elrose's Vergelding Nederlandsche Tuindersbond. leder pak HONIG's VERMICELLI honig" Bouillonblokje GRATIS District Noord-Holland. Het district Noordholland van den Ned. Tuin dersbond, hield de alg. veragdering op Zaterdag 29 Februari in Hotel Sopar te Hoorn. De voorziter, de heer A. Schermer, opende de ver gadering met woorden van welkom. In zijn ope ningswoord schetste de voorzitter de positie van den tuinder op het oogenblik. Spr. wees op den lijdens weg, die door velen wordt gegaan, zooals naar do werkverschaffing, waardoor tenslotte van eens krachtige mannon wrakstukken overblijven. Het werk van de organisaties heeft een onbevredigend resultaat gehad, doch hoe zon het zijn als er geen organisatie was geweest. De tuinders hebben ech ter htm rechten als produceerend mensch. Spreker memoreerde de door den N.T.B. gehouden protest- vergaderingen en pogingen om verbeteringen aan te brengen. Spr. critiseerde de houding van den heer Van den Heuvel, die in de Tweede Kamer over de vergadering te Alkmaar op zeer onwaardige wijze heeft gesproken. Voorz. gaf dezen heer het advies, zich eerst, goed op de hoogte te stellen, alvorens cri- lick uit te oefenen. Voorz. schetste de samenwer king van de organisaties om te verkrijgen dat voor de misoogst een steunultkeering werd gegeven, met gevolg dat thans f800.000 is geschikbaar gesteld. De commisie had het benoodigde bedrag voor Noord- Holland tusschen f 1.500.000 tot f3.000.000 geschat. Er blijft nog veel fe doen. Lichtpunten ziet men nog niet voor de export, behalve voor de Bloembollen export. Het te reserveeren gedeelte voor de san Ge ring is echter hoog. Het zal zoo komen, dat degenen, die geen beste oogst, hebben, er zeer slecht aan toe zullen zijn. Spr. adviseerde hun, dit aan de Sier- toelt-Ccnlrale te schrijven, ter verkrijging van ont heffing of vermindering van het uit te leveren kwantum. Verder wees voorz. er nog op, dat het be stuur er voor is, één lijn te trekken, hetgeen blijkt uit het bestuursvoorstel. De notulen werden goedgekeurd. Aan het Jaarverslag van den secretaris, den heer W. Vennik, ontleenen wij, dat het jaar 1935 wel het slechtste Jaar is ge weest. Spr. noemde daarvoor een zevental oorza ken zooals onvoldoende tuinbouwsteun, de buiten gewone misoogst, het uitblijven van een goede sleunregeling voor de bloemisterij, de storm voor de fruit kweekers, verder de tuinzadenverbouwers, die hebben te lijden gehad door uitbreiding der teelt. Voor de bloembollen is iets gedaan, doch het is nog steeds de vraag, wat het surpltisfonds 1935 kan uitbetalen. Als de gevraagde vijf ton niet komt, ziet het er voor velen zeer slecht uit. Spr. vond het niet juist, dat reeds geruim en tijd een groep geheel tot de productiesteun wordt gesteund, terwijl do tuinbouw tot de helft komt. Wij zijn torh ook Ne derlanders. Het. bedrag voor de misoogst is een hit tere teleurstelling. Zij die afvallen volgons de ge stelde voorwaarden, moeten zichzelf maar zien te redden. Hoe, dat wordt er niet bij gezegd. Het aan tal leden bedraagt, ondanks de uittreding van War- menhuizen, 1850, met 43 afdeelingen. Verleden jaar was het 40 afd. met 1600 leden. Het. verslag sloot met den wensch, dat er spoedig een opleving mag komen. Het jaarverslag word met applaus beloond en on- der dankzegging goedgekeurd cn vastgesteld. Ook de begrooting werd vastgesteld, met een eindcijfer van f 46*25. Het rapport van de financioele commissie luidde gunstig over het financieel beheer. Den penning meester werd dank gebracht voor de keurige wijze waarop deze de boekhouding van den Bond heeft gevoerd. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Ven- nik en K. Kaan werden herkozen verklaard, om dat geen togencandi daten waren gesteld. Met bestuursvoorstel om het bestuur met een lid uit te breiden van den kring Amsterdam, werd z. h. st. aangenomen. De heer T. Bouter nam deze benoeming aan. Voorz. deed eenige mededeelingon over de mis oogst-steun Spr. kwam tot de conclusie, dat het systeem van de commissie het beste zou zijn uit te voeren, en vroeg of men daarmee accoord kan gaan De heer Ham van Wijdenes vond de thans ge volgde wijze van steunverleening Spr. noemde eenige voorbeelden uit de practijk over de wijze van het krijgen van inlichtingen, waardoor groote onrechtvaardigheid en groote on tevredenheid zal ontstaan. Er is een aanvullende steun noodig. De gemeenten moeten er in worden ingeschakeld. Door deze gegevens wordt een heele- maal verkeerd inzicht verkregen van den toestand in het land. Do heer Butter, Koedijk, merkte op, dat het be drag van f800.000 belachelijk laag is. In samen werking met de groote organisaties moet een prov. demonstratieve vergadering worden belegd, om deze zaak nader te bezien. Het te kort ontvangene ligt wel tusschen f2 en 3 millioen, zooals door de organisaties wordt geraamd. Niet alleen in de Lan- gendijker tuinbouwstreek beeft men een misoogst, ook in de Streek is een misoogst, van de aardappe len. Spr .is voor de verdeeling per H.A. Tenslotte werd besloten, dat actie zal worden ge voerd voor een aanvulling van de opbrengst tot f700 per H.A. en voor nateelt van f400, zooals door de gezamenlijke organisaties is voorgesteld en uitge werkt. Voorts zullen de organisaties worden aange schreven tot 't houden van een protestdemonstratie. Voorzitter merkte op, dat men één lijn moet trek ken, diverse voorstellen worden voorzien van een prae-advies, belichaamd in het bestuursvoorstel, dat als volgt luidt: a. Te blijven ijveren voor een 100 pet. productie steun. b. Daarnaast te trachten met de zusterorganisaties om via Sociale Zaken een zoodanige sociale steunre geling te verkrijgen dat dit voor hen, die, door mis oogst of andere oorzaag aan bijna geen inkomen toe komen, dit aangevuld wordt, tot een bedrag van f 750. De afd. Wijk aan Duin ging met dit voorstel ac coord. Spr .meende echter dat een door deze afd. voorgestelde aanvulling aan het inkomen der tuin ders tot f 1.000 geen premie op de luiheid zou zijn. Spr. vindt dit een wantrouwen tegenover de col lega-tuinders. De afgevaardigde van Oudkarspel, de heer C. Borst Pz., wiens voorstel ook onder deze voorstellen is begrepen, gaf een toelichting van het voorstel van zijn afdeeling. Men was voor het bestuursvoorstel, maar wilde het. afd.-voorstel toevoegen als amen dement aan het bestuursvoorstel. Het voorstel Oud karspel luidt dat een nieuwe regeling tot bijslag op loonen van tewerkgestelden in de tuinbouwbedrijven ook uitgebreid zal worden tot de zelfstandige tuin ders of bedrijfsvoerders. Door deze steun zouden de tuinders op de bedrijven kunnen worden gehouden, tiaar het bestuursvoorstel misschien nog op zich zal laten wachten. Spr. stelde voor, zooveel mogelijk actie te voeren voor het bestuursvoorstel. Het moet tegengegaan worden, (lat de tuinders naar de werk verschaffing srnan. (Instemming). De afgevaardigde van Hoogkarspcl stelde voor het voorstel dezer afdeeling om f 6 per persoon met f 0.50 per kind te vragen, wel degelijk in bespre king te brengen. Voorz. gaf een toelichting van het bestéursvoor tel. Het heeft voorz. genoegen gedaan, dat allen met liet voorstel accoord gaan. Een toeslagregcling als door Oudkarspel bedoeld, is weer door de organi saties aangevraagd. De nieuwe regeling wil de mi nister herzien in overleg met betrokkenen. Daar voor worden zes commissies benoemd. Spr. geloofde niet dat het mogelijk zou zijn. de tuinders er onder te betrekken, omdat vooraf niet te bepalen valt, hoe het inkomen zal zijn. Het is niet de bedoeling de tuinders te helpen, maar om de werkverschaffing te ontlasten en daardoor de uitgaven van Soc. Za ken te verminderen. De plaatsing der tuinders in de werkverschaffing, sloopt de bedrijven in dien tijd. Wanneer de tuinders half Maart in hun be drijf komen, kan het werk niet goed worden ge daan. Daarom is werkverschaffing uit den booze voor de tuinders. Er worden ook in deze maatre gelen getroffen. Dit moet niet worden beschouwd als Armenzorg. We zullen het geld, dat we noodig hebben, moeten ontvangen waar het krijgen is en noodgedwongen over het woord Armenzorg hoon stappen. Het is de bedoeling, deze steun uitgekeerd te krijgen, afgescheiden van den financieelen toe stand van de gemeenten, zoodat gelijke bedragen worden gegeven. Inschakeling van het gemeentebe stuur en controle zal noodig zijn. Maar dat is ook goed. In deze richting moet worden gewerkt, om de groote sociale nood eenigermate op te heffen. De heer Ham, Wijdenes, wilde het bedrag door de gemeenten laten vaststellen; steun naar behoefte moet er zijn. De heer C. Borst Pz. is het niet met den heer Ham eens. Als het bestuur meent, dat het niet zal ko men, zal er toch iets tegenover moeten worden gesteld. De heer Visser, Andijk, zou een goedgefundeerde actie willen voeren, waarbij de gegevens moeten worden verkregen uit de tuinbouwgemeenten. Als de Regecring niet meer wil dat er geproduceerd wordt, en wij door geen steun meer te ontvangen, uitgeschakeld, zal er financieele hulp moeten wor den verleend. Er moet geld komen, uit welke bron kan spr. niet schelen. De heer J. Klingeier, Zuldscharwoude, wilde als minimum stellen f750. Het eene gemeentebestuur is royaler dan het andere. De heer K. Kaan (bestuur) wees op de onmoge lijke toestanden, welke in de tuindersgezinnen hcer- schen. Do norm van f750 is voor een volwaardig arbeider, dus ook voor een tuinder. Spr. is voor een vaste norm. Verschillende sprekers voerden nog het woord over het voor en het tegen van het noemen van een vast bedrag. Tenslotte werd het voorstel van den lieer A. Hoog land, om het bedrag te doen vaststellen naar de in de gemeenten geldende contractloonen, met een mi nimum van f750, aangenomen met 56 tegen 18 stem men. Hierna werd het voorstel Oudkarspel om dè loon- toeslagregeling ook voor de zelfstandige tuinders van toepassing te doen zijn, aangenomen. Voorstellen der afdeelingen. De afdeelingen Bovenkarspel, Twisk, Winkel, Oost woud, Anna Paulowna en Hauwert stellen voor: Aan te dringen op een steunmaatregel voor de tuinzadenverbouwers. Door de uitbreiding dezer teelt op het beperkte land van groen ten teelt en bloembollen, komt er een overproductie van tuinzaden, wat ten gevolge heeft een niet loonende prijs voor deze zaden, welke buiten elke steun en beperking vallen en vooral voor de bonafide tuinzaadtelers funest is. Prae-advies bestuur: Door de organisaties, N.T.B., C.B.T.B. en L.T.B. is een commissie benoemd die dit bij de regeering aanhangig heeft gemaakt; in deze commissie hebben ook zitting de belangheb bende tuinders uit bedoelde organisaties. De secretaris gaf de noodige toelichting. Bij die besprekingen is tot uiting gekomen, dat de tuinzaden niet meer kunnen geëxporteerd wor den en er een uitbreiding van de teelt is gekomen. De organisaties, willen teeltbeperking van de tuin zaadteelt, bij degenen die deze tuinzaden verbou wen, maar dit doen op land, dat vrijgekomen is door de teeltbeperking van tuinbouwproducten, waardoor de bonafide zaadtelers in het gedrang komen. De afd. Anna- Paulowna stelde voor, dat de mo gelijkheid werd opengesteld dat op het beperkte land van bloembollen en groenten, andere door het Rijk gesteunde producten kunnen worden geteeld. De heer W. Butter, Koedijk, drong er op aan, dat in de richting van ordening werd gestuurd. Na eenige besprokingen werd besloten een en an der aan de gevormde commissies over te laten. Do afdeelingen Twisk, Anna Paulowna, Wognum en Berkhout stellen voor, al het mogelijke te doen, dat de 85 pet. der vroege surplus-bollen wordt uit betaald. Voor velen zal bet de genadeslag beteekenen, in dien de 85 pet. niet wordt uitbetaald, daarnaast zal het vertrouwen in de regeeringsmaatregelen, wat aangaat, de bloembollen, geheel weg zijn, en zullen velen hun bollen dit jaar verkoopen onder de ge stelde minimumprijs, wat funest zal werken. Prae-advies bestuur: Het bestuur is het hiermede geheel eens, al het mogelijke wordt gedaan om de S5 pet. uitbetaald te krijgen. Door het bestuur Sur- plusfonds '35 is een adres dienaangaande verzon den aan de regeering, ale belanghebbende orga nisaties hebben hier adhaesie aan betuigd, ook de bond van bloembollenveilingen. De kansen zijn groot, dat er uitvoering aan zal worden gegeven, voegde voorzitter hier nog aan toe. Aalsmeer (West) stelt voor, om pogingen in het werk te stellen dat electricileit en waterleiding ver laagd worden. Prae-advies bestuur: Meerdere malen is dit ver zocht zonder succes, al heeft het bestuur geen be zwaar, dit nogmaals te verzoeken, redelijk lijkt ons dit zeer zeker. Aldus aangenomen. Een studiecommisie voor teeltveranderjjng. De afdeeling Koedijk stelt voor, er bij de Pro vinciale Staten op aan te dringen, dat er een stu diecommissie wordt ingesteld om tot verbetering, of verandering, van cultuur te komen, zoodat het voor meer personen arbeid zal bieden. De thans geldende en ook in het vooruitzicht gangbare cultures, bieden met de heden en in de toekomst geldende vooruitzichten voor export, geen gelegenheid om het licht bevolkte platteland in de bedrijven op te nemen, zoodat er een blijvend over schot aan beschikbare arbeidskracht zal blijven, als men niet komt tot verandering van cultuur. Prae-advies bestuur: Het bestuur kan zich er ge heel mede vereenigen, dat er een studiecommissie wordt ingesteld (mede samengesteld uit de prac tijk), die streeft naar verbetering van de bestaande cultures. De afdeeling Noordsrhanvoude stelt voor, bij do regeeringsinstanties pogingen in het werk te stel len, om te komen tot het afsluiten van een contract met de regeering voor de teelt van bewaarkool in de Wieringermeer. Dit contract af te sluiten voor ge zamenlijke rekening van de tuinders die hieraan wenschen deel te nemen en wel voor een zeer ma tige prijs en zeer gemakkelijke betalingsregeling. Door verschillende ziekten is de koolteelt aan den Langendijk practisch niet meer mogelijk. Door het verbouwen van landbouwgewassen kan de bodem tot rust komen en kan er over enkele jaren weer gerekend worden, dat een goed eerst© klas product geteeld kan worden. Dit is noodza kelijk, willen wij onze exportgebieden behouden. Prae-advies: Het bestuur meent dit voorstel ten sterkste te moeten ontraden, omreden vóór alles getracht moet worden het kwaad te bestrijden. De luizenplaag zooals in 1935 komt toch zeer zelden voor en dit kan dan ook niet aan den grond gewe ten worden. Zie verder prae-advies voorstel-Koedijk. De heer W. Butter herinnerde aan het Plan-Zee man, waarbij hij de bedoelingen van dit Plan uit eenzette. Het is een Prov. belang dat dit onderzoek' wordt ingesteld door een deskundige commissie. De heer Abr. de Geus, Noordscharwoude. lichtte het voorstel-Noordschanvoude toe. Men heeft niet alleen te kampen met de luizenplaag, doch gedu rende lange jaren heeft men moeilijkheden met het. telen van kool door de draaihartigheid. De heer Butter wees er op, dat reeds een onder zoek zal worden ingesteld naar de draaihartigheid. Het bedrag van f 1300 vindt spr. gering voor dit onderzoek. Spr. gaf nog eenige inlichtingen over in het Plan-Zeeman genoemde cultures. Verschillende sprekers voerden hierover het woord, waarna het. voorstel-Koedijk werd aangenomen. De mogelijkheid in het voorstel-Noordscharwoude genoemd, zou ook door de commissie onderzocht kunnen worden. Verder stelde Koedijk voor, om bij het houden van een protestvergadering, de kringen althans de gelegenheid te geven, een kort woord te zeggen voor, of over bepaalde onderwerpen die streek be- heisende. De protestvergadering te Alkmaar heeft een deel onzer leden niet bevredigd, omdat het vrije woord er niet kon klinken, zonder dat men overdrijving wenschte. Als het via de kringen gaat kan veel worden samengevat en is er ook veel verholpen. Het prae-advies van het bestuur, dat aangenomen werd, luidde als volgt: Het bestuur kan zich hier geheel mede vereenigen, als het beperkt blijft tot één spreker uit eiken kring. Natuurlijk zal het onderwerp dat een kring naar voren wil brengen, bij het bestuur bekend moeten zijn, het aantal spre kers zal naar deelname tijd toegewezen krijgen. Samenvoeging Waterschappen. De afdeelingen Wijdenes en Venhuizen stelden een onderzoek voor naar de mogelijkheid van samen voeging van Waterschappen, hetgeen zeer veel voordeeliger zou werken. De heer Ham meende, dat salarisverlaging heel weinig zal geven, over de groote oppervlakte. De huishoudelijke inrichting van het Hoogheemraad schap is wel luxueus. Dat moet anders. In Drech- terland zijn de huishoudelijke uitgaven 23 cent en bij het Hoogheemraaschap llVfe cent per H.A. Daar uit blijkt dat door samenvoeging van de waterschap pen goedkooper kan worden gewerkt. Het onderhoud van den dijk bij Petten en de Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 29. „Vijftien honderd pond!" herhaalde zij. ..Denk eens na, Arthurl Nooit meer nachtmerries van Chelsea!" Ze huiverde met goed gespeelde co- medie. „We zouden een mooi huis kunnen huren, iu de omgeving van Park I.ane bijvoorbeeld, en het naar onzen eigen smaak inrichten! Jij.... met je overtuiging!" vervolgde ze smalend, toen hij maar zwijgend in de kamer op en neer bleef ioopen. „Het zou toch niet de eerste maal zijn, dat je van zoogenaamd politieke richting ver- anderdel En bovendien Clifford wil geen po litiek! Het is zijn bedoeling, een ethische strek king aan zijn blad te geven, maatschappelijke wantoestanden te critiseeren, onverschillig, waar die aangetroffen worden! Overtuiging..!" Zij lachte kort, hard. „Weet je, wiè daarvan zoo hoog opgeven? Lieden, die hun leven nóóit een kans hebben gehad, zooals jij nu krijgt!" „Beste meid", zei hij, terwijl hij bij haar bleef staan. „laten we alsjeblieft niet gaan twisten! Dat hébben we vanavond al gedaan en ik gevoel er spijt genoeg over. Ik vraag je alleen: denk er eens rustig over na en dan zal je inzien, dat het een onmogelijkheid is, die je me voorstelt". „Ik heb er al dagen en weken over nagedacht. Arthur", pleitte zij, „en het is me nooit als een onmogelijkheid voorgekomen. Je bent nu vrij; je Feuilleton hebt geen enkele verplichting meer aan Labour. Jij praat aldoor maar over je overtuiging - tel ik dan zoo weinig?" Caroline stond op, gereed, haar laatste, hoogste troefkaart uit te spelen, en sloeg de armen vast om den hals van haar man. „Vijftien honderd pond, Arthur!" herhaalde zij opnieuw, als in een zucht. „Geen zorgen nooit geen zorgen meer!" „Je probeert de verleidster te spelen, weet je dat wel, Caroline?" Hij trachtte haar vriendelijk van zich af te duwen. Maar haar armen lieten niet los, drukten hem stevigor. „En dan, Arthur, Arthur!.." Zij liet haar stem tot een fluistering dalen. „Ik ben nog niet te oud, om een kind van je te krijgen.... Ik heb het altijd tegengehouden, hoe ik ook wist, dat je er naar verlangde!" Caroline trok hem weder op den divan en drukte zijn hoofd tegen haar borst, met de armen hem teeder omvattend. „Tk vond het zoo vreeselijk, een kind van jou in armoede te moeten groot brengenDat is de eenige reden geweest, Arthur! En daarom moest ik altijd zoo koel tegen je doen, liefste! Maar het kostte me zooveel moeite!" „Caroline! Caroline!" hijgde hij. „Meen je dat? Zeg me, dat je het waarachtig meent!" „Ik meen het, mijn eigen, eigen man! En, o liefste, ik vraag je alleen maar, om eens met Clifford te gaan praten! Daarmee neem je toch geen enkele verplichting op je! Je doet het, o, ik weet zeker, dat je het doet!" Zij lichtte zijn hoofd op en kuste hem hartstochtelijk op den mond. Voor de zooveelsle maal had Eva over Adam getriomfeerd Het was een heel andere Arthur Fenton. die vijf dagen later naar het huis van Sir Charles Melrose op Albert Road stapte. De slappe, wee- ke trekken om zijn mond waren verdwenen, zijn oogen stonden helder, zijn tred was veerkrachtig. Hij merkte niets van den mist, die de straten van Londen om half twee in den middag reeds in schemer hulde! hem leek het, alsof de zon straal de en de vogels hun hoogste lied uitzongen. Want Arthur Fenton voelde zich een zeer gelukkig man. Het liet hem nu koud, wat Lahour doen zou, als de leiding er achter kwam, dat haar ex- afgevaardigde zich verbonden had aan een bur gerlijke dagblad-onderneming, die zich naar alle waarschijnlijkheid wel tegen het socialisme zou keeren. Fenton voorzag een hatelijke, persoon lijke campagne hij had gelegenheid te over gehad, om de manieren van Labour te leeren kennen; maar hij wilde vechten, hij gevoelde zelfs een onbedwingbare behoefte, om te vechten, nu hij het wist te doen ter wille van de mooiste, heerlijkste vrouw, die, naar zijn overtuiging, God ooit geschapen had. .Caroline had zich, na haar overwinning, teederder betoond dan zelfs in de eerste dagen van haar huwelijk; er was niet de minste terughoudendheid in haar overgave ge weest en voor Fenton, die zooveel jaren naar een innige, diepe liefde had gesmacht, was plotseling een levert opengebloeid, waarvan hij de schoon heid, de zaligheid wel in zijn roman „De Faun" had kunnen beschrijven, doch waarnaar hij zelf immer verlangd, gehunkerd had. En nu was dit alles zijn deel geworden! Mocht het dan al laat gekomen zijn, hij zou het er des te dankbaarder om aanvaarden! In zijn huis op Albert Road wachtte Sir Char les Melrose de komst van Arthur Fenton af. Het zou het eerste treffen met zijn vijand worden na twaalf en een half jaar. Bij herhaling had zich dezen dag de vraag aan hem opgedron gen, of de man van Caroline Faversharn hem herkennen zou. Hij moest het er op wagen. Wil de hij zijn wraakplan, zoo zorgvuldig voorbereid, kunnen uitvoeren, dan diende hij deze proef te doorstaan. En een stem in zijn binnenste zei hem. dat het hem gelukken zou. De comedie met The Observer zou hem ongetwijfeld een kapitaal kosten, maar dat kwam er voor Sir Charles in het minst niet op aan; er bleef toch altijd genoeg over voor hem zelf en voor Cicely Sherman. Erf genamen waren er niet. Sir Charles nam zich voor, op zijn gemak te genieten van het spel, dat hij weldra met Arthur en Caroline Fenton zou beginnen te spelen; het mocht niet te kort duren, een jaar of vier, vijf minstens. Stijgen moesten zij, steeds stijgen; hij was volkomen bereid, om voor zijn genot met handen vol te betalen. Hon derdmaal, duizendmaal had hij in zijn gedachten den loop der gebeurtenissen reeds gevolgd! geno ten van de ontzetting, welke zich zijn slachtof fers zou meester maken, als zij er achter waren gekomen, wie die nobele werkgever, die Charles Clifford in werkelijkheid was. En nu wederom bij het herdenken grinnikte hij zachtjes voor zich heen.Dan zou hij niet ineens toeslaan; neen, een poos nog moesten Arthur en Caroline Fen ton als op een vulkaan blijven voortleven, altoos met dat wanhopig einde voor oogen, maar niet wetend, wanneer het komen zou. Maanden,, ein deloos lijkende maanden moesten zij in een hel op aarde verkeeren. En dan, als hij er zelf ge noeg van gekregen had, zou hij toeslaan; scha terlachend getuige zijn van den diepsten val, welken hij ooit had aanschouwd. Sir Charles Melrose was een man, die niets aan het toeval wilde overlaten; twee dagen geleden had hij zich laten onderzoeken door één der bekwaamste ge- neesheeren van Londen en deze kon niet de al lergeringste afwijking constateeren. (Wordt vervolgd) n

Schager Courant | 1936 | | pagina 6