Cessie opnieuw hevig Zaterdagmiddag fa. Alierl Heijn gesloten. Alp. VERGADERING Willem van lependaal De opstand in Tokio. De oorlog in Oost Afrika Predikbeurten. der B. V. O. L. te SINT MAARTENSBRUG B. KRAAKMAN, Boris Lensky Gracc Moore Geheelonthouders- Zangkoor UITVOERING Reuter seint uit Mogadiscio: In den sector van Neghelli, nabij de. Webbi Gestro, in het gebied Bale, blijft de luchtmacht zeer actief, ondanks de ongun stige weersomstandigheden, als gevolg van het klei ne regenseizoen, dat op de hoogvlakte met opmer kelijke snelheid is ingezet. De vliegtuigen hebben opnieuw Magalo in het gebied van Bale gebombar deerd, alsmede Ghigner, een belangrijk kruispunt van karavaanwegen en het op ongeveer 110 K.M. van Neghelli gelegen Allata. Addis Abeba, 26 Februari (R.O.): Volgens hitor ontvangen berichten is Dessie Maandagmorgen opnieuw hevig door Ita- liaansche vliegtuigen gebombardeerd. De bommen werden geworpen boven het dal, dat tusschen het vliegveld en de stad is gelegen. Slechts eenige muilezels werden ge dood. Na in noordelijke richting koers te hebben gezet, wierpen de vliegtuigen opnieuw bom men op den weg van Dessie naar Waldia, evenwel zonder slachtoffers te maken. Rome: Het 136ste legerbericht luidt als volgt; Maarschalk Badoglio seint: Aan het Somalifront heeft een van Neghelli vertrokken gemotoriseerde kolonne een verkenningstocht ondernomen naar den rand van het grondgebied van de' Sidamo en daar bij gewapende groepen Abessyniërs, die in het woud tusschen Wadara en Socora tegenstand trachtten to bieden, teruggedrongen. Aan de Webbi Gestro heerscht groote activiteit onzer patrouilles. De luchtmacht aan het Somalifront heeft Abessynische militaire kampen te Ghigner ge bombardeerd en de defensieve uitrusting hiervan ver woest. Een ander escadrille, dat van het nieuwe vlieg veld te Neghelli was opgestegen, heeft, een verken ningsvlucht gemaakt, naar Irga-Alem, de hoofdstad van Sidamo. Van het Eritreesche front is niets bijzonders te melden. WIERINGER MEE* Lezing en film Joh. A. Jonstra. Woensdagavond heeft de Vereeniging tot bevorde ring der Bijenteelt, afd. W. Meer in het gymnastiek gebouw te Slootdorp voor leden en belangstellen den een lezing en filmavond belegd. De opkomst was groot Ruim 80 bijenliefhebbers waren uit de W. Meer en omgeving aanwezig, toen do voorzitter de heer Harshhgen, de aanwezigen hartelijk ver welkomde, inzonderheid den heer Joustra, secr. der Vereen, tot bevordering Bijenteelt in Nederland. De heer Joustra hield een lezing over „Het wondere bijenleven Vanaf de oorsprong, geboorte der bijen tot het werkproces, ging spr. in den breede on op onderhiyidende wijze het leven en ontwikkelen dei- bijen na. Een filmwerk, waarbij tal van interessante aspecten duidelijk uitkwamen, werd daarop ge draaid. Door eenige aanwezigen werden vragen ge steld, welke door clen spreker op afdoende wijze werden beantwoord. De heer Harshagen sloot deze bijeenkomst en dankte den spr. voor diens klare en overzichtelijke beschouwing, hetgeen zeer zeker ten goede zal komen aan de bijenteelt in onzen polder. Z IJ P E ST. MAARTENSVLOTBRUG. Woensdag geraakte een kind van den brugwach ter de G., al spelenderwijs in het N.H. Kanaal. Ge lukkig werd het hulpgeroep van andere kindoren die in de nabijheid waren, spoedig gehoord. Mej. de Haan had direct de kordaatheid in het water te springen en de kleine beet. te pakken. Met de hulp van juffr. Keuris en den heer Rondhout, die ook kennis moesten maken met hef. zilte nat, wist men het kind gelukkig behouden en wel op het droge te brengen. Hulde aan deze menschen died ank zij huri inspanning het genoegen mochten smaken het kind te redden. W I E R I N G E N Gemaskerd bal. Woensdagavond ƒ.1. had alhier in Cinema de Haan een gemaskerd bal plaats onder leiding van mej. A. Tuin. Een groot aantal personen was aanwezig, zoo wel gecostumeerd als ongecostumeerd. Na eenige dansen moesten de gecostumeerden voor de jury verschijnen, welke bestond uit mevr. P. Wilms— Mostert en de heeren Noorden en Beeker. Er waren 41 nummers die moesten verschijnen, de één nog mooier dan de ander. De jury heeft dan ook ongetwijfeld een zeer moeilijke taak gehad. Om ongeveer 11 uur maakte mej. Tuin de uitslag bekend en overhandigde do prijzen, welke beston den uit luxe voorwerpen. De uitslag is als volgt: Enkelingen: le prijs IC 18 mej. Raddi Kort; nog een le prijs en wel Shirley Temple, de jongejuffr. Japie Kort met bijz. lof van dc jury; 2e prijs Appelbloesem, mej. Guus Doves Dd.; 3e prijs Ned. Vlag, mej. Annie Smit Sd.; 3ep rijs Ned. Fabrikaat, mej. M. Pospiesh; 4e prijs Haremdame, mej. Erna Pospiesh; 4e prijs Zuivelreclame, mej. Marie Lont Dd.; 5e prijs Cow boy, de heer H. Garrelts; 6e prijs Baker, de heer G. J. v. d. Bent; 7e prijs Spaansch Edelman, de heer A. Kranenburg; Paren: le prijs Kaasdragertjes, de jongeh. en jon gejuffr. Jaap en Annie Smit; 2e prijs Mexicaansch paar, mej. J. v. Ruitenburg en Geertje Jongkind; 2e prijs Broadway-paar, mej. M. Sprenkeling en B. Lont Md. Groepen: le prijs Abessinië, de heeren S. Bakker Mz., oh. Takes, Nan Koorn en Piet Smit; 2e prijs Ned. Zuivelproducten, de dames Bets Ruitenburg, v Dekker, S. Lont en Jo Idima. Komisch: le prijs Het Huisgezin, de heeren G. V'x P°nne^amP en J. Hoekstra. Na de prijsuitreiking volgde dadelijk het démas qué. De heer Noorden spreekt dan nog namens alle leerlingen van mej. Tuin en biedt haar namenö de- zone en schemrelamp aan en aan haar hulp 'n doos post. De onvermoeide pianist, de heer J. Bruul, kreeg een luxe kistje sigaren. Hierna bleef men nog Jangen tijd gezellig bijeen. SCHOORT. WITTE KRUISAFDEELING. Vergadering van het Witte Kruis, afd. Schoor], ten huize van den heer N., Schuijt. De voorzitter, haron S. G. L. T. v. Fridajrh, opende mete en woord van welkom, er zijn genoegen over uitsprekende dat er zoo'n goede opkomst was. De secr., de heer Joh. Tromp, leest de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Brief van het hoofdbestuur met bericht, dat mevr. Teekens—Kunst dezer dagen te Schoorl zal komen om met het bestuur te overleggen over de te hou den cursus en huiselijke ziekenverpleging. Schrijven van Dr. van Rooijen, dat het diploma E.H.B.O. 3 jaar geldig blijft. Van het hoofdbestuur bericht dat als candidaat weder worden gesteld de aftredende hoofdbestuurs leden, de heeren Bos, Becker en Michels. Er zujlen geen tegencandidaten genoemd worden. Mevr. Roos brengt verslag uit van de afd. Huis verzorging, de finantien van dez eafdeeling zijn niet gunstig. Wordt besloten een oliebollendag te houden, en aan het hoofdbestuur een bijdrage te vragen en het aantal dagen, dat hulp verleend wordt te brengen van 14 op 10. In het laatst van 1935 is een flinke actie op touw gezet om nieuwe leden te werven, met als resultaat 25 nieuwe leden. Jaarverslag. De secr. leest zijn jaarverslag voor, waaruit blijkt dat de vereeniging 436 leden telt, een consultatiebu reau voor zuigelingen is geopend, de magazijngoede ren in uitstekende staat verkeeren en alles is aan geschaft, wat maar noodig bleek. De penningmeester brengt zijn finantieel verslag uit, waaruit blijkt dat de ontvangsten hebben be dragen f 1071.27, uitgaven f 829.95, alzoo een saldo van f 241.32. Wordt goedgevonden weder f 100 aan het reservefonds toe te voegen. De rekening wordt goedgekeurd. Verder worden nog voorgelezen en goedgekeurd de rekening van de Huisverzorging, Kustbrigade en t.b.c. Voorzitter brengt den penningmeester dank voor zijn beheer en de commissie voor het verrichte werk. Bij de verkiezing van twee leden van de afd. Hui? verzorging yorden bij acclamatie herkozen mevr. v. Fridagh en Zuster de Looper. In de commissie tot het nazien van de verschil lende rekeningen over het jaar 1936 worden aange wezen de heeren Wiedijk en v. d. Garde. Als bode krijgt de heer Huiberts een kleine verhoo ging voor het vele werk dat tegenwoordig aan dit ambt is verbonden. De heer Zuurbier brengt als afgevaardigde van de gehouden alg. verg. te Amsterdam hiervan verslag uit. Voorzitter sluit met welgekozen woorden deze ver gadering. Jeugdherberg „de Breohthoeve". Bovenstaande vereeniging vergaderde op 26 Fe bruari in de Jeudherberg. Een goede 20 leden wa ren aanwezig, waaronder enkele nieuwe. De voorzitter, de heer Arpeau, heette allen van harte welkom en zegt dat op geheel nieuwe struc tuur zal moeten worden gewerkt. De notulen werden door den secretaris, den heer Maars gelezen en onveranderd goedgekeurd onder dankzegging. Mededeelingen. - Er werd medegedeeld, dat de vorige Herbergouders bij hun vertrek nog een aan denken in ontvangst mochten nemen in den vorm van een Stilleven, door. den kunstschilder Os ver vaardigd. Dat de nieuwbenoemde ouders reeds in functie zijn geweest, daar er al trekkers zijn ge weest. Ze hebben zich reeds van hun goede zijde la ten zien, door het geheele complex te schilderen en waar dit noodig was, van nieuw behangsel voor zien. Tevens werd medegedeeld, dat een inkoopcom missie was samengestled, bestaande uit de dames Boeke en Arpeau en de heeren Zuurbier en Maars, waaraan dan tevens het ouderpaar werd toegevoegd Het inkoopen van de benoodigheden zal zooveel mogelijk in de gemeente worden gedaan. Jaarverslag. Hieruit kan worden gemeld dat, gezien de slechte tijden, over een goed bezoek mag worden gesproken. Gememoreerd werd 't vertrek van de oude en de benoeming der nieuwe Herbergouder? Voorts wordt gewezen op de toename der ldeen. Tol slot wordt gehoopt dat 1936 zich weer in aller be langstelling voor de werkzaamheden mag verheugen. Verslag penningmeester. De penningmeester, do heer L. Zaadnoordiikt geeft een overzicht van zijn gehouden beheer. Hieruit blijkt dat gezien de slech te tijden nog een goed resultaat is behaald. Tiet sal do over 1935 was f 256.93, vorig jaar f 205.85, dus nog een vooruitgang. De fin. commissie bestaande uit de heeren v. Wijk en Haring adviseerde tot goed keuring. Omtrent dit finantieele verslag zegt de voorzitter nog. dat. met de Centrale onderhandelin gen gaande zijn tot aanvulling van bedden en keu kengerei. Bij de rondvraag komen enkele vragen naar voren, allen betrekking hebbende op de leverantie en de betaling biervan, welke door den voorz. op afdoen de manier werden beantwoord. De heer Groen bepleit nog het aansluiten van gas, wat in overleg met de nieuwe ouders zal worden be sproken. Hierna wordt de thee rondgediend, waarna de in stallatie plaats vindt van het echtnaar Diederich. als Vader en Moeder der Jeugdherberg. De,voorz. doet dit in een goed ongezette speech en bréngt in dit verhand het schaakspel naar voren, waarin de ko ning. de koningin, de oaarden en de pionnen elk hun functie hebben. In dit verhand vergelijkt spr. de ZONDAG 1 MAART. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Maandelijksche collecte. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Valkkoog, voorm. 930 uur, Ds. Tinholt. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: De mensch en zijn God. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, geen samenkomst. Julidnadorp, voorin. 10 uur, Ds. Van Wichen. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbi*ug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen diQnst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Schoorl, zie Groet. Groet, nam. 7 uur, Ds. Boeke. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. F. Kuiper, van Alkmaar. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur de heer Chr. v. d. Vliet van Sloot- dorp. Bed. H. Doop. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Gijzel v. A'dam. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Schaeerhnig, Maandagavond 8 uur. Bijeenkomst Chr. Jongemann^nv^recnis'iner. in F.vnnsreüsntiegcbouw THE STAR OF HOPE MISSTON. Julianadorp, voorm. lö uur en nam. 7 uur, de heer Ph. Looij van Rotterdam. Met blijdschap geven wij kennis i de geboorte van onzen Zoon, Albert Nicolaas. J. A. KAAN—Kaan. N W. KAAN. Wieringerwaard, 27 Febr. 1936. Wegens sterfgeval is de Zaak van kwart over een tot half drie Schagen - Laagzijde in het lokaal van den heer KOSSEN, a.s. VRIJDAG 28 FE- B RU ADI te 7.30 uur, waar een in leiding wordt gehouden door den heer over zindelijke zuivelwinninq en het inkuilen van gras. Wordt toegelicht door den heer OOSTKNBRUG. Entrée niet-leden f0.25. Denkt U er aan speelt Zondag 1 Maart in het .Wapen van Wieringerwaard" Heelt U al plaats besproken? Te koop: PARTIJ PUIN EN SINTELS, 20.000 kilo Bieten, 200 M3 Mest. I. ROOS. Vrachtrijder, Juliana dorp, Tel. 38. Cinema De Haan Wferfngen. Verwacht de Wereldberoemde Opera-Zangeres. Zondag 1 Maart geeft het mét medewerking van Humorist, dichter en Zanger v. h. levenslied, begeleid door accordeon in zaal GELDER, te Nieuwe Niedorp Aanvang 114 uur. Entrée 25 cent (plus rechten). Te koop gevraagd een in goeden staat zijnde gebruikte VEEVOEDERSTOOMER, Opgave van inhoud en prijs aan C. VADER, Dirkshorn. ouders met den koning en koningin, de kinderen met de paarden en de trekkers met de pionnen, terwijl de 2 kasteelen dc 2 gebouwen moeten voort stellen. Een en ander vormt het geheel voor een goe de samenstelling. Spr. hoopt dan ook dat de nieuw benoemde ouders na het beëindigen van het eerste jaar op proef, pas echt zullen beginnen om de jeugd herberg tot grooten bloei te brengen. De heer Diederich dankt den voorzitter voor zijn mooie uiteenzetting, doch merkt op dat een koning, zonder de krachtige koningin weinig vermag. De ko ningin is sterk, dus ben ik niet bang om de leiding van deze zaak te aanvaarden. Vervolgens zegt de eerevoorzitter Baron van Fri dagh dat het van het bestuur goed is gezien het echtpaar Diederich te benoemen. Het doet spr. goed hier aan te treffen menschen, van elke politiek en elke richting, om een geheel te brengen in het mooie doel: onderdak en voeding te geven aan trekkers van dorp tot dorp, van stad tot stad. Hierna sluiting. K n e n r a s JULIANADORP. Door het ^ertrek van den heer S. Groos, naar de Hembrug, die den laatsten tijd secretaris was van de Harmonie „Kunstzin', is in de plaats daarvan in de gehouden vergadering van leden en dona teurs benoemd de heer C. P. in 't Veld. ALGEMEENE VERGADERING VAN DE COÖPERA TIEVE BOERENLEENBANK TE KOEGRAS. Woensdagavond werd in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen, bovengenoemde vergadering gehouden, welke volgens de presentielijst door 35 le den werd bijgewoond. De Voorzitter van den Raad vaii Toezicht, de heer J. Kossen, opent met do beste vvenschen voor de in stelling de bijeenkomst. De notulen worden door den secretaris, den heer J. de Vries, gelezen en onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den kassier over het jaar 1935 vermelden we: Het bestuur werd zwaar getroffen door het overlijden van den heer D. Vries. Slechts drio avonden in Januari is hij op de bankavonden verschenen en hebben we hem noode gemist. Hij was een ernstig man, met een goeden kijk op men schen en zaken en nooit zou hij een oordeel uitspre ken, of het was immer overwogen. Als een goed va der, een weldenkend mensch, een trouwe vriend en een sympathiek bestuurslid, zal hij met dankbaar heid in onze herinnering voortleven. Het ledental nam toé met tien. Spaarbank. Ontvingen we in 1934 ruim f186000 aan spaargeld, dit jaar daalde het lot f172054, dus bijna f14000 minder. In 1934 werd opgevraagd ruim f 167000, nu f207177,47, dus ruim f40000 meer. Op het eind van 1934 was de schuld aan de spaarders ruim f4S6000, nu echter f451197.96, of ruim f35000 minder. 23 nieuwe spaarbankboekjes werden uitgereikt en hun aantal bedroeg uit. Dec. 610. In 1934 werd aan rente uitgekeerd ruim f 17000, dit jaar f 14390.48 of f 3500 minder. Voorschotten. 13 nieuwe voorschotboekjes wer den uitgereikt, zoodat op uit, Dec. in omloop wa ren 152 van deze, terwijl in 1934 werd terugbetaald f 3G000, was dat dit jaar f 51510 of f 15000 meer. Nieu we voorschotten werden verstrekt tot een bedrag van f 63275.—. Op 't einde van 1935 had de Bank van de voor schotnemers te vorderen f356494.35 tegen ruim f344000 in 1934. De voorschotnemers betaalden een rente van f 15195.59 tegen ruim f 14000 in 't vorig jaar. Loopende rekening. Zes nieuwe boekjes werden uitgegeven en op 31 Dec. stonden 30 personen of ver- eenigingen met de bank in L R. De ontvangsten be droegen nu f 681984.25, tegen ruim f5S8000 vorig jaar. De uitgaven f642.688 59, legen ruim f611000 vorig jaar. Aan rente werd ontvangen f5679.83 en uitbe taald f 1073.67, dus ruim f 4600 meer ontvangen. In 1934 bedroeg dit verschil ruim f5300. De totaal om zet heeft in 1935 bedragen f 961583.99, tegen ruim f855000 vorig jaar. De voorzitter zegt den secretaris dank voor het gememoreerde, terwijl de vergadering er zijn goed keuring aan hecht. De heer C. Tromp brengt namens de commissie tot nazien van de rekening hierover rapport uit. Als mededeeling van het bestuur zégt de voorz. dat de rente voor de spaargelden is bepaald op 3*4 en 3V2 Pet, v. 1 j. v. en 4V2 pet. voor de voorschotten. De voorzitter licht een en ander nader toe en wordt ver volgens vastgesteld. Volgt bestuursverkiezing, waarbij lwt aftredende lid, de heer P. Pluister, met 18 van de 35 uitge brachte stemmen herkozen wordt en met dank voor het in hem gestelde vertrouwen deze functie weer aanvaardt. Voor den Raad van Toezicht wordt de aftr. de heer J. Slikker Cz. met 21 van de 35 stemmen her kozen en aanvaardt ónder dank zijn functie. Tot plaatsverv. bestuursleden worden bij acclama tie benoemd de heeren C. Tromp en K. Bregman, die dat. accepteeren. De comm. tot nazien der rekening over het Jaar 1936 wordt samengesteld uit de heeren C. Tromp, C. Purmer en A. Hoornsman. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE, 27 Februari 1936. BI. eigenh. f 2, uien f 1.70—2.20, grove f 2.70—3.30, nep f 3.60, driel. f 0.60—0.80, peen f 2—2.30, kl. peen f 1.10—1.20. Roode kool f 7.20—10.30, doorschot f 6.10—9.30, gel ekool f 7.80—11.30, doorschot f 7.50—8.90, D. witte kool 2.60—5.30. doorsch. 2.80—4 80. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Februari 1936. BI. aardappelen f 2.90, uien f 1.70—2.20, driel. f0.60 —0.90. grove f 2.40—3, nep f 3.80—4.—. Ruige gele 1.80—4.40, roode kool 6.30—9.90, gele kool i 3.50—11.10, D. witte kool 1.50—5.40. Te middernacht vergaderde de opperste oorlogs raad in het hoofdkwartier der gendarmerie, terwijl militairen en mariniers een cordon vormden rondom de wijken waar de muiters zich hadden verschanst. Nader wordt uit Tokio gemeld, dat het Kabinet op aandringen van den Keizer zijn ontslagaanvrage heeft teruggetrokken, in afwachting van opheldering van den toestand. In Chineesche bladen komt de vrees tot uiting, dat de gebeurtenissen in Tokio een ongunstigen in vloed zullen hebben op de Japansche politiek ten aanzien van China. Na de, onder leiding van den Keizer, ge houden conferentie, hebben eenige generaals zich naar het hoofdkwartier der muiters be geven en hen verzocht de bezette gebouwen te ontruimen. De léiders der rebellen verklaarden hier op, dat zij slechts zouden gehoorzamen, indien een kabinet werd gevormd, dat militair ge oriënteerd was. Naar verder uit Tokio wordt gemeld, zijn de mui ters met de vreedzame ontruiming hunner stëllingen begonnen. Men acht thans een treffen tusschen de opstan delingen en de troepen, die voor de handhaving van den Staat van Beleg waken, weinig waarschijnlijk. Een nader telegram uit Tokio meldt, dat de orde thans is hersteld. De muiters zouden bereid zijn de openbare gebouwen zonder tegenstand te ontruimen. Of politieke concessies aan de muiters zijn gedaan, is nog niet bekend. De heer Ir. S. Smeding, directeur van den Wieringer meerpolder, tijdens zijn rede, waarmee hij gister de nieuwe Graanbeurs opende. SCHAGEN, 27 Februari 1936. 18 Paarden f150350. 8 geldekoeien, magere f S0 120, 18 idem, vette f140—190, 22 kalfkoeien f150- 190, 510 nuchtere kalveren f4—12. 70 vette schapen f 16—24, 72 overhouders f 9—15, 12 vette varkens per Kg. 34—36 cent; 94 Jbiggen f 9—15, konijnen f 0.50—1.50, kippen f 0.30—0.70. SCHAGEN, Eierveiling, 27 Febr. 75 part. 50.000 kipeieren, 3 part. 500 eendeieren. Prijzen kipeeiren f 2.70—2.90, eend eieren f 2.40-2.60 De veiling duurt voort. AMSTERDAM, 26 Februari 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 222 vette kalveren: le kw. 58—66 ct., 2e kw. 50—58 ct. 3e kw. 4250 ct. per Kg. levend gewicht; 63 nuchtere kal veren f36 per stuk; 166 varkens: vleeschvarkens 90—11 Kg. 48—44 ct., zware varkens 42—43 ct., vette varkens 40—41 ct. per Kg. slachtgevvicht. Markt- overzicht: vette kalveren aanvoer minder dan vorige week, handel traag en prijzen hooger. Nuchtere kal veren korte aanvoer, vlugge handel en prijzen con stant. Varkens zeer korte aanvoer, handel zeer stil, lagere prijzen. WARMENHUIZEN, 26 Febr. Aangevoerd: 300 Kg. roode kool le kw. f 9.30, 825 Kg. gele kool el kw. f 8.70, 2e kw. f 7—7.30, 1675 Kg Deensche witte kool f 5.10. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een rijwielplaatje; een portemonnaie met inhoud.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3