Schagen-Alkmasr. 1-5. K.N.V.B. fteginnen danig te knoeien. De voorhoede mist eenig.e fraaie kansen. Ook Schoorl laat zich niet onbetuigd. De achterhoede der Vogels weet een paar lastige bal len slechts door corner te verwerken. Het veld èn het spel worden steeds minder, en nadat de laatste vijf minuten het Schoorl-doel bedreigd is geweest, fluit de scheidsrechter het eindsignaal. Watervogels moet nu nog één wedstrijd winnen om kampioen te worden. We geloovèn, dat, willen de Vogels binnenkort in det vierde klasse hun entree maken, er heel wat beter gespeeld moet worden, om met succes uit den strijd te kunen komen. Helder 3 heeft de slechte indruk, die ze twee weken geleden tegen Atlas bij ons gewekt heeft, te niet gedaan. Er werd tegen J.V.C. heel aardig gespeeld. Reeds na vijf minuten ontstaat, uil een mooi staaltje van sa menspel, het eerste Helder doelpunt. Maar J.V.C. laat niet met zich spelen Direct na den aftrap wordt een snelle aanval op het doel der withemden onder nomen. Nadat Gras de bal het veld in heeft geslagen, volgt een mooi schot en de gelijkmaker is geboren. Na ongeveer een half uur waarhij Helder voort durend in de meerderheid is geweest (de H. keeper kreeg 25 min. na den gelijkmaker, weer eens een hal te verwerken), volgt uit een vrije schop hettweede Ilelder-doelpunt. De rust gaat in met den stand 2—1. Na de rust weet Helder neg één keer te scoren, zoodat J.V.C. een verdiende 3—1 nederlaag heeft ge leden. Zeemacht 1 kan eindelijk, doordat met 40 van Helder 5 werd gewonnen, de kaïnpioensvlag hijschen. Voorwaar een prestatie, van de zeemenschen, daar.er nog drie wedstrijden gespeeld moeten worden. H.R.C. 5 moest, bij de. derby tegen Helder 4, in laatstgenoemde club z'n meerdere erkennen. Er werd met 12 ver loren. Hierdoor ziet 't er voor Helder 4 weer iets gunstiger uit. Heldersche Boys. leed een 40 nederdaag tegen Wieringerwaard. 71! K.N.V.B.-uitslagen: Alkmaarsche Boys 1II.R.C. 1, 1- Texel 1N. Niedorp 1, 21. H.R.C. II—BI. Wit III, 40 H.R.C. 3K.V.V. 2, 3-2. Purmersteijn 2—Helder 2, niet bekend. HELDER I—PURMERSTEIJN I. 3—3. De Withemden worden de dupe van hun slechte verdediging. Het is Helder niet gelukt om revanche te nemen op de smadelijke nederlaag, te Purmerend geleden. Dit toch was de eerste nederlaag na een succesvol be gin. Bijl was, door ziekte, vervangen door Godschalk, terwijl Kiljan als rechtsbuiten speelde. Hier deed hij werkelijk heel goede dingen. Purmersteijn had een nieuwe midvoor opgesteld, hetgeen wel een verbete ring was. Vóór den wedstrijd werd het publiek via de ge luidsinstallatie van Van Baaren verzocht, om zich niet met de leiding van den scheidsrechter te be moeien. De wedstrijd. De eerste aanval is voor Helder, dat tegen wind speelt. Er ontwikkelt zich direct een mooi spel. Na ongeveer tien minuten spelen krijgt Smit, die naar buiten is gegaan* den hal. Een mooie voorzet volgt en Godschalk geeft. Helder met een prachtig schot de leiding. 10. Direct na den aftrap volgt weer een aanval op het Pumiersteijn-doel, een mooien voorzet van Godschalk en Barend de Boer vergroot den voor sprong. 20. Purmersteijn laat zich evenwel niet overdonderen en een snelle aanval op 't Helder-doel volgt. Keeper Muller grijpt over een eenvoudigen bal heen en P. heeft z'n achterstand verkleind, 21. Na het veelbelovende begin van Helder, verslapt het spel opeens. Het wordt een beetje heen en weer tr&ppen. Af en toe zien we eens een aardigen aan val. Zoo lost de nieuwe P. middenvoor een keihard schot, maar de H.-keeper redt schitterend. Het spel gaat nu gelijk op. Godschalk krijgt nog een mooien kans uit een voorzet van Kiljan, maar de bal gaat naast. Dan volgt na ongeveer 25 minuten spelen een aanval van Purmersteijn. Muller loopt uit zijn doel en trapt den hal, die hij makkelijk op had kunnen rapen, weg en wel voor zijn eigen doel. De Purmer- steijn-linksbinnen zal vermoedelijk „dank je wel" ge zegd hebben, toen hij zoo'n mooie kans kreeg. Een kalm schot, en het is 2—2. Helder raakt nog dieper in de put. 't Is alsof men geen weg weet met den bal. De Purmerenders herstellen zich ondertusschen schit terend en 10 minuten later is de Helder-voorsprong, weer door een fout van den keeper, veranderd in een Purmersteijn-voorsprong, 23. Twee minuten voor halftime krijgt Helder een penalty te nemen. Kies- sewetter plaatst zich achter den bal en schiet keikard tegen den P. keeper aan. De bal wordt wegge werkt en cle scheidsrechter fluit voor rusten. We kunnen niets anders zeggen, dan dat het voor rust. een zeer slappe vertooning is geweest. Na de rust volgt direct een snellen aanval op het P. doel. Een mooi schot van Smit wordt, er op even fraaie wijze uit gehouden. Ook een vrije schop op den rand van het strafschopgebied levert niets op. De tweede helft is ongeveer 15 minuten oud, als Kiljan voorzet. Godschalk geeft een schot en de ge lijkmakcr zit in het net, 3—3. Ook Purmersteijn trekt weer ten aanval, maar dit levert niets op. We no teerden nog een mooi staaltje solospel van Godschalk. Hij passeert handig twee, drie P.-verdedigers en legt den bal dan als het ware voor het inschieten neer, maar geen der drie binnenspelers is present. Het spel wordt weer minder. Helder blijft wel in de meerder heid, maar weet dit niet door doelpunten uit te druk ken. Na ongeveer een half uur moet Trap, die een der besten van Helder was, uitvallen, doordat hij een hal tegen zijn maag krijgt. Hij wordt vervangen door Van Steenbergen. In de laatste 20 minuten worden nog twee doelpun ten gescoord, een door Helder en een door Purmer steijn, maar beide worden geannuleerd wegens bui tenspel. De witjes probeeren nog, door alles op alles te zetten, de winnende goal te maken, maar dit ge lukt niet., en de eindstand is 3—3, hetgeen wel de verhouding uitdrukt. Het is te hopen, dat,, nu Helder zelf geen kam pioenskans meer heeft, ze den moed niet zullen la ten zakken. Sparta verliest alweer. Ajax en H.B.S. maken nu kans, daar zij beiden wonnen. Overigens handhaafden de leiders zich. Overzicht van 23 Febrnari. Wij voetballiefhebbers hebben het nu gelukkig weer eens goed getroffen. Een maximale lijst ligt voor ons, met uitslagen van jewelste. AFDEELINO I. In de eerste Westelijke afdeeling is de situatie nu hoogst interessant geworden, daar Sparta met 4—3 van V.S.V. verloor, en Ajax zoowel als H.B.S. hebben gewonnen. De Ajaxieden klopten, zij het krap aan, Haarlem met 43 en H.B.S. verpletterde Xerxes met 8—1. Het wordt onderaan ook roerig. Hermes D.V.S. ging n.1. op liet goede pad voort door het sterke A.D.O. met 1—0 te overwinnen en K.F.C. met een gewijzigde ploeg (Jaap Mol) weer opgenomen als linksbinnen on een adspirant op de midvoorplaats) deed heel best werk door R.C.H. niet 41 te versdaan. II.B.S. 16 9 2 r 47-32 20 Ajax 15 8 3 4 44-28 19 Sparta 15 7 5 3 46—31 19 en onderaan: K.F.C. 15 5 3 7 20—29 13 Hermes D.V.S. 15 3 4 8 21—36 10 Xerxes 14 2 4 8 31—47 8 AFDEELING II. Blauw Wit won met 20 van H.F.C. Jammer voor Amsterdam slaagde D.W.§. er niet in haar stadge noot© een dienst te bewijzen. Feijenoord bleef met 4—2 over haar haas. Excelsior ontliep door van Stormvogels te winnen (3—0) zoo goed als alle ge vaar. V.U.C. nog niet, want zij verloor met 63. D.F.C.—Z.F.G. werd, in de lijn der verwach tingen 43. Blauw Wit 15 12 2 1 36-11 26 Feijenoord 13 9 2 2 43—15 20 en onderaan: V.U.C. 15 3 3 9 28-49 9 H.F.C. 14 1 4 9 14—44 6 AFDEELING III. Het leidend trio heeft zich gehandhaafd. Elk won echter maar op het kantje af. Enschedé overwon Tubantia met 3—2, Heracles A.G.O.V.V. met 10 en Go Ahead bleef tegen S.C.H. met 21 in de meerderheid. Ensch. Boys wonnen met 31 van Wageningen en de plaatselijke krachtme ting deed P.E.C. over Z.A.C. zegevieren, 4—2. 14 13 1 0 60—10 27 14 10 1 3 41—30 21 14 7 4 3 37—19 18 14 2 4 8 22—42 8 13 2 0 11 1551 4 met 60 van Be Quick. Veendam won met 32 van Leeuwarden. Velocitas maakte Friesland met 5—G tot haar slachtoffer en Hoogezand won van haar Be Quick Veendam Velocitas onderaan: Achilles Sneek K.N.V.B.-ERS IN NOORDHOLLAND. 2A. D.O.S. heeft zich inderdaad weten te handhaven tegen Vriendenschaar, want het gelijke spel (2-—2) laat D.O.S.'s voorsprong voortbestaan. Wie er zijde bij spint is E.D.O., die zich kweet van de opgelegde taak en met 21 van Bloemendaal won. Theoretisch is E.D.O.'s kans nu weer de beste. De tijd kan ech ter slechts leeren of clQe zich practisch laat verwe zenlijken. ZeeburgiaA.F.C. werd afgekeurd. De positie van Alcmaria is niet. nog slechter gewor den. Weliswaar zit er de 52 nederlaag tegen 't Gooi die we al hebben voorspeld, weinig bemoedigends Kinheim slaagde er „gelukkig" (voor Alkmaar) niet. in omh et tegen U.V.V. verder dan een eervolle nederlaag te brengen (1-2). De stand luidt: D.O.S. 15 8 5 2 28—24 21 E.D.O. 13 6 6 1 28-22 18 Vriendenschaar 14 5 8 1 28—18 18 Zeeburgia 14 6 5 3 26-21 17 o.v.v. 14 5 4 5 26—31 14 A.F.C. 14 4 6 4 37—41 14 't Gooi 14 5 2 7 30—30 12 Bloemendaal 14 3 5 6 25-31 11 Alcmaria 15 3 4 8 33—40 10 Kinheim 15 1 5 9 15—29 7 2B. Enschedé 14 11 1 2 42—20 23 Go Ahead 14 10 2 2 38—13 22 Heracles 14 10 1 3 29-14 21 onderaan: Wageningen 14 3 3 8 14—31 9 S.C.H. 14 1 1 12 17—41 3 AFDEELING IV. Het voornaamste feit is hier dat de eerste hekkeslui ter bekend is. N.O.A.D. zal haar eerste klasseschap straks moeten verdedigen. Haar laatste 5—3 neder laag tegen P.S.V. bracht de beslissing, die nog aan gedikt werd door Longa's overwinning oo Eindho ven, (43). N.A.C. en B.V.V. wonnen beide. B.V.V. nam dus revanche op Bleijerheide (42) en N.A.C. stuurde Roermond puntloos terug (21).) N.A.C. 16 8 6 2 37—20 22 B.V.V. 15 8 5 2 34—26 21 en onderaan: Roermond 16 5 2 9 19-35 12 N.O.A.D. 16 2 2 12 24—46 6 AFDEELING V. Tn de onderste lagen viel de 3—2 overwinning van Sneek tegen G.V.A.V. op. Achilles verloor daarbij Naar verwachting nam B.F.C. revanche op West- Frisia (20). Velox speelde in Zaandam tegen Z.V. V. gelijk (11). De voorsprong bedraagt nu nog 3 punten, n.1. op O.S.V. dat Hercules er onder hield (4-2). Velox 15 9 5 1 43-27 23 O.S.V. 14 8 2 4 33—19 18 3A. H.R.C. heeft een uitstekende wedstrijd gespeeld in Alkmaar, waar zij de Boys met 71 hebben ge kraakt De angst voor een verrassende tegenstand van de Alltmaarders heeft blijkbaar tot dubbel hard werken aangespoord; 7—1 sluit een compliment in vóór de voorhoed. Mogen we er ook uita fleiden dat de achterhoede nu voldoende betrouwbaar was? De achtervolgers van de Racers zaten echter ook niet gt.il. De Volewijckers gaven K.V.V. met 6—3 klop, terwijl Zaandijk keurig netjes van Succes won (5—1). In deze laatste wedstrijd liet Zaandijk zien dat er toch wel degelijk verschil in 3A kan zijn. Zij vertoonde n.1. een spel dat Succes veel te mach tig was. Nu speelde Succes trouwens een slechte wedstrijd ook. Men leze er het verslag op na. Purmersteijn wist het in Den Helder tot het ver wachte gelijke spel te brengen (3—3). zoodat Wie- ringen weer onderaan staat. Hollandia overtrof onze verwachtingen. Zij klopte Beverwijk met niet minder dan 60. De stand is: H.R.C. 14 10 2 2 43-23 22 Hollandia 14 8 1 5 29—21 17 Zaandijk 12 7 2 3 25—14 16 Helder 14 5 5 4 28—22 15 Volewijckers 11 7 0 4 41—21 14 K.V.V. 14 3 5 6 25-34 11 Al km. Boys 14 5 1 8 25-36 11 Beverwijk 15 4 2 24-40 10 Purmersteijn 12 4 1 7 28-35 0 Succes 14 4 1 9 18-34 9 4A. Texel en Alkmaar hebben weer heide hun plicht gedaan. Texel won thuis met 21 van N. Niedorp, terwijl Alkmaar met royale cijfers in Schagen won Ruim twee üür stelden de elftallen zich op on der leiding van scheidsrechter II. J. Vollen. Alk maar verscheen met: Duiveman. Dingerdis, Ooms. Huiberts, Zwaan, Corbie. v. Os, Schonhoven, Kuis, Kraanenburg, v. 't Hof. Wat Schagen daartegenover stelde hing bij 't be gin van den wedstrijd nog eenigszins in de lucht. Aanvankelijk telden we negen spelers. Na een minuut of zes kwam er nog een bij en eindelijk één minuut voor de rust verscheen nummer elf. De opstelling der gastheeren zag er toen als volgt uit: Schoorl, de Vries, Dekker, E. Rus, Molenaar- Middelbeek, R. Hls, Grootes. Vlottes, Peetoom. Arnoldus. De wijze, waarop Schagen er ten slotte in slaag de elf man bijeen te brengen, getuigde allerminst van ernst. Het mag dan waar zijn, dat er dit seizoen niet zoo heel veel lauweren meer te verzamelen zijn voor de geelzwarten, methoden als deze pleegt men vooral te vinden bij vereenigingen, die enkele jaren van onderaan hengelen ten slottè afwisselen met degradatie. Trouwens, het geheele spel der Spar tanen maakt niet den indruk, dat de voetbalsport op serieuze wijze beoefend wordt. Alkmaar won. Maar er was ook nog al wat ver schil tusschen de beide ploegen, We zouden zeggen: het verschil van een klasse Hoewel ook de groen- witten af en toe hun fouten maakten, was hun plaatsen en afnemen stukken beter. Of een team ge oefend is of niet, blijkt in den regel uit de wijze, waarop met het hoofd wordt gewerkt, hetgeen voor tweeërlei uitlegging vatbaar is. NI. hoe de hersens, worden gebruikt, en hoe wordt gekopt. Overleg nu was voor het halftime iets wat aan de Spartanen volmaakt vreemd scheen te zijn. Eén uitzondering moeten we daarbij maken en dat voor den keeper, die van het begin tot het einde goed werk heeft ver richt. Alle goals waren stuk voor stuk nauwelijks of niet houdbare schoten en gezien het vele wat hij er uithield, verdient Arnoldus niet de minste blaam. Na d.e rust was vooral de verdediging van Scha gen beter op streek, hoewel hun tactiek van ver opdringen en het openzetten van de huiten-spelval niet zonder gevaren is. Dit werd trouwens ten dui delijkste bewezen door >het vijfde doelpunt van den Alkmaarschen rechts-buiten van 't Hof. Bij falen van de buiten-spelmethode blijven doelpunten nooit uit en in de meeste gevallen brengt ze meer na- dan voordeel. Dat vandaag een enkel doelpunt de prijs was, die Schagen voor deze tactiek moest betalen, kwam hoofdzakelijk door een fout van Alkmaar, dat zich op deze spelwijze niet behoorlijk instelde. De groen-witten maken zich in 't algemeen meer schuldig aan buitenspel, dan normaal het geval be hoeft te zijn en wanneer ze wat met den dag waarschijnlijker wordt - een beslissingswedstrijd tegen Texel hebben te spelen, dan zullen ze zich in dit opzicht moeten verbeteren. Het zijn in den re gel juist bij uitstek gevaarlijke aanvallen die door buitenspel worden afgefloten, terwijl de enkele me ters, welke de betreffende speler te ver naar voren, staat zelden zooveel gewicht in de schaal werpen, dat bij niet buitenspel staan de doorbraak niet mo gelijk zou zijn. De meerdere getraindheid der Alkmaarders bleek voor een goed deel uit hun veel beter koppen. Wanneer een Spartaan en een Alkmaarder tege lijk naar een bal springen, dan herinneren we ons niet, dat de Schagenaar éénmaal het leer bereikt. Al tijd was het de Alkmaarder. Koppen nu is. geen of niet in de eerste plaats een kwestie van lengte, het is: het juiste moment waarnemen. Oefening. En die bezaten de geel-zwarten ten eenenmale niet. Met de voorhoede was het den heelen wedstrijd modderen, in den waren zin des woords. lederen aanval ontaardde onherroepelijk niet alleen in een gruwelijk gepingel, over 't algemeen verstonden de spelers elkaar daarbij ook nog niet eens. Zoodat niet zelden de bal de Alkmaarsche verdediging, die uit stekend op dreef was, eenvoudig vlak voor de voeten werd gespeeld. Ook de schotvaardigheid liet veel te wenschen over. Duiveman had dus niet veel gelegenheid zijn capaci teiten te toonen. Alleen na half-time kreeg hij vlak na elkaar drie vervaarlijke schoten, die hij op emi nente wijze behandelde. Overigens kon hij zich be palen tot het opvangen van een aantal gevaar]ooze rollertjes. Vóór alles moeten we Schagen aanraden: training, training, en nog eens training. Alkmaar speelde een behoorlijken wedstrijd, al heb ben we de ploeg wel eens veel beter op dreef gezien. In enkele perioden werd in de voorhoede nog al eens gepingeld, waardoor kansen verloren gingen. Na half time, vooral toen de voorsprong tot 50 was gegroeid, wilden de spelers „het wel gelooven". Duiveman maakte er een potje van door den bal uit te gooien, soms slechts enkele meters ver weg, de middenlinie kwam niet meer op. Alleen de backs bleven doorwer ken, waarvoor ze een woord van lof verdienen. Ten slotte raden we van Os aan om wat harder te loopen. Hij was nog al „laksch". Zoo iets kan worden tot een spelopvatting en voor een mogelijken wed strijd tegen Texel is dat fnuikend. De wedstrijd. De eerste helft kenmerkte zich door een voortdu rend overwicht (firan Alkmaar. Het gebrek, eerst aan twee spelers, later aan één was voor wat Schagen betreft, daar stellig niet vreemd aan. De meerderheid der groen-witten blijkt duidelijk uit de aantallen hoekschoppen: 6 tegen 1. De eerste minuten wist Sparta zich echter de steeds opnieuw aanvallende Alkmaarders van het lijf te hou den. Deze laatst en zetten er toen natuurlijk nog alles op, want er moest gewonnen worden. Wellicht was dit de reden, dat voor het doel de voorhoede der be zoekers nog al zenuwachtig leek. Toch noteerden we enkele schoten en kopbal len, die Arnoldus echter behoorlijk verwerkte. Na dertien minuten openden de gasten de score met een uitstekend doelpunt van Van 't Hof. Een voorzet van rechts werd door hem direct van uit de lucht keihard in het doel gekogeld. Even later meenden we Schagen in eigen doel te zien trappen, maar het liep goed af. Af en toe be gon Alkmaar erg op'te sluiten. Het gevolg was, dat cle geheele ge.^l-zwarte verdediging en half linie zich voor den goal ophoopte, waardoor de kans tot scoren voor Alkmaar niet werd vergroot. Zoo duurde het tot de 37ste minuut alvorens cle bezoekers hun voorsprong wisten te vergrooten. Weer was het van 't Hof, die met een uitstekend schot Arnoldus het nakijken, gaf. (5—1). Andijk—D.T.S. werd 2—1 voor Andijk. De stand: Texel 13 11 1 1 29—9 23 Alkmaar 12 9 3 0 36—10 21 B.K.C. 11 6 0 5 21—18 12 N. Niedorp 12 3 3 6 23—29 9 Andijk 10 2 4 4 13—21 8 Strandvogels 10 2 2 6 20—24 G Sparta 11 2 2 7 1936 6 D.T.S. 11 1 3 7 2034 5 Drie minuten later brak Kraanenburg door en een doorbraak- van dezen speler bef.eekent dikwijls een goal. Zoo ook hier. Alkmaar leidde met 3—0, een voorsprong, die feitelijk den wedstrijd had beslist. In de 44ste minuut verscheen Middelbeek in het veld en completeerde het Schagen-elftal. Nog juist bij t ij cis om clen scheidsrechter voor half-time te kunnen hooren fluiten. Na de rust leken de rollen omgekeerd. Gedurende een vol kwartier had Schagen het heft in handen. Maar van doelpunten was eenvoudig geen Sprake» Daarvoor liet het schieten te veel te wenschen over. Eenige malen noteerden we een schot, waarachter we drie vraagteekens zetten. In de half linie speelde Schagen te hoog. Wat te onvruchtbaar was, daar de groen-witten hun in t koppen verre de baas waren. Na een tien minuten echter hadden de geel-zwarten hun kruit blijkbaar verschoten. Alkmaar kwam weer meer opzetten en zoo was het na een kwartier, dat cle bezoekers hun eerste corner wisten te forceeren. Enkele minuten la'ter deed Schagen hetzelfde. Beiden werden slecht genomen. Die van Alkmaar was te hard, die van Schagen ging ver achter. In de 26ste minuut kreeg van Os weer een hoek schop te nemen en hij deed het op een wijze, die hoe genaamd niets te wenschen overliet. Arnoldus stomp te er naar, maar cle bal ging via de bovenlat tegen de zijpaal en ketste in het doel. Hiermee kwamen we aan cle periode van de buitenspel-val der Schagen- sche verdediging. Alkmaar, dat zich veilig voelde, liet zich insluiten. Maar in cle veertigste minuut maakten cle groen-wit ten'bij een doorbraak geen buitenspel. En van 't Hof produceerde nummer vijf, Met nog enkele minuten te spelen voor cle boeg, was cle wedstrijd voor Alk maar gewonnen. Toch kwamen er nog twee corners tegen cle gasten. Na de laatste maakte Huiberts hands in het beruchte gebied. Penalty. Duiveman bleek daarbij nog geen I-Ialle te zijn, want R. Rus nam de strafschop correct. De eer van Schagen was gered. Onmiddellijk daarop floot de scheidsrechter eindi gen. Het was een prettig gespeelden wedstrijd, en de leiding was uitstekend. ANNA PAULOWNA. Bij de Poldersche voetbalclub mag met recht op een goeden Zondag worden teruggezien. B.K.C. 2 ontving Zeemacht 2 om 2 uur. Men mocht een overwinning -verwachten, doch in het eerst had het er anders niet veel van. Z. was daarvoor te veel in den aanval en eer sterker clan zwakker. De rust stand was clan ook 11. Na halftime hacl Z. evenwel bijna niets meer te vertellen. De stemming in de Z. gelederen werd er daarbij niet beter op. Want toen Keizer door een fout in de achterhoede kans zag weer eens te doelpunten, voegde de Z. aanvoerder zijn keeper toe: je kan er net zoo goed uitgaan, waaraan deze, gehoorzaam als het een goed militair betaamd, onmiddellijk gevolg gaf. Maar niet alleen daardoor verloor Zeemacht. B.K.C. was heel wat sterker en menschen als Keizer zorgen dan wel dat dit ook in goals wordt uitgedrukt. Het werd 5—1. B.K.C. 3 deed naar verhouding het beste werk. Zij trok naar het gevreesde -Watervogels .2. Warempel gelukte het cle geel zwartjes, van de Vogels te win* nen. Wij vernamen dat het schot van Lange Jan (die tegenwoordig in het derde in ballingschap leeft, om straks opnieuw zijn opwachting in het eerste te ma ken) een.groot aandeel had in cle 6—3 overwinning. Maar tenslotte bestaat, de ploeg uit 11 man en hun allen komt dus- een compliment toe. B.K.C. 4 heeft het. er- ook al beter afgebracht dan verwacht werd. Het mes sneed hier o.i. aan twee kan ten. B.K.C. 4 speelde zelf een behoorlijke partij en Sparta zal vermoedelijk niet op haar sterkst hebben gespeeld. Haar tot dusverre behaalde resultaten doen ons zulks vermoeden. Enfin. B K.C. won met 53. Spar ta had cle leiding genomen, maar de thuisclub nam die nog voor rust door twee uitstekende schoten van Zeeman over. In cle tweede helft werd er van weers kanten nog lustig gedoelpunt, doch zoo, dat B.K.C. met een 53 voorsprong eindigde. Het was af en toe een aardig kijkspel in 't milde voorjaarszonnetje, want verschillende goede momen ten maakte men mee. In de Sparla-gelederen ont waarden we Breebaart en Van Geelen, die beiden een voorbeeld geven wat club'iefde is. Hoewel hun capaciteiten door hun snelheidsverlies terugloopen, blijven ze zich steeds beschikbaar stellen. Hulde! B.K.C'. a verloor in de morgenuren met 10 van Helder b. Het seizoen is voor dc jongens niet zoq gunstig verloopen, dit jaar. - B.K.C. 1 is voor de naaste toekomst als volgt op gesteld: Prins; M. van Teulingen Jz .en M. van Teu- lingen Hz.; J. Stecnvo'orde, H. Tauber en K. Steen voorde; A. B'lolc, Jan van Wees, 1. Post, J. cle Schip per Az. en Jac. van Wees Dc opstelling van de halflinie en de achterhoede hebben we in deze gedaante al eenige maanden ge- nronageerd. Ons voorbehoud was en is nog steeds dat Tauber zich cle eerste tijd nauwkeurig acht geeft van, zijn opstelling en zich daarbij de aanwijzingen van de bevoegde personen aan den kant laat welgeval len. Totdat het hem vanzelf afgaat, wat men van een speler van zijn capaciteiten binnen niet al te langen tijd mag verwachten. PETTEN. PETTEN—ATLAS. 3—2. Wel zelden hebben we zoo'n onprettige, „zure" vertooning meegemaakt als bij deze match. De Atlas- spelers in het bijzonder gedroegen zich zeer onspor tief; over alles en tegen iedereen werd gefit en ge kankerd, zoodat het spel af en toe moest onderbroken worden. Plet verwondert ons nog, dat de scheidsrech ter zoo lankmoedig is gebleven en niemand het ver der medespelen ontzegde. Mogelijk zou dit dc stem ming ten goede zijn gekomen. Het spel zelve droeg aanvankelijk de sporen van een langdurige rust. Slordigheid was het hoofdken merk. Een ontelbaar aantal malen ging de bal over cle zijlijnen, terwijl de kunst van uitgooien voor velen te moeilijk bleek. Het was Atlas, dat na dit kleurloos begin, liet eerst op toeren kwam. In de voorhoede speelde de mid-voor een nuttige partij. Hoewel hij van zijn medespelers weinig steun ondervond, wist hij toch Eriks onhoudbaar te passeeren. Verschillen de tegenbezoeken aan het A.-doel' leidden vooralsnog tot geen resultaat en cle eerste speelhelft was bijna verstreken, toen P.s linksbuiten de partijen op gelij ken voet bracht. Na de thee vlotte 't iets beter in de P. gelederen en als er voor het doel beter gecombineerd zou zijn schoten vanaf de vleugel leveren meestal wei nig op dan zou zeker resultaat niet zijn uitge bleven. Nu kwam dit aan dc andere zijde, waar de r. binnen een voorzet van links uitstekend benutte. J. Vriesman zorgde kort hierna voor den gelijkma ker. Ruw spel van den A. r. back leverde P. een vrije schop buiten het strafschopgebied op, die in 't uiterste bovenhoekje geplaatst P. de leiding be zorgde. De resteerende minuten levérden nog wat berrie op, maar geen doelpunten of 't moest zijn een P. goal in de laatste minuut gescoord, die echter wegens buitenspel werd geannuleerd. Zie voor vervolg Sport 3e pagina le blad.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6