Voorjaars* modellen!! „Hestor de Fair". Ned. Tuindersbond Veegenees middelen JET GROENE KRUIS", Belgische Dekhengst Wij étaleeren moderne Ch. H. Th. Schmalz Het Gelukskantoor De verkiezingen voor den Nevenraad Schaden Trekkingsplan der 471ste Ned. Staatsloterij gratis. Fa. Arie van Twuijver Nuchter Kalfsgehakt f 1.00 ,1. H. VR1EL1NK, Adverteert in dit blad. Fordson Tractor Een motie aan den minister Dankbetuiging Nog onder den indruk van den zwaren slag die ons heeft getroffen, door het noodlottig overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder N, WEELAND. Gedenken wij in dankbare herinne ring de vriendelijke hulp, de hartelijke deelneming ons tijdens het ongeval en het overlijden ten deel gevallen. Wij betuigen door dezen dan onzen hartgrondigen dank aan het echtpaar GOVERS en Mej. de Wed. LEVENDIG voor de hulp ons geschonken; aan den Weleerw. Heer Ds. TINHOLT, voor zijn troostvolle en bemoedigende woordenaan Dr. GROENHART voor zijn geboden hulp. Voorts kunnen wij niet nalaten on zen dank uit te spreken aan de Be- grafenisvereeniging, voor de plechtige wijze, waarop de teraardebestelling heeft plaats gehad. Méde namens Kinderen, A. BAKKER. Westereind, Dirkshorn, Maart 1936. Wij leveren U alleen SOLIDE LOTEN - Reeds werden door ons verschillende hooge prijzen uitgekeerd Benut Uw kans, en laten wij ook U de mogelijkheid geven uw financieele toestand te verbeteren Strenge geheimhouding gewaarborgd Landbouwstraat Schaden 3 pond prima Gebr. KWELDAM 5CHAGEN. TEL. 64. voor Koeien Paarden Varkens Honden Pluimvee Alle instrumenten, verpleging's- artikelen voor het zieke vee. bij het oude vertrouwde adres: Hoogzijde 115 Schagen. Wordt dagelijks rondgeleid, de bekende Donderdags thuis. Dekgeld f U A. C. DE GRAAF, Koggerrandweg bij Lambert- schaag, W.meer. N.V. DE HELDERSCHE GRAAN. EN KUNSTMESTHANDEL, voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64. Tel. 106. DEN HELDER. Vrijblijvende noteering af magazijn; Laplatamais x f 5.30 Maismeel x f 5.6O Gerstemeel, van zware Inlandsche gerst, f 6.20 Voerroggemeel f 5.70 Maisglutenmeel „DE BYENKORF" f 5.80 Paardenboonenmeel f 6.80 Voertarwe, Inlandsche B f 6.90 Haver (geplet f 7.50) f 7.20 Chevaliergerst, geschoond, f 6.00 Voerrijst f 6.70 Gemengd Kippenvoer f 6.10 OCHTEND VOER C.R.K. f8.10 Varkensmeel A f 6.80 B f 6.20 Kalvermeel A f 8.70 B f 8.50 Koeienmeel, 20-22 z-v. eiwit, 5-7°/» vet, f 6.75 Koeienmestmeel A f 6.30 B f 6.15 Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto f 8.50 Gem. KOEKJES „WESSANEN" f 7.00 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 7,65) f 7.10 Lijnzaadschilfers SYPESTEYN f 7.20 Gebr. Grondnotenkoek en grondn.schilfers 55 f 7.10 Gebr. Cocoskoek, blanke f 6.50 Gebr. Soyakoek 7.00 Soyaschroot f 6.80 Gebr. Palmpitkoek f 6.10 Gebr. Sesamkoek voor IONGVEE f 7.20 Protospulp, 30- 35suiker, f 5.25 Roozendaal f 4.50 Tarwezemelen 6.00 en Tarwegrind f 5.90 Vleeschbeendermeel f 6.80 Carnarina, N.S. f 10.50 Vischmeel ca. 65% eiwit. 10-12% vet f 9.20 Diermeel, SCHAGEN f 8.80 Phosforzure Voederkalk, DELFTSCHE f 6.30 TURFMOLM per pak f 1.70 Alles per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. Emballage op rekening. Betaling contant en ver der AHV.- en onze bekende condities. MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.40 per 100 K.G. ZAAIGRANEN enz. enz. Goudgerst, 2e nabouw f 7.00 Princessegerst, 2e nabouw 7.00 Abed Keniagerst, 2e nabouw 7.G0 Spratt Archergerst, le nabouw 7.50 Zegehaver, le nabouw, gekeurd 9.25 Zegehaver, 2e nabouw 8.50 Adelaarshaver, le nabouw 9.25 Adelaarshaver, 2e nabouw 8.50 Binderhaver, 2e nabouw 8.50 Zomertarwe, van Hoek's 12.50 Zomertarwe, 2e nabouw Mansholt, 12.50 Zomerrogge 6.00 N.H. Paardenboonen, Vroegbloeiers 7.75 Nilci-duivenboonen, oudere nabouw Kleine groene erwten. UNICA, le nab. gek. 11.50 Kleine groene erwten, oudere nabouw 11.00 Alles per 100 K.G. bruto voor netto inclusief zak, voorzien van ons loodje. Prima geschoond. Prijsopgaaf van Gras-, Klaver, en Bietenzaden zen den wij gaarne op aanvraag. Deze zijn ook uiterst laag gesteld. DOET DUS UW VOORDEEL HIERMEDE. te koop en 2-3 scharige nieuwe Ploeg. Aan hetzelfde adres 2V2 H.A. Land voor kbolbouw te huur gevraagd of voor gezamenlijke rekening kool te verbouwen. Brieven onder letter G, Bureau van dit blad. Zware Vruchtboomen (m. knop), appel, peer en pruim vanaf 75 cent. Zwarte en Roode Bessenboo- men, groenbl. Ligustrum, Elzen, Sier heesters, Aardbeienplanten enz. enz., alles tegen zeer lagen prijs, in eigen kweekerij voorradig. D. M E IN E S Z, Kweekerij, Laanweg, Oudkarspel. CALLANTSOOG. Naar men ons mededeelde, is men op de in het laatst van de vorige week gehouden gecombineerde vergadering der drie Kiesvereenigingen, belegd om te komen tot een compromis t.a.v. de samenstelling van den te vormen Nevenraad, er niet in geslaagd een gunstig resnltaat te bereiken, Het is dus na wel zeker, dat er te Callantsoog nieuwe gemeenteraadsverkiezingen zullen worden uitgeschreven. Hedenavond zal het bestuur der Burger Kiesver- eeniging zich beraden over de voorbereidingen in zake de samenstelling der candidatenlijst voor die kiesvereeniglng. STAMPVOLLE ZAAL VAN CONCORDIA TE NOORDSCHARWOUDE. Zaterdagmiddag werd te Noordscharwoude in Concordia een door den kring Langendijk van den Nederl. Thindersbond georganiseerde protestverga dering gehouden. De groote zaal was geheel bezet Een drietèd sprekers, de heeren Kaan, Hart en Hoogland, voerden hier het woord, waarna ook uit de vergadering nog enkele1 personen hun meening weergaven. Tenslotte werd besloten dat een paar afgevaar digden een bezoek zullen brengen aan den minis ter, tenvtfl in deze vergadering de volgende'motie werd aangenomen, op te zenden aan den Minister van Landbouw. De Kring Langendijk van den Ned. Tuin dersbond, in protest verg adering bijeen, besprekende den noodtoestand in den tuin bouw, brengt met verschuldigden eerbied onder Uwe aandacht, dat met den besten wil bezield, het voor de meeste tuinders niet mogelijk is hun bedrijven behoorlijk te bemesten en te bewerken. De zeer ernstige ondermijning der bedrijven door vijf achtereenvolgende slechte jaren en de zeer geringe ontvangsten in het seizoenjaar 1935—1936, vanwege de misoogst door de bekende luizenplaag, nopen om U on derdanig en beleefd, doch met den meest mo gelijken ernst en aandrang te verzoeken, voor 1935 de volledige richtprijzen uit te keeren, de steun voor misoogst zoodanig te doen zijn, dat de vele hierdoor getroffenen een redelijke kans krijgen zich op hun bedrijven te hand haven. Voorschotten op de kortst mogelijke termijn voor eerste levensonderhoud en ar beidsloon. Een uitgebreid verslag van dez vergadering volgt in ons nummer van morgen. NOORDSCHARWOUDE. De rijwieldiefstallen. Het stelen van rijwielen gaat hier maar steeds door. Thans bereikt ons het bericht, dat Vrijdagavond een damesrijwiel is ontvreemd van Mej. Wester te Heer- hugowaard, welke in deze gemeente werkzaam is en dien avond op visite was bij de familie Leegwater aan de Roskambrug. Toen zij huiswaarts wilde kee ren was het rijwiel verdwenen Voor het huis van den heer L., welke een café heeft, stonden op denzelfden avond nog een paar rij wielen, waarvan de dynamo's afgenomen zijn, die daar echter gevonden zijn, zoodat men hier van bal dadigheid zou kunnen spreken. Naar wij vernemen is bij de politie aangifte ge daan. Ren. en tourver. Ond. Genoegen. De ren- en tourvereeniging „Ond. Genoegen" hield Zondagmiddag een vergadering in hotel Concordia alhier. De opkomst was vrij goed. Voorzitter, de heer P. Nap, opende de vergadering met welkom, in het bijzonder tot Jan Langedijk, die weer in zijn club terug gekomen is. Zijn prestaties werden door den voorzitter gememoreerd. Voorz deelde mede, dat Langedijk bij zijn thuiskomst is afgehaald. Hij heeft de naam van O.G. eer aangedaan door zijn successen. Voorz. hoopte, dat Langedijk nog langen tijd 'lid mag 'blijven en de eer -van 'de club 'hoog mag houden zoowel hier als in het buitepland De notulen, voorgelezen door den secretaris, wer den goedgekeurd en vastgesteld. Aan D.T.S. te Zaandam was een bloemstuk gezon den ter gelegenheid van het jubileum van die wieler club. Daarvoor was een dankbetuiging ontvangen. Van de Wielerbaan - Alkmaar werd mededeeling ontvangen, dat de baan wordt opengesteld op 30 Maart a.s. Voor f 1.50 kan men trainingskaarten aan vragen. Zonder trainingskaart beeft men geen toe* gang. De A.S.V. „Excelsior" deed een medeeling van te houden wedstrijden. Van de nieuwe Federatie was het eerste federatie* blad ontvangen. Hierna deed de heer Renaud mededeelingen over de Federatie, waarbij men is aangesloten. Daardoor heeft men recht, deel te nemen aan de wedstrijden van de Federatie te Amsterdam, welke meestal 's Maandagsavonds worden gehouden, ook Zondag* morgen. Ook zal men in overleg treden met de banen te Alkmaar en Wieringen, om ook daar van die avondwedstrijden te kunnen houden. Verder zal de federatie zich bezighouden met de regeling van weg wedstrijden. Ook voor de overschrijving van leden zijn diverse bepalingen getroffen, o.m. mag men geen contributieschuld hebben. Voorzitter wees op het groote nut, dat de federatie voor de wielersport kan zijn. Voorzitter hoopte, dat men goede resultaten zal ver krijgen met deze federatie. De secretaris deelde nog mede, dat er getracht wordt, in deze omgeving een paar open wedstrijden te krijgen, hetgeen werd toegejuicht. Bij de rondvraag werd de opmerking gemaakt, over het verrijden van de Van Zijl-beker, welke beschik baar is gesteld onder de voorwaarde, dat ieder hem kan, wippen. Dit is heel moeilijk uit te maken, doch er zal een oplossing voor moeten worden gevonden. Men 'zal den heer van Zijl verzoeken een, program ma op te maken. In de kas-commissie werden gekozen de heeren P, Kort en J. Langedijk. De heer J. Renaud kwam nog eens terug op den brief van „Excelsior", Spr, wilde wel aan dien wed strijd deelnemen. Ér zal voor worden ingeschreven. De heer M. J. Maars betreurde het dat de voorzit ter door omstandigheden niet is herkozen. Spr. dank te den voorzitter voor al hetgeen hij voor de vereeni- ging heeft gedaan, gedurende zijn langdurig lick maatschap. Voorzitter dankte voor deze hartelijke woorden. O. G. heeft altijd voorzitters sympathie gehad. Voor zitter zal de vereen, evengoed trouw blijven en hoop te dat het de vereen, wel mag gaan in de toekomst en dat de samenwerking goed mag blijven. Voorzitter gaf een kort' overzicht van het wel en wee van de vereen., dat hij heeft meegemaakt. De heer Maas hoopte, dat men, als er iets was, men op den voorzitter zou mogen rekenen. Na behandeling der maandagenda, volgde sluiting* ANNA PAU 10WNA De Stem des Volks, Op de uitvoering, die De Stem des Volks Zater dagavond in Veerburg gaf, nam de herdenking van het tienjarig bestaan een belangrijke plaats in. In z'n openingswoord herinnerde de voorzitter der vereeniging, de heer Oltmans, natuurlijk al aan dit feit. Het geluid dat hij echter liet hooren, was niet erg feestelijk: de vereeniging lijdt wat het Jedeptal betreft., een kwijnend bestaan en als daar geen ver betering in komt, zag hij haar nog ter ziele gaan. Den sympathieken directeur, den heer C. W. Rus ting, die de vereeniging vanaf het begin leidde en dus ook een jubileum had te herdenken, bood spr. namens ,De Stem" als blijk van waardeering een mooien bloemenmand aan. en toen de heer Rusting bescheiden en eenvoudig als altijd, daarvoor bedankt had, zongen allen onder begeleiding van de .eigen band de Internationale. Of het pessimistisch geluid, dat de voorzitter in z'n openingswoord liet hooren, z'n invloed deed gel den, of dat andere factoren er oorzaak van waren, is moeilijk vast te stellen, maar ook in den zang misten, we den feestelijken, bezielenden klank, hoe veel goeds we er overigens in waardeerden. „Mor genrood"/het eerste lied dat de vereeniging leerde en daarom ook als eerste nummer op het program ma prijkte, hebben we vroeger veel minder mat, met meer overtuiging door de vereeniging hooren zingen. Maar overigens, zooals we reeds zeiden, merkten we heel veel goeds op. De zuiverheid was zeer goed, er was evenwicht in de stemverhouding er werd beschaafd gezongen en men liet zich niet, wat zoo gemakkelijk met een te klein koor ge schiedt, verleiden tot geforceerd zingen. Vooral „In Mei" en „Zomermorgen" beiden van Olman, hebben we met genoegen beluisterd. Mej'. A. Kater droeg tusschen de zangnummers een vroolijke schets van Nova voor en na de zang werd „Gijs verwacht succes" opgevoerd, waarin de heer Hamelink (was hij ook de samensteller van dit spel?) en de dames der vereen, op origineele wijze opwekten om lid te worden. Verscheidene afgevaardigden van diverse onderaf delingen van partij- en vakbond voerden het woord en als we hun speeches in 't kort samenvatten, dan volstaan we met te zéggen, dat ze allen naast een fe licitatie, veel waardeering voor de vereeniging en haar directeur en een wensch van versterking, van groei van het ledental inhielden. D. J. Dekker sprak voor de afd. van den Landarbeï- dersbond, de heer Jb. Raven voor de partijafd., de heer D. Dekker voor de afd. van de VARA, mevr. Borst vertegenwoordigde de Vrouwenclub, de heer Krouwel de afd. van den Arb. Sportbond, de heer K. Keuris het Gewestelijk bestuur, de voorz. van „Kunst aan het Volk" sprak zeer sympathiek namens de Heldersche zusterver. en de heer A. Schrijver bood zonder speech een plant aan van den bond, zooals ook de vorigen, den directeur met bloemen en de vereeniging met bloemen en „enveloppes" hadden verblijd. Na al het gesprokene werd nog een klucht van Broedelet „Burgerwacht" opgevoerd, waarom harte lijk is gelachen, en zoo was het kwart voor twaalf, eer de heer Oltmans, dankend voor de ondervonden belangstelling, het slotwoord sprak. WIERINGEN DEN OEVER. Vischafslag te Den Oever heeft een pri meur. Met ingang van heden (Maandag) zal op den af slag te Den Oever gebruik worden gemaakt van een versterkte luidsprekerinstallatie, welke in een reeds lang gevoelde behoefte zal voorzien. Reeds bij wijze van proef is de installatie Zaterdag gebruikt, doch de officieeele indienststelling heeft heden plaats. Van de Waddenzeeharingafslagplaatsen is Den Oever de eerste plaats, welke van dit moderne middel gebruik zal maken. Met de haringvangsten is het weliswaar nog niet rooskleurig gesteld doch men verwacht thans eiken dag de groote trek.

Schager Courant | 1936 | | pagina 4