Sport van Zondag Van Deelen's Medaille-Magazijn Sportberichten uit Dun Helder. Maandag 24 Februari 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9920 Belasting ambtenaren slaan een zwaren slag Brutale roof-overval De overstroomingen in Spanje Berger Sportvereeniging. Tienduizend liter alcohol in beslag ge nomen. De schaikist behoed voor een strop van 43000 gulden. De bemanning van het Nederlandsch recherche- vaartuig „Albatros" heeft bij Terneuzen de hand ge legd op een Belgische motorboot, vvelke een zeer groote hoeveelheid alcohol aan boord had, welke ons land moest worden binnengesmokkeld. De belastingambtenaren, die dagelijks langs de grenzen te land en te water uur en ontij trotseeren om te voorkomen, dat contrabande ons land onver- cijnsd wordt binnengesmokkeld, hebben thans een zwaren slag geslagen. Is de buit in den regel al mooi als men een honderd kuogram suiker of Belgische margarine op den kop weet te tikken, ditmaal ging het om een waarde van vele duizenden, een heele scheepslading smokkelwaer tegelijk. Toen het recherche-vaartuig „Albatros" op de Westerscheide surveillancedienst verrichtte, ont dekten de opvarenden hij Terneuzen een Belgisch motorscheepje, dat hun aandacht vroeg. Het ver moeden rees bij de mannen van het vak, dat er met het schip, een bootje van veertig ton, iets niet in den haak was en men besloot dan ook het aan te houden. Het schijnbaar onschuldige, maar niettemin ver dachte scheepje werd-naar Vlissingen opgebracht, waar men de lading eens ter dege heeft onderzocht. Het bleek alras, dat de ambtenaren zich niet had den vergist. Men vond alcohol aan boord, steeds meer alcohol en tenslotte toen men uitgezocht was, had men de geweldige hoeveelheid bijeen van niet min der dan tienduizend vierhonderd liter zuivere alco hol van 96 procent. Een prachtvangs dus. wat te duidelijker zal blij ken als men weet, dat de accijns op dit alcohol- zeetje niet minder zou hebben bedragen dan ongeveer 43 duizend gulden. Dit peuleschilletje had men on- j zen fiscus, die toch al genoeg heeft te stellen met dé geheime distilleerderijen, in eigen land, bijna door j den neus geboord. Te Se villa zijn tot nu toe 10 a 12.000 per sonen in oodkwartieren ondergebracht. De telefonische verbindingen in de stad zijn voor het grootste deel verbroken. Het tram verkeer ligt geheel stil. Door de autoriteiten, alsmede van particuliere zij de, zijn aanzienlijke geldbedragen als eerste hulp voor de slachtoffers van de overstrooming beschik baar gesteld, doch deze zijn lang niet voldoende om den nood tel enigen. De materieele schade is bui tengewoon groot en kan voorloopig nog niet worden overzien. HUWELIJKSBURO'S VAN STAATSWEGE BEPLEIT. Naar Reuter uit Berlijn verneemt, heeft dr. Pfotenhauser, rapporteur van de commissie voor nationale hygiëne, in een persgesprek verklaard: „Huwelijksburo's moeten in alle rijksgouwen worden gesticht. De nat. soc. staat, die het groot ste belang heeft bij de in stand houding van een sterk geslacht, dient deze buro's welke parti culiere huwelijksburo's overbodig zullen maken - op te richten. Zij zullen tot taak moeten hebben den toegang tot het huwelijksleven te vergemakke- kelijken voor het groot leger van ongehuwden- tegen-wil-en-dank. Zij zullen ook geschikte echt- genooten moeten zoeken voor gesteriliseerden, die in staat worden geacht waardige leden van de gemeenschap te zijn. EPIDEMIE IN OHIO Washinton Van 11.000 inwoners, welke de stad Coshoten in Ohio telt, zijn meer dan 2000 ziek. Tengevolge van het slechte drinkwater zijn zij door een darmkwaal aangetast, welke geluk kig niet van gevaarlijken aard is. De geneeshee- ren stelden evenwel een bacil vast, verwant aan de typhus-bacil. De regeering heeft aanzienlijke hoeveelheden geneesmiddelen gezonden. De scholen en de meeste zaken zijn gesloten. Ingezonden stukken. Sint Maarten 22 Febr. 1935. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke een klein plaatsje in uw blad, als ant woord op een ingezonden stukje van den heer V. Niet tevreden zijnde met het verslagje van uw correspondent, over de Zondag 16 dezer gegeven „Knalavond" door de „Magnus Folly's", is V. er toe overgegaan, ter genezing van uw correspondent, een en ander te schrijven. Maar mijnheer V., u is zich toch zeker ook be wust van het feit, dat de muziek oorverdoovend was, gezien de gedachte van u dat bouw en tooneel en zaal voor de zaak moet opdraaien. Voorts de vioolsolo. Door mij is niet van minderwaardig spel, doch over een minderwaardig instrument geschrei ven en nog kan ik mij niet indenken, hoe het moge lijk is, dat zulk een goede violist met zoo'n jammer- houtje durft op te treden. Wat de Saxophoonsolo betreft, ook deze heb ik niet genoemd „goed gespeelde", doch „beschaafd ge speelde". Dit is wel even anders, daar deze solo, in tegenstelling met de jazzmuziek, de ooren streelde. Dit als antwoord. Voorts wil ik er aan toevoegen dat ook door mij nog genoemd had kunnen worden de solo van den pianist welke, dit zult u mij moeten toegeven, niet zijn g-tje in het water viel. Daar ik geen bemerking heb gekregen over mijn schrijven van „potsen", vertrouw ik dat u daarmede j accoord gaat en hoop dat deze medicijn tot genezing mag voeren. t j Dankend voor de plaatsruimte. Uw Correspondent. EEN ONTVANGTOESTEL VOOR NOODGEVAL LEN. In Amerika werd een nieuw, zeer com pleet radio-ontvangtoestel geconstrueerd, dat slechts vier pond weegt en overal gemakkelijk mee te nemen is. Het toestel heeft slechts één lamp, en zijn batterijen zijn toereikend voor het gebruik van verscheidene uren. Speciaal in ge- valeln van nood, als boschbrand, mijnongelukken enz., moet dit apparaat dienst doen. inkwam. Als volgende week tegen de Boys zoo wordt gespeeld, dan wordt het een debacle. Let op! De a-adspiranten moesten met invallers voor Jan v. d. Plas en Jan Eriks naar Akersloot. Eriks vond bet beel gewoon om fien minuten voor het vertrek te komen vertellen, dat hij niet meeging. Dat is na tuurlijk geen manier en een voorbeeldige straf lijkt ons hier alleszins op z'n plaats. Op een terrein dat voor voetbal feitelijk totaal ongeschikt was, werd met 32 verloren. Onverdiend, want twee doelpun ten komen op rekening van Die. Zwakman, die wel heel ongelukkig was. Hans Busselman scoorde een fraai doelpunt en Dick Osterling maakte met een kopbal het tweede punt. Prettig is het te melden, dat. de b-adspirant Jan Willig een keurige partij speelde. BEKERS - TAKKEN - MEDAILLES PLAQUETTEN KRUIZEN KRANSEN ENZ. ENZ. levert U Direct uit voorraad voor iedere sport, tegen scherp concurreerende prijzen - Eigen moderne Graveer-lnrichting Laagzljde B 40 - Tel. 26 - Schagen VOORWAARTS I—ST. GEORGE X, 3—1. f Een spannende wedstrijd. Onder groote belangstelling werd hedenmiddag bovenstaande wedstrijd gespeeld, in een strijd, waar in beide ploegen elkaar niets toegaven. Natuurlijk viel er iets op het spel van beide ploegen te zeggen, maar de noodige spanning ontbrak niet tot aan een kwartier voor het einde toe. Toen voelde St. Geor- ge zich geslagen en Voorwaarts, dat nog niet uit gespeeld was, deed nog haar uiterste best nog een doelpunt te maken. Voor de rust waren beide ploe gen aan elkaar gewaagd. We zagen dan Voorwaarts en vlak er op St. George weer in den aanval. Dat er dadelijk geen doelpunten kwamen, kwam door goed verdedigen aan beide kanten, waarin aan den Voorw. kant de rèchtsback, en aan den anderen kant de St George keeper opviel, al had hij dan, volgens mij, aan het derde doepunt wel een beetje schuld. Maar zoo is het nu eenmaal, keeper is geen baan tje, ja zelfs een vak apart. Na de rust, toen St. George gelijk maakte, beleef den de Voorw. supporters nog benauwde oogen- blikken, want steeds waren het de bezoekers, die het doel bestookten. Toch herstelde de thuisclub zich even later en zagen we dan weer een gelijk opgaan- den strijd, zelfs werd Voorw. sterker. Over liet ge heel was de wedstrijd het aankijken teil volle waard, waarin de sterkste tenslotte won. Om even half drie laat scheidsrechter Koster uit Haarlem beide ploe gen, die op haar sterkst uitkwamen, opstellen. Voorw. is de gelukkigste met den toss, zoodat St, George aftrapt. Dadelijk zit er gang in het spel. St. George krijgt de eerste kansen. De Voorwaarts keeper staat steeds op zijn plaats om dan weer de bal in 't veld te jagen. Voorw. begint er ook beter in te ko men en de St. George keeper wordt ook in het spel betrokken. Een paar harde schoten weet hij vallende, klem- vast te vangen, tot even later een hard schot hem te machtig is. De scheidsrechter heeft echter net voor buitenspel gefloten. Het spel gaat nu weer gelijk op en neer, met de thuisclub iets gevaarlijker. Na een half uur spelen, komt bij een algemeene Voorw. aan val de bal bij Leek, die zoo geweldig hard inschiet dat de keeper er geen hand naar uit kon steken, (10). St. George laat zich geenszins ontmoedigen, want gevaarlijker worden haar aanvallen. Eenmaal kruipt Voorw. er door, als de keeper den bal laat vallen, maar een Voorw.-speler brengt redding. Kos, die nu linksbuiten speelde, zet een paar maal mooi voor, maar de schoten, hoe goed ook gericht, zijn.voor den St. Georgekeeper. Even later kondigde scheids rechter de rust aan. Na de thee is het dadelijk St. George, die krachtig aanvalt, zoodat. de thuisclub geheel terug gedrongen wordt. Een vrije schop voor St. George, wordt prach tig voor het doel-geplaatst, en netjes in de hoek ge schoten (11). Steeds komt St.. George terug, alle oogenblikken kan een tweede doelpunt verwacht worden. Een paar harde schoten gaan rakelings naast, een schot op vijf meter afstand is voor den Voorw. keeper. Het publiek begint zich te roeren, en .het schijnt te geven, want St, George wordt weer op eigen helft terug gedreven. Voorwaarts wordt gaan deweg sterker, en de St. George achterhoede krijgt handen met werk. Kos krijgt den bal toegespeeld. In plaats van af te geven, gaat hij er vliegensvlug mee van door, de keeper loopt uit, maar te laat, want het gejuich der vele toeschouwers geeft aan, dat Voorw. de leiding weer heeft genomen (2—1). St. George geeft zich nog lang niet gewonnen, maar hoe er ook geplaatst wordt, steeds stranden ze op de hechte Voorw.-achterhoede. Voorwaarts loopt het niet mee, als Kos weer doorbreekt en ge weldig hard tegen den onderkant van de paal schiet Het is slechts uitstel. Als even later de bal van links scherp voor het St. George-doel geplaatst wordt, is de keeper niet op zijn post om in te grijpen, waar van de rechtsbuiten profiteert om hard in te schie ten, 31. St. George voelt zich nu geslagen en Voor waarts valt steeds krachtiger aan. Een paar snelle doorbraken van St. George loopen op niets uit. Voorwaarts gooit er de laatste minuten nog een schepje op, maar tot doelpunten komt het niet meer Even later kondigde de Haarlemsche scheidsrechter het einde aan. Voorw. heeft de punten thuisgehou den. Rest nog te vermelden dat de wedstrijd in de boste verstanhouding werd gespeeld en de leiding uitstekend was. N.H.V.B. Nadat de regen eenige weken Spelbreker Is ge weest, kon Zondag het grootste deel van het pro gramma afgewerkt worden. Watervogels heeft op Schoorl een benauwde 43 overwinning behaald. Voor de rust, toen de Vogels met den wind in den rug speelden, word er flink aangepakt. Ook Schoorl, waar onze oud-stadgenoot Geurts in doel knap werk verrichtte, gaf aaidig pratij. Het terrein was lastig bespeelbaar, vooral in het middenveld, waar groote plassen lagen. Het gevolg was natuur lijk, dat de bal lastig onder controle was te krijgen. Af en toe bleef ze gewoon in den modder steken. De rust ging in met een 42 voorsprong voor Wa tervogels. Na de thee pakte Schoorl direct flink aan.Eenige snelle aanvallen op het W.-doel volgen en na onge veer vijf minuten kopt een van de verdedigers van Watervogels de bal in eigen doel, 4r-3. Dit schijnt «rooten indruk gemaakt te hebben, want de Vogels Veekoopman van f 900 berooid. Boekcl, (N.B.) 22 Febr. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag omstreeks 12 uur heeft nabij Han del onder de gemeente Boekei een brutale aanran ding plaats gehad, waarbij een man van een be drag van circa f 900 is beroofd. De veekoopman M. Meulenpas, wonende te Han del, was Vrijdagavond nog laat. op bezoek bij zijn compagnon van Doorne, die aan een binnenweg ter zijde van den straatweg Boekel-Handel woont. Te gen 12 uur begaf Meulenpas zich per fiets langs den binnenweg huiswaarts. Hij was nog niet ver van de woning van zijn compagnon verwijderd, toen hij plotseling door twee mannen werd overvallen, die vermoedelijk met een zwaren knuppel, Meulenpas op het hoofd sloegen waardoor hij van de fiets viel en bewusteloos bleef liggen. Toen Meulenpas na betrekkelijk korten tijd het bewustzijn herkreeg, miste hij zijn portefeuille, waarin circa f 900. Hij keerde naar de woning van den heer Van Doorne terug. Politie en burgemeester van Boekei werden van het gebeurde in kennis ge steld. Men kon daar hij vrijwel direct bewusteloos was geraakt, geen signalement van de daders geven Zaterdagmorgen is Meulenpas, die ernstig aan het hoofd gewond is, per auto naar zijn woning over gebracht. Des nachts nog heeft de Rijksveldwachter Went uit Heesch met zijn politiehond een onderzoek ingesteld. Aanvankelijk werd wel een spoor gevolgd, doch dit liep op den verharden weg dood. Het on derzoek wordt nog voortgezet. i Het water richt groote verwoestingen aan. Meer dan 10.000 menschen in Se- villa dakloos. Uit de Spaansche provincies komen nog steeds ont stellende berichten over de overst.roomingsramp, waardoor vooral Sevilla, Zamora en Valladolid ge teisterd zijn. Talrijke personen worden als vermist opgegeven. Men neemt aan dat zij door het hooge water, dat talrijke straten der getroffen plaatsen in woeste stroomen en zelfs in meren heeft, herschapen, zijn me- degesleurd.' Het water heeft in de straten een hoogte van verscheidene meters bereikt. Vele lager gelegen boerderijen zijn geheel van de buitenwereld afgeslo ten. De bewoners, voor zoover zij niet reeds door de in koortsachtige haast arbeidende reddingsbrigades van politie cn militairen in veiligheid gebracht zijn, worden door vliegtuigen van levensmiddelen voor zien. Het reddingswerk wordt bemoeilijkt door wolk breuken, die zich voortdurend boven de overstroomde gebieden ontlasten. Een slechte dag voor B.S.V. Alle drie elitallen verliezen, maar alleen van de adspiranten was de nederlaag onver diend. Ja inderdaad, het was gisteren wel een heel slechte dag voor B.S.V. Alle drie elftallen, die in het veld kwamen, verloren en wat erger is, behalve de ad- spiranten; hebben de andere elftallen de nederlaag verdiend ook. Om twaalf uur kwam hel tweede elftal in hét veld tegen de reserves van Vrone uit St. Pancras. Het weer was perfect, het veld was in uitstekende con ditie, alle factoren dus om goed voetbal te spelen, Maar wat B.S.V. 2 liet zien, was inderdaad niet veel bijzonders, al dient te worden gezegd, dat het ver toonde spel beter was dan eenige weken geleden te* ?en de Egmondsche Boys. Intusschen is het onze vaste overtuiging, dat het elftal nimmer een goeden wedstrijd zal spelen, zoo lang dat eeuwige „gekanker" (een ander woord is er heusch niet voor te vinden) blijft voortduren. De voorhoede richt verwijten tot de achterhoede en om gekeerd. En dan zijn er nog spelers die tegen el- konder beginnen en dan minder lieflijke uitdruk kingen bezigen. Het wordt inderdaad hoog tijd, dat dit tweede elftal eens een behoorlijken aanvoerder krijgt; iemand die weet op te treden en desnoods de ergste „kankeraars" het veld uitstuurt. Want heusch, zoo gaat het niet langer. Het bestuur doet alle mogelijke moeite om een goeden clubgeest aan te kweeken, doch het verwacht dna ook de volle me dewerking van de leden. Het is anders een vechten tegen de bierkaai. Voor de rust ging hetn og en had B.S.V. zelfs het beste van het spel, hetgeen werd uitgedrukt door 'n goed doelpunt van Jan Halff, in de tweede helft was het lippeloos mis. Bij een aanval van Vrone tracht te de Grauw dezen te keeren en kwam tegelijk met den Vronespeler te vallen Wij heben geen enkele ovetreding kunnen constat.eeren, doch scheidsrechter Horst gaf een strafschop en 't was 11. Weliswaar zette men alles op den aanval en overspeelde haar tegenpartij. Maar 'th ielp niets, ja 't werd haar zelfs noodlottig. Want bij een Snelle doorbraak der voor hoede der gasten was het 21 voor Vrone en zoo bleef het tot het einde. Aart van Diepen heeft z'n doel kranig verdedigd en is zeker niet debet aan deze nederlaag; in de achterhoede deen aJn Yudding en Roel Koning bij herhaling goed werk en in de voorhoede waren het aJn Half en Henk Plomp die den toon aangaven. Èri nu kan B.S.V. 2 zich óp de degradatiewedstrij den gaan voorbereiden. Als clan de geest in de ploeg niet veel en veel beter is, gaan dé deuren van de 4e klasse voor haar open. Na deze vertooning kwam B.S.V. 1 in het veld, om Vrone 1 partij te geven en we verwachtten er het bes te van. Maar helaas is ook deze wedstrijd op een bittere teleurstelling uitgeloopen. Het begon niet direct hoopvol, binnen de vijf mi nuten hadden de gasten al reeds de leiding genomen, toen Piet Beeldman den bal half raakte en de links buiten het leer in bezit kreeg. Er volgde een inder daad schitterend schot en keeper de Moor mocht '/visschen. •- - Natuurlijk was er niets nog verloren en vol goe- ■den moed trapte Huug Fillet voor de tweede maal af. Inderdaad het ging, er werd in de voorhoede goed gecombineerd en ook de middenlinie speelde een so- liede partij. Op onverwachte wijze kwam de thuis club aan den gelijkmaker. Op zeer verren afstand van het doel kreeg B.S.V. namelijk een vrijen schop te nemen. Dirk de Jong plaatste zich achter den hal, een kogel volgde en over den doelverdediger heen verdween den bal hoog in het doel (11). Het was werkelijk een prachtsehot. Van beide zijden werd gepoogd de leiding te ne men, maar het lukte niet en zoo kwam de rust met gelijken stand. In de tweede helft zakte "iet. spelpeil van B.S.V. bedenkelijk, er ontstonden steeds groote gapingen tusschen voor- en achterlihie, waardoor Vrone tel kens weer kon opruimen, en dat ook op. solide wijze deed. Trouwens, er werd door de gasten met veel meer vuur gespeeld, terwijl het spel mooi open werd gehouden. Want, ofschoon B.S.V. meer in het offen sief was, waren de aanvallen van Vrone heel wat gevaarlijker door het verrassende element, dat er in lag opgesloten. B.S.V. kreeg kans op kans, maar er werd geen gebruik van gemaakt. Zelfs miste Arie Rampen tot tweemaal toe een strafschop, Iets, wat we van Rampen niet gewend zijn. In buitenspel positie kreeg de linksbinnen van Vrone gelegen heid zijn club de leiding te geven cn hoe B.S.V. zich ook inspande, ze slaagde er niet in nogmaals gelijk te maken. Aan den anderen kant deed Vrone het be ter en voor de derde maal werd Jan de Moor gepas seerd. Met dezen stand kwam het einde, met een dubbel en dwars verdiende overwinning voor Vrone. Bij B.S.V. rammelde het, vooral na rust bedenke lijk, zoowel in voor- als achterhoede. De kanthalfs vergaten bijvoorbeeld steeds de buitenspelers te dek ken cn Dick dc Jong in het midden, dwaalde onop houdelijk van z'n plaats. In de voorhoede werd in dividueel dikwijls heel aardig gespeeld, maar de heeren gebruiken nog veel te weinig hun hoofd. Een uitzondering hierop maakte de veteraan Sluï- zer, die met verstand speelde en er na de rust best EEN SCHIP „VAART" DOOR DE STAD. Te Constans, aan het Bodenmeer, vertoonde zich op zekeren dag aan het oog van de bewoners een zonderling schouwspel. Op een speciaal voertuig rolde de 34 meter lange romp van een motorschip, bestemd voor het verkeer op het meer, door de stad.

Schager Courant | 1936 | | pagina 5