Sport van Zondag K.N.V.B. Van Geelen's Medaille-Magazijn Nieuw wereldrecord van Rie Mastenbroek* Maandag 17 Februari 1936. 5CHAGERCOURANT. Tweede blad. No. 9915 Sonja Henie voor de derde maal Olympisch kampioene Berger Sportvereeniging. SPARTA GESLAGEN. Overzicht van 16 Februari. Afdeeling I. Plaatselijke wedstrijden hebben nu eenmaal een ondefinieerbaar element van verrassing in zich. Eens te meer blijkt dat uit den uitslag SpartaHermes D.V.S. te Rotterdam, no. 1 tegen no. 10! Laat me daar Sparta nu verliezen met 21. Nochtans is de positie van Sparta niet in direct gevaar gekomen, daarvoor was de voorsprong al te solide. Toch is zij iets verzwakt. En wel vooral hierom, omdat Ajax met 4^-2 van V.S.V. won en nog maar een verschil van 2 punten te vereffenen heeft met haar Rot- terdamsche rivale. Op een eindspurt van 4 wed strijden is dit verschil niet zoo bijzonder groot. Het is dus danig uitkijken voor Sparta. Intusschen won H.B.S. met 52 van Haarlem en heeft zich daardoor voorloopig de tweede plaats toegeëigend. Sparta 14 7 5 2 37—27 19 H.B.S. 15 8 2 5 39—31 18 Ajax 14 7 3 4 40—25 17 Afdeeling IL Blauw Wit laat niet af. Na in de week tusschen de bedrijven door even met 30 van de Joego-Sla- vische club Beogradski gewonnen te hebben, klop ten de Amsterdammers nu Z.F.C. met 41 te Zaan dam De tweede wedstrijd die hier doorgang vond was StormvogelsV.U.C., waarbij laatstgenoemde haar kansen aanmerkelijk verbeterde (42). Zij heeft nu, met Excelsior, 9 punten terwijl H.F.C. op de laatste plaats staat met 6 punten. Blauw Wit 14 11 2 1 34—11 24 Feijenoord 12 8 2 2 3913 18 D.F.C. 13 6 3 4 24—23 15 Afdeeling III. Alles afgekeurd. Afdeeling IV. Bleijerheide heeft blijkbaar tot devies: gelijke monniken, gelijke kappen. Want liet zij vorige week B.V.V. zelf gr tot schade der Bosschenaren aan gelooven, ditmaal viel dezelfde „eer" te beurt aan de club uit de Limburgsche hoofdstad, M.V.V., die met 31 moest verliezen. Vrijwel zeker zal het nu uitsluitend tusschen N.A.C. en B.V.V. gaan. On- dertusschen was de afkeuring van LongaB.V.V. voor de goede voortgang heel jammer. Roermond deed N.O.A.D.'s laatste kans op redding te niet door de bezoekende Tilburgers zelf met 4—1 te slaan. P.SW." won met 6—4 van Juliana. N.A.C. B.V.V. en onderaan r Longa N.O.A.D. 15 7 6 2 35—19 20 14 7 5 2 30-24 19 11 3 5 3 .22-14 11 15 2 2 11 21—41 6 Alles afgekeurd. Afdeeling V. BEKERS - TAKKEN - MEDAILLES PLAQUETTEN KRUIZEN KRANSEN ENZ. ENZ. levert U Direct uit voorraad voor iedere sport, tegen scherp concurreerende prijzen Eigen moderne Graveer-lnrichting Laagzijde B 40 - Tel. 26 - Schagen K.N.V.B.-ERS IN NOORDHOLLAND. 2 A. Als De Genestet nu leefde inplaats van omstreeks 1850 dan had hij Zaterdagavond j.1. ongetwijfeld de inspiratie gevonden voor zijn bekende „Boutade O, land van mest en mist, van vuilen, kouden regen, Doorsijperd stukslce grond, vol killen dauw en damp, Vol vuns, onpeilbaar slijk en ondoorwaardbre wegen, Van jicht en parapluies, vol kiespijn en vol kramp! O, saaie brijmoeras, o erf van overschoenen, enz. enz. Van het heerlijke, gezonde winterweer vervielen we wel zeer plotseling in het tegendeel. Ook onze sport moest het ontgelden! Vooral in ons Noorden. In 2 A gingen maar twee wedstrijden door: Vrien denschaar hield zich, zooals we verwachtten, 't Gooi van het lijf (2—0), terwijl Kinheim uitstekend werk deed door Zeeburgia tot een gelijk spel te dwingen (0—0). De stand is nu: D.O.S. 14 8 4 2 36—22 20 Vriendenschaar 13 5 7 1 2616 17 Zeeburgia 14 6 5 3 2821 17 E.D.O. 12 5 6 1 26-21 16 A.F.C. 14 4 6 4 37—41 14 U.V.V. 13 4 4 5 24—30 12 Bloemendaal 13 3 5 5 2429 11 't Gooi 13 4 2 7 25—28 10 Alcmaria 14 3 4 7 3135 10 Kinheim 14 1 5 8 14—27 7 2 B. Een zwaar uitje zou Velox krijgen met haar reis naar Hilversum, zeiden we Zaterdag. Doch dat de belooning achter zou blijven, daaraan wilden we niet gelooven. Intusschen is het toch op een nederlaag uitgeloopen voor de a.s. kampioenen, en nog wel de eerste in dit seizoen (3—0). Hercules—O.V.V.O. werd 2—1, zeer ten gunste van eerstgenoemde. Spartaan klopte Z.V.V. met 51. Velox 14 9 4 1 4226 22 O.S.V. 13 7 2 4 29—17 16 West Frisia 11 6 2 3 2218 14 3 A. Alles afgekeurd. Enfin het blijft dan nog even in het vet. 4 A. Hier dezelfde schrale troost. N.H.V.B. 16 Febr. Alles afgekeurd. Zwaren strijd. Jarenlang stond de Noorsche schaatsenrijdster, Sonja Henie in prestaties verre boven haar me- dingsters. Wel heeft zij ook ditmaal we der de Olympi sche titel ver overd en door schitterende pres taties de eerste plaats weten te bereiken, maar toch is het nu niet gegaan zon der vinnige strijd Met slechts 'n kleine punten- voorsprong op de Engelsche Mag- dale Colledge, werd zij tot Olympisch kampioene gekozen. Het is wel zeker dat Sonja ernstige rivalen krijgt die haar naar de kroon steken en een harer ernstige mededingsters ziet men in de elfjarige Japansche Etsuko Inado die op waarlijk schitterende wijze haar debuut maakte. Vooral haar leeftijd doet in dit elegante rijdstertje een toekomstig wereldkampioene vermoeden. Sonja Henie. Zooals kon worden verwacht, werd het terrein in Krommenie alweer afgekeurd. Het B.S.V.-terrein daarentegen was uit stekend bespeelbaar en de b-adspiranten speelden een nuttigen oefenwedstrijd. De vorst en daarna de regen hebben ook deze week een spaak in het wiel gestoken en voor de derde maal werd het terrein van K.V.V. in Krom menie afgekeurd, zoodat het eerste elftal voor de zevende achtereenvolgende maal niet speelde. Ofschoon het B.S.V.-terrein aan de Kerkedijk Za- terdagmidag meer op een vijver dan op-een voetbal veld geleek, was het gisteren uitstekend bespeel baar. Iets wat de b-adspiranten zeker niet zullen hebben vernacht en het was dan ook een meeval lertje dat de oefenwedstrijd tegen Alkmaar a door gang kon vioden. i v» ha w w *4 h 441 -Het ir een aardige wedstrijd geworden tUsschen- twee gelijkwaardige tegenstanders en een', gelijk spel had dan o.i. ook beter de verhouding weergegeven Inplaats daarvan werd het een 2—1 overwinning voor de Alkmaarsche jongens, die dus iets meer. kregen dan hun toekwam. Aangezien Henk Blees in Egmond bleef, vermoe delijk in de veronderstelling, dat er niet zou wor den gespeeld, ging Jan v. d. Plas de b-ploeg ver sterken. Had hij het achteraf beschouwd maar niet gedaan, want in de tweede helft bezeerde hij zijn enkel en zal nu vexmoedelijk wel weer voor eenigen tijd zijn uitgeschakeld. Laten wij intusschen hopen, dat het mee zal vallen. De b-ploeg heeft een niet onverdienstelijken wed strijd gespeeld; vooral voor de rust. In de eerste helftd eed in het bijzonder de voorhoede keurig werk, maar beging al weer de fout, het spel te kort te houden. Openen op de vleugels jongens, dan zal succes niet uitblijven. Maar dan moet Dirk Mosk er voor zorgen, dat hij op z'n lijn blijft en niet steeds naar 't midden afzakt. Thijs Kroon en Jackie Buijs lieten keer op keer mooi samenspel zien. Vooral laatstgenoemde was op den vleugel bijzonder actief en had Jackie met z'n schoten een beetje meer geluk gehad, dan zou B.S.V. voor de rust reeds de leiding hebben gehad. Zonde vooral van dat schot tegen de paal! Wim Nap in het midden deed herhaaldelijk han dige dingen, maar hij mist helaas doorzettingsver mogen, zoodat hij z'n mooi veldwerk niet met suc ces bekroond ziet. Dirk Mosk op de linksbuitenplaats heeft eveneens een goeden wedstrijd gespeeld en vele malen keurig voorgezet. Jan Willig beteekent voor de voorhoede weliswaar de motor, omdat hij zoo krachtig weet door te zetten, maar veel en veel liever zien we Jan in de midden linie. Deze linie maakte vooral wat de kanthalfs be treft de groote fout veel te veel achter te blijven en niet mee ten aanval te trekken. Alleen aanvoerder Mays vatte z'n taak in dit opzicht beter op, al moet hij den bal veel eerder afgeven. Wolly Rensink, taai als altijd, vormde dikwijls een struikelblok voor den aanval van Alkmaar, Kees Huygens mist soepelheid en techniek. Trainen Kees! Van de backs was v. d. Plas goed op dreef en kwam Fokke Jonker er tegen het einde pas goed in. In het doel heeft Dick Bakker weer aardig werk gedaan en eenige malen fraai redding gebracht. Wie had dat vroeger gedacht? De ploeg van Alkmaar bestond uit elf pittige jon gens, die hard hebben gewerkt en dikwijls ook goed samenspel lieten zien. Alles bijeen een aardige wed strijd en een nuttige oefening voor beide partijen. De eenige goal voor B.S.V. werd door Jan Willig gescoord, juist toen v. d. Plas het veld verliet. PROGRAMMA KN.V.B. 23 Februari a.s. Afd. I 1ste kl. K.F.C.-A.C.H., Hermes D.V.S- A.D.O-, Y.S.V.-Sparta, Haarlem-Ajax, Xerxes- HB.S. Afd. II Eerste klasse: D.W.S.-Feyenoord, V. U.G.-D H.G., Exelcior- Stormvogels, Blauwwit- H.F.C., D.F.C.-Z.F.C.- Afd. I 2 A: Bloemendaal- E.D.O-, Zeeburgia- A.F.C., U.V.V.-Kinheim, 't Gooi-Alcmaria, D.O.S. -Vriendenschaar- 2 B: Z.V.V.-Velox, O.V.V.O.- Hilversum, O.S.V. -Hercules, B.F.G-West-Frisia, Spartaan-W.F.G. 3 A: K.V.V.-Volewijckers, Alkm. Boys-H.R.C., Hollandia- Beverwijk, Helder-Purmersteyn, Suc ces-Zaandam. 4 A: Texel-N. Niedorp, Sparta-Alkmaar, An- dijk-D.T-S. (Sportkroniek) DIVERSEN Overschrijving: Geen Schorsingen: De N.H.V.B. heeft geschorst: A. L. Kampman (Zeemacht) met ingang van 5 Febr. voor één wedstrijd. M. Mieldijk (Atlas) met ingang van 5 Februari voor 5 wedstrijden. A. v.d. Vlies (Pet ten 2) met ingang van 5 Febr. voor één wedstrijd A. ten Herkei (Bergen 2) met ingang van 5 Febr- voor 2 wedstrijden. (Sportkroniek) Uit Gctrmisch Be Noorsche rijdster, Nanci Egidius komt de trap op. na haar verplichte figuren te hebben gereden. Links de beide Ame- rikaansche kunstrijdsters de gezusters Weigel ZWEMMEN, Korfbalsport op de overdekte baan. Amerikaan sche studenten bij de beoefening van deze sport. RIE MASTENBROEK. Zondagmiddag hebben de beide Nederlandsche zwemsters Rie Mastenbroek (O.D.Z.) en Tini Wag- ner in het zwembad te Maastricht een aanval ge* daan op het wereldrecord 440 yards vrije slag, dat de Deensche zwemster Ragnild Hveger kort geleden heeft verbeterd en toen gebracht heeft op 5 min. 29.9 sec. De aanval van de beide zwemsters gelukte schitterend. Beiden bleven zij beneden het wereld* record. Rie Mastenbroek legde den afstand af in 5 m, 29.2 sec., terwijl Tini Wagner de schitterende tijd boekte van 5 min. 29.6 sec. Officieel staat het record nog steeds op naam van de Amerikaansche zwem ster Leonore Knight met 5 min. 30 sec.; maar offi cieus is thans onze langenoote Rie Mastenbroek re cordhoudster. Eng eland-Nederland? De vraag behandelend, welk land de eer te beurt zal vallen, als volgende vertegenwoordiger van bet vasteland naar Londen te mogen komen in het najaar van 1936, acht de Sp,kr. het waar schijnlijk dat dit of Zwitserland of Holland zal zijn. Op dit oogenblik maken wij door onze prachtige resultaten van den laatsten tijd de beste kans. Toch zullen de gedragingen geduren de he verdere seizoen en, niet te vergeten, te Berlijn den doorslag moeten geven. Be beker-wedstrijden In de Sp.kr. schrijft iemand een keurig inge zonden stukje dat de bekerwedstrijden wel in een zeer vreemd licht zet. Concurrentieloos was te Haarlem vastgesteld E.D.O.-Be Quick, (Groningen) voor de tusschen ronde. Welk een goeden dag voor E.D.O. zou men denken! Maar Be Quick gaf gewonnen om zich te sparen voor de komende kampioenswed strijden. Het is een verklaring, maar geen excuus men had dan maar niet in moeten schrijven. Hoe Be Quick zich ondertusschen heeft „ge spaard" bleek uit de courantenberichten van Maandag d.a.v. toen er onder vriendschappelijke wedstrijden stond: Enschedó-Be Quick 2-2. De inzender meent dat dit alle perken te buiten gaat. We zijn het gloeiend met hem eens. Wielrennen EEN ONBEDREIGDE ZEGE VAN DE A.S.V. „VICTRIx". Ren- en Tourvereeniging „Westlriesland" tweede in het eindklassement. G. Zee man en Ridderbos no. 3 in de persoonlijke wedstrijd. ENKHUIZEN, 15 Februari. Na een veertien dagen geleden gezegevierd te hebben in Schagen. heeft de A.S.V. „Victrix" te Alkmaar, ook deze vijf- kamp gewonnen, zij het dan ook na zeer veel te genstand van de R. en T.-ver. „Westfriesland" uit Schagen, welke vereeniging gedurende den gchoelen

Schager Courant | 1936 | | pagina 5