Actief Verkooper Vrijdag de Volkenbond bijeen Frar.Si.he en Duitsche troepen staan tegenover elkaar Italië bereid tot onderhandelen HOOI. SCHAGER ROOSJES Plaatselijk iMieuws. Advertentiën. flinke Melkwijk en een moderne Winkel Uit onze omgeving. SPORT. Nogmaals gebombardeerd Operaties in Abessinië voorloopig gestaakt Marktberichten. haar bedoelingen te hebben kenbaar gemaakt zich los te maken van haar plechtige ver bintenissen. Wij zijn voor een voldongen feit geplaatst en zulks op de meest 'plompe wijze. Er zon in Europa geen vrede meer zijn, indien deze methode algemeen zou worden toegepast; en er zouden geen internationale betrekkingen meer kunnen bestaan. Wij willen zoo iets niet en wij dienen de belangen van de Europeesche gemeenschap. De regeering is zeer vast besloten niet voor bedreiging te wijken. Het bloote feit, dat de Duitscbe soldaat zich in weerwil van plech tige verplichtingen op den Rijnoever ves tigt, sluit terzelfder tijd onderhandelingen uit WIJ ZIJN VAN PLAN TE TRACH TEN DE „ESSENTIEELE WAAR BORGEN VOOR DE VEILIGHEID VAN FRANKRIJK EN BELGIë TE HANDHAVEN." Na de situatie rijpelijk le hebben overwogen ver klaar ik uit naam van de Fransche regeering, dat wij van plan zijn te trachten de essentieele waar borgen voor de veiligheid van Frankrijk en België te handhaven, welke werden mcdc-onderteekend in het Verdrag van Lovarno door de regeeringen van Engeland en Italië. Wij zijn niet geneigd Straatsburg te laten onder het bereik van het vuur uit Duitsche kanonnen. Het verdrag van Locarno voorziet in een zijner clausules in het geval van schending der aangegeven verplichtingen. Er moet een beroep op den Volkenbondsraad worden ge daan. Het is voorts onvermijdelijk, dat ge- dachienwisselingen plaats vinden tusschen de staten-onderteekenaars van het Verdrag. Onverwijld moet tot deze gedachtenwisseling wor den overgegaan. Onze zaak is rechtvaardig en sterk, aldus riep Sarraut uit, en door haar te verdedigen vert rouwen wij met ons lot een essentieel element in den Europeesche vrede te verdedigen. Het Fransche volk geeft zich daar reken schap van. Alle beuzelachtige twisten op zij zettend, is het wij weten het en zal het blijven eensgezind om de actie der regeering te steunen. De Duitsche regeering meende het uur voor haar daad van geweld goed te hebben uitgekozen. Niet in het uur, dat de afgevaardigden moeten stemmen over het Fransch-Sovjet Russisch pact, dat nog aan de beslissing van den Senaat overblijft, maar in het uur van de verkiezingsperiode, welke in Frankrijk reeds is begortnen. De Duitsche regeering verwacht oneenigheid, bin- nenlandsche spanningen, welke de strijd der politie ke partijen en de stembusstrijd in den boezem der natie zouden kunnen te weeg brengen. De Duitsche regeering vergeet evenwel, dat in ieder ernstig uur in onze geschiedenis partijtwisten werden op zij ge zet en dat alle partijen zich vereenigen voor de verdediging van de nationale onafhankelijkheid en veiligheid. GENEVE: Op het secretariaat van den Volkenbond is Zondagavond het telegram ont vangen van de Fransche regeering, waarin met het oog op de Duitsche maatregelen in het gedemilitariseerde gebied de directe bij roeping wordt voorgesteld van den Volken bondsraad. Dit telegram van de Fransche regeering is, naar het secretariaat van den Volkenbond mededeelt, di rect ter kennis gebracht van de overige leden van den Volkenbondsraad, zoomede van de Belgische en Duitsche regeering. Het verluidt, dat tot de Duitsche regeering de vraag is gericht of zij zich bij de bestu deering der aangelegenheid wil laten verte genwoordigen. De president van den Raad, Bruce, (Austra lië) heeft den Raad bijeengeroepen tegen Vrijdag 13 Maart, des ochtends om 11 uur. Ook de Belgische regeering heeft in een kort te legram den Volkenbondsraad in de aangelegenheid gemengd. Dinsdagochtend conferentie te Parijs. Parijs: De conferentie der Locarno-mogend- heden zal, naar nader wordt gemeld, Dinsdagochtend worden gehouden in het kabinet van den minister van buitenlandschc zaken, Flandin, aan den Ouai d'Orsay. Engeland zal vertegenwoordigd worden door Eden België door Van Zeeland, Italië door ambassadeur Cerruti. Flandin zal niet in de gelegenheid zijn zich naar Genève te begeven, waar Dinsdag de bijeenkomst van de Commissie-van-Achttien zal worden gehouden. Paul Boncour zal hem vertegenwoordigen. Flandin moet Dinsdagmiddag in de Kamer zijn, omdat de regeering voornemens is een verklaring af ie leggen over do door Duitschland genomen maat regelen. Voorts is Flandin voornemens deel te nemen aan de debatten in den Senaat over de ratificatie van het Fransch-Sovjet Russische Verdrag. Hedenmorgen komt de Engelsche Kabinetsraad bij een, terwijl ook de Belgische Kabinetsraad heden morgen bijeengeroepen is naar aanleiding van de be zetting van het Rijnland. DOELBEWUST BOM OP „ZEVEN PROVINCIëN" GEWORPEN. De vlieger-officier Coppers, die indertijd de bom op de „Zeven Provinciën" heeft geworpen en totaal ge- desillusionneerd ontslag uit rijksdienst heeft geno men, verklaarde tegenover een redacteur der „Indi sche Courant" dat de oorspronkelijk gegeven voor stolling alsof de bom bij ongeluk het schip had ge troffen, onjuist was. Hij richtte met opzet de bom zoodanig, dat het schip getroffen werdi M e t z, Zondag: In den afgeloopen nacht en gedurende den morgen zijn verschillende regimen ten van de garnizoenen Metff en Thionville te voet vertrokken ter bezetting van de vestingwerken en grenskampen. Aan de andere zijde van de grens is te Saarlautern, vroeger Saarlonis genaamd, een bataillon van het zeventiendee regiment in fanterie der Rijksweer aangekomen, terwijl een gemotoriseerde afdeeling in Trier is ge arriveerd. Onder de bevolking in het Moezel gebied heerscht de grootste kalmte. De militaire veiligheidsmaatregelen in Frankrijk. Parij s, Zondag: In de omgeving .van den minister van oorlog wordt betreffende de berichten over de reeds genomen millitaire veiligheidsmaat regelen opgemerkt, dat alleen de in de omgeving van de vestingwerken gestationneerde troepen bevel heb ben gekregen deze vestingwerken te betrekken, welkr bewaking hun normale taak is. Er is op het oogen- blik geen sprake van welke troepenbewegingen ook in de rest van het land. MUSSOLINI GRIJPT ZIJN KANS Volgens een Kenter bericht uit Rome en een nadere preciseering uit Asmora heeft de Itd- Uaansche Ministerraad besloten om de voor stellen van de Commissie van Dertien aan te nemen en heeft het Italiaansche oppercom mando het bevel gegeven vooloopig van elk bombardement uit de lucht af te zien en de zich ontwikkelende offensieve actie te staken Naar veluidt zal het officieele Italiaansche antwoord vandaag te Genève worden overhan digd. Dat het Duitsche gebeuren in niet geringe ma te dit Italiaansche geste heeft beïnvloed is zon der eenige twijfel. Door zich thans lot vrede geneigd te toonen en daarenboven zijn Locarno verplichtingen na te komen kan Mussolini met één slag de vriendschap van Frankrijk herwinnen en daardoor Engeland dwingen in een voor Ita lië gunstige vréde in Abessynië toe te stemmen Door zich thans aan Fransche zijde te scharen zou Mussolini zich een groot Staatsman toonen, die op uitnemende wijze gebruik weet te maken van de geboden gelegenheid. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een kort- kortstondige doch ernstige onge steldheid, onze gelietde Echtge- noote en Moeder Teuntje v. d Wende, in den ouderdom van 70 jaar. N. DAVIDS en Zoon. Nieuwe Niedorp, 7 Maart 1936. Ooievaarsweg, De teraardebestelling zal plaats hebben te N. Niedorp Dinsdag 10 Maart, nam. 1 Va uur- Te koop: Een waarin verkocht wordt boter, kaas, eieren, vleeschwaren, verpakte levens middelen en van Melle's producten. Brieven Bureau van dit blad onder etter B. Direct gevraagd i (reiziger ongehuwd), voor Schagen en Omstreken, Alleen zij die reeds als zoodanig hebben gewerkt gelieven te sollici- teeren schriftelijk ot persoonlijk. Goede vooruitzichten. BEIDER BELANG, Kal verstraat 118, Ijmuiden. H.H. Veehouders, koopt nu uw Hooi voor deze zeldzame lage prijzen vanat f 13.00 per 1000 K.G., bij de wagen vol van pl.m. 3C00 K.G., 60 pak, h contant, franco thuis. Beleefd aanbevelend, H. Hellenberg Hooi- en Stroohandel, HENSBROEK Telefoon 5 Bijvullen, repareeren van Kapok matrassen - Vakk. bediening Bill. prijzen - Aflevering stipt op tijd Aanbevelend, M. POLDERMANS, Regentenstraat 80. Biedt zich aan: BEJ. HUISHOUDSTER, P.G. bii bei. man alleen, zonder salaris. Br lett. WH 12, Boekh. GEBR. GROOT, N. Niedorp. Bakkersfeerling gevraagd. Brieven onder letter D, Postkantoor Dirkshorn. 3 Kuikalveren te koop, bij P. VRIES. Schagerbrug. Te koop: een best pas afgekalfde Vaars met veel melk, t.b.c. vrif, bij Jn. BREED, Tolke, Schagen. Gevraagd: een Meisje voor tijdelijk. Mevrouw ZWART, Winkel. vallende corner stompen. Kort daarop maakt T. echter met een prachtig doelpunt weer gelijk 2-2 Voor de rust echter neemt D. wederom de leiding door haar midvoor. Rust 3-2 voor 1). Na de rust wederom mooi vlug op en neer gaand spel, thans met D. iets meer aanvallend Na eenige vergeefsche pogingen weet doormid del van haar rechtsbuiten de stand op 4-2 te brengen T. geeft het echter niet op zelfs de keeper komt naar voren, doch het baat niet. want D. weet nog twee maal het net te vinden legen T. éénmaal. Einde een keurige 6-3 overwin ning voor D. welke een beste wedstrijd speelde hetgeen echter noodig was ook, want T. speelde voor de rust net zoo goed Door deze overwinning bezet D. de 2e plaats, prachtig hoor jongens De eerste krachttoer is verricht, nu straks de tweede in de promotie wedstrijden. D.O.S.K.O. II hield zich ook uitstekend en kwam met een 8-1 overwinning op Callantsoog II thuis a.s. Zondag krijgt D.O.S.K.O. II be zoek van B.K.C. 4 NED. BOND VAN GEMEENTEAMBTENAREN. In een j.1. Zaterdag in het Noordhollandsch Koffie huis alhier gehouden ledenvergadering van de on- derafdeeling „Het Noorden" van den Xcd. Bond van Gemeenteambtenaren is het aftredende bestuurslid, de heer C. Haringhuizen, oud-burgemeester-secreta- ris van Wieringerwaard, benoemd tot ecrelid der ver eeniging. In de bcstuursvacaturcn, ontstaan door het overlijden van den heer A. de Ridder, het bedanken door den heer C. Harignhuizen en het vertrek van den heer C. Mol, werd voorzien door benoeming van de heeren C. Keijzer, secr. te Anna Panlowna, G. G. Loggers, burgem.-sccr. van Barsingerhorn en G. C. Sloof, ambtenaar ter secretarie van Sint Maarten. De bestuursfuncties zijn thans verdeeld als volgt: Mr. D. Breebaart, Voorzitter; W. L. Correlje, secretaris; G. C. Sloof, penningmeester; C. Keijzer en G. G. Loggers, leden. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Pieter Dol, oud 24- jaar, tuinbouwer, wonende te Andijk en Catharina Huiberdina Berg- mans, zonder beroep, wonende te Schagen. Getrouwd: Hendrik Arnoldus Dingemans en Neel- tje Juliana Roggeveen; Adriaan Broekhuizen en.Geer- tuida Agatha Kuiper. POLITIE. Gevonden: een portefeuille en een rijwiclplaatje. Uitslagen: Al km. Boys 2—O.S.V. 3. 2—2 K.V.V. 3—Bergen 1. 11 W.F.C. 5Vrone 1. 12 Zilverm. 2Z.F.C. 5 42 K.F.C. 4C.S.V. 1. Afgelast. De volledige stand luidt derhalve: Alkra. Boys 15 10 4 1 39-—11 24 O.S.V. 3 15 8 4 3 4o28 20 K.V.V. 3 13 7 4 2 32—17 18 Bergen 1 16 6 4 6 30—32 16 C.S.V. 1 15 6 3 6 21—29 15 K.F.C. 4 11 4 5 2 22—17 13 Vrone 1 12 4 2 6 22—29 10 Zilverm. 2 14 4 2 8 30-45 10 Z.F.C. 5 15 3 4 8 22-39 10 W.F.C. 5 14 1 2 11 17—33 4 Oudesluis Zondag j.1. had de belangrijke wedstrijd, in verband met de 2 plaats DO.S.K.O. I-TexellI plaats. Beide ploegen hadden 1 invaller T. had eerst het geringe wind voordeel. Beide ploegen pakken direct flink aan, waardoor de spanning er al direct inzit, welke nog verhoogd wordt daar T. al heel spoedig de leiding neemt. De D. links binnen maakt echter spoedig gelijk. Vlug eolfi het spel enthousiast op en neer. Thans neemt D de leiding als na 'n schot van links de hal via de binnenkant van de paal in het net verdwijnt T. roert zich echter ook best, en we zien de D. doelman keurig een zeker schijnend doeipunt A.N.P. Addis Abebeba. De Britsche Ambulances bij Kworam zijn thans ten derde male gebombardeerd. Het personeel van een ambulance gaat evenwel voort met hulp te verleenen Dc gewonden van de burgerbevolking bedragen meer dan 100. In Addis Abeba is alarm gemaakt in vier hand met het luchtgevaar. Een groot deel van de be volking is gevlucht. Naar nader wordt gemeld is het uit Addis Abeba gemelde bombardement niet het derde doch het twee de. Dit bombardement had plaats voordat liet sta ken van bombardement was geboden. W I ERINGERMEER Jaarvergadering L.T.B. In Hoiel Smit (e Mkldenmeer was Zondagmiddag de L.T.B. afd. W. Meer, onder leiding van haar voorzitter, den heer H. A. Gicssen, in jaarvergade ring bijeen. De voorzitter opent met den Chr. groet, en heet de (talrijke -aanwezigen (.slechts 2 leden wa ren afwezig) hartelijk welkom, inzonderheid Pastoor Braak en den heer C. A. J. van Baar, Dir. van liet L.T.B. Boekhoudbureau. Na het lezen der notulen, welke zonder bemerkingen werden goedgekeurd, en vastgesteld, volgden jaarverslagen secretaris en penningmeester, Beide verslagen ademden een fris- sche geest terwijl het ledencijfer zich mocht ver heugen in een niet onbelangrijke stijging, hetgeen tot voldoening stemde. Ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Bestuursverkiezing. Aftredend periodiek de heer Verbruggen, die met groote meerderheid werd her kozen. Tot afgevaardigden naar de te Haarlem te houden algem. vergadéring van den Boeren Vak bond werden benoemd de h.h. Bergmans en Zijl mans, terwijl voorts 2 reserves werden benoemd. Na inning contributie volgde i'ondvraag, welke geen bijzonderheden opleverde. Hierop volgt sluiting door voorzitter met don Chr. groet. De tuinbouw. Naar wij vernemen, bestaan bij de Opperdoezer huurders van tuingronden in dp W. Meer plannen om deze tuintjes te beplanten met kopl, boonen, erwten, koolrapen., bieten, aardappels, uien, witlof, spinaziezaad en gladiolen. AIzoo wel variatie in soor ten. ANNA P Aü LOW NA v.v.s.u. Zoowel de voorzitter, de heer Glim, in z'n ope ningswoord. als dc eerste spreker, de heer De Boer uit Amersfoort betreurden de geringe belangstel ling voor de openbare vergadering van de afdeeling der V.V.S.U. (Vereeniging van Vrienden van de Sov jet-Unie). Er wordt, merkten zij op, neg zooveel on waars, zooveel onzin over de Sovjet-Unie verteld, dat recht gezet dient te worden. De beide sprekers van den avond (ook de heer Van Zijl van Wierin- gen trad als zoodanig op) zijn zelf in Rusland ge weest en konden dus van eigen aanschouwing en ondervinding vertellen. De heer Van Zijl vertelde voor den vuist weg, her innerde aan de onmenschelijkc toestanden, die voor het revolutiejaar 1917 in Rusland heerschten cn was enthousiast over wat na vier jaren oorloe cn drie jaar revolutie in dit "reusachtige land is tot stand gekomen, niettegenstaande de moeilijkheden die wa ren te overwinnen (82 der bevolking was analpha- beet). Op allerlei gebied, landbouw, veeteelt, mijn bouw en industrie vooral, was groote achterstand). Nu is het een land zonder werkloosheid, er is „ar beid, vrijheid, brood en de jeugd is niet in nood". Fel keerde spr. zich tegen hen, die in modernen vakbond en S.D.A.P de dictatyur over de leden zoo ver willen drijven, dat zij het bezoeken van de Sov jet-Unie en het voorlichten daarover willen straffen niet royement. De heer Van Zijl gaf aan de hand van aanteeke- ningen een reisbeschrijving van zijn bezoek aan Rus land. Hij had veel aandaci^ ge.-chonken aan land bouw en veeteelt en kwam wat de laatste aangaat tot de conclusie, dat bij erkonning van de Sovjet-repu bliek door ons land, beider volken voordeel konden hebben door de levering van ons uitmuntend vee naar Rusland. Verontwaardigd was men in Rusland dat sommigen in het buitenland niet kunnen of wil len begrijpen, dat het Roode leger een noodzakelijk kwaad is vooral tegenover Janari en Duitschland. Naar aanleiding van een paar vragen werd nog meegedeeld, dat van geloofsvervolging geen sprake is. Beide sprekers bezochten kerken en zagen meest oudere bezoekers. Kinderen mogen niet voor hun 18e jaar lid van een kerkgenootschap worden en kerkelijk onderwijs is verboden. Uitgezonderd specialisten in hun vak, laat men geen arbeiders uit andere landen toe. „Dat", zoo zegt men in Rusland, „zou het kapitalisme, dat met de werkloosheid in alle landen zit wol willen. Wij zou den daarmee het kapitalisme helpen." De heer Glim sloot met een opwekking om lid te worden en het blacl .Rusland van heden" te lezen. ASMARA. De bombardementsvliegtuigen zijn engevolge van het aannemen van de voorstellen van de Commissie van Dertien door Italië naar hun basis teruggeroepen. Opdracht werd gegeven de bom bardementen te staken zoolang de onderhandelingen duren. Na het bekend worden van deze maatregel juichtte de bevolking van het bezette gebied Maarschalk Bar doglio toe, toen deze op de trappen van het Regee- ringspaleis stond. Verder werd opdracht gegeven al le operaties, welke op het moment aan den gang zijn, te staken. 1 A N G E N D IJ K NOORDSCHARWOUDE. „Onderling Genoegen." De ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen, hield Zondag een drietal ritten. Voor de A- en B-klasse was het traject 34 K.M. De uitslag van dezen rit was als volgt: I, M. Strijbis, 53 min. 58 sec.; 2. T. Boon 53 min. 59 sec.; 3. P Kort 54 min. 1 sec.; 4. W. Dek ker 1 uur 2 min. 17 sec., 5. C. de Meyer, 1 uur 2 min. 18 sec.; 6. C. Jongsma 1 uur 2 min. 19 sec.; 7. M. Scha gen pech. Voor dezen rit hadden P. Kort en C. JongSma al een ritje gemaakt van 65 K.M., als training voor de te Halfweg te houden wegwedstrijd over 120 K.M. Juniores. Eerste rit. 15 K.M. Uitslag: 1. P. Zee* gers 33 min. 10 sec.; 2. E. Bos 33 min. 11 sec.; Tweede rit. 8 K.M.: 1 B. Spanjaard 18 min. 1 sec.; 2. K. Heidsma 18 min. IV2 sec.; 3. Cs. Zeegers 18 min. 2 sëc., 4. P. Zeegers 18 min. 3 sec., 5. E. Bos, pech, 19 min. 34 sec. Sociëteit „Vriendenkring". Bovengenoemde vereeniging vergaderde in „C011- cordia". De voorzitter de heer G. Hop, sprak zijn vol doening uit over de goede opkomst der leden. De rekening van den penningmeester, den heer C. Kuiper Sz. gaf aan in totaal als ontvangsten f 255.47 en aan uitgaven f 120.86, alzoo een batig saldo van f 134.61. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer L. Dekker herkozen. Besloten werd om den kolf- en biljartavond te hou den op 13 Maart a.s. en hiervoor geen inlcggeld te heffen. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. Tot secretaris van de Geref. Oudersvereeniging, vacature M. Kamminga Sr., werd gekozen de heer P. F. Slot. Naar wij vernemen zal de gem. zangvereeniging „Crescendo", dirigent dc heer Willem Hespe, op Maandag 13 April (tweeden Paaschdag), éen kerk- concert geven in de nieuwe Ned, Herv. Kerk. ST. PANCRAS. Men deelt ons mee, dat de burgemeester dezer ge meente, de heer J. Kroonenburg, den 13 April zijn 25-jarig jubileum hoopt te herdenken. WARMENHUIZEN, 7 Maart 1936. Roode kool, le kw. f7.70—10.20, 2e kw. f7.4O-9.30, gele kooi, le kw. f9.70—11.30, 2e kw. f7.30—9.80, I). witte kool, le kw. f5—6.80, 2e kw. f4.705.80, drie lingen f 1.10—1.70. uien f2.30—'2.70, grove uien f2.50 —2.80, eigenheimers f 1.902.20, Aanvoer: 58.700 Kg. roode kool, 24.600 Kg. gele kool, 43.100 Kg. D. witte kool, 12.200 Kg. uien, 300 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 7 Maart 1*36. Op de heden gehouden botermarkt werd voor groothandel 72J/280 cent en kleinhandel ?7Vk$21/2 ct. betaald. Handel goed. Kipeieren (groothandel) f2.352.90, handel matig en Eendeieren f2.50. ALKMAAR. 7 Maart 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 paarden f150350; 1 melk koe prijs niet genoteerd; 75 nuchtere kalveren fslacht) f 3—10: 27 schapen: vette f 17—20 en over- houdors f 1115; 2 hokken en geiten f 7S. ALKMAAR. 7 Maart 1936. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 175.000 kipeieren: 5658 Kg. f2.40—2.50, 58—60 Kg. f2 50—2.60. 60-62 Kg. f 2.50-2.70, 62-64 Kg. f2.60—2.80 64—66 Kg. f2.70—3 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 9 Maart 1936. Aap voer: 3900 Kg. uien f 2.30—2.40, drielingen 1.30, grove f2,80. BROEK OP LANGENDTJK, 9 Maart. 3500 Kg. uien f 2.502.60, grove f 2.702.80. 950 Kg. neen f 2.90, 2750 Kg. roode kool f S.30—9.40, 1650 Kg. D. witte kool f 4.50—6.70.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2