Schagen I - D.T.S. I. Van de Alkmaarsche Sportvelden Schagen - nieuws. B.K.C.=Andijk 4=1. onderneemt een snelle aanval op het Racing-doel' Eén vrije schop voor Holl. volgt en met een hard schot is de eer gered, 21. In de nog resteerende twee minuten weet Joop Sanders nog voor de derde maal te scoren en met den stand 3-1 komt het einde. Een verdiende overwinning voor H.R.C. Overige K.N.V.B.-wedstrijden. II.R.C. 2 stelde danig teleur door met 6—0 van D.W.S. 2 to verliezen. Hierdoor is hun kampioens kans wel zeer miniem geworden. II.R.C. 3 kreeg eveneens een nederlaag te slikken, en vvel een van 30 tegen Kennemers 2. Deze laatste club heeft daardoor een prachtige kans op het kam pioenschap in de reserve 3e klasse A. Voor de rood- jes begint het er nu slecht uit te zien. Helder 2 verraste vriend en vijand door met 52 het leidende W.F.C. 3 te kloppen. De withemden kunnen nog een hartig woordje meespreken in den strijd om 't kampioenschap. Alcmaria verliest onverdiend van D.O.S. met 24. - Een goed elftal met een zwakken keeper. Van Wieringen de uitblinker in de voorhoede. De geschiedenis met Alcmaria begint tragisch te worden. Tegen D.O.S. werd verloren met 24. En het. jammerlijke is, dat dezen wedstrijd niet had behoeven te worden verloren. Een gelijk spel, een kleine overwinning van Alcmaria zelf had heel wat beter de verhouding in t' veld weergegeven dan deze naar de cijfers te oordeelen, klare nederlaag. Op een wijze, die aan het onverklaarbare grenst, liet Jongmans er een drietal ballen door. De eerste drie doelpunten waren het gevolg van grove blun ders, blunders die van een tweede-klasse keeper niet .verwacht mogen worden. Pech? Wat doet het er toe? Wat geeft het? Het had anders kunnen zijn. En de wedstrijd is verloren. Ook de keeper is ten slotte een speler en liet is een groot, verschil of men iemand tusschen de touwen heeft staan, die zeker van zijn zaak is, dan wel iemand, wien ongelukjes overkomen. Intusschen zijn de twee puntjes vertrokken naar Utrecht. Daaraan heeft het kolossale zwoegen van Koning, het harde werken van Bijlsma niets kunnen veranderen. Beiden, vooral de eerste, waren goed. Doch een keeper moet er zelfs bij de beste backs soms aan te pas komen. Weliswaar hield Jongmans af en toe enkele goede ballen, dan echter liet zijn wegwerken vaak weer te wenschen over. Het was jammer! In de half-linie speelde vooral de Grand voor de rust, een uitstekende partij. Rootring was goed en Hoorn, die de links-halfplaats innam, deed dat zeer bevredigend. Hij is een vechter en onvermoeid. Al leen liet. hij don buitenspeler te veel vrij spel, zoo dat deze herhaaldelijk rustig kon opbrengen en voor zetten. In de voorhoede zagen we na alngcn tijd van Wie lingen weer aan het werk. Waarom men dezen spe ler zoo lang heeft gemeend te moeten passeeren, is niet recht duidelijk. Eens te meer'heeft hij bewezen, dat hij de midvoor-s^eler is bij uitnemendheid. Zijn spelverdeeling laat niets te wenschen over, zijn pas ses zijn van een verwonderlijke zuiverheid, zijn bal behandeling is af. Slechts éénmaal, bij den linkcr- cornervlag, zagen we hem niet doorzetten. Dat was eenmaal te vaak. Maar overigens zouden we niet weten, wat er aan hem af te keuren zou zijn. De eer ste goal voor Alcmaria was indirect zijn werk. Met een tegenwoordigheid van geest, die opmerkelijk is, legde hij, precies op maat,den bal voor de voeten van den.vrijstaande Gerritsen, die deze slechts voor 't in trappen had. Burgers, die rechts binnen speelde, deed goede din gen. Maar hij is een buitenspeler. Gerritsc was zeer matig. Hamstra werkte op een wijze, die alle lof ver dient, maar zijn spel is te kort, terwijl Hiemstra, zon der eenigen twijfel de zwakste was in het aanvals- quintet. Hij heeft. we hebben het al zoo vaak ge zegd een goede baltechniek, maar hij reageert te langzaam en zijn plaatsen is waardeloos. Daardoor vormde hij een hiaat. En we hadden den indruk, dat van Wieringen van zijn binnenspelers veel te weinig steun ondervond om gevaarlijk te kunnen worden. In ieder geval was het opmerkelijk, dat veelal beide D.O.S.-bucks disponibel waren om hem te dekken. De wedstrijd. D.O.S. won den toss en verkoos eerst tegen de zon te spelen. Alcmaria trekt onmiddellijk ten aanval, doch, na goed spel van Van Wieringen, schiet Hiem stra over. Dan is de beurt aan.D.O.S., maar de rechts buiten trapt den bal in het zijnet. Keer op keer zien wc Van Wieringen uitstekende aanvallen leiden. Evenwel de D.O.S. achterhoede staat als een muur. Alcmaria beeft ontegenzeggelijk het spel in han den, maar tot doelpunten weten de withemden het niet te brengen. Een goal hangt in de lucht, met een flair, waaraan ook wel eenig geluk te pas komt, weet de gele doelman zijn heiligdom te bewaren voor door boring. Jongmans treedt een keer goed op en dan, als het spel 14 minuten oud is, zien we eerst Root ring, die we een oogenblik te voren nog luid hadden kunnen toejuichen, falen. Hij kon den gelen links buiten niet houden en verzuimde de kans om op zij uit te trappen. De bal wordt Voorgezet, komt bij den D.O.S. rechtsbinnen, die van vrij grooten afstand een schuiver inzendt. Jongmans grijpt er naar, maar grijpt er naast. De bezoekers leiden met 01. Echter, Alcmaria liet het er niet bij zitten. Dat be hoefde ook niet, want in 't veld waren ze eer beter, dan minder dan de D.O.S.scrs. Hiemstra krijgt een pracht gelegenheid, maar hij reageert te laat en dc kans is verkeken. Dan in de 22ste minuut legt van Wieringen den hal aan Gerritsc voor de voeten", die niet aarzelt. En het is 1—1. Alomaria blijft goed volhouden, Aldoor is het weer van Wieringen, die het spel opent. Er komen ver schillende corners tegen D.O.S., die over 't algemeen slecht worden genomen was dat nu wel noodig! waarvan er echter één wordt ingekopt, doch ge houden. Als door een wonder blijft D.O.S. gespaard voor een tweede tegenpunt. Dan in dc vijf en dertigste minuut mist Jongmans ten tweeden male. Een hooge, van rechts komende bal moet worden weggestompt. Hij staat op zijn plaats, schijnt klaar om zijn plicht te doen maar maait er langs. En de naast hem staande D.O.S.-ser heeft do bal voor 't inleggen. Hierbij blijft bet voor de rust. Wel doen de Alc- marianen hun best om met een gelijke stand het half time in te gaan, maar er komt geen verande ring meer. Het begin van de tweede helft is sen sationeel. Alcmaria komt op, weer goed geleid door van Wieringen. Hamstra krijgt de bal, die vervolgens belandt bij van Wieringen. Deze geeft door naar den vrijstaanden Burgers en het is De nu volgende periode vertoont een uitgesproken overwicht van de withemden. Maar het komt niet tot doelpunten. Wc zien een scrimage op de doel lijn van D.O.S., waarbij de keeper met de bal in zijn armen ten slotte onder een drietal spelers ligt. De scheidsrechter geeft oen vrije trap voor D.O.S. In de Alkmaarsche achterhoede zijn het Koning en Root ring, die herhaaldelijk op het nipperyc redden. De aanvallen van D.O.S. komen hoofdzakelijk van rechts, waar de buitenspeler wat veel wordt vrij gelaten. Wat niet wegneemt, dat Hoorn overigens een uitstekende partij liet zien. Schoten van Burgers gaan naast, van Wieringen kopt een corner rake lings over. Er wordt door D.O.S. hands in liet straf schopgebied gemaakt, doch de scheidrechter kent de penalty niet toe. Het. lijkt echter uitstel van execu tie, want waarlijk, de Alkmaarsche aanval vecht voor de overwinning. En aldoor is het weer van Wieringen, die zijn flanken aan het werk zet. Ger- ritse echter brengt er in deze periode weinig van terecht. De score blijft gelijk. Dan, na 33 minuten, krijgt D.O.S. een corner te nemen. Jongmans heeft de bal in zijn handen, laat die vallen. En D.O.S. leidt weer! Nu voor goed! Het vuur in het Alkmaarsche elftal begint wat te dooven. Een wonder is het niet. Want het goede, wat het verricht, wordt blijkbaar onherroepelijk door Jongmans te niet gedaan. Na 40 minuten wordt de Alkmaarsche keeper nog eens gepasseerd, nu inderdaad buiten zijn schuld, 't schot was, ons inziens, onhoudbaar. De wedstrijd is voor Alcmaria verloren. Wel blijft het aanvallen, doch cïe ware drang ont breekt. Nu voor 't eerst zagen we van Wieringen ophouden, het geval bij de cornervlag, dat we boven memoreerden. Maar het was vergeeflijk. Gerritse trapt nog enkele malen naast en over, dan is het tijd en heeft ons Sportpark-elftal onverdiend de beide puntjes verloren. Jammer, jammer! Maar toch! Er zit te veel goeds in dit elftal om te wanhopen. Dus, Alcmaria!, de kop er voorl Bijt door tot het bittere einde! De scheidsrechter leidde goed. Omtrent het handsgeval in het strafschopgebied meenen we een enkel woord te moeten schrijven, omdat niet aan onze withemden toegekende penal- tics een zekere spreekwoordelijkheid hebben gekre gen. Een penalty is een zeer zware straf, meestal gelijkstaand met een doelpunt. Daarom dient een scheidsrechter een zekere voorzichtigheid te betrach ten bij het toekennen ervan. Hier nu was het o.i. oen duidelijk geval van aangeschoten hands. De DO.S.-man veroorzaakte de overtreding klaarblijke lijk onopzettelijk. Daarbij was de positie van Alcma ria op dat oogenblik lang niet zoodanig, dat -een doelpunt door de overtreding werd verhinderd Van kansen was nog geen sprake. Daarom valt de be slissing van den onpartijdige in dat geval zeer zeker te billijken, boe gaarne menigeen dit wellicht ook anders zou hebben gezien. Anna Poulowna Deze wedstrijd viel zer legen. Er werd van beide zijden slordig gespeeld. Veel kansen wer den gemist en het plaatsen was beneden peil. Ons persoonlijk bezielt de gedachte dat het ver toonde in den wedstrijd N.H.V.B.-elftal- Heider- combinatie een klasse hooger stond en verder in alle opzichten boven deze vierde klasse K.N.- V.B.-wedstrijd was, te verkiezen. Men ging dan SchagenD.T.S. Strijd der evenwaardi- gen. Thuisclub win» met 4—3. Zwak ke plek in het D.T.S. elftal door Scha gen uitgebuit. - Regen van vrije schop pen. Aan de Loet heeft zich de strijd der cvenwaardi- gen afgespeeld. Hier traden twee tegenstanders el kaar tegemoet, Schagen en D.I.S., die in zooveel opzichten eikaars gelijken waren, dat men zich er over verwonderen kan, dat deze wedstrijd ook niet een gelijk spel tot resultaat heeft gekregen. Nu won Schagen met 43, dank zij het eenige malen uitbui ten van een zwakke plek in de D.T.S. ploeg, die wel op twee toegewijde, maar niet op twee erg tactisch spelende backs kan bogen. Zij wat-en het, die de beslissende doelpunten in de tweede helft de rust ging in met 11 op hun geweten kregen, waarmede Schagen zwaar boete deed voor de eenige onvolkomenheid in het team, die niet te vinden ivas bij den ..ebenhürtigen" tegen stander, die juist twee backs tot zijn beschikking had, resoluut en met een practische spelopvatting. liet is merkwaardig, dat de strijd vele schoone momenten kende, tot dat doelpunt van De Moor in de tweede helft, dat den stand op 3—2 bracht. Dat waren de momenten waarop twee goede ploegen, die beiden trachten liet samenspel zoo econbmisch mogelijk op te voeren, op elkaar instormden in een tempo, dat zeker niet laks genoemd mag worden. D.T.S. had uit technisch oogpunt bezien wel de meerderheid gehad. Die genoemde momenten ver dwenen echter geheel en al in het laatste half uur, waarin men een kregelige D.T.S.-ploeg kan zien op tornen tegen een koelbloedig verdedigend Schagen, dat alleen ten aanval trok als het niet anders kon. In deze laatste periode van don strijd groeide de gestadige regen van vrije schoppen uit het eerste uur tot een soort stortbui aan, voor een serie ver grijpen, die varieerden tusschen in de rug duwen, haken en vasthouden. Zoo kreeg deze in zekeren zin klassiek geworden wedstrijd sen wat onbehouwen einde, dubbel jammer, omdat er in het veld aan bei de zijden materiaal genoeg was, dat technisch heel goed in staat was om deze match er af te brengen, zonder het voetbalspel ontsierende fouls, die nu en dan van een bedenkelijk kaliber waren Daar zat muziek in Als wij zouden moeten kiezen tusschen de twee aanvalslijncn. dan zouden wij die van Schagen pre- fereeren en dat niet alleen om de aanwezigheid van een Boontjes, wiens spel ook dezen middag goed was. Het waren juist Schoorl en Gruotes die de muziek maakten in den Schagen aanval, muziek die vooral in het laatste tijdperk van den strijd luid weer klonk. Het is daarom dubbel jammer dat Dekker op de linkervleugel zich niet in het kader thuisgevoel- de. Deze speler is te stug voor dergelijk fijn spel. De wedstrijd. Vlottes verliest den toss, zoodat, Boontjes even over twee voor Scnagon de bal aan het rollen brengt De energie, die D.T.S meteen hierna ontwikkelde, deed de Spartanen een toon of wat lager zingen dan ook teleurgesteld heen. Als eenige pleister op de wonden lag daar de overwinning die B.K.C. on danks alles had weten te behalen, fiet heeft an ders heel wat geduurd voor dat het zoo ver was Want in de eerste helft was B.K.C. nog slechter dan Andijk en stond niet onverdiend met 1-0 achter doordat Van Teulingen Jz., die tamelijk zwak was, een bal veronachtzaamde In de pauze viel Tauber wegens een hoofdver wonding uit en werd. door J. Schipper Jz. ver vangen diq spil ging staan en daar uitstekend werk verrichtte. Gelijk met zijn komst scheen er wat meer fut in B.K.C. geblazen., te zijn. Althans was B.K.C. toen meestal in de meerderheid. Toch duurde het 10 min. voordat Jan van Wees er de bal na een felle aanval vlak langs de paal inwerkte (1-1) Een hoog schot beoordeelde kee-. per Van Beek verkeerd en K. Steenvoorde zag zijn kanjer in het net verdwijnen (2-1) Na 23 min. bacht Post B.K.C. in veilige haven door een Andijk-back voor zijn getreuzel te bestraffen! 3-1) In de laatste 20 min. zijn meer kanzen gemist dan er in het geheel goals zijn gemaakt. Jan van Wees en Blok waren al bijzonder onfortuinlijk. Tenslotte kanjercle J. de Schipper Jz. er van grooten afstand een voorzet in zoodat de bevre digend fluitende Van der Hof einde floot bij een 4-1 voor B.K.C. Meer beschrijving verdient deze wedstrijd niet. B.K.C. 2-B.K.C. 3 is weer niet doorgegaan, om dat er geen scheidsrechter was. Onder een eigen lid spelen, daar zijn deze twee elftallen (leden van een en dezelfde club) blijkbaar niet voor te vinden. B.K.C. 4 speelde in N. Niedorp gelijk (1-1) VOORWAARTS 1-SPARTA 1 (2-2) Zoo heeft Sparta dan kans gezien om in Noord Scharwoude tegen bovengenoemde club gelijk te spelen en laten we dadelijk zeggen verdiend. Wel had de thuisclub voor de rust een 2-0' voorsprong wat de verhouding van voor de rust goed weer gaf, maar in de 2e helft was het Sparta, die het spel in handen namen en kwartier voor het einde zelfs gelijk maakte. De Voorwaarts ploeg kon ons vanmiddag niet bekoren. Spel werd er maar zelden gegeven. Over de wedstrijd het volgende: Onder leiding van J. v. Oeffeit wordt om half drie begonnen. Voorwaarts is de geluk kigste met de toss zoodat Sparta aftrapt. Dade lijk doen de bezoekers de eerste aanvallen, maar de Voorw. achterhoede weet het gevaar steeds te keeren. Een paar hooge voorzetten zijn voor de Voorwaarts keeper. Een hard schot gaat rake lings naast. Voorwaarts weet zich nu wat los te werken, zoodat de Sparta achterhoede de eerste ballen krijgt te verwerken. Steeds komt nu de thuisclub terug, en het scheelde maar weinig of Voorwaarts had de leiding genomen, doch Leek .schiet op 2 M. afstand naast. Voorwaarts komt dan nog vrij onverwachts aan de leiding, als bij verleden week tegen Andijk. Het spel van D.T.S. was stukken beter als dat van de Andijkers. Er zat meer spirit in. Daartegenover stelde Schagen een meer afwachtende houding, welke hun noodlottig werd in de vierde minuut van den wedstrijd. Een misverstand ontstond in dc S. achterhoede, waarvan D.T.S. profiteerde en Arnoldus geen kans gaf den bal te keeren, 6—1. De D.T.S.'ers werkten er goed aan, vooral de vleugelspeler Harry Kuiper zette geregeld goed voor en was een voortdurende bedreiging voor de gecl-zwarte veste Een geluk voor Schagen, dat juist deze speler het beste deel van de ploeg tegen' zich kreeg. Ware het andersom geweest, het had er donker voor de Spartanen uitgezien, daar toch het spel van Weeland niet zoo goed was dan dat van Middelbeek. De Spartanen hebben kort achter el kaar in het eerste kwartier door middel van de Moor de kans gehad gelijk te maken, maar beide malen zocht de Moor hot doel te hoog. Dekker had bijna inet een tam schot succes gehad. Wanneer hij schiet, laat de D.T.S.-keeper de bal vallen. Via de paal wordt deze dan verder weggewerkt. Gelijk. Het heeft 26 minuten geduurd alvorens Schagen de gelijkmaker heeft kunnen scooren en dat nog wel door een fout in de D.T.S.-vërdediging. Wanneer Kroon een bal gemakkelijk weg kan werken, wordt te lang getalmd, waardoor een corner ontstaat. Deze wordt door Schoorl uitstekend genomen en door de Moor ingekopt. Keeper Plakman slaat de bal terug, maar net voor de voeten van den toestormenden Grootcs, die zich niet bedenkt en het D T.S. net laat trillen, 1—1. Heeft voor dit doelpunt meestentijds D.T.S. geregeld gedomineerd, na dit doelpunt komt er nog meer leven in de brouwerij en wordt door de rechtervleugel van Schagen herhaalde malen de D.T.S. achterhoede schaakmat gezet. Doch ook Harry Kuiper en z'n mannen laten het er niet bij zitten. Op een gegeven moment is keeepr Arnoldus reeds ge passeerd, doch Peetoom kopi op buitengewoon weer- galooze wijze de bal uit de doelmond corner. Deze levert niets op. Kort daarop huppelt de'bal vroolijk langs Arnoldus heiligdom, zonder dat deze de bal vermag te grijpen. Niemand der witten is echter aanwezig om den bal het vereischte tikje te geven. Wel staat Middelbeek in de buurt, die zich niet be denkt en resoluut de bal weg knalt. Een ware op luchting voor de weer in groote getale opgekomen Schagen aanhangers. Met D.T.S. in den aanval blaast de arbiter dan rusten. Na de rust was de gelijkwaardigheid weer langen tijd volko men hersteld. Beide teams sukkelden niet een zwakken broeder in de voorhoede, bij D.T.S. de links binnen .en bij Schagen de linksbuiten beide elftallen hadden derhalve een lamme vleugel, al dient di rect gezegd te worden, dat Kooijman van D.T.S. de beste van de twee nog was. Een harde voorzet van Kuiper wordt door Peetoom keihard rakelings langs eigen doel getrapt. Een geluk was het voor de geel-zwarten dat keeper Arnoldus in de eerste pe riode na de rust dc DT.S. schoten alle op goede wijze stopte anders ware de uitslag geheel anders geweest. Jammer voor Arnoldus liep hij bij een voorzet van Kuiper te ver uit, waardoor ternauwer nood een doelpunt werd voorkomen Direct daarop dringt Grootes zich tusschen eenige D.T.S.'ers door. Een pass naar Schoorl, welke op uitstekende wijze, zwaar gehinderd, den bal nog door kan geven naar den vrij staanden Boontjes, die op buitengewoon handige wij>.e keeper Plakman pas seert. Veel plezier hebben de Spartanen er niet van gehad van dit doelpunt. Wanneer er nog druk word' geredeneerd over een strafschop veroorzaakt door Grootes, krijgt Kooijman den bal op den linkervleu gel vrij. Een uitstekend schot vliegt in de richting DIVERSEN. Overschrijving, Gevraagd: S. J. Prins van Helder naar Alcmaria, Victrix. Straffen. De K.N.V.B. heeft aan D. Nieuwbuurt (Succes) met ingang van 13 Febr. j.1. tot aan 1 April 1936 het recht ontzegd om als grensrechter te fungeeren, zulks we gens slaan met zijn vlaggestok van een toeschouwer na afloop van HelderSucces op 26 Januari. (Sp.kr.) Voorloopig geschorst in verband met zijn optreden in de match PumersteijnH.R.C.: J. Dissel (H.R.C. 1). Naar wij vernemen is de Bergen-speler H. Fillet in verband met zijn optreden tijdens Bergen 1 O.S.V. 3 pp 19 Jan. voor één wedstrijd geschorst. De schorsing van zijn clubgenoot De Beurs is opgeheven. ZWEMMEN. Woensdag 11 Maart vergadert de Zwemkring „Noordelijk Noord-Holland" te Schagen met het oog op de afdeelingsvergadering van Noord Holland, dio Donderdag 12 Maart te Amsterdam wordt gehouden. De algemeene vergadering van den K.N.V.B. is Zondag 22 Maart, eveneens te Amsterdam. een algemeene aanval B. Smiers de bal geheel onnoodig met de hand bewerkt. Penalty. Deze wordt hard ingeschoten 1-0 Sparta bepaalde zich nu tot enkele vinnige aanvallen, maar zonder succes Aan de andere kant krijgt Voorwaarts een corner te nemen. Deze wordt hoog voor 't doel geplaatst; de keeper mist en de stand is 2-0 Weer denken we Voorwaarts te zien doelpun ten. Nu is het de paal die in de weg staat. Met Voorwaarts in de aanval breekt even later do rust aan. De tweede helft begint met een over wicht, maar een goede schutter ontbreekt. Voor waarts bepaalt zich nu tot een enkele, doorbraak maar dan is het steeds weer Sparta die terug komt. Als dan hij een Sparta aanval, de rechts back, hands maakt, ontgaat dit de scheidsrechter niet. Penalty. Deze wordt hard tegen de paal ge schoten. De terug springende bal komt bij een andere speler, die zijn kans benut (2-1) Sparta begint steeds beter te spelen en de voorwaarts achterhoede krijgt dan ook handen met werk. Toch* raakt het spel nu weer wat verdeeld en zien we weer een glijk opgaande strijd. Een hard schot weet de Sparta keeper over de lijn te wer ken. Een corner hoog voor 't doel geplaatst,- wordt weer het veld in gewerkt. Sparta krijgt; toch weer het beste van 't spel en als de links buiten de bal mooi voorzet maakt de middenvoor gelijk (2-2) Voorwaarts wijzigde haar opstelling,- maar het baatte weinig. Sparta speelde ook nu weer rustig door en het scheelde dan ook maar weinig of ze hadden de leiding genomen. Aan de anderen kant loopt Sparta er ook door, als 2 maal achtereen van korte afstand wordt naast geschoten. Zoo verstrijken de laatste minuten met Sparta het meest in de aanval. Even later kondigde de scheidsrechter heleinde aan. De thuisclub mag met het gelijke spel tevreden zijn Rest nog te vermelden, dat de leiding in orde was, en de verhouding in het veld niets te wen schen overliet. van het Schagen doel, waar opnieuw Arnoldus de fout begaat te ver voor in z'n doel te gaan staan. De bal verdwijnt dan over z'n hoofd via den paal in het net. 2—2. Er wordt dan fel om de leiding gestreden. Nog meer vrije trappen moeten worden uitgedeeld om enkele spelers te kalmeeren.Een geweldige op'eenhoping van spelers ontstaat voor het D.T.S. doel, waaruit ten slotte De Moor te voorschijn komt en ongehinderd Schagen opnieuw de leiding bezorgt. 32. Helaas bracht dit doelpunt een ommekeer ten kwadee. Alle schoonheid raakte verloren tusschen de serie alarm signalen, die de arbiter voor velerlei vergrijpen moest geven. Kort daarop kan Kroon opnieuw slechts red den ten koste van een corner. Deze wordt door Dirk Schoorl op goede wijze genomen en door Grootes op uitstekende wijze ingekopt. 42. Het spel. wordt nog even forsclier, doch niet unfair. Een zeer snelle D.T.S. aanval brengt den bal voor de Schagen veste, waar Vlottes tegen een D.T.S.'er opkogelt. De terug springende bal krijgt de D.T.S. middenvoor voor open doel staande. Op keurige wijze scoort hij van groo ten afstand tegen. 43. Hierna wordt hard gewerkt voor den gelijkmaker. En zooals het wel meer gaat, komt juist het succes aan den anderen kant, waar Middelbeek van grooten afstand don bal op het D.T.S. doel afschiet. De bal springt over keeper Plakman in het net. Dit doelpunt wordt echter geannuleerd we gens buitenspel. Kort daarop breekt het einde aan met een 43 overwinning voor Schagen. Een gelijk spel had de verhouding o.i. geweest. Edoch, doel punten beslissen bij voetbal nu eenmaal. SCHAGEN 3—WIERINGERWAARD 2. 4—1. Een wedstrijd afgewisseld door een vecht partijtje. Scbagen 3 ontving Wieringerwaard 2. De rust ging na een groot Schagen 3 overwicht, slechts in met een 10 voorsprong voor de gcel-zvvarten. Het te lang treuzelen was hier de oorzaak wel van. Bij Wierin gerwaard probeerde men het steeds met lange ha len. Dit. kan wel eens succes hebben, maar niet altijd. Een elftal wat dit „door" heeft, breekt dat spel steeds af en trekt zelf ten aanval. Na de rust is het hetzelf de spel, met ook Schagen 3 in de meerderheid. De ge- moederen raken wel eens verhit, waartegen arbiter Nap o.i. niet op voldoende wijze optrad. Had deze dat wel gedaan, dan had ons zeer zeker het vecht partijtje bespaard gebleven. Als de stand 3—1 is ge worden voor Schagen 3, trapt Franzen den bal pre cies op het nippertje voor den Wieringerwaard spe ler Wit vandaan. Deze reageert er onmiddellijk op door Franzen een trap tegen het onderlijf te geven. Direct daarop vliegt J. Wit, Franzen aan en krijgen we een wijle binnen de krijtlijnen een vechtpartijtje te aanschouwen, waar tenslotte arbiter Nap een ein de aan maakt, door beide spelers naar dc kleedkamer te verwijzen. Voor beide spelers zal dit muisje wel een staartje hebben. Schagen 3 maakte van de ver warring gebruik door haar voorsprong te vergrooten. 41. Zonder verandering fluit arbiter Nap inrukken. R.K. V.V. S.R.C. Conzelo adsp.—S.R.C. adsp. Bovengenoemde wedstrijd vond plaats op het ter- ein van eerstgenoemde in 't Waarland. De zeer kleine ii jeugdige S.R.C.'ers kregen me daar een elftal tegen 'ich wat zeker driemaal zoo groot en zwaar was in ichaamsgewicht dan ze zelf. Het is te begrijpen dat le zwartjes daar niet tegen op konden en dan ook verloren. De spelertjes brengen wij echter hulde voor hun volhouden tegen dergelijke knapen. Scheidsrech ter Winnubst leidde uitstekend.

Schager Courant | 1936 | | pagina 5