Wereldnieuws in beeld KljKEfl isKOOPErUijüOECK Woensdag 26 Februari 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9922 Enorme uitbreiding der Italiaansche luchtvloot Nog steeds winter in Noord=Oost Europa Nood in de Fransche Auto-Industrie Stad in duister. Ongeluk of aanslag? Staking van Fransche vliegers 1 Internationale Jeugdconferentie voor den vrede. Vijf millioen jongeren vertegenwoordigd. Brussel. Op 29 Februari en 1 Maart a.s, zal te Brussel een Internationale Jeugdcon ferentie voor den Vrede gehouden worden onder beschermheerschap van Victor Basch, voorzitter van de Internationale Liga voor Menschenrechten, Lord Robert Cecil, Jacques Belahoche, Selma Lagerlöf, Gilbert Murray, Romain Rolland en prof. Th. Ruyssen. De oproep tot deze conferentie is uitgegaan van het Internationale Pacifistische Jeugd Comité, het Organisatie-bureau der Wereldgemeenschap en In ternationale samenwerking der Jeugd voor Vrede, Vrijheid en Vooruitgang, de Wereld Jeugd Liga, de Wereld Studentenbeweging voor Vrede, Vrijheid en Beschaving en het Jeugd-secretariaat van de Inter nationale van Oorlogsbestrijders. De conferentie zal o.a. behandelen het vraagstuk: „Wat moet de jeugd ter beëindiging van deó oor log doen?", in verband met de gebeurtenissen in Afrika en in het Verre Oosten. Verder vermeldt de agenda als onderwerpen: „De jeugd en haar taak tot handhaving van den wereldvrede", „De samenwer king van de vredelievende jeugdorganisaties" en „Versterking en co-ordineering van de vredesacties der jeugd." Aan deze conferentie zal ook een belangrijke groep Nederlandsche afgevaardigden deelnemen. Tot nu toe is de deelneming aangekondigd van afgevaar digden uit tal van landen, die. tezamen vijf millioen jongeren zullen vertegenwoordigen. Deensch militair vliegtuig verongelukt. Een tragische samenloop van omstandig heden. De drie inzittenden gedood. Kopenhagen. Maandag is boven het eiland Seeland epn militair vliegtuig verongelukt, tenge volge van een aaneenschakeling van misverstanden. Omstreeks 18 uur meende men het geronk van een vliegtuig te hooren en men nam aan, dat dit vlieg tuig verdwaald was. De bevolking van de streek werd derhalve door middel van de radio verzocht op plaatsen, welke tot landing geschikt waren,brand stapels te ontsteken. Bovendien werd besloten een militair vliegtuig van het vliegveld Kastrup te doen opstijgen om het verdwaalde vliegtuig te zoeken en eventueel hulp te verleenen. De radio-installatie van dit militaire vliegtuig was evenwel niet in orde, zöo- dat, toen even nadat het vliegtuig was vertrokken, het bericht binnenkwam, dat het geronk, dat men had gehoord, niet afkomstig was van een vliegtuig, doch van beijzelde telefoondraden, het niet mogelijk was in contact te treden met het toestel. Ook een poging om met lichtsignalen het vliegtuig terug te roepen, mislukte. Drie kwartier later vernam men te Kastrup, dat het vliegtuig was verongelukt. Het ongeluk had plaats in de nabijheid van het vereenigingsgebouw van Veetterslav, nabij Ringsted, waar juist een feest werd gevierd. Toen het vlieg tuig met luid gekraak omlaagstortte, snelden de feestvierders onmiddellijk naar buiten. Spoedig vond men het wrak van het vliegtuig, doch de drie inzit tenden waren reeds overleden. Men neemt aan, dat het vliegtuig in verband met het slechte weer zeer laag heeft gevlogen en in het donker tegen het aard-oppervlak is gevlogen. Londen. De Daily Mail" meldt uit Rome, dat Italië begonnen is met het ten uitvoer leggen van een nieuw, reusachtig program tot uitbreiding der luchtmacht. De produc tie-capaciteit der fabrieken zou zoozeer zijn opgevoerd, dat dagelijks twaalf vliegtuigen worden afgeleverd. Aan het einde van dit jaar zou Italië 5500 nieuwe toestellen bezit ten, voor een groot deel buitengewoon snelle bombardementsvliegtuigen. Naar schatting zouden in den loop van dit jaar 1500 bombar dementsvliegtuigen gebouwd worden. Haven van Helsingfors gesloten. De ijsbrekers niet meer opgewassen tegen het steeds dikker wordende ijs. Helsingfors. De scheepvaart in de Finsche Golf ondervindt zeer veel hinder van ijs, doordat de tem peratuur reeds langer dan drie weken '20 graden onder nul bedraagt. Zelfs de sterke Finsche ijsbre kers zijn niet meer opgewassen tegen het steeds dikker wordende ijs en het pakijs aan den oever. De Finsche scheepvaartautoriteiten hebben daar om besloten, de haven van Helsingfors met ingang van heden voor de scheepvaart gesloten te verkla ren. Op het oogenblik liggen dertien stoomschepen in de haven, die nog gelost en naar buiten gebracht zul len worden Daarna zullen de ijsbrekers zich beper ken tot het openhouden der havens in het Zuid westen van Finland. Sneeuwstormen maken de wegen in Po len onbruikbaar. Warschau. In een groot deel van het land woe den sedert gistermorgen heftige sneeuwstormen. De wegen zijn bedekt met een sneeuwlaag, die hier en daar twee meter dik is. Verkeersstagnatie door mist en sneeuw storm in Zweden. Stockholm. Een zeer zware mist en sneeuwstor men belemmeren het scheepvaartverkeer. De veer dienst tusschen Sassnitz en Traclleborg ondervindt groote stagnatie. In het Zuiden des lands rijden de treinen met groote vertraging. Verscheidene plaat sen zijn geisoleerd en in duisternis gehuld wegens het defect geraken van de electrische leidingen. Te vens dreigt een voedselgebrek. De hooge belastingen zijn er de schuld van. Parijs. De „Matin" roept om hulp voor de Fransche automobiel-industrie. Hierin vinden 780.000 werklieden, 200.000 handelaren en 350.000 monteurs een bestaan. Nu heeft Frankrijk in 1929 253.000 auto's gefabri ceerd en 57.200 geëxporteerd. In 1935 werden nog slechts 177.000 auto's gefabriceerd en 18.900 uitgevoerd Schuld hieraan is niet de crisis, doch de belas ting. In het afgeloopen jaar bracht de automobiel den staat 7 milliard franc aan belastingen op, terwijl slechts 4 milliard werd gebruikt voor onderhoud en aanleg van wegen. De benzine, welke bij aankomst in de Fransche haven 25 centime per liter kost, wordt met 1.55 franc belast. Het blad verlangt, dat de belastingen over de ge- heele linie worden verminderd en dat de automo biel-industrie wordt beschermd, die toch in den oor log heeft medegewerkt aan de Fransche landsverde diging en dit in geval van nood weer zal doen. SONJA HENIE's TRIOMFTOCHT. De beroemde Noorsche kunstrijdster, Sonja Henie, gelukte het, zooals we bereids meedeelden, te Parijs voor de 10de maal den hoogsten titel, het wereldrecord, op haar naam te brengen. Deze zeldzame prestatie is tot nu toe nog nimmer in de geschiedenis van de sport voorgekomen. Men ziet hierboven de laatste opname van haar, temidden van Megan Taylor (Engeland) die de tweede plaats bezet te en Vivi-Anne Hulthén (Zweden) die de derde plaats innam. Een drietal sterren dus van de „eerste grootte". Waar de sneeuw in het Noorden de we gen nog onbegaanbaar maakt, worden de trouwe viervoeters tegen het gevaar lijke uitglijden beschermd. Ontploffing in electrische centrale te Strafford. Londen. In de electrische centrale te Stratford heeft Maandagavond een ontploffing plaats gehad. De centrale werd geheel buiten bedrijf gesteld, zoodat de stad zonder stroom is. Voorbijgangers zagen plots°ling een vuurzuil op stijgen; op hetzelfde oogenblik was de stad in duister gehuld, terwijl de tramwagens bleven steken. De voorstellingen in theaters en bioscopen moesten worden beëindigd. Dinsdagmorgen was men er nog niet in geslaagd de stroomlevering te herstellen, daar een deel der centrale uitgebrand is. Verkeersongeluk waarbij zes meuschen den dood vonden. Buenos Aires (Argentinië). Op den straatweg tus schen Buenos Aires en La Plata is een ernstig ver keersongeluk gebeurd waarbij zes menschen werden gedood en verscheidene zwaargewond. Een kleine autobus geraakte in snelle vaart in een gat in de straat, sloeg om en ging in vlammen op. Een kort na het ongeluk aankomende reddingsbrigade meent te hebben kunnen vaststellen, dat het gat in de straat opzettelijk gegraven moet zijn. Uit deze om standigheid concludeert men, dat er misdrijf in het spel is. COMMUNISTISCHE PROPAGANDA AAN BOORD VAN EEN AMERIKAANSCH OORLOGSSCHIP, San Pcdro (Californië). Aan boord van het Amerikaansche oorlogsschip „Mississippi" zijn twee jonge vrouwen gearresteerd, die er op getrapt wer den, dat zij onder de bemanning communistische lectuur uitdeelden. ZESTIG MIJNWERKERS BEDOLVEN. In de Hongaarsche steenkolenmijn van Miskoloz zijn zestig mijnwerkers door het instorten van een mijngang bedolven geraakt. Vijftien konden reeds gered worden en aan de bevrijding der overigen wordt koortsachtig gewerkt EEN 15-JARIGE DEENSCHE RECORD HOUDSTER. In Denemarken is een nieuwe ster op het gebied van de zwem- sport „opgedoken". Het is de nog slechts 15-jarige Ragnhild Hveger uit Helsingör, die te Kopenhagen de 440-yard-crawlslag in den nieuwen wereldrecordtijd van 5 min. 29.9 sec. aflegde. Dit record stond tot nu toe op naam van de Amerikaan sche zwemster Leonore Knight. INGESNEEUWDE VISSCHERSWONIN- GEN. Zooals we in de couranten heb ben kunnen lezen, heeft het vooral in Denemarken, maar ook verder langs de Oostzeekust, in Oost-Pruisen, geweldig gesneeuwd. Op sommige plaatsen was de sneeuwval zóó sterk, dat alleen nog de nokken der visscherswoningen boven de meters hooge sneeuw-massa's uitstaken. Bij de gehouden ski-wedstrijden te Inns- bruck, de jaarlijksche FIS-rennen, zege vierde de Engelsche ski-loopster Evelyn Pinching. Wegens salarisverlaging van 10 pCt. Parijs. Onder de Fransche verkeersvlie gers heerscht ernstige ontevredenheid. Naar de „Paris Soir" meldt, zal Woensdag een vertegen woordiger der verkeersvliegers naar het mi nisterie van luchtvaart gaan voor een laatste demarche ter opheffing van de salarisverlaging van 10 procent. Mocht geen oplossing tot stand gebracht wor den voor het conflict, dan zou overwogen wor den over te gaan tot algemeene staking op alle lijnen van de Fransche luchtvaartmaatschappij Erance" met inbegrip van den dienst op Zuid-Amerika. KEULEN IN HET TEEKEN VAN CARNAVAL. In deze dagen staan vele steden in het Zuiden van ons land en ook over de grenzen in het teeken van Carnaval. Hierboven een vroolijk groepje, dat door de straten van Keulen trok en veel bekijks had. DE KONING VAN HET LUCHTRUIM. Een zeld zame opname van de geweldige zeearend, de don kerbruine heerscher van het luchtruim aan de Oost zeekust met het daarlangs liggende meer-rijke ge bied, waar deze koning zijn nest bouwt

Schager Courant | 1936 | | pagina 5