Doktersjubileum. Uit Bergen. Uit onze omgeving. Feestavond D.E.V. Alkmaarsche Kaasmarkt Dr. GROENHART WERD VOOR 25 JAAR TERUG TOT GENEESHEER TE DIRKS- HORN BENOEMD Op Maandag 18 Mei 1936 hoopt de heer D. Groenhart, geneesheer, te Dirkshorn, den dag le herdenken, waarop hij vóór 25 jaar benoemd werd tot geneesheer van de Gemeente Harenkar spel. Ter feestelijke viering van dit zilveren jubile um heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de heeren: H. Nolet,* Burgemeester, Voorzitter J- J. Vollering, Pastoor te Waarland, J. I. Velt ij uijse, Pastoor te Tuitjenhorn, G. de Leeuw, N.H. Predikant te Dirkshorn, S. Greving, Geref. Pre dikant te Dirkshorn, A. Dekker, Wethouder te Waarland, A. Duijves, Wethouder te Tuitjenhorn Mej. Lanjouw, Wijkverpleegster te Dirkshorn en G. H* Essirig, Gem.- Secretaris te Dirkshorn, welke laatste als secretaris-penningmeester van het Comité zal optreden. Behalve dat het in de bedoeling ligt dezen dag door de geheele gemeente feestelijk te doen vieren is het comité voornemens den zilveren jubilaris een huldeblijk aan te bieden. Voor dit doel zullen de leden van het Comité binnenkort de inwoners van de gemeente bezoeken, om door het aanbie den van inteekenlijsten hen in de gelegenheid te stellen mede hun bijdrage te verleenen voor het aan te bieden huldeblijk. BERGER SPORT VEREENÏGING. Het programma voor morgen. K.V.V. 3—B.S.V. 1, 2.30 uur. Vertrek per auto uiterlijk half twee van de Breelaan (Station). B.S.V. bAlkmaar a, 2 uur (vriendschappelijk). Eén officieele wedstrijd. Het programma voor morgen is wel zéér klein, de vier B.S.V.-clftallen tesamen spelen slechts één of- ficieelen wedstrijd, als deze tenminste doorgang vindt. Voor de derde maal is vastgesteld K.V.V. 3B. S.V.,1 en we behoeven over dezen wedstrijd dus eigenlijk niets meer te zeggen. De Krommenieërs lieten j.1. Zondag een leelijke veer door met 42 van O.S.V. te verliezen en zouden de Bergcnaren er morgen in slagen één of wellicht beide punten mee naar buis te nemen, dan zouden de kansen voor de Alkmaarsche Boys geweldig stijgen. Met eenige spanning zal men dan ook van den Wester- weg ie Alkmaar den uitslag afwachten. Of B.S.V. inderdaad winnen.kan? Natuurlijk! We schreven reeds eerder, dat het elftal goed genoeg is om zich met iedere vereeniging in de eerste klas se met succes te meten, als de lust om te winnen er maar is; als de „fighting spirit" in de jongens is gevaren. Helaas gebeurde dit in de voorbije maanden slechts zelden, maar de keeren dat de B.S.V.-ors er echt zin in hadden, hebben K.F.C. IV en Alkm. Boys II tot hun schade moeten ondervin den. Komaan jongens, toont morgen nog eens dat heer lijke vuur van toen, te samen met de techniek welke jullie behoorlijk meester zijn, kati er absoluut gewonnen worden. Nu morgen in het veld niet pra ten, maar doen! De b-adspiranten spelen vriendschappelijk tegen 'Alkmaar a on de Elftal-commissie nam deze gele genheid te baat om eenige nieuwe jongens te pro- heeren. Jammer, dat nu één van hen juist ziek ligt. Laten wij voor de adspiranten hopen, dat het een prettigen, sportievcn wedstrijd wordt. De Elftallen. De samenstelling der elftallen ïs als volgt: Eerste elftal: J. de Moor (doel): P. Beeldman en J). Min (achter); J. de Groot, D. de Jong en B. van Diepen (midden); M. Kroon, A. v. d. Berg, H. Fillet J. Tuin en A. Rampen (voor). Reserve: J. Ludding. Adspiranten b: D. Bakker (doel); F. Jonker en J. Willig (achter); C. Huijgens, F. Mays en W. Ren- sink (midden); Jac. Buijs, Th. Kroon, W. Nap, H. Blees en D. Mosk (voor). Reserve* K. ten Bruggcn- cate. NED. VER. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOL HOUDENDE DRANKEN. De heer H. Ploeg Jr. over alcohol in de gemeenschap op een intlemen avond van de N.V. In het Oranjehotel heeft Donderdag de afd. Bergen der Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken een intiemen avond gegeven voor leden en mtroducé's, waarop de heer II. Ploeg Jr., algem. secretaris der N.V. een lezing heeft gehouden met als onderwerp: „Alcohol in de Gemeenschap." Spr. begon met te zeggen, dat de mensch in den tijd waarin we nu leven, zich ervan bewust moet zijn wat z'n taak is in de gemeenschap. Wij allen gezamenlijk dienen onze maatschappij zoo in te rich ten, dat zij zooveel mogelijk „efficiënt" zij. Voorts moeten wij er naar streven te zorgen, dat de men- schen stuk voor stuk leven onder een zedelijken norm, welke niet mag worden geschonden. Spr. wilde eerst de aandacht vestigen op de onge looflijke roekeloosheid, waarmeo met gemeenschap pelijke goederen werd gemorst cn ten tweede wilde pelijkc goederen werd gemorst en ten tweede wilde spr. den eisch bekijken welke aan iedere mensch persoonlijk kan worden gesteld. Beschaving is niet denkbaar zonder barmhartig heid, schreef prof. Huizinga. En inderdaad is dat ook zoo. Maar die barmhartigheid doet in de we reld helaas geen opgeld meer cn waar barmhartig heid maatgevend is voor onze beschaving, is het met die beschaving toch wel heel treurig gesteld, meende spr. Wij menschen moeten ons over verschillende din gen bezinnen, welke er in de maatschappij bestaan en niet goed kunnen zijn. En wij denken dan na tuurlijk ook aan het alcoholisme. Tegenover dit vraagstuk, zeide spr., staan wij heel anders dan vroe ger. Alles immers heeft een ander aspect gekregen. Maar wat hetzelfde bleef is de verkwisting als ge volg van het alcoholisme en het leed door het alco holisme veroorzaakt En alles wat vroeger gezegd werd, geldt ook thans nog. Het alcoholisme ondermijnt het besef van den mensch, dat hij aan den norm heeft te vol doen. Ieder die gestand blijft doen aan z'n matige glaasje, werkt mede het drankmisbruik in de hand. De menschheid wordt alleen geholpen als er een tijd aanbreekt, dat de kroegverleiding niet meer bestaat. Aan den mensch, ieder afzonderlijk, worden nu eischen gesteld. Wij drankbestrijders vragen niet meer zooals vroeger naar medelijden en naar phi- lantropie, wij eischen nu gemeenschapszin. Het is thans geworden een kwestie van levensbeschouwing en levensverhouding. Ook een matig gebruik van alcohol is dus niet langer veranlwoord. Wij streven naar een maatschappij, waarin het drankgebruik is geweerd. Men denke nu niet: „Dat komt vanzelf terecht!" Immers, het drankgebruik loopt kolossaal terug." Spr. waarschuwde voor deze waanvoorstelling.. Want het terugloopen van het drankgebruik is enkel en alleen een gevolg van de crisis. Zoodra er betere tijden komen, gaat het drankgebruik omhoog, Kijkt u maar naar Zweden, zeide spr., En het is onze dure plicht straks die stijging te voorkomen. Spr. deed een beroep op de sociale verantwoor delijkheid van den mensch en op het medegevoel van den eenen mensch voor den andere. Wij moe ten aldus werken, dat het volk, zonder dat het dit feitelijk zelf weet, het gebruik van sterken drak afschaft. Als wij propagandistisch onzen plicht doen, dan hebben wij gedaan, wat wij konden en wat er van den modernen mensch wordt verwacht. De dag van morgen, welke nu nog in de schaduw ligt, zal ge volgd worden door een dag waarop het licht eener nieuwe toekomst zal gaan schijnen, aldus eindigde spr. zijn met groote aandacht gevolgde rede. De rest 'van het programma bestond uit muziek, zang, dans en een tooneelstukje. Aangezien dezen avond als een intiem samenzijn was bedoeld, kunnen wij ons van het geven van kri tiek op het gebodene ontheven achten. HEERHÜQOW AART) Vergadering van den Bond van Boerinnen en Plat telandsvrouwen, op Donderdag 13 Februari 1935, in het café van den heer Mantel. De talrijke vergadering wordt geopend met het zin gen van het bondslied: „Wij Hollandsche Boerinnen", enz., waarna voorlezing der notulen volgde. Presidente besprak vervolgens de ingekomen stuk ken. Het bestuur had een aanbieding ontvangen van een dame uit Rotterdam, om geheel belangeloos te komen vertellen over het weinig bekende zeemans werk, waarover vaak een zeer verkeerde voorstelling gemaakt wordt Overwogen zal worden, om ook het mannelijk element daarbij toegang te doen verschaf fen. Vervolgens hield zuster Smit, wijkverpleegster al hier, haar aangekondigde lezing over ziekenverple ging en verklaarde op eenvoudige, zeer begrijpelijke wijze de verzorging van den zieke in het dagclijksch leven, de inrichting der ziekenkamer, de behande ling en de voeding van den patiënt. Speciaal werd gewezen op drie factoren: rust, reinheid en regel maat, die niet genoeg kunnen betracht worden. Daarbij werd nadrukkelijk voor oogen gesteld het groote niit om zich aan te sluiten bij de vereeniging: óHet Witte Kruis". Aan de orde was de verkiezing eener nieuwe pre sidente. Mevr. de Groot-Mcereboer werd bij acclama tie gekozen. De nieuwe presidente bedankte voor het in haar gestelde vertrouwen en nam de benoeming voorwaardelijk op proef aan tot Juni a.s., op welk tijdstip de voorzitster volgens het reglement had Pijnen als messteken in haar rug. Zij spreekt nu van een wonder. „Ik wil U toch schrijven, hoeveel goed Kruschen Salts mij gedaan heeft. Twee maanden geleden had ik rheumatische pijnen als messteken in mijn rug. Ik was tenslotte volkomen hulpeloos. Ik kon niet staan en was toch ook weer hang om te gaan zitten. Toen zei iemand: „Neem toch eens een proef met Kruschen balts", ik besloot zijn raad op te volgen. Welnu, op het oogenblik zijn mijn rheumatische pij nen totaal verdwenen. Het is een wonder. Ik raad Kruschen Salts aan al mijn kennissen, en wat mij zelf betreft, ik zal nimmer de.dagelijksche dosis over slaan." Mevr. H. D. te S. De reden der rheumatische pijn is, dat zich in het lichaam afvalstoffen hebben opgehoopt, waaruit gevaarlijke stoffen als het urinezuur ontstaan. Dit urinezuur veroorzaakt uiterst pijnlijke zwellingen in spieren en gewrichten, die de wetenschap kent als rheumatische pijnen. De zes zouten, waaruit Kru schen Salts bestaat, sporen de afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor dee afvalstoffen wor den verwijderd en het bloed van urinezuur bevrijd wordt. Met de zuivering van het bloed verdwenen de pijnen, terwijl tegelijkertijd de geheele gezondheids toestand zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten f0.90 en 11.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch. zoowpI als op de buitenver pakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij- Amsterdam, voorkomt. W I ERINOERW AARD De feestavond, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Propagandaclub D.E.V. (Door eendracht vereenigd), gehouden op Donderdagavond in de mooie versierde zaal van den heer P. ^phenk, is een groot succes geweest. Een kwart eeuw is deze club een groote steun ge weest voor den bond voor Staatspensionneering. De zaal was propvol. De voorzitter de heer H. Lim- pers heette allen welkom, in het bijzonder Ds. van Krevelen, die als vertegenwoordiger van het H.B.S. aanwezig is, alsmede aan de afgevaardigden en leden van de Zustervereenigingen St, Maarten, Oudesluis en Anna Paulowna. Voorzitter zou de afdeeling nog grooter willen maken. Laat elk lid slechts één nieuw lid aanbrengen. Spr. herinnert aan de onlangs ge houden radiorede van Ds. van Krevelen. Steun voor de ouderen, werk voor de jongeren. De heer P. Harder noemde het een groot voorrecht om hier vanavond in den vorm van een feestrede het een en ander te mogen memoreeren van 't ontstaan en het werk van D.E.V. Op een gehouden bijeenkomst in April 1910 werden de eerste stappen gedaan en in 1911 werd de eerste uitvoering gegeven in de zaal van wijlen mevr. wed. Boon. Er waren toon 400 menschen aanwezig en velen moesten nog terug. Dat gaf dc club goeden moed. Spreker laat verschillende oud-leden en gebeurtenis sen de revue passeeren, o.a. hoe bij een eerste uitvoe ring voor de zusterafd. Schagerbrug een minder gunstig verslag in de Schager Courant verscheen en toen besloten werd niet meer buiten de gemeente te gaan. Toch liet men zich na een jaar of vier overha len om in Schagen op te treden. De heer Trapman was zelf aanwezig en het verslag was gunstig. De heer Limpers is 25 jaar leider geweest. K. Mosk vanaf de oprichting lid, terwijl de heeren Woesten- burg en Bakker resp. 24 en 23 jaar werkend lid zijn geweest De mooie en duidelijke rede verwierf een dank baar applaus. Hierna werd door Ds. van Krevelen het woord gevoerd. Het verheugt me zeer, aldus spr., dat ik namens het hoofdbestuur de afdeeling Wicringerwaard en moeten aftreden, maar Mw. de Groot weder herkies baar is. Ter afwisseling zingt zuster Smit een gevoelvol liedje, getiteld: „Grootmoe, wat zal je me geven?" De verdeeling der bestelde maatbekers volgt, waar voor nog meer animo blijkt te bestaan. Tenslotte wordt nog medegedeeld, dat op den twee den Vrijdag in Maart hoopt op te treden de heer ten Bruggencate uit Heiloo, die een lezing met lichtbeel den hoopt te houden over Indië. Zeer waarschijnlijk zal ook deze lezing voor ieder toegankelijk worden gesteld. Tot afscheid spreekt Mw. v. d. Meer een woord van dank tot de scheidende presidente en gewaagt op zeer waardeerende wijze van de vele moeiten en opofferingen, die deze zich getroostte, om de maan- delijksche bijeenkomsten op waardige wijze te vullen. Namens den Bond wordt voorz. levende en kunstbloe men aangeboden, dit laatste bestaande uit een aar dig bloemen-stilleven. Ook namens de Vrouwenclub, die wekelijks vergaderd in de consistorie der Ned. Herv. Kerk, wordt een souvenir aangeboden, bestaan de uit een zilveren theelepeltje, met het wapen van Heerhugowaard versierd. Met algemeene stemmen wordt Mw. Bommezij het eerelidmaatschap aange boden. Daarna richtte Mw. v. d. Meer in haar qualiteit van vice-presidente een woord van welkom tot de nieuwgekozen pres., waarop deze antwoordde, dat zij de voetstappen van haar voorgangster hoopte te volgen. Mw. Bommezij bedankt de leden van de Club en de Plattelandsvrouwen voor de mooie cadeaux, en zet met weinige woorden uiteen, hoe zwaar het schei den haar valt na een tienjarig verblijf, waarbij zij zich los moet maken van negen verschillende ver- eenigingen, in welke zij onderscheidene functie's be kleedde. Op dit moment geraakte de secretaresse zoo in ont roering, dat zij zich niet meer op de been kon hou den, hetgeen algemeene hilariteit verwekte. Een vroo- lijke noot door het droeve afscheid. Hierna volgde sluiting door het nogmaals zingen van bovengenoemd bondslied. WIE RINGEN Collecten, verlotingen enz. Door de mondorgelclub „Vriendenkring" is, voor het aanschaffen van nieuwe instrumenten, vergun ning aangevraagd tot het houden van een verloting. Uitgegeven zullen worden 1000 loten a f 0.10. De aan vragen van de gymnastiekver. en de muziekver. Apollo te Den Oever tot het houden van een verlo ting zijn ingewilligd. In Maart a.s. zal het Leger des Heils collecteeren voor de z.g. Zelfverloochcningsaanvrage. Zuiderzeewerken. Op 10 Maai-t a.s. zal worden aanbesteed het maken van twee bruggen van gewapend beton onder de ge meente Wonseradeel in het gedeelte Harkezijl—Af sluitdijk van den aan te leggen weg no. 43 van het Rijkswegenplan. Stremming scheepvaart. In verband met het verrichten van onderhouds werkzaamheden aan de draaibrug in den Afsluit dijk van de Zuiderzee over de Voorhaven te Kornwer- derzand, zal de scheepvaartverbinding tusschen de de Waddenzee en het IJsselmeer via de schutsluizen te Kornwerderzand gestremd zijn voor schepen, waar van de hoogte met inbegrip van den opperlast, bij een waterstand in de Voorhaven van N.A.P., grooter is dan 5.25 M. boven den waterspiegel, of zooveel meer of minder als de waterstand in de Voorhaven bene den of boven N.A.P. is, gedurende het tijdvak van Donderdag 13 Febr. a.s. des morgens te 6 uur, tot en £iet Vrijdag 14 Febr. 1936, des morgens te 6 uur, of ooveel langer óf kórter ais noodig zal blijken. Burgerlijke stand van 7 t.m. 13 Febr. '36. Geboren: Geertje, dochter van J. F. Steigstra en T. van Stipriaan. Gehuwd: L. Bugel en J. Pathuis. Ondertrouwd: Geene. Overleden: Geene. Wielerclub „Wielingen'*. Zondag a.s. wordt de 6e Competitiewedstrijd ver reden, deze bestaat uit een Demi Foud, dat wil zeg gen, een sprint over 300 meter en een Peletonrit Voor de A 20 K.M. en B 12 K.M. over de rondo van 4.1 K.M. De start is om 2 uur aan de Haukes. In geval er geschaatst kan worden, is de start om 's morgens 10 uur, ook aan de Haukes. Cinema De Haan. 20.000 Mijlen over Zee. Zooals uit een advertentie in ons blad van j.1. Donderdag blijkt, draait heden en volgende dagen de Polygoonfilm van de Wereldreis der K. 18. Om hier veel over te schrijven, zou in herhaling brengen van hetgeen wij onze lezers reeds voor legden. J.1. Vrijdagavond zijn wij echter in de ge legenheid gesteld deze film reeds in Cinema de Haan te zien, en wij kunnen eerlijk bekennen, dat onze verwachtingen zijn overtroffen. Wij kunnen deze film dan ook zeer zeker bij het publiek aan bevelen. Zooiets moet een ieder boeien, het is een pracht-reportage. in 't bijzonder de tooneelclub D.E.V. geluk mag wen- schen, met hun 25-jarig bestaan. Het is ongeveer 35 jaar geleden dat ik in Anna Paulowna zijnde, per soonlijk tot het inzicht kwam, dat ik een taak had te vervullen en had op te komen voor het belang en het recht van ouden van dagen. Ik wist niet dat de strijd zoo lang zou duren, ziende wat in Denemarken reeds was bereikt. Toch mag niemand zeggen dat we niets hebben bereikt. Er is veel arbeid, veel moeite, veel tijdverlies geweest, doch het doel was prachtig. Dit beantwoordt toch aan de meeste eischen der humaniteit Wij zullen niet rusten voor ons doel is bereikt De club D.E.V. heeft de afdeeling 25 jaar gediend; gij hebt een mijlpaal bereikt Blijft met ons mee strijden. Geen mensch meer oud en arm. Na mens het hoofdbestuur bied ik U een medaille aan, die aanstonds aan uw vaandel bevestigd kan wor den. (Applaus). _Nu was het de beurt van D.E.V. voor de opvoe ring van een kluchtspel in 3 bedrijven. „In den mist". Voor een feestavond bij uitstek geschikt Het is een aaneenschakeling van dol komische verwik kelingen. Twee personen, beiden genaamd John Smith, zijn aanleiding dat het er voor den eenen John Smith ^den hoer Woestenburg) aller beroerdst uitziet Allen en alles schijnt tegen hem samen te spannen, hij wordt er bijna krankzinnig van. Ge lukkig brengt Dick Desmond, een logé van hem, in het 3e bedrijf uitkomst door met een artiste, van een theater, die in een mistigen nacht in de armen van John Smith heeft gelegen, ten tooneele te verschij nen en ophelderingen tet geven, waardoor alles op zijn pootjes terecht komt _Er is uitbundig gelachen. Wie er meer van weten wil, kan dat a.s. Zondag doen. Dan wordt het nog maals opgevoerd. Het daverend applaus was dubbel verdiend. Voor dezen avond was ook een feestcommissie be noemd om de club te huldigen, wat op schitterende wijze bij monde van den heer Chr. v. d. Kolk Jr. is gedaan. Gememoreerd werd wat in het 25-jarig tijd perk door D.E.V. is gedaan, ten dienste van den Bond voor Staatspensionneering. Wieringerwaard kan trots zijn op deze club. Namens de burgerij wordt hartelijk dank gebracht in 't bijzonder aan Klaas Mosk, die vanaf de oprichting zijn diensten heeft bewezen. Als bijzondere waardeering werd een mooie bloemenmand aangeboden, alsmede een her- inneringsmedaille en voor elk lid een verzilverde insigne, waarop vermeld D.E.V. 1911—1936. Boven- Eindelijk was de hoogste markt hooger. Met fl 19'50 lag ze fl. 1.boven die van Vrijdag j.1De gang was intusschen nauwelijks veranderd. Goede soorten gingen weg voor fl. 17.en fl. 17.50, het geheel was misschien iets vlugger maar overigens was er weinig verschil De aanhoudende stijging van de boter- prijs schijnt de lust om v. kaas te maken in sommige productiegebieden te ver minderen. Wellicht dat dit de prijs hier op den duur wat ten goede kan komen Bij de kleine productie, welke we thans hebben, moet een nog verder beperkte aanmaak te slotte voelbaar zijn. Zooals uit de vrijwel gelijkblijvende markt reeds kan blijken waren er geen nieuwe gezichtspunten. De vraag, zocnvel die uit buiten- als uit binnenland, schijnt geen verandering van gewicht te hebben ondergaan. ZURE ST. MAARTENSVLOTBRUG. Blijkens een in dit nurnmer voorkomende adver tentie belooft het bal-masqué bij den heer Homan. alhier voor de liefhebbers een mooie avond te wor den, prachtige prijzen als hiervoor beschikbaar wor den gesteld. E O O GW O V In de openbare lagere school aan de Kerkelaan is Woensdagavond j.1. een ouderavond gehouden. Deze ouderavond werd in de eerste plaats gehouden, om in de ontstane vacature van den heer P. Don ker, die geen kinderen meer op de school heeft, een nieuw lid van de ouderscommissie te kiezen, en in de tweede plaats wilde het hoofd der school, de heer T. Oepkes, die eerst enkele maanden geleden hiej* benoemd is, eens kennis maken met de ouders van zijn leerlingen, waarvan de meesten hem tot nog toe onbekend waren. Tal van ouders hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven en werden zoo goed en zoo kwaad als het ging, over de beide loka len verdeeld. Tot lid van de oudercommissie werd met algemeene stemmen benoemd de heer C. Kuiper, die zijn be noeming aanam. Daarna werd de avond gevuld met een aangena me causerie van den heer Oepkes, die zijn toehoor ders op de hem eigen, boeiende wijze wist bezig te houden, waarbij tevens nog een film werd vertoond van de Noordzeekust, zoodat aan het einde van den gezelligen avond een der ouders zeker de gevoelens van allen uitsprak, toen hij hoopte, dat spoedig weer zoo'n ouderavond gehouden zou worden, die het contract tusschen ouders eenerzijds en het on derwijzend personeel anderzijds levendig houdt. De heer Oepkes zegde toe, dat waarschijnlijk In de herfst, van dit jaar een tweede ouderavond ge houden zou worden, wat met instemming begroet werd. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openb. lagere school alhier hebben zich tot nog toe 8 sollicitanten aangemeld. 470e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst TreUu'nr Tan Vrfldas 14 Februari 193« Hooge Prijzen 7224 met 70.met premie van 3000.—» 200.2374, 7021. Prijzen van 70.— 412 413 2898 3227 3478 4716 6443 6457 7016 7270 7542 8682 9297 9931 10140 10607 11511 11734 11741 11926 12954 13183 13410 14495 14676 *4683 14725 15591 16020 16119 16136 16201 16287 16610 16932 17058 17423 17828 19941 Nieten 401 627 806 1017 1171 1388 1706 1875 ■2041 2371 2538 2578 2594 3666 3877 5001 5381 5552 5768 5866 6332 6625 6964 7358 8895 9779 9872 10811 10983 11263 12045 12164 1^564 12302 13641 14105 14436 14659 14967 16089 16366 16517 16518 16963 17192 17212 17659 17786 118287 18598 18795 18995 19037 19326 19549 20517 120607 20904 dien werd aan den geestelijken vader, den heer H. Limpers, een mooie wandelstok aangeboden, terwijl het overschot van de gelden, zijnac 11481, aan den penningmeester ter hand werd g-steld als tegemoet koming in de kosten voor de reis met de ouden van dagen. Spr. eindigde mei den wensch dat D.E.V. als tooneelclub nog vele jaren werkzaam mag zijn tot eigen voldoening en als steun voor de afdeeling van den B. v. S. Verder werd nog een woord gesproken door den eere-voorzitter, den heer Haringhuizen, voor wien het een groote voldoening was. dat Ds van Krevelen hier namens het H.B.S. aanwezig was, Ook de heer Haringhuizen was een der oprichters geweest van de afdeeling. Staatspensioen had al lang ingevoerd kunnen worden en dan was de positie van Nederland zeker niet minder geweest dan het thans is. Spre ker feliciteert de club met dit jubileum, en laat deze gelukwensch vergezeld gaan van een mand bloemen. Tenslotte werden gelukwenschen gesproken door afgevaardigden van St Maarten, Oudesluis en An na Paulowna, eveneens vergezeld van bloemen. Ook van mevr. Wed. H. Kok te I.aren was een bloemen mand ontvangen. Het tooneel was in een bloemen hof herschapen. De lieer Limpers bracht aan allen die zoo veel blijken van belangstelling hadden ge geven, hartelijk dank, waarna' een gezellig bal. Al- zoo een succesvolle avond. In samenwerking met het Nutsdepartement zal de Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen in Maart een Huisvlijttentoonstelling organiseeren. Als rubrieken, die weer onderverdeeld kunnen worden hoorden wij noemen: handwerken, foto's, teekenin- gen, knutselwerk e.d. De inzending zal geheel vrij zijn, zoodat ook van elders deelname kan worden verwacht Voor de kinderafdeeling zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. Allerlei attracties zullen het geheel een feestelijk karakter geven: de dames hebben het voornemen, heel wat en allerlei soorten gebak te maken, dat voor geringe prijs bij de te presenteeren thee, kof fie en cacao verkrijgbaar zal worden gesteld. Het bestuur zal een deskundige jury van elders voor de heoordeeling uitnoodigen. Nadere inlichtingen omtrent dag en uur van in zending en terughalen, opening en plaats der ten toonstelling, namen der jury-leden enz., zullen vol gen per adv. in de Seh. Crt van 14 en 19 Maart.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14