Kantongerecht te Alkmaar. Uit onze omgeving. WlERfNGtiRMEE* Jnbileura-propaganda-avond Ned. Blin- denbond. In samenwerking met het comité yan voorbereiding, bestaande uit de heeren burgemeester Peters, pastoor Braak, dokter Hoogkamer, ir. H. J. v. Kretschmar, ir. B. Prummel en Ds. Nijholt, werd Zaterdagavond in de Ned. Herv. Kerk te Slootdorp, onder leiding van Ds. Nijholt eene in alle opzichten goed geslaagde propaganda-avond gehouden door den Ned. Blinden- bond. Ds. Nijholt heet allen hartelijk welkom, speciaal de spreker, de heer Joh. v. d. Berg, prop. van den Blindenbond. 'Voortgaande, betreurt spr. de slechte opkomst uitWieringenverf, zegt dan dat er velen zijn die medelijden hebben met blinden, wat mis plaatst is, omdat juist een blinde njeestal een vol innerlijk leven bezit. De aangekondigde zangnummers van den heer C. Ilartland en mevr. Lammers-v. d. Oort, konden wegens ziekte niet doorgaan. £)e bonds- propagandist declameerde hierop eenige gedichten van Adama van Scheltema. Een kleurenfilm van Amerika's Westkust werd hierop vertoond, waar de innig schoone natuurtafereelen op hun mooist wer den weergegeven. Dan volgden de eerste 2 deelen van de film: Wat wij willen, waarbij vooraf een korte toespraak werd gehouden door den heer v. d. Berg. Wij gaven hier over reeds enkele malen in de laatste weken be schrijvingen, zoodat wij meenen te kunnen volstaan met te zeggen, dat de film en de toespraak met groo- te aandacht werden gevolgd en ook hier weer velen zich opgaven voor den Blindenbond. OPENSTELLING VAN HET POSTSTATION TE MIDDENMEER. De Directeur van het P.T.T.-kantoor te Den Helder brengt ter kennis, dat met ingang van 26 Februari a.s. het Poststation te Middenmeer uitsluitend op Woensdag zal worden opengesteld als volgt: 9.00—12.30 15.30—16.30. De openstellingstijd. op andere werkdagen t.w.ï 9.00—10.00 11.30—12.30 -f 15.30—16.30 blijft ongewijzigd. T. ANGEND IJ K N oordschar woude GEZONKEN Zaterdagmiddag is in het z.g. Gorterdiepje bij den heer G, Bos alhier een schuit, geladen met zand, gezonken. Hierdoor was de doorvaart al daar versperd. Men heeft de schuit echter spoe dig kunnen lichten, naar men ons' mededeelt. Er was heel wat belangstelling voor dit werkje. Zuidscharwoude In de Vrijdagavond gehouden bijeenkomst bij den heer P. Schoenmaker te Zuid-Scharwoude, werd een inleiding gehouden over het Plan van den Arbeid, waar de heer J. van den Abeele het ontstaan van de tegenwoordige economische structuur behandelde. Er was meer belangstel ling voor dan verleden week. De heer J. A. de Jong heeft Zondhgm'ór'geri éen boekbespreking gehouden over het zeer belang rijke boek van Prof. Huizinga „In de schaduwen van morgen". Er was voor deze bspreking uiter aard meer belangstelling dan men op de Zondag morgen-bijeenkomsten van het Instituut gewend is. De lieer de Jong heeft op bevattelijke wijze bet boekwerk van den Professor voor de toehoorders besproken, waarna eenige vragen werden gestold Deze werden na'ar genoegen beat woord. Oudkarspel „CAECILIA" BRENGT „POLENBLOED" De operette-club „Gaecilia" alhier, heeft Zon dagavond in het lokaal van 'den heer C. Vis, on der leiding van den heer H. J. Zaal een opvoe ring gegeven van de operette „Polenbloed", een operette in drie bedrijven met muziek van Oscar Nedbal en tekst van Leo Steijn De inhoud van deze operette mag veronder steld worden bekend te zijn. Over de medespelen den zullen wij ons van af zonderlijke critiek onthouden. Er waren er. die beter op dreef waren dan anderen, maar over het algemeen kan gezegd worden, dat een behoor lijke vertolking van de niet gemakkelijke operette is gegeven. Er zat leven in en men had het pu bliek spoedig mee. Verscheidene leuke s een es werden gegeven, vooral sloeg in de scene, waarin alle losse bezittingen van den graaf in beslag worden genomen, maar de gasten zich toch niet den wij nog dat de zaal bijna geheel bezet was. een open doekje. Wij gelooven zeer zeker, dal de aanwezigen van deze opvoering hebben genoten. Voor de volgende uitvoering zijn reeds weer ve le plaatsen besproken Voor den directeur, die de operette op de vleu gel begeleidde en niet minder voor diens echtge noote, onder wier leiding de door haar ontwor pen dansen waren ingestudeerd, is deze uitvoe ring zeer zeker een voldoening geweest Vermel den wij nog, nat de zaal bijna geheel bezet was. Het slechte weer zal wel de oorzaak zijn geweest, dat het niet stampvol was, zooals we gewend- zijn Na afloop werd een gezellig bal gehouden. ZUIDSCHARWOUDE. Derde leerkracht. We vernamen, dat er pogingen zullen worden aan gewend, om de middelen van particuliere zijde te vinden voor het aanstellen van een derde leerkracht, als met April de onderwijzer, die nu nog van rijks wege wordt betaald, op wachtgeld zal worden ge steld. De afdceling van den Bond voor Staatsponsion- neering besloot tot het houden van een propaganda- vergadering. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is tot stationchef aan het sta tion Noordscharwoude benoemd de heer Kok te Zwaag, die door opheffing van de lijn Hoorn—Mc- demblik aldaar overbodig was. Een jeugdcorps. Naar wij vernemen bestaat er wel belangstelling voor het nieuw op te richten jeugdcorps van de Har monie „Excelsior". Een 13-tal leden hebben zich. reeds opgegeven. Door de afdeeling van Volksonderwijs zal spoe dig tot aanbesteding van de nieuwe Kleuterschool te Oudkarspel worden overgegaan. Het werk zal aanbesteed worden onder de leden der vereeniging. LANGENDIJK. Jaarvergadering H.B.G. De afdeeling Langendijk van bet Holl. Bloembol lenkweekers Genootschap hield Zaterdag 22 Fe bruari de jaarlijksche algem. vergadering in hotel „Concordia" te Noordscharwoude. De opkomst van de leden was goed. De voorzitter, de heer P. Wijn, drong aan op het werven van leden. Gezien do crisismaatregelen welke werden getrof fen, is het noodzakelijk dat men aangesloten is bij een organisatie. Voorzitter merkte op, dat de oogst buitengewoon goed was. Er was zeer veel geteeld, hetgeen een geluk is. De verkoop is niet zoo goed gegaan. Zij die het on geluk hebben gehad er door te draaien, zullen er bekaaid af komen, verwachtte voorzitter. De mini mumprijzen zijn een paskwil geworden. Deze zullen moeten worden gegarandeerd, dat is de grondslag, waarop de saneering is gebouwd. Voorts deed voor zitter mededeeling van de resultaten van het; bewa ren der bollen in de poterbewaarplaats. De resulta ten waren schitterend. Na vaststelling der notulen, deed de h3er Jb. van Twuijver verslag van de vergadering van het be stuur van het H.B.G. Zeer waarschijnlijk zal de Bond van Kleine Kweekers zich bij het H.B.G. aan sluiten. Dan zal onder oogen worden gezien of de contributie kan wordeh verlaagd. Het jaarversalg van den secretaris kon niet wor den uitgebracht wegens ziekte van dezen heer. De heer L. Kalverdijk bracht het financieel ver slag uit van het jaar 1935. Ontvangen was totaal f29.35, met inbegrip van het aanvangsaldo van f 13.00. De uitgaven bedroegen f 15.83, saldo f 13.52, zoodat men acht cent achteruit gegaan is. Do rekening werd gecontroleerd en in orde be vonden. Aidus vastgesteld. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden do af tredende leden, de heeren L. Kalverdijk en Jb. van Twuijver herkozen met bijna algemeene stemmen. Vervolgens werd behandeld de beschrijvingsbrief van IIBG-jaarvergadering. Deze is klein, waaruit voorzitter afleidde, dat de meerderheid der leden zich met den gang van za ken in de vereeniging hebben kunnen vereenigen. De directie stelt voor een rechtskundig adviseur te Hoorn of Alkmaar aan te stellen. Het bestuur was voor de aanstelling van een adviseur te Alk maar. Voorts stelde de directie voor over te gaan tot fu sie met de Z.H. Bond van Kleine Kweekers. Het H. B is hier voor. De afdeeling ging. met deze beide voorstellen accoord. De heer C. de Boer Wz. deed eenige mededeelingen, over het 2-cent per roe fonds, dat 480.000 gulden te kbrt komt. Men vroeg zich af, wie dit moet betalen en op welke wijze bet zal worden geind. Er is geen overzicht hoe de gelden besteed worden en wie de gelden beheert. Hiernaar zal door de afgevaardig den worden geinformeerd. Een afgevaardigde zal door het bestuur worden aangewezen. Naar aanleiding van de voorgestelde contributie inning door de afdeelingen, vroeg do heer C. de Boer Wz. hoe .dit was afgekomen. De heer Van Twuijver antwoordde, dat dit kon geschieden door de afdeeling. De rest, verlaging der contributie, werd verschoven naar de fusie met den Bond van Kleine Kweekers. Dc heer De Boer merkte op, dat de contributie niet hoog is, vergeleken hij de andere vereenigingen. De minimum contributie is hier f 3.75. Men besloot.de contributie in tweeën te innen, maar de mogelijkheid van ineens te betalen blijft open. De heer J. Meeldijk deelde mede, dat het bewaren in-debewaarplaats wel- voordeel geeft. Verschillende resultaten werden nog besproken. Het bevalt heel goed. Van alle zijden komen or bol len in de bewaarplaats. De beer Jb. Hopman vroeg of bet niet mogelijk was dat behalve, de verkooper ook do koopcr ver antwoordelijk wordt gesteld voor de handhaving van de minimumprijzen STRAFZITTING VAN VRIJDAG 21 FEBRUARL HET LOT WAS HEM GUNSTIG. De 27 jarige visscher uit Egmond aan Zee, Th. Zw. was op 31 Januari veroordeeld tot f20 boete of de gebruikelijke aantal dagen opknappen, zulks van wege de algemeene Egmondsche kwaal: het stroo pen. I-Iij was echter van dat vonnis in verzet ge komen en stond dan heden weer terecht. Zijn voor naamste verdediging was dat hij sinds 3 jaren niet was bekeurd. De ambtenaar vroeg ochter bekrachti ging, maar gelukkig voor onze visscher, deed de Kantonrechter er wat af en veroordeelde hem tot f12 of 8 dagen hechtenis. DIE ZAL WÉL GENEZEN ZIJN Alb. veehouder te Otcrleek, had den slager Th. D. te Schermerhorn opdracht gegeven een koe voor hem tc slachten, natuurlijk met het oog de keur- en slachtloonen te- ontduiken. Maar die vlieger ging niet, op, want hij was het, klos. Hij kwam er nog zeer genadig af, want de eisch f 60 of 40 dagen, ver anderde de kantonrechter in f 40 of 20 dagen, met teruggave van het in beslag genomen vleesch. Als men berekent, dat de rechten die ontdoken waren, f27.50 bedroegen, kwam de risico hem dus op f 12.50 te staan. HET LEEK VEEL OP DE BEN-HUR-FILM. De Egmonders A. K. P.Gz., J. Gl. en J, de Vr., waarvan alleen de bekende A. K. was verschenen, stonden' terecht vanwege het feit, dat zij tezamen op 3 November in 'n' zeer vroolijlte stemming een van hun kornuiten op de schelpenwagen hadden gezet en triomphantelijk door het dorp hadden go- reden. Maar het scheen dat dit rondrijden aan het vehikel veel schade had gedaan, waarna aangifte volgde. De ambtenaar gaf 'n zeer humoristisch re- nuisitoir, maar eischte niettemin f5 of 5 dagen voor elk der verdachten, terwijl hij do civiele vorde ring liet vervallen. Do Kantonrechter mankte er f3 of 2 dagen van en gaf hot trio den raad de schade in der minne te schikken. UITKIJKEN, HEEREN AUTOMOBILISTEN! De 65-jarige heer A. v. d. H. uit Oudewater r had op 12 Januari met z'n auto, komende van de Zuid zijde der Oudegracht te Alkmaar naar het Ritse- voort. de bocht zoo links afgeknepen, dat er 'n aan rijding volgde met 'n'taxi, die juist op dit gevaar lijke punt passeerde. Eisch f 12 of 10 dagen. Uit spraak f 6 of 3 dagen. MEHEER VOELDE ZICH BELEEDIGD. To Egmond aan Zee had de 21 jaren oud zijnde heer, luisterend naar de naam K. W. D. Gratema te Haarlem bij 'n bezoek aan de helaas vertrok ken Kerkplein, zijn motor langs de trappen-afgang naar het strand geparkeerd, wat natuurlijk met de geweldige drukte niet geduld kon worden. Had hij de raadgeving van den man in burger, die 'n rijks politie bleek te zijn, nu direct opgevolgd, dan was hij er heel goed afgekomen. Maar dit op z'n teenen getrapte persoontje gedroeg zich hoogst onhebbelijk, zelfs tot in de rechtszaal. Do ambtenaar vroeg dan Dit zou wel een goede regeling zijn merkte voorz. op, maar hoe dit te verkrijgen. De heer Kroon las een bericht voor waarin een vakblad meldde, dat de 85 pet. over 1935 uitbetaald zal worden, uit in 1936 te reserveeren bollen. Dit werd een goede oplossing gevonden, al werd het te reserveeren kwantum wel wat groot geoor deeld. Daarna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. R.K. Zangvereen. St. Caecilia. Door de R.K. zangver. S. Caecilia werd in café „de Burg" een goed geslaagd concert gegeven onder lei ding van den heer Jac. N. All. Behalve door het groote koor werden ook eenige nummers gegeven door het kinderkoor, wat een groot succes was. Door den heer D. Duyves werd liet koor begeleid met piano. Voor de vereeniging was het een goed geslaagde avond. Het komende zangconcours. Het eerecomité voor het komende zangconcours van den R.K. bond van zangvereenjgingen in Noord- Holland, hetwelk in deze gemeente van den zomer wordt gehouden is als volgt samengesteld: Beschermheer de WelEcrw. heer Pastoor van Noord, voorzitter burgemeester Jhr. van Spengler, terwijl verder als leden zitting zullen nemen dc hee ren Jac. N. All, Jac. van Baar, P. Pranger, W. Hespe, D. Duyves, Jac. Groen, G. Beklter, H. Wilmink, L. Mallekot'e, C. Kramer, N. Sneekes, G. Nijman, P. Rij per, W. J. Smit en verder de B. en W.'s van Zuid scharwoude, Noordscharwoude en Oudkarspel. Als secretaris van de regelingscommissie is aan gewezen de heer N. Zijp Jz., Kroonstraat, Noord scharwoude. W ARMENHUIZEN Vrijdagavond had in de zaal van den heer Slikker een vergadering plaats over een actueel onderwerp en wel over de draaihartigheid in de kool. De heer P. Slot opende deze bijeenkomst; het viel spreker niet mee dat dc opkomst niet grooter was. Wel wa ren er tamelijk wat bezoekers, maar voor een lezing over een dergelijk onderwerp had spreker meer be zoekers verwacht. De heer Slot heette den heer Lijf tocht, onderwijzer en tuinbouwleeraar en diens im- pressario, den heer Niesink, beiden afgkomstig uit Apeldoorn van harte welkom en hierna verkreeg de heer Lijftocht het woord. In 1913 maakte spreker kennis met de draaihartigheid bij de kool. In Oct. 1935 zond spreker een artikel hierover in bij de Tuin derij, maar helaas tot nu toe nog nooit geplaatst. Bedoeld artikel werd door spreker vorgelezcn, dat ongeveer als volgt luidde: De draaihartigheid komt bij alle koolsoorten voor. Eerst groeien de planten goed en naderhand begin nen de bladeren te draaien. Het hart verdwijnt of verdraait en dikwijls vormt zich meer dan één groei punt, z,g. zevenklappers. Spreker vertelde dat hij nooit een cursus bad gevolgd, maar de kunde had opgedaan door practische ervaring op de kweekerij Practisch heeft spreker een middel toegepast tegen de draaihartigheid door middel van tabakszand. De ze* toepassing geschiedt 's morgens vroeg, wanneer bet gewas dauwnat is. Het tabakszand wordt dan op het groeipunt van de plant gestrooid en zooveel mo gelijk er voor zorgen dat het groeipunt niet bescha digd wordt. Ook met zaagsel in vocht gedrenkt zou bet wel kunnen, doch tabakszand is meer aan te bevelen omreden dit lichter is. Schriftelijke bewijzen had spreker bij de hand van tuinders die het middel hebben toegepast en met re sultaat. Ook van een tuinder die door toepassing bij bloemkool 90 pet. goed gewas verkreeg. Tevens is het een goedkoop middel. Volgens spreker werd er in Apeldoorn?, f 5 per 100. Kg. voor betaald. Door de tiiinbouwvereeniging in Grootebroek was prijsopgaaf gevraagd per wagon bij een bekend tabakshandelaar (D.E.) en kwam de prijs op f 2.— per 100 Kg. Deze tabakszand echter was dan ge drenkt in petroleum, wat spreker absoluut niet kon aanbevelen. Petroleum is voor plant en ook voor dier beslist nadeelig. Waar komt de draaihartigheid ook f10 boete of 6 dagen. Nu, toen bond hij eenigs- zins in, waarna hij werd veroordeeld tot f6 of 4 dg. ALWEER DIE REMMEN IJpe B., chauffeur te Egmond-Binnen, was op 8 Februari door agent Webster gesnord, omdat zijn auto niet voorzien was van 2 krachtig werkende remmen. Hij kreeg natuurlijk het gebruikelijke bonnetje en werd heden veroordeeld tot f6 of 6 dg. DE KINDEREN GEHOOREN OP DE SCHOOL. Het schijnt dat vele ouders het nut der school voor hun kinderen niet inzien, althans heden stond de heer C. H. terecht omdat hij z'n 13-jarige dochter een dag of veertien niet naar de school had ge stuurd. Hij. werd heden onderhanden genomen en na veel gemopper en gezwam over dokter, ziek zijn enz. werd hij veroordeeld tot f2 of 1 dag de petoet in! HIJ DACHT GOCHEM TE ZIJN. Op 31 Oetober was de monteur Joh. v. L. uit Cas- tricum met 'n auto 'n boodschap aan 't doen, zonder in 't. bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Nou, u begrijpt de politie had hem in 't snotje en maakte verbaal op. Hij was echter zoo stom, 'n valsche naam op te geven, wat hem nu duur kwam te staan. Eisch f 10 of 10 dagen voor hef rijbewijs en f 20 en 10 dagen voor de valsche naam. Uitspraak f5 of 3 dagen en f 12 of 6 dagen. Rest ons van dit gebeuren nog te vermelden, dat de 18 jarige knaap 'n hoogst onsympathieke indruk maakt. HANDEN UITSTEKEN. De 20-jarige schilder Joh. R. te Alkmaar had-bij het afslaan van de Langestraat naar de Koorstraat vergeten z'n hand uit steken. Hij beriep zich op de mist, waardoor men z'n hand toch niet zou zien, maar kreeg toch f2 of 1 dag. Zoodat hij voortaan wol beter op zal passen. 'T PAARDJE GING AL OP EEN DRAF. De veehouder J. Zw. te Warmenhuizen, die iedere dag dc trambrug bij Schoorldam over moet gaan met paard en ket en dit altijd op 'n draf doet, word hiervoor geverbaliseerd, omdat dit nog 'n oude wet is van de oude brug. Waarvoor of deze bepaling dient is ons echter niet duidelijk, temeer daar hier dagelijks toch zware vrachtwagens en nog veel zwaardere trams overgaan. Eisch f 2 of 2 dagen. Uitspraak geen straf. HIJ VERLANGDE NAAR Z'N VROUW. De 30-jarige smid H. de Vr. te Wormer, kreeg op 11 Februari panne aan z'n motorlicht, maar omdat hij minstens 3 uur had moeten loopen om bij z'n vrouwtje te komen en daar het lichte maan was, had hij het er maar op gewaagd en was doorgere den. In de Beemster werd hij gesnapt en kon thans aan de rechtbank zijn moeilijkheden voorleggen. Eisch f 8 of 6 dagen. Uitspraak in dit geval slechts f3 of 2 dagen, Tot slot der zitting stond terecht de boekbinder H. Sw. te Alkmaar, die op 12 Febr. to Egmond aan Zee werd bekeurd, omdat hij gelden had ingezameld door middel van spreuken a 5 ets., zonder do vcr- eischte vergunning. Bckl. beriep zich er op, dat der gelijk werk, waarop de prijs vermeld staat, niet on der deze bepaling valt. Eisch f0.50 of 1 dag. A.s. week schriftelijk vonnis. BRIDGEN TE ALKMAAR In de overdekte Zweminrichting te Alkmaar werden Zondagmiddag bridge-wedstrijden gehou den, waarvan de uitslag als volgt was: Oneven lijn: le pr. de heeren Beurs en Schoorl met 34V2 punt. 2e. pr. de heeren Vink en Menist, 42 p.; 3e pr, de heeren Wit en De ros Broekhof 47/4 punt. Even lijn: le pr.: de heeren A. Iieppel eri^ IJ, Sieperda 44 p. 2e pr. de heer en mevr. Lize 47 p, 3e pr. de heeren Wasser val en Meyer 47 Vz p. Het was een geanimeerde wedstrijd. 'het meest voor? Meestal op luwe plaatseil, tusschen de aardappelen en in walkanten van rortdliggende 1 Hier treedt het koolmugje het eerst op en verricht daar haar boosaardig werk. Is nu de plant goed met tabakszand behandeld voordat de koolmug komt, dan kan het geen kwaad meer, want de hieruit ko mende larfjes gaan onherroepelijk dood. Ook al op de plantbanen komt de draaihartigheid soms voor, wel het meest bij bloemkool en op de latere hanen; planten bestemd voor nateelt. Spr. raadt daarom aan de plantbanen te maken in strooken van 1 me ter breed.' Voor de behandeling is het dan gemakke lijker. Dc hoeveelheid tabakszand die wordt gebruikt is ongeveer 5 gram per plant en spr. deed met één hand vol 10 planten. Voor 1 H.A. is benoodigd 85 Kg. om de planten ozo vlug mogelijk over het groeipunt heen te krijgen is een goede, doch niet te sterke be mesting aan te bevelen. Een te sterke bemesting zou voor dorschkool niet goed en zouden zij te vroeg rijp zijn. Voordat nog enkele lantaarnplaatjes zouden won den vertoond, werd het woord verleend aan den heer Niesink, voorzitter van de Kon. Ned. Tuinbouwplan- ten 'Mij, to Apeldoorn. Spreker verklaarde waarom hij met den heer Lijf tocht was meegekomen. Hij treeft hem als jong on derwijzer leeren kennen en weet goed wie en wat de heer Lijftocht is. Met -genoegen ging spr. met hem mee, omreden hij zelf als tuinder practisch het mid del heeft toegepast en meer tuinders uit Apeldoorn werdeli door hem genoemd en waren ten volle hier over tevreden. Wanneer spr. niet overtuigd was van het succes, verklaarde hij aan de vergadering, dan zou hij zijn naam daarvoor niet willen géven, r Hierna werden nog enkele lantaarnplaatjes ver toond van verschillende koolsoorten, behandelde en niet behandelde planten. Allen zeer duidelijk. Na het beeindigen werden door verschillenden vragen gesteld en door spr. duidelijk toegelicht. De voorzitter deelde mede, dat het Centr. Bestuur heeft, besloten (het Centr. Bestuur had 's middags vergadering gehad) te trachten een proefveld aan te leggen en te laten behandelen door den heer Lijf tocht. (Applaus). Voorzitter dankte den heer Lijftocht, die in 1919 al contact gezocht heeft en ook hieruit blijkt dat hij handelt naar zijn vaste overtuiging, niets onbeproefd laat, dat hij door zijn demonstratie zoo duidelijk heeft weergegeven. Door zijn duidelijke en sympathieke uitlegging heeft hij ons een mooicn en leerzamen avond ver schaft. H EER H GO.W AARD Vrijdagavond hield de gemengde zangvei;eeniging „Ons Genoegen" haar jaarvergadering in 'liét lokaal van den heer Rus. Uit het jaarverslag blijkt, dat, de vereeniging dit jaar is toegetreden tot den Noordhollandschen Zan- gej'sbond. Üp 14- Juli werd voor het eerst in een con cours uitgekomen en daarbij haalde de vereeniging in de afdeeling 3A een 2e piij3 met 284 punten. De jaarlijksche uitvoering is gehouden op den 2en Kerstdag; ook door het kinderkoor werd hier een, flink programma gegeven. In 1935 is het ledental iets- teruggeloopen, doch de schuld hiervan berust zeker niet bij den directeur, Meestal was de reden van het bedanken vertrek uit de gemeente. Rij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden mevr. Blauvv-Kostelijk en de heer M. Kooij met groote meerderheid herkozen. Vervolgens deelde do voorzitter mede, dat het con cours van den bond dit jaar te Wieringen zal worden gehouden op 7 en 14 Juni. Deze data bleken echter zeer ongunstig te zijn, war.t op 7 Juni moeten eenige leden met dc muziekvereniging II.U.G.0. naar een concours te Sloferdijk, terwijl 14 Juni gelijk valt met de kermis, waardoor ook eenige leden verhin derd zouden zijn mee te gaan. Besloten werd te vra gen of één dezer data gewijzigd kan worden. Als dit niet mogelijk is, dan zal woiden overwogen aan een nationaal concours deel te nemen. Bij de bespreking van de concerten zeide voorzit ter, dat boewol de gegeven uitvoeringen over het al gemeen goed geslaagd zijn, het bestuur van mee- xung was, dat er nu eens jets anders moest gebeuren als men niet wil dat, belangstelling verflauwt. Het bestuur heeft, nog geen vasto piaiinen, doch had ge dacht, aan een uitvoering in"samenwerking met het plaatselijk strijkje en later nog eens een kleine uitvoering, die dan aangevuld zou kunnen worden dooi' b.v, Daan' Pool te laten optreden. Van den kant van de leden gingen verschillende stemmen op om te trachten in het begin van het sei zoen een uitvoering te geven met zooveel mogelijk vereenigingen, waarbij ieder een gedeelte van het programma te verzorgen zou krijgen. Later kan de vereeniging dan nog al of niet in samenwerking rnet het strijkje een uitvoering geven. Het bestuur zal deze zaak nog nader onderzoeken. Hierna volgde rondvraag en sluiting. Bijeenkomst „Zusterkring" in de consistorie der Ned Herv. Kerk, op Vrijdagavond 21 Februari, half acht. Deze eerste samenkomst, waarvoor groote animo bestond, werd geopend door Ds. v. d. Kan, met het zingen van gezang 198. Daarna werd in het kort het doel dezer vereeniging uiteengezet, welke bestemd is voor alle zusters der gemeente, welke geloofsbelijde nis zij ook mogen aanhangen, daar zij allen tenslot te zijn verhonden door één band, die der Onzichtbare gemeente. Allereerst kwam aan de orde de bestuursverkiezing Bij acclamatie werden gekozen tot presidenfe Zuster omit, penningmeesteresse mw. Wuis, die tevens als organiste op zal treden, secretaresse mw. Geuse broek. Een theecommissie werd samengesteld uit mw. waterdrinker, met behulp van clcn koster der kerk, den heer Slinger, en mw. v. d. Meulen. Daar de leden zullen werken voor nuttige doel einden, zooals diaconie, bazar en verloting ter onder steuning van het orgelfonds, verfraaiing der con sistorie, enz., werden twee dames benoemd, die zorg zullen dragen voor den inkoop der benoodigde wol en stoffen, n.1. mw. Hartog en mw. Dirkmaat. Aan het begin en liet einde van iederen avondbijeenkomst zal een lied worden gezongen, daarna een kort. stuk- i poezie, gevolgd door voorlezen uit een boek. Begonnen werd reeds met „Verkeerd begre pen", van Montgomery. Contributie zal geheel vrijwillig geheven worden naar vermogen, minimum 5 cent. De eerstvolgende bijeenkomst zal plaats hebben op Vrijdag 6 Maart en vervolgens om de drie weken, desavonds half acht precies. De Ieclen worden vrien delijk verzocht nauwkeurig op tijd te verschijnen Nadat nog was gezongen Gezang 16: 1 en 10, werd deze goedgeslaagde vergadering gesloten.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2