De opening van de graanbeurs in de Wieringermeer Tuinderij T A N a E N nu K NIEUWE N 1 EDO RP E EEN HU OPWAART) WINKEL OPMEER Plaatselijk Nieuws. DE"' 26STBT FEBRUARI EEN HISTORISCHE DAG VOOR DE WIERINGERMEER. Landbouw, veeteelt en handel zoeken contact met elkaar. De eerste partij zomergerst verhandeld. In vervolg op het reeds uitgebreide verslag in ons nummer van gister over de opening van de Graan beurs in den Wieringermeerpolder, kunnen we nog meedcelen, dat voor deze officieele plechtigheid in derdaad een overweldigende belangstelling bestond. Naast talrijke autoriteiten, waren ook uit de krin gen van Landbouw, Veeteelt en Handel, velen naar de Middenmeer gekomen om dezen, voor het nieuwe land zoo mcrkwaardigen dag mee te maken. De eerste zaken zijn reeds gedaan. Een partij van 100.000 K.G. zomergerst werd vehandeld door den rommissionnair J. C. Lindenberg te Groningen aan de fa. Timmermans te IJsselstein. Het was te ruim 10 uur dat dc heer A. C. de Graaf als Voorzitter van de Beurscommissie de groote scha re opgekomenen hartelijk welkom heette. Spr. wijst er op, dat dit gebeuren de vrucht is van de prach tige samenwerking der drie plaatselijke landbouw organisaties. De heer De Graaf brengt dan dank aan den heer Ir. Smeding voor diens steun inzake de verwezen lijking van het plan. Gij toch, vervolgt spr., hebt een groote plaats in uw hart voor de Wieringermeerboe- ren en voor alle boeren. Voorts heet spr. welkom de verschillende burgc meesters vanuit de omliggende gemeenten, o.a. uit Medemblik, Opperdoes, Wieringerwaard, wethouder O. J. Bosker van de gemeente Wieringen, en sprak hierbij de groote voldoening uit over deze belang stelling. Voorts de voorzitters der Kamers van Koop handel te Alkmaar en Hoom, het hoofdbestuurslid der Landbouw-crisisorganisatie, den heer Colijn te Gouda, den heer Verkuijl. Dan de vertegenwoordigers van de graanhandelaren, inzonder den heer Engels als vertegenwoordiger. En verder de talrijk velen, die gehoor hadden ge geven aan de uitnoodiging om de feestelijke ope ning bij te wonen van de graanbeurs, die den scha kel zal vormen tusschen de bouwers van de Wierin germeer aan den eenen kant en de vertegenwoordi gers van den handel aan de andere zijde. Spr. hoopt op een prettige samenwerking tusschen beide par tijen en dat de beurs zich steeds meer zal mogen ontwikkelen in het belang van het nog nieuwe land. (Applaus). Vervolgens hield Ir. Smeding zijn rede, die wij reeds in ons nummer van gister opnamen. Burgemeester Peters van Medemblik, waaronder de Wieringermeer nog ressorteert, wees er op, dat de Wieringermeer op weg was een der flinkste ge meenten te worden van Noord-Holland. De stokoude stad Medemblik zal zich daarin verheugen, temeer daar hier een bevolking is komen wonen bezield door veel durf en met veel werkkracht. Daar toch zal de omgeving van profiteeren, niet materieel, doch om het initiatief dat er van uit gaat. Ook daar om zien we de Wieringermeer groeien als middel punt. Ik wensch U dan ook gaarne toe een hechte gemeenschap met een eigen bestuur en zij zal steeds kunnen rekenen op de goede samenwerking met an deren. Ik wensch U steeds „goede zaken", besloot de Burgemeester. Applaus. Hierop volgt de heer Engel, die sprak namens den Bond van Graanhandelaren in Noord-Holland. Deze preos de durf der jonge commissie, dat zij ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden den durf had, deze brug te slaan, tusschen producent en consu ment. Wij zullen, zoo verzekerde spr., medewerken de pioniers te helpen èn voor U, maar ook zéér ze ker uit eigen belang. Ook onze belangen bevelen wij gaarne bij U aan. In alle opzichten wenschen wij U een volledig succes. Moge de aanvoer groot zijn en grage koopers vinden. De W.Mcer Directie en de drie vereenigingen spra ken in het harmonisch geheel een duidelijke taal. Ook gij, beurs en landbouwers van harte geluk ge- wenscht en den exploitant veel succes bij den ver deren duur. Moge Uw ijver in ruime mate beloond worden. (Applaus). De heer Colijn, Hoofdbestuurslid van den C.B.T.B., spreekt eveneens de beste wenschen uit namens het Hoofdbestuur voor deze nieuwe stichting. Dit toch vraagt bijzondere en blijvende aandacht. Hier is al les in wording en het is ook daarom, dat men een open oog houdt voor het c'ultuur belang en dat ook de Bond hierop let. Spr. juicht het toe, dat deze Beurs is gesticht door de drie organisaties en feli citeert niet alleen d<* leden van den C.B.T.B., doch alle leden. Spr. besluit met den wensch dat rijke en rijpe vrucht aller deel mag zijn. (Applaus.) Ir. Brakman, Bedrijfsconsulent, spreekt zijn beste wenechen uit en constateert dat er symptonen wor den opgevangen van tegenstelling tusschen produ cent en consument. Het bekende gezegde „de consu ment" is koning" is altijd nog voor 99 pet. waar. Gij, Mijnheer de voorzner, probeert nu de handel in te schakelen en daardoor contact te krijgen. Ik hoop dat gij alleszins moogt slagen en dit voor beide partijen niet tot teleursteling voert. Dan is dit het bewijs, dat gij de Maatschappij een dienst bewijst. De heer Arntz, voorzitter van de Kamer van Koop" handel en Fabrieken te Alkmaar, feliciteert de com missie en dankt voor de uitnoodiging. Spr. wijst op het wel en wee van dit nieuwe land, dat elk na aan het hart ligt. Spr. herinnert aan de eerste beurs opening te Amsterdam in 1611; daarna aan het droogvallen der Haarlemmermeer in 1852. Hierbij doet spr. uitkomen de Nederlandsche durf en ener gie. Zooals destijds de Haarlemmermeereen bijna ontoegankelijk oord was, moeilijke wegen en slechte postbestelling, zoo ook moest de Wieringermeer na de drooglegging bewoonbaar gemaakt worden. Spr. herinnert hierbij aan het groote werk der Wierin- germeerdooglcgging, waarbij naast de Regeering, de Wieringermeerdirectie, den heer Smeding de hulde toekomt. In Febr. 1873 werd in het huis „De Beurs" te Alkmaar een beurs geopend, welke zich in gesta dige bloei mocht verheugen. En thans Febr. 1936, staan we hier bij een beursopening in de Wieringer meer. Zullen we later mogen spreken van een ge slaagde stichting? Wij hopen het van harte. Organi saties, Handel en Industrie brengen een meer ge zamenlijke bloei. De besta wenschen dan voor deze jonge onderneming; dat haar een lange levensduur beschoren moge zijn. Uitbundig applaus. De Voorzitter deelt daarop mede dat er bericht van verhindering is ingekomen.van de Kamer van Koop handel te Hoorn. De secr., de heer Dr. Dossaart van Dusseldorp werd verzocht de beste wenschen en groeten te willen overbrengen. De heer Van Balen Blanken namens de Landbouw Crisis-Organisatie, hoopt dat deze beurs moge groei en en bloeten. Ook de Landbouw Crisis Org. zal hier regelmatig zitting houden, Dat de samenwerking dan kalm en rustig moge zijn. Wij zullen het zoo gemakkelijk mogelijk ma ken, besloot spr. (Applaus). Dr. Scheij, Rijkslandbouwconsulent te Hoorn, merkt op, dat hij als zuivclconsulent bij ceri graanbeurs- opening oogenschijnlijk geen belang zou kunnen heb ben. Niets is echter minder waar dan dat. Spreker roept als zuivelconsulent de melkproducenten toe in de leer te gaan bij bet oude land. Hebt oog voor de uitbreiding cn melkproductie en men sla de handen ineen. Binnen den Wieringermeerdijk is iets moois tot stand gekomen in den vorm van een graanbeurs. Ook hier zijn perspectieven voor een eigen Coop. Zuivelfabriek, welk product nu nog naar buiten gaat. Laat men trachten door voorbeelden van buiten en door eendrachtig samengaan tets goeds in de lijn van concentratie te scheppen en niet in versnippe ring. Spr. wees ook vooral op de beteekenis van goed drinkwater, hetwelk hier in den bodem zit.. Zich wendend tot Ir. Smeding vervolgt spr. met de woor den: Uw toekomst ligt op den bodem der Zuiderzee. Spr. besluit met de beste wenschen voor de beurs. (Applaus). De heer de Graaf dankt de rij van sprekers voor de vele goede woorden en hartelijke wenschen en sluit zich hierbij gaarne aan, na nogmaals goede zaken te hebben toegewenscht. Na afloop der officieele opeGng namen de talrijke genoodigden plaats aan de koffietafel. Onder gezel lige kout werden hier door een 10-tal heeren nog speeches gehouden. De aanvoer voor den handel was uiteraard niet belangrijk met het oog op de officieele opening. Niettegenstaande echter zagen wij monsters van gra nen uitgestald. Verder werd er veel reclame gemaakt voor vele dingen, die tot den landbouw in betrek king staan. Het was een drukke dag voor de Middenmeer en ongetwijfeld ook een zeer belangrijke voor den ge- heelcn Wieringermeerpolder. Prijsuitreiking. Dinsdagavond vond de prijsuitreiking plaats van den Langondijker Kolfbond ten lokale van den heer P. Kramer. Aan deze prijsuitreiking was als steeds een attractie verbonden, nu bestaande uit drie moei lijk te maken ballen, n.1. drie zoogen. kashallen. De voorz., de heer L. Mallekote opende met welkom aan alle leden, en verheugde zich erover, dat deze wedstrijden zich als steeds verheugen in een groot aantal deelnemers. Ook dit jaar hadden wederom een 60-tal kolvers deelgenomen aan de wedstrijden. Spr. bracht zijn dank uit aan den heer P. Langendijk, die alle wedstrijden had geleid, aan den heer M. Vlug voor de vele, accurate werkzaamheden als secretaris en aan de baanhouders. Vervolgens werden de korpsprijzen uitgereikt. Ie klas: korpsprijs behaald door 't korps van „Op Maat", met 2069 p.; 2e klas: korpsprijs behaald door het korps van „Op Maat", met 1907 p.; 3e klas: korpsprijs behaald door het korps van „Ons Genoegen" met 1792 p. Vervolgens deelde voorzitter mede, dat geen su perieure klasse meer was gevormd, daar dit tot moeilijkheden leidde. Personcele prijzen. Ie klas: de kamploensprijs cn tevens le prijs, was behaald door den allerjongsten kolver, den 18-jari- gen heer D. Rijper Jr. met 761 p. 2e prijs P. Molenaar 724 p; 3e prijs C. Langedijk 699 p; 4ep rijs F. Muileboom 685 p; 5e prijs G. Met- tes 680 p; 6e prijs G. Deutekom 679 p. 2e klas: le prijs J. J. Reijne 679 p; 2e prijs K. Kat 674 p; 3e prijs P. Kist 651 p; 4e prijs P. Kostelijk 648 p; 5e prijs C. Berkhout 648 p; 6e prijs K. Boot 634 p; 7e prijs P. vand er Welle 634 p; 8e prijs P. Glas 625 p; 9e prijs D. Rijper Sr. 619 p. en 10 prijs L. Stok man 612 p. 3e kl.: le pr. P. v. Dam 628 2e pr. M. lug V617 p.; 3e prijs W. Bergen 615 p; 4e prijs C. Langendijk 590 p; 5e prijs K. Ruiter 584 p; 6e prijs H. Aarts 580 p', 7e prijs D. Plakman 551 p; 8e prijs D. de Lange 549 p; 9e prijs Joh. Engeringh 538 p; 10e prijs J. v. d. I-Iam 536 p; 11e prijs A. Boon 530 p; 12e prijs S.-Tim merman 516 p. en 13e prijs J. Kramer 508 p Door de vereeniging werden tevens nog drie fraaie diploma's beschikbaar gesteld voor de 3 eerste prijs winnaars, de heer D. Rijper Jr., J. J. Reijne en P. van Dam. Voorz. deelde vervolgens mede, dat, indien er le den iets naar voren wilden brengen, wat betreft wedstrijden of attractiewedstrijden, zij dit steeds aan de bestuursleden konden kenbaar maken. Prijsuitreiking attractie: le prijs P. Molenaar 35 p. 2e prijs Joh. Engeringh 30 p.; 3e prijs P. Glas 30 p. 4e prijs D. Rijper Sr. 29 p. Als tijd. onderwijzer, in plaats van een der zieke leerkrachten, is aan de R.K. School aan gesteld de heer P. Bergen te Zuid-Scharwoude - Noord-Schar wou de CULTUUR FILM Uitgaande van de afdeeling Oudkarspel van de V.V.S.U. werd in het lokaal van den heer J. de Bakker een cultuurfilm vertoond voorstellende hetgeen in de Sovjet-Unie op dit gebied gepres teerd wordt. De film laat ons zien de vacantieoorden in de Krim, waar arbeiders en kinderen hun vacantie doorbrengen. Voorts een massasportdemonstratie op het Roodeplein te Moskou, wat een indruk wekkend aanzien gaf en duidelijk liet zien, dat de Russen op dit gebied met ieder ander land van Europa kunnen wedijveren. Het geheel was een interessante film. Bij het einde deelde de voorzitter de heer C. Borst mede, dat het de bedoeling is om meerdere filmavonden te geven. Spr. wekte verder op om lid te worden van de V.V.S.U. 0 OPTREDEN VAN Mw. MENAGE CHALLA Voor de afd. Nieuwe Niedorp van de vereeni- ging van Plattelandsvrouwen trad Dinsdagavond in de Prjns Maurits op Mw. Menage Challa van Hoogsoeren. Te kwart voor acht riep Mevr. Rezelman-Mo- lenaar aan een 150 tal dames en aan een acht tal heeren, welke zich hiertusschen hadden ge waagd het welkom toe, in het bijzonder aan de LANGENDIJK. In verband met de beschikbaarstelling van f 800.000 als steun aan tuinders, die door misoogst zijn getrof fen, hebben we ons gewend tot een der organisatie- mannen op tuinbouwgebied, ten einde zijn oordeel te vernemen over het practische resultaat van dezen steun. In de eerste plaats was hij van oordeel, dat verreweg het grootste gedeelte van die f 800.000 te recht zou komen bij hen, die aangesloten zijn bij de Langendijker Groentenveilingen en die te Warmen huizen, daar ..om de Oost" de bloemkool voor zeer goede prijzen is verkocht. Naar liet oordeel van onzen zegsman, zou het bedrag, dat aan de leden van L.G.C., Noordermarktbond en Centr. Veilingswezen „War- menhuizen en O." ten goede zou kunnen komen, op f 700.000 zou kunnen worden begroot. Hij rekende ons verder voor, dat genoemde veilingen ongeveer 1000 leden tellen, zoodat de steun dan gemiddeld op f175 per tuinder zou komen. Over dat gemiddelde kunnen nu vanzelf nog ver schillende beschouwingen worden opgezet. Eerstens kan worden vastgesteld, dat niet alle 4000 aangeslo ten leden voor steun in aanmerking zullen komen, daar er zijn, die de vereischte oppervlakte land niet bezitten om in aanmerking te komen, terwijl er weer anderen zijn, die geen misoogst hebben gehad in een mate, waardoor zij voor steun zouden kunnen worden voorgedragen. Tweedens zal de, bepaling omtrent de 85 pet., die de ontvangsten van 'dit jaar bedroegen in vergelijking met het vorige jaar, ongetwijfeld van invloed zijn. De ervaring heeft geleerd, dat men met de ver wachtingen om steun voorzichtig moet zijn. Meestal vallen ze tegen. Ook hierbij zal men goed doen, zijn verwachtingen niet te hoog te spannen. Voor de meesten zal het echter al een heele geruststelling zijn te weten, dat er steun komt. Moge per slot van reke ning de toepassing van de regeling een zoodanige zijn, dat zij, die het meest gedupeerd zijn, ook den meest, gerechtvaardigden steun zullen krijgen en dat met de uitbetaling de noodige spoed worde betracht. BEWIJZEN VAN OORSPRONG VOOR VERSOHE BLOEMKOOL. In verband met het verbod van invoer uit Italië. De minister van buitenlandsehe zaken, gezien den algemeenen maatregel van bestuur van 14 November 1935, houdende een verbod van invoer van goederen uit Italië (St.bl. no. 648) overwegende, dat het noodzakelijk is gebleken, maatregelen te nemen om den indirecten invoer van bepaalde goederen uit Italië te voorkomen, gelet op artikel 3 van genoemden algemeenen maatregel van bestuur heeft: bepaald, dat de niet Italiaansche oorsprong van in te voeren versche bloemkool slechts bewezen kan worden door overlegging van een certificaat van oor sprong, afgegeven door de bevoegde instanties in het desbetreffende land van oorsprong of herkomst. Voor onderweg zijnde ladingen, waarvan ten ge noegen van de ambtenaren der invoerrechten de niet Italiaansche oorsprong of herkomst zonder overleg ging van een certificaat van oorsprong voldoende kan worden aangetoond, kan tot on met 9 Maart a.s. de invoer zonder certificaat worden toegestaan. (St. Ct.) spreekster en de leden van de af deelingen Win kel en Oude Niedorp en Heerhugowaard. Mw Menage Challa heeft ons voor de zooveel- ste maal getoond, hoe zij de kunst van voordra gen verstaat. Door haar is behandeld het mooie boek van Mevr. Lekely Lulofs „De andere Wereld". Van bogin tot het einde heeft zij de aanwezigen ge boeid, waardoor dezen dan ook in gespannen aandacht de spreekster volgden. Het zou ons te ver voeren het voorgedragene te bespreken, maar wij kunnen toch niet nalaten er op te wijzen, hoe de spreekster de figuren in het boek voor ons deed leven en ze ons door een enkel woord of gebaar als het ware ter voe ten uit teekende. Mw. Menage Challa heeft een prachtige stem vol modulatie, haar optreden is zeer beschaafd, zoo dat zij die een avond wenschen van werkelijk kunstgenot, goed doen deze spreekster uit te noodigen. Aan het eind van den avond werden dan ook de woorden van de voorzitster die de spreekster hartelijk dank bracht voor het gebodene door warm en welverdiend applaus bekrachtigd. Dinsdag 25 Februari hield de Protestanlsche Be- graf enisverecniging „De Laatste Eer", haar jaarver gadering ten huize van den heer C. Liefhebber. De voorzitter, de heer Th. v. d. Meer, opende deze 12e jaarvergadering met een hartelijk woord van welkom. Tevens richtte spr. een hartelijk woord tot den secretaris, den heer D. de Jong, welke na een 12-jarig secretarisambt wegens gezondheidsredenen zich verplicht gevoelde als bestuurslid en secretaris te moeten bedanken. Spr. dankte den heer De Jong voor de accurate manier waarop deze steeds zijn ambt heeft waargenomen cn hoopt op herstel voor hem. Met deze woorden stemde de geheele vergadering in. Uit het jaarverslag bleek, dat er 16 begrafenissen hadden plaats gehad, n.1. 8 voor leden en 8 voor niet-leden. Het ledental bleef stationnair, 1 Januari 1935 wa ren er 496 en 31 December 494. Het personeel werd geroemd voor de nette uitvoe ring der begrafenissen en de financiën gaven geen reden tot klagen. De rekening werd goedgekeurd, met een saldo van f 166.19. Het reservefonds bedraagt f 1916.97; het winst saldo is f31.55. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden, de hee ren G. Dirkmaat, H. Bruin en W. Mantel gekozen. Aftredend waren de heeren J. Stapel, D. de Jong en vacature wegens vertrek van den heer C. van Twuivcr. Door het bestuur zal een lid voor het Bondsbe- stuur worden aangewezen. Tot afgevaardigden naar de Bondsvergadering worden benoemd de heeren Renses en Krijgsman. Bij de rondvraag verkreeg de scheidende secreta ris het woord, om met bewogen stem allen, Bestuurs leden en personeel en in 't bijzonder den voorzitter hartelijk dank te brengen voor de aangename sa menwerking en de hulp en steun welke hij geduren de zijn ongesteldheid heeft mogen ondervinden. Hierna sluiting. VEENHUIZEN. Woensdagmorgen geraakte door het schrikken van de ket van bakker Ruiter alles te water, bij den voehouder P. do Boor. Gelukkig was de bakker gauw op het droge, alleen wat brood en beschuit v/as bedorven. Welwillende handen hadden alles spoedig weer op het droge, zoodat dit ongeluk met den schrik en wat materieele schade goed is afge- loopen. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeen te is aan de Coöperatieve Broodbakkerij en Ver- bruiksvereeniging „De Tijdgeest" alhier, vergun ning verleend tot het veranderen van een gedeelte van de winkel en het kantoor. Het werk zal worden uitgevoerd onder leiding van F. Klein, architect te Slootdorp. De afd. Opmeer en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw vergaderde ten huize van den heer Baerdemaker te Spanbroek. Voorzitter opende met oen welkom, waarna de secretaris, de heer Harp, de notulen las, welke onveranderd werden vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden wij, dat er een vergadering bij Modder zal worden gehouden voor de tuindersbelangcn. Als afgevaardigde naar de algemeen e vergadering werd gekozen de heer J. Harp en als plaatsvervanger de heer S. Grootes. De rekening der afdeeling, door de commissie na gezien en ino rdc bevonden, gaf aan ontvangsten f 713.18, uitgaven f823.31, nadeelig saldo f 110.13. Van de Tentoonstelling: ontvangsten f2712.05, uitgaven. f2612, voordeelig saldo f 100.05. Beide rekeningen, werden met dank aan de commissieleden en pen ningmeester vastgesteld. Hierna volgde een voordracht over de Sociale Ver zekering, uitgevoerd door de LandbouwOnderlinge. Op duidelijke en onderhoudende wijze werd dit on derwerp behandeld De rondvraag leverde weinig bijzonders op, waar na sluiting volgde. AARDSTORTING AAN DEN BRENNER. Innsbruck. Op het traject van den Brenner- spoorweg tusschen Weissbruck en Atzwang had, naar pas thans bekend wordt, Maandagmiddag een aardstorting plaats. Een lawine van rotsblokken kwam terecht op den rijksstraatweg' en op de spoor baan. Twee palen van de electrische leiding vielen, omver en de rails werden opengebroken. Het on geval had plaats toen de Brenner-sneltrein het sta tion Klausen binnenreed. De trein kon tijdig tegen gehouden worden, zoodat geen verdere schade is aangericht. Na een paar uur kon het treinverkeer hervat worden. APACHEN-SOIREé. Door S.O.S. en The Magnus Follies wordt tegen a.s. Zaterdag een apachen-soireé georganiseerd, dat zal plaats hebben in de zalen van hotel „Vredelust". Dames zoowel als heeren zullen in apachencostuum moeten verschijnen. Zie adv. in dit nr. TWEE MUZIEKAVONDEN VAN HARMONIE. Blijkens een aankondiging in dit nummer zal on ze Harmonie morgenavond en Maandagavond op verschillende punten in de gemeente een concert ge ven. Het doel hiervan is, dat de burgerij een klei nigheid offert (groote giften zijn ook welkom), tot steun van het fonds voor aankoop van instrumen ten voor de jeugdafdeeling. Ongetwijfeld zullen velen, dit sympathieke idco van onze Harmonie weten te waardeeren. ALGEMEENE VERGADERING REN EN TOURVER. „WEST FRIESLAND." Bovengenoemde vereen, vergaderde gisteravond ten lokale van den heer Prins. Aanwezig 16 leden. De heer D. Klos, als voorz. opent met een hartelijk woord van welkom. Spr. brengt dank aan allen die in het belang der ver. werkzaamheden hebben ver richt. De renners die W.F. hebben vertegenwoordigd bij de Home-trainerwedstrijden te Enkhuizen worden door den voorz. gefeliciteerd met het behalen van den tweeden prijs. Ingekomen stokken. Schrijven van P. P. J. v. Drunen, dat hij wegens drukke bezigheden bedankt als bestuurslid. Verkiezing bestnnr. Aftredend zijn de heeren D. Klos Pz., voorz., J. L. Lutjeharms, secr., en B. Visser, penningm. De drie heeren worden met op een na algemeene stemmen herkozen. Alle drie nemen hun herbenoe ming aan. Thans is aan de orde: verkiezing drie commissa rissen. De heer T. v. d. Laan 14 stemmen, G. Anne- veldt 13 st., D. Domper 14 st. Alle drie heeren nemen hun benoeming aan. De heer Jac. Prins wordt bij acclamatie herbenoemd als wedstrijdleider. Benoeming wedstrijd-commissie. Benoemd worden^de heeren J. Manneveld, A. Ligt- hart en J. Visser, resp. met 9, 9, en 10 stemmen. Benoeming kas-commissie. Zitting heeft thans de heer A. Ligthart. Als twee de lid wordt benoemd de heer A. v. d. Werff. Nadat de heer J. L. Lutjeharms als bestuurslid der* T.W.N.H. een uiteenzetting over de werking der fe deratie heeft gegeven, sluit de heer Klos met een woord van dank. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Schagen I—Andijk I, 2 uur. D. Arnoldus J. Peetoom V. Vlottes J. Weeland A. Slikker H. Middelbeek C. de Moor S. Grootes G. J. Boontjes D. SchoorI Res.: W. J. Biersteker. Jb. Dekker. Helder 4Schagen 2. Vertrek per bus 9 uur. J. Everts Jb. Molenaar P. Boon G. Paulusma E. Rus P. Boontjes W. Rus H. Veenstra P. de Vries D. Ruig J. i.*... n Res.: S.S., S. Breebaart. Schagen 3Dosko 2. P. SchoorI M. Slikker A. Molenaar H. Naber J. Broer J. v. d. Oord P. Kistemaker G. Koch J. Boontjes T. Moransart Res.: A. v.d. Pijl, W. v. Geelen. Jb. Broersma. Schagen bHelder f. Aanvang 12.30 uur. J. Oostwouder W. Geerts J. Slikker P. Dekker G. Anneveldt K. Klaijer J. Heemsbergen J. v.d. Ben R. v. Haren Jb. Molenaar Res.: P. Hofland, J. Schram. S. Vries. De tijd van aanvang van den wedstrijd Schagen 3 wordt op het bord bekend gemaakt. Eventueele afberichten bij den heer J. Broer, Hoep 140, Schagen, uiterlijk tot Vrijdagavond. Reserves moeten beslist gekleed op het veld zijn. In 't belang van de vereeniging is het noodzakelijk lat de nieuw gekozen E.C. de volle medewerking van de leden heeft. Toont Uw clubliefde door geen afberichten te zenden, als in hoogste noodzaak, dan alleen is er wat te bereiken, tot groei van Sparta. Op de training zijn vergeten een paar gymschoe nen; terug to krijgen bij C. Keijzer, Schagen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2