 Concert: 11.20 Orkestcon- cert: 1.20 Amusementsorkest; 5.20 Orkestconcert en solisten; 8.05 Walsenconcert mmv. orkest, koor en solisten; 10.0011.20 Omroeporkest en. -klein- orkest. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.r 12.20 Grampl: 1.30—2.20 Licht orkest; 6.20 Zang; 6.50 Dansmuziek: 8.20 Omroeporkest en ra diotooneel; 10.30—11.20 Dansmuziek; 484 M.: 12.20 Kleln-orkest; 1.302.20 Dansmuziek: 5.20 Kamer muziek; 6.50 Gramnl; 7.35 en 8.20 Dito; 8.50 Sym- phonieconcert;11.0011.20 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.05 Concert uit Munchen en sportrenortage; 9.20 Berichten;Berichten; 9.40 Wintersnortnieuws; 10.05 Weerbericht; 10.2011.20 Dansmuziek. ANNA P A V I. XV N A VAN EWIJCKSLUIS. Zondagavond gaf de Gymnastiekvereniging D.O. K.E.V. een openbare uitvoering in het lokaal van den heer W. Waiboer, waarbij tevens donateurs wa ren uitgenoodigd. De zaal was tot het einde bezet. Zooals wij van D.O.K.E.V. gewoon zijn, werden de verschillende nummers (een vijftiental) in een vlot tempo uitgevoerd en was er van oponthoud tus- schcn de nummers welhaast geen sprake. Het programma was ook ditmaal weer zeer ge varieerd, waardoor men in velerlei opzicht een beeld kreeg van het kunnen dezer sympathieke vereeni- ging en gezegd mag worden, dat alle groepen er aan hebben meegewerkt, om het welslagen van de zen avond te verzekeren. Meisjes en jongens, dames en heerengroepen, allen deden hun best. Dat er des ondanks toch wel eens een enkele maal een klein foutje gemaakt werd, deed hieraan niets af. Kleine ongelukjes komen bij dergelijke voorstellingen, waarbij een groot programma in betrekkelijk korten tijd wordt vertoond, meestal wel voor en doen, wan neer als hier, blijk wordt gegeven van ernstig wil len, aan het geheel heusch geen schade. Dat ernstig willen was in ruime matig aanwezig, en het kun nen was daaraan in vele gevallen evenredig. Op brug, paard en rek werden meermalen sterke staal tjes vertoond, terwijl ook de vrije oefeningen zeer goed werden uitgevoerd. Kortom, het opgekomen publiek, maar ook D.O.K.E.V. zelf, kunnen over het op dezen avond gepresteerde zeer tevreden zijn. De verschillende open doekjes waren daarvan wel een bewijs. Een aardige afwisseling vormde de gecostumeer- de reidans, welke voor de pauze werd ten beste gegeven. Men waande zich bij een Oud-Hollandsche feestelijkheid te zijn aangeland. De vrije oefening, uitgevoerd door vier meisjes en de vlinderclans, ga ven naast bevalligheid van beweging, tevens zeer aardige costuumpjes te zien. Bij deze beide laatste nummers viel het ons op, dat de zacht gespeelde gramofoonplaat die het bewegingstempo moest aan geven, niet tot de gelijkmatigheid van beweging bijdroeg. Zoodra echter de Directeur, de heer Sie- wers, zelf het tempo begon aan te geven, wijzigde zich dit volkomen, want van dat oogenblik af werkten allen met de grootste zekerheid. Het was alles bijeen genomen, een mooie avond. BAFS'lNC, ERHORN Zondagavond gaf de afdeeling Barsingerhorn van den Bond voor Staatspensionneering een uitvoering in de zaal van den heer A. de Graaf, waarvoor me dewerking werd verleend door mej. Maartje Bier man van Oosthuizen, en de Tooneelvereeniging „Houdt Moed". Als de Voorzitter, de heer Rentenaar, de avond opent, is de zaal tamelijk goed bezet. Spreker roept met een kort woord de aanwezigen welkom, in het bijzonder Mej. Bierman, de leden van de Too neelvereeniging en den Edel achtbaren heer Burge meester, waarna de dcclamatrice optreedt met „Wij vragen premievrij Staatspensioen" en „Kinder- smart". Met aandacht werd een en ander gevolgd. „Houdt Moed" trad vervolgens op met „Arme Rij ken" een vroolijk spel in één bedrijf van Nono. Er is van deze eenacter volop genoten. De schrijver heeft hier een onderwerp behandeld, dat logisch is, vol met geestige actie. De opvoerenden hebben zich goed van hun taak gekweten en konden een hartelijk applaus in ontvangst nemen. Na de pauze was wederom het woord aan Mej. Bierman, als Maartje van Westfriesland, met een viertal schetsjes. Het publiek genoot wel van de origineele gezegden, doch het wil ons voorkomen, dat het iets teveel van het goede kreeg. Een paar van dergelijke voordrachten is leuk, doch op den duur gaat het, wij zouden haast zeggen, wat vervelen. Niettemin is het optreden wel succesvol geweest. De Voorzitter bracht tot slot dank voor de mede werking en de belangstelling en wekte een ieder op den Bond voor Staatspensionneerimg te steunen. E EERHP nnwAARD De Bazar. Zaterdagavond begon in de lokaliteit van den heer Rus de bazar van de muziekvereeniging „H.U.G.O." Bij de opening sprak eerst de heer J. Volkers, voor zitter van „H.U.G.O.". Spr. heette alle aanwezigen van harte welkom en bracht dank aan allen, in het mssP Feuilleton Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 14. Lady 8»san Ballentine, met wie Caroline Fen ton sedert een half jaar dikke vriendschap had gesloten, was een geheel ander type vrouw. Slechts één wist, dat zij met verbijsterde snelheid de vijftig naderde en die ééne was Lady Susan zelf.Alle geheimen der kunst buitte zij echter uit, om aanmerkelijk jonger te schijnen, dan zij was en Lady Susan's onpartijdige spiegel zei haar dat zij daarin uitnemend slaagde- Zij was volgens de algemeene opinie, „een schat van een vrouw", niet mooi, niet leelijk, maar een charme, waar aan niemand zich onttrekken kon. Voor een lunch een diner kon men zich geen gezelliger partner denken. In sommige kringen werd wel gefluisterd, dat men zich niet kon begrijpen, waar Lady Ballentine de middelen vandaan haal de, om op 200 royalen voet te leven. Haar echt genoot, een tiental jaren reeds overleden, was weliswaar tamelijk gefortuneerd geweest, maar om een luxe-bestaan te leiden, zooals Lady Susan deed, was een vermogen noodig. Zij was in haar fraaie auto op weg naar Mo- nteo, om aan de afspraak met Caroline Fenton gevolg te geven. Een blik op haar armband-hor loge deed haar zien, dat zij nog allen tijd had en gaf haar chauffeur bevel, wat rond te rijden. In Bond Street liet zij hem plotseling stoppen Lady Ballentine ging rechtop in haar auto staan en wenkte een heer op het trottoir. „Eddie!" riep zij uit. Lady Susan stoorde zich niet aan conventies en daar was zij trotsch op. „Waar heb jij gezeten? Ik heb je minstens in geen eeuw gezien 1" De jonge man was bij het portier komen staan- „De tijd gaal snel, Lady Susan", zei hij, haar hand drukkend, „ofschoon men het aan u niet zou zeggen. Maar als ik me niet vergis, is het toch iets korter dan een eeuw geleden, sinds wij elkander het laatst hebben ontmoet". Zij glimlachte. „Alles goed en wel, maar je hebt de society heel wat stof tot babbelen gegeven, slechte man! Weel je dat wel?" Edward Wendsworth haalde de schouders op. „Dan heeft de society me heusch te veel eer bewezen", antwoordde hij. De meeningen waren hopeloos verdeeld. De ééne helft beweerde, dat je naar Afrika was. om grof wild te jagen, en de andere helft hield vol, dat je zoo brutaal was geweest, om zonder eenige kennisgeving dood te gaan! Stap in, Eddie, en vertel me. wat je al dien tijd uitgespookt hebt!" „Er is heusch niet veel te vertellen. Lady Su san", zei hij, terwijl hij naast haar ging zitten en de auto haar weg vervolgde- ..Het was eenies- zins noodzakelijk, dat ik eclipseerde. Ziet u, ik had in mijn onschuld gedacht, dat er nooit een einde kon komen aan het geld. waarmpde mijn liefhebbende vader me afscheepte, toen ik meer derjarig was geworden en hij zijn huis voor me sloot. Maar op een goeien, of beter gezegd, op een heel miserabelen dag kwam ik tot de erva ring, dat ik bezig was, mijn laatste souvereigns op te teren. Ik houd niet van klaploopen en dus verdween ik". „Arme jongen!" Lady Susan meende het, want zij hield veel van Edward Wendsworth. Ze druk te even zijn hand. „O!" lachte hij, „ik ben wonderwel op mijn pootjes terecht gekomen!" „Heb je je met je vader verzoend?" vroeg La dy Susan snel. „Lieve hemel!" Wendsworth had buitengewoon veel pleizier in het geval. „Ik geloof nog eerder, dat de wereld ophouden zou te draaien, dan aan een verzoening met den ouden heer! Neen, ik heb het eenige gedaan, wat in mijn omstandighe den mogelijk was, en een betrekking gezocht". „Een betrekking?!" Er klonk afschuw in de stem van Lady Susan. „Ja! En bet geluk, dat me zoo lang den rug had toegekeerd, was mij plotseling gunstig. Ik heb een beste baan gevonden! Particulier secre taris bij een meneer Charles Clifford in Victoria Street". „Nooit van hem gehoord", zei Lady Susan, haar wenkbrouwen fronsend. En zij stapte: van het onderwerp af. „Wat zijn je plannen. Eddy?" „Ik kon beter vragen, wat de uwe zijn'", gaf hij terug. ,.Tk heb er geen- Maar zoo iets kan je niet zeggen van een dame, op dit uur van den dag?". Zij lachte. „Ik ben op weg naar Monieo om een vriendin van me te ontmoeten. Mevrouw Caroline} Fen ton". Wendsworth was nu één en al belangstelling. „Zou ik als een facheux troisième beschouwd worden, als ik met u meeging? Ik ben nog een goed uur heer en meester van mijn tijd en ik weet heusch niet, hoe dat stuk zal slaan". j „Schaam je, Eddie! Daar zijn dus tweè vrou wen nog net goed genoeg voor, om je van ver veling te redden!" Zij kneep hem even in den arm. „Ik kan niet zeggen, dat je bijzonder com plimenteus bent, beste jongen!" „U weet wel beter!" protesteerde hij. „U geeft een absoluut verkeerde uitlegging aan mijn woor den!" „Stil maar, Eddie!" suste zij glimlachend. „Ik heb er natuurlijk niets tegen! Maar op voorwaar de, dat je je netjes gedraagt!" Wendsworth trok een gezicht. „Doe ik dat niet altijd?" „Caroline Fenton is jong en mooi en ik ken jou hart, Eddie!" plaagde Lady Ballentine* Wendsworth wilde antwoorden, maar de auto stopte juist voor Monico. „Om vijf uur, Archer" zei ze tegen den chauffeur, die het portier open hield. Caroline Fenton was er al en had een tafeltje uitgezocht in een hoek, door hooge palmen om geven. „Heb ik je lang laten wachten, lieve?" «Toeg Lady Susan, terwijl zij Caroline hartelijk be groette. „Ik ben hier op zijn hoogst vijf minuten". „Gelukkig maar!" zei Lady Ballentine. „Mag ik je een goeden, lieven kennis van me voor stellen, Caroline? Mijnheer Edward Wends worth. Jou ken hij al van naam, want ik heb jou in mijn auto eigenlijk al voorgesteld. Eddie is een onmisbaar element in onze society. Hij durfde het te wagen, zonder eenige voorkennis ongeveer een jaar lang te verdwijnen, maar van daag viert Edward Wendsworth zijn joyeuse rentree-" Hij lachte. „Het lijkt haast de gelijkenis van den verloren zoon. vindt u niet, mevrouw Fenton? Hij at uit den trog der zwijnen en zelfs da; werd hem niet eens van harte gegund. Toen nam hij het bekende besluit: ik aal opstaan en tot mijn vader gaan Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6