Anna Paulownapolder. De Langendijker Groentenveilingen, Uit onze omgeving. De Voorzitter licht toe, dat de sluiswachter Keu ris op dien datum den pensioengerechtigden leeftijd heeft bereikt. Waar Keuris gehecht is aan dat deel van den polder, heeft hij verzocht in den molen te mogen blijven*wonen en het Dag. Bestuur heeft dat toegestaan. De huur zal bedragen f2G per jaar, ter wijl Keuris dan zelf voor onderhoud zal zorgen. Op deze wijze meenden D. en H. dezen oud-gediende goed te hebben behandeld. Teekenen van instemming. Eveneens wordt goedgevonden overeenkomstig het voorstel van D. en H. om de betrekking van stoker wegwerker met ingang van 26 Juli 1936 op te heffen. Op dien datum zal de heer J. Gorter den 65-jarigen leeftijd bereiken. Het „Boschje" aanstonds geheel bebouwd. Dijkgraaf en Heemraden stellen voor gunstig te beschikken op verzoeken van de heeren P. Kooiman alhier en C. Blaauboer te Schagcn, om een perceel grond in het z.g. „Boschje" in erfpacht te mogen ontvangen. Zulks met de bepaling dat op de perceeltjes bin nen een jaar na datum van uitgifte een woning wordt gebouwd. De erpachtscanon zal per jaar 7/^ cent per M2. bedragen. Aldus wordt besloten. Een nieuw stroomleveringscontract. Door het Dag. Bestuur wordt machtiging ge vraagd met het P.E.N. een nieuw stroomleverings contract te sluiten. Wel betreft het hier, aldus merkt de Voorzitter op, geen overeenkomst van blij venden aard, en is het dus ter beoordeeling van het Dag. Bestuur, maar D. en H. oordeelen dat het hier een overeenkomst van zooveel belang betreft, dat zij gemeend hebben, de hoofdingelanden erin te moeten kennen en hun oor deel te vragen. Door de bemoeiingen van de Vereeniging van Noordhollandsche Waterschappen is het mogelijk een belangrijk gunstiger contract te sluiten voor de stroomlcvering ten behoeve van de gemalen per 1 Mei 1936, op welken datum het oude contract af loopt. Bij vergelijking van het oude en nieuwe tarief blijkt, dat volgens het oude tarief de kosten voor den polder bedragen f 8342.95, bij toepassing van het nieu we tarief daarentegen f6551, alzoo een verlaging van f 1791.95 of ongeveer 21 Medegedeeld wordt, dat de totale kosten van die sel-exploitatie zouden liggen tusschen f7720 f7120, zoodat ook hier het voordeel aan den kant van elec- trische bemaling ligt. De heer V. Kaan erkent, dat het nieuwe contract een belangrijk voordeel beteekent. maar spr. heeft alleen bezwaar tegen den post meterhuur ad f222. Het zal zeker wel moeilijk zijn om van dien post af te komen. De Voorzitter zegt, dat dit een van die dingen is, waardoor andere onderdeelen goedkooper kunnen. Men moet dezen post beschouwen als een vorm van vastrecht Zonder'hoofdelijke stemming wordt de gevraagde machtiging verleend. Op voorstel van Dijkgraaf en Heemraden wordt besloten tot aankoop van den weg naar en het pad over het voormalig tiam-emplacement te Van Ewijcksluis en overname in eigendom van bruggen, gedeelte water, gedeelte sloot, enz., van de N.V. Spoor- (tram-)weg Wieringen-Schagen. Het teren der wegen en de vorderingen er van. Door den Voorzitter wordt een overzicht gegeven van de vorderingen van het teren der wegen. Spreker herinnert er aan, hoe in de vergadering van 26 Ja nuari 1935 besloten is de wegen tot een oppervlakte, van 273750 M2. te teren. Einde Maart 1935 was het werk behoorlijk op gang. Er is zoo regelmatig mogelijk met het werk voortgegaan, maar in den zomer was het werk door het geringe aantal werkloozen getraineerd. Straks zal er dus rond een jaar aan gewerkt zijn en zal van de 74 K.M. weg, een totale lengte van 25 K.M. dus ongeveer 1/3 gedeelte klaar zijn. Naar de opper vlakte berekend, 96270 M2. Het is gebleken dat in den Westpolder het natte weer geen bezwaar is voor het teren, wel in den Oostpolder, nl. door de gesteld heid van den bodem. De heer Lovink zegt dat in den Raad is gevraagd om in het spoorpad ten behoeve van de afwatering een gootje te maken. De Voorzitter zegt toe, dat de afwatering van de wegen behoorlijk zal worden verzorgd. De heer Komen vraagt of de wegen spoediger af- gewalsd kunnen worden. De Kleiweg b.v. heeft we ken zoo gelegen en was voor het verkeer onbegaan baar. De Voorzitter deelt mede, dat afgesproken is, dat om de kosten van walshuur te voorkomen, zooveel mogelijk met een zware rol door den tractor er over heen zal worden gegaan en daarna met een zware wals. De heer Komen hoopt, dat deze maatregel er toe zal strekken, dat de wegen dan beter begaanbaar zijn. Aanbeveling voor een heemraad, Hierna wordt aan de orde gesteld het opmaken van een aanbeveling ter benoeming van een heemraad in de plaats opengevallen door het overlijden van den heer C. Tijsen. De stemmingen hebben tot resultaat, dat de aan beveling zal luiden: no. 1 G. J. Lovink, no. 2 J. Tij sen, no. 3 A. van den Berg. De rondvraag. De heer Lubbert zegt, dat J. de Jong is aange schreven om een stukje sloot bij de halte Breezand er uit te gooien. Spr. wijst er op, dat De Jong het zelf niet kan doen, bovendien is hij erg arm en waar het toch van groot belang is, dat het slootje uit ge gooid wordt, vraagt spr. of de polder er niet voor zorgen kan. De Voorzitter zegt, dat ook het Dag. Bestuur wel medelijden met den man heeft, maar de polder kan die verplichting toch niet overnemen. Als De Jong het niet kan betalen moet hij zijn hypotheekhouder aanspreken. De kosten worden geraamd op f 15, van den polder krijgt hij f3 terug, zoodat de kosten voor den landeigenaar f 12 bedragen. Wat de heer Lubbert vraagt, is in principe buitengewoon moei lijk, het reglement verbiedt ons iets anders te doen dan onze taak is. Waar zouden wij trouwens belan den als we aan het verzoek voldeden! De heer Lubbert beaamt dit, maar het is hier een buitengewoon geval. Spr. merkt dan voorts op, dat hij en meerdere ingelanden in Februari zijn aange schreven slooten in orde te maken. Hier en daar staan echter bollen en de bagger kan daar moeilijk worden ontvangen. Spr. geeft in overweging in do maand Augustus bekend te maken welke slooten uitgediept moeten worden. De Voorzitter antwoordt, dat in October schouw wordt gehouden, omdat dan de gebreken naar voren komen. In den zomer met den hoogen waterstand is de juiste toestand niet te zien. Spr. raadt de in gelanden, die bollen hebben staan, aan om met het Dag. Bestuur overleg te plegen, dan zal er ongetwij feld wel een oplossing gevonden worden. Hierna sluiting. OUDE NIE DO R P Propaganda-avond voor Staatspensioen. In het lokaal van den heer Mijts werd Zondag avond jl. een propaganda avond gehouden uitgaan de van de afd. Oude Niedorp van den Bond voor Staatspensionneering. Dezen avoncl kan zonder twij fel als geslaagd beschouwd worden. De heer Helleman, heette namens het bestuur van de afdeeling de aanwezigen van harte welkom en opende dezen avond. In dit openingswoord wees spreker er op, dat het lang geleden is dat de af deeling een propganda-avond heeft belegd, hetwelk hoofdzakelijk voortkwam uit gebrek aan belang stelling. Nu echter de afd. verleden jaar is uiige breid tot 38 leden, heeft de afd. gemeend deze pro paganda-avond te moeten houden. Spr. hoopt dat deze avond de afd. die voor deze gemeente nog uit zoo weinig aantal leden bestaat, belangrijk sterker zal maken en geeft vervolgens het woord aan den heer De Vries Voorzitter van de federatie Hollands Noorden, die met een vlotte speech propaganda voer de voor de Staatspensionneering. De plaatselijke tooneelvereeniging verleende voor dezen avond haar medewerking door opvoering van het tooneelspel „Het licht in den nacht", door Inte Onsman. Het heeft, geen zin de inhoud van dit mooie tooneelspel in dit verslag weer te geven. Daarvoor is het bij de meesten te bekend. Het is een stuk, dat diepen indruk nalaat, wanneer de rollen goed wor den vertolkt en we kunnen in dit opzicht tevreden zijn. De vereeniging heeft laten zien. dat zij over goe de krachten beschikt, die zeer zeker over de gave beschikken om het publick intens te boeien en hen te laten meeleven met dit mooie, fijne tooneelspel. De vereeniging heeft met dit stuk ongetwijfeld voor een dankbaar publiek gespeeld. E E E REU GO WAARD Zaterdagavond vergaderde de Coöperatieve Boeren leenbank te Heerhugowaard in de zaal van den heer Rus, onder voorzitterschap van haar directeur, den heer A. Kooij. De voorzitter opende met een woord van welkom, waarna hij den heer A. Kalf herdacht, in leven lid van den Raad van toezicht. Vervolgens hield spr. een korte rede over 't werk van de Bank. De Bank houdt voor zoover dat met haar levensbelangen is overeen te brengen, zooveel mogelijk rekening met de moei lijkheden waarin vele van haar debiteuren verkee- ren. Spr. meende te mogen zeggen, dat, wanneer alle schuldeischers hadden gehandeld als de Boerenleen banken, de regeering niet zooveel maatregelen be hoefde te nemen ter bescherming van schuldenaren. De credietverleening is door vele instellingen en par ticulieren vrijwel stopgezet. De bank heeft echter voor zoover de beschikbare middelen het toelieten, toch nog aan enkele personen voorschotten verleend. Het vaststellen van de rente is voor het bestuur een heel moeilijke zaak, doch spr. meende dat de geldnemers bij de Boerenleenbank nog steeds voordeelig terecht kunnen. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Bij de mededeelingen zei voorzitter, dat de heer Watersnoödkosten drukken zeer op het Hoogheem raadschap. Dat onderhoud moest het Rijk overne men, daar het een landsbelang is. De aflossingen in dezen tijd eens niet doen plaats vinden der Wa- torsnoodleening, zou ook verlichting geven. Het voorstel werd hierna aangenomen. De afdeeling Grootebroek stelde voor, de Regee ring het risico van event. opgekuilde aardappelen geheel te doen dragen. Het H.B. was er voor, dat het Rijk 90 pet. der risico overneemt, zooals verle den jaar is geschied. Daarmee moet men tevreden zijn. Dit prae-advies werd aangenomen. Rondvraag. Critiek! De heer Abr. de Geus vroeg naar de steunuitkee- ring aan de stapelproducten. Het schijnt dat deze er niet meer onder vallen. Zijn de richtprijzen uit betaald? De heer Hoogland geloofde dat men op de sta pelproducten van verleden winter geen steun meer zal krijgen, de bedi'agen voor de andere gewassen in aanmerking genomen. De heer De Geus vroeg of men eigenlijk bed wordt of niet. Het is een klap in 't gezicht van velen, die naar aanleiding van een in de vergade ring van de L.G.C. door den voorzitter gedane me dedeel ing, dat het wel in orde zou komen met de steun, verwachtten dat er nog steun zou komen. Voorzitter kan er geen antwoord op geven of de richtprijzen zijn uitgekeerd. De secretaris meende, dat de richtprijs niet uit betaald kan zijn. Daarvoor is noodig 21 millioen en er is slechts f 12 millioen gegeven. Er werden nog eenige voorbeelden genoemd van voorstellen en regelingen van betalingen op mede deelingen van die voormannen, wier handelwijze werd afgekeurd. De afgevaardigde van Andijk verzocht het bestuur zich met den inspecteur van de Werkverschaffing in verbinding te stellen, opdat de tuinders in de werkverschaffing hun plichten in hun organisatie mogen vervullen. Spr. bracht hulde aan het Hoofd bestuur voor het vele werk, dat in deze moeilijke tijden is verricht en wekte op, voor 100 pet. achter het H.B. te staan. Het onderhoud met den Inspecteur der Werkver schaffing zal worden aangevraagd. Aalsmeer vroeg bij den minister aan te dringen op spoedige uitbetaling van de steun aan de bloe misterij. Zal geschieden. De afd. Zuidscharwoude wees op de actie voor de misoogst. Het schijnt nu wel, dat heel Nederland misoogst heeft. De misoogst in den Langcndijk is wel het allerergste. Spr. noemde een voorbeeld, waarbij één H.A. kool f 15 opbracht. De richtprijs is bereikt, dus krijgt die man geen steun. Voor de misoogststeun komt deze persoon niet in aanmer king daar hij geen 15 pet. minder heeft ontvangen ■dan verleden jaar. Van het heele bedrijf waren in 1935 de ontvangsten pl.m. f300. in 1934 ook. Als men het dus in 1934 ook slecht gehad heeft, wordt er over 1935 geen misoogst-steun genoten volgens de regeling door de regeering vastgesteld. Daarna sluiting, met het uitspreken van den wensch, dat het jaar 1936 minder teleurstellend zal zijn dan 1935. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden in het Polderhuis op Zaterdag 29 Fe bruari 1936, des voormiddags te elf uur. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf; secretaris de heer C. Keijzer; opzichter do heer I. Taillie. Afwezig de heer Langelaan, hoofdingeland, die bedankt heeft, terwijl er door het overlijden van den heemraad C. Tijson, één vacature is. De Voorzitter opent de vergadering en zegt dat we in gedachte teruggaan naai* de vorige vergadering, toen nog in ons midden was de heer C. Tijsen. Wij hebben in de bijeenkomst van 26 October mededee- ling gedaan van zijn herbenoeming tot heemraad en hem toen van harte de goede wenschen gebracht, dat hij in goede gezondheid de functie zou kunnen blij ven waarnemen. Helaas heeft dat niet zoo mogen zijn. In November kreeg hij een aanval die hem aan zijn bed kluisterde en wij bemerkten reeds spoedig dig dat het een richting uit ging, die wij niet gaarne zagen. Op 22 Januari 1.1. is de heer Tijsen ontslapen. Spr. wijst op de groote verdiensten van den overle dene, zijn groote toewijding als hoofdingeland en la ter als heemraad, zoomede op de prettige wijze van samenwerking en zijn nagedachtenis zal dan ook bij ons in eere blijven. De Voorzitter leest daarna het schrijven, dat na mens Dijkgraaf en Heemraden aan Mevr. Tijsen werd gezonden, het schrijven waarin gememoreerd werd, dat de heer Tijsen 15 Januari 1901 hoofdinge land werd, in 1920 heemraad en waar onze polder 90 jaar bestaat, heeft hij 1/3 deel van dat tijdvak deel uitgemaakt aan het bestuur van den polder. De overledene heeft veel veranderingen in den pol der meegemaakt, als geboren Poldersche was hij goed op de hoogte van de zaken en zijn eerlijk oor deel werd dan ook belangstellend aangehoord. Het is Dijkgraaf en Heemraden dan ook een' be hoefte hun waardeering uit te spreken voor alles wat de heer Tijsen in het belang van den polder ver richtte, zij zijn daar dankbaar en erkentelijk voor en hopen dat deze wetenschap de smart van mevr. Tij sen eeniger mate moge verlichten. De Voorzitter uit vervolgens den wensch dat de vergadering in den geest van den overledene, de be langen van den polder zal behartigen. Spr. heet dan in het bijzonder welkom de leden, die vorig maal door ongesteldheid afwezig waren. Speciaal den heer Lovink, die door zijn ongesteldheid zijn ambt een poos heeft moeten nèerleggen en die thans naar eigen genoegen hersteld is; moge het zoo blijven! Hierna worden de notulen gelezen; ze worden on der dankzegging goedgekeurd. Mededeelingen. Van de door den Voorzitter gedane mededeelingen vermelden we: Aan den sluiswachter J. F. Polet werd eervol ont slag verleend. Een opvolger is op arbeidscontract aangesteld tegen een salaris van f 10 per week, ter wijl aan hem de woning is verhuurd voor f2 per week. De voormalige sluiswachter had een loon van f 19.— plus vrije woning. De voormalige Molenkolk is verhuurd aan M. J. Geense voor f50 per jaar. Naderhand kwam van de gemeente een aanvrage in om de Molenkolk te mo gen huren voor den aanleg van een plantsoen door jeugdige werkloozen. Door het Bestuur van den polder is getracht beide partijen tot elkaar te bren gen. In de plaats van den heer C. Tijsen is tot waarne mend dijkgraaf benoemd de heer C. Rezelman. De mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. Opheffing van betrekkingen. Door het Dag. Bestuur wordt voorgesteld tot op heffing van de betrekking van sluiswachter bij de duikersluis in den Oosthoek, te rekenen van 12 Ja nuari 1936 af. De rede van den heer Valstar of de tuinders er veel aan hebben in theorie niets tegen in te brengen of de rauwe werkelijkheid er ontvankelijk voor is kalmte en rust op de veilingen aardap pels zelfde prijzen weinig aanvoer roode kool een weinig export iets betere prijzen ook meer belangstelling voor gele kool Deensche witte kool blijft ongeveer in dezelfde marktpositie iets betere prijzen voor uien voor peen goede prijzen bieten zijn duur geringe aanvoer ruige gele kool alt- eenloopende prijzen. De rede van den heer Valstar, regeeringscommis- saris voor den tuinbouw en voorzitter van het Cen traal Bureau van de Veilingen in Nederland, gehou den op de jongste algemeene vergadering, heeft ze ker wel het oor gehad van de heele vergadering. Er was op den inhoud niet bijzonder veel aan te mer ken, doch met theorieën, die de rede in hoofdzaak kenmerkten, worden de vragen der tuinders niet ge vuld. Vrede, saamhoorigheid, eendracht en vertrou wen, wie zou ze niet wenschen? En wie zou willen ontkennen, dat men met de tegenstelling van die deugden nog veel minder ver zou komen? Wil men langs den weg van organisatie iets bereiken, dan zijn eendracht en vertrouwen voorwaarden voor het be reiken van zijn doel. Rust en samenwerking, wie zou ze niet wenschen. Toch konden wij het verstaan, dat er velen onder de tuinders zijn, tot wie al die the- oriëen niets zeggen. Men moet maar alles, wat men bezat, verloren hebben zien gaan. De schulden moei men maar steeds grooter hebben zien worden en men moet maar niet meer aan zijn verplichtingen kunnen voldoen, het ergste, dat velen kan overkomen, iets waar tegen ze opzien als tegen den dood. Dan mag men praten over de moeilijkheden van het geheele Nederlandsche volk, dan mag men zeggen, dat men er met een leunen en steunen op steun niet komt, dan mag men nog zoo dapper praten over de nood zakelijkheid van export, en liet zoeken naar nieuwe afzetmogelijkheden, dan mogen diepzinnige beschou wingen geschonken worden over de wenschelijkheid en noodzakelijkheid, alleen eerste kwaliteitsproduct uit te voeren en de invoering van de Landbouwuit- voerwet imperatief voor den export van de tuinbouw producten voorgeschreven te zien, dat alles interes seert den tuinder maar weinig, als hij met dat al den grond onder de voeten voelt wegzinken en het hoofd niet meer boven water weet te houden. Het was deze week aan de Langendijker Groenten- veilingen weer rustig en kalm, zonder iets, dat naar emotie zweemt. Het was er eigenlijk wel veel te stil, omdat er veel te weinig wordt omgezet. Deze stilte vormt een scherpe tegenstelling met do levendigheid, die vroeger op dezen tijd heerschte, toen er honder den spoorwagens bewaarkool werden aangevoerd, welke naar binnen- en buitenland werden verzon den. Nu is er slechts op enkele dagen een aanvoer van eenige beteelcenis, doch veel geringer in omvang dan voorheen. Aan beide veilingen werden in de afgeloopen week nog winteraardappelen aangevoerd. De prijs ervan was matig: voor Bevelanders werd f 1.80—f2.30 be taald, Eigenheimers brachten f2.40 op, Blauwe Eigen heimers golden f2—f2.50, blauwe aardappelen f2.90. Voor Robijn werd f 1.50—2.10 betaald. Voof roode kool was deze week iets meer vraag, ook voor export. Over 't geheel is de kwaliteit voor het product niet best en is het gewicht, door het vele afval, al sterk verminderd. Roode kool van 2 pond werd voor f5.— tot f6.— verkocht, van 2 tot 3 pond voor f 8.10—f 8.60, van 34 nond voor f9f10. Deze prijzen betreffen eerste kwaliteit. Voor tweede kwa liteit werden meer variëerende prijzen besteed. Kool Geuzebroek door ongesteldheid niet aanwezig koi| zijn. Vervolgens deelde spr. mede, dat de rente voor re keninghouders met *4 is verlaagd. Voor debetsaldi is deze gebracht van 4^2 op 4*4 voor creditsaldi van 31/2 op 3& De reden tot verlaging van de rente voor spaargelden is, dat de Centrale Bank minder rente uitkeert, waardoor de Bank verliezen zou gaan lijden. Uit de rekening van den kassier bleek, dat aan voorschotten is uitgekeerd f5.660.terugbetaald op voorschotten is f 11.426.—De ontvangen spaargelden bedroegen f99.043,34, de terugbetaalde spaargelden f 97.163,62. De winst over 1935 was groot, f 1.529.87. De voorzitter deelde mede dat de winst niet grooter was, doordat de Centrale Bank minder rente is gaan uit- keeren, terwijl door de Bank voorts een verlies is ge leden door het faillissement van den heer F. van Leijen. Besloten werd de winst bij de reserve te voe gen, zoodat deze dan groot zal zijn f32.688,13. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer G. Dirk- maat, werd goedgekeurd. Bij de verkiezingen werd de heer A. Kooij als af tredend bestuurslid met groote meerderheid van stemmen herkozen. Tot lid van den raad van toe zicht werd in de vacature van den heer A. Kalf be noemd de heer P. Beers, terwijl als plaatsvervangen de leden van het bestuur de heeren H. A. M. Wuijs en J. Geuzebroek werden herkozen. Alle aanwezige le den namen hun benoeming aan, terwijl aan den heer Geuzebroek bericht van zijn benoeming zal worden gezonden. Op verzoek van den voorzitter kreeg het bestuur weer het recht om vóór 1937 de rentevoet vast te stellen. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. NIEUWE NIEDORP Zondag 1 Maart heeft de Geheelonthouders Zang- vereen. alhier, haar eerste openbare uitvoering ge geven in de Prins Maurits. Om ongeveer 8 uur opende do heer Bakker met een woord van welkom, waarna met de afwerking van het programma werd begonnen. Allereerst liet de zangver. zich hooren. En waren wij er met gemeng de gevoelens aanwezig, wij kunnen niet anders zeg gen als: wij zijn voldaan, het zingen was heel goed, de uitspraak keurig in orde, hoewel het over het ge heel iets fijner had gekend. Voor afwisseling trad voor ons op den liedjeszanger Iependaal, begeleid door één van zijn accordeonisten. Wat deze heeren ons brachten, is zeer zeker geweest naar den smaak der aanwezigen. Zoowel de liedjes, als de voordrach ten en accordeonmuziek. Ook het optreden van den heer en Mej. Lodder, piano en vioolmuziek, werd zeer gewaardeerd, het was mooi. Na het optreden van de zangvereeniging en den heer Iependaal, werd deze zeker goed geslaagde uitvoering besloten met een opwekkend slotwoord, door den heer Bakker gesproken. Het was een mooie avond, met een keu rig verzorgd, afwisselend program, welke zeer zeker veel meer bezoek is waard geweest.. OPMEER HENGELSPORT Door het herhaalde aanvraag krijgen van de leden van de Hengelsportvereen. T.O.P. werd er alhier nog eens een vischwedstrijd uitgeschreven welke werd gehouden op Zondag 1 Maart des 'smiddags 0111 half twee in de ringvaart bij de Berkmeer. Voor deze wedstrijd gaven zich onge veer 12 leden op, het was wel niet te veel maar allen echte liefhebbers. Het weer hield zich goed, 't was koud rnaar ieder was goed aangekleed en zoo had men geen last, precies op tijd fluit de controleur en werd een aanvang genomen. En spoedig was er een baars op de wal getrokken. De vangst was echter niet groot, toch keerden alle deelnemers opge ruimd naar huis en allen zoowat nog met een prijsje. De uitslag was als volgd: le pr.: J.P. d. Baerdemaker; 2e pr. F. Boersma; 3e pr.: D. Waal; 4e pr. T. de Beer; 5e pr.: P. Groot; 6e pr. P. Wiersma; 7e pr.: J. de Gier; 8e pr.: B. Bruinsina; 9e pr.: A. Veen; 10e pi'.; D. Bakker. De verrassing-prijzen werden gewonnen door: T. d. Beer en J. P. de Baerdemaker. S C H OO RL Burgerl. Stand over de maand Febr. 1936. Huwelijksaangiften: Jacob Tuijn, 22 jaren, timmer man te Bergen en Marie Henneman, 21 jaren, zon der beroep alhier. Huibert Hendrik Koel, 22 jaren, timmerman en Griet je Tailleman, 19 jaren, zonder beroep, beiden alhier. Huwelijken: Jacob Tuijn, 22 jaren en Marie Henne man, 21 jaren, Huibert Hendrik Koel, 22 jaren, en Grietje Tailleman, 19 jaren. Overleden: Dirk Rus, 66 jaren, zonder beroep, echt genoot van Grietje Oud. Sara Groot, 69 jaren, zonder beroep, echtgenoote van Pieter Boekei. van 24 pond bracht f 5.50 tot ruim f 7.50 op, soms tot bij de f9; voor de sorteering boven de 2 kilo werd f6.40—f7.60 betaald. De vraag naar gele kool was deze week wat leven diger, met het gevolg iets hoogere prijzen. De laat ste dagen liepen die prijzen echter weer wat terug. De sorteering van 3 tot 4 pond werd verkocht voor f 8.40f 10.40, zwaardere, boven de 4 nond dus bracht f 8 tot ruim f 9 op. Over 't geheel -.verd voor tweede kwaliteit f 1f 1.20 minder betaald. Voor het kleingoed werd f5f6 betaald. De aanvoer van deze koolsoort was ook deze week gering. Aan de Broeker veiling werd nog wat ruige gele kool aangevoerd. Van dit soort kool raakt het beste af. De prijzen zijn zeer ver schillend, al naar gelang van grootte en kwaliteit. Enkele mooie partijtjes brachten f3.50—f4.10 op. Overigens werd ze voor f 1.26—f 1.80 verkocht. Veel verandering ondergingen ook de prijzen der Deensche witte kool niet. Naar het buitenland ging van deze koolsoort zoo goed als niets. Zij is dus ge heel op het binnenland aangewezen, waar de zuur koolfabrikanten nog het belangrijkste deel afnemen. Eerste kwaliteit van de sorteering 3 a 4 pond werd voor f4.60f5 verkocht; sommige partijtjes brachten het tot f5.20 a f5.40. Kool met een gewicht van bo ven de 4 pond gold van f4.50 tot ongeveer f5. Mooie tweede kwaliteit werd voor f4.46—f 4.90 ver kocht. Kleine en afwijkende soort bracht f 1.86—f3.80 op. Van deze koolsoort werd nog het meeste aange voerd. De aanvoer van uien was deze week vrij groot. De tuinders hebben al zoo lang op betere prijzen ge wacht, dat zij thans, nu er maar geen prijsstijging komt, beginnen op te ruimen. Het bewaren heeft hun geld gekost, daar de prijs ongeveer dezelfde is gebleven en er al lieel wat afval moest worden uit geworpen. Voor grove uien werd van f2.40 tot ruim f3.betaald, voor middelgroote f 1.70—f4.50. Wor telen kwamen vooral aan de Broeker veiling. De prij zen daarvan zijn bevredigend. Jammer dat de voor raden zoo klein zijn. Voor grove peen werd f2—f2.70 betaald, al naar golang van kwaliteit; voor kleine lagen de prijzen tusschen f 1 en f 1.30. De aanvoer van bieten liet te wenschen over. Grove brachten ongeveer f2 op. Voor middelmaat, werd f 2.60—f3 be taald en voor kleine f3.66—f4.60, enkele partijtjes t KJ

Schager Courant | 1936 | | pagina 7