Uit onze omgeving. avond kort achter Victrix zat. Het is In de concert zaal van „De Doele" in Enkhuizen geweldig hard gegaan op de rollen. Vijf vereenigingen waren te genwoordig te weten: De West-Fries, Enkhuizen, II. W.C., Hoorn, Flevo, Medemblik, A.S.V. Victrix, Alk maar en de R. en T.-ver. Westfriesland te Schagen. Hadden we het genoegen gehad beide laatstgenoem de vereenigingen reeds eerder op de rollen te zien, niet Ertkhuizen, Hoorn en Medemblik was dit an- ters. Dit waren voor ons onbekenden. Gereden werd •ver 1 cn 3 K.M. Begonnen werd met de 10000 Meter Een verrassing was dat reeds in de eerste rit Zeeman (W.F.) Blee- ker met ruim 4 sec. verschil klopte. Zeeman maakte een tijd van 30.3 sec. J. Hussaarts en P. Hoogland hadden het tegen W. Metz en Jan Pronk te zwaar al reden ze dan ook beiden een uitstekende course. Flevo, Medemblik, startte met Kok, Deetman en Veld tegen Bol, Ensink en v. Straten van de II.W. C. Hoorn, Medemblik moest in deze eerste ronde met geriiig> verschil het loodje leggen. De gastheeren re den niet zoo snel. Na de tweede ronde was de stand over deze 1000 Meter in het totaal klassement (samengetelde lijd van 3 renners over beide rollen) I. A.S.V. Victrix, Alkmaar, 3 min. 47 4 sec.; 2. II.W. C., Hoorn 4 min. 11 sec.: 3. Flevo, Medemblik, 4 min. 17 sec; 4. R. en T.ver. Westfriesland, Schagen, 4 m. 20.8 sec.; 5. De Westfries, Enkhuizen, 4 min. 26.4 s. Uit bovenstaande blijkt overduidelijk, dat do Sehagenarèn nog wat goed te maken kregen op de 3000 Meter. Het verschil was niet overgroot maar om de tweede plaats nog te kunnen bereiken, moest er aangepakt worden. In topvorm. De 3000 M. begon met den rit Ridderbos en J. Groot. Het werd een rit om nooit te vergeten. Na dón slart gaan beiden wijzers gelijk op. Na de eer ste 1000 meter gaan heide wijzers gelijk over de streep. De tweede 1000 meter gaat in, waarin Jan Groot door er alles op te zetten, toch 25 meter uit loopt. De laatste 1000 meter Nog 500 meter zijn te rijden. Nog steeds is Ridderbos op achtermaar dan breekt een hel losmeter na meter wordt door herfi op Groot ingeloopen en kort achter elkaar gaan de wijzers over den eindstreep Een schitte rende rit. Beuving en Mannevcld hebben daarna nog even laten zien, waartoe ze in staat zijn. Jammer voor Mannevcld dat in de tweede rit een band knapte. Nadat, ook de overige vereenigingen hadden gereden was de uitslag over de 3000 Meter: tijden over beide rollen weer samengeteld: 1. A.S.V. „Victrix", Alkmaar 12 min. 27.4 sec.; 2. R. en Tv. „West Friesland", Schagen 13 min. 28.4 sec.; 3. „De West Fries", Enkhuizen 13 min. 562 sec.: 4. „Flevo", Medemblik li min. 3.1 sec.; 5. „H.W.C.", Hoorn, niet geplaatst wegens niet starten van H. v. d. Paal. Jammer was dat op de bruine rollen zulke gewel dig slechte tijden werden gemaakt.. De klok hiervan liep ook niet geheel zuiver, en bleef zoo af en toe staan. De fotale uitslagen zijn: Persoonlijke wedstrijd over 1 K.M.: 1. W. Metz (Vic trix) 35.3 sec.; 2. Jan Pronk (Victrix) 36.3 sec.; 3. G. Zeeman (W.F.), 362 sec. Persoonlijke wedstrijd over 3 K.M.: 1. Harms (Vic trix) 1 min. 58.3 sec.; 2. P. Brugman (De West Fries) 2 min. 5.2 sec.; 3. J. Ridderbos (West Friesland) 2 min. 6 sec. Totale uitslag vereenigingen over beide afstanden: 1. A.S.V. „Victrix", Alkmaar 16 min. 15.4 sec. 2. R. en Tv. „West Friesland" Schagen 17 m. 492 s. 3. „Flevo", Medemblik 18 min. 20.1 sec. 4. „De West Fries", Enkhuizen 18 min. 22.4 sec. 5. H.W.C., Hoorn, 20 min. 20 sec. Direct na het bekend worden der uitslagen werden de prijzen uitgereikt, bestaande uit bekers en kran- zen. De R. en Tv. „West Friesland" kon een prach- tigen beker mee naar Schagen nemen. Nadat nog een gezellig dansje werd gemaakt, ging ieder voldaan huiswaarts. WIERINGEN. WIELERCLUB „WIERINGEN". Zondagmiddag j.1. hadden we de 6e competitie-wed strijd. Dit was een demi Fond, dat wil zeggen een sprint over 200 Meter en een peleton-rit, welke voor de A-klasse 20 K.M. en voor de B-klassc ruim 13 K.M. bedroeg. Door de volgende series werd gestart in de sprint (200 M.): A-klasse: N. Bakker 1, M. Deijkes 2; M. Deijkcs 1, II. Meijer 2; W. Geerligs 1, H. Meijer 2; S: Lont 1, M. Deijkes 2; S. Lont 1, II. Meijer 2; N. Bakker 1, TI. Meijer 2; S. Lont 1, W. Geerligs 2; N. Bakker 1, 5. Lont 2: N. Bakker 1, W. Geerligs 2; W. Geerligs 1, M. Dóijkes 2. Finale: Bakker 1, Lont 2, Geerligs 3; Meijer 1, Deij kes 2; Lont 1, Géerligs 2, Bakker 3; Deijkes 1, Meijer 2; Lont 1, Bakker 2, Geerligs 3; Meijer 1, Deijkes 2. Totale uitslag hiervan: S. Lont 6 pt„ N. Bakker 5 pt., W. Geerligs 4 pt., H. Meijer 3 pt., Deijkes 2 pt. B-klasse: Glim 1, Herder 2; Glim 1, Plooij 2; Kreij ger 1, Plooij 2; Kreijger 1, Herder 2, Baartman 1, Visseh 2. Visser 1, Plooij 2; Visser 1, Glim 2; Herder 1, Plooij 2; Kreijger 1, Visser 2; Visser 1, Herder 2: Kreijger 1, Glim 2: Baartman 1, Herder 2; Keijger 1, Baartman 2; Baartman 1, Glim 2; Plooij 1, Glim 2; Baartman 1; Plooij 2. Finale: Glim 1, Plooij 2, Herder 3; Kreijger 1, Vis ser 2, Baartman 3; Herder 1, Glim 2, Plooij 3; Kreij ger 1, Visser 2, Baartman 3. Totaio uitslag hiervan: Kreijger 6 pt., H. Visser 5 pt. Baartman 4 pt., Glim 3 pt.. Herder 2 pt„ Plooij 1 pt. Peletonrit. A-klasse, 20 K.M. Uitslag hiervan is: N. Bakker 5 pt., S. Lont 4 pt., M. Deijkes 3 pt., Geer ligs 2 pt., Meijer en Zoons reden buiten mededinging. B-klas, 13 K.M.: Kreijger 6 pt., Visser 5 pt., Herder 4 pt., Plooij 3 pt., Glim 2 pt. De punten tezamen dus: A-klasse: Bakker en Lont ieder 10 pt., Geerligs 6 pt., Deijkes 5 pt., Meijer 3 pt. B klasse: Kreijger 12 pt., Visser 10 pt.. Herder 0 pt. Lavend* lawine! «we heerlik, lieveling, dat bwef, dat mete ons meer schelden kim.... Glim 5 pt, Plooij en Baartman ieder 4 pt Hiervan voor de competitie: A. S. Lont VA p„ N. Bakker VA p., W. Geerligs 3 p„ M. Deijkes 2 p. B. J. Kreijger 5 p., Jb. Visser 4 p., Herder 3 p., Glim 2 p„ Baartman. A p., Plooij A p. De stand der competitie is thans: A klas: W. Geerligs 25 r>„ S. Lont 14A p., M. Deij kes 13 p., N. Bakker \1A p., C. Hegeman, 9 p., Korstauize 7 p., B klas: H. Herder 25 r>.t, J. Glim 16 p., J. Kreijger cn Jb. Visser ieder 13 p., P. Plooij 9A p., A. Hoek stra 1 p., Baartman V* p. Deze wedstrijd is zeer vriendschappelijk en vlot verreden, er was vrij groote belangstelling van pu blieke zijde. Dinsdag. Donderdag en Vrijdag 7 uur trainen. We kunnen thans tevens al mededeelen, dat er hier 1 Maart a.s. een hometrainingwedstrijd gehou den zal worden in Concordia Welke clubs of er zul len rijden is ons nog niet bekend. SCHOORL. Het 2e elftal van Schoorl moest in een slecht ge speelden wedstrijd het loodje leggen tegen Aker sloot I. Over dezen strijd valt weinig moois te ver tellen. A. was veel beter op dreef en werkte veel harder dan de Schoorl-reserves. Voor de rust weet A. tweemaal van het minder vlote wegwerken der S. achterhoede te profiteeren. Een paar mooie kan sen worden door S. niet benut. Na de rust zien wc steeds weer een overwicht, van Akersloot, doch doel punten blijven uit, zoodat deze wedstrijd eindigde met een verdiende 2—0 overwinning voor Akersloot I. De Schoorl-adspiranten deden het beter en stuur den de A.-adspiranten met een 10 nederlaag naar huis toe. Er werd heel aardig door de jongens ge speeld, ondanks hun beste speler en aanvoerder we gens ongesteldheid niet van de partij kon zijn. Scheidsrechter Koelink leidde beide partijen uit stekend. ANNA P A TJ L O W N A Gemaskerd bal. Een gezelligen en vooral fleurigen aanblik bood de zaal van Veerburg, toen we daar Zaterdagavond bin nenstapten. In het midden van de vol op verlichte zaal defileerden juist de deelnemers aan het gecostu- meerde bal voor de jury en langs en rondom zat in groepjes het niet zoo heel talrijke publiek. De jury, bestaande uit de dames KeijzerDe Jong, Kaan Jonker, Van GijnKaan en den heer Keijzer, nam haar taak serieus op, beschouwde de mededingenden eenigo malen met een critisch oog en confereerde druk. Terwijl het onderling wikken en wegen der jury plaats had, kreeg het publiek ook gelegenheid al of niet met de gemaskerden een dansje te doen en na het demasqué nam de heer K. Kaan, die het gemaskerd bal geregeld had, ook de leiding van het algemeenc bal op zich, zoodat ook dit een gezellig verloop had. Het trio Bakker, Van Stipriaan en De Leeuw, waarvan de laatste ook eenige mooie accor- deon-soli ten beste gaf, droeg natuurlijk veel bij tot die gezelligheid. De uitspraak van de jury was: Afdeeling mooi en kunstig: Enkelingen: le prijs gedeeld door Grieksche herder, D. Kaan en Napoli- taansche, mej. M. Rezelman, Schagen; 2e prijs Ro- zenkoningin, mej. K. Appel, Keinsmerbrug; 3e prijs Madame du Pompadour, mej. S. Honijk, Schagen; 4e prijs Fantasie Schotspakje, mej. N. Rezelman, Scha gen; 5e prijs K.L.M., mej. L, Daalder; 6 prijs. Danseres, mej. A. Rol, Wieringerwaard; 7e prijs Nat. Crisis comité, mej. T. de Schipper. Paren en groepen: lc prijs, Naar de Olympiade, da mes J. en M. de Greef, C. v. Eeten, M. Hoogesteger en P. de Jager; 2c prijs Fantasie, dames M. Kaan cn C. P. van Ham, de laatste uit Wieringerwaard; 3e prijs, Geloof, Hoop en Liefde, dames Veenstra, Scha gen. Afdeeling Koddig. Enkelingen: 1. Pinquin, J. Hoogmoed; 2. Draaimolen, mej. D. Geerligs, Oude- sluis; 3. Cowboy, S. Liefhebber; 4. Pierrot, mej. G. van Wijk, Rotterdam. Paren en Groepen: 3e prijs, Kleuterschool, de heer S. van Eeten c.s. Afdeeling Origineel: Voor deze afdeeling bracht het publiek zijn stem uit cn kende den beschikbaren prijs toe aan de groep: Naar de Olympiade. Vermelden we tenslotte nog een sympathiek ge baar van den heer H. Jonker. Aan bovengenoemde mej. Van Wijk, wier vader en grootvader vroeger Veerburg exploiteerden en die toevallig in de buurt logeerde, dit bal bijwoonde, werd door hem als extra- prijs, een foto in lijst van het nieuwe Veerburg aan geboden. Biljarten. Onze plaatsgenoot, de heer Slikker, speelde te Cal- lantsoog tegen den heer P. Vader van 'tZand. Met aanmerkelijk verschil won de heer Slikker dezen wedstrijd. Hij maakte de 600 punten in 39 beurten; zijn hoogste serie was 107. De heer Vader maakte in 39 beurten 244 en diens hoogste serie was 37. WIERINGEN l&E Zaterdagavond jl. had alhier in Concordia een feestavond plaats van de Internationale Roode Hulp (I.R.H.), afd. Wieringen. Als te half acht de heer Hofstetter het openings woord uitspreekt, is de zaal eivol, zoo zelfs dat velen zich met een staanplaats moeten vergenoegen. De heer Hofstetter heet alle aanwezigen hartelijk welkom en spreekt de wensch uit, dat dit een ge notvollen avond zal worden. Allereerst hooren we dan de tonen van de Mond orgelclub, welke onder leiding van den heer J. Pol mans heel aardige stukjes ten gehoore brengt. Als eerste nummer de „Internationale", gevolgd door „Het plekje bij den molen". Dan komt H. Hille op 't tooneel en declameert eenige stukjes, o.a. „Rozijnen in de kuch" en „God zal 'm sparen". Nadat het accordeontrio „De. drie vroolijke jon gens", zich hebben laten hooren, declameert mej. Bep Schagen eenige stukjes op waarlijk keurige wijze. Zij heeft daarvoor dan ook een verdiend ap plaus in ontvangst te nemen. Een propagandistisch tooneelstukje volgt hierop, getiteld „Overwinning". De heer Rutt uit Amsterdam houdt daarna een rede, en wekt op om lid te worden van de I.R.H. en deel te nemen aan de komende Wuppertal-actie. In de pauze was de grabbelton het middelpunt der belangstelling en zeker zijn hier goede zaken gemaakt. Jammer dat het zoo lang duurde. Na een tweetal mondharmonicastukjes krijgen we een too neelstukje in Gronings dialict. getiteld „De Generoa- le". Mej. Bep Schagen en de heer" O. Hoekstra declameeren dan ieder afzonderlijk, eenige mooie stukjes, waarvan wij noemen fragmenten uit Veen- soldaten en „Leve de solidariteit". Na de sluiting door den voorzitter neemt de heer Rutt nog even het woord en vraagt of de aanwezigen er mee instemmen om het bestuur op te dragen na mens alle aanwezigen protest aan te teekenen bij het I.andcnbureau te Wuppertal tegen de onrecht vaardige straffen daar geëischt. Van verschillende kanten wordt geroepen: Ja, ja. Alzoo dus besloten. Een gezellig bal volgt. Op temperatuur! Maar Max, je hebt je sokken aange houden!! Eerst heb ik 't zónder geprobeerd, Ar- thur maar het water was heusch te koud! Dierentrouw. Dezer dagen zijn verschillende families verhuisd naar YVieringcrwerial?oo ook liet gezin van den heer H. Heis van Westerkliel Zij waren echter, in het bezit van een poes maar toen men een paar da gen op Wieringervverf w.junde, was de poes weg. En wat bleek? Het dier was teruggewandeld naar *Westerklief en zat jammerlijk voor de deuren te miauwen. Openbare verkooping. Zaterdagavond jl. 8 uur had alhier in hotel „Centraal" van den heer S. Kaan een openbare ver- kooping plaats ten verzoeke van de erven J. Keij zer Nz. Aangeboden werden de volgende p^rceelen: Perc. 1. Een dubbel woonhuis met erf, Beltstr. 5-7 C 2384, gr. 1.5Ö A., voor de helft belast met le venslang recht van gebruik en bewoning t.b.v. Maar- tje Ruijter. Kooper J. Timmerman voor f1850. Perc. 2. Krocht van Piet de Vries of Smerper- weidje, 4S.40.A., 16.94 sn. Kooper N. Keijzer Jbz., voor f780 Perc. 3. Hauw aan den Jaagin, 74 A. 25.90 sn. Koopster de Diaconie te Oostorlana voor f545. Perc. 4. Boschke, 36.80 A„ 12.88 sn. Kooper S. J. Rotgans f210. Perc. 5. Muuskezand 73.30 A., 25.655 sn. Opgehouden op f500. Perc. 6. Topperven, 63.10 A., 22.065 sn., grenzend aan perc. 5 Kooper C. Sprenkeling voor f470. Perc. 7. Zalikeven op Oosterklief, 88.90 A., 31.115 sn. Kooper J. Bakker fllCO. Perc. 8. Molenven aan den Zuiddijk, 97.87 A. 34.2545 sn. Kooper J. Bakker, f1115. Perc. 9 t.v.v. C. Vermeulen: Land bewesten het huis aan den Kleitelweg, 3.4150 H.A., 119525 sn. Op gehouden voor f4200. De perceelen 3, 4, 5 en 6 werden vervolgens ge combineerd. Kooper N. Keijzer voor f 1740. Voor deze verkooping was groote belangstelling, de zaal was bijna geheel gevuld. Harmonie. ♦Zondagavond j.1. hield de Muziekvereeniging „Har monie" een uitvoering voor ongehuwde léden. Te lialf acht opende de voorzitter, de lieer C. J. Bosker, de uitvoering. Spreker heet.e de talrijke aan wezigen hartelijk welkom en hoopte dat het gebodene in den smaak zou vallen. Spreker deelde mede, dat mevr. G. BoskerTijsen plotseling door omstandig heden verhinderd was mede te spelen in het looncel- stuk en dat deze plaats zou worden ingenomen door mej. D. Blaaubocr. Eerst kwamen een vijftal muziek nummers en wel: 1. The Gladiators Farcwcll, marsch, Blankenburg; 2. Ouverture de lTtalienne a Alger. par,, E. Jancourt; 3. Ceeilia Marsch van Leest; 4. Cavalerie Légere van Suppé (aangeb. door den heer B. Blaau- boer); 5. Aux Bords du Rhin, marsch van J. Martin. (No. 2 ,vrij nummer, op het a.s. concours te Medem blik). Na deze muziekstukken, welke zeer gaaf en mooi ten gehoore werden gebracht, volgde het tooneelstuk: „Muggen om de kaars", tragi-comische verwikkeling in 3 bedrijven, door H. de Wilde. Dit tooneelstuk werd zeer vlot gespeeld en bracht danig de lachspieren in beweging. Een geanimeerd bal sloot de goed geslaagde avond. SCHOORT. Is het plan van den arbeid te verwezen lijken? Heft het de crisis op? Over bovengenoemde onderwerpen sprak gister middag de heer A. L. Constandse in hotel de Roode Leeuw te Schoorl. De heer C. Kriller opende de vergadering met een woord van welkom en geeft het woord aan den spre ker. Deze begint te memoreeren de verschillende voorstellen en plannen, welke reeds door verschil lende groepen en partijen zijn uitgewerkt en steeds op een fiasco zijn uitgeloopcn. Zoo komt ook de S.D.A.P. met plannen, het een al mooier dan het an dere, doch steeds zijn ook deze op een fiasco uitge- loopen. Het plan van den arbeid, nu door de S.D.A.P. uitgewerkt, werd door spreker beschouwd als een verkiezingsreclame voor de volgende verkiezing. Als het een werkelijk uitvoerbaar plan was, had men er wel meer werk van gemaakt. Laten zij die dit plan propageeren, voorzichtig zijn, want het zal misluk ken en dan is men nog verder in den put. Met veel cijfers toont spr. aan dat door het plan niets kan worden bereikt in het werkelijke belang van den arbeider. Door het plan zal meer worden geprodu ceerd en de afzet kan niet grooter worden, dus zal de overproductie toenemen. Een inflatie of devaluatie kan ook niet den crisis oplossen. Spr. toont met cijfers aan hoe een regee ring als de onze met ccn groote schuldenlast niet ge makkelijk tot leeningen kan overgaan, voor het plan En als er werkelijk een uitweg was te vinden om voor het plan geld te krijgen zouden de bankiers het wel geven, maar spr. weet al vrij positief dat geen gelden beschikbaar zullen worden gesteld. Na de pauze behandelt spr. de merkwaardige hou ding, welke de S.D.A.P. aanneemt tegenover den mid denstand. Het wordt voorgesteld dat deze de hand boven het hoofd wordt gehouden en dit is niet an ders dan een verkiezingsleuze. De praktijk zal anders leeren en de middenstand zal door de socialisten uit geschakeld worden. Spr. ziet slechts in een algeheele omwenteling een •mogelijkheid om uit de crisis te geraken, doch niet in dien zin, dat er bloed behoeft te worden vergoten, doch zoo dat de arbeiders massaal tot een geestelijke revolutie overgaan, met opzij zetten van den kapi talist. Wij leven in ccn wereld van overvloed en deze behoort aan de massa. Spr. hoopt dat over het gesprokene zal worden nagedacht, waaruit dan een conclusie moet worden getrokken. Tot het debat geven zich op de heeren Willemse en Blom. De heer Willemse betoogt, dat de ontwerpers van het plan geen kleine jongens zijn en had in hoofd zaak venvacht dat spreker met een afgerond tegen plan zou komen. Veel heeft deze krasse grijsaard nog te zeggen over hetgeen de lieer C. heeft naar voren gebracht en bestrijdt hem wat betreft het doorvoeren van een algeheele omwenteling. Spr. erkent dat er fouten in het Plan zijn, doch die zijn er om te worden besproken. Men kan het nu eenmaal niet ieder naar den zin maken. De heer C. Blom, voorz. S.D.A.P., stelt op den voorgrond, dat hij niet zal slagen om Constandse van den stoel te praten en meent dat als twee so cialisten tegen elkaar debatteeren, de kapitalisten zullen lachen. Wij moeten paraat staan om aan den kapitalist het hoofd te kuncn bieden en wel door het Plan van den Arbeid. De heer Constandse zet nogmaals zijn standpunt uiteen, wat vele interrupties uitlokt. De vergadèring had overigens ccn rustig verloop. Uitvoering Fanfarecorps „Be Vriend schap". Bovengenoemd corps gaf op Zondag 16 Februari in Hotel „de Roode Leeuw" haar jaarlijksche uitvoe ring. De voorzitter, de lieer Joh. de Leeuw, opent met een woord van welkom. Het welbekende Duo Wi-Jo heeft voor dezen avond zijn medewerking toe gezegd. Als de fanfare, welke in de afdeeling Uit» muntendheid uitkomt, begint met de Triumph- Marsch van J. Carel Anderson, is de zaal reeds flink bezet. Deze eerste marsch slaat al direct in en het 2e nummer, „Alcée", ouverture van Ferd. Rogister, werd'zeer goed gespeeld, evenzoo de moo'e Wals „Les Roses du Midi" van Joh. Strauss. Na de pauze trad op het Duo Wi-Jo. De roep welke van deze twee heeren uitgaat, werd ten volle bewaarheid. Hun voordracht en mimiek was zeer aardig. Vooral de Wcst-Friesche uitspraak van den Jo. was goed. Het fanfare-bestuur heeft goed gezien deze twee heeren voor hun avond uit te noodigen. Nadat de revue „Het doet er niet toe" vlot was ge- sneeld, volgden nog 2 nummers der fanfare cn wel ..King Foolbal" en „Radio-Journaal" van J. Brook- house, waarna een gezellig hal onder leiding van Melchert Schuurman volgde. Z 1.1 PE ST. MAARTENSBRUG. Vrijdagavond hield de afd. St. Maartensbrug en -Vlotbrug van den bond van Staatspensionncering een alg. vergadering in lokaal Homan. Zooals het meestal met zulke dingen gaat, was de belangstelling zeer klein, slechts een 5-tal leden met een onvoltallig bestuur waren aanwezig, toen te acht uur de aanwezigen door den voorzitter welkom wer den geheeten. Deze sprak zijn teleurstelling uit over de kleine opkoms. Het onvoltallige bestuur vond zijn oorzaak in het bedanken van den penningmeester, den heer G. Veuger Sr. wegens ouderdomsredenen. De vergadering besloot den scheidenden penningmeester schriftelijk harte lijk te bedanken voor het vele en accurate werk dat hij sedert do. oprichting tot heden voor de afdeeling heeft gedaan. De tweede ledige bcstuursplaats vond zijn oorzaak in het eiustige ongeluk dat den heer Schuit is overkomen. De voorzitter betreurde dit zeer en voor den heer Schuit en voof de afdeeling, hij wenschte Schuit een spoedig herstel toe en hoopte dat hij spoedig in hun midden mag terugkeeren, Daarna werd de agenda afgehandeld. Punt 1 over zicht sercetaris over 1936 werd goedgekeurd. Het ledental bedraagt thans 155. Punt 2, financieel overzicht, sloot met een kas saldo van f 133.50. Werd goedgekeurd. Punt 3. Bestuursverkiezing. De heer D. de Leeuw werd met alg. stemmen herkozen, in de plaats van G. Veuger Sr. werd tot penningmeester benoemd da heer W. Brouwer. Beide heeren namen hunne benoe ming aan. Punt 4. Rondrit ouden van dagen. Algemeen was het oordeel van den zomer weer een rit voor de oudjes te houden. Punt 5. Afgevaardigde naar federatie- en algemce- ne vergadering. Benoemd werd W. Zeeman, plaatsv. G. Veuger Jr. Daar de rondvraag niets opleverde sloot de voor zitter onder dank cn met een tot weerziens de ver gadering. DINSDAG 18 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzcnding. 11.00 RVU, 5.30 VPRO, 6.30 RVU. 8.00 Grampl; 9.00 Ensemble Jetty Cantor; 10.00 Morgenwijding. Gr.pl; 10.30 Ensemble Jetty Cantor; 11.00 Lezing; 11.30 Kovacs Lajos' orkest; 12.45 Gr. pl; 1.00 Omroeporkest; 1.45 Grampl; 2.00 Omroep orkest en solisten; 3.004.00 Knipcursus; 4.05 Piano recital; 4.30 Kïnderkoorzang; 5.00 Voor de kinde ren; 5.30 Bijbelvërtelling; 6.00 AVRO-Decibels; 6.30 Causerie; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Vocaal con cert; 7.30 Engelsche les; 8.00 Berichten; 8.10 Kovacs Lajos' orkest mmv. vocaal sextet; 9.15 Causerie; 9.30 Concert mmv. solisten, koor en orkest; 10.25 Gram. pl; 10.35 Revue-uitzending (Om 11.00 Berichten); 11.30—12.00 AVRO-Decibels. HILVERSUM (301 M. KRO-uitzending; 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Grampl; 11.3012.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gr. pl; en KRO-orkest; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Modecur sus; 4.00 HIRO; 5.10 KRO-bovs; 5.45 Grampl; 6.00 KRO Melodisten; 6.40 Lezingen; 7.35 Grampl; 7.50 Berichten; 8.00 Revue-uitzending; 10.30 Berichten; 105512-00 Gramofoonplaten. DROITW1CH (1500 M.) 11.2011.50 Orgelconcert; 12.10 Trio-concert; 12.50 Gramofoonpl; 1.20—2.20 BBC Welsch-orkest; 3.10 Het Stanley-sextet; 4.20 Lezing; 4.40 Strijkkwartet en solist; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Zang- voordracht; 7.15--7.45 Fransche les; 7.50 Lezing; 8.20 Lezing mmv. Mannenkoor en orkest; 9.20 Pi anorecital; 9.50 Berichten; 10.20 Lezing; 10.40 Revue programma; 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Gramofoonplaten; 4.20 Zang en piano; 5.50 Or kestconcert; 9.05 Zang; 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkest concert; 11.20 Omroeporkest en EmDe- orkest; 1.35 Gev. concert: 3.20 Gevar. programma; 5.20 Orkestconcert, balalaika en saxofoon; 7.30 Car navalsprogramma. BRUSSEL (322 en 484 M.). 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Zigeunermuziek; 1.50 2.20 Grampl; 5.20 Omroeporkest; 6.35 en 7.20 Grampl; 8 20 Omroepkleinorkest en grampl; 10.30—11.20 Gr. Pl.; 484 M 12.20 Grampl; 12.50 Kteinorkest; 1.50- 2.20 Grampl; 5.20 Pianorecital; 5.40 Grampl; 6.50 Dansmuziek; 8.20 Symphonieconcert; 10.30—11.15 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Opera-uitzending; 9.20 Berichten; 9.50 Triocon- cert; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Dansmuziek.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6