Tuinbouw. LivuÊïliïfriS Uii Bergen. ftuldigingsavond L. den Das li lilt seint besluit was genomen; dit. was gemakkelijk, de uit voering ervan des te moeilijker. De zenderhuur b.v. bedraagt f /o.OOO. Het auteursrecht is dit jaar maar weer eventjes verhoogd inet f25.000. Aan de versnippering, die er nu eenmaal ook is, ziet spr. ook den goeden kant: de organisaties blij ven wakker; we dutten niet in, wat in de program ma's tot uiting komt. Iedereen wil een nieuwen vorm het eerst naar voren brengen. De prikkel tot het geven van goede programma's is aanwezig. In een jaar hebben we f700.000 noodig; als we dat niet. krijgen, dan moeten we de zaak stopzetten. De K.R.O. dan kreeg een kwart van den zendtijd, geen bezwaar; N.C.R.V., dito. De A.V.R.O. had het heelcmaal voor elkaar: llX) uur en wij 8 uur. We voelden ons als een visch op het droge en dat ies een opleizierig gevoel, want ge maakt het dan niet lang meer. 5 jgar liet men ons vroolijk spartelen en eerst 15 Mei 1930 kregen we den zendtijd waar we recht op hadden na duizenden vergaderingen en millioenen strooibiljetten; ons ledental was toen tot 80.000 op- geloopen. Spr. komt tegen de bewering op, dat de V.A.R.A. slechts een politieke vereeniging zou zijn; integen deel, wij vertegenwoordigen ook een geestesstroo- ming. Alleen reeds het feit, dat recht was verkregen in den aether, was volgens spr. reden om het 10-jarig jubileum te vieren. Er is echter ook een krachtige organisatie gevormd, die 470 afdeelingen telt. 6000 menschen staan direct klaar de V.A.R.A. te verde digen. We geven verder een omroepkrant uit in 80 pagina's. De A..VR.O. wilde een eigen zender bouwen; we hebben ons er tegen verzet en ook dien strijd heb ben we gewonnen. Duidelijk toonde spr. aan, dat er maar twee zenders noodig waren. In Hilversum zijn onze moderne studio's verre zen, we konden geen betere krijgen, anders hadden we die wel! 6 jaar hebben we de crisis doorgemaakt en on danks dat, stced9 aan onze verplichtingen voldaan Intusschen moeten we erkennen, moeilijke tijden door te maken; een ledenverlies trad in. En zoo zou het kunnen gebeuren, dat we naar Den Haag moesten om te vragen 25 uur van den zendtijd af te trekken. Daar behoeft u echter de eerste 14 dagen nog niet bang voor te wezen, merkte spr. snedig op. Na 7 September ging het ledental met 12000 vooruit. Gaan we in Februari altijd achteruit, nu groeien we; de laatste week bedroeg de leden winst nog 300. We hebben nog 100.000 busjes uitstaan, en dat de opbrengst daarvan lager zou zijn dan een DE STEUN AAN DEN TUINBOUW Deze week de vijfde uitkeering In den loop van deze week zal aan de diverse veilingen de vijfde uitkeering plaats vinden van de steunverleening aan den tuinbouw over 1935 LANGENDIJK Uit de vervolgagenda voor de Alg. Verg. van de Ned. Tuindersbond blijkt, dat het Hoofdbe stuur voorstelt, om, gezien de voorstellen der afdeelingen, welke betrekking hebben op en in verband staan met de onvoldoende wijze van steun uitkeering aan den tuinbouw, te blijven ijve ren voor een 100 pet. productensteun en daar naast, te trachten met de zusterorganisaties en via het Departement van Soc. Zaken een zooda nige sociale steunregeling en loontoeslagregeling te verkrijgen, dat voor hen, die door misoogst of anderszins geen bestaansmogelijkheid hebben kunnen maken, ondergang kan worden voorko men. Met betrekking tot het voorstel, dat de N.T.B. zich uitspreekt over devaluatie, wordt ge concludeerd aan de hand van een desbetreffende uiteenzetting; „Daar ook devaluatie c.q. ^en on derdeel is en moet zijn voor een compleet plan, achten wij het ongewenscht en onnuttig, dat de Alg. Verg. zich uitspreekt „voor of tegen deva luatie". Uit het Jaarverslag blijkt, dat op 1 Jan. 1936 het aantal afdeelingen 82 was en dat der leden 41 pet. Een overzicht wordt gegeven van de ge voerde actie over 1935, al of niet in samenwer king met andere organisaties en de daarmee ver kregen resultaten, zooals deze voor en na in dit blad zijn medegedeeld. ERKENNING VAN RUSLAND De erkennig van Rusland is op diverse ver gaderingen van de tuinbouwvereenigingen al be handeld. Het is wel eens zoo ver gekomen, dat op een vergadering van een veilingsvereeniging hierover gesproken werd. doch tot daadwerke lijke aandrang bij de regeering is het nog nooit gekomen. De tuinders gaan echter voort, met op het nut wijzen, dat er h.i. in een erkenning van Sovjet Rusland bestaat. Op de agenda voor de Alg Vergadering van de Ned. Tuindersbond welke Dinsdag 10 Maart in Amsterdam wordt gehouden is dit onderwerp ook weer aanhangig gemaakt en wel door de afdeeling Aalsmeer. Het Prae-advies van het Hoofdbestuur luidt, dat het HB. ook de meest mogelijke bevordering van den handel met Rusland gewenscht acht. In meerde re adressen is de preferentie van goederenruil boven rente- en kapitaalvorderingen bepleit. Ook heeft het HB. speciale studie van afzetmogelijk heid naar Rusland gevraagd. STEUN-ACTIE DOOR DE NED. TUIN DERSBOND Een spoed-vergadering De steunuitkeering welke dezer dagen is aan gekondigd, heeft zeer groote teleurstelling ge wekt bij een groot aantal tuinders. Het was een buitengewone tegenvaller, dat er voor de Lan- gendijker stapelproducten niets meer zou wor den uitgekeerd, hoewel er zoo vast op was gere kend. Verscheidene malen werd er van diverse zijden de aandacht op gevestigd, dat er nog een steunuitkeering zou komen. Op verschillende vergaderingen van veilingbesturen werd de me- dedeeling gedaan, dat er nog wel iets over de ton, daar behoefde men niet bang voor te wezen. Als we weten, wat we in het leven van de arbei ders beteekenen, zoo besloot spr., dan zit de stem ming er in om op de samenkomst op Berkhoven te Amersfoort prettige feestdagen te .vieren* (Applaus.) Deze rede, met vuur uitgesproken, werd telkens onderbroken door bijvalsbetuigingen en uitbundig ge lach om een kostelijke zet. De revue. Het amusementsgedeelle volgde onmiddellijk en in een vlot tempo werd de revue: „En nu vooruit, ka meraad!", afgewerkt. De Flierefluiters, onder leiding van Eddy Walis, Albert de Booy, Hetty Beek, Jan Lemaire, Carel Rijken, Emmv Arbous, Isja Rossican, allen over-bekend door de. V.A.R.A.-microfoon, ver leenden hun medewerking. Gang is alles, ook voor een revue, welnu, met zulk een élan wierp men zich in het spel, dat de 33 scènes in een ommezien achter ons lagen en we tot het besef kwamen: het lied is uit. De costumeering, tooneelaankleeding, belichting etc., het was alles in orde. De strekking van de revue? Ja, nu eens werd een propagandistische scène voor het voetlicht gebracht, dan weer misstanden gehekeld, bij de A.V.R.O. vooral. De Flierefluiters hebben zeker een ieder weer kun nen bekoren. Eddy Walis toonde zich een violist met bijzondere kwaliteiten. Albert de Booy was maar och, wie zouden we de meeste lof toezwaaien? We weten het niet. Maar wel weten we, dat de V.A.R.A. weer een avond heeft gegeven, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. SCHAGER HARMONIEKAPEL. Zooals bekend waren er eenigen tijd geleden plan nen ontstaan bij het Bestuur van de Schager Har moniekapel om te komen tot oprichting van een jeugdcorps. Deze plannen zijn nu verwezenlijkt. Niet minder dan 24 jeugdige a.s. muzikanten hebben zich bij het bestuur opgegeven. En wat meer is, voor ieder is momenteel al een instrument beschikbaar. In structeur van de jonge muziekliefhebbers is de di rigent van de Schager Harmoniekapel, de heer Jac. Jansen. Om de kosten van den aankoop der instru menten eenigszins te dekken werd Vrijdagavond en Maandagavond een muzikale rondwandeling door de gemeente gehouden, terwijl eenige welwillende da mes ondertusschen een inzameling langs de huizen hielden. Deze collecte bracht nietminder dan f 115.84V2 op. Voorwaar een pracht resultaat, waar voor het bestuur van de Schager Harmoniekapel de burgers van Schagen zeer erkentelijk is. brug zou komen. De steunuitkeering is gekomen, althans de lijst van producten, die voor steun in aanmerking komen, gepubliceerd. Doch voor de kool is er geen dubbeltje bij. Dat dit aanleiding geeft tot critiek op de leiding laat zich verkla ren, als men zich de toestand van vele tuinders indenkt, die er reikhalzend naar uitzien, dat er nog iets zal worden ontvangen, omdat de ont vangsten uit de bedrijven veel te gering zijn, om er eenige betaling van te kunnen doen. Wij hoor den van sommigen, die een regeling hadden ge troffen gebaseerd op de komende steunuitkee ring. De tegenvaller is voor deze menschen wel dubbel zwaar. De steunverleening voor de misoogst zal ook niet zoo veel om het lijf hebben, als men ver wacht, wanneer men eens nagaat, wie er alle maal van mee willen genieten. Er schijnen in het jaar 1935 nogal wat plaatsen door misoogst te zijn getroffen en het zal lang niet alleen voor de Langendijk opkomen. Het bedrag van f 800000 dat al veel te laag is volgens de berekeningen van de commissie uit de organisaties zal over velen moeten worden verdeeld, waarvan er ook een groot gedeelte niet aan 'den Langendijk en omgeving zullen wonen, aangezien de bepalingen welke thans gelden, velen uitsluiten om er voor in aanmerking te komen. Als daarin geen veran dering wordt gebracht zal het voor een niet te onderschatten aantal tuinders bij den neus langs gaan. Naar wij vernemen zal Donderdag a.s. in Con- cordia te Noord-Scharwoude een spoed-vergade ring worden gehouden door de Nederlandsche Tuindersbond, waar als hoofdpunt op de agenda voorkomt de bespreking van een „steunactie". DE NED. TUINDERSBOND IN 1935. Aan liet jaarverslag van den Nederlandschen Tuin dersbond ontleenen wij het volgende: Het jaar 1935 was voor den tuinbouw aangekondigd als een rampjaar. Het is "dit in bijna elk opzicht ge weest. Gememoreerd wordt de door den Bond gevoer de actie om te komen tot betere omstandigheden voor den tuinbouw. Het resultaat is tot heden onbe vredigend geweest, met alle gevolgen van dien. De export is verminderd, de werkloosheid vergroot. Het moet elkeen duidelijk worden, dat. ook de tuinbouw dan alleen te redden is, als de geheele gemeenschap gered wordt, m.a.w. als volgens een meer effectieve economische basis de crisis wordt bestreden. Dat is in 1935 helaas niet bereikt, ergo is de tuinbouw in 1935 weer verder afgetakeld, verarmd, ondermijnd en is met groote verliezen het boekjaar afgesloten. De ondermijning speelde een extra rol in de meest getroffen streken en bij enkelingen; misoogsten, ziek ten, stille en openbare executies en allerlei ellende maakten 1935 voor duizenden tuinders tot. een ramp jaar en is het daarom voor ons allen. Met weinig woorden kan gezegd worden: De Nederlandsche tuin bouw heeft in 1935 weer een zeer slecht jaar door gemaakt, ondanks bovenmenschelijke aanpassing, teeltbeperking en verhoogde tuinbouwsteun. De Ne derlandsche Tuinbouw is voor de toekomst alleen te redden door meer consequente ciisisbestrijding, door herstel van het fundament en daarop moet nog meer dan tot heden ons aller aandacht en die van anderen worden gevestigd. Het ledental van den Nederlandschen Tuinders bond bedraagt thans 4170, verdeeld over 82 afdeelin gen. Gewezen wordt op de goede samenwerking, welke men heeft gehad met de diverse werkgevers- en werknemers-organisaties. In het eendrachtig samen werken van alle bij den tuinbouw betrokken perso nen ziet men veel perspectief. Het Nederlandsche Landbouw-Comité heeft zich echter jammer genoeg nog niet bij deze samenwerkende organisaties aan gesloten. Na de diverse aan de ministers gerichte adressen te hebben genoemd, worden belangrijke regerings maatregelen in 1935 gememoreerd, waarbij de aan dacht gevestigd wordt o.m. op het aftreden van Mi nister Steenberghe, die tot de conclusie kwam dat devaluatie noodzakelijk is, op de instelling van de commissie-Van Loon tot herziening van het alge meen systeem van de crisismaatregelen, de verhoo ging van den tuinbouwsteun, de verlaging van de tarwerichtprijs en de individueele steun aan kleine boeren en tuinders uit het Landbouwcrisisfonds. Het verslag besluit met den wensch, dat 1936 meei bevredigende uitkomsten mag brengen, niet alleen financieel, maar ook door meer wnardeering voor zijn sociaal economische arbeid en offers. Het tooneel in een bloementuin her schapen en een stampvolle zaal. De loco-burgemeester voerde het eerst het woord, waarna tal van sprekers volg den. Aanbieding van een huldeblijk. Een gezellig intiem samenzijn sloot den avond. De zaal van de Rustende Jager was gistera nd Mamp- en stampvol toen de officieele huldiging plaats had van den heer L. den Las, ter gelegenheid »an zijn 12J£-jarig raadslidmaatschap. Het tooneel zag er met z'n kleurige draperieën en de schat van bloemstukken buitengewoon feestelijk uit. Er waren bloemstukken van de arbeidersbewe ging Koedijk, deu Bouwarbeidersbond, afd. Bergen, de Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Helpt Elkander, de V.A.R.A., de Arbeiders Tooneelver. Bergen, hei Burgerlijk Armbestuur, de Raadsfractie van het Middenblok, de Berger Sportvereeniging, de Stem des Volks, Volksonderwijs, afd. Bergen, de Soc.-De- mocratische Vrouwenclub en de Ver. voor Huis- en Kraam v e r zo rgi ng. Een klaterend applaus weerklonk toen de jubila ris, vergezeld van z n echtgenoote, en dochter, de zaal binnentrad en door het afdeelingsbestuur van de S.D.A.P. naar de voor hen bestemde zetels op het tooneel werden geleid. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. den loco-burgemeester, den heer J. Willekes Macdonald. wethouder Miltenburg, den gemeente-secretaris, den heer G. Taapkcn, de raadsleden de heeren dr.' J. Hemelrijk, Dingerdis, Vrije, Swaag, Brak en Voüte, den gemeente-geneesheer dr. J. Blok, dr. A. van Gelder, onderwijzend personeel der openbare scholen, de ouders en verdere familieleden van den jubilaris en vertegenwoordigers van schier alle plaatselijke ver.eenigingen van elke richting. Een klaterend applaus. Om ruim kwart over acht gingen de gordijnen achter op het toonee: vaneen en vertoonde zich een lichtende zon met de woorden S.D.A.P., geflankeerd door frisch groene palmen De lichten in de zaal doofden uit en achter de coulissen zong „de Stem des Volksonder leiding van den directeur, den heer P. A. Blauw, „Morgen rood" van Otto de Nobel, waarop een daverend ap plaus volgde. Hierna kwam de zangvereeniging op het tooneel en bracht nog eenige liederen ten gehoore. Een woord van welkom. De voorzitter der - commissie tot huldiging van den heer Den Das, de heer L. Monnier, heette daarna alle aanwezigen welkom, m het bijzonder het col lege van B. en W en den gemeente-secretaris, de raadsleden, de bestuursleden van verschillende ver- ecnigingen en de vertegenwoordigers der S.D.A.P. afdeelingen Bergen, Alkmaar, Koedijk, Schoorl en iigmond. Spr. wees er op, dat het geen propaganda-avond was voor de S.D.A.P., doch zuiver een huldiging van den heer den Das, voor al hetgeen deze als S.D A.P.'er in den Raad heeft gedaan. (Applaus). ,De vööi-zittef lus "vervolgens de lijsten voor van gezonden bloemstukken en ontvangen felicitaties. Spr. zeide, dat onder de vele gelukwenschen er een was van den burgemeester, die tot zijn spijt door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn Spr. hoop te, dat de burgemeester spoedig weer geheel her steld zou zijn. (Applaus). De heer Monnier overhandigde daarop den jubila ris namens de werkloozen, die onder diens leiding werken, een fraai bloemstuk en voegde daarbij de hartelijkste gelukwenschen. (Applaus). De loco-burgemeester wenscht geluk. De loco-burgemeester, de heer Macdonald voerde het allereerst het woord en bracht in de eerste plaats de gelukwenschen van den burgemeester over, die tot z'n spijt niet aanwezig kon zijn. (Ap plaus). Spr. bracht dank en hulde aan den heer Den Das, voor al hetgeen deze in de afgeloopen jaren als raadslid had gedaan, speciaal als wethouder had spr. den heer Den Das in de laatste vijf maanden leeren waardeeren, omdat hij steeds recht door zee gaat en met z'n beide beenen op den grond blijft. Spr. hoopte, dat de heer Den Das nog tal van jaren als raadslid voor Bergen behouden zou blijven. (Langdurig ap plaus). Een woord van wethouder Miltenburg. Wethouder Miltenburg huldigde vervolgens den heer Den Das als raadslid en als wethouder. Spr. roemde de groote toewijding van den jubilaris, spe ciaal de belangen der economisch zwakken behar tigde hij steeds op de beste wijze. Namens de katho lieke fractie wenschto spr. den heer Den Das harte lijk geluk, daarbij den wensch uitende, dat hij nog langen tijd zijn beste krachten aan Bergen zou blij ven geven. De overige sprekers. Do heer Besse sprak namens het Burgerlijk Arm bestuur en namens „Helpt Elkander". Spr. zeide, dat nij den heer Den Das had leeren kennen als een uit stekend vertegenwoordiger van Bergen en hoopte, dat hij ook zijn zilveren jubileum in opgewektheid zou vieren. De heer dr. Van Gelder voerde het woord namens de Bergensche Vereeniging voor Huis- en Kraam- verzorging en dankte hem vour alles wal ehij in de afgeloopen zeven jaren voor de vereeniging deed. De heer Schuil trad daarna naar voren om den jubilaris namens de Ver. tot Afschaffing van Alco holhoudende Dranken geluk te wenschen en te hul digen. Spr. overhandigde den jubilaris een boek, getiteld: „Midden in het volle leven" en hoopte, dat d<- jubilaris daar veel aan zou hebben in zijn ver dere leven. Een broeder van den heer den Das richtte namens de familie woorden van hulde en voldoening over dit heugelijke feit tot den jubilaris In deze hulde betrok spr. ook de echtgenoote van den jubilaris en eindigde met te zeggen: „Bertus, we zijn trotsch op je!" (Applaus). De heer Wiarda voerde vervolgens het woord na mens de diverse organisaties hier ter plaatse. Deze huldiging, zeide spr., is iets meer dan een koperen bruiloft, het is een symbool van de strij dende arbeidersklasse, dat den Das al zoovele jaren deel uitmaakt van den Raad. In den beginne zag PRIJSVERSCHIL BIJ EXPORT VAN AARDAPPELEN. Naar wij vernemen, heeft de Ned. Akkerbouw-Cen- trale bekend gemaakt., dot. met ingang van .9 Maart a.s. bij export van aardappelen geen prijsverschil aan exporteurs zal worden toegekend, indien dit niet vooraf zal zijn aangevraagd. Verwachting: Zwakke tot matige win uit Oos telijke richtingen, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: Weinig verande ring. BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 763. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 3.5 gr. C. 38 gr. F. „DAT IS GOED BEKEKEN!" Maar dan ook door een TERLEP'S BRIL! TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten Hoogzijde 103 Schagen. men in den Das wellicht niet het volwaardige Raadslid, het feit dat hij onlangs met algemeen© stemmen tot wethouder werd gekozen, bewijst wel, hoezeer den Das wordt gewaardeerd. Spr. herdacht wijlen mevr. Lucie Baart, die voor den Das zooveel heeft beteekend en wiens nage dachtenis zeker door hem in eere zal worden ge houden. Spr. richtte zich vervolgens tot mevr. den Das en bracht haar dank voor de wijze waarop zij haar man steeds terzijde stond. De heer Wiarda roemde het warm voelend hart, het gezonde verstand en de echte nuchtere Hol- landsche degelijkheid van den jubilaris. Wij gaan verder, Bertus den Das, steeds verder, de roode roos voorop, aldus eindigde spr. De heer Hemelrijk wilde vervolgens namens de Socialistische raadsfractie spreken. Spr. verstond dezen avond niet uitsluitend als de huldiging van één persoon, doch de avond is er een van verdere strekking. Hier wordt medegevoerd de vordering, de beschaving, de vooruitgang die de arbeidersstand in Bergen heeft medegemaakt in de afgeloopen 25 ja- ren. En in die beweging gaat de jubilaris vooraan. De grootheid van den Das schuilt in het ideaal dat de beweging stuwt. Zonder den Das zou de socia listische beweging in Bergen niet geworden zijn, wat ze thans is (langdurig applaus). Hier ontmoe ten zich de waarde van den persoon en de waarde van hef principe. De afd. van de S.D.A.P. van Ber gen en den Das behooren bij elkaar. Beoordeel een partij aldus zeide spr. naar haar beginselen, haar practijken en haar vertegen woordigers. En liefst naar haar beste vertegenwoor digers. Een dier beste vertegenwoordigers heeft zich den Das getoond. Hij heeft zijn ideeënstrijd gevoerd met het eenige goede wapen, het wapen der over tuiging. Spr. noemde den Das een Raadslid, dat uitstak ver bovën de middelmaat. Den Das in zijn trouw aan de partij, in zijn trouw aan de beginselen, zal voort gaan op den weg, welke hij volgt, tot heil van Bergen's burgerij. Nog voerden het woord de heeren Hart, namens de afd. S.D.A.P., Koedijk, Kouwenhoven namens de afd. S.D.A.P., Alkmaar, Plomper, namens Bergen's Man nenkoor en Blom, lid van den Raad van Schoorl, die allen den heer Den Das huldigden als partijgenoot en als mensch. De heer L. Monnier als voorzitter van het Huldi gingscomité voerde tenslotte het woord en deelde mede, dat het comité bij alle .leden der arbeiders beweging en bij de roode kiezers gelden had ingeza meld om Bertus een blijvend aandenken te geven aan dezen avond. Maar ook mevr. Den Das was niet vergeten. Spr. bood daarop de echtgenoote van den jubilaris een prachtige zilveren vaas aan, vervaar digd door het oudste lid der afdeeling, terwijl den heer Den Das een fraai bureau ministre werd aange boden, gemaakt door den Bergenschen meubelmaker Musch. De muziek hief fanfares aan, 't publiek zong een „lang zullen ze leven". Een woord van dank van den jubilaris. De heer Den Das beantwoordde de verschillende sprekers en dankte allen voor de hartelijke woorden van hulde en waardeering. Een apart woord richtte spr. tot de leden der moderne arbeidersbeweging en zeide, dat het de taak der arbeiders was, de waarde van hun arbeid naar buiten te dragen, dan kunnen ze aanspraak maken op de rechten welke zij in onze samenleving kunnen doen gelden. Spr. bracht de hulde, welke hem gebracht was, over op de arbeidersbeweging en zegde deze hewe- ging oprecht dank voor hetgeen ze voor hem gedaan had. Diep bewogen zeide spr. dat hij het hierhij la ten moest, omdat hij niets meer zeggen kon. (Dave rend applaus). Nadat de zangvereeniging nog eenige liederen ge- rongen had. werd gepauzeerd. Het tweede gedeelte van den avond stond onder leiding van Daan Pool en Tommy Bonman en droeg een intiem karakter. Het ging er uiterst gezellig toe en tot diep in den nacht werd dit uitstekend geslaag de feest voortgezet. Z IJ PE Tot Molenmeester van polderafdeeling I van het waterschap Zijpe en Ilazepolder is gekozen de heer W. Jimmink Jbz. te Keinsmerbrug. W E R N G E N INBRAAK. In den nacht van Maandag op Dinsdag, omstreeks 2 uur, werd de heer J. Timmerman alhier uit zijn •laap opgeschrikt, door glasgerinkel in zijn winkel. Toen hij zich daar in allerijl naar toe begaf was het winkelraam aan de Hoofdstraat verbrijzeld, terwijl fevens uit de etalage, artikelen verdwenen waren. an de daders was begrijpelijkerwijze geen spoor te bekennen. Een en ander is bij de politie aangegeven.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6