f (EDELWEISS Uit onze omgeving. Staking bij Smitfield geëindigd INGEZCNDEN /TUKKEN Wijn schatrijke oud-tante Befje Houdt geweldig van een verzetje. Haar wasch doet ze thuis Dat vindt ze geen kruis, Want met Edelweiss is het 'n pretje. De. prijs van N.ï. ZEEPFABRIEK v/h. DE HAAS VAN BRERO, APELDOORN De heer De Veer merkt op dat het hier betreft het vold/jen aan een afspraak. Iets anders is of we in de toekomst dat onderwijs zullen blijven doen geven. De heer Schoorl merkt op dat de R.K. Parochiale gehool begonnen is met het onderwijs, zonder mede weten van het gemeentebestuur. De Voorzitter zegt dat het bestuur van de R.K. Pa rochiale school toch een brief heeft gekregen, dat het onderwijs niet aan de O. L. school zal worden ge geven en dat het dus ook niet aan de R.K. Paro chiale school kan worden gegeven. De heer Klaver doet uitkomen dat gerekend is op de éubsidie. De heer Stam had het zich nog kunnen indenken, #at B. en W. een afwijzend standpunt hadden inge nomen, uit hoofde van de financiën, maar bij spr. kan het niet door de beugel dat het verzoek wordt af gewezen, omdat 't ondenvijs niet aan de O.L. school werd gegeven. De heer Schoorl ziet die inconsequentie niet; het is bekend dat tusschen de kosten van het openbaar onderwijs en die van het bijzonder onderwijs ver band bestaat. De heer Stam wijst dan op de inconsequentie dat de kosten van de voorbereidende openbare school geheel uit de gemeentekas worden betaald en slechts een subsidie aan de R.K. bewaarschool wordt ver leend. De heer De Vries wijst er op dat de opmerking van den heer Schoorl juist zou zijn, als er geen ge schiedenis was. De heer Klaver stelt voor voor den cursus aan de R.K. school een subsidie van f 125 te bestemmen, gel dende voor het jaar 1936. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 2 stemmen, tegen stemden de heeren Orsel en Schoorl. De exploitatie van het Rietbosch. De Commissie wijst voorts op het feit dat de ex ploitatie van het Rietbosch voor de gemeente een schadepost is geworden en vraagt zich af of het Riet bosch geen geschikte plaats zou kunnen zijn voor alles wat nu op de belt terecht komt. Geleidelijk zou het Rietbosch tot bruikbaar weiland kunnen worden gemaakt. B. en W. vreezen dat de kosten van het vervoer van de vuilnis over zoo grooten afstand zoo hoog zullen zijn, dat de door de Commissie gedachte voor- deelen te niet zullen worden gedaan. Bovendien is het niet uitgesloten, dat wanneer de algemeene toe stand zich ten gunste wijzigt, de exploitatie weer loonend zal worden. De Voorzitter zegt dat B. en W. in dit opzicht zeer dilligent zijn. Spp. ontraadt er nu verder op in te gaan. De Commissie vestigt er voorts de aandacht op dat het misschien mogelijk zou zijn, met het oog op de kosten der verwarming, de handelsavondschool en andere cursussen in de U.I^.Ö.-school te doen houden, inplaats van in de openbare lagere school. B. en W. zullen deze aangelegenheid overwegen. Zij merken op, dat door de activiteit van den con ciërge der O. L. school de kosten van verlichting en verwarming dier school belangrijk zijn gereduceerd. De heer De Vries deelt mede dat ondanks die ac tiviteit nog een bezuiniging is te verkrijgen van f 50. Tenslotte vraagt de Commissie, of B. en W. zich nog eens tot de gemeente Winkel willen wenden om een onderlinge regeling te verkrijgen t.a.v. leerlin gen uit andere gemeenten die de U.L.O. school be zoeken. De omstandigheden, zoowel van de gemeen te Winkel als van de onze, zijn zoozeer veranderd, dal een nieuwe poging nu misschien meer kans van sla gen zou hebben. De groote offers, die de gemeentekas jaarlijks aan het U.L.O.-onderwijs brengt, zijn naar het oordeel van de. Commissie, een nieuwe poging om daarin verbetering te brengen, zeer zeker waard. B. en W. verklaren zich bereid in ovenveging te ne men een nieuwe poging aan te wenden om een onder linge regeling te verkrijgen met de gemeente Winkel t.a.v. leerlingen uit andere gemeenten die de U.L.O.- school bezoeken. De gemeentebegrooting wordt vervolgens vastge steld, met uitzondering dan van de loonen en salaris sen. Ook de begrootingen der bedrijven worden onver anderd vastgesteld. De rondvraag. De heer De Vries wijst op den overlast die de vuil nisbelt oplevert aan de omwonenden. Als t.a.v. het Rietbosch de oplossing werd gezocht als door de be- grootingscommissie aangegeven, zou daarmee tevens opgelost zijn de kwestie van de vuilnisbelt en ook van het woonwagenkamp. De Voorzitter acht het beter thans geen mededee- lingeri te doen, maar spr. herhaalt dat B. en W. zeer dilligent zijn. De heer De Vries wil dan met die verklaring ge noegen nemen. Hierna volgt sluiting. OPMEER LIEFHEBBERIJ GENOEG Wij vernemen dat voor de betrekking van rei ziger bij de Coöperatieve vereeniging de „Vol harding" in fourage artikelen zich niet minder dan honderd en'vier sollicitanten hebben aan geboden. Van het teeken des tijds is hier dan toch zeker wel sprake. NIEUWE N I E DORP Langereis Onder auspiciën van Volksonderwijs van N.- Niedorp had Dinsdagavond een gecombineerde vergadering plaats met de ouders uit de Moer beek en van de Langereis in het lokaal van den heer G. Warnaar aan de Langereis. De voorzitter de heer D. Olie opende de ver gadering en spreekt een waardeerend woord voor de belangstelling die nogal tamelijk groot is. Voorzitter zet uiteen het doel dezer Tergade- ring en schetst de beteekenis. welke het busver voer voor de kinderen naar de Niedorper school bevat. Om echter de bus blijvend te laten loopen, dient ernstig overleg gepleegd te worden met al le ouders. Voorzitter zegt dat Volksonderwijs deze ver gadering wel leidt maar zou graag uitspraak en beslissing aan de betrokken ouders overlaten. Door de voorzitter wordt dan mededeeling ge daan dat het busvervoer der kinderen afgehaald van de Langereizerbrug, en afgehaald vanaf de wateringskant te Moerbeek aan de betrokken ouders zal kosten te samen driehonderd gulden Wanneer de kinderen uit de Moerbeek van huis worden gehaald zal het bedrag echter vijftig gulden hooger moeten zijn dus te samen drie honderd en vijftig gulden. Wel kost het totale vervoer aanmerkeb'ik meer. maar voor de restant zegt Voorzitter zal Volkonderwijs zorg dragen. Door Voorzitter wordt dan medegedeeld al reeds een voorloopige bespreking gehad te heb ben met enkele ouders uit de Moerbeek. Spreker heeft toen met hun een becijfering ge maakt, wat zou neer komen op vijftien cent per week en per kind, mits dan afgehaald vanaf de Wateringskant. De afstand van Nieuwe Niedorp naar Moer beek is grooter dan naar de Langereis, en spr. wil de Langereizer belangen niet uit het oog ver liezen. Wanneer dan het woord aan de vergadering gegeven wordt blijkt dat de Moerbeekers hun kinderen van huis afgehaald willen zien. De Langereizers gunnen hun dit gaarne maar willen daarin niet bijdragen wat de kosten be treft. Het resultaat van de debatten is dan dat de Moerbeek zelf zorg zal dragen voor de meerdere kosten en dat de vijftien cent per kind gehand haafd blijft. Deze kosten zullen wekelijks aan de onderwij zer moeten worden afgedragen. Bij de rondvraag wordt nog naar voren ge bracht dat gehoopt wordt bij de nieuwe regeling, dat toch de kinderen steeds op tijd uit de school worden gelaten opdat zij niet behoeven te loo pen (al wordt dit dan als strafmaatregel toe gepast) wat voor de ouders ook niet altijd even prettig is. Hiertegen kan de vereeniging niet veel uit richtten maar zal toch een stap in die richting wagen- Niets meer aan de orde zijnde sluit de voor zitter de vergadering. MOERBEEK. Zondag j.1. werd in de zaal van den heer .T. v. d. Molen een gemaskerd bal gehouden, waarvan de prij zen als volgt werden behaald: Enkelingen: le prijs Vlinder, door A. MorelDel- ver; 2e prijs Mexicaansche, door Antje Zijp; 3e prijs Ringers-chocolade, door Gré van El en; 4e prijs Ge- lukskever, door Annie Buis; 5c prijs Tirolerin door Guurtje Zijp; troostprijs, De Klok, door Nel Peper. Paren: le prijs Bruid en Bruidegom door J. Docter- Slotemaker en J. Vethman-Brugman; 2e prijs, Straat muzikanten, door Cor Rens en Cor Weij. Groepen: le prijs, Kaartspel, de heer en mevr. Ho- gestegen—Molenaar, Mej. Trien Weij en Jaap Engel. De prijzen bestonden uit extra mooie kunstvoor werpen. Een woord van dank voor de jury. bestaande uit den heer en mevr. Klomp en H Délver is zeker op zijn plaats. Na afloop hield een zeer geanimeerd bal de aan wezigen nog lang bijeen. Het vanouds Moerbeeker pateren werd ook nu wederom een lachsucces De heeren Kos, de Weerd en Iloogschager zorgden voor keurige muziek. HOOGWOUD Burgerlijke stand over de maand Jan. '36. Geboren: Theodorus, zoon van Wilhelmus Bakker en van Alida Elisabeth Dcgeling. Theodorus Vincen- tius Maria, zoon van Joseph Breed en van Maria Anna Groot. Klasina, dochter van Pieter de Boer en van Neeltje Johanna Becker. Jan, zoon van Tjerk Andringa en van Akke Baron. Jannie Agatha, doch ter van Willem Rooker en van Trijntje Potgiesser. Liesbeth, dQchter van Gerrit Jan Jonker en van Dieuwertje Blanken. Jan, zoon van Pieter Koeman en van Johanna Maria Dik. Overleden: Klaas Renoov, oud 61 jaar, echtgenoot van Trijntje Langereis; Jacoba Cornelïa Koning, oud 1 jaar, dochter van Johannes Nicolaas Koning en van Sijtje Schekkerman. Jacob Woutersen, oud 87 jaar, weduwnaar van Klaart.je Hartland. Anna Dek ker, oud 1 maand, dochter van Petrus Dekker en van Hendrika van den Boogaard. Antje Schoon, oud 42 jaar, echtgenoote van Klaas Hoek. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Johanna Verlaat, van Span broek in Weere K no. 37; Cornelia Gecrtruida Wij- nands, van Spanbroek in Zuidcinde D no. 21; Corne- lis Stroomer van Hövelinge (Duitschland) in Kerke- laan C no. 29; Grietje Goot van Obdam in Noordein de D no. 78. Eldert Dekker en gezin van Heerhugo- waard in Langereis A no. 9; Antonius van de Weyer van Uden in Aartswoud F no. 20; Maria Biersteker, echtgenoote van Floris Kuiper, van Callantsoog in Aartswoud E no. 5S; Gerardus Vlaas, van Opmeer in Langereis A no. 10; Cornelis de Lange, van Norg in Noordeinde D no. 86; Herman Bakker, van Sijbekars- pcl in Gouwe H no. 24; Petrus Hendrikus Maas, van Ursem in Noordeinde D no. 86; Therese de Vries, van Spanbroek in Aartswoud F no. 23a; Klaas Sijtsma, van Franekeradeel in Aartswoud F no. 5. Vertrokken personen: Dirk Landman, van Aarts woud F 27a naar Wognum: Reyer Bas, van Kerke- laan C no. 51 naar Schoorl; Marie Roozendaal van Boekeiweg I no. 21, naar Schoorl; Pieter Raa, van Aartswoud F no. 13 naar Amsterdam; Hillegonda Klaver van Weere K 33 naar Alkmaar; Maria Anna Maas, van Noordeinde D 86 naar Ursem; Theodorus Vlaar, van Langereis A no. 10 naar Opmeer; Petrus Klaver van Langereis A no. 30 naar Zoetermeer; Gerard Reint Sasburg van Boekeiwegbuurt I no. 11 naar Berkhout; Lieuwe de Vlugt, van Aartswoud G no. 10 naar Hoogkarspel; Simon Schouten, van Boe- kelwegbuurt I no. 12 naar Abbekerk: Fokke de Bruin van Pade B no. 23 naar Abbekerk; Mattheas Theodo rus Kuypers, van Weere K no. 28 naar Medemblik; Simon Wit, van Gouwe H no. 42 naar Schoorl; Ni colaas Boots en gezin van Boekeiweg 1 no. 9 a naar Sijbekarspel; Agatha Roozendaal, van Kerkelaan C no. 39 naar Harenkarspel. CA TTANTSOOG De ijsbaan op het Zwanenwater. Zoozeer valt de ijsbaan op het Zwanenwater in den smaak, dat Woensdag eenige bussen van Den Helder talrijke schaatsliefhebbers naar Callantsoog brachten Het is dan ook inderdaad de moeite waard de baan is prachtig en vertrouwd. B E H G E N Propaganda-avond Bond van Staatspen- sionneering. De gewoonte getrouw, zal door het Intiem Too- neel, onder leiding van den heer Schoen, dezen avond worden verzorgd. Dat wil dus zeggen voor de leden en niet-ledcn een mooie tooneelavond tegen lage entréeprijs. Genoemde tooneelclub geeft dezen avond de enorme kucht: „De Baron van Habernicks", een kluchtspel met een wereld-reputatie, dat hier in Holland meer dan duzend succesvolle opvoeringen beleefde en momenteel in Theater Carré, avond aan avond volle zalen trekt. De leider verzekerde ons dat hij voor de bezetting der diverse rollen een uit stekend geheel wist samen te stellen, zoodat wal de vertolking aangaat een gaaf geheel is verkregen. De. bezoekers wacht een buitengewoon vroolijkc avond terwijl de bekende Sonny-band den avond muzikaal verzorgt en de eerw. heer Ds. Theesing van Middelie een korte propagandarede zal houden. Kosten noch moeite worden gespaard voor tooncel- aankleeding, terwijl wij dankbaar memoreeren de belangclooze medewerking van den kunstschilder Kamstra door het beschikbaar stellen van eenige mooie schilderstukken (Zie ook de advertentie in dit nummer). ANNA P AU LO W N A Op kunstgebied wacht ons zeer zeker iets buiten gewoons. Maandagavond a.s. 17 Febr. treedt in de zaal van Slikker op het de Boer van Rijk Epsemble met „De Medailles van een oude Vrouw". De entrée is zoo laag mogelijk gesteld, te verwach ten is alzoo, dat de groote zaal, die 500 bezoekers kan bevatten, nagenoeg vol zal loopen. De persbeoordeelingen zijn zeer vleiend, zoowel van stuk als spelers. Tragisch einde Het lijk van een ouden man vastgevro ren in het ijs gevonden. Sluis: Gisterenmiddag omstreeks vier uur vond oen werkman het lijk van een persoon vastgevro ren in het ijs van het kanaal van Sluis naar Brug ge, nabij de aanlegplaats van de boot. Bij het onder zoek, dat de politie instelde, bleek het ontzielde lichaam te zijn van een man uit het Protestantsch Tehuis voor Ouden van Dagen „Rozenoord", zekeren G. uit Schoondijke, die den laatsten tijd niet meer wel bij het hoofd was. Reeds eenige malen had de 85-jarige man het plan opgevat uit het gesticht te ontvluchten, doch steeds had men hem kunnen weerhouden. Toen hij gister morgen spoorloos uit het gesticht was verdwenen, ver moedde men terstond een ongeluk, doch het onder zoek door de marechaussee leverde geen resultaat op. Bij toeval werd het lijk door den werkman ge vonden. Storm in Zuid OostEuropa Ancona. Naar thans wordt gemeld, is door middel van een vliegtuig een verbinding tot stand gebracht lusschen het gestrande Spaansche schip „Rita Garcia" en de kust, zoodat de 33 opvarenden van het schip veilig aan land konden worden ge bracht. Door den storm was het niet mogelijk het schip van zee uit te bereiken. Ook storm in Zuid-Griekenland. Athene. Ook op den Peloponnesus hebben zware stormen gewoed. In de nabijheid van Delphi zijn eenige huizen ingestort. De verbindingen zijn ver broken. De in den Piraeus liggende schepen hebben hun vertrek uitgesteld. Storm aan de kust van Kleln-Azië. Istamboel. Een felle sneeuwstorm heeft de stad geteisterd en maakte het verkeer van voetgangers en voertuigen onmogelijk. Op den Bosporus zijn een aantal schepen omgeslagen. Tengevolge van den storm aan de kust is Srayr- na voor een deel overstroomd en op vele plaatsen werd de brandweer te hulp geroepen, om de bewo ners van huizen, die in gevaar verkeerden te red den Velen hebben de stad verlaten en alle winkels zijn gesloten. Dreigende hongersnood in het koudegebied van Amerika bezworen Tangier en Smith ïsland niet langer ge- isoleerd. New York. Het gevaar voor voedselschaarschte op Tangier en Smith Island is geweken. Gisteren zijn per vliegtuig en per boot tien ton levensmidde len en andere behoeften naar de eilanden gebracht. Ook in de staten van het Midden-Westen is de toe stand beter geworden De verschillende plaatsen, die zoo lang geïsoleerd zijn geweest door vorst en sneeuwstormen, hebben thans aanvoer van levens middelen melk en petroleum gekregen, doordof, het treinverkeer op de voornaamste trajecten na 72 u. te hebben stilgelegen, is hervat. Ook op de autowegen van Illinois, lowa en Wisconsin is het verkeer weer mogelijk geworden. Arbeiders hervallen het werk Londen De slaking op liet abattoir Smith- field is, na tien dagen geduurd te hebben, ge ëindigd. De slagersknechts en de arbeiders heb ben gistermorgen het werk hervat, nadat de werkgevers hun de opening van onderhandelin gen over de loonen in uitzicht hadden gesteld. Op de heide overvallen Eenzame fietsrijder door twee mannen aangerand. Baarn. Dinsdagavond te omstreeks half negen kwam de heer van S. per fiets van Laren over de fietspaden van de heide naar Hilversum. In de om geving van Anna's Hoeve gekomen hoorde de heer S. fluiten. Hij sloeg hierop geen acht, denkende dat iemand hem achterop kwam fietsen. Eenige oogen- blikken later begreep hij evenwel, dat liet fluiten 'n waarschuwingssein voor iemand beduid moest heb ben, want plotseling voelde S. zich zoodanig tegen de beenen geschopt, dat hij de macht over het stuur ver loor en viel. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de lieer van S. er juist in geslaagd was zijn aanrander onder te krijgen, toen een tweede persoon den aan valler te hulp snelde. Deze schopte van S. tegen liet hoofd, zoodat deze aanrander nummer een moest los laten. Op dit moment evenwel namen de aanvallers die blijkbaar hevig van iets schrokken, de vlucht. De heer van S. heeft zich zoo spoedig hij kon naar Hil versum begeven, waar hij direct telefonisch de poli tie van het gebeurde in kennis stelde. Deze heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. De heer van S. heeft meermalen hij is o.a. verzekeringsagent vrij groote bedragen bij zicli. Juist Dinsdagavond bad hij slechts weinig geld in zijn bezit. De heer van S., die niets vermist, heeft bij de vecht pari ij eenige ont vellingen opgeloopen, terwijl hij, zooals begrijpelijk, nogal van streek was. De geheimzinnige ziekte in Santarem Reeds loOO doodeng Para (Brazilië.) Volgens onbeves tigde mededeelingen heeft de geheimzin nige epidemie, die in het district San tarem heerscht, reeds 1500 dooden ge- eischt. Schoorl dam, 10 Febr. 1936. Mijnheer de Redacteur, De heer J. Visser te Hoorn, voelt zich geroepen om Astor aan te vallen over het artikel „Wupper- tal". Wij, die weten dat Astor (al is men het altijd niet precies met hem eens) altijd het goede ver dedigt, verbazen ons over de brutaliteit van een ver dediger van het Nazi-dom. Zonder ook nvi"p iets te weerleggen van datgene wat Astor schreef, buldert de heer J. Visser maar over Toon de Soep cn Duit- schc rechtsbegrippen. Visser zegt, textielarbeidsters, Anna Gast en de Moeder Helene Franzmann zullen wel wat op haar geweten hebben. Duizenden heb ben in Duitschland wat op hun geweten. Al die dui zenden worden berecht door lieden zonder geweten» Astor noemt man en paard. Over Ernst Thaelman, die al drie jaar zucht in de gevangenis, zonder eenige vorm van proces, zwijgt V. in alle talen. Astor heeft met het artikel Wuppertal de gewe tens wakker geschud. Visser wil met zijn ingezon den stuk de gewetens in slaap sussen. Het wereld geweten is door den Rijksdagbrand al eerder wakker geschud. Dimitrof-v. d. Lubbe en lange rijen andere namen, zijn bij ons in Nederland nog wel bekend. Dat ondanks dit alles, personen als Visser, nog willen optreden als verdedigers eener „Slechte Zaak" mag wel verwondering baren, 't Is een voorproefje van wat ons hier te wachten staat als de meesters van Visser hier de baas zouden worden. Wij voor ons houden het liever met cultuurverdedigers als Astor, dan met de goedpraters van het Nazi-dom. De Nazi-verdedigers in Holand zijn in ons oog een groot gevaar. Elk onwelgevallig geschrift, in hun oog, elk toonee'stuk of hoek of film, dat het fascis me ontmaskerd, wordt met brutaliteit of met ter reur ontvangen. Astor is on den goeden weg, als hij dit alles aan de kaak stelt. Beleefd dankend voor de plaatsruimte, P. WILDEBOER. Geachte Redactie, Mag ik s.v.p. ook een hoekje in Uw blad voot mijn schrijven. Bij voorbaat mijn dank. Vanaf dit hoekje courantenpapier wil ik in de eerste plaats beginnen mijn dank te betuigen aan Astor, die heel duidelijk de toestand in Duitschland weergeeft, aantoont dat bet arbeiders zijn, die daar voor de rechters staan, wiens misdaad het was, hun roep om. vrijheid en brood. Tot groote ergernis van de fascisten in Nederland die daardoor erg bang zijn, dat vele Nederlanders, die nog met een blinddoek liepen, ook eindelijk eens beginnen te zien, en te begrijpen, wat ze van het fascisme te venvachten hebben. Dat bef allemaal gewilde leugens zijn, wat Astor verkondigt, wordt nu rloor J. S. te K., een der fas cistische aanhangers beweerd, maar het is nogal opvallend dat juist de vooruitgang in de Sovjets Unie bij de fascisten weer voor leugens gehouden worden, terwijl men daar juist met arbeideredel ega- lics naar toe gaaf om te zien hoe het ware socialisme daar wordt opgebouwd. En de gedelegeerden hoogst voldaan huiswaarts keuren Lees de burgerlijke bla den a.u.b. eens na, J. S- te K. en zit niet steeds met je neus in „Volk en Vaderland", want als je bijtijds eens wat anders gelezen bad, zou je nu weten dat in Rusland juist, naar de leer van Christus geleefd, wordt: door allen, voor allen! Maar, daar zijn dan de joden ook onder bedoeld. Nou weer niet als een klein boerejongetje zeggen: 't is niets, want dan moet je erheen gaan en kijk met ie eigen oogen, en niet zooals ie Duitschland bekijk f rloor de oogen van Mussert. Daar worden geen doeken binnen gehaald als er buitenlanders komen (ik bedoel de Sovjet- Unie), zooals nu met de Olvmnischc Spelen In! Duitschland. Volgens de Berlijnsche correspondent der Alkm. Courant: ..Dat men ze onder den indruk van vreemd bezoek wegneemt, is in onze oogen een bewijs, dat men er zich eigenlijk toch over schaamt* Of J. S. ook wel een goed Christen is, betwijfel ik, rloor zijn benaming van „schorremorrie", die oven de grens gevlucht zijn, omdat ze uit overtuiging geen. Heil Hitier mee konden schreeuwen. Dus J. S., als je met het huidige stelsel van ColiJ» niet tevreden bent en dat getuig Je, dan zou mert ie maar schorre-morrie mogen noemen. Het is maar, een weet.. Gelukkig is hier nog geen beschavingsval- nul of Christelijke jodendolk. ook zijn hier nog nooit! 10 misdadigers (zooals J. S. ze pleegt te betitelen)' tijdens of in een verhoor der rechtbank gestorven. EEN ANTI-FASCIST TE 1

Schager Courant | 1936 | | pagina 7