RAAD WIERINGEN betrouwbaar JSBGm aspirin invoerrechten niet de oplossing van het landbouw- steunvraagstuk. Deze hoogere invoerrechten zullen in hoofdzaak moeten worden betaald door den boer zelf, immers de boer is een der grootste verbruikers. Hij heeft toch immers geen belang bij hooge prij zen van voedergranen en andere geimporteerde ar tikelen. Het stelsel van Landbouw en Maatschappij gaat slechts op indien alle prijzen van zui vel- en akkerbouwproducten sterk naar de hoogte gaan. Wat Landbouw en Maatschappij wil is verkeerd, omdat het in den zwaren akkerbouw de basis van onze boerenmaatschappij ziet en haar stelsel probeert door te zetten, ten koste van de veeteelt, de tuinderij en de pluimveehouders. Wij moeten naar een we reld van vrijen internationalen handel, roept spr. uit. Laten wij ons niet doen beinvloeden door de mis standen bij de crisismaatregelen. Deze regelingen zijn tijdelijk. De groote, centrale problemen zijn een goede pachtregeling en een lagere rentevoet, en dit zijn de idealen, waarachter de boerenstand zich moet sl ellen. Met een opwekking om tot den bond toe te treden eindigt spr. zijn met groot enthousiasme uitgespro ken rede. De Voorzitter dankt daarna den spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting en hoewel betreurend dat nog niet meerderen deze leerzame lezing hebben bijgewoond, hoopt hij toch dat de ontwikkelde idee- 011 door de aanwezigen zullen worden uitgedragen huiten deze zaal, zoodat zij het oor van nog vele honderdtallen zullen bereiken. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakt, gebruik de heer Van 't Veer te Assendelft, die den spreker hulde brengt, maar toch meent dat de hoofdsommen der hypotheken ook verlaagd dien den te worden, omdat dit hypotheekkapitaal in vele gevallen ook bij verkoop schade zou lijden. De heer v. Houten zegt vroeger zelf voorstander van dit stelsel te zijn geweest, maar thans overtuigd te zyn, dat 'n Staatshypotheekbank op zoo groote schaal niet mogelijk.is. Daarenboven is deze oplossing on billijk tegenover den geldschieter, en ook voor 't Jandibouwcrediet is dit stelsel funest. De heer Rademaker vraagt op welke basis de pachtprijzen moeten worden bepaald als wij onze boter voor 18 cent per pond naar Engeland moeten uitvoeren en merkt op dat de salarissen van Mi nisters en Kamerleden niet zijn verminderd. De spre ker zegt in zijn antwoord dat hij nooit heeft beweerd dat de pachtwet alleen de oplossing zal brengen, maar als een schakel moet worden gezien in een al- gemeene kapitaalsinkomst en vermindering. De prijzen kunnen niet meer komen op de basis van 19161929. We moeten naar een lager peil door .vermindering van alle lasten. Spreker acht uitvoer van onze kostelijke boter te gen den genoemden prijs een schande. Onze zuivelproducten moeten tegen die afbraakprij zen niet naar het buitenland worden verzonden. Het is een schandaal dat b.v. ons leger met margarine wordt bedeeld, terwijl de Engelschen onze heerlijke zuivel voor een fut je in huis krijgen. Spreker zou de fabricage van margarine willen beperken, ja ze een of ander kleurtje willen geven, omdat dan vele „Mevrouwen" zich zouden scha men voor de „groene" of „rose" boter op de ontbijt tafel. Ook spreker vindt het onjuist dat van het Mi nister-salaris niets afgaat, terwijl de rijks-, gemeen te en provinciale ambtenaren reeds sinds 1932 ruim 40 pet. werden gekort. Dat sprekers salaris als Kamerlid niet is gekort., moet hen hem niet wijten, want. dit is bij de Grond wet vastgelegd en geregeld, reeds lang voordat spre ker Kamerlid werd. Spreker bestrijdt de bewering van Minister Oud dat verlaging van pacht en rente slechts een koop- kraohtverplaatsing zou zijn. Veel pacht, en rente toch komt terecht in het bui tenland en verder in de zakken van een klein aan tal kapitalisten, die toch ook maar één maag' heb ben. Kwam een gedeelte terecht bij onze boeren, dan profiteerden wij allen daarvan. Na deze beantwoording sloot de Voorzitter do ver gadering met een herhaalde opwekking zich als lid van den bond op te geven. werkt bij verkoudheid steeds Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes var» 2 tabl. 10 ets. Cicely was op den bureaustoel van Sir Char les gaan zitten, de beenen gekruist. En het grijs van haar oogen verdiepte zich eensklaps. „Weet u eigenlijk wel, dat het alles een raad sel voor mij is, oom Charles?" vroeg zij ernstig. „Toen ik nog in Painswick woonde, was het al lemaal zoo heel gewoon. Ik had dragelijke klee- ren, o ja, maar toch niets bijzonders, en nu ga ik gekleed, zooals een dame slechts wenschen kan. Dan mijn lange verblijf in Zwitserland en dit hier het overtreft al mijn verwachtingen. Waaraan heb ik die verandering toch te danken oom Charles? Als ik er mevrouw Burke naar vraag, antwoordt zij altijd: wacht maar, tot je oom het je vertelt hij zal het zeker doen, wanneer hij den tijd daartoe gekomen acht". „En meen je, Cicely, dat die tijd nu gekomen is?" „Ik weet het niet'". Zij zag hem met een vra- genden blik aan. „0. u moet niet denken, dat ik ontevreden of ongeduldig ben!" haastte zij zich te verklaren. „Daar heb ik zeker van allemaal wol de minste reden toe! Als u meent, dat het voor me beter is, nog wat te wathen, dan wacht ik natuurlijk!" Melrose schudde het hoofd. „Er zit niets geheimzinnigs achter, mijn beste kind!" Hij had al lang met zich zeiven uitge maakt, wat hij Cicely moest mededeelen, als zij naar haar vroegere leven vragen zou. „Je moe der stierf, toen je nog maar een heel klein meis je was,, je kunt aan haar geen herinneringen heb ben. In dien tijd moest je vader hard werken voor het dagelijksch brood en dat is ook de reden geweest, waarom hij, toen hij wat fortuin had gemaakt, wilde, dat je opvoeding betrekkelijk een voudig zou zijn. Zie je. hij vreesde altijd, dat zijn succes niet van blijvenden aard wezen zou. Ik Vergadering van den Raad op Donderdag 20 Fe bruari 1936, des middags 2 uur, Voorzitter de heer L. C. Iiolff, burgemeester; se cretaris de heer C. F. van Duin. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen. Na een op merking van Mevr. Wit-Slikker worden de notulen vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn verschillende sluiten. goedkeuringsbe- Verder van Mvv. K. de Zwart-Brouwers verzoek om ontslag als gemeente-vroedvrouw in verband niet het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Wordt ingaande 1 Mei 1936 eervol verleend. Van het bestuur der plaatselijke afdeeling van het Witte Kruis het verzoek om gratis gebruik van het lokaal voor het consultatiebureau voor zuigelingen. Wordt op voorstel van B. en W., ingaande l'Ja nuari 1936 ingewilligd. Classificatie der gemeente voor de per- soneele belasting. B. en W. deelen mede, dat de in een vorige ver gadering vastgestelde verordening, waarbij de ge meente voor de heffing der personeele belasting werd ingedeeld in de 6e klasse, van Ged. Staten is terugontvangen, onder mededeeling, dat bij verge lijking van de belastbare huurwaarden van de wo ningen te Wieringen en in enkele naburige gemeen ten bet. gemiddelde bedrag der huurwaarden hier vveliswaar iets hooger is gebleken dan in de nabu rige in de 7e en 8e klasse ingedeelde gemeenten, doch niet zoo hoog, dat rangschikking van deze ge meente in de Oo klasse te billijken zou zijn Mitsdien reeft het College bezwaar de verordening met een gunstig advies aan Hare Majesteit de Koningin aan te bieden en geeft het in overweging de verordening in te trekken. Volgens B. en W. is vergelijking mef andere ge meenten geen voldoenden maatstaf. Een juiste maat staf voor de classificatie is veeleer te vinden in de bedoeling van den wetgever de laagste huurwaarden buiten de heffing te houden Die bedoeling komt voor zoover de gemeente Wieringen betreft, het meest tot haar recht door rangschikk;ng der gemeente in de 6e klasse. Daarom stellen B. en W. voor Ged. Staten te ver zoeken de verordening ongewijzigd aan de Kroon dooi* te zenden. Zonder discussie wordt aldus besloten. Overneming van gedeelten rioleering van het Heemraadschap Wieringen. Behalve de gemeente heeft ook het Heemraad schap Wieringen in de dorpen Hippolytushoef en Den Oever te zorgen voor de instandhouding en het schoonhouden van bepaalde gedeelten rioleering. Beide lichamen verrichten dus gelijksoortig werk naast elkaar, zonder dat er bijzondere redenen voor zijn aan te wijzen waarom de gemeente het eene stuk en het Heemraadschap een aansluitend ander stuk der rioleering voor baar of zijn rekening heeft. Er is daarom overleg gepleegd >m in d° verdeeling der werkzaamheden meer systeem te brengen. Als gevolg van dit óverleg stelVn B en W. voor de gedeelten rioleering van het Heemraadschap doch alleen voor zoover deze getogen ziin binnen de kommen van genoemde dorpen, door de gemeente te doen overnemen en wel gerekend vanaf 1 Januari 1936. De gemeente kan zich voor de overneming (ook van het beheer, onderhoud en schoonhouden) schadeloos stellen door het beffen van reinigingsrech ten krachtens de bestaande verordening. Het Heemraartonha» ziet dan. na het aangaan de zcr transactie, af van het eischen van maatregelen van de zijde der gemeente tegen de vervuiling der slooten in do koogon. veroorzaakt door de loozing daarop van het rioolnet. Met de reiniging dier sloo ten zal genoemd waterschapsbestuur zich dan zelf belasten zonder aansnraak te maken op ecnige ver goeding van de gemeente. Aangezien een dergelijke transactie in hot belang is van beide lichamen, stellen B. en W. voor dien overeenkomstig te besluiten De heer Poersen merkt op, dat de rioleering naar de Koog te klein is en sur. vraagt of het nu de tijd niet is daar verandering in te brengen, mede met het oog on de rioleering van den Slingerweg. De heer Oden deelt mede, dat. gebleken is, dat niet de buizen te klein zijn, maar dat. de aansluitingen aan het riool niet goed gemaakt zijn. De heer De Haan zegt, dat men dezen winter geen hinder van water heeft gehad. De Voorzitter zegt toe, dat dit onder de oogen zal worden gezien. Tegen de voorgestelde transactie met het Heem raadschap heeft cle vergadering geen bezwaar. leerde hem kennen inAmerika, darom kon hij niet bij je komen. We begonnen samen en slaagden boven verwachting. Bij het nemen van oen nieuwe proef gebeurde het ongeluk. Pave Sherman werd doodelijk gewond. Op zijn sterf bed beloofde ik hem, een tweede vader voor je te zullen zijn. Ik eerbiedigde zijn wil, dat je een voudig zou worden opgevoed, totdat ik je bij me kon nemen 1". „En daar bent u nu een week geleden toe in de gelegenheid gesteld", zei Gicelv met gesloten oogen. „Toch is mijn vader al bijna negen jaar geleden gestorven". Onwillekeurig kreeg Sir Charles een schok. „Wie heeft je dat verteld?" vroeg hij. „Notaris Ellington". zei het meisje „Ik heb het altijd vreemd gevonden, dat mijn vader nooit iets van zich heeft laten hooren. Wanneer hij niet naar Painswick komen kon, had hij toch kunnen schrijven. En na zijn dood heeft het ook héél lang geduurd, vóór u zijn taak overnam, vindt u niet, oom Charles?" „Je vader verlangde er vurig naar, je te zien. Cicely", antwoordde Melrose na een korte pauze „Hij zou ook naar je toe gekomen zijn. als niet plotseling dat ongeluk hem getroffen had. En schrijven, kindlief, was zijn zwakste zijde, hij kon buitengewoon slecht met de pen overweg". „Maar u des te beter, dat heb ik, sinds ik hier ben. heel goed kunnen merken!" „Zonder twijfel", glimlachte Melrose. „En ik heb dan ook geregeld geschreven aan nota ris Ellington. Zie-je, Cicely ik was maar zooals ze dat noemen een man alléén, ik had geen fa milie, geen vrienden, buiten je vader dan. Toen hij dood was, ging ik reizen, mijn geld stelde mij daartoe in staat. Ik heb zoo ongeveer de heele wereld doorgezworven, tot ik een half jaar gele Vrijstelling verlichting van stilstaande motorrijtuigen, rijwielen en rij- of voer tuigen. De A.N.W.B heeft er hij B. en W. op aangedron gen voor deze gemeente gebruik te maken van de bevoegdheid om vrijstelling te verleenen van de ver plichting tot het verlichten ook van stilstaande mo torrijtuigen gedurende de duisternis. B. en W. heb ben tegen de inwilliging van het verzoek geen be zwaar, mits de vrijstelling beperkt blijft tot cle mo torrijtuigen, die stilstaan in bebouwde kommen en dan nog, voor zoover zij zich bevinden binnen de lichtkring van een brandende straatlantaarn en dus goed zichtbaar zijn. De afstand tot zoodanige straat lantaarn zouden zij op niet meer dan 10 M. willen stellen. Zij stellen voor in dien geest een besluit te nemen. De heer Oden vindt het juist noodig buiten de be bouwde kommen, maar opgemerkt wordt dat buiten de kommen weinig lantaarns zijn. Conform het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Pacht der wierwaarden in de Waddenzee. Daar op 1 Juni a.s. de pachtovereenkomst der wierwaarden in de Waddenzee afloopt, stellen B. en W. voor hen te machtigen op de dooi het Rijk te be palen voorwaarden opnieuw voor 3 jaar de wier- waarden te pachten. s Hoewel onder do tegenwoordige omstandigheden een pachtverlenging weinig zin h^eft, is er daarte genover ook geen reden aanwezig de gemeente niet tot verlenging bereid te verklaren. Wordt goedgevonden. Schadevergoeding voor extra-wegenonder- houd van heemraadschap en polder. In de vergadering van 29 Juni 1934 w.erd besloten een bedrag van f2000 beschikbaar te stellen als scha devergoeding aan het heemraadschap Wieringen en den polder Waard-Nieuwland voor buitengewone onderhoudskosten aan hun wegen, welke het gevolg waren van de omlegging van het verkeer tijdens de uitvoering der werken tot verbetering o.m. van den Gemeenelandsweg. Het Rijk zou tot hetzelfde doel f 1000 geven, Welke bedragen respectievelijk 2/3 en 1/3 uitmaakten van de totale extra-kosten, die ge raamd werden op rond f3000. De besturen van gemelde waterschappen hebben steeds gesteld, dat die extra-kosten hooger zijn ge weest en ongeveer f5000 hebben bedragen. In de vergadering van B. en W. heeft één der le den. die in andere kwaliteit in nauwe verbinding met genoemde besturen staat, opnieuw een uiteenzetting gegeven van het verloop dezer nog steeds slepend gebleven zaak en de andere leden overtuigd dal inderdaad de raming van f3000 aan den lagen kant is geweest. B. en W. zijn van meening. dat deze kwestie niet langer een twistappel behoort te zijn Lusschen de ge noemde publieke lichamen. Ten einde de zaak af te doen. stellen zij voor het gemiddelde der beide ramingen als basis voor de vergoeding aan te hou den en deze dus op f 4-000 te bepalen De gemeente zal hiervan dan 2/3. al zoo f2666.66 en het rijk 1/3, dus f 1333.33 betalen Zij koesteren het vertrouwen, dat ook de waterschapsbesturen hiermede genoegen zul len nemen. De heer Oden vraagt of door het Bestuur van het. Waterschap met cijfers is aangetoond dat het zoo veel gekost heeft. De Voorzitter zegt dat dit niet het. geval is, maar reeds vroeger is het bedrag van f 5000.— genoemd en ook door het Rijk. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Ontheffing reinigingsrechten. B. en W. stellen voor ontheffing van reinigings rechten te verleenen aan: Wed. N Scheltus. J. Egel man, C. Doves, J. Vermeulen. D Hoekstra, Jn. Smit, Wed. J. Oldersma, P. Kraak en D. Tijsen Dz .en af te wijzen verzoeken van: D. Vonder, C. Visser. G. van Stijn, A. Kraak, K. Hoekstra en Jn. I-Iegeman P. Hz. Aldus wordt besloten. Aanleg rioleering. B. en W. stellen voor aan de westzijde van den Slingerweg bij de nieuw gebouwde huizen een ge deelte rioleering te doen aanl -ggen ter lengie van 120 M. De kosten worden geraamd op f330. De heer Oden herinnert aan het verzoek van be woners van den Koningsweg, welk verzoek werd af gewezen, omdat de gemeente geen geld had. Dat komt spr. vreemd voor en spr. wil dus aan het voor stel van B. en W. verbinden het voorstel om dan ook rioleering aan te brengen in den Koningsweg. De lieer Bosker zegt dat. deze opmerking ook in de den er meer dan genoeg van kreeg. Ik kwam naar Engeland terug, sprak met notaris Elling ton en wij samen besloten, voor jouw bestwil, je een tijdje naar Zwitserland te zenden. Onder- tusschen kon ik mijn huis in orde laten maken, om je te ontvangen, zooals het behoort. En nu nog iets, Cicely". ging hij voort. „Tk heb je al zóóveel meegedeeld, dat ik je gerust alles kan zeggen. Jo vader was, toen hij stierf, geen arm man en ik heb zijn vermogen voor jou naar mijn beste kunnen behartigd". Het meisje sperde haar oogen wijd open. „Zijn vermogen?.. Bedoelt u, oom Charles vroeg zij met een begeerigheid, welke Melrose onaangenaam aandeed, „dat ikrijk hen? Dat is wel het allerlaatste, wat ik had durven denken! Hoeveel bezit ik wel? Toe, vertel het me! Misschien wel.... duizend pond?" De laatste woorden kwamen er aarzelend bij haar uit. Onwillekeurig moest Melrose lachen. Hij stak een arm door den haren en klopte het meisje op de hand. „Zottinnetje!De rente van je kapitaal be draagt zelfs veel meer! Je had het eigenlijk pas mogen weten, als je meerderjarig geworden was, maar het maakt acnleraf weinig verschil, want tot dien tijd blijf ik toch, als je voogd, je geld beheeren! Nu, Cicely vind je het prettig, dat je lang geen arme jonge dame bent?" „Of ik het prettig vind?" Zij klapte in haar handen. „Heerlijk, oom Charles! Zalig! Het ergste, wat ik me altijd heb kunnen voor stellen, is. je leven lang arm en afhankelijk te zijn! Dan kon je even goed maar zoo gauw mo gelijk dood gaan! Geld! Zij zuchtte di^p. „Weet u wel, om Charles, dat je het beste droo- men kunt, wanneer je klaar wakker bent?" vergadering van B. en W. is gemaakt. De kwestie is dat de rioleering in den Slingerweg aan te brengen rendabel is, wat niet het geval is met den Konings weg, de tusschenliggende stukken waar geen huizen in den Koningsweg staan, maken de rioleeringdaar onrendabel. De heer Oden stelt toch voor ook in den Konings weg rioleering aan te brengen. Waar dit een nieuw voorstel is, wordt het voorstel- Oden aangehouden, dat van B. en W. wordt aange nomen. Jaarwedde gemeentevroedvrouw. Do regeling van de jaarwedde der gemeentevroed vrouw dateert uit een tijd (192-1) toen het aantal ge- - boorten belangrijk lager was dan nu. Wel is het ge tal door een geneesheer gple>de verlossingen in deze gemeente in verhouding hooger dan vroeger, zoo dat relatief genomen het aantal verlossingen, door de vroedvrouw verricht, ten opzichte van het to taal aantal geboorten is afgenomen, doch het aan tal door de vroedvrouw geholpen patiënten is hoo ger dan dat, hetwelk destijds bij de vaststelling der salarisregeling als maatstaf was aangenomen. Naar de meening van B. en W. bestaat er dan ook aanleiding tot verlaging van de wedde, die thans be draagt van f 1000 tot f 1400 per jaar, over te gaan. Niettemin zijn zij van oordeel, dat deze verlaging niet te sterk mag zijn. omdat het aantal verlossin gen van armlastige patiënten, waarvoor vroeger f5 per geval werd genoten, doch die de vroedvrouw na de laatste wijziging van haar instructie koste loos moet verrichten, veel gropter is dan vroeger; het aantal betalende patiënten is nog slechts gering. Ook de Regeering wenscht echter verlaging van deze jaarwedde, zooals gebleken is uit een onlangs van den Minister van Binnenlandsche Zaken ont vangen schrijven. Nu de tegenwoordige functionarisse de gemeente dienst gaat .verlaten, is er gereëde aanleiding de be doelde verlaging thans door te. voeren. B. en W. stel len derhalve voor, met ingang van den dag van in diensttreding der nieuw te benoemen verloskundige, de jaarwedde nader vast te stellen op f800, met vier 2-jaarlijksche verhoogingen elk van f 1 GO, klimmende tot een maximum van f 1200 is bereikt Mevr. WitSlikker wijst er op dat dus uit het prae-advies van B. en W. blijkt, dat het aantal ge boorten vermeerderd is, dat het aantal kostelooze ver lossingen eveneens vermeerderd is, zoodat er voor meer werk minder betaald wordt. In verband hier mede acht spr. het noodig dat het aanvangsalaris op f 1000.— wordt bepaald, desnoods met twee 2-jaar lijksche verhoogingen, zoodat het maximum-salaris dan toch f 1200.wordt. De Voorzitter doet uitkomen, dat aan het Departe ment op verlaging der jaarwedde van de vroedvrouw is aangedrongen, doch dat er geen bezwaar tegen werd gemaakt, de jaarwedde van de tegenwoordige functionnaris, die tot 1 Mei in functie blijft, te hand haven. Voor haar opvolgster moest de jaarwedde ech ter op f800.worden bepaald. Mevrouw WitSlikker wijst er op dat dit geen reden is aan de aan wijziging van Ged. Staten gevolg te geven, ook t.a.v. de classificatie der gemeente heeft de Raad een afwijzend standpunt ingenomen. Spr. acht een aanvangsalaris van f 1000.noodig, ten einde een goede vroedvrouw le krijgen. De Voorzitter deelt mede, dat reeds een oproeping tegen een aanvangsjaarwedde van f800.is ge plaatst en er zich heel wat sollicitanten hebben aan gemeld, w.o. ook goede vroedvrouwen. Dat valt dus nogal mee. Er zijn sollicitanten bij spr. geweest en die heeft spr. verteld hoe het precies stond en tegen de door B. en W. voorgestelde regeling werd geen bezwaar gemaakt. In de meeste gemeenten is de aanvangs'aarweddc f 800. De heer Oden wijst er op, dat van die f800 nog 10 pensioenstorting af moet, blijft f720.—. De vroed vrouw heeft 25 verlossingen voor geld verricht en als men nu die vergoeding op gemiddeld f 15.— per ver lossing rekent, wordt dat een totaal salaris van f 1095.Daar moet ze nacht en dag voor in de weer, Als je verlie-hie-hie-hiefd hebt! Wacht je al lèng lieveling?.... Hij schudde, afwezig het hoofd. „Ja toch!" ver volgde Cicely. „Nu. ik droomde altijd maar, dat ik rijk was en dan bedacht ik, wat ik met mijn vele geld zou doen,. Ik kocht juweelen, dure ja ponnen, een auto, kortom alles, wat mijn hart maar begeeren kon! Ennu is het geen droom meer., het is werkelijkheid!" Er vloog een schaduw over het gelaat van Sir Charles. Was dat nu het kleine meisje van den braven Dave Sherman, van den man, die in zijn rampzalig leven maar één verlangen, maar één ideaal had gekend: zijn dochter? Die den dood trotseerde, om het kind nog éénmaal aan zijn hart te kunnen drukken? Neen, hier sprak het bloed van Dave's vrouw, van de behaagzieke lichtzinnige Jane Barris, die huwelijkstrouw met voeten getreden had, om het genot van de wereld te kunnen smaken of wat zij daarvoor aan zag. De vrouw, die de directe aanleiding was ge worden tot den val van een man, véél le goed voor een dozijn van dergelijke wufte schepsels. En Dave's dochter., hamerde het in zijn slapen Dav's dochter zou ten slotte toch de slechte ei genschappen van haar moeder geërfd hebben?.. Onwillekeurig huiverde hij. „Scheelt er iets aan, oom Charles''1" vroeg Ci cely, die hem met eenige verwondering had ga degeslagen. „Neen", antwoordde hij en deed moeite, om zijn stem een gewonen klank te geven. „Ik dacht er aan, Cicely. dat de lunch al eenigen tijd op ons wacht. En ik zon niet graag ongenoegen rnet mevrouw Burke krijgen. Haar departement is de keuken en daar erkenI zij nu eenmaal geen ander gezag dan het hare!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 18