Raad Anna Paulowna. -Jmwwiïglooii)— Vergadering van den Raad op Dinsdag 25 Febru ari 1936, des namiddags 3 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester; se- retaris de heer C. Keijzer. De heer Kloosterman is wegens ongesteldheid af wezig. De Voorzitter wenscht hem een spoedig al geheel herstel toe. Do notulen worden onveranderd, onder dankzeg ging aan den Secretaris, vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Van de mededelingen en ingekomen stukken ver melden we: De heer J. J. Zaadnoordijk, onderwijzer op wacht geld, is benoemd tot tijd. onderwijzer aan de o.l. school. I in de plaats van den heer C. K. Hamelink wien wegens ongesteldheid verlof is verleend. Nu de heer Hamelink op 24 dezer weder in funtcie is getreden, en hij met do waarneming van het Hoofd schap is belast, zal de heer Zaadnoordijk in de va cature van den heer 't Hart opnieuw tewerk ge steld worden. Blijkens brieven van Z. E. den Minister van So ciale Zaken, is een overheidssubsidie toegekend voor uitvoering in werkverschaffing: a. van 90 voor het verdiepen van molenslooten en waterlei dingen; b. van 95 voor het ontginnen van een gedeelte van den drooggelegden boezem van de Wieringervvaard; c. van 95 voor het uitbreken van de duikersluis in den Oosthoek. Pogingen worden gedaan om object voor werk verschaffing aan jongeren aangewezen te krijgen het aanleggen van een plantsoen op het terrein van den Anna Paulownapolder aan de Molenvaart, zijn de de voormalige Molenhoek. Het terrein kan van den Polder worden gehuurd voor f50.per jaar. De Voorzitter licht toe, dat het bijzonder moeilijk was, om aan de aanschrijving van hoogerhand om een werkobject voor jongeren te vinden. Met de bonden was overleg gepleegd en toen kwam de wensch naar voren een sportterrein aan te leggen. De kosten daaraan verbonden waren nogal hoog en dan geen voldoende arbeidsloon, bovendien de ka tholieken en christelijkcn zouden er geen gebruik van maken, alleen dfüs de modernen. Bovendien, de beer Slikker heeft reeds een terrein, waarvoor hij zich heel wat kosten heeft getroost. Tenslotte is dan het plan tot het aanloggen van een plantsoen opge komen en aan de Gróndmaatschappij is opgedragen een plan te ontwerpen. De heer Van der Ploeg is B. en W. erkentelijk voor het komen met dit werkobject. Bij de organisaties kwam het denkbeeld van een sportterrein op, om dat men nu eenmaal met een plan moest komen. Nu hebben B. en W. een plan en daar is het om te doen. De Voorzitter zegt toe, dat te Breezand nog eens zal worden gekeken, of daar ook een werkobject is tc vinden. Overigens geldt deze mededeeling als voor- loopig, nadere plannen zullen t.z.t. in den raad wor den gebracht. Een voorstel van B. en W. om over 1935 aan den Agent der Arbeidsbemiddeling een gratificatie van f200 te geven, wordt goedgevonden. Uit. het verslag van dezen Agent blijkt, dat steeds minder vreemde werkkrachten te werk worden ge steld. De belangstelling voor het bureau wordt steeds grooter. Zoowel de Voorzitter als de heer Kuiken loven de wijze waarop de werkgevers en werknemers door tfen Agent lot elkaar worden gebracht. Op een verzoek van het R.K. Kerkbestuur om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te willen stellen wordt geacht een gunstige beschikking te zijn genomen door het verstrijken van den wettelij- ken termijn, waarbinnen een beslissing genomen had moeten worden. De Voorzitter deelt mede, dat de raad niet bijeen was geroepen, omdat de gemeente toch geen geld heeft en het Rijk dus toch de beslissing heeft. In middels is er goed werk verricht, want was de aan vrage tot een bedrag van f 12599, de plannen zijn zoo vereenvoudigd, dat de kosten teruggebracht zijn tot f8000. Eén lokaal zaJ dan worden bijgebouwd. De heer Kuiken stelt de vraag, of. het aanbou wen van één lokaal nu wel economisch is. Zou het met het oog op de kosten niet beter zijn geweest, als 2 lokalen werden aangebouwd. De Voorzitter deelt. mede. dat het aanbouwen van een lokaal noodzakelijk was, er komen steeds meer leerlingen. Geoordeeld werd, dat volstaan moest worden met aanbouw van één lokaal. Van bet P.E.N. is een opgave ontvangen van de kosten van het plaatsen en aansluiten van een lan taarn op den hoek BalgwegZwartewcg. De kosten zijn van dien aard, dat geen voorstel tot plaatsing is tc verwachten. De jaarlijksche kosten bedragen plan I, leiding verlengen en het maken van een kast, f26.55, plan II, uitbreiding van het straatvcrlichtingsnet f45.07. De gemeente kan dat niet betalen. De heer Dekker merkt op, dat z.i. het P.E.N. een onoodig duur plan heeft. Bij de bespreking wordt ook de noodzakelijkheid naar voren gebracht om op den hoek Nieuwe weg "VVieringcn-polder een lantaarn te plaatsen, doch de Voorzitter heeft gehoord, dat Zuiderzeewerken dit wellicht ter hand zullen nemen. De heer Op 't Veld acht het niet mogelijk om straks op alle hoeken van wegen verlichting aan te brengen. Spr. oordeelt, dat de Stoomweg voldoende verlicht is en het verkeer zal toch de Stoomweg nemen en niet, den Balgweg. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. de quaestie nog eens zullen overwegen, nu uit de discussie het verlangen tot verlichting van diverse straathoeken blijkt. Ged. Staten verleenden goedkeuring op diverse besluiten, terwijl mededeeling werd gedaan van het resultaat der kasopneming bij gemeente-ontvanger, administrateur grondbedrijf en idem Burgerl. Arm bestuur. Voorgesteld wordt de leden der schattingscommis sie te ontslaan. D.e schattingscommissies toch zijn opgeheven. Leden Burgerlijk Armbestuur. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van le den van het Burgerlijk Armbestuur wegens perio dieke aftreding van A. v. d. Berg en C. van Gende- ron. Laatstgenoemde wenscht voor een herbenoe ming niet in aanmerking te komen. Aanbevolen worden resp.: 1. A. v. d. Berg; 2. L. Leijnse; 1. Joost Hooimeijer; 2. J. B. v. d. Burg. De Voorzitter dankt den heer Van Genderen voor alles wat hij in deze functie heeft gedaan, hij was een goed lid van het B. A. Benoemd worden de heeren Van den Berg en Hooimeijer. De Voorzitter wenscht den heer Hooimeijer geluk met zijn benoeming. U wordt, zegt spr., in het B. A. met open armen ontvangen en ik wensch u toe, dat u daar op prettige en aangename wijze met de ove rige leden zult samenwerken. De heer Hooimeijer dankt voor deze woorden en tevens voor het vertrouwen dat de raadsleden, die op hem hebben gestemd, in hem stelden. Extra hulp aan werkloozen. B. en W. stellen voor om een bijdrage uit de ge meentekas beschikbaar te stellen voor extra hulp aan werkloozen voor aanschaffing van kleeding, I dekking en schoeisel. De bijdrage zal berekend worden naar het gemid delde aantal ingeschreven werkloozen in 1935, dat is voor deze gemeente 256 en de bijdrage uit de ge meenteka's zal zijn f2.per persoon. B. en W. stel Ion nu voor een bedrag van f512 beschikbaar te stellen. De Voorzitter betreurt, dat de steun zoo verminderd is, vorig jaar bedroeg de steun f 10 per persoon, nu f 1.20, van welk bedrag de gemeente dan f2.moet bijdragen. Conform het voorstel wordt dan besloten. Op de meest eervolle wijze. Ingekomen is het verzoek van den heer G. 't Hart om ontslag uit zijne betrekking van Hoofd der O.L. School I wegens zijne benoeming tot Hoofd dei- School te Hilversum. Voorgesteld wordt dit ontslag te verleenen op de meest eervolle wijze met dank betuiging voor de goede diensten aan het onderwijs en aan de gemeente bewezen. De datum van ontslag is door B. en W. gesteld op 1 Maart a.s. Wij zien, zegt de Voorzitter, den heer 't Hart met leedwezen vertrekken. Hij was een bui tengewoon goed onderwijzer, zijn verhouding met het personeel was bijzonder goed, hij had ook be kwaam personeel. Wij wenschen hem toe dat hij in Hilversum met evenveel succes en genoegen werk zaam zal zijn. Conform het voorstel van B. en W. wordt beslo ten. Tevens vraagt de heer 't Hart ontslag als: Hoofd van het Vervolgonderwijs, Lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzifim en van de Plaatse lijke Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijs. Ook deze ontslagen worden eervol verleend. Vastgesteld worden de voorschotten volgens art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan de bijzondere scholen. Benoemingen. Ter voorziening in de vacaturen Rozenbroek en Zwarthoed vindt vervolgens plaats de benoeming van 2 leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Aanbevolen worden de heeren Joh. Koning en L. F. Schlaman. De heeren Koning eh Schlaman worden benoemd. Gunstig wordt beschikt op een verzoek van U. Hempenius om tegemoetkoming ingevolge art. 13 der Lager Dnderwijswet. B. en W. stellen voor om het Burgerlijk Armbe stuur te verplichten tot het sluiten van een verze kering tegen schade tengevolge van diefstal, enz. Zij stellen daarbij voor de verzekering te sluiten tot een bedrag van f1500. Wordt goedgevonden. Aan de orde komt het voorstel om over te gaan tot afwikkeling van een tweetal akkerbouwvoor- schotten. Het aandeel van de gemeente in het te lijden ver lies bedraagt f915.—, welk bedrag ten laste van den kapitaalsdienst wordt gebracht en welk verlies in 5 jaar moet, worden gedelgd. Besloten wordt tot wijziging van de gemeente rekening, dienst 1934. B. en W. stellen voor te besluiten tot verhuring van het weiland achter de ambtswoning van den Burgemeester. De door den Burgemeester betaalde huur was f88; maar B. en W. stellen thans voor de huur op f 50 te bepalen (grootte Yz H.A.). Goedgevonden. Besloten wordt tot het sluiten van een kasgeld- leening, tot een bedrag van hoogstens f30.000. Nog wordt gelezen een ingekomen verslag van het gehouden vervolgonderwijs aan school I. Onbe grijpelijk vindt de verslaggever, de heer 't Hart het, dat. niet meer belangstelling voor dit onderwijs be staat. De Voorzitter dankt den heer 't Hart voor dit ver- slag. De rondvraag. Te veel links georiën teerd? De heer Van der Ploeg zegt.d at hem ter oore is gekomen, dat de loonbijslagregeling in tweeën is ver deeld, n.1. dat er nu een commissie voor den land bouw en een commissie voor het bloembollenbedrijf is. Spr. juicht die splitsing toe, maar heeft bezwaar tegen de wijze van samenstelling der commissie voor het bloembollenbedrijf, welk bezwaar echter niet de personen dier commissie geldt. Spr. had gaarne gezien dat de vertegenwoordiger van de werknemers uit een andere organisatie was geno men, hetzij uit de christelijke organisatie, hetzij uit de katholieke organisatie. Juist bij het bloembollen bedrijf zijn de arbeiders voor 't grootste gedeelte niet modern reorganiseerden en spr. had het billijk gevonden als de vertegenwoordiger in de commissie dan ook tot de niet-modern georganiseerden behoor de. De Voorzitter: Waarom? De heer Van der Ploeg: Waarom niet? De Voorzitter: Omdat de heer Rezelman is een verdienstelijk persoon, die boven de partijen staat. De heer Van der Ploeg zegt dat de Voorzitter hem blijkbaar niet beeft begrepen. In beide commissies worden de werknemers vertegenwoordigd door men- schen uit den modernen bond. De Voorzitter zegt dan wel uit de school te zullen klappen en deelt dan mede, dat in de vergadering van B. en W. spr. als vertegenwoordiger van de werknemers heeft genoemd de heer Van der Ploeg. Als bezwaar daartegen werd aangevoerd, dat, de heer Van der Ploeg uit was. Spreker wil wel verklaren, dat toen hij den heer Van der Ploeg noemde hij niet gedacht heeft aan 'n bepaalde chris telijke of katholieke, maar aan een geschikten bloembollenarbeider. En als zoodanig heeft spr. daar na den heer Raven gepresenteerd. Spr. dacht dat B. en W. daarmee goed geslaagd waren. De heer Van der Ploeg herhaalt dat hij tegen den persoon Raven geen bezwaar heeft, maar in den katholieken bond voelen wij ons gepasseerd. Spr. zou graag zien dat in 't vervolg overleg werd ge pleegd met de organisaties en dat rekening werd ge houden met spr.'s opmerking. De Voorzitter raadt den heer Van der Ploeg aan, zich niet op een te klein standpunt te plaatsen. Uw organisatie, zegt spr. tot den heer Van der Ploeg, heeft geen reden zich miskend te achten. De heer Van der Ploeg blijft van oordeel dat nu er 2 commissies zijn in de eene commissie een niet- modern georganiseerde vertegenwoordiger had kun nen zijn; spr. acht. het gewenscht dat rekening wordt gehouden met do verschillende organisaties. De Voorzitter zegt, dit ook te doen, doch niet pre cies te kijken tot welke bond iemand behoort. Dat er rekening mee wordt gehouden, blijkt wel uit de verte genwoordiging van B. en W. in de commissie, want het is ongewenscht gevonden, om nu de heer Dek ker, rood zijnde, al deel van de commissie uitmaak te, den heer Keuris aan te wijzen voor de vertegen woordiging van B. en W. Daarom is toen de heer Op 't Veld benoemd, hoewel spr. voelde dat deze niet geheel op de hoogte was. De heer Van der Ploeg wil aan B. en W. het recht overlaten te beslissen wie hun college zal vertegen woordigen, doch spr. komt er tegen op dat de ver tegenwoordigers van de arbeiders in beide commis sies tot de modern-georganiseerden behooren en vooral t.a.v. liet bloembollenbedrijf acht spr. dat ver keerd. De Voorzitter ziet dat niet in. De heer Van der Ploeg merkt voorts op, dat het mogelijk is, dat zijn afwezigheid, nu en dan, een be zwaar zou zijn om deel van de commissie uit te ma- Als hij weer een pakje Sneeuwwit-gloor mag halen voor zijn moeder, want dan krijgt hij weer zoo n leuk Sneeuwwit- gloor cadeautje. ■j^ irleekt AeMzfc N.V. Zeepfabriek v/h. De Haas v. Brero, Apeldoorn ken. Spr. stelt daar persoonlijk ook geen prijs op, maar in ieder geval is het hem niet gevraagd en zonder den heer Raven te disqualificeeren zijn er onder de christelijke of katholieke arbeiders even bekwame personen. De heer Op 't Veld merkt op dat de leden der commisie voor het bloembollenbedrijf officieel zijn benoemd, doch voor het landbouwbedrijf zal de com missie misschien opnieuw benoemd moeten worden. Die regeling gaat 1 Mei in en er bestaat dus nog geen commissie. Wanneer tot de samenstelling dier commisie wordt overgegaan, zal er misschien gele genheid zijn met den wensch van den heer Van der Ploeg rekening tc houden. De Voorzitter zegt dat hij er nooit zijn stem aan zal geven om een verdienstelijk lid als de heer Dek ker om deze reden niet opnieuw aan te wijzen. Dat doet spreker niet. De heer Van der Ploeg zegt, dat hij dat ook t.a.v. het landbouwbedrijf, waar in hoofdzaak modern ge organiseerde arbeiders werken, onjuist zou achten. In het bloembollenbedrijf echter werken bijna uit sluitend christelijke en katholieke arbeiders. De Voorzitter: Waarom meent U dat die beter ge schikt zijn om in de commissie zitting te hebben. De heer Van der Ploeg zegt dat. hij er niet over wil redetwisten. Het valt hem alleen op, dat men altijd alleen dien eenen kant uitkijkt. De Voorzitter vindt het jammer dat de heer Van der Ploeg dit meent en als hij beter georiënteerd was, zou hij weten dat dit nooit gebeurt. Spr. herin nert eraan hoe de heer Hooimeijer straks niet bijna algemeene stemmen tot lid van het Burgerlijk Arm« bestuur is benoemd. Spr. let nooit op da -partijen en dat is nooit anders geweest. De lieer Van der Ploeg zal er niet verder op in gaan. De Voorzitter vindt ook dat er dan verder over ge zwegen kan worden, maar do heer Van der Ploeg moet niet de vrees hebben dat zijn pan ij gepasseerd zal worden, onder spr.'s leiding zal dat nooit gebeu- ren. Den heer Van der Ploeg spijt het dat de voorzitter' zijn opmerking zoo opneemt. Spr. wil heel graag veronderstellen dat de benoeming te goeder trouw is geschied, en spr. heeft direct gezegd, niet te doelen op personen. De Voorzitter: Laten we 'er verder niet over spre ken, als U een poosje hier zit, zult U bemerken dat de vrees van U ongegrond is. De heer V&n der Ploeg zal met belangstelling de gang van zaken volgen, maar als spr. meent reden te hebben op iets te wijzen, dan zal hij dat doen. De Voorzitter: Als er reden voor is, heb ik graag dat ik aan mijn jasje getrokken wordt. Ook de heer Op 't Veld deelt mede, dat do opzet! was een katholiek te benoemen, maar spr. had be zwaar tegen de benoeming van den heer Van dei? Ploeg, omdat deze steeds do plaats uit is. De heer Hooimeijer denkt, dat de raad er wel be« zwaar tegen gemaakt zou hebben als er 2 katholie ken zitting hadden. Spr. begrijpt trouwens het be zwaar van den heer Van der Ploeg niet. Spr. be schouwt den heer Lubbert als vertegenwoordiger van de christelijke partij en de drie partijen zijn in hetzelfde verband te beschouwen, n.1. als volkspar tij en niet als klassepartij. De heer Van der Ploeg zegt een andere opvatting te hebben. Dat aan de benoeming van spr. gedacht was, wist hij niet en de bezwaren tegen zijn benoe ming, zijn niet door hem geopperd. De heer Keuris zegt dat het. door den heer Hooi meijer genoemd bezwaar, 2 katholieken, ook in B. en W. is genoemd. De heer Kuiken vindt het vreemd dat de heer Van. der Ploeg deze opmerkingen maakt, immers van ka tholieke zijde is den Voorzitter altijd lof en eer voor zijn onpartijdigheid toegezwaaid. En ook spr. kan niet zeggen dat de Voorzitter bij een of ander on derscheid maakt. De heer Van der Ploeg wijst dan verder op liet feit, dat onvoldoende gelet wordt op de maximum snelheid in de bebouwde kommen. Met name wijst spr. op de te groote snelheid, waarmede bij het uit gaan van de 3 scholen te Breezand wordt gereden. De Voorzitter zegt dat de horden een heele uitgaaf vorderen, dat de wet veranderd zal worden en dat daarom met het plaatsen van de borden is gewacht, Toch zullen ze aangeschaft moeten worden en over wogen zal dan worden met een bord aan te wijzen, waar scholen zijn. De heer Raven deelt mede, dat een gegadigde ge- informeerd heeft of het land bij Jongejan in huur, uit de huur is. De Voorzitter antwoordt dat het uit de huur is en waar uit de discussies blijkt dat het. gewenscht is het land als tuintjes te verhuren, zai daar gevolg aan worden gegeven. Do heer Kuiken bepleit verplaatsing van een lan taarn bij de halte Breezand. Voorts merkte hij op, dat Jannetje Raven gedu rende 33 jaren de school heeft schoon gemaakt, op 63-jarigen leeftijd ontslag moest nemen om gezond heidsredenen, maar haar toen is toegezegd, dat do gemeente nog 2 jaar voor haar zegels zou plakken. Dat schijnt echter niet gebeurd te zijn en spr. vraagt dit alsnog voor haar in orde te maken, opdat zij ou derdomsrente ontvangt. De Voorzitter zegt, dat een dergelijke toezegging nooit is gedaan en de gemeente mag, als iemand ont slag heeft, genomen, niet doorgaan met het plakken van zegels. De heer Van der Ploeg wil over deze quaestie nog wel wat zeggen, maar in comité. Hierna sluiting. De Alkmaarsche Kegelbond. In den jubileumwedstrijd ter gelegen heid der jubileerende clubs: Alcmaria Victrix en De Burg behaalde Koekoek I de kampioensprijs voor 1936 met 1911 hout. C. v. d. Capelle uit Schagen wint de persoonlijke kampioensprijs met 396 hout. Onder geweldige belangstelling hadden Zaterdag er» Zondag in het gebouw „do Unie" de eindwedstrij- den plaats van bovengenoemd jubileumconcours. Vooral de strijd om het kampioenschap tusschen de Kegelclubs „Koekoek", „Op 't kantje af" en „Gooi geen poedels" uit Schagen, was zeer span nend. Het was wel jammer, dat door dezen wed strijd het uitreiken der prijzen zoo laat plaats had. Het is dan ook voor het bestuur van den A.K.B. zeer zeker een punt van overweging om den wedstrijd in 't vervolg op een vroeger uur tc doen eindigen of de prijsuitreiking op een anderen dag te doen plaats hebben. Thans Was het reeds zeer laat gewor den, toen de voorzitter van don A.K.B., den heer Joh. Diepen, overging tot het. uitreiken der prijzen. Spr. dankte in de eerste plaats allen, die hadden medegewerkt tot het slagen van dit concours. Het deed spr. êcn groot genoegen, dat dit concours in alle opzichten zoo prettig verloopen is en achtte het verder raadzaam wegens het late uur tot het uit reiken der prijzen over te gaan. Na deze prijsuitreiking volgde een gezellig bal ter gelegenheid van de jubileerende clubs. Hieronder de volledige uitslag: Korpswedstrijd. Afd. A. Koekoek I 432; Alcmaria Victrix I 424; Koekoek II 411. Hoogste korpsgooier L. D. Boom, 153 (20 treffers). Afdeeling B: Cubo I 401; De Burg I 392; Koekoek II 389; Hoogste korpsgooier: J. Meijerv. Putten 150. Afd. C.: Victoria 351; Houthakkers 341. Hoogste korpsgooier A. Koster 134. Damesafdeeling: Men heeft zc niet aan een touw tje 378; Onder Ons 367; Vredelust 340. Hoogste korps gooister Mevr. C. de Lange 133. Jubileum wedstrijd A: C de Lange 163 (13 negens), Jac. van Spanje m3 (12 negens); L. D. Room 157. Afd. B.: J. Maarleveld 158; M. Rak 154; J. Smit 152. Dames; Mevr. C. de Lange 151; Mevr. M. v. d. Heuvel 135; Mevr C. Berkhout 124. Negenprijs: C. de Lange, 13 negens. Vastebaan A: C. de Lange 7 keer 45; J. de Banker 4 keer 45; G. Genefaas 2 keer 45. Vastebaan B: S. Siewerts 45, 2 keer 43, T. Rike 45; J. Hoekmeijer 44 2 keer. Vastebaan Dames: Mevr. M. v. d. Heuvel 45; Mevr. C. de Lange 41 3 keer; Mevr. L. D. Boom 39, 38. Gelukshaan: D. A. Postma 10 pnt.; J. Ballet 9 pnt. L. Prins 5 pnt. HEEFHUdOWAAFD J.l. Zondag hield de afd. Veenhuizen van den Bond van Staatspensionneering haar propaganda-avond. Daar de afd. haar 25-jarig bestaan herdacht, was er een kleine versiering aangebracht. Voor een goed gevulde zaal mocht de Voorzitter, het welkom toeroepen in 't bijzonder tot den spreker, den heer Bniin van Alkmaar, en onze oud-plaats- genooten, de familie Van Twuiver. De spreker, het woord verkrijgende, heeft ons in een gloedvol betoog duidelijk uiteengezet de be hoefte aan Staatspensioen en vooral, om den strijd tot liet einde toe vol te houden, om liet onrecht de wereld uit te helpen, wat met. een luid applaus, werd onderstreept. Daar de spreker direct naar Alk maar terug ging, nam de voorzitter het woord, om den heer Bruin van harte te bedanken en riep hem. een tot weerziens toe. Daarna voerden eenige dilettanten een ernstig stukje op, wat goed weid weergegeven, en wat met de grootste aandacht werd aangehoord. In de pauze was er gelegenheid om lootjes te ne men, die diret waren uitverkocht. Na de pauze een kluchtspelletjc, waarom hartelijk werd gelachen, daarna de Vcenhuizer Revue, in el kaar gezet dooi- P. van Leijen en refrein gezongen door de mecspelenden, wat zóó insloeg, dat al heel gauw de geheele zaal daverde van de zang. Daarna huldiging van den heer Van Twuiver, dia 25 jaar het secretariaat had waargenomen. Dc voor zitter bracht hem hulde voor zijn propaganda en werkracht aan de afd. besteed en onder applaus der aanwezigen werd hem het eerelidmaatschap en als stoffelijk blijk van waardeering een vulpen aan geboden. De lieer Van Twuijver dankte hartelijk voor die verrassing en dikte nog even aan, propaganda le maken voor het mooie doel. Daarna had de verloting plaats, alles bij elkaar schitterend geslaagd. De voorzitter tot sluiting overgaande, bracht har telijk dank aan allen die hadden meegewerkt om dezen avond zoo te doen slagen, vooral de Gebr. Schermer van Hoogwoud, die het muzikale gedeelte verzorgden en begeleiding van de Revue, wat bij deze heeren in goede handen is. Geheel Veenhuizen is nu bijna lid van de afd., zoodat het een mooie en goede avond is geweest. OPMEER Zondagavond werd hier een feestavond gegeven door den Bond v. Staatspensionneering met mede werking van Daan Pool en Tommy Bouman. Te ongeveer kwart voor acht opende de voorzit ter, de heer S. Agema, dezen avond met. een woord van welkom aan de aanwezigen, maar dan ook voor al aan de medestrijders voor deze zoo grootst om vattende beweging en raadde een ieder aan, die nog geen lid was, zich nog op te geven, om zoo het doel te bereiken, waarvoor deze avond werd gegeven. Voorts deelde hij nog mede, dat er geen spreker was voor dezen^ avond maar dat zich niettegenstaan de dit, al 11 nieuwe leden hadden aangemeld. Toen gaf hij het woord aan Daan en Tommy. Het duurde dan ook niet lang of deze hadden de aan wezigen aan zich gebonden. Vooral toen Daan eerst nog even ging vertellen van hem en Tommv en het geen zij zouden trachten naar voren te brengen. Het was net als altijd met deze, dik in orde of Oké. En menigmaal bulderde het in de zaal van 't lachen. De avond was al om voor een ieder het wist. Na hun optreden bedankte de voorzitter allen die had den medegewerkt om dezen avond goed te doen slagen en volgde er nog tot laat een gezellig bal. Er was een flink bezette zaal en zoo is deze avond dan ook voor honderd procent geslaagd. OUDE N1EDO FP AANRIJDING Maandagavond is de brug aan het Verlaat aangereden door een vrachtauto, van den heer Spanjaard te Noord-Seharwoude. Een betonnen paal werd afgebroken, terwij! tevens nog eenige schade werd aangericht aan de leunings van de brug.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7