RLEEDIHE WAAR MAAT Ch.H.Th. Schmalz, Schagen Jector de Fair". Verbaidtroimils „Het Groene Kruis" SPORT. MAART Belgische Dekhengst met Koeien, Uit Bergen. Inbraken Advertentiën. Verbandgazen, J. H. Vrielink J. de Geus -j" Marktberichten. Te Ruinerwold (Dr.), overleed I heden na een langdurig, met groot geduld gedragen lijden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante KLAASJE, in den ouderdom van 30 jaren. G. H. EIKEMA—Nijk. Ds. EIKEMA en Kinderen. Schagen, 29 Februari 1936. Heden ging, zacht en kal m, in ruste, na een langdurig doch geduldig lijden, onze innig ge liefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Jn. de Geus Pzn. in den ouderdom van 65 jaren. Uit aller naam, Wed. R. DE GEUS-Borst. Zuid-Scharwoude, 29 Febr. 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben op de begraafplaats te Zuid-Scharwoude, Woensdag 4 Maart a.s., 's namiddags 3 uur. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder Dieuwerfje Doves, in den ouderdom van 83 jaar en 3 maanden. Uit aller naam, S. WIT en Kinderen. Wieringerwaard, 1 Maait 1936. De begrafenis zal plaatshebben op Woensdag 4 Maart, 2 uur. Evenals in vorige jaren brengen wij ook nu weer gedurende de maand onze bekende 3 series Colbert Costumes naar maat Serie 1 f 32.— Serie 2 i 42. Serie 3 f 48. Keuze uit tal van moderne dessins, in de NIEUWSTE VOORJAARSSTOFFEN. Gaarne sturen wij U onze Stalen. Combinatie Bervoets Wordt dagelijks rondgeleid, de bekende Donderdags thuis. DeKgeld f 11.-. A. C DE GRAAF, Koggerrandweg bij Lambert- schaag, W.meer. Huismoeders en -Vaders allen naar de markt, voor het verkrij gen van Eerste soort lapanlak a f 0.50 per Kilo, Grondverf èi f 0.35 per Kilo. Ook verkrijgbaar bij 1A N BAND, Regentenstraat, Schagen. Geboren: DOUWE, Zoon van D. DE VRIES en E. DE VRIES—Sakker. Mr. Bakker. Anna Paulowna, 1 Maart 1936. Voor de hartelijke blijken van deel neming, ondervonden bij het overlij den van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ELISABETH VAN DER HOEK, betuigen wij onzen oprechten dank. Fam. VAN ERP KOSTER ROGGEVEEN Schagen, 29 Februari 1936. Ondergeieekende komt Donderdag 5 Maart vrij van t.b.c. en opbrengst. C. DE JONG Goutum. voor huishoudelijk gebruik, voor werkplaatsen, fabrieken, scholen, autobussen, voetbalvereenigingen, enz. enz. geheel volgens voorschrift der Rijksinspectie, uit voorraad leverbaar tegen billijkste prijzen. Specialiteit in aanvullen en weder op orde brengen van oude onvolledige trommels. in elke breedte en dikte. Snelverbanden, Koordverban= den, Watten, Pleisters, Bilroth battist enz., bij Hoogzijde 115 - SCHAGEN Schager Roosjes. Voor tijdelijk een flinke Hulp gevraagd in klein gezin. Adres: IAN BAKKER Kz., Watergemaal, Kreil, Barsingerhorn. Voeraardappelen te koop aangeboden, door F. A. F. GRONÉMAN, Wieringerwaard. Te koop: FOX-TERRIER, oud 6 mnd., ouders uitstekende ratten vangers. Gevraagd: Sneeuw klokjes. JAC. ZANDER, Langereis, Winkel. Tp koop: Tarwe-, Gerste- en Ha verstroo, versch gedorscht, uit huis. Levering franco. R. BOOD, Tolke, Schagen. Schoonmaakster gevraagd. KRUlT's Bloemenmagazijn, Schagen. Te huur gevraagd: 1 a 3 H.A, Wei- of Bouwland, omgeving Oude Niedorp-Aartswoud. Brieven letter D 2, bur. van dit blad. Gevraagd: een Dagmeisje. Brieven onder letter A, Bureau van dit blad. Te koop: TWEE GEBRUIKTE EGGEN, 1 groote vijfbalks 34 tands, 1 balks 35 tands, beiden zoo goed als nieuw, bij J. C. LIST, Jisper- weg 29, Beemster. Gevraagd, voor direct: BAKKERSKNECHT, (halfwas). J. S DE GROOIE, Bak ker, Middenmeer. DIRKSHORN I—CALLANTSOOG I, 5—4. De groote slag is gewonnen! De kostbare punten binnen en de kampioenskansen gestegen van „vrij goed" tot; „zoo goed als zeker". Dus een heugelijke dag voor voetballend en „mee-voetballend" Dirks- horn. Maar om tot de zaak te komen: de cijfers geven lietr eeds aan, dat het er duchtig* gespannen heeft, zoozeer zelfs dat er met recht te spreken was van hoogspanning. Er was een geladen atmosfeer in en om het veld, die zich echter niet uitte in onaange name voorvallen, zooals zoo vaak bij dergelijke wedstrijden het geval is. Maar en dit moeten we tot onze groote vreugde nadrukkelijk even vermel den deze atmosfeer uite zichd oor gezond enthou siasme, zoowel i n als buiten het veld. Er werd ge speeld op een faire manier, zij het af en toe wel wat zenuwachtig, want vooral het spel der D.F.C- ers had de onmiskenbare teekenen van de .zenu wen", zij het bij vlagen. Zoo werd er onmiddellijk na den aanvang danig „geharreward" en vooral de D.F.C.ers konden er den gang niet in krijgen, met het gevolg dat we C.'s druk on 't doel zagen toe nemen en wat niet uit. kon blijven, kwam: de eer ste goal voor Callantsoog! Teleurstelling langs de lij nen en in 't D.F.C.-kamp. Maar met nieuwen moed begonnen en het ontmoedigende resultaat was: een tweede goal voor C. binnen een kwartier. Dat zag er beroerd uit; 20 voor Callantsoog. Wat verklaarbaar zou ziin: een geslagen en moe deloos verder spelend team, werd echter iuist niet bewaarheid, want bet was alsof de D.FC.-ers nu de juiste prikkel hadden gekregen, zondat we nu een dapper aanvallende en zwoegende voorhoede aan 't werk zagen, met daarachter een taai verde digende achterhoede. Dat het beter kon, werd be wezen, want 2 goals van prima kwaliteit werden in zeer korten tijd gescoord. 2—2 en alles was weer mogelijk. Nog moeten we vermelden een naast geschoten penalty, door D.F.C. genomen, wegens een vermeend handsgeval door een der C-spelers. Psy chologisch was het een geluk dat deze penalty naast was, want de D.F.C.-speler die de penalty naast schoot, had n.1. zelf eerst hands gemaakt, wat den scheidsrechter ontgaan was. De verstandhouding werd hierdoor misschien nog verbeterd; in ieder geval een snortief gebaar op 't juiste moment. De rust ging met gelijken stand in. Na rust wist D.F.C. er spoedig 32 van te maken, maar C. wast. het antwoord, door een uitstekende £oal* 3—3. Maar weer nara D.F.G. toen de leiding en kwam de hoop op een overwinning terug, maar het was weer voor korten duur, want weer moest Slik visschen, en de stand werd 44. Bij iedere nieu we goal steeg door het over en weer scoren de span ning, zooals begrijpelijk is, tot het kookpunt. Wie zou nu de winnende goal maken? Er werd wanhopig om gestreden, en het lot was D.F.C. gunstig, want zij was de gelukkige maker van de 5e en laatste goal, door een zuiver geplaatst schot, over den keeper. Zoo eindigde deze emotie volle wedstrijd dus toch nog in een overwinning voor de thuisclub. Maar tot C.'s eer dient gezegd, dat gelijk spel geen onrecht geweest was. Want zeer veel ontloopen de ploegen elkaar niet. D.F.C. combineert wel beter, maar de C.-spelers zijn fel op den bal. De voorhoede drijft echter hoofd zakelijk op den uitstekenden midvoor. De C.-keeper leverde schitterend werk. D.F.C. speelde over het geheel een besten wedstrijd en afgezien van de zenuwachtigheid is er dapper volgehouden tot het prachtige eind. Er viel veel te waardeeren en ook nog wel wat te critiseeren: Schuit er op zitten en aanpakken! Nieman was vlugger om je eigen middel punt draaien! Slik, gooi die onzekere momenten nog overboord en je bent er! Maar genoeg: dat zijn kleinigheden uit dezen mooien wedstrijd. Het publiek heeft genoten en kreeg waar voor z'n geld. OUBESLUIS. D.O.S.K.O. I speelde vriendschappelijk' tegen Koe dijk I van wie 2 maanden geleden in Koedijk met 62 werd verloren. Thans wist D. met 5—2 revanche te nemen. Voor de rust speelde K. met den wind mee en was toen iets meer in den aanval doch door zwak schie ten ecnerzijds en goed verdedigen van de D. achter hoede anderzijds, bleven doelpunten uit. Rust 0. Na de dust was D. iets meer in den aanval en wist vrij spoedig een 30 voorsprong te krijgen. K. hield echter ook goed vol, waardoor het eindresultaat was 52 voor D. K. heeft zich doen kennen, als een aardige spor tieve ploeg. D.O.S.K.O. II hield zich in Schagen uitstekend door Sparta III met 64 te kloppen. D.O.S K.O. I krijgt a.s. Zondag bezoek van Texel II, welke wedstrijd zeer belangrijk is met het oog op de bezetting van de 2e plaats op de ranglijst. WIERINGERMEER. Aartswoud I—Flevo I. In een goed gespeelden wedstrijd heeft Aartswoud zijn meerdere moeten erkennen in Flevo. Beide elftallen speelden met 10 man, zoodat te voor zien was, dat het een zwaren wedstrijd voor beide partijen zou worden. Met den wind in den rug trapte Flevo af en pakt N. B. V. B. De uitslag warent Bergen 1Alkm. Boys 2, 0—2. Vrone t—Z.F.C. V, 1—1. K.F.C. 4K.V.V. 3, afgek, O.S.V. 3—C.S.V. 1, De stand wordt hierdoort JA. Alkm. Boys 2 14 10 3 1 37—9 23 O.S.V. 3 13 7 3 3 37—26 17 K.V.V. 3 12 7 3 2 31—16 17 Bergen 1 15 6 3 6 29—31 15 C.S.V. 1 14 6 3 5 21—23 15 K.F.C. 4 11 4 5 2 22—17 13 Z.F.C. 5 14 3 4 7 20-35 10 Vrone 1 11 3 2 6 20—28 S Zilverm. 2 13 3 2 8 26—43 8 W.F.C. 5 13 1 2 10 16-31 4 (Waarbij geen rekening is gehouden met den even- tueelen uitslag O.S.V. 3C.S.V. 1). meteen flink aan. Na hard werken en veel gestran de aanvallen op het Aartswoud doel, gelukt het Flevo om 1 minuut voor rust de leiding te nemen. Na de thee zet Flevo weer goed op, maar alle aan vallen stranden op keeper Dirkmaat van Aartswoud, die weer een uitstekende partij speelt. Nog eenmaal mocht het Flevo gelukken hem te passeeren en dan fluit scheidsrechter Koedoder, die uitstekend leidde, het einde en heeft Flevo van de thans 12 gespeelde wedstrijden er 11 gewonnen. Bravo jongens!, gaat zoo door en het kampioen schap kan behaald worden. Flevo 2 ging naar Strandvogels 3 eii verloor met 20, wat zeker een goed succes mag heeten, daar Strandvogels 3 bovenaan staan in de afdeeling 4e klasse. Ruststand was 01. LANGEND IJ K Zuid-Scharwoude Alhier ïs overleden de heer J. de Geus, die gedurende 29 jaar bestuurslid was van de Goóp. Bóerenleenbank. Hij behoorde tot de oprichters en is gedurende al dien tijd bestuurslid geweest. Hij heeft die functie vervuld op een wijze, die boven allen lof verheven is. Toegerust met een helder verstand, gepaard aan ernst en nauwge zetheid, heeft hij de belangen dier bank gediend, zooals dit maar weinigen vermogen. Strikt on partijdig, zakelijk in den besten zjn van hei- woord, heeft de overledene veel bijgedragen tot den bloei dezer instelling, welker belangen hem bijzonder na aan ,t hart gingen. Hij was niet iemand van veel woorden, maar als hij iets in het midden bracht, werd naar hem geluisterd, omdat zijn adviezen steeds blijk gaven van hel der inzicht en een weloverwogen oordeel. Met hem is heengegaan een dier mannen van deze degelijkheid, zooals er onze samenleving te wei nig kent. De heer de Geus is ook verschillende jaren lid van het Burgerlijk Armbestuur geweest, welke functie hij ook met de meeste nauwgezetheid ver vulde Hij ruste in vrede. SINT PANCFAS De damclub D.O.S. alhier speelde een wedstrijd met die te Edam waarvan de uitslag was 21-17 in het voordeel van D.O.S. WIERINGERMEER Uitvoering (W)ieringer (M)eer (T)urners. Zaterdagavond gaf de Gymnastiekvereeniging W.M.T. voor een goed bezette zaal in Hotel Smit te Middenmeer, haar jaarlijksche uitvoering. Na een muzieknummer door het orkest „The Jazz King Dan cing Band", opende de voorzitter de heer N. Klerck met een hartelijk welkomstwoord, in het bijzonder tot den nieuwen beschermh. Lr. Jlir. H. J. v. Kretsch- mar, mevr. de Boer als eerelid, alsmede de aanwe zige kunstlievende leden en donateurs. Hierop ging men over tot het uitvoeren van het rijk gevarieerde programma. Elk der nummers af zonderlijk bespreken, is ondoenlijk, wij doen daarom eenige grepen. Het Ballet, ,,'t Gaat om de beurt", was werkelijk voortreffelijk, terwijl de belichting niet wei nig tot het welslagen bijdroeg. Zoowel de dames als heeren gaven keurige brug- oefeningen te zien en het paardspringen der jongens was werkelijk „af". Aan het rek demonstreerden de heeren hun be kwaamheid. Ook het optreden der meisjes dient met lof te worden genoemd. De leider, de heer Molenaar, toonde nog eenige staaltjes van zijn „kunnen", welke de algemeene be wondering van het. publiek afdwong. Ook de heer W. de Boer gaf hierbij blijk van gymnastische getraind heid. Een spreekkoor, uitgevoerd door jongens en meisjes, droeg er toe bij om de idéé der sportieve opvoeding te propageeren. Het glorienummer was wel het tableau „De Sport", uitgevoerd door eenige dames en heeren. Een har telijk en verdiend applaus volgde op elk gebracht nummer. Eenige voordrachten vulden den avond, terwijl eenige taarten tot stijving der kas werden verloot. Het serpetine-bal dat volgde, was zeer geanimeerd. De uitslag van de Serpeline-wals was: le prijs voor de paren C. Rikaart en mej. A. Bichler, 2e prijs A. Venema en mej. G. Duursema, 3e prijs D. de Jong en mej. T. Venema, 4e prijs mej. Molenaar en mej. Lies Keewan. Het was een in alle opzichten zeer goed geslaagde sportavond. Alle hulde voor den leicler, den heer Molenaar. Voetbal. De door Flevo IAartswoud I op eigen terrein ge speelden wedstrijd, bracht een eindstand van 20 in het voordeel van Flevo. WIERINGERWAARD Zondagavond gaf de Zangvereeniging „Apollo'' haar jaarlijksche uitvoering in het Wapen van Wie ringerwaard. De opkomst was niet zooals we dat gewoon jijn, wat zeker zijn oorzaak vond, dat Or- menio te Anna Paulowna ook een uitvoering gaf. De voorzitter, de heer Zander, heette bij den aan vang de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzon der den Avro violist Boris Lensky, en den heer Leo König als accompagnist. Velen zuilen Boris Lensky al reeds hebben gehoord, doch Apollo meende er goed aan te doen om hem ook eens te zien. De di recteur, de heer Van Ham^ voegde er nog het een en In den avond van Zaterdag is er op twee plaatsen aan den Bergerweg ingebroken, en wel in de woning van den heer Oudshoorn, Bergerweg 64 en in die van den heer Nieuweboer, Bergerweg 167. In eerstgenoemde woning, welke gelegen is naast het huis van den politieman Boltjes, heeft de dief of hebben de dieven, zich toegang verschaft door den zijtuin. Zij hebben achter het huis een ruit verbroken en zijn daarna na de spagnoletsluiting te hebben geforceerd, de woning binnengedrongen. De bewoners, die Zaterdagmiddag met een auto waren uitgegaan en na middernacht terugkeerden, vonden alles overhoop. Alle kasten waren openge broken en grondig doorzocht, -zelfs de bedden waren overhoop gehaald. Het politieonderzoek heeft uitgemaakt dat vermist worden: gouden horloge met gouden ketting, een metalen collier, 2 medaillons en een geladen cylin- derrevolver. In het tweede huis „Het Puntdak" genaamd', ver schaften de heeren zich toegang door de vernieling van een ruit der tuindeur. Ontvreemd werden hier een horloge, eenige kleine sieraden en drie gulden aan geld. Vermoedelijk is deze inbraak om ongeveer 10 uur 's avonds gepleegd, daar een kennisje der familie N., met de bus uit Alkmaar komende, de lichten volop zag branden, terwijl de familie in feite afwezig was, hetgeen later is gebleken. De politie is onmiddellijk onder persoonlijke lei ding van den loco-burgemeester met een uitgebreid onderzoek begonen, dat gisteren de geheele dag heeft voortgeduurd doch nog niet het minste succes heeft opgeleverd. Wel is vrijwel komen vast te staan dat dezelfde- personen in de beide huizen aan het werk zijn geweest. ander aan toe en zeide, dat Apollo ook dit jaar weer met eenvoudige liedjes zou komen, we kunnen ons moeilijk wagen aan zware stukken. Achtereenvolgens werd nu gezongen Morgenlied, Leer mij, Mijn land en Daar srpuyl 'n boom, waarna Boris Lensky voor het voetlicht trad met Ein traum van Oslislo en Czardas van Monti. Met deze twee nummers had deze beschaafde en uitstekende violist ons allen reeds te pakken. Muisstil werd er geluis terd. Men kon wel een speld hooren vallen. Hoe is 't mogelijk, hoorden we zeggen, dat er zooveel uit een viool is te halen en zoo is het werkelijk. Het was in een woord af. Daarna nog 3 zangnummers, en toen pauze. Na de pauze weer een viertal mooie zangnummers en dan is de beurt weer aan Boris Lensky, die ach tereenvolgens ten gehoore bracht: Ave Verum, Me nuet, Serenade en Lafontaine phantastique. Ook deze nummers werden weer schitterend voorgedragen. Het daverend en aanhoudend applaus was voor hem zeker een reden ooi als toegift nog te spelen „Trau- merei van Schumann". Het is zeker geen gemakke lijk werk om zulk een bekwaam violist te accom- pagneeren, doch de heer König heeft dit op uitste kende wijze gedaan. De heer Van Ham sprak zeer zeker uit naam van alle aanwezigen, toen hij harte lijk dank bracht aan Bons lensky voor de prach tige muziek voor ons ten gehoore gebracht. We willen hiermede niet te kort doen aan Apollo, want ook zij hebben weer blijk gig« vcn onder de bekwame leiding van den heer Van Ham ernstig te hebben gestudeerd. De diverse nummers werden over het algemeen duidelijk en zuiver gezongen. Als bijzonder aardige attractie kregen we als laat ste nummer een landelijke concertoefening, een vo cale aardigheid, zooals de directeur het noemde. Het was een waardig slot van een zeer goed ge slaagden avond. De vereen'ging zal binnenkort een paar beste leden verliezen, zoodat nieuwe leden van harte welkom zullen zijn. Apollo verdient ten volle dat de vereeni- ging sterk blijft. Een gezellig bal tot slot. MEDEMBLIK, 29 Febr. Uien f 1.05—1.10. p. 50 Kg., kratcn f. 1.50—3.40, wortelen f 1.40—2.36, witlof 1 f 9.50, II f 5.80 per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 29 Febr. Aanvoer: 71200 Kg. roode kool le kw, f 6.2010.40, 2e kw. f 5.20—9.10, 19800 Kg. gele kool le kw. f 8— 10.60, 2e kw. f 5.10—9.60, 26500 Kg. witte kool le kw. f 4.10—5.60, 2e kw. f 2.60—4.90, 15975 Kg. uien f 2.20—2.80, driel. f 0.90—1.20, grove f 2.70—3, 450 Kg. Eigenheimers f 22.80, 550 Kg. bieten f 34.60. ALKMAAR, 29 Februari 1936. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 7580 cent en kleinhandel 80 85 cent. Handel goed. Kipeieren (groothandel) f3 f3.40 en eendeieren f2.50. Handel goed. ALKMAAR, 29 Februari 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 paarden f 100—275; 2 melk koeien f120140; 45 nuchtere kalveren (slacht) f4 10; 51 schapen f 1522, overhouders f 1320; 2 bok ken en geiten f 14. ALKMAAR. 29 Februari 1936. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 160.000 kipeieren: 5658 Kg f3—3.10, 58 —60 Kg. 3.10—3.20, 60—62 Kg. f3.10—3.30, 62—64 Kg. f 3.20-3.50, 64—66 Kg. f3.20—3.60 p. 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Februari 1936. Uien f2.10—2.70, grove f2.60—3.20, gele nep f3.60 —3.70, drielingen 0.90—1.30. kroten f3.804.80, roo de kool f5.50—10.30, gele kool f4.7011.20. D. witte kool f2.105.90, robijnen f 1.601.80, brcédpeen 2.20 —260, Ruige gele kool f 1.20—4.50. Aanvoer: 350 Kg aardappelen, 31000 Kg. uien, 875 Kg. kroten, 52000 Kg. roode kool. 38000 Kg. gele koal, 51000 Kg. D. witte kool, 1300 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 29 Februari 1936. Bevelanders f 2.10—2.20, bl. eigenh. f 2.20, uien f 2 —2.40, grove f 2.40—2.00, nep f 3.70, driel. f 0.80-1.30, peen f 22.40, kroten f 2.504.70, roode kool f 6.60— 9.70, doorschot f 68.80, gele kool f 8.2011.10, door schot f 7—10, D. witte kool f 3.105.40, doorschot f 3.10—5.20. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Maart 1936. Uien f2.302.60, drielingen fl.30, grove f2.70 2.90, peen f2.50, roode kool f6.S09. gele kool f 10.60. Aanvoer: 4275 Kg. uien, 4225 Kg. peen, 5400 Kg. roode kool. 375 g. gele kool. NOORDSCHARWOUDE, 2 Maart. Aangevoerd: 2100 Kg. uien f 2.20—2.30, drielingen I 1.10, .grove i 2.60,

Schager Courant | 1936 | | pagina 3