BergsloÉjjZuiilIiÉofj Uit onze omgeving. Geen menschenlevens te betreuren KALKSTEENHEUVEL TE GEULHEM OVER EEN LENG TE VAN 80 METER INGE STORT Houthem, 1 Maart Zondagmiddag tus schen drie en vier uur is te Geulhem onder deze gemeente, op een terrein, toebehoorende aan de Mergel werken van de firma Wij- nands, een Kalksteenheuvel over een lengte van tachtig Meter ingestort. Van alle kanten vielen rotsblokken omlaag, waarvan een aantal in den Geul terechtkwam. Zware ei- kenboomen welke op den top van den on geveer veertig Meter hoogen heuvel groeiden werden eveneens mee in de diepte gesleurd. Het geheel biedt thans een chaotischen aan blik. Het gedreun der instorting was tot ver in den omtrek te hooren, zoodat van alle kanten de menschen verschrikt kwamen toeloopen. Geluk kig bleek, dat er geen persoonlijke ongelukken waren gebeurd. Dit is zeker te danken aan het feit, dat het Zondag was en de weg, welke langs den heuvel loopt, nagenoeg verlaten lag. De ver moedelijke oorzaak van de instorting is het te veel uitgraven van kalksteen, waardoor de heu vel uitgehold was. Aangezien er zich geen hui zen of installaties in de nabijheid van den berg bevinden, is er geen schade aangericht. VECHTPARTIJ TE DEN HAAG Zondagochtend heeft zich in de Schenkstraat te Den Haag, een vechtpartij afgespeeld tusschen den 36-jerigen M. uit de Stuyvesantstraat en den 48-jarigen B. wonende in de eerstgenoemde straat, waarbij M. aan rug en achterhoofd door messteken werd verwond. De dader B. is door de politie aangehouden. M. wiens verwondingen niet ernstig waren, is in het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal ver bonden en daarna op eigen gelegenheid huis waarts gekeerd. 14-JARIG MEISJE VERMIST Sinds Vrijdag wordt te Ommen vermist het 14-jarig dochtertje van den heer Arnikhof Hel meisje, dat Vrijdagmorgen per trein naar Zwolle is vertrokken, alwaar zij op school is, is daar niet aangekomen. Naar aanleiding van het signalement, dat dien dag door de politie werd versreid, hebben zich eenige taxi-chauffeurs aangemeld, die het kind in Den Bosch zouden hebben gezien. HEVIGE AARDSCHOK IN QÜETTA Een hevige aardschok, gepaard aan een onder- Jiarsch gerommel, heeft Zateravond om 10 uur het Britsch Indische Quetta opgeschrikt, dat reeds eerder door een aardbeving werd geteisterd schade werd echter niet aangericht. GELE SNEEUW OP DEN PREBTCHL. Sedert Zaterdag valt op den Prebichl in Oos tenrijk gele sneeuw. Volgens het meteorologisch instituut is de sneeuw gemengd met zaad van de Sahara, dat door stormen naar het Europeeseh 'continent is gevoerd. ANNA P Aü LO W N Biljarten. In café Slikker speelde een twaalftal van de bil jartclub Anna Paulowna nu een handicapwedstrijd tegen een twaalftal van 't Zand. Er werd cadre ge speeld en wel door iederen deelnemer 3 partijen. Van de 36 gespeelde partijen won Anna Paulowna er 16 en 't Zand 20. Het verschil in 't aantal ge maakte punten bedroeg slechts 27, want A. P. maakte er 1358 en 't Zand 1331. De uitsalg der partijen was als volgt: tusschcn haakjes de handicap): J. Waij (33) 24—L. Elfring (23) 23; P. Vader Pz. (30) 25R. Rezelman (15) 15; J. Slijkerman (30) 30P. Smit (27) 19; Vogelenzang (45) 45C. Philipsen (37) 18; P. Vader 03O) 26H. Ruijsenaar (23) 23; J. Slij kerman (30) 22—Jb. Dekker (30) 30; C. Nielen (52) 5£-F. Alkemade (33) 31; J. Weij (33) 33—P. Smit (27) 25; P. de Wit (33) 24—C. Philipsen (37) 37; J« Strooper (30) 24— L. Elfring (23) 23; G. de Wit t.70) 37—C. Slikker (180) 180; P. de Wit (33) 33—K. de Groot (33) 6; W. Glas (48) 48—C. Philipsen (37) 29; Nielen (52) 13—C. Slikker (180) 180; Schager (27) 27- R. Rezelman (15 11; P. Vader (90) 90—C. Slikker (180) 171; P. Vader Cz. (30) 12—J. Blaauboer (20) 20; G. de Wit (70) 70—F. Alkemade (33) 20; W. Glas (48) 48- K. de Groot (33) 22; G. de Wit (70) 67-G. Philipsen (48) 48: J. Weij (25) 10—Jb. Dekker (30) 30; Stroo per t30) 30—P. Smit (27) 11; C. Veul (23) 23-Ruijse naar (23) 19; Schager (27) 27J. Blaauboer (20) 14- P. Vader (90) 87;—G. Philipsen (48) 48; C. Veul (23) 20J. Blaauboer (20) 20; Vogelenzang (45) 45K. de Groot (33) 31; P. de Wit (33) 33— !b. Rozenbroek (45) 40; Schager (27) 13—Ruijsenaar (23) 23; C. Veul (23) 23—R. Rezelman (15) 13; C. Nielen (52) 52G. Philip sen (48) 41; G. Vader (90) 90-F Alkemade (33) 20; Strooper t30) 30—Jb. Dekker (30) 21; W. Glas (48) 48— H. Cornelïssen (45 28; Slijkerman (30) 13—Elfring (23) 23; Vogelzang (45) 38Jb. Rozenbroek (45) 45. Onze plaatsgenoot, de heer C. Slikker, is wederom door de Alkmaarsche biljartclub uitgenoodigd een partij te spelen tegen Hoogland, des middags en des avonds telkens 500 p., dus voor totaal 1000 pun ten. Voor 20 jaar terug, op den 2den Maart 1916 stierf koningin Elisabeth van Roemenië, die onder het pseudoniem Carmen Sylva als dichteres groote bekendheid verwierf. Uitvoering N. A. S. B. Met een kort welkomstwoord opende de heer Krouwel Zaterdagavond de uitvoering, die de afdee- ling van den Arbeiderssportbond in de zaal van den heer W. Kossen gaf. De heer A. Schrijver ver telde daarop den inhoud en bedoeling van de door hem geschreven revue en tevens riep hij bij de eerste poging op dit gebied, de clementie van het publiek in. Mocht een en ander inslaan, dan zegde hij, althans als op medewerking van meerdere dames gerekend kon worden, een tweede revue van zijn hand toe, vvaarind an ook een ballet zou verwerkt worden. In hoeverre deze eerste rovue als revue geslaagd mag heetcn, zal door de bezoekers der uitvoering wel verschillend beoordeeld zijn naar den maatstaf, dien zij aanlegden. Ongetwijfeld echter zullen allen de poging gewaardeerd hebben om het samenwer ken der" verschillende onderafdpelingon op één uit voering in een bijzonderen vorm te gieten, Jazzband, mondorgelclub en gymnastiekvereniging, ieder op hun beurt toch traden op, zooals zij dat ook op een gewone uitvoering gedaan zouden hebben, maar zang, tooneel, het gesproken woord en een grapje vormden daarbij een verbindende schakel, met de bedoeling de uitvoering tot een geheel te smeden, voorzoover bij een revue dan van een geheel kan worden gosproken. Meestal toch is het verband tusschen de deelen er van maar erg los. De dames-gymnastiekafdeeling was versterkt met eenige dames van de afd. Oudesluis, die onder haar eigen leider meewerkten. Vanzelf slaat men bij zulk naast elkaar optreden aan 't vergelijken en naar onze meening werkten de Poldersche da mes correcter bij het brugturnen, maar waren de knotsoefeningen van de Oudesluizer dames pitti ger. Het werken van de heerenafdeeling I en II aan de brug bezorgde den gymnasten individueel een applausje, dat bewijst dat dit gewaardeerd werd. Ook de mondorgelclub en do jazzband verwierven bij hun afzonderlijk optreden een dankbaar ap plaus. Het slotkoor van alle medewerkenden hield een opwekking in om toe te treden als lid der af- deeling en nadat door alle aanwezigen, onder be geleiding van mondorgelclub en jazzband de In ternationale was gezongen, sloot de heer Krouwel met een woord van dank aan den heer A. Schrij ver, de samensteller der revue. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. K. Jeninga van Den Helder; J. C. Duineveld en echtg. van Lisse; M. Keppel en echtg. van Den Helder; J. J. Aleman-Boot van Oos- terland. Vertrokken: F. Bakker en gez. naar Medemblik; W. C. Oostdijk naar Rotterdam; K. Heijboer en gez. cn D. Schoute naar Rotterdam; mej. M. Th. Ariëns naar Nijmegen; J. J. Daalder naar Amsterdam; mej. T. A. van Dijke naar Utrecht; J. Schoute en gez. naar Den Helder; W. J. Slagmolen en gez. naar Den Hel der; G. 't Hart en gez. naar Hilversum; Th. Elzinga naar Wieringerwaard. BREEZAND. Laatste les Esperanto-cursus. Bij de laatste les in Esperanto, bood Roland Dupuis, leider van den cursus, den heer en mevr. Pranger voor de groote gastvrijheid, die hij bij hen genoten had, het in het Esperanto vertaalde boek Gösta Ber- ling van Sclma Lagerlöf en een Esperanto-ster in brochevorm aan, terwijl de heer Dupuis 'n herinne ring van de cursisten ontving. Eenige cursisten krijgen 3 maanden lang een gra tis abonnement op La Prakito,, een Esperantkrant, voor het goede proefwerk dat zij leverden, terwijl al len, die dit proefwerk maakten, een certificaat van het Cseh-instituut ontvingen. Besloten werd het contact, dat de cursisten met el kaar hadden, te bewaren door de bijeenkomsten bij te wonen van de plaatselijke Esperanto-club „La ver- da Stelo", die éénmaal in de 14 dagen gehouden wor den. SINT MAARTEN Eenigenburg VERSLAG „BURGERPLICHT De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze en heette in 't bijzonder het lid P. Jonker wel kom, hem geluk wenschend met z' herstel. Te vens sprak de voorzitter de wensch uit dat de lieer K. Kalf, die nog steeds ziek is ook eerlang weer volkomen hersteld in ons midden mag zijn. lezing der Not. welke onveranderd werden vastgesteld werd besloten het 10-jarig bestaan der Ver. te herdenken door het uitreiken van een vrij gelagje en een sigaar. De Secretaris bracht ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Ver. het Jaarverslag in dichtmaat uit. Volgens verslag van den Penn. werd ontvangen f 15.38 uitgegeven f 11.65, batig Saldo dus f 3.73 Totaal eigendom der Ver. thans f 89.25 Inning contributie liep vlot van stapel De vergoeding voor het Bestuur bleef bij het oude terwijl de 2 niet in functie zijnde bestuur4;. ion voortaan geen contributie zullen behoeven te be talen. De aftredende bestuursleden Jb. Zutt en P. Jonker werden herkozen. De werktijd voor zieken bleef bij het oude, n.1 6 heele en 7 halve weken. Na de rondvraag welke weinig opleverde volgde sluiting L ANGE ND IJ K N oord-Scïiarwoude GUNNING Bij de gehouden aanbesteding van het perceel van de Dames Bekker in manufacturen alhier is gegund an: J. Henselmans Noordscharwou- de, metselwerk f. 768,-, A. Zuidscherwoude, JSTrd- Scharwoude, timmerwerk 1831,- en M. Zijp. Zuid-Scharwoude het schilderwerk voor f 275,- NIEUWBOUW Naar wij vernemen is door den heer Jb. Ooie vaar een bouwterrein aangekocht van den heer Bouwens teneinde hierop een nieuw Woon- en Winkelhuis te bouwen, waarin de bestaande zaak in melk, boter, kaas en eieren zal worden overgebracht. WIELRENNEN ONDERLING GENOEGEN Zondag werden de eerste trainingsritten door de ren- en tourvereeniging „Onderling Genoe gen" gehouden. Het traject liep vanaf de Ros- kambrug en moest de Middenweg heen en terug worden gereden, hetgeen een afstand van 27 K.M. is. De uitslag was als volgt: A klasse: 1. J. Boon 52 min. 20 sec. 2. P. Kort 53 min. 17 sec. 3. G. Jongsma 53 min. 27 sec. en 4 J. Renaud 54 min. De Juniores hadden op hetzelfde traject te rij den, maar iets korter, n.I. 20 K.M. Hiervan was de uitslag 1 en 2 G. Zeegers en K. Heidsma bei den 41 minuten 10 sec. 3. T. Woldhuis 41 min. 15 sec. O.G. beeft dus het nieuwe seizoen weer ingezet Zuid-Scharwoude tiet fanfarecorps „Kunst na Arbeid" zal bij genoegzame deelname een Jeugdcorps oprichten, ter opleiding van werkende leden voor bet corps Oudkarspel DE KLEUTERSCHOOL Het gedeelte van het D. T. S. terrein waarop de Kleuterschool gebouwd zal worden, is reeds uitgezet. Dezer dagen zal met het grondwerk een aan vang gemaakt worden. Door de heeren G. Tuinman en J. Posthumus is aan de Spoorstraat een nieuw Garage-bedrijf geopend. CAILANTSOOG Zaterdagmiddag kwam ons anders zoo rustig dorp plotseling in beroering door het radio-be richt, dat een schip ter hoogte van Callantsoog in nood zou verkeeren. Velen spoedden zich naar de strandtrap, maar niemand kon eenig spoor van een in nood verkeerend schip ontdekken. Wel waren er vele grootere en kleinere vaartui gen te zien, maar niets duidde er op, dat het noo- dig was een reddingboot in zee te zenden, i De heer Van Diest, Commissaris van het Loods wezen, die het radio-bericht opgegeven had, deelde op een telefonisch verzoek aan den Secr. der N.Z.H.R. Mij. te Callantsoog mde, dat het in de flesch gevonden briefje noch een datum noch een nauwkeurige plaatsbepaling bevatte. Tevens deelde hij mede, dat hij overal geïnfor meerd had waar de Margarethe II vertrokken was. Natuurlijk is er de mogelijkheid, dat het een misplaatste grap is, maar de waarschijnlijkheid is grooter dat de flesch eerst door de Oosten wind uit de wal is gedreven en later door de Z.-Wester aangespoeld is, waarna de jongen hem heeft gevonden. In dat geval zou het scheepje natuurlijk al vergaan zijn. Later op den avond werd nog ge regeld uitgezien naar noodsignalen, er is echter niets bijzonders gezien. Burg. Stand over de maand Febr. 1936. Geboren: Nico, zoon van C. Verduin en A. Ur- sum. Hcndrika, dochter van J. Scheringa en A. Hollander. Gehuwd: Heida, Sake, oud 33 jaar en Leijen, Anni, oud 27 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: Wienjus, Jansje. van Amsterdam; Suiker, Cornelis J., van Heerhugowaard; Schaafsma, Jan en gezin, van Wonseradeel. Vertrokken: Kossen, Arie, naar Zijpe (Petten); Bottema, Jozef, naar Schagerbrug; Schilder, Jacobus Th., naar Schagerbrug; Roos. Pieter en gezin, naar Schoorl; Noordstrand, Geertruida C., naar Purme- rend; Bakker, Frans, naar Zaandam; G. Verwer en echtgenoote, naar Graft; Landman, Jantje W., naar Den Helder. ERNST OF RECLAME? Uit de filmstad Hollywood bereikt ons bovenstaande foto, waarbij de toelicb ting, dat de filmsterren in heel kleine anto-tjes prac- tisch verkeersonderricht krijgen, om nn eindelijk eens een einde te maken aan de talrijke verkeers ongevallen, die den filmsterren overkomen, zooals het heet. Hierboven ziet men Cecilia Parker en Patricia Havcns-Monteagle bij het „onderricht". 'NIEUWE NI EDO BV. RECTIFICATIE In het raadsverslag in het nr. van Zaterdag j.I. is een fout geslopen, (door het uitvallen van een regel) die eenigszins storend werkt De voorzitter zegt, aldus het verslag dat de regeling de 50 proc. loonbijslagrekening gemaakt is in het belang der tuinders. Dit is on juist en moet wezen in het belang van Soc. Za ken en niet in het belang van de tuinders, al kunnen die belangen wel met elkaar overeen komen. W I E R I N G N Paard op hol. Zaterdagmiddag ƒ.1. toen de landbouwer J. Engel Jacz. met zijn gierkar bespannen met twee paarden uit de Mekkenstuinweg kwam,, sloegen de paarden, door onbekende oorzaak op hoi, eerst aan de krui sing van den betonweg en de Hollebalg konden de paarden gekalmeerd worden. Ter hoogte van de mo len werd de bestuurder van den wagen afgeworpen, zonder echter ernstige verwondingen te bekomen. Een en ander verwekte begrijpelijker wijze veel publiek op de straat daar het net onder het middag uur plaats had. HOMETRAINER WEDSTRIJDEN. Zondagavond j.1. te half acht werden in Concordla alhier Hometrainer-wedstrijden gehouden tusschen, de wielrclubs „Alcmaria", „DOK" en „Wielingen*1 De heer J. J. Bosker, voorzitter der wielerclub Wie- ringen, opende deze wedstrijden door allen een har telijk welkom toe te roepen en wel in het bijzonder de besturen, renners en supporters der deelnemende vereenigingen. Ook de heeren der jury worden bijzonder welkom geheeten. Spr. spreekt den wensch uit dat deze avond er zal toe bijdragen tot nog meer enthousiasme tot deze sport. Na de korte openingswoorden kregen we wedstrijd no. 1, 2 series over 500, 1000 en 3000 meter,'tusschen renners van alle drie clubs. De uitslag hiervan is: Alcmaria 77.5 sec., D.O.K. 80.3 sec., Wieringen 77.3 sec. No. 2 waren 3 series 1000 meter voor eigen leden. No. 3 bracht ons het optreden van Klink en Kuiper, ze reden een achtervolging 2 K.M. De uitslag hier van is: Kuiper 1.21.3 min., Klink 1.25.6 min. Kuiper had 100 meter ingeloopen. No. 4 was wedstrijd 1 a: deze wedstrijd was ge lijk aan no. 1, alleen nu reed men op de andere roL Hiervan luidt de uitslag: Alcmaria 157.1 sec.; D.O.K. 157.5 sec. Wieringen 159.9 sec. Na de pauze welke hierop volgde, kregen we weër 3 series over 1000 meter, eigen leden. De totale uitslag van deze twee eigen leden-wed strijden is: No. 1 C. Jongert 85.1 sec., No. 2 Baartman 86.5 sec., No. 3 Snoodijk 86.8 sec. Klink en Kuiper zien we dan weer verschijnen, nu echter in een klassementrace van 2 K.M., 4 klasse menten. De uitslag hiervan is: De eerste 3 klassementen Klink 2 pt., Kuiper 1 p, In het laatste klassement was dit juist omgekeerd* dus had Klink 7 p. en Kuiper 5 p. Met den uitslag der achtervolging luidde de to tale uitslag: No. 1 Klink 8 p., no. 2 Jb. Kuiper 7 p. Tot slot zien we dan nog eens 2 series 500, 1000 en 3000 meter, waarvan de uitslag is: Alcmaria 8.46.8 min., D.O.K. 8.69.8 min., Wieringen 891.5 min. Totale uitslag; No. 1 Alcmaria 12.41.4 min.; no. 2 D.O.K. 13.5 min.; no. 3 Wieringen 13.28.7 min. Na dezen wedstrijd reikte de heer J. J. Bosker met een toepasselijk spèechje de diverse prijzen uit en dit waren er niet weinig,te veel om te vermel den, daar er zeer velen waren die premies gegeven hadden, waarvoor deh eer Bosker dan ook dank.et Een gezellig bal besloot dezen zoo bij uitstek ge slaagden avond. ZIJ PE ST. MAARTENSBRUG. Vrijdagavond hield de V. v. O. L., St. Maartensbrug, en omstreken, haar tweede vergadering in dit sei zoen, in het lokaal van den heer Kossen. Aanwezig waren een 45-tal leden en belangstellen den. De voorzitter, de heer Hopman, opende de verga dering met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder aan den heer Oostenbrug. Een inleiding door een der leden over „Zuivelwin- ning", toegelicht met lichtbeelden, was zeer interes sant te noemen, vooral om bij het melken de zinde lijkheid te betrachten, werd door spr. naar voren ge bracht. De bespreking verbouw korrelmais, had tot resul taat, dat dezen zomer bij een 5-tal leden een proef veld zal worden aangelegd. Een tweede inleiding werd gegeven door den heer Oostenburg, uit Rijperkerk, Friesland, over zijn 25- jarige ervaring met het inkuilen van gras. Spr., die op zijn bedrijf jaarlijks 15 H.A. gras inkuilde, volgens de Friesche methode, d.i. de warme kuil-temperatuur pl.m. 50 gr. C., waarbij een gunstige ontwikkeling der melkzuurbacterie ontstaat, zegt dat dit kuilvoer evenals de Silo weinig verliezen heeft. Doch wil de Silo in geen geval op den achtergrond schuiven. •Staande de vergadering gaven zich een 5-tal als lid op. Zoo was deze een mooie en succesvolle avond voor de vereeniging. SCHOORL Biljartmatoh SchoorldamSchoorl. Onder vrij groote belangstelling werd het 2e deel der match SchoorldamSchoorl in het café van den heer N. Schuijt te Schoorl gespeeld. Opvallend was de partij L. Nicolai—N. Schuijt. Deze wees 19 om 100 caramboles. Eerstgenoemde was buitenge woon zenuwachtig. "De eindstand was tenslotte voor Schoorldam 2902 caramboles en voor Schorl 2895 car., zoodat Schoorl er met 7 achterstaat. Volgend jaar zullen wij revanche nemen. KOE GR AS JULIANADORP. Naar wij vernemen gaat onze kantoorhouder, de heer C. van der Eijk per 1 Augustus a.s. met pen sioen. EEN MISSELIJKE GRAP. Zaterdagmiddag te ongev. 2 uur kwam een zoontje van G. de B. met een briefje op het postkantoor, het welk hij naar hij mededeelde, een half uur te voren bij paal 5, op het strand in een flesch had gevon den. De inhoud van het stukje papier was de vol gende: „Help spoedig. S.O.S. Schipper Vonker. Marga- retha II, 3 man aan boord. Callantsoog. Wij zijn lek"« Onmiddellijk werd het havenkantoor te Den Helder hiermede in kennis gesteld, en heeft de commissaris van het Loodswezen naar alle richtingen laten in- formeeren, en ook per radio, doch tot heden kwam geen bericht over een scheepsongeluk binnen. Later in den middag werd het briefje door de po litie opgehaald en een nauwkeurig onderzoek naar vindplaats enz. ingesteld, daar men meende met een grap te doen te hebben. In de scheepstijdingen komt wel het schip „Margaretha" 27-2 van Calais te Dover" voor, doch de bijvoeging II ontbreekt daaraan. Intusschen is het te hopen, dat zooiets niet bij wijze van een grap wordt uitgehaald en mocht dat wel zoo zijn, dat dan een geduchte te rechtwijzing zal kunnen worden gegeven.

Schager Courant | 1936 | | pagina 4