Tuin der ij Uit den Langendijk. Raaptijd van kievietseieren met 4 dagen verkort. Het vaste lasten ontwerp. PLAATS MAKEN VOOR DEN TUINBOUW! Een arbeidsintensief bedrijf waarmede rekening dient te worden gehouden. l)e cereplaats onder de voorstellen, die door het bestuur aan de algerneene jaarvergadering van de Vereeniging van Landelijke Voilingsorganisaties zul len worden voorgelegd, wordt ingenomen door het verzoek aan de vergadering, om het bestuur op te dragen de aandacht onzer regeering te vestigen op alle mogelijkheden, welke de exportmogelijkheid kun nen beinvloeden. In de toelichting wijst het bestuur op het feit; dat de uitvoer van groente, fruit en vroege aardappelen met ruim 48 in G jaar is gedaald. Het Bestuur wijt dezen teruggang voor een belang rijk deel aan het feit, dat bij de onderhandelingen met andere landen, Nederland en Nederlandsch In- dië meestal als een geheel worden beschouwd. De actieve handelsbalans van Indië beinvloedt •laardoor onze exportmogelijkheid in zeer sterke mate. In de tweede plaats acht het bestuur de invoer- belemmering der contingenteeringspolitiek onzer re geering een sterke rem op onzen uitvoer. Het Groepsbestuur is dan ook van meening dat het belang van den Nederlandschen tuinbouw als be langrijke en zeer arbeidsintensieve bedrijfstak niet langer ondergeschikt mag worden gemankt aan an dere Nederlandsche bedrijfstakken. AANVALLEN OP DE BIJZONDERE POSITIE DER MARKTTUINDERS. Op gelijkstelling aangedrongen. Enkele veilingsbesturen en tuinbouwvereenigingen dringen bij het Groepsbestuur uit de veilingen aan op het nemen van stappen teneinde te bevorderen dat de markttuinders dezelfde voorschriften krijgen betreffende den verkoop der producten als de veilin gen. Zij meenen dat de markttuinders door het niet verplicht veilen een bevoorrechte positie innemen. In zijn prca-advies zegt het groepsbestuur met dc genoemde vereenigingen in te stemmen in de afkeu ring van het regeeringsbeleid, ten aanzien van de markttuinders. Naar liet oordeel van het groepsbestuur wordt te kwistig omgesprongen met het verleenen van ver gunningen, waardoor in sommige streken een toe stand is ontstaan, waarbij het veilen zelfs niet meer regel is. Het groepsbestuur zal op beperking en betere re geling blijven aandringen. GROOTE AANVOEREN VAN AMERIKAANSCH FRUIT TE VERWACHTEN. Monopolieheffing per 21 Februari ver laagd. Reeds eenige weken geleden wezen wij op de aandrang op onze regeering der Amerikaansche fruit- exporteurs, daarbij gesteund door de importeurs hier ie lande, om de vastgelegde verlaging der monopo lieheffing op appelen van f 4 op f 2 per 100 Kg., eer der te' doen ingaan dan 1 Maart a.s. Ondanks liet protest van het Centraal Bureau en de slechte prijzen van het inlandsche fruit heeft de minister toch niet willen wachten tót 1 Maart. Thans is een groote invoer van Amerikaansche ap pelen te verwachten, waardoor ongetwijfeld de prij zen van het eigen fruit zeer sterk zullen worden be ïnvloed. DE HULP DER VEILINGEN GEVRAAGD. De formulieren welke de tuinders moeien invullen, die voor stenn wegens misoogst in aanmerking denken te komen, geven moeilijkheden. Reeds n\eerdere malen hoorden wij klachten over de moeilijkheden hij het invullen der formulieren door de tuinders, die voor steun wegens misoogst in aanmerking wenschen te komen. Blijkbaar hebben de autoriteiten deze zwarigheid ook gevoeld. Althans de veilingsbesturen hebben een circulaire ontvangen van de Groente- en Fruitcen- trale om bij het invullen dezer formuleiren de be hulpzame hand te bieden. Wij raden tuinders, die moeilijkheden bij de in vulling ondervinden aan, zich tot hun veilingsbe sturen te wenden, waar zij zeker kunnen zijn van juiste voorlichting. ALLEEN EERSTE KWALITEIT. Behoud onzer export door uitvoer van de beste soorten Het bestuur van het Centraal Bureau zal aan de op 28 Februari a.s. te Utrecht te houden jaarverga dering van de Landelijke Veilingsorganisaties voor stellen om de regeering het verzoek te doen, con trolemaatregelen te nemen ten einde te voorkomen, dat de nog aanwezige, beperkte exportmogelijkheden worden benut voor den uitvoer van producten van minderwaardige kwaliteit. Het groepsbestuur meent, dat in het belang van onzen exporthandel de controle op de kwaliteit der producten niet achterwege mag blijven. Ilct groepsbestuur dringt er echter op aan, deze controle zoo eenvoudig mogelijk te doen zijn, opdat de kosten tot een minimum kunnen worden beperkt DINGEN DIE DE TUINBOUWERS EN FRUIT TELERS GRIEVEN. Aan de tal van voorstellen door deverschillende veilingsorganisaties voorgelegd aan de a.s. jaarver gadering te Utrecht, ontleenen wij de geopperdo wenschèlijkhèid om de minimumprijzen, welke voor verschillende producten zijn gesteld, weer iets te verlfoogen. Ook blijkt het verlangen nog sterk te leven, om de producten zóó te steunen dat in elk geval tot aan den richtprijs wordt uitbetaald. De onbillijkheid der heffing van omzetbelasting op binnenlandsch fruit wordt opnieuw aangetoond. Deze klacht geefr het groepsbestuur mede aanlei ding ook nog eens te wijzen op de onbillijkheid de zer belasting ten aanzien van het fruit dat niet op de markt geveild en daardoor meestal aan de hef fing van de omzetbelasting ontsnapt. Het groepsbestuur zegt onverzwakte actie tegen dezen misstand volgaarne toe. BEROEP OP DE BESLISSINGEN VAN HET BESTUUR DER GROENTEN- EN FRUITCENTRALE Zooals wij reeds eerder meldden, heeft de Minis ter van Landbouw een Commissie van Beroep inza ke tuinhouwaangelegenheden ingesteld. De samenstelling dezer Commisie, wier adres ls I^inge-Voorhout 3, Den Haag, gaven wij reeds eer der. Bij haar kan men in beroep komen tegen be slissingen door het Dagelijksch Bestuur der Neder landsche Groenten- en Fruitcentrale genomen ter zake van de toelating tot die Centrale en de uit gifte en overdrachten van nieuwe vergunningen. Dit beroep moet binnen 10 dagen geschieden, na dat de beslising der Centrale is ontvangen. Naar wij vernemen is het percentage, waar mee de aardappelen voldoende gedenatureerd zijn, als volgt vastgesteld: Voor zandaardappe- len is het 70 proc. en voor de klei-aardappelen 80 proc.. Minstens dezo percentages moeten zijn stukgespit of stukgestooten zijn, dan komt de partij geheel voor denaturatie in aanmerking. Wanneer de partij niet voldoende gedenatureerd is, moet herdenaturatie plaats vinden, wil men voor denaturatietoeslag in aanmerking komen. De kosten van deze herdenaturatie komen voor rekening van den georganiseerde. Het adeelig saldo op de Ned.-Duitsche clearing rekening. Volgens eenige mededeelingen was het nadee- lig saldo van de Nederlandscli-Duitsche clearing- rekening aan he einde van de maand Januari gestegen tot f- 37.155.600 De week daarvoor was het aanmerkelijk minder. I)e Volkstuintjes Door de groentenhandelaren wordt bezwaar gemaakt tegen de z.g. volkstuintjes om de steden Voor de a.s. Alg. Vergadering van den bond van Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit staan een paar voorstellen op de agenda, Als gevolg van het verzoek van een 5-tal leden van de Commissie van Beheer voor de Gemeenschap pelijke Lichtbedrijven voor Langendijk en St. Pan- cras zal een vergadering worden gehouden, waarin het voorstel zal worden gedaan, het besluit, om een boekhouder, onder de bekende voorwaarden, aan te stellen, te niet le doen. Als wo goed zijn ingelicht zal ook in den gemeen teraad van Zuidscharwoude een interpellatie worden aangevraagd n.a.v. de toestanden ïn de werkver schaffing in de Wieringermeer. Het loon, dat daar met hard werken verdiend wordt is zoo schandelijk laag, dat dit ernstige verbittering moet wekken. Ons zijn gevallen bekend, dat arbeiders niet in staat zijn, vanwege hun lichamelijke gesteldheid den hun opgclegden arbeid te verrichten. Wij kennen er, die met een attest van den dokter in den zak loopen. En toch wordt er voor die menschen niets gedaan. Zij worden op die wijze naar het Burgerlijk Arm bestuur gedreven, zoodat het de gemeente noc meer kost. Reeds 14 dagen geleden is in den gemeente raad gebleken, dat, als bet gemeentebestuur de ar beiders wil plaatsen in de werkverschaffing van het Staatshoschbeheer, aan een eventueel verzoek daar toe wordt gevolg gegeven. Op 't. oogenblik echter hebben de arbeiders nog geen voldoneing. Men hoopt nu. dat, door den aandrang uit de gemeenteraden, eindelijk eens verandering zal intreden. OUDKARSPEL. „Polenbloed" door Ceacilia. Zondag 23 Febr. en 1 Maart a.s. voert de operette club Ceacilia alhier onder leiding van den heer H. J. Zaal de operette „Poleqbloed" op in de zaal van den heer C. Vis. Voor deze opvoering beslaat wel zeer veel belang stelling, naar blijkt uit de kaartverkoop. De plaats bespreking is reeds in vollen gang. Dit is niet te verwonderen, in aanmerking genomen het groote succes, dat bovengenoemde vereeniging het vorige seizoen ten deel viel met de „Koningin van Mont- martre". Met „Polenbloed" brengt Ceacilia echter weer ge heel iets anders. Het is een operette met een gees tige, prettige inhoud, bijzonder mooie muziek, zang en vele dansen, terwijl de costumeering prachtig is. Het beloven mooie avonden te worden. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de adver tenties in het nummer van Zaterdag a.s. Begin van brand. Bij den heer P. R. in den Laanweg ontstond dezer dagen een begin van brand. Het was een schoorsteen brand, welke echter door het vlug optreden van de buren kon worden gebluscht, niet clan nadat een vrij belangrijke schade werd aangericht aan de schoor steen en de naaste omgeving. ZUIDSCHARWOUDE. Biljarten. Bij den gehouden Nederlaagwedstrijd tusschen de clubs O.K.K. alhier en Pommerans te Zaandam was de uitslag 374257 in het voordeel van O.K.K. In de tooneelzaal van den heer Kramer gal' Jong Leven een uitvoering ten bate van het plaatselijk cri siscomité. Opgevoerd de klucht in 3 bedrijven „Ket- ty jokt nooit". De opkomst van het publick was be vredigend. Er werd goed gespeeld, zoodat de aanwe zigen zich met deze klucht kostelijk hebben ver maakt. Voor het crisiscomité zal cr nog wel een voordeeltje aan zitten, ook al door de attractie welke in de pau ze werd gehouden en waarvoor veel belangstelling was. In de kolfbaan van den heer P. Kramer trad Vrij dagavond Ds. Westwijse van Rotterdam op voor de afd. Langendijk van Volksonderwijs. In een gloedvolle rede behandelde hij het onder werp S.O.S., Steun onze School. Met tal van voor beelden teekendc hij de noodzakelijkheid van een onverdroten strijd voor de openbare school, vooral in Nederland met zijn vele denkrichtingen op politiek en godsdienstig gebied, als een middel om de zoo noodzakelijke eenheid, voorwaarde voor een hooge cultuur, te bevorderen. Hij ging de bcteekenis van do o.l. school als cultuurinstituut na, en trachtte aan te toonen, hoe zij in dit opzicht verre te verkiezen was boven de bijzondere school. Spr. weerlegde dc vele aanvallen, welke voor en na op de openbare school zijn gedaan en hoe zij een prooi is geworden van politieke slimmelingen, die de politiek zoo gretig misbruikten, om die school in een kwaad daglicht te stellen. Daartegen welct hij de voorstanders op, om de idealen, die in de openbare school zijn belichaamd, te verdedigen en hoog te houden. Hij wekt tenslotte in een vurige peroratie op om pal te staan voor die school, welke is opgegroeid uit het Nederlandsche volk. Met volle aandacht werd de prachtige rede door het niet talrijk opgekomen publiek gevolgd en har telijk toegejuicht. NOORDSCHARWOUDE. Het gezelschap Menist is velen bekend en zij ge nieten een buitengewoon goede reputatie. Op de kunstavond van de Ned. Ver. van Fabrieksai-beiders op Donderdag 27 Febr. a.s. zal dit gezelschap aanwe zig zijn, met een programma onder de leuze: „Lach en Traangas." Daar voor deze avonden steeds een groote belang stelling is, voorziet men zich tijdig van kaarten. Zie de adv. in dit nummer. waarin wordt voorgesteld, de uitgifte van volks tuintjes krachtdadig te bestrijden,, aangezien deze voor den handel veel nadeel geven. Het bonds- bestuur geeft hierop een prae-advies, waarin wordt gezegd, dat reeds meermalen hierop is aangedrongen, maar dat het niet geeft, omdat de regeering van oordeel is, dat hiervan voor het volk een belangrijke sociale opvoeding uit gaat. Verder wordt nog voorgesteld, er op aan te dringen bij den minister, dat niet meer dan 2 Are aan een persoon wordt uitgegeven als volks tuintje, daar door deze grootere" uitgifte een concurrentie voor den handel ontstaat, aangezien door deze menschen de geheele familie of ken nissenkring van groenten wordt voorzien. De erkenningen voor groenienhaadela ren Zelfs de regeering houdt zich niet aan de bepalingen. Dat het met de erkenningen voor de groenten- handelaren geen rozengeur en manaschijn is, blijkt wel uit de verschillende aanmerkingen, wel ke er worden gemaakt. Klachten over de uitgifte van erkenningen worden er legio gemaakt In een voorstel voor de algerneene vergadering van denbond van Kleinhandelaren wordt door een der af deelingen voorgesteld, met alle ten dienste staande middelen er voor te werken, om te verkrijgen, dat een herziening van de erken ningen wordt uitgevoerd. Zelfs de Regeering houdt zich, volgens deze afdeeling, niet aan de gestelde bepalingen- Misschien nog wel koorfs ookl Aspirin is de on overtroffen bestrijder van ver koudheid. Na Uw verkoudheid ©zult U met zo velen zeggen: Zo n Aspirientje helpt toch maar! Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ds. en oranjezakjes van 2 fabl. a to ets. Noord-Scharwoude Niet alleen de raadsleden Zien de noodzake lijkheid in van de verbetering van de positie van de werklooze arbeiders die in de Wieringermeer te werkgesteld zijn. ook verschillende bevolkings groepen trekken zich hun lot aan. Naar men ons mededeelt, zijn de middenstandsvereenigingen, De Hanze en de L.W-N.V.V. van plan, aan de gemeenteraden een verzoek te richten, om ver betering te verkrijgen, terwijl ook van de Volks bond uit een adres aan de raden zal worden ge richt Er wordt wel werij van gemaakt, K O E n R A .S I JULIANADORP. Alg. Vergadering van de Ver. „V.z.o.S." Donderdagavond werd in het café ,,'t Centrum" van den heer H. W. Veul, de algerneene jaarver gadering van bovengenoemde vereeniging gehouden. Bijna 50 pet. van het ledental was ter vergadering aanwezig. Precies op tijd opende de Voorzitter, de heer K. Bregman, en wijst er op, dat in den afgeloopen zo mer „V.z.o.S." haar bestaan van een kwart eeuw pas seerde, en dat wij dat hedenavond op eenvoudige wijze willen herdenken. Aan dc aanwezigen wordt alvorens verder te gaan met de afwerking der agenda, een verversching aangeboden. De notulen van de vorige Algerneene Vergadering worden door den secretaris, den heer I. J. Gakeer Pz. gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens krijgt de secretaris opnieuw het woord om het. Jaarverslag over 1035 uit te brengen, waar uit wij het volgende overnemen. Het nut der vereeniging moet door meerderen worden ingezien. Onze vereeniging heeft recht op meerdere belangstelling en uitbreiding van haar ledental. Herinnerd wordt aan he{ plotseling ver scheiden van ons medelid, den heer A. Kossen. De Raad van Toezicht controleerde den penning meester 4 maal en bevond steeds alles in orde. Ver anderingen in het Bestuur kwamen niet voor. Con tributie en iiitkeering bleven op betzelfde peil. Het aantal Donateurs daalde van 15 op 1 Januari 1935 tot 14 aan bet einde des jaars. Van bet Dirk van Foreestfonds ontving de ver eeniging een subsidié; groot f 50. Het ledental daal de van 55 on 53 leden per 1 Januari 1036. Er zijn 11 klassen van verzekering van f6 tot f30 per week tne. De uitkeeringsduur bedraagt totaal 2 jaar. Yex-der zijn in 1935, 12 leden ziek geweest. 302 zi°kt°dagen werden betaald tot een bedrag van f 621.37. Het verslag wordt onder dank goedgekeurd. Blijkens de rekening over 1935 van den penning meester, den beer K. Verver, bedx-oegen de ont vangsten f 5174.29. de uitgaven f 5293.68, zoodat het steunfonds f 119.39 bezit en de vereenigingskas f 4353.72. Over 1935 viel nog een saldo van f 194 te boeken. Bij de Bestuursverkiezing stelt de Voorzitter na mens het Bestuur voor, dit voortaan uit 7 leden te doen bestaan en niet meer uit 9 leden. Twee bestuursleden bedankten wegens vertrek en besloten wordt niet in die vacatures te voorzien. In de vacature ontstaan door het. overlijden van den heer A. Kossen wordt gekozen de heer C. van Bodegraven, die dat aanneemt. De aftredenden wor den herkozen. Bij de rondvx'aag, dat niet het laatste punt van de agenda was, vraagt de heer C. Bregman Kz. hoe het met de ontvangsten en den toestand van de zieken- tent gesteld is. De Voorzitter antwoordt, dat inkomsten hiervan, de uitgaven niet kunnen dekken, maar dat is ook nooit de bedoeling geweest. En wat de toestand betreft, deze is uitmuntend. De Voorzitter zegt den scheidende bestuursleden dank voor de samenwerking. Na de pauze herdenkt de Voorzitter dan het 25-ja- rig bestaan der vereeniging en deelt mede, dat de Secretaris bereid werd gevonden iets van het wel en wee der vereeniging te vertellen. Deze begon met een inleiding vooraf.'en verdeelde zijn overzicht in drie gedeelten, namelijk: Verleden, Heden en de Toekomst. Eerst werd de drang tot vereenigen geschetst, het gildewezen, om dan in het „Heden" te hespreken de oprichting van het fonds. Het was in een algerneene vergadering van de vereeniging „Koegrnsser Belang", on 10 Mei 1910, dat de heer Ruijter hierop de. aandacht vestigde. Een commispie werd samengeteld on deze vergaderde op II Juni 1910 in het café „De Blauwe Keet", van den heer D. Marees Sr., Na eenige. overwegingen werd tot oprichting besloten met elf leden. Zij kreeg den EXPORT VRAAGT IMPORT. „Noordermarktbond" krijgt ongelijk van het hoofdbestuur. De veilingsvereeniging „De Noordermarktbond" te Nooi'dscharwoude, heeft aan het Centraal Bestuur van de Landelijke Veilingsorganisatie verzocht, on verwijld stappen te doen bij onze Landsregeering, welke er toe kunnen leiden, dat geen groenten uit andere landen kunnen worden ingevoeixl op een zoo danige wijze, dat deze de producten van eigen bodem beconcurreeren. Blijkens de toelichting gold de grief de voor de zuurkoolfabricage geimporteerde sluitkool van Deen- sche origine. Het groepsbestuur zegt in haar prae-advies voor dit Langcndijker voorstel geen bewondering te kun nen koesteren. Om uit te voeren dient men te importceren en hoe wel ook het groepsbestuur van meening is, dat een ovei'strooming onzer eigen markt met buitenland- sche producten tegen abnoi*maal lage prijze dient, te worden tegengegaan, kan het toch niet inzien, dat het dekken van het 'grondstoffentekort der zuurkool- fabrikanten, ontstaan door misoogst hier te lande, zonder meer als ongewenscht, is te kwalificeeren. MAAIMACHINES VIJANDEN VAN DE WEIDE- VOGEL STAND GEEN HONDEN BIJ HET ZOEKEN NAAR EIEREN Ingediend is een wetsontwerp, houdende nieu we bepalingen ter bescherming van in bet wild broedende vogels. Het aantal vergunningen tot het vangen en dooden van vogels zal worden ingekrompen en een commissie van bijstand in het leven wor den geroepen, die bij de uitvoering der nieuwe wet van advies zal dienen. Doel der wet is een zoo ruim mogelijke be scherming van in het wild levende vogels moge lijk te maken. Het is o.a. ook de bedoeling, hen die premiën uitloven voor het dooden en vangen van vogels strafbaar te stellen, terwijl het bedrijf van vogel- preperateur gereglementeerd zal worden en af hankelijk gesteld van een ministrieele erkenning. In de Mem. van Toelichting wordt opge merkt dat de weide-vogelstand ongun stig wordt beïnvloed door den vervroeg den maaitijd en het toenemend gebruik van maaimachines, waardoor meer leg- sels en jongen worden vernielddan wanneer het gras met de hand wordt gemaaid' Om deze redenen is de raaptijd van kie vietseieren met vier dagen ingekort. Om dezelfde reden zal het verboden zijn irt - het vervolg gebruik te maken van honden bij het zoeken naar eieren, daar deze sommige vastbroe- dende vogels op het nest weten te grijpen. IN GEEN GEVAL AANTASTING DER HOOFDSOMMEN. NIEUW TE SLUITEN CONTRACTEN VALLEN NIET ONDER DE REGELINGEN. De straks door de regeering in le dienen memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp betreffende de verlaging van de Vaste Lasten houdt reeds thans de gemoederen danig bezig en zoowel „Standaard" als „Hsbl." deelen ons dan ook reeds de strekking van deze memorie mede, welke in ontwerp gereed is. Nog sterker dan voorheen wijst de regeering af een aantasting der hoofdsommen. Met het oog op de rust op de beleggingsmarkt, is tevens bepaald, dat geen der bepalingen van deze wet van toepassing zullen zijn op toekomstige nieuw af te sluiten conti-acten. Over nog enkele punten schijnt het overleg tus schen de departementen nog niet te zijn beëindigd, maar toch kan de memorie van antwoord binnen niet te langen tijd wox-den tegemoet gezien. Zijn de bovenstaande officieuze inlichtingen juist dan blijkt hieruit dat de regeering zelf geschrokken is van de geheele stagnatie der hypotheekmarkt, die door de plannen der regeering geheel werd stilge legd. Door de hoofdsommen veilig te stellen en nog af te sluiten hypotheekovereenkomsten buiten de wet te houden, beproeft de regeering klaarblijkelijk het geschokte vertrouwen der ci'edietgevevs te herstellen. Dat dit wel zeer noodig is, zal ieder beamen, die maar eenigszins hij de handel in onroerende goederen of de bouwnijverheid is betrokken. naam „Vooruitgang zij ons streven". Een der op richters is thans nog lid. Spreker memoi'cerde daarna verschillende weder waardigheden der vereen., maar zij heeft zich trots dat ook tegenslagen haar niet gespaard zijn gebleven, weten stand te houden tot heil van onze omgeving. De laatste jax*en gaat het finantieel steeds „Excel sior" en is zij een der florissantste vereenigingen ter plaatse. Toen in 1930 de Ziektewet tot stand kwam, had onze vereeniging zich daar reeds lang te voren op ingesteld en al verloor zij toen wat leden, zij deed op vlotte wijze haar zaken af. Om hier thans alle bijzonderheden te vermelden, zou te veel ruimte" ver gen. Komende aan het laatste gedeelte der „Toekomst" zegt spr., dat deze bij een voorzichtig en zuinig be heer gei'ust tegemoet kan worden .getreden, en kan aan hen, die na ons komen, zeker iets goeds nage laten worden. Hulde brengt spr. aan de doktoren Oterdoom en Swaters, en aan de bestuurders die in die 25 jaar hun best deden een mooi stuk sociaal werk zoo te doen marcheeren. Met een persoonlijk woord besluit spreker: Reeds 19 jaar, waarvan 18 jaar als secretaris, maak ik deel uit van het Bestuur, en voor de welwillende mede werking mij steeds betoond ze*r ik* U allen dank. Met goede aandacht was een en ander gevolgd en werd beloond met een dankbaar applaus. De voor zitter was de tolk der vergadering, toen hij den secretaris dank zegde voor zijn mooie en uitvoerige redevoering. Daarna volgde sluiting. Na de vergadering werd in het bestuur tot vice- voorzitter gekozen ds heer H. J. Spanjaard, die dat aannam. De overige functies bleven in dezelfde handen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6