LEDENVERGADERING Sport van Zondag N.HV.B.=uitslagen. Succes=Zaandijk 1=5. Dringend beroep op Schagen's burgerij. Advertentlën. WITTE KRUIS Vervolg. 23 Februari. 1D: Held. BoysWieringerwaard 0i; Watervo gels— Schoorl 43; Petten—Atlas bij 2—2 gestaakt; Helder 3—J.V.C 3—1. ,2F: H.R.C. 5—Helder 4 2-4; M.L.D.—Sparta 2 3— 1; I-Ielder 5Zeemacht (>—4. 3F: B.K.C. 2—Zeemacht 2 5—1; Watervogels 2—B. K.C. 3 3G. 4J: Dirkshom 1—N. Niedorp 3 Wieringerwaard 2—Petten 2 4—3; DOSKO 2—Dirkshom 2 7—1; BKC 4Sparta 3 53. Adsp. R; BKC a—Helder b 0—1. OVERZICHT. Watervogels had, blijkens de cijfers nog een heele dobber aan Schoorl (43). Helder 3 en Wieringer waard bleven op hun hoede door beide te winnen. Of het veel zal baten? Daarvoor is de tijd te kort en Watervogels te constant van vorm. Wieringerwaard dan, won met 40 van de Held. Boys; cijfers die commentaar overbodig maken. Hel der 3 overwon J.V.C. met 31- Geen dezer uitslagen varrast ons, we hadden ze juist zoo voorspeld. Pet ten—Atlas zou, naar onze meening, gelijk eindigen. Weliswaar is dit geschiedt, maar voor de offieele tijd, want bij 22 is de strijd gestaakt. De stand is: Watervogels 15 13 1 1 48-24 27 Helder 3 16 11 3 2 42—20 25 Wieringerwaard 13 9 0 4 51—25 IS H.R.C. 4 14 7 0 7 34—33 14 Held. Boys 15 5 4 6 2331 14 J.V.C. 15 5 3 7 3237 13 Atlas 14 2 7 5 16—25 11 Petten 14 5 1 8 23—28 11 Schoorl 15 3 1 11 25-53 7 Succes 2 12 1 2 9 22—36 4 2F. Zeemacht stapte wederom eenige schreden nader bij tot het kampioenschap. Met 40 klopte ze Hel der 5. H.R.C. 5 verzwakte haar kans op de tweede plaats, die ook recht geeft aan de promotiecompe titie mee te doen, door met 42 van Helder 4 te ver liezen. M.L.D.Sparta 2 werd door de thuisclub ge wonnen. 3F. De Poldersche elftallen B.K.C. 2 en B.K.C. 3 heb ben het aardig gedaan. B.K.C. 2 sloeg Zeemacht 2 met 5—1 en B.K.C. 3 zorgde er voor dat Watervogels 2 een kopje kleiner werd (6—3). Watervogels 12 10 0 2 61—25 20 B.K.C. 2 12 8 2 2 57—22 18 B.K.C. 3 11 7 2 2 35—21 16 4J. Petten 2 heeft zich leelijk vergaloppeerd tegen Wie ringerwaard. Het wordt Dirkshorn nu wel heel ge makkelijk gemaakt. Er speelde eigenlijk maar één ploeg. Wieringen maakte er weinig van. (Van onzen sportredacteur). Er was weer heel wat zorg besteed aan het Wie- ringer voetbalterrein, maar desondanks was het heel slecht.- Merkwaardigerwijs echter was dit nu eens niet'een voordeel voor de gast heeren, want Zaandijk bleek zich er veel beter op thuis te voelen. Waar schijnlijk is men daarginds ook niet verwend op het gebied van terreinen! Zaandijk kon zich uitstekend aanpassen aan de terreinmoeilijkheden. Het waren over het algemeen lichte spelers, die als het waren schenen te vliegen, terwijl de Successpelers vastkleefden en niet voort konden. In werkelijkheid ligt hieraan mede ten grondslag dat de Z.-spelers technisch beter waren en beter plaatsten. Met minder inspanning bereikten ze het zelfde, zoo niet meer, als Succes. Duidelijk kwam dit aan het licht omstreeks de rust. In do eerste helft hadden de partijen tegen elkaar opgewogen. Hetwas echter gemakkelijk te zien ge weest, dat Succes dit evenwicht slechts had bereikt, door alles op alles te zetten. Even voor rust nu maakte Z. er 21 van en toen Z. bijna dadelijk na de hervatting wederom doel puntte, ontviel den Wieringers plotseling het vermo gen in zich de bekende „schepjes" om „er op te gooien", op te diepen. Op dat moment bleek, dat Succes, nu het „toerental" van beiden gelijk was, in voetbalcapacitciten hopeloos ten achter kwam. Het werd 41 en ook nog 3—1 voor Zaandijk en men spreekt geen onwaarheid als men beweert dat Z., zoo zij gewild had, nog wel even door had kunnen gaan. Een uitstekend elital. Over Zaandijk aarzelen wij niet vol lof te zijn. De blauwwitte spelers maakten voor alles een fairen indruk. Ze zoeken het niet in aanwending van li chaamskracht, hetgeen logisch is bij aanwezigheid van zooveel lichte spelers, maar ze zoeken het voor 100 procent in de richting van goed voetbal. We hadden ons al meer dan eens laten afschilde ren dat dc achterhoede prima was, maar de voor hoede niet meer dan matig. Eigen aanschouwing noopt ons die overgenomen zienswijze te herroepen. Niettegenstaande de achterhoede als deel van de ploeg met de eerepalm wegloopt is de rest toch van meer dan middelmatig gehalte. De spil speelde eerst als derde back. Met een diepe W-formatie keek Zaandijk de zaak n.1. eens aan. Toen zij zag dat S. niet zoo hijzonder sterk was. verflauw de het uitgesproken W-systeem tot een zoodanig als waarbij men van een „normale" opstelling (zooals bij den aftrap) spreekt, zonder zulk een formatie echter ooit geheel te bereiken. In die laatstgenoemde omstandigheden kreeg do spil gelegenheid om ook de aanvallende zijde van zijn spel te doen opvallen. In de voorhoede stonden 5 rappe kerels, waarvan de binnenspelers voortreffelijke verbindingsspelers waren (noodig voor W-formatiel). Het doelpunten maken kwam dus hoofdzakelijk aan op den midvoor en de buitenspelers. Hun opdracht hebben dezen, ge zien de cijfers, en voprts gelet op hun manier van doen, uitstekend volbracht. De midvoor was een bijzonder gevaarlijk schutter en bezat de gunstige eigenschap bijna onmiddellijk te schieten. Iets over Succes. Ieder elftal speelt in zekeren zin zoo goed als het andere het dat toelaat. Dat moet men ook in aan merking nemen bij deze 51 overwinning van Zaan dijk. Noodzakelijkerwijs volgt daaruit de opmerking dat het zwakke spel van Succes tot het .welslagen van Zaandijk's autoritje heeft bijgedragen. In de Succes verdediging bleef Koorn belangrijk henoden zijn kunnen; Posthumes miste af en toe. datgene waarmoe hij anders nogal eens schijnbaar zekere doelpunten voorkomt. In de halflinie waren de gebroeders J. cn H. Lont, de kanthalvers, reeds voor rust, volkomen uitge speeld. Vooral de rechtsbuiten van Z. had hierdoor veel te veel te vertellen, wat een van de belangrijkste oor zaken van S.' nederlaag is. Rijkers plaatste natuur lijk wel goed, als hij den hal had. Alleen had hij die te weinig. De Z.-midvoor had bijvoorbeeld lak aan hem. Wat de voorhoede betreft, kan alleen Kuiper op een góeden wedstrijd terugzien. Montulet maakte het doelpunt, maar overigens kan hem en zijn medespe lers (behoudens Kuiper) alleen tot troost strekken: rekent dc uitslag niet, maar telt het doel alleen! Alles bij elkaar genomen was Succes een ploeg met een eenigszins onzekere, niet krachtig ingrijpende achterhoede, een sl§chte halflinie en .een slordige, schotlooze voorhoede. Slechts toen de middelmatig heid aan het oog werd onttrokken door een saus van enthousiasme, kon men Zaandijk bijhouden. Toen haar den moed, door enkele tegenpunten ten gevolge van eigen slordigheid, ontviel vertoonde zich een zoo onbelangrijke achterstand in alles (tactiek, techniek) dat 5—1 heusch niet geflatteerd is. De wedstrijd, voor rust door bovenomschreven oor zaken nog vrij spannend, zakte daarna vrijwel on middellijk in het opzicht van spanning: Zaandijk had het in dc z.ak. En het spelpeil en hot tempo gingen daar circa het midden van de tweede helft (het was 51 gewor den) achteraan. Niemand betreurde het clan ook dat het afgeloopen was. Velen zaten er zelf op te wachten. Scheidsrechter van Bronkhorst, die het zware ter rein nog wel tegen zich had, leidde deze faire partij, zooals men het zich maar wenschen kon. Tot slot de elftallen: Succes: Posthumes; Schotting, Koorn; H. Lont, Rijkers, J. Lont; Kuiper, Rotgans, Idema, Montulet, C. Lont. Zaandijk: Poel, Teuthof, Van der Meer; Schillef, Van Leeuwen, Muller; Schagen, Zwart, Kuiper, En gel, Burgers. Bij Succes was Schmidt gepasseerd. Beide elftallen waren volledig. WIERINGERWAARD. Heldersche Boys I—Wieringerwaard I, 05. Wieringerwaard IIPetten II, 4—3. Het is Zondag voor de roodbroeken weer een suc cesvolle dag geweest In dc morgenuren vertrokken de eerste elftalspelers naar Den Helder, om Held. Boys I te bekampen. Met een 4—0 overwinning keer den ze terug. 's Middags ontving W.W 2 de reserves van Petten op bezoek. Niettegenstaande de voorspelde Petten- zege, in het nummer van Zaterdag, waren de rood broeken in staat om de blauw-witten te bedwingen. Nadat Petten reeds spoedig een 20 voorsprong had, verkleinde de Gier met een hard schot den achter stand, 21 Pelten maakte er nog 31 van cn toen kwamen de roodbroeken eerst goed los. Weer ver kleinde de Gier den achterstand, 32. Bij de straf- schap welke W.W. kreeg te nemen, plaatste Broersma jammerlijk naast. Het ex-Kolhornlid Boelsoins scoorde tenslotte de ge lijkmaker. Petten zette nog alles op alles om beide punten mee te krijgen, maar tot groote sens'atie werd een halve minuut voor het eind het winnende W.W. doelpunt verkregen. Onder groote spanning kwam tenslotte het einde. Het gaat W.W. op het oogenblik wel voor den wind. Beide elftallen bezetten op het oogenblik een uitstekende plaats. Voor Zondag luidt het programma: Wieringerwaard I—Petten I; Nieuwe Niedorp 3—Wieringerwaard 2. OUDESLUIS. D.O.S.K.O. II had bezoek van Dirkshom II. Voor de rust is D.O.S.K.O. het meest in den aanval, doch voor het doel wil het maar niet vlotten, slechts een maal weten zij het net te vinden, wanneer de rechts binnen een voorzet van links langs den doelverde- diger schiet. Aan den anderen kant krijgt de D.O.S.K.O. doelman weinig te doen, eenmaal weet hij door tijdig uitloopen een zeker schijnend doel punt te voorkomen. Rust 1—0 voor D.O.S.K.O. II. Speelde D.O.S K.O. voor de rust niet best, na de rust ging het den eersten tijd nog slechter, waar van Dirkshorn wist te profiteeren door de stand op 11 te brengen. De laatste 20' minuten' begint D.O.S.K.O. echter haar schade in te halen, en weet de stand op te voteren tot 7—1 in haar voordeel. SCHOORL. Schoorl 2—AIcm. VIctrix 5, 2—3. We kunnen beginnen met te vermelden dat Schoorl 2 een goeden wedstrijd heeft gespeeld, ja zelfs zoo, dat het elftal 'net een klein beetje meer geluk en een betere leiding het met gemak van de kampioenen had kunnen winnen. Beide partijen pakken goed aan, Alcmaria probeert het al direct, maar vindt de S.-verdediging in goede conditie. Als echter na een kwartier spelen onze doelverdediger verzuimt uit te loopen, krijgt A. het eerste doelpunt. A. komt nu nogal eens voor het S- doel terug en als een der S.-halfs den bal tegen zijn arm krijgt gespeeld, geeft scheidsrechter Koelink een strafschop, die onhoudbaar wordt ingezet. Als dan de S.-voorhoede weer eens aardig is doorgebroken, fluit de scheidsrechter voor buitenspel, terwijl er nog 2 A.-spelers voor het doel vertoeven. Bij een volgende aanval van A. komt een der spelers over het been van den S.-back te vallen. Koelink geeft weer straf schop en het is goedkoop 30 voor A. Schoorl weet voor de rust nog op fraaie wijze een tegenpunt te scoren. Na de rust is Schoorl s^eds gevaarlijk in den aan val. Tót 2 maal toe zijn ze mooi doorgebroken, doch tweemaal wordt de bal keihard en onhoudbaar tegen de bovenlat geschoten. Even voor het einde maakt Nab mot een prachtschot nog een mooi tegenpunt. Scheidsrechter Koelink had al een buitengewoon slechten dag. Het zal natuurlijk wel toeval geweest zijn, maar het leek er op alsof de scheidsrechter het jammer zou hebben gevonden als Alcmaria met de zen wedstrijd nog geen kampioen was geweest. In middels zijn ze dit nu wel en feliciteeren wij ze hierbij nog eens met hun behaald kampioenschap. Schoorl I verloor met 43 van Watervogels, ter wijl dc adspiranten van Schoorl met 2—0 wonnen van Alcm. Victrix c. KOEGRAS JULIANADORP. Vast geloopen. Vrijdagmiddag is een auto, die van de Doggersvaart afkwam en over de brug bij Stompedissel den Rijks weg opreed, doch over de brug in den aldaar aanwe zigen tuingrond terecht kwam, er goed afgekomen. De bestuurder scheen plotseling onwel geworden te zijn en bleef daarom maar doordraaien, met het bo vengenoemde gevolg. Door personeel van het Vliegkamp „De Kooij" werd hulp verleend en een en ander weer op den weg ge bracht. Van den weg af. Zaterdagmorgen is een auto met personeel van de fa. Dienaar uit Den Helder, tengevolge van de mist, op den overweg 4B aan dé Kortevliet, naast den spoor- overgang, in den onderkant van den spoordijk terecht gekomen. Door de inzittenden werd de auto, die geen schade bekwam, weer op den weg gebracht, en kon de reis naar De Stolpen voortzetten. Alleen werden de draden van de overwegboomen beschadigd, en moest elke boom op zich zelf neergelaten worden. Jubileum. Naar wij vernèmen is het a.s. Zondag 1 Maart 25 jaar geleden, dat de heer H. Stompedissel in dienst kwam bij den Polder „Het Koegras". Wij twijfelen er niet aan, of het zal genoemde heer op dien dag ze ker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. W 1 E R 1 N G V Binnenbrandje. Bij de familie N. Kaan te Hippolytushoef ontstond j.1. Zaterdag brand, doordat een stoel met kleeding- stukken te dicht bij een venvarmkachel op de badka mer stond. Met eigen middelen werd de brand ge- biuscht. Niettemin was er aardig wat brand- en wa terschade ontstaan. Zeer zeker geen pretje voor de vrouw des huizes op Zaterdagavond. Zooals velen, door. middel van de courant of an derszins wel zullen weten, heeft Schagen's Harmonie een Jeugd-afdeeling opgericht. De bedoeling hiervan is, de jeugd de liefde tot de muziek bij te brengen en hun op goedkoope wijze onderricht in de muziek leer te geven en tevens les te geven in het bespelen van een blaasinstrument. Deze lessen worden gege ven onder persoonlijke leiding van den dirigent, den heer Jac. Jansen. De capaciteiten van den heer Jan sen; zijn een waarborg voor een zeer serieuze oplei ding. De moeilijkheid echter voor het financieren van den aankoop der benoodigde instrumenten voor deze Jeugd-afdeeling,-heeft het Bestuur de vrijmoedigheid gegeven, een dringend beroep op allen te doen, om een steen of steentje bij te dragen, om op deze wijze een bedrag bijeen te krijgen, voor het aankoopen der instrumenten. Behoudens goedkeuring van B. en W., heeft het be stuur het plan, om op nader te bepalen avonden op verschillende plaatsen der gemeente, muziek te ma ken en dan door een aantal dames met gesloten bus sen te laten collecteeren. Het bestuur vertrouwt, gezien de sympathie, wel ke de Harmonie al zoo lang heeft mogen ondervin den, ook voor deze gelegenheid, weer veel daadwer- kelijkcn steun, van velen te mogen krijgen. Tevens wordt er vanaf deze plaats de aandacht op gevestigd, dat het donatiegeld der vereeniging fl.50 bedraagt, waarvoor men, met het geheele gezin gra tis toegang heeft tot alle door de vereeniging te ge ven concerten. ESPERANTO. Zondag hield La Norda Stelo, de Esperantover- eeniging in Hollands Noorderkwartier, haar derde jaarvergadering in de zaal van het N.H. Koffiehuis alhier. De morgen was "hoofdzakelijk gewijd aan het be spreken van interne vereenigingsaangelegenheden, zooals jaarverslagen. bestuursverKiezing, propagan da, enz. Een 80-tal personen uit plaatsen van Texel tot Alkmaar woonden deze vergadering bij, terwijl ook twee buitenlanders aanwezig waren. I-Iet namiddaggedeeltv droeg meer een amusant en leerzaam karakter, dit werd door pl.m. 140 dames en heeren bijgewoond. Door de club uit Callantsoog werden op verdien stelijke wijze verschillende Esperanto-liederen ge zongen. Siem de Waal, van den Burg hield een zeer inte ressante en humoristische causerie over zijn vorig jaar gehouden fietstocht, naar het Esperanto Con gres te Rome, waarna hij door N. Afrika, Spanje, wederom dooi Italië naar Weenen enz., gefietst was. Alleen met geen andere talenkennis dan Esperanto. Voor dc goede verstaanders was deze rede. een van de' mooiste uren van dezen goedgeslaagden dag. Dui delijk blijkt hieruit hoevpr het Esperanto in diverse landen reeds gevorderd is. De Waal had voor zijn rede een hartelijk en langdurig applaus in ontvangst te nemen. Vervolgens voerden leden van de Schager Espe ranto club een tweetal aardige stukjes ten tooneele, die ook een welverdiend applaus verwierven. Met dit al mag dezen dag uitstekend geslaagd hee- ten en zal ze zeker w.eer een steentje bijdragen tot den groei van de Esperantobeweging en de beoefe ning van deze wereldtaal, die op velerlei gebied reeds bewezen heeft haar plaats waardig te zijn. Discussie daaromtrent is overbodig, Esperanto is een feit, waar aan niet te tornen valt WIELERCLUB „WIERINGEN. Zondagmiddag werd de 7de competitiewedstrijd gereden, welke was een peletonrace voor de A-klas 92 K.M., voor de B klas 54 K.M. Bij den aanvang van den wedstrijd was veel pu bliek aanwezig. De regen veroorzaakte echter dat er aan het einde bitter weinig over waren. De wedstrijd is vlug gereden, jammer was het dat velen te kampen hadden met pech of valpartijen. Toen de renners over de eindstreep gingen, kon den we bijna niet meer zien wie of er over ging, zoo zaten de gezichten, truien en broeken onder de mod der. Ze zagen er uit als rasechte nikkers. De uitslag van den wedstrijd is: A-klas, 92 K.M.: 1 C. Korshuize met 5 pnt in 2 uur 46 min. 16*sec.; 2 M. Deijkes met 5 pnt. in 2 uur 41 min. 40 sec.; 3. S. Lont met. 3pnt. in 2 uur 47 min. 12 sec. Geeriigs en Muntjewerf hadden opgegeven door pech. N. Bakker heeft ook opgegeven. Reden?? B-klas 54 K.M.: 1 J. Glim met 5 pnt in 1 uur 48 min. 25 sec; 2 H. Herder met 4 pnt. in 1 uur 48 min. 25 sec.; 3. F. Hille met 3 pnt. in 1 uur 57 min. 15 sec.; 4. Jb. Visser met 2 pnt. Opgegeven hebben Plooij en Kreijger door een valpartij en pech. De stand der competitie is dus thans na 7 wed strijden: A.-klas: W. Geeriigs 25 p.; S. Lont 17.5 pnt. M. Deijkes 17 pnt.; N. Bakker 12.5 pnt.; C. Korshuize 12 pnt.; J. Muntjewerf 3 pnt. B.-klas: H. Herder 29 pnt.; J.xGlim 21 pnt.; Jb. Visser 15 nnt.; J. Kreijger 13 pnt.; P. Plooij 95 pnt.; A. Hoekstra 1 pnt.; Baart- man %pnt» Wielrennen. Op Zondag werd door de Wielrenvereeniging ,;Fle- vo" te Medemblik een hometrainingswedstrijd georga niseerd, waaraan dc vereenigingen Hoorn, Enkhuizen en Westfriesland uit, Schagen deelnamen. Om onbe grijpelijke redenen werd de wielerclub „Wieringen" niet uitgenoodigd. Op de j.1. gehouden hometrainingswedstrijden te Wieringen, waar de wielervereeniging „Flevo" aan deelnam, gaf de voorzitter dier vereeniging te ken nen, dat Widringen op den eerstvolgenden wedstrijd zou worden uitgenoodigd. Van bevoegde zijde vernamen we echter dat Wie ringen geen uitnoodiging ontvangen had. Dit betreyren wij zeer, daar bovengenoemde ver eeniging (Flevo) een sportieven indruk achterliet en veel W ieringers hadden gaarne een revanchewedstrijd willen zien. SCHOORL Jabileumuitvoerina «Ons Genoegen". In de feestelijk versierde zaal van den heer P. Mantel te Schoorldam werd het 20-jarig jubileum van de wakkere tooneelver. „Ons Genoegen" gevierd. Bij deze gelegenheid werd opgevoerd het tooneelspel „Onder een dak" van Fabricius. Voor de spelkwali- teit niets dan lof. De rollen zaten er perfect in. De vader W. Ter burg, heeft zijn rol zeer goed gespeeld, keurig aan gevuld door Walter en Jacob, zijn zoons. Ook de dochters Antjo en Liesbeth gaven goed. vast spel te zien. Buitengewoon goed was Dora, Trien Terburg als de vrouw van Wolter, den keuterboer. Haar spel stond op zeer hoog peil. Lena, de vrouw van Jacob, den onderwijzer, werd ook uitmuntend getypeerd, terwijl Cor Terburg van Jan de Smid, de man van Antje, een mooie vertolking gaf. Deze speler was voor ons een openbaring. Ook de notaris KI. Prin- zen speelde boven verwachting Het mooie stuk van Fabricius. dat zoo dikwijls door dilettantengezel schappen wordt, mishandeld, vond bij „Ons Genoe gen" een uitmuntende vertolking en do voorzitter van den bond, de heer v. d. Laan, vertolkte dan ook IN PLAATS VAN KAARTEN. Geborenin het Centraal Zieken huis te Alkmaar Jan Arie, Zoon van C. WIT. M. WIT—de Boer. Valkoog, 23 Februari 1936. D. KANT en KANT-Breed geven hiermede kennis van de ge-- boorte van hun Zoon KLAAS. Schagerbrug, 22 Februari 1936. Barsingerhorn. op Maandag 2 Maart '36 's avonds 7 uur, bij den Heer A. DE GRAAF, ter behandeling van de punten In Art. 13 reglement aanwezig. Ib. BAKKER Az., Secr. Te koop: 2 gekte Koeien, bij K. SWAAG, Barsingerhorn. Te k<> jp: een versche Koe. t.b.c. vrij, melkopbrengst 5876 K.G, melk met 3.34 vet. R. YPM A, Oosterdijk, Dirkshorn. Plaatsing gevraagd: voor flinke Jongen, 13 jaar. op Landbouwbedrijf. Adres: C. KUIPER, C 47, St. Maartensbrug. 'ie koop: Woenark, 4 vertrekken. K. v. WIJNGAARDEN, Zwinstr. 57, Den Oevet, Wieringen. Te huur gevraagd: EEN HUIS met ongeveer 1 a 2 H.A. weiland, Liefst in de omgeving van de Wie- ringemieer. Aanbieding onder nummer 28, ie zenden aan G. VOS, Agentschap Scbuger Courant, Mid- denmeer. zeker de meening der aanwezigen, toen hij dankte voor het mooie spel. Verschillende bloemstukken werden aangeboden, o.a. van de-tooncelvereenigingen Koedijk, Sint Maarten, Alkmaar en Schoorl en van den heer Loevens, den regisseur, welke tevens met woorden van waardeering vergezeld gingen. Alleen de afd. Schoorl was niet door een afgevaardigde ver tegenwoordigd. Het geheel was een waardig herden ken van het 20-jarig bestaan. Een gezellig bal be sloot dezen mooien avond. Uitvoering van de R.K. Tooneelvereeni- ging St. Genesius. Gisteravond om half acht had een uitvoering plaats door bovengenoemde Tooneelvereeniging. Op gevoerd werd het aardige blijspel in 3 bedrijven: „De Verloren Erfenis". Het werd vlot gespeeld. In de pauze werd door één der heeren nog een voordracht gedaan, genaamd „Het persbureauwaarin we de weer- en nieuwsberichten in populairen vorm kre gen te hooren. Het was voorwaar zeer jammer dat de avond niet beter bezocht was. ANNA PAVLOWNA Muziek en tooneel. Voor muziek en tooneelliefhebbers vermeldde het programma van de uitvoering, die Zondagavond bij den heer Kossen werd gegeven. En zoo was het in derdaad: de mondharmonika- en accordeonclub „De Tango", de mandolineclub „Kunst en Eer" en dc too neelver. „Excelsior" verzorgden tezamen het pro gramma, dat dus wel elk wat wils bood. Het was een experiment, dat naar onze meening navolging ver dient. Vroeger gaven de vereenigingen uitvoeringen niet alleen om zich eens te laten hooren of te zien, maar ook om de kas eens flink te spekken. Nu is dat voorbij en is men al blij als men de onkosten van een uitvoering met de entreegelden kan dekken of er niet al te veel bij moet leggen. Veelal worden de kosten echter lang niet gedekt. Het gezamenlijk optreden maakt het risico op ver lies veel kleiner en daar iedere vereeniging zoo haar eigen aanhang heeft is er groote kans, dat men ook' niet voor zoo'n akelig leege zaal behoeft op te tre den. Niettegenstaande het ongunstige weer kon dan oolc de heer M. de Vries namens de drie bovengenoemde vereenigingen een flink aantal aanwezigen welkom heeten. Het kleine, maar ambitieuze clubje „De Tango'*, opende het programma met den marsch „Officer of the day". Was de inzet wat weifelend,, overigens werd uitstekend de leiding van den directeur ge volgd. Dat viel ons trouwens ook bij alle volgende nummers op. De populaire muziek vond, als altijd, waardeering. Een wat meer gevarieerde partijij voor den slagwerker zou o.i. het effect van de uitvoering aanmerkelijk verhoogen en bij het optreden van de Mandolineclub toonde de slagwerker (het was toch dezelfde?) wel tot meer in staat te zijn dan enkel het onderstrepen van de maat verdeel ing. Het zange rige „Huisie bij den toren", viel vooral in den smaak. Ook de Mandolineclub is niet groot, maar bracht niettemin lang geen gemakkelijke muziek ten gehoo-" re. Heeft de voor een dergelijk ensemble geschreven muziek, waarbij men rekening kan houden met 'meer verschillende instrumenten, het voordeel dat de har monie beter tot haar recht komt, als het clubje niet groot is, heeft de verdeeling in instrumentengroepen het nadeel, dat elk foutje sterk tot uiting komt. Maar „Kunst en E-er" bracht, behoudens een en kel onzuiverheidje, het erg oed af en voor hen, die naast een populair nummertje, ook graag eens wat anders hooren, was haar muziek een welkome af wisseling. Da „Dorpsfeest-fantasie" vonden we het. meest geslaagd. Samen met De Tango werd als slot van het muzikale gedeelte „Tm Zigeunerlager" ge speeld cn het samenspelen kwam natuurlijk, het klankvolume zeer ten goede. „Excelsior" tenslotte voerde het al eens eerder in Breezand ten tooneele gebrachte „Moord in het ko lenhok" op. De familie Pennekamp vertolkte vijf rollen, dc heer Glim de zesde cn deden dat zoodanig dat deze aardige klucht het publiek danig vermaak te. Herhaaldelijk schaterde de zaal luid op en zoo zorgde ook Excelsior voor haar deel, dat deze avond van Samenwerking geslaagd kan heeten.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3