Raad Warmenhuizen. Heemraadschap Wieringen. Uit Bergen Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Vergadering van het Heemraadschap Wieringen, op Donderdag 20 Februari 1936 in hotel Centraal te Hippolytushoef. Aanwezig 18 personen. Voorzitter de heer J. Doves opent met welkom en hoopt dat de te houden besprekingen het belang van het Heemraadschap ten goede zullen komen. De notulen worden gelezen door den secretaris, den heer O. J. Boslcer, welke na gelezen te zijn, onveran derd onder dankzegging worden goedgekeurd. Wordt voorgelezen een schrijven van Ged. Staten betreffende het wegenreglement. Hiei'in wordt gewe zen in hoofdzaak over de vergunning om met de we gen aan te mogen sluiten op de rijkswegen. De secretaris deelt mede, dat de bestaande legger der wegen zoodanig is verouderd dat voorstellen, in de hedenmiddag te houden gemeenteraadsvergadering zullen worden gedaan een nieuwe legger der wégen te vervaardigen. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Nadat de vergadering in comit is overgegaan en weer is heropend, is aan de orde: de voordracht van Dijkgraaf en Heemraden, vermeldend: lste dat ingevolge art. 9 van het bijzonder regle ment van het. Heemraadschap, zooals dit laatstelijk is gewijzigd bij besluit der staten van Noord-Holland van 18 Dec. 1934, No. XVI en goedgekeurd bij K B. van 19 Febr. 1935 no. 31, de gelden, benoodigd ter be strijding van de bij de begrooting toegestane uitga ven, voorzoover zij niet op andere wijze worden ge vonden, zullen worden gebracht ten laste van de ge bouwde en ongebouwde eigendommen in het Heem raadschap gelegen. Het is komen vast te staan dat de uitgaven der werkzaamheden voor het overgroote deel in elkan der loopen, en zoowel ten behoeve van het gebouwd als van het ongebouwd zijn gedaan. De secretaris geeft hierover een uitgebreid verslag waaruit blijkt, dat bovenvermelde gemotiveerd is. De besluiten, welke hieromtrent worden vastgesteld zijn: Art. 1. De geldén, benoodigd ter bestrijding van de bij de begrooting toegestane uitgaven, worden, voor zoover zij niet op andere wijze worden gevonden, gebracht voor ten laste van het gebouwde en voor ten laste'van de ongebouwde eigendommen, in het Heemraadschap gelegen, met dien verstande, dat be houdens buitengewone omstandigheden, ter bcoor- deeling van Ged. Staten, de omslag over de gebouw de eigendommen niet meer dan 4 pet. van de belast bare opbrengst zal bedragen. Art. 2. De omslag van de lasten geschiedt voor wat de ongebouwde eigendommen betreft, de grond, dooi de gebouwen ingenomen daaronder begrepen, bun der-bunders gelijk, en voor wat gebouwde eigendom men betreft naar de belastbare opbrengst, zooals de ze in de kadastrale leggers is opgenomen, met dien verstande, dat, behoudens het bepaalde in art. 174 van het algemeen waterschapsreglement voor Noord- Holland, van de gebouwde eigendommen, welke vol gens de kadastrale leggers onbelast zijn, omslag wordt geheven naar de opbrengst, welke bij schat ting aan die eigendommen wordt toegekend. Art. 3. De opbrengst van de in het vorige artikel bedoelde eigendommen, welke volgens de kadastrale leggers onbelast zijn, wordt, voor zoover betreft per- ceelen of gedeelten, welke als woonhuis worden ge bruikt, door vergelijking met gelijkwaardige perc. of perceelsgedeelten bepaald naar de gemiddelde jaar- lijksche onzuivere huurwaarde over de jaren 1892 tot en met 1896 en voor zoover de overige perceelen of perceelsgedeelten betreft, naar P/2 pet. van de sticht.ingskosten dier perceelen of perceelsgedeelten in de jaren 1892 tot en met 1896, de opbrengst van perceelen of perceelsgedeelten, welke gedeeltelijk als woonhuis, gedeeltelijk niet als zoodanig worden ge bruikt, wordt bepaald gedeeltelijk naar.de voormelde onzuivere huurwaarde, gedeeltelijk naar de voormel de stichtingskosten. Van de aldus geschatte opbrengst wordt afgetrok ken de opbrengst ongebouwd van den grond, door de gebouwen ingenomen of bij de schatting in aan merking genomen, terwijl 't overblijvende bedrag, dat voor de heffing van den omslag in aanmerking komt indien dit niet een zoodanig veelvoud is, naar bene den wordt afgerond tot een veelvoud van f 5. Perceelen, waarvan de opbrengst, op de aangege ven wijze geschat, minder dan f 5.bedraagt, wor den niet in den omslag begrepen. Art. 4. Ieder ingeland kan, overeenkomstig het be paalde bij art. 19 der Waterstaatswet 1900, van het besluit van Ged. Staten, tot al of niet goedkeuring van de regelen, in art. 9 bedoeld, in beroep komen bij den koning binnen den termijn en op de wijze, bij de artikelen 21 en 26 dier wet bepaald, terwijl het college van Hoofdingelanden binnen denzelfden termijn en op gelijke wijze een dergelijk beroep kan instellen tegen een besluit van Ged. Staten, waarbij aan zoodanige regelen goedkeuring wordt onthou den. Art. 5. Al het water, dat als zoodanig op de ka dastrale leggers bekend staat, wordt niet in den om slag begrepen. Het overige water wordt naar dezelf de maatstaf als het land, waarbij het is opgemeten, aangeslagen. Al zoo besloten. Volgt bespreking uit te voeren werken. Overwegende dat door den minister van Sociale Zaken een commissie van advies inzake werkver schaffing voor de Provincie Noord-Holland is inge steld geworden, die tusschenkomst verleent tusschen het Departement van Sociale Zaken en o.m. de wa terschapsbesturen, die werkverschaffing ter hand willen nemen. Omdat met rijkssubsidie verschillen de werken kunnen worden uitgevoerd in werkver schaffing, welke anders wegens de hooge kosten niet uitgevoerd zouden kunnen worden, en toch nuttig zijn wordt 't volgende voorgesteld uit te voeren, wel ke werken niet behooren bij het gewone werk, en wel: 1. Het omleggen van het Zuidelijk gedeelte van den Achterweg, en deze aan te sluiten aan Noordelijk gedeelte Polderweg. Daarvoor een gedeelte van den Oudendijk af te graven, zoodat een breedere weg wordt verkregen en dat er een goed uitzicht komt. De weg zal dan moeten komen waar nu de oude dijk ligt. Deze te bcharden enz. Raming der totaalkosten f 900. 2. Het verbreeden van den Oosterdamster in den Wcsterlanderkoog. Verbetering is noodzakelijk van af de Kcrkelaan tot daar waar vroeger het. vuurba ken stond, met inbegrip van aankoop grond, welke van de eigenaren is over te nemen tegen een land waarde van f 1800 per H.A. en welke in totaal f 144 kan beloopen, zijn kosten beraamd in totaal op f 1300. De heer S. Veerdig vraagt of nu meteen de Ker- kelaan ook niet verbreed kan worden. Voorzitter zegt, nadat hierover wat is over en weer gesproken, dat we met deze genoemde verbreeding al een heel eind in de goede richting zouden komen Wat. de heer Veerdig bedoeld, kan volgend jaar besproken worden. Tot slot wordt bepaald, dat hier over het. dagelijksc.h hestur zal beraadslagen en op de volgende vergadering een voorstel zal indienen. Alzoo wordt besloten. 3. Het dempen van het Westelijk gedeelte ring- sloot.. Dit gedeelte is buiten werking gesteld. In de droge maanden valt dit droog en brengt veel on gerief mee. Ze zou in ieder geval moeten worden afgerasterd. Het. bestuur van den Polder Waard Nieuwland wil met het Heemraadschap samenwer ken en de kade afgraven om de sloot te. dempen. Te kort komende grond kan eventueel van de smalle kruin van den Stroeërdijk worden afgeno men, zoodatd eze dan tevens berijdbaar wordt. Het plan is een sloot te laten op het midden van de ringsloot. Het gedeelte aan den dijkkant komt aan het Heemraadschap, het gedeelte aan den kant van P.W.N. komt aan dien polder. Het betreft 1200 M. lengte. Totaalkosten van dit werk f 2100. 4. Verder het egaliseeren der Schuitkornerven. Wanneer daar een behoorlijk breede sloot omheen wordt gegraven, en met de uitkomende grond de gaten en kuilen gedempt, is ze behoorlijk beweid- baar te maken. Zoo is het ook met de Ven in de hoek van de Hoelmerdamster, voorheen van N. de Vries. Het is een broedplaats van ratten, waarvan de bewoners in den omtrek last ondervinden. Ook deze Ven is zoodoende in cultuur te brengen. Het dag. bestuur wordt machtiging verleend ook hipr het noodigo te .doen. 5. Het, onder profiel brengen van den buitenberm van de I-Iippolytushoever, Kompe, Hoelmer en Hau- kesdijken, waarop zich de uitgeworpen grond be vindt uit het Amstelmeerkanaal. Deze bermen te bedekken met een laag teeltaarde. Het bedraagt een oppervlakte van 18750 M2. Raming der totaal kosten op f 2900. 6. Het egaliseeren der 3 molenkolken en molen erven van de vervallen molens. Totaal kosten ge raamd op f 600. 7. Verbetering van de watergangen tusschen Stroeër en Hippolylusfhoever koogen. Door de thans electriscihe bemaling is het in het belang voor de stroomkosten dat de waterwegen op plaatsen worden verbeterd. Met de bovenge noemde is dat het geval. De toevoersloot als hier bedoeld, ligt echter op particulier terrein. Een overeenkomst met de eigenaren is nood zakelijk. Allen zijn echter genegen billijk mede te werken. Er zullen gedeelten grond moeten worden over genomen en gevuld en tevens 50 Meter nieuwe sloot moeten worden gegraven. Wordt goedgevonden, dat op alle hiervoor ge noemde werken rijkssubsidie zal worden gevraagd. Dit betreft alleen de loon en. Materialen en toezicht zijn voor rekening van het Heemraadschap. P.E.N.-tarieven. De heer M. Bakker vraagt of getracht is de stx-oom tarieven naar beneden te krijgen. De secretaris zegt dat het P.E.N. een nieuwe re geling heeft aangeboden, welke eventueel met 1 Mei 1936 in werking treedt, en welke inhoudt een stroom prijsverlaging van plm. 20 pet. Verdere mededeeling kan hieromtrent niet worden gedaan, omdat de bescheiden hiervan in handen zijn van den Bond van Waterschappen te Alkmaar. Voor Westerland wordt echter deze verlaging niet aangeboden, omdat voor dat gemaal reeds min der wordt betaald, omdat dit is aangesloten op de bestaande lichtkabel. Het bestuur vroeg echter niet alleen verlaging van stroomprijs, maar tevens verlaging van rente en kosten van den kabel naar het andere gemaal. Wordt machtiging gevraagd door Dijkgraaf en Heemraden, verbetering te brengen in do zoetwater- voorziening. De duikers zijn in vele gevallen te klein van doorgang en zouden op kosten van het Heem raadschap vergroot moeten worden. We moeten in staat zijn. om in zeer korten tijd voldoende zoet water uit liet Amstelmeerkanaal te betrekken. De machtiging wordt verleend. Rioleering. Komt ter sprake de verontreiniging van het wa ter in de koogen door de riooluitloozing der dor pen. Wordt voorgesteld een gedeelte rioleering over R.K. KUNSTKRING Be Bistel, blijspel in 3 bedrijven door Robert Sandeclc in de Ruslende Jager Kort na elkander heb ik twee stukken gezien met analoge strekking, n.1. „De Vreemdeling" van Antoon Gooien en „De distel" van Bobert Sao deck in een vertaling van Jan Fabrrcius. In „beide is het de zwerver van de straat die in een boerengezin liefderijk wordt opgenomen en daarna hart en hand verovert van de boeren dochter. Nu weet ik wel, dat de omstandigheden waaronder de vreemdeling aan de deur klopt van de boerderij gansch anders zijn dan die, welke Pietje den Landlooper over den drempel der boerenwoning voert, maar au fond is de inhoud van het stuk toch dezelfde! En als ik nu te kiezen heb, dan aarzel ik niet „De Distel als het best van opzet te kwalificeeren. In de eerste plaats omdat ere en aannemelijke intrige in verwerkt is met een verrassend slot, maar vooral ook omdat er geen knaleffect van noode is om aan de ietwat slappe handeling de noodige kracht bij te zetten. Maar ook de structuur van „De Distel" lijkt me gelukkiger omdat ze echter is en een norma ler verloop heeft. Zocht Coolen het weer in het dramatische. Saudeck heeft er een blijspel van gemaakt zonder nochtans den diepen ondertoon uit. het oog te verliezen of den ernst van het ge val te veronachtzamen. Hij verliest zich niet in bijkomstige pietluttigheden, houdt de draad van het gebeuren stevig vast en verkondigt tusschen een wassa nonsens door kostebare -levenswijshe den. En als een stuk van dergelijk allooi goed wordt gespeeld dan kan het niet anders of het moet tot een waar succes leiden. Nu. een succes is het geweest dank zij vooral ook het knappe spel van dit kleine troepje tooneellisfen. dat onder auspi ciën van het Comité voor R.K. Tooneel te Alk maar en onder de zorgzame en bekwame leiding van den heer V. Keysper, mij en zeker allen die in de zaal aanwezig waren, een genotvolle avond heeft verschaft.. Al dadel uk na het opengaan van het doek deed het fleurige tuintje van de Dorpsherberg knus en gezellig aan, lag daarop, den stempel gedrukt van den knappen regisseur Tn TTT had de heer Keysner het drietal aan het tafeltje meer naar den kant moeten plaatsen, dan zou de figuur van den ouden boer op den achtergrond beier zijn uitgekomen, en had hij gerust de vaas me! tulpen van het tafeltje kunnen weglaten om Klaar je niet te maskeeren. Trouwens, een vaas van deze soort zal men waarschünl"k nimmer op een tafeltje in den tuin van een dorpsherberg vinden. te doen aan de gemeente. Het vuile water afzonder lijk uit te slaan, om vervuiling van de geheele koog te voorkomen. Een desbetreffend voorstel wordt ook hedenmid dag in den Gemeenteraad behandeld. Het Gemeentebestuur heeft het reoht reinigings rechten te heffen. Voor het Heemraadschap zou dit moeilijkheden opleveren, door deze overname behoeft het Heemraadschap geen heffing in te stellen. Door de hiervoren genoemde heffing op het ge bouwd eigendom, zal het Heemraadschap de ver plichting na moeten komen om te zorgen voor af voer rioolvuil. Het waterpeil in de Koogen. Het is de bedoeling om van Ged. Staten machtiging te verkrijgen voor een aanvulling in de keurbepalin- gen, betreffende de verschillende waterpeilen. Het komt n.1. voor dat in aangebrachte waterkee- ringen en dammen door de ingelanden eigenmachtig veranderingen worden gebracht, wat verkeerde toe standen met zich brengt. Wordt goedgevonden. Waterschapkundige kaart. Volgens gewijzigd reglement is elk waterschap verplicht een waterschapkundige kaart aan te leg gen. Hieruit is op te maken dat heel veel verschil lende peilen zijn vastgesteld. Bij Ged. Staten is aangevraagd eenig uitstel van vervaardiging om eerst het peil te kunnen vast stellen op een hoogte welke het meest geschikt is. Het dag. bestuur vraagt machtiging een en ander te regelen, zoo zij denkt dat goed is. De machtiging wordt verleend. Er zal rekening met de wenschen der ingelanden worden gehouden. Het blijkt noodzakelijk dat bij de zoetwatervoor ziening regelend wordt opgetreden, en dat niet oen ieder er maar in rondslaat. De vorig jaar gemaakte betonnen stuwen voldoen best., omdat ze niet beschadigd konden worden. Rondvraag. De lieer P. Kunt informeert of lastenverlaging mogelijk is. Voorzitter hoopt van wel, als de heffing op de gebouwde eigendommen kan worden geheven. De heer S. Koorn vraagt inlichtingen over den duiker in de Kleitelweg. De heer Jb. Dekker informeert, naar het aan brengen van basalt op den weg Noordkant Elft. De heer Jb. Tijscn vraagt of de Vennen van Bos- ker niet wat droger kunnen vallen. De beer J. C. Kobij wijst, op de slechte ligging van de oprit van de Kerkelaan naast de begraaf plaats te Westerland en op beter onderhoud weg Noorderbuurt. Den Voorzitter is dit alles bekend, maar het is een hijzonder natie winter geweest. Desniettemin zal er aandachl aan worden besteed. De heer Jb. Tijsen bracht nog naar voren hij de behandeling afgraven oudendijk of er geen gevaar bestond voor overstrooming van den Polder W.N. bij een eventueele doorbraak van den Noorddijk. Volgens verschillende aanwezigen zou die dijk nabij den Oever geen goede reputatie genieten. Aan de opmerking zal echter aandacht worden be steed, en de vergadering is van meening dat het achtergelegen land voldoende hoog is, tevens wordt opgemerkt dat met een kleine werkuitvoering dit euvel kan worden verholpen. Tof overmaat wordt nog vermeld dat. de oude dijk 1.90 M. -f A.P. ligt, dus hij een waterstand van b.v. 2.50 M. toch al veel te laag is. Met dankzegging sluit voorzitter de vergadering. Wat het vertoonde spel betreft kan ik - zooals gezegd - dubbel en dwars tevreden zijn. De re gisseur zelf maakte den ouden boer en deed dit op weergaloos knappe wijze. Het meest heb ik hem in II bewonderd in z'n téte a téte met Pietje den landlooper (J. Haakman). Trouwens tweede bedrijf was verreweg het beste van de drie omdat toen allen gelegenheid kregen om te too- nen waartoe ze in staat waren. Kostelijk was bijvoorbeeld Geesje de vrouw van den kastelein uit de herberg „In de slanke Geisha" (Mevr. G, Botfemanne) Ze heeft de zaal doen bolderen van den lach om haar komisch en toch ingeto gen spel. Buitengewoon sterk was toen ook het spel van den landlooper die in I slecht accen tueerde en dikwijls moeilijk was te verstaan, maar zich in II prachtig herstelde. De boei* Kobus Kok (G. Berkhout) heeft ons van mooi spel' doen genieten, dat oprecht was en levenswaar en Hendrik de kastelein van de herberg (J. Hogervorst) had zich een kostelijke type gemaakt. Hij speelde met veel verve al kon hij de verleiding niet weerstaan er nu en dan een tikje te veel op te leggen. Bart Kok (G. Wagenaar) viel eigenlijk een weinig uit den toon, zijn spel was te bestudeerd en daardoor niet waar meer. Ook het zich bewe gen moest veel losser zijn Ten slotte Klaartje de dochter van Kobus Kok (Mej.' N. Messelaar) Het. is mijn vaste overtui ging. dat mej. Messelaar talent heeft en het als dilettante een heel eind brengen kan. Maar dan heef zij een deugdelijke leiding hard van noode en moet van haar rollen een ernstige studie ma ken. Want ongetwijfeld was er uit deze mooie dankbare rol veel meer te halen geweest. De regisseur kent z'n werk te goed, om mij dit te betwisten. Ik wil hiermee geenszins zeggen, dat haar spel stoorde, maar ik vind het altijd jammer als een gelegenheid om zich te geven niet ten volle wordt uitgebuit. Kapwerk en grime waren keurig in orde en een beschaafd strijkje zorgde voor goede muziek in de entre-actes en in de pauze. Vergadering: van den raad op Donderdag 20 Ja nuari 1936, 's middags om half drie. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester; secre taris de heer H. G. Rijs. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent do vergadering en wenscht allen nog een voorspoedig Nieuwjaar De notulen worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn o.a. de goedkeuringen van ver schillende raadsbesluiten, w.o. dat tot wijziging van de begrooting 1934 Vastgesteld is het. quotiënt, bedoeld in art. 16, 2e lid van het financieele verhoi'dingsbesluit voor de rekeningsjaren 1931, 1932 en 1933. Ingezonden stukken. Mijnheer de Redacteur, Beleefd zou ik U willen verzoeken het onderstaan de in Uw blad te doen opnemen. Naar aanleiding van het verslag in de Schager Courant van Dinsdag jl. betreffende de avond ge geven door de Magnus Follies in St. Maarten, meen ik, dat het zeer ge wenscht is een ..kleine" rectifi catie te moeten geven in het voordeel van de band zelf. Dat de schrijver van dat verslag tot een dergelijke critiek kan overgaan, kan volgens mijn meening niet voor een muzikaal gevoel pleiten. De opgevoer de muziek werd hard, scherp, ja zelfs oorverdoovend bevonden. Dat dit ver overdreven is, behoef ik niet eens te zeggen, alleen dit, dat een bezetting voor Engelsche muziek niet gemakkelijk kamermuziek kan spelen. Bovendien was de bouw van tooneel en zaal van dien aard, dat het geluid zich bizonder ge makkelijk voortplantte. Het is mij echter duidelijk genoeg, dat schrijver geen jazz-liefhebber is, anders zou hij z'n critiek wel minder scherp gesteld hebben, maar dan kan dat toch geen reden zijn om aan de prestaties van deze band zonder meer afbreuk te doen. Typeerend is ook wel dat een vioolsolo, die beslist goed uitgevoerd werd op een verre van „minder» waardige" viool, geen goedkeuring kon wegdragen, terwijl een eenigszins mislukte saxophoonsolo tot m'n groote verbazing wél bij schrijver in den smaak viel. De Schager amateurband moge dan nog niet vol maakt spelen, zelfs op de beste bands kan men als dat dan speciaal moet, aanmerkingen maken, maar wat er op dien avond gepresteerd is, verdient zon der twijfel méér bijval. Bovendien sta ik in die meening niet alleen. De meesten die dezen avond bezocht hebben zullen ver moedelijk wel vreemd opgekeken hebben, bij het lezen van een dergelijke recensie. Moge de schrijver daarvan voor genezing vatbaar zijn. U, mijnheer de redacteux', dank ik voor de ver leende plaatsruimte. Schagen, Febr. 1936. V. Kohier Hondenbelasting 1936. B. en W. stellen voor, het kohier hondenbelasting 1936 vast te stellen tot een totaal bedrag van f234. Conform wordt besloten. Wijziging begrooting 1935. B. en W. stellen voor, in verband met de afreke ning van den. rijkssteun over 1934 hoofdstuk I van de begrooting 1935 overeenkomstig do aanwijzingen van de regeering te wijzigen. De hiertoe strekkende suppletoire begrooting wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van f 34.595.15. Aldus besloten. 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. B. en W. stellen voor, voor het belastingjaar 1930- 1937 wederom 75 opcenten te heffen op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. De toestand is nog niet van dién aard, dat tot ver laging kan worden overgegaan. Aldus besloten. Palen aan den Oudewal. B en W. stellen voor, in verband met een daartoe strekkend ingekomen vprzoekschift van de Gebr. Westra, aan adressanten ten behoeve van de uit breiding van hun radiodistributienet, vergunning te verleenen tot het eventueel hebben en plaatsen van palen in den berm van den Oudewal Men wil nl. de radio-centrale uitbreiden tot Krab bendam. Allen voor. Het onderhoud van de brandkranen. B. en W. stellen voor met het P.W N. een over eenkomst aan te gaan, regelende het onderhoud van' en de te betalen vergoedingpn voor de in deze ge meente aanwezige brandkranen De vergoeding, die was f 5 per jaar en per kraan* is hierbij verminderd tot f4.25 per jaar per kraan. Aldus besloten. Voorschot ingevolge de L o. wet 1920. B. en W. stellen voor het voorschot op de vergoe ding, bedoeld in artikel 101 der lager onderwijswet 1920, voor het jaar 1936 vast te -stellen als volgt: R.K. Jongensschool f1320; R.K. Meisjesschool f1370 en Gereformeerde School te Krabbendam f548. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Extra-steun voor werkloozen. Over het kalenderjaar 1936 mag voor extra-hulp ten hoogste worden besteed een bedrag, berekend door vermenigvuldiging van het aantal werkloozen (601 met f4.20 is f252, met dien verstande, dat het departement van sociale zaken f2.20 voor zijn reke ning zal nemen, indien de raad f2 beschikbaar stelt. B. en W. stellen voor in bovengenoemden zin te be sluiten. Het betreft hier hulp in den vorm van kleeding en dekking, dus z.g.n. steun B. Goedgevonden. Rondvraag. De heer Roozendaal vraagt of B. en W. al iets kunnen mededeelen naar aanleiding van de te Alk maar gehouden vergadering van de Kamer van Koop handel, waar gesproken is over een borgstellingsfonds voor den middenstand. Spr. zou het ernstig onder de oogen willen zien, dat de gemeente 'er in bijdraagt. De Voorzitter antwoordt, dat het gemeentebestuur schriftelijk op de hoogte wordt gehouden. Spr. voelt wel voor zoo'n fonds; het komt natuurlijk vooral aan op de wijze, waarop zoo'n fonds beheerd wordt en door wie. De bedoeling is, dat 20 cent per inwoner voor één keer wordt bijgedragen. De questie is in han den gesteld van een studie-commissie; B. en W. zul len natuurlijk diligent zijn. De heer Mink heeft gelezen, dat in de betreffende Departementen de uitvoerbaarheid wordt onderzocht om kleine tuinders in eigen bedrijf te werk te stellen. Misschien was het wel goed de Departementen nog eens op de noodzaak van dit vraagstuk te wijzen en wel via de Vereen, van 50 Westfriesche gemeenten. De Voorzitter betwijfelt of zulks zin heeft; het gaat nu toch den goeden kant uit. De heer Mink blijft z'n standpunt handhaven. De heer Molenaar voelt er ook niet veel voor, waar toch al sinds jaren door alle organisaties de aan dacht op deze kwestie is gevestigd, en het resultaat is nu terdege zichtbaar. De heer Slot gaat met deze laatste zienswijze ac- coord. In wederom aandringen ziet spr. wantrouwen 'egens de organisaties, die toch waarlijk niet slapende zijn en doen wat er te doen valt. De Voorzitter zegt tenslotte, dat B. en W., als het noodig blijkt, zeker de noodige stappen zullen doen. Hierna sluiting. Vermelden we nog, dat de secretaris èn den raads leden èn den vertegenwoordigers van de pers een sigaar en een gebakje aanbood in verband met. zijn gezinsvermeerdering, een tractatie, die onder dank werd aanvaard.

Schager Courant | 1936 | | pagina 20