Raad Oude Niedorp. elrose's Vergelding Feuilleton Vergadering van den Raad op Vrijdag 21 Februari 1D36, 's middags om 4 uur. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Do voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom, in bot bijzonder den heer Bierman, die de vorige maal wegens ongesteldheid afwezig was. Hoe wel het reeds ver in Februari is, wil spr. toch even stilstaan bij deze eerste vergadering in 1936. Er kan niet gezegd worden, dat de omstandigheden in het afgeloopen jaar zich in gunstigen zin hebben gewij zigd, integendeel, er was eerder een achteruitgang te constateeren. Men moet echter voortwerken, al weet spr. wel, hoe zwaar zulks voor sommige inge zetenen is. Met nieuwe werklust kan men dan za ken doen, als de tijden keeren. Voorheen heeft toch ook de oude Hollandsche taaiheid goed gewerkt. En spr. was er van overtuigd, dat ook nu een beteren tijd zou aanbreken. In tal van landen is een ople ving waar. te nemen en ook in ons land zijn er tee kenen te vinden, waaruit men mag concludeeren, dat het iets beter wordt. De statistieken wijzen uit dat bet diepste punt is bereikt Dat de opleving, die zoo veel prettiger verhoudingen zal brengen, spoedig moge komen. Moge God's beste zegen op het werk van den raad, de raadsleden en van allo gemeente- naren aanwezig zijn en moed geven om de moeilijk heden te boven te komen. Spr hoopte het volgende jaar van een kentering in den toestand te kunnen getuigen. (Applaus). De notulen van de vergaderingen van 29 Nov. en 13 Dec. worden, onder herstelling van een abuis, vastgesteld. Mededeelingen. Mededeeling wordt o.a. gedaan van: De goedkeuring van eenige raadsbesluiten. Proces-verbaal van opname van kas en boeken. De vaststelling van bet presentiegeld voor de le den van den raad, door Ged. Staten, met ingang van 1 Jan. 1936 op f2 per vergadering. Enkele verslagen liggen voor de leden ter inzage. De heer Waiboer vindt het vreemd, dat Ged. Sta- 'tcn in tegenstelling met de wedden voor de wet houders, wel den raad hebben willen hooren om trent het presentiegeld van de raadsleden. Toen men de wethouderssalarisen verlaagde, had men meteen de presentiegelden wel kunnen vaststellen. Alhoewel spr. de verlaging toejuicht, was het hoo ren van den raad toch maar een wassen neus. De voorzitter antwoordt, dat het nu eenmaal voor schrift is. De heer Waiboer: En voor de wethouderssalarissen is ook de raad met gehoord. De Voorzitter zegt. dat dp raad ook daarvoor is gehoord. Alleen is dit reeds een vergadering eerder gebeurd. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vermelden we: Een schrijven van de Protestantsche Armvoogdij 'te Oude Niedorp. houdende verzoek de vergoeding voor het medegebruik Van de raadszaal voor ver gadering te verlagen van f 15 op f 10. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen, in gaande 1 Januari 1936. Goedgevonden. De minister van Sdc. Zaken berichtte, dat de gel digheidsduur van de steunregeling is verlengd tot en met 27 Juni 1936. Een besluit van Ged. Staten tot verdaging hunner beslissing t.a.v. dc gemeentebegrooting 1936, onder verïeening van de machtiging, bedoeld in art. 2-46 der gemeentewet. Vastgesteld is het quotiënt bedoeld in art. 16 2e lid, van het financieele verhoudingsbesluit voor de rekeningsjaren 1931, 1932 en 1933. De heer Kolkman vraagt toelichting van deze mededeeling, die door den voorzitter wordt gegeven. Een schrijven van de R.K. en Moderne Landarbei- 'dersbond, houdende verzoek aan georganiseerden bij de werkverschaffing 2 cent per uur meer te betalen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Ook vorig jaar heeft men het geprobeerd, doch kans op goedkeuring van een eventueel raadsbesluit bestaat er niet. Overeenkomstig het voorstel wordt dan ook be sloten. Na het opmaken van de agenda kwam nog in de goedkeuring van het besluit tot verpachting van de schutsluis aan het Verlaat. Een schrijven van den heer Buddendorf, houdende verzoek tot verlaging der huur van zijn woning, in gaande Januari j.1. B. cn W. stellen voor dit verzoek bij de behande ling der volgende gemeentebegrooting onder het oog te zien. De Voorzitter zegt niet te gelooven, dat een raads besluit tot verlaging kans van goedkeuring zou hebben, ook al door de motiveering, n.1. salarisver laging, al ziet spr. wel de billijkheid van het ver zoek in. De heer De Heer wil bij salarisverlaging, de vaste lasten met een zelfde percéntage naar benedeil gooien. De Voorzitter is het daarmee eens, maar wij kun nen de-vaste lasten ook niet omlaag krijgen. Do heer Van Zoonen vindt het beter, uit een oog punt van nuttigheid nu het verzoek af te wijzen. Komt het besluit tot verlaging er n.1. niet door, dan behoeven we bet bij de begrooting ook niet meer te probeeren. De huur is f5 plus waterleiding. De heer Kolkman vindt deze huur niet te hoog. De Voorzitter: Maar voor degene, die het bewonen moet, daar is het te duur voor; spr. wees verder op dc hooge lasten als waterleiding en personeele be lasting. Conform het voorstel van B. en W. wordt hierna besloten. Verpachting moestuin. B. en W. stellen voor in te trekken het raadsbe sluit tot verpachting bij inschrijving van den moes tuin achter de dokterswoning. Nader is n.1. gebleken, dat opzegging de huur niet mogelijk is, dan tegelijk met opzegging van den huur der woning. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Reclame schoolgeld. Ingekomen is" een schrijven van C. J. Hoedjes te Nieuwe Niedorp, houdende verzoek tot teruggave van schoolgeld over het jaar 19341935. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschik ken, daar de aanslag terecht is opgelegd en de re clame op dwaling berust. Allen voor. Overdracht van de Leijerbrug. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot overdracht van eigendom, beheer en onderhoud van de Leijerbrug aan de Provincie, tegen een door de gemeente te betalen jaarlijksche bijdrage van f 25, alsmede tot opruiming van de schutsluis aan het Verlaat met bijkomende werken, uit te voeren door de Provincie en tot overname van een perceel grond bij het Verlaat om niet, onder verplichting van dc gemeente tot overname van een gedeelte straat en riool aldaar, na gereedkomen van het werk der pro vincie. In verband met den aanleg van het kanaal Oud karspelKolhorn is het gewenscht de door de provin cie in deze gevraagde medewerking te verleenen. De Voorzitter zegt dat een en ander nog geen wer kelijkheid is, dat zal het worden naarmate de plan nen van de Provincie vorderen. De Leijerbrug gaat nu toch niet verdwijnen. De sluis aan het Verlaat gaat dus dicht en achter de huizen zullen riolen worden gelegd, terwijl het ge- heele gedeelte door de Provincie «al worden bestraat. De heer -Kolkman gaat accoord met het eerste deel van het voorstel, maar wat het onderhoud van het te bestraten stuk betreft, daarvoor zou spr. een bijdrage van f 25 van de Provincie willen ontvangen. De Voorzitter meent, dat we, er zoo goed afkomen,: de Provincie heeft ons zeer coulant behandeld. Wan neer de toestand zoo zou voortduren, dan zouden we voor desluis groote uitgaven hebben moeten doen voor herstellingen; met "de huur van de verpachting kon men de uitgaven ongeveer juist dekken; winst mocht trouwens niet gemaakt worden. Maar als straks de scheepvaart ten einde is, dan zal er geen pachter te vinden zijn. Na deze uiteenzetting wordt het voorstel van B. eh W, z.h.s. aangenomen. Verzoek om voorschot en vergoeding, ingevolge de L. O. wet 1920. Verzoek van het bestuur der R.K. Bijzondere schóól te 't Veld om voorschot op de gemeentelijke vergoe ding overeenkomstig art. 101 der L. O. wet voor 1936, alsmede aanvrage om de gemeentelijke vergoeding over 1935. B. en W. stellen voor deze verzoeken in hunne handen te stellen voor prae-advies. Aldus wordt besloten. 1 Bij den minister is n.1. aanhangig gemaakt de quaestie, om te komen tot verlaging van de voor schotten op de vergoeding en wil men die bepaald zien op f 12.50 per leerling en per jaar. In verband met wijzigingen in de gemeentereke-' ning, worden alsnog gewijzigd 2 suppletoire begroo tingen voor 1934. k B. en W. stellen voor over te gaan tot wijziging van de gemeenterekening over 1934, n.a.v. een van Ged. Staten ingekomen verzoek. Allen voor. B. en W. stellen voor vast te stellen een supple toire begrooting 1935, in verband met de afrekening van den Rijkssteun over 1934. Aldus besloten. B. en W. stellen voor te wijzigen een suppl. be grooting voor den dienst 1935, vastgesteld bij besluit, van den Raad van 3 September 1935, in verband met I een van Ged. Staten ingekomen verzoek, alsmede tot het vaststellen van een suppl. begrooting voor den kapitaaldienst 1935. Goedgevonden. Gewijzigd wordt de begrooting 1935 voor het Burg. Armbestuur. Meer geld uit de gemeentekas zoo blijkt daaruit is niet noodig. Het ventverbod. Voorstel van B. en W. tot het invoeren van een ventverbod en in verband daarmede tot het wijzigen der verordening op de heffing van leges ter secre tarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den burgerlijken stand in de ge meente Oude Niedorp. Voor een ventvergunning voor één dag wordt voor gesteld f 0.15; voor een ventvergunning voor onbe- paalden tijd f i.leges te heffen. De verordening is gericht naar dc lijnen, zooals de minister van Binnenlandsche Zaken die aangaf. De heer Kolkman vraagt, of het de bedoeling is, 1 1 te heffen van zakenmenschen in de gemeente. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Wel voor bona-fide zakenmenschen buiten de ge meente? vraagt de heer Kolkman verder. De Voorzitter noemde het een moeilijk punt. We hebben de bedoeling het bona-fide zakenleven niet te belemmeren, het gaat tegen de verkapte bedelarij; van een soepele toepassing kan men verzekerd zijn. Dan kan dc heer Kolkman er zich mee yereenigen. f 0.15 vindt spr. te laag voor die snaken, die b.v. ven ten met dekens, en die met groote sigaren in den mond rondloopen. In den schafttijd zijn ze aan het streepsteken cn eten chocolade en per slot van reke ning zetten ze de menschen nog af ook. De Voorzitter zegt, dat aan dergelijke klanten geen vergunning zal worden afgegeven. De heer De Heer wil vrijstelling geven, aan hen, 1 die in ëen omliggende gemeente een winkel hebben en hier komen venten, wanneer zij een verklaring kunnen toonen van den burgemeester; anders kun nen wij straks in andere gemeenten ook betalen, vreest spr. De Voorzitter zegt, dat B. en W. wel voor een soe pele toepassing zullen zorgdragen. Bakkers uit an dere gemeenten, die hier hun klantjes hebben, zul len b.v. niet als venters worden beschouwd. Spreker belooft ook, dat een scherper toezicht zal worden gehouden op de muziekmenschen, die bij dén heer Bakker in zoo'n slechten reuk staan. Het voorstel van B. en W. wordt dan aangenomen. Verbetering van wegen. Voorstel van B. en W. tot het verbeteren van de Oude Niedorperweg en Rijdersweg ca. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot de uit voering der noodige verbeteringen over te gaan, waarvan de kosten ongeveer f 5000 zulen bedragen, welk bedrag in vier jaar zal worden afgelost; een en ander behoudens goedkeuring van Ged. Staten en van de Ministers van Binn. Zaken en van Financiën. Op de condities van het Hoogheemraadschap heb ben B. en W. gemeend niet te moeten ingaan. Bij een particuliere firma kon men goedkoop^r terecht. Bij de Griffie heeft men geinformeerd of tegen een be sluit in bovenvermelden zin, bezwaar zou bestaan, en men antwoordde, dat een zoodanig besluit waar schijnlijk zou woi'den goedgekeurd. De heer Waiboer zou het woord ongeveer willen veranderen in „ten hoogste van", waartegen de Voor zitter geen bezwaar heeft. De heer Waiboer vraagt of het een gesloten weg dek wordt. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Molenaar vraagt of het werk niet beter aanbesteed kan worden. Ook de heer Bierman voelt hier voori De Voorzitter meent van niet. De heer Waiboer vestigt de aandacht op het plaat sen vatt wèrkloozen uit déze gemeente bij dit werk. Op éen opmerking van den heer Kolkman ant woordt spr., dat de wegen ieder jaar bijgehouden zullen moeten worden. Daaraan is alleen te ontko men door veel duurdere wegdekken te leggen. De heer Kolkman zegt, dat men in den Rijdersweg groote gaten maakt om bij de waterleidingbuizen te komen. Kunnen we niet verzoeken, dat ze die ver leggen. De Voorzitter gelooft niet dat er veel aan te doen is. De buizen lijden van den grond; aan eternietbui- zen is men nog wel niet toe hier. De heer Waiboer vraagt of B. en W. den raad de voorwaarden van het werk voorleggen, anders zijn B. en W. alleen verantwoordelijk. De Voorzitter zegt, dat B. en W. de verantwoorde lijkheid van uit te voeren werken hebben; spr. neemt die verantwoordelijkheid trouwens gaarne voor zijn rekening. De heer Kolkman zegt, dat het een vertrouwens- zaak is en spr. hoopt dat het goed af zal komen. Conform het voorstel van B. en W. wordt vervol gens besloten. 75 opcenten gemeentefondsbelasting. Verlengd wordt het raadsbesluit tot vaststelling eener verordening op de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. DINSDAG 25 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending, 5.30 VPRO; 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding; Gram.pl.; 10.30 Jonny Kroon's Ensemble. 11.00 Kookpraatje; Vervolg ensembleconcert; 12.30 Gram.pl.; 1.15 Wis selprogramma NIROM-AVRO. 2.00 Omroeporkest en solist; 3.00—4.00 Kniples; 4.05 Zang en piano; 4.30 Kinderkoorzang; 5.00 Kinderhalfuur; 5.30 Bijbelver tellingen; 6.00 Gram.pl.; 6.30 Causerie; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Zang en piano; 7.30 Engelsche les; 8.00 Berichten; 8.10 Omroeporkest en solisten; 9.30 Cau serie; 10.00 Gram.pl.; 10.25 Bridgeles; 11.00 Berichten 11.10—12.00 De Avro-decibels. HILVERSUM (301 M.) KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.f 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl. en KRO- Orkest; 2.00 Voor de vrouw; 3.00—4.00 Modecursus 4.15 Zang en piano; 4.30 KRO-orkest; 5.15 Zang en piano; 5.30 KRO-orkest en Gram.pl.; 6.40 Esperanto. 7.15 Lezing; 7.35 Gram.pl. 8.00 Berichten; 8.10 KROj Symphonie-orkest m.m.v. volist; 9.00 Gram.pl.; 9.15 Vastenavond-programma m.m.v. de KRO-Boys, de Comedian Harmonists en solisten; 10.55 Berichten; 11.00—12.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 K.) 11.2011.50 Orgelspel; 12.10 Trioconcert; 12.50 Gi\- pl.; 1.20—2.20 BBC-Welsch-orkest; 3.10—3.55 Kwintet- concert; 4.20 Lezing; 4.40 Solistenconceyt; 5.35 Vo caal en instrumentaal concert; 6.20 Berichten; 6.50 Cembalomuziek; 7.157.45 Fransche les; 7.50 Lezing; 8.20 Variété-programma; 9.20 Folkloristisch program ma; 9.50 Berichten; 10.20 Luchtvaartpraatje; 10.40 Kwintetconcert; 11.3512.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Omroeporkest; 1.50—2,20 cn 5.20 Grampl; 6.35 en 7.20 Dansmuziek; 7.35 Gr. pl; 8.20 Omroeporkest; en Radiotooneel; 10.30 Repor tage; 10.45—11.20 Grampl; 484 M.: 12.20 en 1.30-2.20 Constantin-orlcest; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Concert; 7.05 Grampl; 7.20 Pianorecital; 8.20 Omroepklcin- orkest cn reportage; 10.30—11.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2,50 Gram. pl; 4.20 Orkestconcert; 5.50 Dito; 8.20 Opera-uitzen ding. Benoeming hooistekers 1936. B. en W. stellen voor de tegenwoordige hooistekers ook voor 1936 te benoemen. Het zijn de heeren J. Buisman en D. v. Zoonen, Oude Niedorp, P. Wijnker en D. de Groot, Zijdewind. De voorgedragenen worden met algemeene stem men herkozen. Rondvraag. De heer Molenaar dankt den Voorzitter voor de woorden, bij het begin der ziting gesproken. N.a.v. het gaten maken in de wegen door het P.W.N. deelt de voorzitter mee, dat men dit voor taan eerst zal opgeven. Betreft het geen weg van de gemeente, dan zal men het goede adres aanwijzen. Den heer Kolkman komt het vreemd voor, dat is af gewezen het verzoek van iemand om een voorschot ingevolge de Landarbeiderswet voor een huisje. Wel iswaar is de man geen landarbeider, maar werkt in de werkverschaffing. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. den persoon hebben geadviseerd, de aanvraag in te trekken. De man is geen landarbeider en dat is nu eenmaal voor waarde'; de betrokkene gaf dit trouwens ook toe. Hij heeft nooit bij boeren gewerkt. De bedoeling van de Landarbeiderswet is niet om de gelegenheid te geven oude huisjes te koopen met een gemeentelijke hypo theek. De heer Kolkman vraagt wat men eigenlijk onder landarbeider moet verstaan; spr. weet wel van an dere gevalletjes, waar het wel werd toegestaan; dit rooide er nog op. De Voorzitter zegt, dat we het niet mogen doen. Voorts licht de Voorzitter den heer Waiboer in over een regeling van de vervoerkosten voor een alhier schoolgaand kind van den heer P, Wit te Moerbeek-Barsingerhorn. De heer Waiboer vraagt wat B. en W. met de werkloozen denken te doen als het werk af is. De per soon, die ze voorheen naar de Wieringermeer vei** voerde, wil de bus verkoopen. B. en W. hebben er nog niet over gedacht, aldus de Voorzitter en we kunnen anders bij een anderen ondernemer terecht. Spr. zeide evenwel goede nota, van de opmerking te willen nemen. Naar aanleiding van een opmerking van dein heer De Heer tenslotte, zei Voorzitter, dat door Pro vinciale Waterstaat een onderzoek wordt ingesteld naar den toestand van de oprit van de Oude Niedor- perbrug H.H.Waardzijde en het wegdek van die) brug. Hierna sluiting. 11 Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 23. HOOFDSTUK IX HET VERLEDEN HERLEEFD Het eerste bedrijf van „II Trovatore" was ge ëindigd en de zal badde zich wder in een zee van licht. Cicely en Wendsworth namen de voor ste plaatsen in de loge in, achter hen zateri me vrouw Burke en Sir Charles Melrose. Het ge bruikelijke geroezemoes tijdens een pauze steeg op, tooneelkijkers werden allerwege gericht. Plotseling draaide Wendsworth zich om. „Ziet u de drie bezoekers in de loge vlak te genover de onze?" vroeg hij zijn werkgever. „Dat zijn Arhur Fenton met zijn vrouw en Lady Susan Ballentine!" „Inderdaad?" Er klonk niet de minste belang stelling uit den toon van Melrose. „Wel, ze heb ben evenveel récht, om een voorstelling in Govent Garden hij te wonen, als wij, zou ik denken!" „Ik ga ze even begroeten", zei Wendsworth opstaand. „Ik heb met mevrouw Fenton's echtge noot nog geen kennis gemaakt! Wenscht u, dat ik het gezelschap straks aan u voorstel''" Melrose schudde het hoofd. „Een volgenden keer misschien, Wendsworth Dan zouden wc,bijvoorbeeld, na afloop kunnen gaan soupeeren. Maar daarvoor heb ik vanavond geen tijd. Je weet, dat er nu andere dingen op ons programma staan.'" Terwijl Cicely zich geestdriftig met mevrouw Burke over den zang en het spel onderhield, tuurde Melrose, achterover geleund in zijn iau- teuil, naar de loge aan de overzijde. Arthur Fen ton zou hij niet herkend hebben, deze was in de ruim twaalf jaar, nadat hij hem voor het laatst in de gerechtzaal van Ghelmsford gezien had. sterk veranderd en niet direct in zijn voordeel dacht Sir Charles met een grijns. Maar Caroline was geheel en al dezelfde gebleven, Melrose ver baasde zich er oprecht over, dat de jaren zóó weinig vat op haar bleken gehad te hebben. Wendsworth was in haar loge aangekomen en vier paar oogen richtten zich naar de plaats, waar hij zat. Ze hadden het dus over hem. Sir Charles wendde zich tot Cicely, die er in haar avondtoilet van lichtblauwe zijde buitengewoon bekoorlijk uitzag.N „Amuseer je je, kleintje?" vroeg hij vriende lijk. „Ik vind het in een woord prachtig,"antwoord- de het meisje verrukt „Daareven zei ik tegen mevrouw Burke, dat er toch eigenlijk niets bo ven Italiaansche zang gaat. In Zurich hebben we een opvoering bijgewoond van „Die Walkure" maar het Duitsch klinkt zoo hard en ik vond de stemmen ook veel ruwer. Italianen zijn geboren zangers: dat kan je duidelijk merken". De tweede acte was begonnen en Wendsworth had wederom zijn plaats naast Cicely-ingenomen Melrose luisterde slechts met een half oor, zijn gedachten waren véél meer bij Caroline Fenfon dan bij hetgeen op het tooneel gebeurde. Hij zag haar vele jaren terug, weer als Caroline Favers- ham, in Witham, toen hij nog de eenvoudige Charles Farringdol was, die grootendeels van de goedheid van zijn oom David Melrose afhing. Hij dacht aan de vele wandelingen in de sche mering en aan verstolen kussen, aan de bittere teleurstelling óók, welke hij ondervonden had, toen Caroline hem op een avond mededeelde, dat het hun laatste wandeling moest wezen, want dat ze al heel gauw met Sir Everard Róthermere ging trouwen, een man, die haar vader kon zijn maar bezat, wat hij, Charles Farringdol, miste: geld. „Je oom David kan wel honderd jaar wor den, beste", had zij harteloos gezegd, „en onder- tusschen gaat mijn goede tijd voorbij. Bovendien is hij een heel lastig heerschap en om de gering ste kleinigheid, die hem niet aanstaat, zou hij je kunnen onterven. Laten wij vrienden blijven Charley. Het is wel niet veel, maar toch altoos iets"» Zij) waren vrienden gebleven, overpeinsde Sir Charles bitter. Het huwelijk was voor Caroline op een groote deceptie uitgeloopen, Róthermere hield de teugels strak en dat werd weldra nog veel erger, toen zijn gewaagde speculaties hem op enorme verliezen kwamen te staan. Farring dol was Sir Melrose geworden. De ironie van het noodlot had gewild, dat nauwelijks'n jaar na Ca- roline's huwelijk met den ouden, jichtigen Ró thermere, zijn oom David was gestorven en hij de onbetwiste erfgenaam van diens reusachtig vermogen geworden was. Toen had Caroline zich eensklaps weer den vriend uit haar jeugd-jaren herinnerd. Een brandende blos steeg naar het gelaat van Sir Charles bij het herdenken aan de dagen, die, nu al zoovele jaren geleden, waren gevolgd. Zij had hem haar nood geklaagd, van haar schulden gesproken, die ze nood gedwongen wel moest maken, Róthermere als een bruut af-» geschilderd, die voor zich zelf het geld met han-< den vol uitgaf en haar zóó krap hield, dat zij zich nauwelijks behoorlijk kon kleeden. Melrosei had gegeven, telkens en telkens weer, in den be ginne zonder er iets voor terug te vragen. Maar hij was jong en Caroline buitengewoon verleide-» lijk. Het begon weldra zijn hartstocht te prikke-» len, dat zij hem zoo op een afstand hield en zelfs niet eenmaal had toegestaan, haar mond te kus sen. Toen beging hij, zijn passie niet langer mees-* ter, de fout, welke eindigen zou met het Rother- mere-drama en jaren gevangenisstraf. Op een. middag, dat zij weder waren samen geweest, en' Caroline zich ongenaakbaarder toonde dan ooit, had hij in zijn drift niet alleen gedreigd, haar geen shilling meer te zullen geven, maar ook alles wat tusschen hen voorgevallen was aan Sir Eve rard mede te deelen. Met een hooghartigen blik was zij van hem heengegaan. „Beest!" Nóg hoor de hij haar minachtenden toon. Zij had hem echter weer geschreven, een week1 later, excuses over haar onhebbelijk, door niets gemotiveerd optreden aangeboden en hem om een onderhoud gesmeekt. Sir Charles was gegaan en toen zij hem, onder tranen, haar ellendig le ven op Róthermere Castle beleed, had hij Caro line in zijn armen genomen, haar oogen, mond en hals gekust. Zij liet hem begaan en Melrose had oogenblikken van genot gesmaakt, welke hij niet zou kunnen vergeten, zoo oud hij werd. Ein delijk maakte Caroline zich uit de hartstochtelij ke omhelzing los en zij had hem haar nooden gebiecht. Er was en vreselijke scène op Róther mere Castle geweest, vertelde zij hem, omdat' één van haar schuldeischers Sir Everard hact lastig gevallen. En deze was nog lang niet eens de ergste! Er was nog een andere, die al eenige keeren gedreigd had met drastische maatregelen wanneer betaling uitbleef. Wordt vervoïgfl

Schager Courant | 1936 | | pagina 7